jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 19:36   #1
glass9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Exclamation

jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?


Witam !


Mam 17 lat, 153 cm wzrostu i waże około 58 kg.Niestety mam problemy z kręgosłupem i biodrami i nie mogę ćwiczyć,ponieważ ból się nasila.Mam około 5 miesięcy na schudnięcie 10-15 kg do operacji.Niestety,nie mogę ćwiczyć i za bardzo nie wiem jak to zrobić.Niestety w okolicy jest jeden dietetyk,który stwierdził " bez ćwiczeń nie osiągniesz nic!" ale czy to moja winaNie jadam słodyczy,ew.gorzką czekolade ,pije zieloną herbate i pije dużo wody.Nie jadam tłustych rzeczy.Niestety gorzej z systematycznością w jedzeniu.Nie wstaje o jednej porze,niestety nawet nie ma takiej mozliwosci.Wiec jadam sniadanie od 8:00 do 10:00, w zalezności o której wstane.Na obiad jem zazwyczaj to co przygotuje mama tj.najczęściej ziemniaki + jakaś surówka + mięso z kurczaka najczęściej.Kolacja to różnie.W jaki sposób mogę zrzucić ponadprogramowe kg kiedy nie mogę ćwiczyć?
glass9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 00:05   #2
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

Witam, właśnie się zarejestrowałam, więc to mój pierwszy post. Może to będzie herezja, ale w moim przypadku na schudnięcie pomogło zrezygnowanie z węglowodanów.

I dodam że to nie jest tak, że bez ćwiczeń się nie schudnie. Mam kolegę który był za ciężki żeby ćwiczyć i 20 kg schudł w 3 miesiące tylko zmieniając dietę.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 07:56   #3
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

Cytat:
Napisane przez glass9 Pokaż wiadomość
Witam !


Mam 17 lat, 153 cm wzrostu i waże około 58 kg.Niestety mam problemy z kręgosłupem i biodrami i nie mogę ćwiczyć,ponieważ ból się nasila.Mam około 5 miesięcy na schudnięcie 10-15 kg do operacji.Niestety,nie mogę ćwiczyć i za bardzo nie wiem jak to zrobić.Niestety w okolicy jest jeden dietetyk,który stwierdził " bez ćwiczeń nie osiągniesz nic!" ale czy to moja winaNie jadam słodyczy,ew.gorzką czekolade ,pije zieloną herbate i pije dużo wody.Nie jadam tłustych rzeczy.Niestety gorzej z systematycznością w jedzeniu.Nie wstaje o jednej porze,niestety nawet nie ma takiej mozliwosci.Wiec jadam sniadanie od 8:00 do 10:00, w zalezności o której wstane.Na obiad jem zazwyczaj to co przygotuje mama tj.najczęściej ziemniaki + jakaś surówka + mięso z kurczaka najczęściej.Kolacja to różnie.W jaki sposób mogę zrzucić ponadprogramowe kg kiedy nie mogę ćwiczyć?
Nie wiem co to za dietetyk,ale cóżKochana masz 5 miesięcy,moim zdaniem i bez ćwiczeń powinnaś schudnąć 10 kg,przyjmijmy,że będziesz chudła 2 kg miesięcznie czyli 0,5kg tygodniowo.Powinnaś jadać małe posiłki co 3h,kolacje najlepiej białkową na 3h przed snem,dużo wody,herbatek nie słodzonych ok 2l płynów (między posiłkami jak złapie cię głód wypij szklankę wody,lub zjedz marchewkę),wyeliminuj słodycze,fast-foody,słodkie napoje,a jeśli chodzi o ćwiczenia,to zacznij spacerować ok 1h spaceru to ok -200kal,wybieraj schody zamiast windy,np.; jak wracasz ze szkoły autobusem wysiąc 1 przystanek wcześniej i idź na piechotę,zapisz się na basen np.; raz w tygodniu,wyręczaj mamę w porządkach domowych,staraj się nie przekraczać 1300kal/1400kal,bo jesteś młoda i się rozwijasz.Jak sumiennie przyłożysz się do diety,to schudniesz.powodzenia
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:15   #4
glass9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

na razie ucze sie w domu.Mam bardziej siedzący tryb życia,ale dzieki za rade na basen niestety nie chodze,bo bym musiala dojeżdżać okolo 1h ;> jedna godzinka przy takich temp. to hardcor staram sie spacerowac okolo 30 min chociaz,ale często jestem po prostu zbyt zmęczona.Na pewno sie zastosuje,dzieki wielkie!

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Joanna_ba

a wiesz może jaką diete stosował?
glass9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 00:02   #5
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

Witam, w sumie to nie była jakaś specjalna dieta, tylko rezygnacja z węglowodanów : nie jadł wogóle pieczywa i jakichkolwiek produktów mącznych. Owoców też nie - za dużo cukru mają ( jak na schudnięcie ). Posiłki to były głównie mięso z warzywami i całkiem tłusto. Opowiadał o książce, która go przekonała że te wszystkie diety to nie ma sensu , trzeba zmienić całościowo podejście do jedzenia. Jak widać działa. Książka jest po angielsku , nie wydano jej po polsku. Napiszę wprost .... nie chwali się tym jak je, ponieważ większość uważa to za głupotę i nienormalne , ale za to ma się świetnie .

Jak milenka80 napisała, takie małe zmiany dużo dają. Nie trzeba się katować ćwiczeniami, wystarczy zrobić sobie co jakiś czas parę przysiadów, podbiec kawałek - albo szybki marsz. Często ale krótko nie zmęczy aż bardzo, a daje bardzo dobre rezultaty.

Od poniedziałku chcę spróbować przez tydzień tak samo jeść, mam 35 lat , 178 cm i 105kg uff, okropność , nie pytajcie jak mi się udało tak przytyć.

Powodzenia

P.S. Postanowiłam poszukać, czy nie ma czegoś podobnego po polsku . I znalazłam . Na priva mogę przesłać, a tutaj link o autorze i przy okazji o tej książce. http://www.dobradieta.pl/lutz.php

Edytowane przez joanna_ba
Czas edycji: 2012-01-31 o 00:24 Powód: dodanie tekstu
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:42   #6
zajdziul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 2
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

Bez ćwiczeń da się zmniejszyć wagę trzeba tylko wziąć pod uwagę to że Twoje zapotrzebowanie energetyczne będzie mniejsze i bardziej ograniczyć kalorie. Ta dieta o której pisałyście to może być Dukana albo Atkinsa ale przy problemach ze zdrowiem jej nie polecam. Jeśli chcesz opierać się na jakieś diecie to poczytaj o śródziemnomorskiej. A co do ziemniaczków z kurczakiem i surówką to surówka jest ok ale mięsko to jeśli jest z panierką, a ziemniaki polane tłuszczem z patelni i jeśli do tego jest to tłuszcz typu smalec to hmm ciężko.
zajdziul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 23:52   #7
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

To na pewno nie Dukam i Atkins, w tej nie liczy się kalorii, ani nie ma jakichś planów żywieniowych. Po prostu je się mało węglowodanów - ziemniaczki są wykluczone, panierka też. Sam kurczaczek z warzywami jest jak najbardziej zalecany. Zacytuję listę tego co się je :

Pokarmy dozwolone
 Ryby
 Każdy rodzaj miesa (wołowina, wieprzowina, drób, baranina), kiełbasa,
wedliny
 Jaja
 Ser, smietana, twarogi, jogurt naturalny (bez cukru), mleko (nie za duo)
 Wszystkie rodzaje tłuszczu zwierzecego
 Sałatki, liscie i łodygi warzyw (szparagi, brukselka, kalafior, sałata, kapusta,
brokuły), ogórki, awokado, pomidory (w umiarkowanych ilosciach)
 Napoje alkoholowe (tylko niesłodzone i w rozsadnych ilosciach)
 Orzechy (niezbyt dużo)
Wymienione produkty spoywcze możesz przygotowywac tak, jak lubisz:
smażyc, piec, opiekac na ruszcie, dusic na parze.

Pokarmy zakazane
 Wszystkie produkty spoywcze zawierajace weglowodany (pieczywo,
makarony, płatki sniadaniowe, zboża, ziemniaki, wyroby cukiernicze, rogaliki)
 Owoce kandyzowane
 Rozmaite słodzone pokarmy (jogurt, napoje, desery, cukierki)
 Suszone owoce

Ja zaczynam za parę dni, jestem na etapie hmm wyjedzenia tych niedozwolonych - szkoda wyrzucić
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 02:10   #8
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: jak schudnąć kiedy nie można ćwiczyć?

Cytat:
Napisane przez zajdziul Pokaż wiadomość
Bez ćwiczeń da się zmniejszyć wagę trzeba tylko wziąć pod uwagę to że Twoje zapotrzebowanie energetyczne będzie mniejsze i bardziej ograniczyć kalorie. Ta dieta o której pisałyście to może być Dukana albo Atkinsa ale przy problemach ze zdrowiem jej nie polecam. Jeśli chcesz opierać się na jakieś diecie to poczytaj o śródziemnomorskiej. A co do ziemniaczków z kurczakiem i surówką to surówka jest ok ale mięsko to jeśli jest z panierką, a ziemniaki polane tłuszczem z patelni i jeśli do tego jest to tłuszcz typu smalec to hmm ciężko.
Mnie tam się wydaje,żeby zacząć stosować jakąkolwiek dietę odchudzającą trzeba być zdrowym,najlepiej zasięgnąć porady lekarza czy zrobić podstawowe badania.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.