Trądzik - nawrót i przebarwienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 16:54   #1
jedidiah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 8

Trądzik - nawrót i przebarwienia?


Wydawałoby się, że problemy z trądzikiem już mam za sobą, ale nic bardziej mylnego. Niecały rok temu pani dermatolog przepisala mi preparat na zmiany trądzikowe, które nie były aż tak straszne, ale mimo wszystko rzucały się w oczy. Wszystko ładnie, preparat zaleczył, potem mieliśmy się przerzucić na EpiDuo. No i od tego leku wszystko się zaczęło. Najpierw poparzona twarz, a póxniej dochodzenie do siebie. Po kilku użyciach moja twarz wyglądała tak strasznie jak nigdy. Odstawiliśmy to dziadostwo i po zaleczeniu przerzuciliśmy się chwilowo tylko na regenerujący krem Cicaplast B5 Baume firmy La Roche Possay. Gdy to wszystko zeszło moja twarz wyglądała już naprawdę rewelacyjnie, a na małe blizenki dostałem Hascoderm. No i stosowałem go ok miesiąc, z tym że w trakcie używania zaczęły wyrzucać mi się z powrotem pryszcze. Powróciłem więc do prepearatu, ale okazało się, że przez EpiDuo chyba nabawiłem się jakieś alergii na któryś ze wpsólnych składników obu tych specyfików, bo ponownie dostałem strasznej wysypki. No i właśnie ją zaleczyłem, ale moja twarz już nie wygląda tak dobrze jak po pierwszym "ataku". Smaruje cały czas tym kreme z La Roche, ale nie wiem czy dobrze robię... Na policzkach mam małe pojedyncze pryszcze, poza tym cera nie jest jednolita, wygląda jak po nieprzespanej nocy, w dodatku całą jest w plamach.
Nasuwa tu się moje pytanie - czy ta skóra już została trwale uszkodzona? Co to w ogóle może być - podrażnienie, przebarwienia, trwałe?Czy może to chwilowe i nadal mam smarować tym kreme? Może polecacie coś innego? A może w ogóle odstawić wszystkie specyfiki? Wizytę u dermatolog mam już omówioną, ale to dopiero po świętach, a piszę tu bo nie wiem co robić, żeby może jakoś to zaleczyć, a na pewno żeby nie pogorszyć. Proszę o pomoc. Załączam zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jeden.jpg (119,3 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dwa.jpg (79,2 KB, 48 załadowań)
jedidiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:01   #2
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: Trądzik - nawrót i przebarwienia?

nie jestem specjalistą, ale według mnie Twoja cera wygląda naprawdę dobrze! Rzadko kiedy osoba z tendencją do trądziku ma taką cerę ,tylko z pojedynczym pryszczem i bladziutkimi przebarwieniami, ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:34   #3
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Trądzik - nawrót i przebarwienia?

Może spróbuj maści cynkowej punktowo na zmiany? Powinna lekko wysuszać. A tak ten, a może się podrażniasz przy goleniu? Podrażniona skóra jest wrażliwa i może dziwnie reagować na różne preparaty.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.