test pozytywny, co dalej?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-04, 13:15   #1
Izunia_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 89

test pozytywny, co dalej??


Zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski Co dalej, wiem że trzeba iśc do ginekologa. I moje pytanie czy trzeba się specjalnie przygotowywać?? coś trzeba ze sobą wziąść?? Jak poinformować mamę?? Mam 25 lat a jakoś się boję reakcji ;/
Izunia_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 13:45   #2
gaaba85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 53
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Gratuluję.
Teraz powinnaś szczególnie zacząć dbać o siebie, bo w końcu jesteś już odpowiedzialna za rozwój małego człowieczka Idąc do lekarza nie musisz się specjalnie przygotowywać. Będzie pytał na pewno o pierwszy dzień ostatniej miesiączki, zważy Cię, zmierzy ciśnienie, zrobi usg dopochwowe, żeby potwierdzić obecność pęchęrzyka, rozpyta o Twoje samopoczucie itp
A co do mamy? 34tygodnie temu miałam ten sam problem, jak powiedzieć rodzicom, że jestem w ciąży, choć też mam 25 lat. Strach ma wielkie oczy. Teraz nie wiem kto bardziej oczekuje terminu rozwiązania. Usiądź z mamą przy herbatce i delikatnie jej zasugeruj że zostanie babcią. Polecam tą rozmowę już po wizycie u lekarza, kiedy będziesz miała pewność. A poza tym to jest wg mnie dobra nowina, więc jeśli Ty się cieszysz to nikt Ci tej radości nie zepsuje. Daj znać jak poszło.
gaaba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 13:47   #3
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Cytat:
Napisane przez Izunia_1985 Pokaż wiadomość
Zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski Co dalej, wiem że trzeba iśc do ginekologa. I moje pytanie czy trzeba się specjalnie przygotowywać?? coś trzeba ze sobą wziąść?? Jak poinformować mamę?? Mam 25 lat a jakoś się boję reakcji ;/
gratuluję a przyszła babcia na pewno się ucieszy
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 14:27   #4
Izunia_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 89
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Bardzo się cieszę tym bardziej że już jakiś czas się staramy z chłopakiem. Tylko że moja mama zawsze powtarza że nie chce być babcią i jaka to tragedia będzie jak ja czy brat będziemy mieli dziecko. Czuje że to będzie ciężka rozmowa. Chyba jednak muszę się przygotować na awanturę.
Izunia_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 14:28   #5
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Gratuluję Iza
Widać po Twoim poscie, że jesteś szczęśliwa, Twoja mama będzie pewnie 100x bardziej jak się dowie, że zostanie babcią.
Powodzenia i pamiętaj dbaj o siebie i maleństwo.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 14:32   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Izuniu, chyba dorosła jesteś, nie?

Apteka - tabletki dla ciężarnych, z kwasem foliowym i witaminami, polecam prenatal (100tabsów 30zł, inne są zdecydowanie drogie).
Gin - ja poszłam bez specjalnego przygotowania (no, umyłam się ), ale jeśli chcesz możesz zrobić morfologię krwi i ogólne badanie moczu. Jeśli nie masz potwierdzonej swojej grupy krwi, też będziesz musiała to zrobić w trakcie ciąży (ponoć na skierowanie jest bezpłatne, ja robiłam prywatnie, 50zł).

A swoją drogą - skąd dziewczyny takie pewne jesteście, że mama autorki super się ucieszy? Zawsze rozwala mnie taki hurra-optymizm - zwłaszcza że nie znacie ludzi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 15:22   #7
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: test pozytywny, co dalej??

dokładnie, ja wiem, ze moja ciaza dla mojej mamy bedzie katastrofą. nie znosi mojego facetam przy kazdej okazji to okazuje
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 15:35   #8
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Ja np. popatrzyłam z persektywy przyjęcia tego przez moja mamę, ale szajajaba masz rację, choć mam nadzieję, że mój wcześniejszy post się sprawdzi
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 16:28   #9
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Do ginekologa możesz iśc tak żeby wizyta wypadła na 8-9 tydzień ciąży bo wtedy najlepiej zrobic usg. Jak chcesz wcześniej robic jakieś badania to najważniejsza jest glukoza na czczo - oczywiście od lekarza dostaniesz skierowanie ale chodzi o to żeby wykryc Twoją ewentualną cukrzycę przed organogeneza płodu więc lepiej jak zrobisz to badanie sama (nie kosztuje więcej niż 10 zł).Reszta jak nie masz dolegliwości to jest o wiele mniej ważna. Bierz tez już od teraz preparat kwasu foliowego bo cewa nerwowa zamknie sie po już po 6 tygodniach - zaleca się go brac do 12 tygodnia ciąży. Ja polecam Feminatal bo zawiera aktywnymetabolit kw. foliowego (metafolinę). Niestety prwadopodobnie co druga kobieta nie metabolizuje prawidłowo kwasu foliowego. Co Twojej mamy to skoro ma takie podejście to bym jej wcale nie mówiła, przynajmniej na razie.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 17:21   #10
Darin
Rozeznanie
 
Avatar Darin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 984
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Cytat:
Napisane przez Izunia_1985 Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę tym bardziej że już jakiś czas się staramy z chłopakiem. Tylko że moja mama zawsze powtarza że nie chce być babcią i jaka to tragedia będzie jak ja czy brat będziemy mieli dziecko. Czuje że to będzie ciężka rozmowa. Chyba jednak muszę się przygotować na awanturę.

Przede wszystkim gratulacje
Beznadziejne podejście twojej mamy. Co to znaczy że ona nie chce być babcią :/ ? To Twoje życie i Twoja sprawa. Jesteś dorosła i to normalne że większość dorosłych ludzi chce mieć dzieci.
Ja jestem aktualnie w 35 tygodniu i na początku moja mama tez się nie cieszyła a nawet była zła. Teraz nie może sie doczekać wnuczki . Także nie stresuj się na zapas.
Co do wizyty to przygotuj się tak jak do zwykłej wizyty u ginekologa. Wszystkie dalsze wskazówki dotyczące niezbędnych badań otrzymasz na wizycie.
Warto już teraz zaopatrzyć się w witaminy dla ciężarnych zawierające kwas foliowy ja biorę Feminatal.
No i dbaj o siebie i maleństwo
__________________
"Poczuj mój wdzięk, mój wdzięk
mą wiarę - w każdą część ... "
Darin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 17:34   #11
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Zrób też test na HIV, powinno to być normą, ale u nas wciaż niestety nie jest.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 19:37   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Do ginekologa możesz iśc tak żeby wizyta wypadła na 8-9 tydzień ciąży bo wtedy najlepiej zrobic usg. Jak chcesz wcześniej robic jakieś badania to najważniejsza jest glukoza na czczo - oczywiście od lekarza dostaniesz skierowanie ale chodzi o to żeby wykryc Twoją ewentualną cukrzycę przed organogeneza płodu więc lepiej jak zrobisz to badanie sama (nie kosztuje więcej niż 10 zł).Reszta jak nie masz dolegliwości to jest o wiele mniej ważna. Bierz tez już od teraz preparat kwasu foliowego bo cewa nerwowa zamknie sie po już po 6 tygodniach - zaleca się go brac do 12 tygodnia ciąży. Ja polecam Feminatal bo zawiera aktywnymetabolit kw. foliowego (metafolinę). Niestety prwadopodobnie co druga kobieta nie metabolizuje prawidłowo kwasu foliowego. Co Twojej mamy to skoro ma takie podejście to bym jej wcale nie mówiła, przynajmniej na razie.
Glukozę na czczo robi się w późniejszej ciąży dopiero, 24-28 tydzień.

1 usg prenatalne - 12-14 tydzień, ukazuje pierwsze ew. wady płodu (rzecz jasna zakładamy, że takich NIE będzie ), i określa ryzyko wystąpienia zespołu Downa.

Kolejne usg prenatalne robi się między końcem 18 a 22 tygodnia, i wówczas są kolejne pomiary (np. serducho, czacha, pęcherz moczowy i in.) i najczęściej poznaje się płeć (wg mnie najbardziej emocjonujące badania ).
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:37   #13
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: test pozytywny, co dalej??

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21867856]Glukozę na czczo robi się w późniejszej ciąży dopiero, 24-28 tydzień.

1 usg prenatalne - 12-14 tydzień, ukazuje pierwsze ew. wady płodu (rzecz jasna zakładamy, że takich NIE będzie ), i określa ryzyko wystąpienia zespołu Downa.

Kolejne usg prenatalne robi się między końcem 18 a 22 tygodnia, i wówczas są kolejne pomiary (np. serducho, czacha, pęcherz moczowy i in.) i najczęściej poznaje się płeć (wg mnie najbardziej emocjonujące badania ).[/QUOTE]
Glukoze oznacza sie min 2 x - po rozpoznaniu ciąży , na czczo oraz ok 25 Hbd (tak jak napisałś) już nie na czczo; obciążenie 50 gramami glukozy.
Jeśli wynik wyjdzie wątpliwy albo nieprawidłowy to wykonuje sie obciążenie 75 g na czczo. Oczywiście przy karzdej nieprawidłowości schemat sie komplikuje czego nie bede opisywac.
Pobranie na czczo po rozpoznaniu ciąży służy rozpoznaniu niejako cukrzycy jeszcze przedciążowej i zapobieżeniu wadom które sa prawdopodobne u cukrzyczek - głównie serca. /Najlepiej takie oznaczenie wykonac planując ciążę!/ Doustne obciążenie glukozą po 24 tygodniu ciąży to badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy ciężarnych czyli zaindukowanej przez ciążę i stważającej znacznie mniejsze ryzyko wad bo organogeneza już praktycznie nastąpiła.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Glukoze oznacza sie min 2 x - po rozpoznaniu ciąży , na czczo oraz ok 25 Hbd (tak jak napisałś) już nie na czczo; obciążenie 50 gramami glukozy.
Jeśli wynik wyjdzie wątpliwy albo nieprawidłowy to wykonuje sie obciążenie 75 g na czczo. Oczywiście przy karzdej nieprawidłowości schemat sie komplikuje czego nie bede opisywac.
Pobranie na czczo po rozpoznaniu ciąży służy rozpoznaniu niejako cukrzycy jeszcze przedciążowej i zapobieżeniu wadom które sa prawdopodobne u cukrzyczek - głównie serca. /Najlepiej takie oznaczenie wykonac planując ciążę!/ Doustne obciążenie glukozą po 24 tygodniu ciąży to badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy ciężarnych czyli zaindukowanej przez ciążę i stważającej znacznie mniejsze ryzyko wad bo organogeneza już praktycznie nastąpiła.
*stwarzającej
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 18:47   #14
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Cytat:
Napisane przez paolyn Pokaż wiadomość
dokładnie, ja wiem, ze moja ciaza dla mojej mamy bedzie katastrofą. nie znosi mojego facetam przy kazdej okazji to okazuje

Nie zamarwtiaj się na zapas, ale swoją drogą uważam, że dobrze robisz nie zakładając od razu szału radości u swojej mamy na tą wiadomość zawsze lepiej się mile zaskoczyć niż gorzko rozczarować. Prawda?

Porozmawiaj z nią spokojnie na prawdę są szanse, że po kilku tygodniach oswoi się z tą myślą a jak pojawi się brzuszek to zapomni i swoich strachu przed starością. Bo chyba właśnie dlatego "nie chce być babcią"

Dbaj o siebie. Koniecznie dostarczaj sobie ruchu bo teraz potrzeba Ci duuuużo tlenu

Pozdrawiam
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 19:12   #15
Izunia_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 89
Dot.: test pozytywny, co dalej??

dziękuje z odpowiedzi. już mi trochę lepiej bo wiem co mnie czeka. jutro wracam do domku bo jestem na wyjeździe i pójdę od razu do lekarza, mam nadzieje że mnie przyjmie. dla mamy chyba powiem za jakiś czas jak porobię wszystkie badania i się nastawię na rozmowę. od jutra zaczne spacerki z moim pieskiem. na pewno też się ucieszy.

Edytowane przez Izunia_1985
Czas edycji: 2010-09-05 o 19:13
Izunia_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:19   #16
Izunia_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 89
Dot.: test pozytywny, co dalej??

niestety moja gin na urlopie, będzie dopiero 13 września. nie wiem co robić. czekać czy iść do innej?? zaczynam sie denerwować że musze tydzień czekać.
Izunia_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 20:09   #17
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zrób też test na HIV, powinno to być normą, ale u nas wciaż niestety nie jest.
Jak to nie jest, teraz taki test robi się każdej ciężarnej - takie mam info od mojego gina, moja przyjaciólka też miała robiony.
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 17:44   #18
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Jak to nie jest, teraz taki test robi się każdej ciężarnej - takie mam info od mojego gina, moja przyjaciólka też miała robiony.
lepiej by było go zrobić przed zajściem w ciążę, bo jak się w ciąży dowiemy że mam HIV nie pomogę ani sobie ni dziecku.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 20:08   #19
Izunia_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 89
Dot.: test pozytywny, co dalej??

takie badanie powinno się robić jak się planuje wspólne życie. ale ja nie mam co się martwić, jesteśmy z chłopakiem jedynymi partnerami. wcześniej mieliśmy partnerów ale nic poważnego. więc nienuło od kogo się zarazić.
Izunia_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-07, 20:15   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: test pozytywny, co dalej??

Izuniu poczekaj, to TYLKO tydzień
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.