Płukanka z pokrzywy ( herbata ) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-24, 17:44   #31
Nikesta
Raczkowanie
 
Avatar Nikesta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 143
Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Cytat:
Napisane przez alonek Pokaż wiadomość
Nikesta, a wcześniej bardzo Ci się włosy przetłuszczały czy tylko tak średnio? mi na przykład tak się tłuszczą :P , że prawidłowo muszę myć głowę co dwa dni (wcześniej codziennie! :/ ) (...)
Wcześniej też zbytnio problemów nie miałam z przetłuszczaniem.
Jak już nie używałam pokrzywy to wiem, że kiedyś tam miałam problem z przetłuszczającymi się włosami, wtedy musiałam nawet codziennie myć włosy. To była tragedia... Przeczytałam wiele rad i włosy myłam na tyle często na ile trzeba było, z tym że nie przy każdym myciu używałam szampon. Czasem zastępowałam go właśnie pokrzywą, czy myłam w samej ciepłej wodzie. No i płukałam wodą z octem - przywraca ona odpowiednie Ph skóry głowy
Nikesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:43   #32
AnikRosman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Mam ciemne włosy płukanki robię przeważnie z octem winnym -moje włosy najbardziej taką płukankę lubią nie puszą mi się i ocet winny zamyka łuski włosa.Co do samej płukanki z pokrzywy to kupuje susz z pokrzywy, skrzypu polnego, kłącze tataraku,korzeń łopianu, liść orzecha włoskiego.Mieszam zazwyczaj 3- 4 składniki (po 1 łyżeczce każdej) gotuje 10 minut wywar stosuje jako ostatnia płukanka.Moje włosy są sztywne po płukankach ziołowych ,a nie lubię takich włosów-więc by je odżywić i wzmocnić od zewnątrz płucze ziołami raz w tygodniu , kiedyś eksperymentalnie zrobiłam płukankę z suszonych liści pokrzywy z almą która rzeczywiście przyciemnia, ale miałam mega sztywne włosy więc więcej nie będę więcej takiego zestawu praktykować .Almę wolę stosować jako maskę w skórę głowy przeciw wypadaniu włosów.
Ja wolę stosować tz. luźny susz ziół niż w saszetkach .
AnikRosman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:28   #33
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Najskuteczniejsze są płukanki ze świeżej pokrzywy zbieranej w maju/czerwcu. Stosuje się ją głównie żeby wzmocnić włoski i żeby nie wypadały. Jednak na efekty trzeba sporo poczekać. Kiedyś znajoma mówiła mi że na początku kuracji włosy bardzo jej wypadały ale trzeba to przeczekać, bo później tak oszalały że musiała skonczyć stosowac pokrzywe bo rosły jej jak szalone A! i nigdy nie słyszałam żeby zawijać włosy w turban po użyciu pokrzywy. To jest płukanka a nie odzywka więc powinno się nią opłukać włosy i je normalnie wysuszyć.
Suszona pokrzywa rzadko kiedy przynosi jakiekolwiek efekty. Ale próbujcie. Who knows.
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 18:52   #34
kachasmoq
Raczkowanie
 
Avatar kachasmoq
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 63
Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Pozwólcie, że odświeżę. Ja dziś nazbierałam dorodnej pokrzywy i za chwilkę zaleję ją wrzątkiem i umyję włosy. Dam znać czy są zielone i czy się przetłuszczają. Pozdrawiam

edit. Umyłam i opłukałam mieszanką już 5 razy. Poprawy (chodzi o przetłuszczanie) nie zauważyłam. Niestety.
__________________
Wiruje stół, a okno drży. Każdy z nas ma mokre ręce.

Edytowane przez kachasmoq
Czas edycji: 2013-06-14 o 19:04
kachasmoq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 11:25   #35
Gackt_vanilia
Raczkowanie
 
Avatar Gackt_vanilia
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Z tego co wiem, do picia pokrzywę trzeba zbierać wczesną wiosną, zaś do płukania później, jak pokrzywa będzie intensywnie zielona.
Młoda pokrzywka może zabarwić na zielono, dlatego nie poleca się jej robić do płukania, tylko do picia. Zaś starszej pokrzywy nie poleca się znów do picia, mogą być refluksje żołądkowe, ale do płukania na włosy jak najbardziej.
Robię tak od kilku tygodni, i mimo blondu nie mam zieleni na włosach

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Nigdy nie będzie poprawy po 1 razie, trzeba czasu Mi się stan poprawił dopiero po ponad 3 tygodni, płukania. Pukam do 4 razy w tyg.
Gackt_vanilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 18:34   #36
kachasmoq
Raczkowanie
 
Avatar kachasmoq
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 63
Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Robisz sobie na bieżąco te wywary czy jakoś je magazynujesz? Ja trzymałam w lodówce ale odważyłam się tylko 2 dni.

pzdr.
__________________
Wiruje stół, a okno drży. Każdy z nas ma mokre ręce.
kachasmoq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 18:58   #37
Sylwia992
Przyczajenie
 
Avatar Sylwia992
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Różna- chwilowo atakuję Olsztyn
Wiadomości: 25
GG do Sylwia992
Wink Dot.: Płukanka z pokrzywy ( herbata )

Hej, właśnie trafiłam tu szukając jakiś newsów odnośnie efektów płukanek z pokrzywy;p Sama stosuję ją od niedawna i chciałam wiedzieć po jakim czasie mogę spodziewać się efektów.
W moim przypadku, tak jak w waszym włosy nie zamieniły się w trawę choć jestem blondynką;p Zauważyłam tylko, że nieco bardziej się przetłuszczają ale to może być efekt masy odżywek jakie stosuję na z natury suche włosy. Osobiście marzy mi się taka gęstość czupryny przy takiej długości jak u tej dziewczyny na załączonym zdjęciu. Póki co stawiam na maksymalny wzrost gęstości czupryny- kiedyś miałam duużo więcej włosów, ale farbowania, stres, studia i włosków jakby mniej.
Mogę opisywać kiedy zauważę pierwsze efekty jeśli kogoś to zainteresuje(;

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...CLdJoQfLy1-cIJ
Sylwia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.