Bardzo wypadają mi włosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 18:57   #1
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Unhappy

Bardzo wypadają mi włosy.


Już jakieś kilka miesięcy, bardzo wypadają mi włosy. Nie wiem co jest tego przyczyną gdyż byłam u dermatologa i przepisywał mi jakieś tabletki itp. i nic nie pomaga. Brałam Biotebal, coś tam jeszcze (nie pamiętam nazwy), Skrzypo-vitę, jakieś ampułki czy coś, myłam włosy Radicalem już kilka razy, mam teraz jakiś szampon z apteki wzmacniający, przyspieszając wzrost włosów, przeciwko wypadaniu, który jest też polecany dla osób po chemioterapii. Miałam również (z innych powodów) robione badania hormonalne oraz tarczycowe i wszystko jest dobrze. Przyznam, że zaczęły mi tak wypadać po tym kiedy pół roku temu schudłam ok. 4 kg (wtedy odżywiałam się samymi bezwartościowymi produktami jak bułeczki jakieś, jogurty, 0 mięsa, 0 warzyw, 0 owoców.) ale to chyba dziwne, aby nadal mi wypadały, tyle miesięcy. Już mam dosłownie 1/3 włosów w porównaniu do ich poprzedniego stanu (miałam baaardzo gęste włosy. teraz też nie jest źle, ale jednak ich jest na prawdę 3 razy mniej i jak tak dalej pójdzie to wyłysieję -.-). Co ja mam robić ? I czy to może mieć coś wspólnego z tym, że mam bardzo łamliwe i rozdwajające się paznokcie, oraz taką szaro-bladą skórę ? Dodam, że włosy też miałąm bardzo suche, szare i takie brzydkie po prostu (nie farbuję, nie suszę, nie prostuję, nie kręcę, nie używam pianek, lakierów ani nic z tych rzeczy ;//), nigdy też nie używałam odżywek i teraz mam taką z Joanny, "z apteczki babunia" skrzyp i rozmaryn, podcięłam końcówki i rzeczywiście włosy nabrały blasku i koloru oraz wydają się gęstrze, ale wypadają dalej jak wypadały, czyli kiedy czeszę to widzę po prostu jak mi się te włosy tak "wysypują" z głowy -,-, przy myciu ich zawsze wyciągam garść włosów, to jest masakra jakaś ;/ już nie wiem co mam robić. Nie chcę żeby ich jeszcze dużo wypadło. Pomóżcie ;/
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 19:03   #2
janeczka7891
Zadomowienie
 
Avatar janeczka7891
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 298
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

mi też włosy wypadają, używam teraz Seboradin szampon i maskę, do tego zaczęłam stosować maseczkę z jajka (tzn. żółtka). Wyczytałam, że olej rycynowy jest bardzo skuteczny.
Dobra dieta ma bardzo wielki wpływ na stan naszych włosów, musisz dbać o to by jeść warzywa i owoce
__________________
Świat nie sądzi czynów ludzkich wedle ich dobroci, ale wedle ich piękności; nie wedle tego, czy są sprawiedliwe, ale czy wielkie; nie wedle ich rozsądku, ale wedle ich nadzwyczajności.
janeczka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:17   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

Kilka lat temu włosy leciały mi garściami. Były wszędzie: rano cała poduszka we włosach, brodzik cały zapchany włosami, masakra. Dermatolog kazała mi robić taką maseczkę: 1 żółtko, po 20 kropli wit A i E, 1 ampułka wit B6 i 1 ampułka biostyminy. Po miesiącu przestały mi wypadać, miałam skierowanie na badania hormonalne, ale nie musiałam już ich robić, bo bardzo mi to pomogło polecam też szampon i odżywkę revalid, dosyć drogie ale są ok.

Aha, i łykałam też h-pantoten (tak to się pisze?).
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:54   #4
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

Dziękuję za odpowiedzi Wypróbuję wszystko. Cena mi tam lata bo skoro ma pomóc to warto wydać tą kase gdyż pewnie więcej wyrzuciłam w błoto kupując to wszystko co mi NIE pomogło. Dziękuję jeszcze raz, na pewno skorzystam
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 10:44   #5
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

Mam ten sam problem ;/ Strasznie zaczęły mi lecieć włosy, jakiś miesiąc temu... Jak myje włosy to jestem załamana. Do tego mimo nawilżania są bardzo suche i łamliwe. Zastanawiam się czy to kwestia wypadania sezonowego ( ponoc na jesien i na wiosne wypadaja) czy cos mi sie dzieje.
Dodam tylko, ze paznokcie o dziwo mam mocne jak nigdy, i chyba tak dlugie jak nigdy. Czasem mi sie jakis zlamie, ale to przez prace jaka wykonuje ( pracuje w sklepie) , bo zawsze gdzies zahacze, walne i wtedy dopiero leca..
Jesli chodzi o cere, to mam z nia rowniez straszny problem . Tradzik unormowany w miare, zamienil mi sie w dosyc intensywny, ale zaczelam stosowac erytromycyne i adapalen.
Szykuje sie do fryzjera, podciac koncowki bo sa tak zniszczone ze nawet jak mam kucyk to wyglada to nieciekawie.
Stosuje maske wax przeciw wypadaniu wlosow, myje wlosy odzywka, tylko czasami szamponem ( kreconowlosa) susze tylko czasami, nie prostuje ( moze raz na miesiac mi sie zdarzy) a one wciaz leca!!
Owszem, mam długie włosy, ale taką rzadziznę że szok ....
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 14:41   #6
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

Jeśli takie domowe sposoby nie pomogą, spróbuj spójść do endokrynologa, może coś z hormonami. A jeśli hormony będą w porządku, to może mezoterapia? To bardzo skuteczny zabieg często zapobiegający wypadaniu włosów. Więcej o mezoterapii przeczytasz tu.
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 15:53   #7
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

Cytat:
Napisane przez Pannamonia Pokaż wiadomość
Jeśli takie domowe sposoby nie pomogą, spróbuj spójść do endokrynologa, może coś z hormonami. A jeśli hormony będą w porządku, to może mezoterapia? To bardzo skuteczny zabieg często zapobiegający wypadaniu włosów. Więcej o mezoterapii przeczytasz tu.
Napisałam, że z hormonami wszystko ok. A mezoterapia raczej nie wchodzi w grę.
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 20:47   #8
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

a tarczyca? robiłaś w ogóle podstawowe badania,krwi itp? jeśli nie one są winowajcą, to może brak witamin, pierwiastków- np magnez. w grę też może wchodzić jakaś choroba skóry, wtedy kierunek-dermatolog. spróbuj podziałać nie tylko z zewnątrz (wcierki, masaże głowy, maski i te sprawy) ale też od wewnątrz przez odpowiednie odżywianie. na własnym przykładzie powiem Ci, że miałam, mam taką samą sytuację, wyleciała mi połowa włosów które miałam i mimo, iż stosowałam się do rad, o których wspomniałam, przyczyna prawdopodobnie jest inna.. czyli osłabione cebulki. od ok. 1,5roku praktycznie codziennie noszę dość mocno spięte włosy, dzień w dzień (odwyk od prostownicy, to zaczęłam spinać, żeby się prezentowały) i od tej pory mam ten fatalny okres, wzmożonego wypadania. może powinnaś poszukać przyczyny, też wśród takich czynników.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 16:12   #9
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Bardzo wypadają mi włosy.

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
a tarczyca? robiłaś w ogóle podstawowe badania,krwi itp? jeśli nie one są winowajcą, to może brak witamin, pierwiastków- np magnez. w grę też może wchodzić jakaś choroba skóry, wtedy kierunek-dermatolog. spróbuj podziałać nie tylko z zewnątrz (wcierki, masaże głowy, maski i te sprawy) ale też od wewnątrz przez odpowiednie odżywianie. na własnym przykładzie powiem Ci, że miałam, mam taką samą sytuację, wyleciała mi połowa włosów które miałam i mimo, iż stosowałam się do rad, o których wspomniałam, przyczyna prawdopodobnie jest inna.. czyli osłabione cebulki. od ok. 1,5roku praktycznie codziennie noszę dość mocno spięte włosy, dzień w dzień (odwyk od prostownicy, to zaczęłam spinać, żeby się prezentowały) i od tej pory mam ten fatalny okres, wzmożonego wypadania. może powinnaś poszukać przyczyny, też wśród takich czynników.

wszystko napisałam... miałam wszystkie badania, byłam u dermatologa, z włosami nic nie robię, nie prostuje, nie suszę, nie kręce ani nic (nawet nie związuję, na prawdę, jakoś wygodniej mi w rozpuszczonych, wiem, dziwna jestem :d). Czy możliwe wgl jest to że to przez schudnięcie ? Bo schudłam 4 kg ale to już pół roku temu no ale od tamtego czasu mi włosy wypadają ;/ ja już nie wiem co mam myśleć. A schudłam tyle praktycznie z dnia na dzień. Nie no może bez przesady, ale więcej niż tydzień na pewno nie minęło.

Edytowane przez chocolateeeee
Czas edycji: 2012-09-20 o 16:13
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.