wzrost na modelkę - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-04, 12:16   #31
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: wzrost na modelkę

Cytat:
Napisane przez animeq Pokaż wiadomość
Eee z tym rozmiarem buta to jakaś przesada... Ja już w 8smej klasie podstawówki miałam 42 i co? Mam 168 cm

Kiedyś spotkałam się ze stwierdzeniem, że to czy ktoś jeszcze będzie rósł można wyciągnąć z jego proporcji:
- np długości od ramienia do łokcia w stosunku do długości od łokcia do nadgarstka (podobnie tyczy się nóg),
- stosunku długości rąk do wzrostu (pooć rozpiętośc rąk odwzorowuje nasz wzrost).

Głowy za to nie dam, ktoś mi to kiedyś tłumaczył jeśli chodzi o młodych koszykarzy
ja te proporcje mialam takie jak bylam mlodsza ze ortopeda mojej rodzinie mowil ze bede modelka ;P
i co? 158 cmuroslo ;P wiec to tez nie zasada.

a ze stopa to orientacyjnie tez tak jest, na ogol jak dziewczyny sa szczuplutkie a maja duza stope w mlodym wieku to jeszcze wyrastaja. no ale to nie zawsze sie sprawdza oczywiscie. generalnie z tego co zauwazylam (a mam kontakt z jedna z agencji) to jak dziewczyna ma np. 13 lat i juz 170 cm i do tego stope doc duza to ja wezma.
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 23:31   #32
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: wzrost na modelkę

po co pytasz w dwóch wątkach o to samo i praktycznie założyłaś dwa wątki na ten sam temat ...

ps. powiem tyle, że wzrost zależy od tego kiedy dostaniesz okres :P bo po okresie już się praktycznie nie rośnie, znaczy mówią że niby do 2 lat po okresie można jeszcze urosnąć bo potem są już ukształtowane kości .
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 23:32   #33
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: wzrost na modelkę

Cytat:
Napisane przez ruumi Pokaż wiadomość
po co pytasz w dwóch wątkach o to samo i praktycznie założyłaś dwa wątki na ten sam temat ...
byly conajmniej 3 tylko czesc zostala polaczona
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 00:32   #34
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: wzrost na modelkę

Wciągnęła mnie tocząca się tutaj dyskusja,także i ja dodam coś od siebie.
Po 1. jesteś za niska na modelkę,także wzrost dyskwalifikuję Cię na starcie.
Po 2. Jesteś ładną dziewczyną, ale niestety nie wyróżniasz się niczym szczególnym. Nie masz charakterystycznej twarzy- tego "czegoś".
Po 3. Myślę,że musiałabyś się pozbyć kolczyka w nosie...
Po 4. Masz dopiero 13 lat....owszem wiele znanych modelek zaczynało w tym wieku,ale...nie obraź się...czytając to co piszesz(np. na fotce.pl) odnoszę wrażenie, że jeszcze nie jesteś w pełni dojrzała emocjonalnie, aby podejmować takie poważne decyzje kim zostaniesz w przyszłości. Pamiętam,że w Twoim wieku bardzo chciałam zostać weterynarzem, bo kochałam(i kocham nadal) zwierzęta. Jeszcze wtedy myślałam,że weterynarz opiekuje się zwierzętami i daje im środki przeciwbólowe jak coś je boli Dopiero z czasem zaczęłam sobie zdawać sprawę,że nie na tym polega praca weterynarza. Oprócz przyjemności są straszne momenty-jak operacje(a panicznie boje się krwi), w niektórych przypadkach usypianie zwierząt(tego bym nie mogła zrobić) czy też odbieranie porodu u krów Takkk,tak wiem że to śmiesznie brzmi. Ale w tym momencie zdałam sobie sprawę,że to jednak nie jest to co chcę robić w życiu,że mam jeszcze czas żeby się zastanowić nad swoją przyszłością. Do czego zmierzam? Są dwa przesłania. Pierwsze- nie wszystko złoto co się świeci. Myślisz,że praca modelki to tylko wspaniałe sesje zdjęciowe, wybiegi, szczerzenie się do aparatu...? A pomyślałaś ile wyrzeczeń kosztuję praca modelki? Jeśli nie to proponuje obejrzeć jakiś dokument mówiący o modelingu. Wbrew pozorom to nie jest łatwy kawałek chleba. I punkt kulminacyjny: nie każdy nadaję się do wszystkiego. Ciebie na chwile obecną dyskwalifikuje wzrost.
Rozpisałam się trochę,ale myślę że jesteś jeszcze na tyle młodą osobą,że spokojnie możesz poczekać ze swoimi planami
Chcesz rozśmieszyć Boga? Powiedz mu o swoich planach.:P
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 12:53   #35
serafinaa
Raczkowanie
 
Avatar serafinaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 188
Dot.: wzrost na modelkę

Aha rozumiem. Dzięki za dobre rady. Może rzeczywiście za wcześnie zaczynam. Może też kiedyś mi się jeszcze od myśli , a jeżeli nie to poczytam o modelingu i kiedy będę wyższa i mi się nie od myśli no i oczywiście starsza spróbuję.
serafinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 14:36   #36
pollynema
Zadomowienie
 
Avatar pollynema
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Sercem w górach
Wiadomości: 1 195
Dot.: wzrost na modelkę

To ja może coś od siebie.

Branża modelingowa to straszne bagno, jak nie jesteś w dobrej agencji, to nie ma Cię wcale. Może zarobisz sobie jakieś grosze lądując na opakowaniu farby do włosów, albo zdobędziesz swoją pierwszą i ostatnią okładkę - krzyżówek panoramicznych za co nawet grosza nie dostaniesz.
Żeby zaistnieć i Cię szanowano jako modelkę PRO musisz być w dobrej agencji. Żeby się do niej dostać musisz mieć min. 173 i przy tym już oryginalną twarz.
Oczywiście znam dziewczyny, które zdobywają sobie zlecenia na własną rękę, ale do tego trzeba mieć charakter i znajomości i z pewnością - więcej niż 13lat.

Może moje słowa uznasz za zbędnę, ale jako osoba, która zarówno była w agencji jak teraz siedzi od tej 'zapleczowej' strony branży - naprawdę co nieco już o tym wszystkim wiem.

I szczerze - jeśli nie jesteś naprawdę ciekawa - odpuść sobie, bo modeling to bardzo ciężka praca, nawet gdy spełnia się wszystkie warunki.

edit: widziałam Twoje zdjęcia - spokojnie możesz sobie odpuścić, kariery nie zrobisz. Możesz pozować dla przyjemności, ale to wszystko.
pollynema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 15:30   #37
lani17
Raczkowanie
 
Avatar lani17
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 44
Dot.: wzrost na modelkę

Nie rozumiem po co zakładasz nowy wątek,...?
To co dostałaś w odpowiedzi w poprzednim ci nie wystarczyło? Czy może liczysz na to że ktoś Ci napisze"Tak, spokojnie idź na casting, a wzrostem się nie przejmuj"? ;/ Nikt Ci tak nie napisze, bo z takim wzrostem to możesz tylko pomarzyć...
Dokładnie to co napisała pollynema w ostatnim zdaniu.
Pozdro
__________________
.|.
lani17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 16:38   #38
Mloda999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: wzrost na modelkę

pollynema- widze ze sie znasz na modelingu wiec mam do Ciebie pytanie. W jakim wieku najchetniej bierze sie dziewczyny?
Mloda999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 19:09   #39
serafinaa
Raczkowanie
 
Avatar serafinaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 188
Dot.: wzrost na modelkę

Rozumiem i nie uznaję twoich słów za zbędnych. Ja od dziecka marzyłam być modelką , ale nie wiedziałam z czym to się wiąże . Teraz poczytałam trochę o modelingu i wyczytałam nie za ciekawe rzeczy , ale jakimś trafem dalej chciałabym nią być. Słyszałam też , że podpisuje się kontrakty jeżeli się np. nie jest wysokim i czekają aż urośniesz. No ale skoro uważacie , że to tej roli się nie nadaję to może do mody dziecięcej. Wiecie coś o tym ?? no i oczywiście czy się nadaję? a potem najwyżej jeżeli urosła bym do powyżej 1,70 to spróbuję zostać normalną modelką.Pozdrawiam
serafinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 17:08   #40
pollynema
Zadomowienie
 
Avatar pollynema
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Sercem w górach
Wiadomości: 1 195
Dot.: wzrost na modelkę

Cytat:
Napisane przez Mloda999 Pokaż wiadomość
pollynema- widze ze sie znasz na modelingu wiec mam do Ciebie pytanie. W jakim wieku najchetniej bierze sie dziewczyny?
Najchętniej ok 16roku życia. Jest wtedy czas, żeby sobie dziewczynę 'wychodować'.
pollynema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 23:26   #41
wika1808
Przyczajenie
 
Avatar wika1808
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do wika1808 Send a message via Skype™ to wika1808
Dot.: wzrost na modelkę

Dziwne, że od dziecka chciałabyś zostać modelką, czytałaś o modelingu a i tak nie wiesz z jakim wzrostem przyjmują. Ja osobiście również myślałam o pójście w tę stronę tyle, że zorientowałam się na tyle na ile może człowiek z zewnątrz. I nie chcę robić tego dla sławy, ale żeby trochę zarobić, choć biedna nie jestem ;P Postanowiłam pochodzić na castingi (byłam już na Elite Model Look i Oskary Fashion), powysyłać zdjęcia do dobrych agencji i czekać. Nie dostanę się ... trudno, odpuszczę sobie. Ale kochanie .. ja mam 174,5 cm. Chodząc na castingi czy choć czytając regulaminy zamieszone na internetowych stronach agencji możesz się zorientować jaki wzrost jest wymagany. Zazwyczaj jest to powyżej 170 cm, więc możesz dać sobie spokój.
__________________
_________________________ ___________________
When you try your best, but you don't sucssed ...
You get what you want, but not what you need ...
When you feel so tired that you can't sleep.
Stuck in reverse.
wika1808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 00:42   #42
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: wzrost na modelkę

No wlasnie , tez mnie troche dziwi, ze zawsze chcialas byc modelka, masz 13 lat i poki co nie zrobilas nic. sa agencje, ktore przyjmuja dzieci na aktorow dzieciecych, statystow czy wlasnie modeli, wtedy jeszcze wzrost sie nie liczy, liczy sie glownie typ urody, charakterystycznosc i typ figury. A jakbys sie tam sprawdzala w sesjach dzieciecych, to jezeli bys urosla i dotarla do chociaz minimalnej granicy wzrostu, juz Cie kojarza, masz doswiadczenie, no i moze nie Elite ale do jakiego Quelle czy innych takich bys pomodelowala. A nawet, jakbys byla na granicy wzrostu, ale byla charakterystyczna, widac byloby osobowosc, zwracalabys uwage, jest szansa, zeby ktos Cie do czegos wybral. Ty poki co nie zrobilas nic. I powiem Ci uczciwie, ze moze byc Ci bardzo ciezko w tym zawodzie i nawet, jesli sie gdzies dostaniesz, moze sie zdarzyc tak, ze cale zycie bedziesz przegrywac z dziewczynami, ktore maja lepsze warunki. Wybacz ze Ci to pisze, ale nie widze potrzeby, zeby Ci tu klamac i nie chce Ci tu klamac.


Ja sobie wybralam zupelnie inny zawod, tez sceniczny, co prawda i kiedy pewien czas temu byl sezon inspirowany Dalekim Wschodem ( jestem z pochodzenia azjatka) zostalam nagle zaproszona na sesje fotograficzna. Z tym, ze po pierwsze, byla to sesja fotograficzna, wiec nawet duze braki wzrostu mozena bylo ukryc, po drugie, ja jestem bardzo szczupla i mam dlugie nogi, wiec na zdjeciach mozna bylo pomyslec, ze mam figure modelki, a w rzeczywistosci to mam , tylko w miniaturze, po trzecie, pasowal im typ azjatycki, po czwarte, na pewno mam ciekawa, zwracajaca uwage i zostajaca w pamieci uroden + bardzo dlugie wlosy, po piate, ma ilusletnie doswiadczenie sceniczne, czuje sie swobodnie i umiem wyrazac emocje. I co? Mialam te orientalna sesje, potem jeszcze jedna, ispirowana swiatem zabawek i bajkami( bo tu sie wlasnie nizszy wzrost sprawdzal) i tyle. I dobrze, bo jestem absolutnie szczesliwa bedac spiewaczka i wcale nie mialabym ochoty zostac zawodowa modelka. Ale pisze o tym dlatego, ze jezeli rzeczywiscie uwazasz, ze koniecznie musiz sie dostac do tego swiata, moze sproboj wybrac jakis pokrewny zawod i moze Cie ktos gdzies wypatrzy i do czegos wezmie. Tylko szczerze Ci mowie, szanse sa male. A sznse na te pokrewne zawody wcale nie sa wieksze : Akademia teatralna : ok 600 kandydatow, 16 miejsc na roku, Muzyczna: 80 kandydatkow : 14 miejsc, szkola baletowa : zaczynac trzeba w mlodszym wieku. No i do tego wszystkiego trzeba miec ogromny talent, inaczej nawet nie ma co probowac...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 07:52   #43
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: wzrost na modelkę

Cytat:
Napisane przez serafinaa Pokaż wiadomość
Hejka wszystkim. Mam pytanko. Wybieram się na wybory modelki elite model look 2008 do Krakowa i słyszałam , że modelka powinna mieć około 1,70 , ja natomiast mam 1,60. Casting jest dokładnie za dwa tygodnie. Ile przez ten czas mogę urosnąć ?? i czy można coś robić , żeby szybciej rosnąć ???

ja mam 180cm wiec Ci 10 pozycze, ale oddam Ci tez 5 kg ok?
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:37   #44
czarnulka80
Rozeznanie
 
Avatar czarnulka80
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 540
Dot.: wzrost na modelkę

ja zawsze chcialam byc modelka ,ale nie mam takiego cialka jak powinna miec modelka ,mimo ze mam prawie 174cm ,waze 50kg,i mam 37 rozmiar stopy -21 lat ,jestem juz po ciazy ...cialo troszkie zwiotczalo ,juz nie ma tej jedrnosci .Przydaloby sie pochodzic na silke ,ale jaka jestem leniwa...
__________________
Dzisiaj sa moje urodziny!!-juz 21(oczko)
czarnulka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:09   #45
Alpenliebe
Rozeznanie
 
Avatar Alpenliebe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 863
GG do Alpenliebe
Dot.: wzrost na modelkę

Niestety 1,60 to mało. Możesz próbować w gazetach młodzieżowych (Bravo girl etc.). Ale narazie niestety tylko jako Fotomodelka, chociaż nie nastawiałabym się za bardzo narazie bo dla nich jesteś po prostu niska. Profesjonalne fotomodelki mają powyżej 1,70 i tak zwykle jest napisane w regulaminach rożnych konkursów. Modelki wybiegowe zwykle mają wzrost ok. 1,80. Zresztą na razie radzę Ci poczekać. Spróbuj w przyszłym roku w konkursie Bravo Girl i Division (ale też musisz mieć 1,70 minimum). Z tego co słyszałam na Elite też jest ogranicznie wiekowe chyba 14 czy 15 lat. Ale nie jestem pewna.
__________________
p - e - r - f - e - k - c - j - a
xoxo
.you know, you love me.
Alpenliebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 16:58   #46
wika1808
Przyczajenie
 
Avatar wika1808
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do wika1808 Send a message via Skype™ to wika1808
Dot.: wzrost na modelkę

No właśnie co do Elite to też o tym słyszałam. Co więcej przeczytałam o tym w regulaminie na ich stronie i jeszcze wysłałam e-mail z powtierdzeniem. Potwierdzili.
__________________
_________________________ ___________________
When you try your best, but you don't sucssed ...
You get what you want, but not what you need ...
When you feel so tired that you can't sleep.
Stuck in reverse.
wika1808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:40   #47
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: wzrost na modelkę

potwierdza sie mądra prawda: czytaj regulamin
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.