Moja cera, help! xD - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-09, 13:29   #1
Adeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6

Moja cera, help! xD


Witajcie mam 16 lat, nie podoba mi się moja cera na twarzy, ogólnie mam tendencję do pryszczy, wiadomo jak to nastek, ale czy są jakieś sposoby na codzienną pielęgnację (oprócz mycia wodą w zlewie ) cery, chciałbym ją rozjaśnić, oraz "wysuszyć", bo niestety ale nawet godzinę po umyciu skóra na twarzy robi się tłusta. Przez to wygląda jak spocony worek treningowy .

Może doradzicie coś na ogólne poprawienie wyglądu cery?
Zamierzam też wprowadzić dietę, oraz zrezygnować ze słodyczy, a także pić dużo wody, wiem, że to będzie połowa sukcesu..
Mam 16 lat, a czuję się jak staruszek. :x
Dla ułatwienia dodaję zdjęcie.

Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy-1.jpg (13,5 KB, 89 załadowań)
Adeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 16:18   #2
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Moja cera, help! xD

piszesz tutaj tylko i wyłącznie o wodzie z kranu, a myślisz, że cerze to wystarczy? skoro masz cerę tłustą i w dodatku trądzikową, to może lepiej dobrać jakiś dobry żel oczyszczający, bo CODZIENNIE RANO I WIECZOREM oczyszczać twarz, nie raz dziennie albo raz na dwa dni, codziennie! O żelach poczytaj na KWC, nie wiem jak Ci doradzić, bo nie napisałeś, czy Twoja cera reaguje na nowości jakimś wysypem czy zaczerwienieniem. Możesz dodać krem, jeśli czujesz po umyciu ściągnięcie. a na noc warto te krosty czymś posmarować, punktowo. Też jestem 16 stką i mam delikatny trądzik, teraz już faza mniej zaawansowana, ale na noc stosuję Sudocrem

jak masz pytania, wal śmiało!
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:03   #3
Adeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Moja cera, help! xD

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
piszesz tutaj tylko i wyłącznie o wodzie z kranu, a myślisz, że cerze to wystarczy? skoro masz cerę tłustą i w dodatku trądzikową, to może lepiej dobrać jakiś dobry żel oczyszczający, bo CODZIENNIE RANO I WIECZOREM oczyszczać twarz, nie raz dziennie albo raz na dwa dni, codziennie! O żelach poczytaj na KWC, nie wiem jak Ci doradzić, bo nie napisałeś, czy Twoja cera reaguje na nowości jakimś wysypem czy zaczerwienieniem. Możesz dodać krem, jeśli czujesz po umyciu ściągnięcie. a na noc warto te krosty czymś posmarować, punktowo. Też jestem 16 stką i mam delikatny trądzik, teraz już faza mniej zaawansowana, ale na noc stosuję Sudocrem

jak masz pytania, wal śmiało!
Hej summer .
Napisałem, "oprócz mycia wody w zlewie", żeby nie sugerowali mi czegoś .
Moje zabiegi, to były kiedyś mleko na twarz, cytryna na twarz, pasta do zębów na twarz, no coś pomagało... pryszcze robiły się mniejsze
Myślałem też o kawie.. no staram się jakimiś domowymi sposobami ale nie idzie.
Pryszcze to mogę znieść, jednak denerwuje mnie najbardziej to, że skóra na twarzy wydaje się taka no.. lejąca a przecież ważę 80kg mając 191 wzrostu. Myślę aby schudnąć kilka kilo i może trochę by się ujędrniła ta cera.. i podbródek ... drugi! xD

Nie testowałem jeszcze na sobie kremów ani innych kupnych peelingów, więc nie mogę jeszcze powiedzieć jak moja cera na to zaareaguje .
Adeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:18   #4
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Moja cera, help! xD

Zainwestuj w dobry krem nawilżający i delikatny żel do mycia twarzy.
Poza tym wątków na temat trądziku jest tak wiele, że na pewno wyczytałbyś tam potrzebne informacje bez konieczności zakładania nowego.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:55   #5
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Moja cera, help! xD

Na litość boską. Pasta do zębów,.. cytryna..
Ja rozumiem, nie wolno przeginac z kosmetykami, no bo to przecież chemia zawierająca czasami cosik naturalnego. ALE. jest to robione w celu aby uratowac czyjąś cerę a nie by psuć. Musisz sobie dopasować indywidualną linię kosmetyków. Osobiście moge polecić undertwenty. Czasami maseczkę, 1 w tygodniu peeling. Odżywianie odżywianiem, ale ważna pielęgnacja.
W razie pytań, pisz na prv lub na gg ; ))
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 19:25   #6
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Moja cera, help! xD

Cytat:
Napisane przez Adeen Pokaż wiadomość
Hej summer .
Napisałem, "oprócz mycia wody w zlewie", żeby nie sugerowali mi czegoś .
Moje zabiegi, to były kiedyś mleko na twarz, cytryna na twarz, pasta do zębów na twarz, no coś pomagało... pryszcze robiły się mniejsze
Myślałem też o kawie.. no staram się jakimiś domowymi sposobami ale nie idzie.
Pryszcze to mogę znieść, jednak denerwuje mnie najbardziej to, że skóra na twarzy wydaje się taka no.. lejąca a przecież ważę 80kg mając 191 wzrostu. Myślę aby schudnąć kilka kilo i może trochę by się ujędrniła ta cera.. i podbródek ... drugi! xD

Nie testowałem jeszcze na sobie kremów ani innych kupnych peelingów, więc nie mogę jeszcze powiedzieć jak moja cera na to zaareaguje .

nie krytykujcie go, że pasta do zębów, cytryna.. masa osób pisze o 'domowych sposobach'. Każdy uczy się na błędach. Dobry żel do oczyszczania, może Under20 lub Nivea?
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:01   #7
Adeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Moja cera, help! xD

Jeśli chodzi o pastę do zębów, to nakładałem punktowo na pryszcza :P.
Dziękuję też za małe wsparcie w walce o ładną, młodzieńczą cerę .
Chyba spróbuję z under20 skoro go tak polecacie .
Dzisiaj użyłem kremu Nivea Soft (intensywnie nawilżający), może to on zaskutkuje, akurat miałem go pod ręką, jednak skoczę po ten under20 :P.
Adeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 10:04   #8
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Moja cera, help! xD

Cytat:
Napisane przez Adeen Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pastę do zębów, to nakładałem punktowo na pryszcza :P.
Dziękuję też za małe wsparcie w walce o ładną, młodzieńczą cerę .
Chyba spróbuję z under20 skoro go tak polecacie .
Dzisiaj użyłem kremu Nivea Soft (intensywnie nawilżający), może to on zaskutkuje, akurat miałem go pod ręką, jednak skoczę po ten under20 :P.

a jak skóra zareagowała na ten krem?
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:22   #9
Adeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Moja cera, help! xD

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
a jak skóra zareagowała na ten krem?
Skóra się świeci, nic nie szczypało nic, wszystko przyjemnie .
Skóra mi się teraz świeci, i jest trochę czerwona jak zawsze :/
Adeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:07   #10
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Moja cera, help! xD

ja zdecydowanie odradzam wszystkie drogeryjne cuda typu garnier, under twenty itd. Bardziej polecam apteczne specyfiki, na pewno w wiekszym stopniu Ci pomogą niż napakowane chemią żele i kremy z drogerii. Np. seria iwostin. Krem nivea soft jest pełen zapychaczy, które mogą spowodować efekt odwrotny od zamierzonego.
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:26   #11
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Moja cera, help! xD

Cytat:
Napisane przez milka0105 Pokaż wiadomość
ja zdecydowanie odradzam wszystkie drogeryjne cuda typu garnier, under twenty itd. Bardziej polecam apteczne specyfiki, na pewno w wiekszym stopniu Ci pomogą niż napakowane chemią żele i kremy z drogerii. Np. seria iwostin. Krem nivea soft jest pełen zapychaczy, które mogą spowodować efekt odwrotny od zamierzonego.

to prawda, krem Nivea Soft ma wiele zapychaczy, ale powiedz nam do jakiej kwoty dysponujesz? bo tak, jak proponuje milka0105 może coś z aptecznych? może być coś tańszego, niż Iwostin. np. ziaja med.
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 12:34   #12
Adeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Moja cera, help! xD

Kwota to hmm od września będę mieć własne konto, to będę miał z 200 zł miesięcznie. Teraz mogę wydać z 50zł.
To jednak apteka?
Adeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:14   #13
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Moja cera, help! xD

Cytat:
Napisane przez Adeen Pokaż wiadomość
Kwota to hmm od września będę mieć własne konto, to będę miał z 200 zł miesięcznie. Teraz mogę wydać z 50zł.
To jednak apteka?
skorą taką kwotą dysponujesz, to jak najbardziej apteka. Polecam Ziaja Med, to po sobie sprawdzone i Iwostin. Może ktoś jeszcze się wypowie?
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 15:34   #14
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Moja cera, help! xD

o dokładnie, ziaja med też jest super. Moja koleżanka używa od długiego czasu żelu do mycia twarzy z serii ziaja med i mówi,że nie wysusza jej skóry i dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Więc też polecam ja miałam z tej serii żel punktowy i też się spisywał
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 00:13   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Moja cera, help! xD

Apteka. Seria Iwostin Purritin albo AA dla cery trądzikowej.
Polecam coś do mycia twarzy np. emulsję z AA Help i jakiś tonik do cery trądzikowej, najlepiej łagodny, bez alkoholu w składzie.
Przydałby się też krem matujący.
A na wypryski punktowo polecam Effeclar AI.
Zasycha na biało. Po paru godzinach zmywasz tonikiem i gotowe. Zmiany przysychają. I zamiast peelingu mechanicznego polecam enzymatyczny. Często jest w drogeriach w takich małych saszetkach- koszt 2-3 zł.
I na miłość boską nie drażnij skóry cytryną czy podobnymi specyfikami bo tylko podrażniasz skórę. Skóra trądzikowa jest wrażliwa i trzeba ją traktować delikatnie. Najlepiej kosmetykami dla cery wrażliwej dobrze przebadanymi laboratoryjnie. W końcu nie żyjemy już w średniowieczu.
Kosmetyki AA są łatwo dostępne np. w sieci aptek Superpharm czy przez sklep internetowy AA Oceanic.
W aptece warto też kupić jakiś suplement, m.in. wapno i B compostium albo coś na cerę- zapytaj farmaceuty.

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:08 ----------

Do mycia twarzy polecam ci to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html

---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

I info o całej serii Purritin:
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin
Podstawa to żel do mycia, tonik i jakiś krem.
Oprócz tego delikatny peeling.
Na awarie typu wyprysk- effeclar AI. Jedna tubka wystarczy ci na długo.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 07:29   #16
Adeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Moja cera, help! xD

Dziękuję za sporo odpowiedzi, oraz za pomoc
Zastosuję się do rad, oraz być może niedługo dam znać jak się sprawy mają.
Dziękuję serdecznie, oraz dziękuję również ostatniej odpowiedzi MissChievousTess!
Adeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 16:32   #17
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Moja cera, help! xD

Mam nadzieję, że moje skromne porady, linia którą Ci podałam na prv też pomoże.
Nie zapominaj też o dobrym odżywianiu. jedzenie nadmiaru ostrych i słodkich rzeczy, nie służy dobrze skórze ; <
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.