Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-06, 18:49   #1
mzoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5

Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...


Witam wszystkich.

W nocy z piątku na sobotę uszkodziłam kolano, jutro potwierdzi się w 100% (USG) jednak mój ortopeda twierdzi, że to uraz łąkotki bocznej.

Póki co wpakowali mi całą lewą nogę w gips (jutro mam nadzieję zmienić na stabilizator) - nie moge chodzic (mam kule).

Dotychczas starałam się odchudzać, byłam na diecie proteinowej, Vitalii, później na diecie 1000-1200kcal.

Wiek: 21 lat
Waga: 56.5-57kg
Wzrost: 162cm

Waga którą chcę osiągnąć to 50kg.
Moje najbardziej problematyczny obszary to właśnie uda, biodra i pupa, brzuch jest płaski.



Dotychczas, mój przykładowy jadłospis wyglądał tak:

Śniadanie: 4 kromki WASA z bieluchem
100g kukurydzy

II śniadanie: jogurt jogobella light owocowy

Obiad: 125g kaszy gryczanej, 100g marchewski z groszkiem, 60g pieczarek lub mizerii

Przekąska: 3 kromki WASA z bieluchem lub jogurt jogobella light lub jabło lub mały banan

Kolacja: zawyczaj jakaś lekka kanapka lub zupa MISO

W trakcie dnia piję dużo herbaty ziołowej (co najmniej 1L) oraz wodę.

Mam chory żołądek więc smażone lub ciężkostrawne potrawy odpadają.
Jestem wegatarianką, więc mięso i ryba także odpadaja.

Moja praca jest siedząca, w pracy nie mam też możliwości przygotowania skomplikowanych posiłków. Obiady jem w barze mlecznym, są zdrowe, świeże i tanie.

Będąc na takiej diecie jak opisana powyżej, waga sukcesywnie schodziło około 0.7kg na tydzień ale też BARDZO ciągnęło mnie do słodyczy.

Starałam się dużo ruszać poza pracą, chodzić na spacery, biegać wieczorem (około 45min)

W tej chwili, z powodu unieruchomienia, nie mogę uprawiać żadnej formy wysiłku fizcznego (choć od chodzenia o kulach już mam zakwasy...)

Proszę Was o odpowiedź, czy na samej diecie jestem w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Jestem załamana tą sytuacją, jako dziecko byłam bardzo otyła i boję się że to powróci i na prawde nie wiem, co robic...

Czekam na jakieś rady z Waszej strony...

:-(

Pozdrawiam,

Mzoe
mzoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 10:57   #2
pluszowa misia
Zadomowienie
 
Avatar pluszowa misia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 605
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

powiem ci ze chyba w tym wypadku najodpowiedniejsza bedzie dieta dukana czyli proteinowa ja juz schudlam na niej 15 kg a jestem na niej 4 miesiac ona nie wymaga ruchu i sie chudnie tylko wiadomo jak kazda dieta trzeba miec wyrzeczenia :P
__________________
Największą Mocą Jest Wiara W Samego Siebie
pluszowa misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:27   #3
psiri
Raczkowanie
 
Avatar psiri
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 166
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

nie chcę cię zestresować ale miałam baaaardzo podobną sytuaję i nie mając możliwości chodzenia - najpierw wcale potem o kulach przytyłam 10-15 kg. Dlatego bardzo uważaj na jadłospis teraz kiedy będziesz miała pewnie zabieg i rehabilitację. Moj uraz był bardziej skomplikowany ale organizm też ma prawo złupieć jak przestajesz się ruszać, uprawiać sport itp. Nie wiem czy wolno coś takiego tu pisać ale mnie uratowała meridia. Poczytaj sobie przy okazji na wizażu. pozdrawiam
psiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 14:14   #4
holly_golightly1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

hej
mialam bardzo podobna sytuacje, ale od samego poczatku bardzo uwazalam na to co jem i calkiem sporo schudlam ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, bo nie moglam sie praktycznie ruszac. takze glowa do gory, moze nie bedzie tak zle
holly_golightly1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 15:08   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

W nocy z piątku na sobotę uszkodziłam kolano, jutro potwierdzi się w 100% (USG) jednak mój ortopeda twierdzi, że to uraz łąkotki bocznej.

Póki co wpakowali mi całą lewą nogę w gips (jutro mam nadzieję zmienić na stabilizator) - nie moge chodzic (mam kule).

Dotychczas starałam się odchudzać, byłam na diecie proteinowej, Vitalii, później na diecie 1000-1200kcal.

Wiek: 21 lat
Waga: 56.5-57kg
Wzrost: 162cm

Waga którą chcę osiągnąć to 50kg.
Moje najbardziej problematyczny obszary to właśnie uda, biodra i pupa, brzuch jest płaski.


Dotychczas, mój przykładowy jadłospis wyglądał tak:

Śniadanie: 4 kromki WASA z bieluchem
100g kukurydzy

II śniadanie: jogurt jogobella light owocowy

Obiad: 125g kaszy gryczanej, 100g marchewski z groszkiem, 60g pieczarek lub mizerii

Przekąska: 3 kromki WASA z bieluchem lub jogurt jogobella light lub jabło lub mały banan

Kolacja: zawyczaj jakaś lekka kanapka lub zupa MISO

W trakcie dnia piję dużo herbaty ziołowej (co najmniej 1L) oraz wodę.

Mam chory żołądek więc smażone lub ciężkostrawne potrawy odpadają.
Jestem wegatarianką, więc mięso i ryba także odpadaja.

Moja praca jest siedząca, w pracy nie mam też możliwości przygotowania skomplikowanych posiłków. Obiady jem w barze mlecznym, są zdrowe, świeże i tanie.

Będąc na takiej diecie jak opisana powyżej, waga sukcesywnie schodziło około 0.7kg na tydzień ale też BARDZO ciągnęło mnie do słodyczy.

Starałam się dużo ruszać poza pracą, chodzić na spacery, biegać wieczorem (około 45min)

W tej chwili, z powodu unieruchomienia, nie mogę uprawiać żadnej formy wysiłku fizcznego (choć od chodzenia o kulach już mam zakwasy...)

Proszę Was o odpowiedź, czy na samej diecie jestem w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Jestem załamana tą sytuacją, jako dziecko byłam bardzo otyła i boję się że to powróci i na prawde nie wiem, co robic...

Czekam na jakieś rady z Waszej strony...

:-(

Pozdrawiam,

Mzoe
Nie, w takich warunkach i na samej diecie na pewno nie schudniesz.




Bez cwiczen zwolni Ci sie metabolizm i po zrzuceniu troche wody na poczatku zaczniesz nabierac tluszczu.

Bez pelnowartosciowego (odzwierzecego) bialka nie zbudujesz miesni i nie skomponujesz dobrej diety redukcyjnej.

Twoj jadlopsis w tej chwilii jest tragiczny - do wywalenia na redukcje: wasa (do wywalenia w ogole), kukurydza, slodkie jogurty, kasza, banany, innymi slowy - wiekszosc Twojego jadlospisu.

Niestety, ale dieta wege bardzo sobie robisz pod gorke (conajmniej), a w polaczeniu z brakiem mozliwosci cwiczen - stawiasz sie na straconej pozycji.

PS. http://super-sylwetka.pl/kilka_slow_...chudzanie.html
Cytat:
Kilka słów o tym jak sobie spieprzyć odchudzanie1. Wiecznie sie odchudzać

2. Jeść mniej niż 25 kcal na 1 kilogram beztłuszczowej masy ciała

3. Wierzyć w diety cud

4. Wierzyć że obecność lub brak jakiegoś pokarmu lub grupy pokarmów w diecie zadziała odchudzająco bez uwzględniania innych czynników (kaloryczności diety, ćwiczeń)

5. Jeść mniej niż 5 posiłów dziennie, nie jeść dość białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i mikroelementów

6. Nie ćwiczyć siłowo

7. Żreć suplementy których działania do końca się nie zna

8. Nie pić dość wody

9. Nie prowadzić dziennika posiłków i treningów

10. Pragnąć nierealistycznych efektów w nierealistycznym czasie i robić odstępstwa od założeń dietetycznych i treningowych
Lapiesz sie przynajmniej na dwa punkty.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-12-07 o 15:10
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 17:12   #6
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Witaj!
Chciałabym Ci tylko napisać, że oczywiście da sie schudnąć na samej diecie, dieta to PODSTAWA.

Jednocześnie pocieszyć Cię, że ja tego dokonałam, i to po bardzo ciężkim urazie kolana!! W skrócie:
-w marcu miałam wypadek na nartach, po którym się trochę załamałam, przytyłam do 70kg
-4 kwietnia miałam artroskopię kolana, ważyłam na niej 72kg
-1 lipca miałam rekonstrukcje więzadła krzyżowego, ważyłam już na nim ok 65-66kg
-dziś jest grudzień a ja od wakacji utrzymuję wagę 62-63kg i jestem bardzo szczęśliwa z nową wagą i kolanem

Wspomnę, że od zawsze ważyłam ok 68-72kg
Po arto i rekonstrukcji pozbierałam się szybko, uważałam na to co jem, no i się zakochałam:P to tez mi pomogło

W każdym razie, DA SIĘ!!!!


pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 17:32   #7
mzoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Hej.
Dzięki dziewczyny.

Ok, Wyrak, to co mi pozostaje?

Zacząć jeść mięso?
Bardzo wiele osób chudnie nie jedząc mięsa.

Co Ty mi zalecasz?
mzoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 17:56   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Hej.
Dzięki dziewczyny.

Ok, Wyrak, to co mi pozostaje?

Zacząć jeść mięso?
Bardzo wiele osób chudnie nie jedząc mięsa.

Co Ty mi zalecasz?
Dostarczaj ogranizmowi pelnowartosciowe bialko; ogolnie - stosuj 10PZ (jest temat przyklejony). Zmien jadlospis, zeby odpowiadal R (temat o przykladowych jadlospisach - przyklejony).

Bedziesz miala jakas rehabilitacje? Kiedy bedziesz mogla sie ruszac?

Bo na dluzsza mete, to sama dieta wg mnie cudow nie zdzialasz.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 19:23   #9
mzoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

1. Dostarczam organizmowi pełnowartościowe białko: jem jajka, twaróg oraz produkty zawierające wapń i małą ilość tłuszczu.

2. Ok, jadłospis R - ale co? są tam podane przykładowe jadłospisy, to dla mnie nic nie znaczy.
Co można jeść a czego nie?

3. Co jest złego w pieczywie WASA, bananach, kukurydzy i kaszy gryczanej?

Jeśli chcesz pomóc konstruktywnie a nie po prostu mnie zjechać, odpowiedz proszę na moje pytania a nie odsyłaj do nic nie znaczących linków.

Jeśli chodzi o ruch, w środę mam kolejne badanie i będę wiedziała, czy będę operowana czy nie oraz kiedy będę mogła się ruszać.
Z tego co powiedział mój ortopeda, nawet jeśli będę mogła, odpada wszystko co nie jest pływaniem...
mzoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 20:47   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
1. Dostarczam organizmowi pełnowartościowe białko: jem jajka, twaróg oraz produkty zawierające wapń i małą ilość tłuszczu.
Ile tych jajek jesz? Podobnie z twarogiem. Jajka zawieraja akurat duzo tluszczu. Na redukcji powinnas jesc pelnowartosciowe bialko najlepiej do kazdego posilku.

Ogolnie tluszczu nie ma sie co bac, jakies 25%-35% kalorii powinno pochodzic z tluszczow roznych rodzajow.

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
2. Ok, jadłospis R - ale co? są tam podane przykładowe jadłospisy, to dla mnie nic nie znaczy.
Co można jeść a czego nie?
Chude bialko, NNKT i ogolnie odpowiednie ilosci tluszczy, warzywa, jak najmniej rzeczy o wysokim IG, cukrow prostych i ogolnie ograniczyc wegle.

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
3. Co jest złego w pieczywie WASA, bananach, kukurydzy i kaszy gryczanej?
Pieczywo wasa, to wysoko przetworzone pozywienie o miernych wlasciwosciach odzywczych.

Banany maja bardzo wysoki indeks glikemiczny i sa do unikania na R, kukurydza i kasza bo to same wegle.

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz pomóc konstruktywnie a nie po prostu mnie zjechać, odpowiedz proszę na moje pytania a nie odsyłaj do nic nie znaczących linków.
To nie moj problem, jesli nie potrafisz z nich korzystac, wszystko masz pod nos podsuniete.

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ruch, w środę mam kolejne badanie i będę wiedziała, czy będę operowana czy nie oraz kiedy będę mogła się ruszać.
Z tego co powiedział mój ortopeda, nawet jeśli będę mogła, odpada wszystko co nie jest pływaniem...
To plywaj.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 22:01   #11
mzoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Szczerze powiedziawszy, mam wrażenie że odzywasz się na forum żeby komuś, za przeproszeniem, przypie****ic.
Chamskie podejscie, powiedzialabym nawet przesmiewcze.

Sfrustrowany czlowieczek.
Po co udzielasz sie publicznie skoro "niewiedza" innych tak Cię irytuje?

Smutne.

Pozdrawiam i dziękuję za "porady" zaczerpnięte z www.odzywiamsie.pl
mzoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 00:22   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy, mam wrażenie że odzywasz się na forum żeby komuś, za przeproszeniem, przypie****ic.
Chamskie podejscie, powiedzialabym nawet przesmiewcze.
Aha, ergo, chamskie jest to, ze Ci probuje pomoc

Ogolnie to Ty tylko mnie utwierdzasz w przekonaniu, ze nie ma co tracisz czasu probujac Ci pomoc.

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Sfrustrowany czlowieczek.
Po co udzielasz sie publicznie skoro "niewiedza" innych tak Cię irytuje?

Smutne.
Tak, szalenie sfrustrowany itd. itp.

Mnie irytuje ? Mi to zwisa i powiewa, to Ty masz pretensje, jak dostajesz rady i Ci nie pasuje co jest zawarte w podwieszonych tematach.

Cytat:
Napisane przez mzoe Pokaż wiadomość
Pozdrawiam i dziękuję za "porady" zaczerpnięte z www.odzywiamsie.pl
Powodzenia z dieta. Ciao
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 16:04   #13
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Czy da sie schudnac na samej diecie? powazny uraz kolana...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, w takich warunkach i na samej diecie na pewno nie schudniesz.




Bez cwiczen zwolni Ci sie metabolizm i po zrzuceniu troche wody na poczatku zaczniesz nabierac tluszczu.

Bez pelnowartosciowego (odzwierzecego) bialka nie zbudujesz miesni i nie skomponujesz dobrej diety redukcyjnej.

Twoj jadlopsis w tej chwilii jest tragiczny - do wywalenia na redukcje: wasa (do wywalenia w ogole), kukurydza, slodkie jogurty, kasza, banany, innymi slowy - wiekszosc Twojego jadlospisu.

Niestety, ale dieta wege bardzo sobie robisz pod gorke (conajmniej), a w polaczeniu z brakiem mozliwosci cwiczen - stawiasz sie na straconej pozycji.

PS. http://super-sylwetka.pl/kilka_slow_...chudzanie.html


Lapiesz sie przynajmniej na dwa punkty.

Kasza Wyraczku (jęczmienna, gryczana) jest bardzo zdrowa i jest źródłem złożonych węgli, więc jest świetna w diecie R. Poza tym zgadzam się z tym, co napisałeś.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.