Zdrowe odżywianie..start:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Pokaż wyniki sondy: Jak długo <wytrzymalaś> zdrowo się odżywiając?
tylko kilka dni 3 18,75%
kilka tygodni 6 37,50%
ponad rok 1 6,25%
do tej pory 6 37,50%
Głosujący: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-05, 21:44   #1
czarnapoziomka22
Przyczajenie
 
Avatar czarnapoziomka22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5
Smile

Zdrowe odżywianie..start:)


Na początek witam wszystkie wizażanki Jestem tu nowa ale to chyba jedyny portal gdzie lubię spędzać czas Ale do puenty ..
Zaczynam się zdrowo odżywiać , żeby troszkę schudnąć i lepiej się poczuć. Nie będzie to dieta ale zmiana nawyków żywieniowych. Może któraś z was też zaczyna taką zmiane? Ja już robię to 3 dzień i powiem ,że jestem z siebie dumna. Zachęciłymnie do tego filmy na yt gdzie dziewczyny opowiadały o podobnej zmianie i pokazywały zdjecia przed i po I jestem na maxa zmotywowana. Zaczęłam od wyrzucenia makaronów białego chleba i słodyczy I myślałam ,że będe jeść tylko warzywa, owoce itp Ale wcale tak nie jest Mam pełną listę super pomysłow. Jesli chcecie chętnie się nimi podziele Buziak8
__________________
Never Give up

Edytowane przez czarnapoziomka22
Czas edycji: 2012-08-05 o 21:54
czarnapoziomka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 22:17   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Ja się chętnie dołączę
Chleb niestety kocham, słodycze tak samo. Ale będę się starać
Ryżu wyrzucić nie dam rady, ale nie jem go bardzo często.
Schudnąć nie chcę, chcę być zdrowsza i poprawić kondycję przy okazji ćwiczeniami

Dziel się pomysłami
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 22:24   #3
FrancoiseB
Raczkowanie
 
Avatar FrancoiseB
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 88
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Ja też zaczęłam na początku sierpnia, ale na razie nie rzuciłam chleba, ziemniaków jem mniej.. no i mnóstwooo warzyw, owoców, nie wiedziałam, że jestem w stanie wchłonąć takie ilości, ale bez słodyczy ciężko przetrwać
Więc proszę o pomysły, ja już np. mam kilka na ryby i kiełki! I oliwę z oliwek
Moją motywacją jest piękna cera i taka ogólna witalność *.*
__________________
Wyrażam się.
FrancoiseB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 22:33   #4
eewelinaa92
Zakorzenienie
 
Avatar eewelinaa92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 281
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Ja zaczełam 1 sierpnia, i chętnie pośledze watek i poudzielam się Na razie przyjemnie sie zajada owoce i warzywa oraz serki wiejskie Celem jest zrzucenie kilku kg wiec u mnie bardziej dieta, ale z tym wiąże się spadek wagi oraz lepsze samopoczucie.
__________________
Ogarnij dupę, zaciśnij pięści i daj radę. Nie ważne, że nie ma dla kogo, ważne, żeby opadły im kopary

-30kg

eewelinaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 10:51   #5
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Też chętnię dołącze, bo od pewnego czasu mam bzika na punkcie zdrowego odżywiania. Co prawda, nie odrzucam wszystkiego całkowicie, ale staram się zamieniać na zdrowsze produkty np. ryż brązowy, chleb pełnoziarnisty, razowy itp. i dodam, że przy tym zrzuciłam kilka kg
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:22   #6
czarnapoziomka22
Przyczajenie
 
Avatar czarnapoziomka22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

witam milo ze jestescie co do ryżu tomozna go wcinac jest zdrowy makaron tez ale np raz w tygodniu mala porcje i al dente!! zeby specznial w zoladku a pmysly? hmm lubicie otremby? sa pyszne ale tylko i wylacznie z <czyms> same smakuja jak wiory drewna pierwszy sposob na nalesniki z otrebow pyszne i BEZ MĄKI
SKLADNIKI:
2 jajka
1 łyżeczka skrobi kukurydzianej LUB LYZECZKA innych otrab zmielonych!!!
1/2 szklanki chudego mleka
szczypta soli
1 łyżeczka otrąb zmielonych!!
ew. odrobina proszku do pieczenia

wszystko wymieszac i smazyc nalesniki pyszne sa np z twarozkiem lub jako tortila do kurczaka gotowanego na parze z pomidorami itp polecam
__________________
Never Give up
czarnapoziomka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:34   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez FrancoiseB Pokaż wiadomość
Ja też zaczęłam na początku sierpnia, ale na razie nie rzuciłam chleba, ziemniaków jem mniej.. no i mnóstwooo warzyw, owoców, nie wiedziałam, że jestem w stanie wchłonąć takie ilości, ale bez słodyczy ciężko przetrwać
Więc proszę o pomysły, ja już np. mam kilka na ryby i kiełki! I oliwę z oliwek
Moją motywacją jest piękna cera i taka ogólna witalność *.*

Akurat ziemniaki są bardzo zdrowe, lekkostrawne i niskokaloryczne - 100 gr ziemniaków to tylko 70 kalorii.
Zwłaszcza pieczone bez tłuszczu lub gotowane na parze. Ale gotowane w niewielkiej ilości wody i z ograniczeniem soli do minimum też niewiele tracą.
Są niezastąpionym źródłem potasu, magnezu, fosforu, żelaza, witaminy z grupy B , witaminę C , kwas foliowy oraz błonnik.

Bardzo korzystnie wpływają na wątrobę i łagodząco na cały układ trawienia, na układ wieńcowy, ze względu na obecność magnezu dobrze robią osobom zestresowanym.

Nie należy wyrzucać/ograniczać ziemniaków w diecie pod hasłem zdrowego odżywiania, bo właśnie ziemniaki są bardzo zdrowe i niskokaloryczne.
Po prostu nie należy ich polewać ciężkimi sosami czy tłuszczem ze smażenia w dużej ilości.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 13:32   #8
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Akurat ziemniaki są bardzo zdrowe, lekkostrawne i niskokaloryczne - 100 gr ziemniaków to tylko 70 kalorii.
Zwłaszcza pieczone bez tłuszczu lub gotowane na parze. Ale gotowane w niewielkiej ilości wody i z ograniczeniem soli do minimum też niewiele tracą.
Są niezastąpionym źródłem potasu, magnezu, fosforu, żelaza, witaminy z grupy B , witaminę C , kwas foliowy oraz błonnik.

Bardzo korzystnie wpływają na wątrobę i łagodząco na cały układ trawienia, na układ wieńcowy, ze względu na obecność magnezu dobrze robią osobom zestresowanym.

Nie należy wyrzucać/ograniczać ziemniaków w diecie pod hasłem zdrowego odżywiania, bo właśnie ziemniaki są bardzo zdrowe i niskokaloryczne.
Po prostu nie należy ich polewać ciężkimi sosami czy tłuszczem ze smażenia w dużej ilości.
Oto fajnie, bo ja lubię ziemniaczki i je jem, oczywiście gotowane w osolonej wodzie bez omaszczania. a te młode to aż słodkie ;D
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 14:04   #9
eewelinaa92
Zakorzenienie
 
Avatar eewelinaa92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 281
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez czarnapoziomka22 Pokaż wiadomość
pierwszy sposob na nalesniki z otrebow pyszne i BEZ MĄKI
SKLADNIKI:
2 jajka
1 łyżeczka skrobi kukurydzianej LUB LYZECZKA innych otrab zmielonych!!!
1/2 szklanki chudego mleka
szczypta soli
1 łyżeczka otrąb zmielonych!!
ew. odrobina proszku do pieczenia

wszystko wymieszac i smazyc nalesniki pyszne sa np z twarozkiem lub jako tortila do kurczaka gotowanego na parze z pomidorami itp polecam
Brzmi fajnie, na pewno wypróbuje przepis
__________________
Ogarnij dupę, zaciśnij pięści i daj radę. Nie ważne, że nie ma dla kogo, ważne, żeby opadły im kopary

-30kg


Edytowane przez eewelinaa92
Czas edycji: 2012-08-06 o 14:05
eewelinaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 14:46   #10
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez czarnapoziomka22 Pokaż wiadomość
witam milo ze jestescie co do ryżu tomozna go wcinac jest zdrowy makaron tez ale np raz w tygodniu mala porcje i al dente!! zeby specznial w zoladku a pmysly? hmm lubicie otremby? sa pyszne ale tylko i wylacznie z <czyms> same smakuja jak wiory drewna pierwszy sposob na nalesniki z otrebow pyszne i BEZ MĄKI
SKLADNIKI:
2 jajka
1 łyżeczka skrobi kukurydzianej LUB LYZECZKA innych otrab zmielonych!!!
1/2 szklanki chudego mleka
szczypta soli
1 łyżeczka otrąb zmielonych!!
ew. odrobina proszku do pieczenia

wszystko wymieszac i smazyc nalesniki pyszne sa np z twarozkiem lub jako tortila do kurczaka gotowanego na parze z pomidorami itp polecam
czegoś takiego szukałam
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:20   #11
FrancoiseB
Raczkowanie
 
Avatar FrancoiseB
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 88
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Akurat ziemniaki są bardzo zdrowe(...)
Uff, gdzieś czytałam, że też potrafią nieciekawie wpływać na cerę, źródła nie podam, bo nie pamiętam.. a ja gotuję bez soli i potem tylko posypuję solą ziołową.
__________________
Wyrażam się.
FrancoiseB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 18:54   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez FrancoiseB Pokaż wiadomość
Uff, gdzieś czytałam, że też potrafią nieciekawie wpływać na cerę,.
Jeśli zjada się je pod postacią czipsów, ewentualnie w formie " amerykańskiego warzywka do posiłku" czyli zesmażonych frytek to pewnie mogą w takiej formie szkodzić na cerę
Wszystko można zjeść w formie zdrowej lub szkodliwej.

Zboża mało przetworzone/oczyszczone są zdrowe, w formie oczyszczonej te same zboża już zdrowe nie są.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:44   #13
czarnapoziomka22
Przyczajenie
 
Avatar czarnapoziomka22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

jak kto woli ja tylko napisalam swoja opinie. i wogole nie lubie ziemniaków wiec mi było łatwo Kolejny przepis kochane z otrebami zamiast mąki

Ciasteczka bananowe z patelni
1 bardzo dojrzały banan nieduzy!!!! bo zwieraja cholesterol') i nie za czesto
1 całe jajko
3 łyżki jogurtu naturalnego
6 łyżek otrąb owsianych
6 łyżek otrąb pszennych
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
Obieram banan, dodaję go do miski i dokładnie rozgniatam widelcem.

Do tej bananowej papki wbijam jajko, dodaję jogurt , mieszam, po czym dodaję otręby oraz sodę oczyszczoną. Całość mieszam na dość gęste ciasto.

Rozgrzewam patelnię umożliwiającą smażenie beztłuszczowe np. z teflonową powłoką –nie za mocno, ma być gorąca, ale bez przesady, bo jeśli będzie zbyt gorąca ciasteczka z wierzchu zrumienią się zbyt mocno, będą zbyt brązowe i nie będą ani ładne, ani smaczne

Na rozgrzaną patelnię kładę małe porcje ciasta i lekko je rozpłaszczam –najlepiej idzie to małą łyżeczką lub widelcem Opiekam z obu stron na złocisto-brązowy kolor, a gotowe ciasteczka przekładam na metalową kratkę do odparowania i całkowitego wystygnięcia.


super smaczne zero cukru a słodkie i bez maki i tłuszczu ja uwielbniam
__________________
Never Give up
czarnapoziomka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 23:14   #14
MsNobody
Przyczajenie
 
Avatar MsNobody
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 19
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Ja też chętnie dołączę
Od dłuższego czasu siedzę w temacie zdrowego odżywiania, ale powiem szczerze, że czasem trafię na jakąś zupełnie nową teorię z kosmosu i ciężko stwierdzić, czy nie jest ona tylko fantazją.
Ogólnie to muszę powiedzieć, że zawaliłam, bo odżywiałam się zdrowo kilka miesięcy temu podczas odchudzania, które zostałam zmuszona porzucić, i nabawiłam się uzależnienia od jedzenia. Problem dosyć poważny, bo mam napady wieczorami i jem niezależnie od tego, czy chcę, a powstrzymać też tego nie mogę. Od stycznia rozjechałam sobie tak metabolizm i cały organizm, że wolę o tym nawet nie myśleć.
No ale że chcę z tym w końcu skończyć, bo męczą mnie ciągłe głodówki -> obżeranie się -> tycie -> chudnięcie i nie czuję się najlepiej, to postanowiłam z tym skończyć raz na zawsze. To nie jest tak, że nagle mi się zachciało zmienić styl życia na zdrowszy, ale planuję to już sporo czasu. Pracuję też nad zwalczaniem uzależnienia, więc pomoże mi dodatkowa motywacja od Was, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie
Na razie chcę zmienić nawyki żywieniowe, po przyzwyczajeniu się do nowej sytuacji planuję dietę redukcyjną.
Myślicie, że dobrze byłoby już teraz wprowadzić ujemny bilans kaloryczny, czy poczekać z tym, aż będę pewna, że zwalczyłam choć w połowie napady obżarstwa?
__________________
South Beach
faza 1 (03.09 - 17.09.12) - 4/14

Dzień Grozy
27.08 - 47,3 kg, talia 61 cm, udo 49 cm

cel - 44 kg, talia 60 cm
MsNobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 04:37   #15
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez czarnapoziomka22 Pokaż wiadomość
1 bardzo dojrzały banan nieduzy!!!! bo zwieraja cholesterol') i nie za czesto
Banany zawierają cholesterol Zawsze myślałam, że właśnie go obniżają
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 07:02   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez czarnapoziomka22 Pokaż wiadomość
1 bardzo dojrzały banan nieduzy!!!! bo zwieraja cholesterol') i nie za czesto
Banany NIE ZAWIERAJĄ CHOLESTEROLU, banany są cennym składnikiem diety antycholesterolowej.

BTW objadanie się otrębami za zdrowe nie jest. Działa drażniąco na jelita i utrudnia wchłanianie składników odżywczych.
Lepiej zjeść jabłko ze skórką, albo kaszę, albo owsiankę, albo chleb pełnoziarnisty, warzywa czy owoce- no po prostu coś, co ma jakiekolwiek sensowne właściwości odżywcze a nie coś co upośledza wchłanianie jedzone w takiej ilości na raz.

3 łyżki otręb dziennie to maksymalna dawka dobowa.
I też nie powinien być to element diety a SUPLEMENT w przypadku wystąpienia zaparć, lub działanie profilaktyczne przy dietach niskoresztkowych ( czyli np. dietach wysokobiałkowych, które są niezdrowe same z siebie)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 19:11   #17
czarnapoziomka22
Przyczajenie
 
Avatar czarnapoziomka22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

1 lyzka otrebow. to zapotrzebowanie dzienne ale przeciesz nie zjesz wszystkich ciastek jednego dnia!! po drugie ja nie mówię co inni mją jeść tylko co ja jem I NA MNIE DZIAŁA!!!!!!!!!!!
__________________
Never Give up
czarnapoziomka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 06:26   #18
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
3 łyżki otręb dziennie to maksymalna dawka dobowa.
Dokładnie A poza tym jak włącza się do diety otręby to trzeba pamiętać o tym, że one upośledzają wchłanianie wapnia, żelaza i magnezu i należy zwiększyć ilość tych składników mineralnych w diecie.
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 07:54   #19
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

A zarodki pszenne? też upośledzają wchłanianie składników odzywczych?
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 08:08   #20
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 13:50
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:47   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

Cytat:
Napisane przez czarnapoziomka22 Pokaż wiadomość
1 lyzka otrebow. to zapotrzebowanie dzienne ale przeciesz nie zjesz wszystkich ciastek jednego dnia!! po drugie ja nie mówię co inni mją jeść tylko co ja jem I NA MNIE DZIAŁA!!!!!!!!!!!
Człowiek w ogóle nie ma zapotrzebowania na otręby jako takie.
Nawet przeciętna dieta zapewnia odpowiednią ilość błonnika w o wiele bardziej zrównoważonej formie, więc skoro jest wątek o zdrowym odżywianiu, to niech to będzie o zdrowym odżywianiu a nie o diecie na tyle niezdrowej że trzeba do niej włączać wspomagacze typu otręby.

Błonnik w naturalnej formie w zdrowej zrównoważonej diecie powinien pochodzić z:
- produktów zbożowych : kasze bezglutenowe, kasze żytnie, pszenne, jęczmienne, pieczywo i wyroby z mąk razowych / pełnoziarnistych, płatków zbożowych niskoprzetworzonych.
- warzyw i owoców głównie sezonowych, w zimę okopowych, kiszonych + regionalne owoce o długim okresie przechowywania się.
- strączkowych

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;35759464]hehe widze, ze mamy rozne informacje na temat otrab. Ja sie "wychowalam" na forum sfd gdzie jest wszystko na temat odzywiania i dawka jaka jest podawana to 30gr otrab dziennie a wiec nie lyzka, nawet nie trzy a kilka [/QUOTE]

Nie wiem co to za skrót, ale tak na zdrowy rozum- po co zdrowo odżywiającemu się człowiekowi - tyle " trocin" w diecie?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:51   #22
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 13:48
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 18:38   #23
czarnapoziomka22
Przyczajenie
 
Avatar czarnapoziomka22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

CAVA mam wrazenie ze jestes z nami tylko po to aby się poudzielać i zabłysnąc. nie wyszło więc żegnamy. irytujesz tu wszystich swoimi błędnymi opiniami. a trociny wiesz gdzie masz. życzę miłej nocy.
__________________
Never Give up
czarnapoziomka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 10:26   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zdrowe odżywianie..start:)

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;35772597]sfd - sportowe forum dyskusyjne www.sfd.pl
Ano po to, ze w ciagu doby powinno przyjmowac sie 25-30gr blonnika, aby taka dawke przyjac, nie da sie inaczej tego zrobic niz przez otreby ktore zawieraja go najwiecej sposrod dostepnych produktow.[/QUOTE]


A tak na zdrowy rozum, już bez wyliczań, badań cudowań dietetycznych, to wydaje Ci się mozliwe, żeby w wyniku ewolucji organizm był przystosowany do diet bazujących na wysokoprzetworzonych dodatkach ?
Otręby to produkt wysokoprzetworzony, pozostałość po przemysłowym oczyszczaniu zbóż do postaci białej mąki.

Ani jedno, ani drugie nie jest produktem naturalnym i zrównoważonym - a więc nie jest to element zdrowej diety.
Otręby to suplement.

Równie dobrze można argumentować , ze człowiek musi łykać tabletki w wit. C, bo akurat w takiej czy śmakiej diecie nie jest w stanie zjeść tyle roślin żeby zapewnić sobie jej odpowiedni poziom.

A prawda taka, ze jak pojawia się konieczność suplementowania czegokolwiek, to najlepszy dowód że dana dieta jest niezdrowa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.