Pytanie pracodawcy o stan cywilny i posiadanie dzieci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-25, 18:14   #31
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pytanie pracodawcy o stan cywilny i posiadanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no ale badzmy szczerzy-nie zawsze to stanowiskao da sie dostosowac,nie zawsze ma sie zapotrzebowanie albo np kobieta w ciazy byla jakims specjalista za duza kase (ale cos) i mogliby jej dostosowac stanowiskoprzenoszac do sekretariatu ale np nie widza sensu w utrzymywaniu sekretarki za 10 tys bo wola wziac taka za 2 a ta w ciazy neich idzie na zwolnienie
Save
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 18:16   #32
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pytanie pracodawcy o stan cywilny i posiadanie dzieci

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 20:45   #33
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pytanie pracodawcy o stan cywilny i posiadanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A to prawda, lub też weźmie urlop bezpłatny.

Kobiety "decydujące się" na błyskawiczne pójście na L4 w tym "wyjątkowym okresie" (podkreślam - nie mam tu zupełnie na myśli kobiet, których stan zdrowia nie pozwalał na pracę) zapominają chyba, jaki ma to wpływ na pracodawcę i firmę. Pal licho korporacje - tam rotacja jest często tak duża, że tak czy siak ciągle są zatrudniane i szkolone nowe osoby, więc nie jest to tak wielki problem. Ale co z małymi firmami? Pracownik na zastępstwo nie jest tym samym, co pracownik stały - w założeniu przychodzi na około rok, więc pracodawca na ogół nie wyśle go na żaden specjalistyczny drogi kurs lub też na studia, co mogłoby mieć miejsce przy stałym pracowniku. Taki pracownik na zastępstwo też nie dokształci się we własnym zakresie pod tę konkretną firmę/specjalizację - nie pójdzie na studia podyplomowe, kurs itp., bo dostał umowę na ledwo rok lub kilka miesięcy. A że potem taka kobieta często zostaje na wychowawczym, a potem zachodzi w kolejną ciążę i pracownik na kilkumiesięczne zastępstwo zostaje kilka lat, to inna sprawa i w sumie fart, jeśli zostanie - bo ma przecież prawo w międzyczasie szukać sobie kolejnej pracy i zwyczajnie odejść, bo nie będzie mu odpowiadała taka niestabilna sytuacja.

A potem zdziwienie, że pracodawcy boją się zatrudniać młode kobiety.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 14:53   #34
MadameAg
Przyczajenie
 
Avatar MadameAg
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie pracodawcy o stan cywilny i posiadanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Komanka Pokaż wiadomość
Czyli obrączki na ulicy też nie nosisz, bo to ochrona życia osobistego?

Na rozmowie kwalifikacyjnej i tak widać obrączkę na palcu (chyba że ktoś nie lubi nosić mimo odpowiedniego stanu cywilnego ), więc co za różnica, czy wpiszę stan cywilny czy nie??? Jeśli pracodawca nie chce przyjmować mężatek, to i tak mnie nie zatrudni mimo moich kwalifikacji, więc niech mi nie zajmuje czasu na umawianie się, dojechanie i zbędną rozmowę, bo i tak zobaczy, czy mężatka to czy nie Wychodzę z założenia, że szkoda mojego czasu i stresu przed rozmową kwalifikacyjną, więc dla jasności wpisuję stan cywilny.
Aczkolwiek gdy będę mieć dzieci nie wpiszę ich ilości, bo to wg mnie jest tylko moja sprawa.

Jeśli szef będzie normalny i będzie mu zależało na moich kwalifikacjach, to nie odstraszy go dopisek w CV "mężatka"
Takim dopiskiem tylko się ośmieszasz i wątpię czy profesjonalny rekruter potraktuje poważnie Twoje cv. A jeśli firma oczekuje oświadczeń na temat stanu cywilnego może nie warto wiązać się z takim pracodawcą, który już na początku sygnalizuje pewną dyskryminację.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ty w ogóle rozumiesz co to znaczy ciąża? Rady o "skołowaniu partnera" są bardzo chamskie. Regulacja o skróconym czasie pracy przy komputerze jest zrozumiała z przyczyn oczywistych. Skomputeryzowanie nie oznacza, że wskazane jest przesiadywanie przy kompie. Twórzmy prawo korzystne dla ludzi, nie tylko dla posiadaczy firm. Oczekuję, że jeśli kiedykolwiek podejmę decyzję o ciąży państwo będzie mnie wspierać. A nie oczekiwać, że mój partner zapewni mi utrzymanie w tym czasie. A co jeśli nie ma partnera? Mądry pracodawca, który ceni swoich pracowników i traktuje ich jak ludzi na pewno znajdzie jakieś kompromisowe rozwiązanie. Jestem stanowczo za systemowym rozwiązaniem przewidzianym dla ciężarnych kobiet i zatrudniających je firm. Choć czy w Polsce to jest możliwe - to inna kwestia...
MadameAg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 17:09   #35
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pytanie pracodawcy o stan cywilny i posiadanie dzieci

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 18:09:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.