Porady dla świadków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 19:18   #1
Czarna_magia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 35

Porady dla świadków


Cześć! Jeśli powtarzam wątek to bardzo przepraszam, szukałam takiego tematu, ale nie znalazłam.

Czy bardziej doświadczone świadkowe mogłyby podzielić się cennymi radami z tymi, które świadkować będą pierwszy raz? Niech wypowiedzą się też Panny Młode, co jest mile widziane , co nie. Czego trzeba dopilnować a o czym się raczej nie pamięta, co warto zrobić, a co można sobie odpuścić.

Może macie jakieś ciekawe pomysły, może wolicie coś odradzić? Albo po prostu opowiedzieć jak wyglądało to u was drogie PMki i świadkowe?

Czekam na wasze podpowiedzi!
Czarna_magia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:37   #2
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Porady dla świadków

W zależności pewnie od regionu, ale u mnie utarło się że para młoda powinna przetańczyć ze wszystkimi gośćmi. Młody z ciotkami i innymi paniami, a młoda z wujami i pozostałymi panami. Jako że nie zawsze jest to możliwe z powodu znacznej ilości gości często gęsto świadkowie pomagają wyciągać na parkiet ludzi

I byłam na weselu gdzie świadek naprawdę całą noc szalał na parkiecie co chwila z inną ciotką. Tylko zapomniał rozchodzić buty a specjalnie na ten ślub kupił nowe... Więc jeśli jacyś świadkowie będą pomagali parze młodej wyciągać ludzi zza stołów to radzę wcześniej dobrze rozchodzić buty
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:40   #3
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Porady dla świadków

Byłam świadkową na weselu swojej przyjaciółki w zeszłe wakacje, teraz organizuję swoje wesele, więc z połączonych doświadczeń mogę coś poradzić

jako świadkowa powinnaś:
  • poprawiać suknię PMki (zwłaszcza jak wróci z przysięgi do krzesła)
  • ogólnie dbać o dobre samopoczucie i piękny wygląd PMki, no ale to raczej oczywiste
  • mieć w torebce nożyczki, igłę, nitkę, chusteczkę i inne przybory "w razie W"
  • przypomnieć PMce przykładowo o tym, że zaraz będzie 22:00 i musi przygotować się do podziękowania dla rodziców
  • odbierać kwiaty i koperty od gości
  • bawić się na weselu! trzeba swoją zabawą zachęcać innych do tańca

ale i tak najważniejsze jest to, żebyś była przy PMce jako jej przyjaciółka znasz ją najlepiej i wiesz czego potrzebuje
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2013-04-29 o 21:42
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 07:21   #4
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Porady dla świadków

Podpisuję się pod wszystkim, co napisała Say-Hello (:

Często do obowiązków świadkowej należy też zorganizowanie (ufundowanie go lub zorganizowanie zrzutki z resztą gości) panieńskiego, ale tylko w porozumieniu z PMką. Ja na przykład sama chcę zorganizować swój panieński, zaprosić dziewczyny itd, ale poproszę moją świadkową żeby pomogła mi zrobić zakupy i przyrządzić jakieś przekąski (:
Będę też ją prosić żeby pomogła mi udekorować salę. Od kwiatów będą zatrudnieni floryści, ale marzą mi się też takie ładne papierowe pompony na sali i miło by było gdyby ktoś pomógł nam je przywiesić (:
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2013-04-30 o 07:22
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 08:55   #5
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Porady dla świadków

Ja byłam świadkową u siostry i starałam się pomagać też w samych przygotowaniach, np. w załatwianiu dokumentów przed ślubem - odpisy akty chrztu, zajęłam się oprawą muzyczną podczas ślubu - dogadanie szczegółów z organistą czy wiolonczelistką, robiłam winietki na stoły. Już w dzień ślubu: odebranie kwiatów, pomoc w przygotowaniach (ubranie PMki itp.). Po ceremonii pomoc przy odbieraniu prezentów/kwiatów od gości. A podczas samego wesela - w sukni ślubnej ciężko samemu skorzystać z wc więc każda pomoc się przyda
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 09:02   #6
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Porady dla świadków

Pamiętaj, żeby mieć wygodne buty - tego dnia będziesz dużo w ruchu Moja świadkowa tak bardzo chce być blisko tego dnia, że nawet będzie spała u mnie przed ślubem jeśli będziesz z pmką podczas przygotowań to dopilnuj, żeby zjadła coś w ciągu dnia, czasem z nerwów to ucieka z głowy. W trakcie wesela nie wstydź się jej powiedzieć, gdyby się rozczochrała czy rozmazała/świeciła - dbaj by wyglądała pięknie Dobrze widziane będzie też abyś uczestniczyła w zorganizowanych zabawach i zachęcała gości do zabawy. Ty i świadek powinniście jako pierwsi złożyć życzenia a potem stać przy młodych i odbierać prezenty.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:01   #7
Czarna_magia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 35
Dot.: Porady dla świadków

Dzięki dziewczyny za wasze rady
Czytałam na forach i różnych stronach temu poświęconych, jakie są obowiązki świadkowej ale z pierwszej ręki zawsze lepiej się dowiedzieć, z tego praktycznego punktu widzenia.
Ja i PM mieszkamy na dwóch różnych końcach Polski. Chciałam zorganizować jej wieczór Panieński, ale z przyczyn praktycznych jest to nie możliwe, kończę studia, pisze licencjat i w czasie 2 tyg.nie dam rady dwa razy obrócić przez całą Polskę W zamian wysyłam PM i jej wybranka na seans dla dwojga do Groty solnej żeby sobie trochę odpoczęli w trakcie przygotowań.
Co do ślubu i wesela mam pomysł aby obsypać młodych płatkami róż (z wystrzałowej tuby). Ładnie to wygląda na zdjęciach Oczywiście dam to komuś innemu, bo ja będę szła gdzieś za młodymi w tym czasie

A w nocy, na weselu myślę, aby wyjść na zewnątrz z młodymi i wręczyć im dwa lampiony szczęścia (serca) aby je wypuścili. Dodatkowo jeszcze dla gości sztuczne ognie... Czy nie?
Czarna_magia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 11:07   #8
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Porady dla świadków

Cytat:
Napisane przez Czarna_magia Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wasze rady
Czytałam na forach i różnych stronach temu poświęconych, jakie są obowiązki świadkowej ale z pierwszej ręki zawsze lepiej się dowiedzieć, z tego praktycznego punktu widzenia.
Ja i PM mieszkamy na dwóch różnych końcach Polski. Chciałam zorganizować jej wieczór Panieński, ale z przyczyn praktycznych jest to nie możliwe, kończę studia, pisze licencjat i w czasie 2 tyg.nie dam rady dwa razy obrócić przez całą Polskę W zamian wysyłam PM i jej wybranka na seans dla dwojga do Groty solnej żeby sobie trochę odpoczęli w trakcie przygotowań.
Co do ślubu i wesela mam pomysł aby obsypać młodych płatkami róż (z wystrzałowej tuby). Ładnie to wygląda na zdjęciach Oczywiście dam to komuś innemu, bo ja będę szła gdzieś za młodymi w tym czasie

A w nocy, na weselu myślę, aby wyjść na zewnątrz z młodymi i wręczyć im dwa lampiony szczęścia (serca) aby je wypuścili. Dodatkowo jeszcze dla gości sztuczne ognie... Czy nie?
Bardzo miły ten pomysł z grotą

U nas też będą tuby z płatkami. Tylko pamiętaj, że jak będzie padał deszcz a płatki będą czerwone, to mogą zafarbować suknię - bezpieczniej jest zaopatrzyć się w białe.
Co do lampionów to już jak uważasz Poczytaj może ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=688812
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:08   #9
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Porady dla świadków

Pokaz sztucznych ogni to nawet 1500 zł, daj spokój
Atrakcje raczej planują sami młodzi. Może po prostu daj znać PMce, że bardzo chcesz być zaangażowana i jakoś jej pomóc, niech wymyśli dla Ciebie zadanie (:
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:09   #10
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Porady dla świadków

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Pokaz sztucznych ogni to nawet 1500 zł, daj spokój
Atrakcje raczej planują sami młodzi. Może po prostu daj znać PMce, że bardzo chcesz być zaangażowana i jakoś jej pomóc, niech wymyśli dla Ciebie zadanie (:
wydaje mi się, że autorce chodziło raczej o zimne ognie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 803_1.jpg (54,8 KB, 53 załadowań)

Edytowane przez madziocha
Czas edycji: 2013-04-30 o 11:10
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:14   #11
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Porady dla świadków

Cytat:
Napisane przez madziocha Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że autorce chodziło raczej o zimne ognie
Sama nad takimi myślałam do pierwszego tańca, ale to śmierdzi na potęgę jak się wypali A przynajmniej mnie zawsze tak piekło w płucach od dymku z nich...
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 11:17   #12
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Porady dla świadków

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Sama nad takimi myślałam do pierwszego tańca, ale to śmierdzi na potęgę jak się wypali A przynajmniej mnie zawsze tak piekło w płucach od dymku z nich...
No bo to siarka. Ładnie to wygląda ale chyba faktycznie lepiej jeśli pali się je na zewnątrz. Fajny pomysł, jak ktoś na wesele po ceremonii przyjeżdża już kiedy jest ciemno i w ten sposób goście witają młodych.
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:22   #13
Czarna_magia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 35
Dot.: Porady dla świadków

Cytat:
Napisane przez madziocha Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że autorce chodziło raczej o zimne ognie
Tak, tak, O ZIMNE OGNIE oczywiście
Czarna_magia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 13:49   #14
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Porady dla świadków

Chciałam dorzucić coś od siebie, bo temat mi bliski, ale widzę, że wszystkie najważniejsze rzeczy dziewczyny już wymieniły
Może jeszcze:
- przed przysięgą zabrać od PM bukiet, żeby jej nie przeszkadzał podczas zakładania obrączek
- na ogół zadba o to mama, ale można mieć małą apteczkę z przeciwbólami, rozkurczowymi, stoperanem
- moim zdaniem warto mieć dwie sukienki, zwłaszcza, jeśli PMka też się przebiera: jedną np. do ziemi na kościół i drugą imprezową
- zająć się przekazywaniem gościom tych bardziej "delikatnych" życzeń PM, np.: prośbę o nierobienie zdjęć podczas mszy, jeśli jest fotograf.
- świadkowa często też konsultuje z kuchnią dokładny moment wyjechania z kuchni potraw i może być takim ślubnym party-organizatorem, jeśli się czuje na siłach
- podczas życzeń i odbierania od gości kopert wymacuje, kto ile dał oraz kto dał pocięte gazety hehehehe true story.
- użyć swojego najlepszego "million dolar" podpisu na akcie małżeństwa

Btw, poznałam kilka PMek, które swoje świadkowe traktowały jak służące niemal i zapomniały że świadek w gruncie rzeczy jest tylko po to by złożyć podpis, a poza tym często jest naszym najlepszym przyjacielem i gościem na weselu!
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 17:10   #15
_Monabella_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa i nie tylko:-)
Wiadomości: 180
Dot.: Porady dla świadków

Cytat:
Napisane przez Czarna_magia Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wasze rady
Czytałam na forach i różnych stronach temu poświęconych, jakie są obowiązki świadkowej ale z pierwszej ręki zawsze lepiej się dowiedzieć, z tego praktycznego punktu widzenia.
Ja i PM mieszkamy na dwóch różnych końcach Polski. Chciałam zorganizować jej wieczór Panieński, ale z przyczyn praktycznych jest to nie możliwe, kończę studia, pisze licencjat i w czasie 2 tyg.nie dam rady dwa razy obrócić przez całą Polskę W zamian wysyłam PM i jej wybranka na seans dla dwojga do Groty solnej żeby sobie trochę odpoczęli w trakcie przygotowań.
Co do ślubu i wesela mam pomysł aby obsypać młodych płatkami róż (z wystrzałowej tuby). Ładnie to wygląda na zdjęciach Oczywiście dam to komuś innemu, bo ja będę szła gdzieś za młodymi w tym czasie

A w nocy, na weselu myślę, aby wyjść na zewnątrz z młodymi i wręczyć im dwa lampiony szczęścia (serca) aby je wypuścili. Dodatkowo jeszcze dla gości sztuczne ognie... Czy nie?
Hej:-0
U mojej koleżanki na weselu, jej świadkowa zrobiła jako niespodziankę pokaz z lampionami puszczanymi do nieba, to o wiele tańsze niż sztuczne ognie, a jeśli miałoby być coś droższego to można się z rzucić z innymi znajomymi
_Monabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.