Air lub MiBM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-23, 11:03   #1
fazi07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3

Air lub MiBM


Witam, w tym roku piszę maturę, będę zdawał roz. matme, chemie i biologie. Bedę chciał iść na tak jak napisałem AiR albo MiBM. W związku z tym moje pytanie, jakie trzeba mieć wyniki na maturze żeby myśleć o tych kierunkach ? Chodzi o uczelnie AGH, WAT, Politechnika Wrocławska, Łódzka? Chciałbym wiedziec jaki mniej więcej trzeba uzyskać wynik na maturze, żeby myśleć o tych studiach.
fazi07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 16:40   #2
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Air lub MiBM

Cytat:
Napisane przez fazi07 Pokaż wiadomość
Witam, w tym roku piszę maturę, będę zdawał roz. matme, chemie i biologie. Bedę chciał iść na tak jak napisałem AiR albo MiBM. W związku z tym moje pytanie, jakie trzeba mieć wyniki na maturze żeby myśleć o tych kierunkach ? Chodzi o uczelnie AGH, WAT, Politechnika Wrocławska, Łódzka? Chciałbym wiedziec jaki mniej więcej trzeba uzyskać wynik na maturze, żeby myśleć o tych studiach.
Zdecydowanie napisać jak najlepiej i nie patrzeć na progi punktowe, bo one co roku się zmieniają. Jednego roku byś się dostał bez problemu, drugiego nie.
Ale jak już chcesz wiedzieć, to jak będziesz mieć po około 75-80% z każdego z tych przedmiotów to nie widzę przeszkód, żebyś się dostał na Łódzką, Wrocławską lub AGH (tutaj na AiR będzie potrzebne te 80%, ma MiBM też podobnie). WATem się nie interesowałam, to nie wiem.
Poza tym, na Wrocławską i Łódzką chyba język jeszcze jest potrzebny, też warto zdać go jak najlepiej.
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 13:18   #3
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Air lub MiBM

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Zdecydowanie napisać jak najlepiej i nie patrzeć na progi punktowe, bo one co roku się zmieniają. Jednego roku byś się dostał bez problemu, drugiego nie.
Ale jak już chcesz wiedzieć, to jak będziesz mieć po około 75-80% z każdego z tych przedmiotów to nie widzę przeszkód, żebyś się dostał na Łódzką, Wrocławską lub AGH (tutaj na AiR będzie potrzebne te 80%, ma MiBM też podobnie). WATem się nie interesowałam, to nie wiem.
Poza tym, na Wrocławską i Łódzką chyba język jeszcze jest potrzebny, też warto zdać go jak najlepiej.
Na AGH jezyk tez jest potrzebny, a 80% na AIR nie wystarczy ; )
__________________
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 13:46   #4
fazi07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Air lub MiBM

75-80 % z rozszerzenia troche sporo jak na matme... a wiecie jak jak na Mechanice i budowie maszyn ? Bo z tego co ja slyszalem jest się duzo ławtwiej dostać, prawda ?
fazi07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 14:17   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Air lub MiBM

Cytat:
Napisane przez fazi07 Pokaż wiadomość
75-80 % z rozszerzenia troche sporo jak na matme... a wiecie jak jak na Mechanice i budowie maszyn ? Bo z tego co ja slyszalem jest się duzo ławtwiej dostać, prawda ?
Żartujesz, prawda?
Powodzenia z AiR
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 23:09   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Air lub MiBM

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 00:05   #7
xxblackangelxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 116
Dot.: Air lub MiBM

Po co ci biologia jezeli chcesz isc na AiR lub MiBM? Zamiast tego lepiej weź jezyk na rozszerzeniu, bo liczy sie na wiekszosci uczelni Do Łodzi z wynikami 50-60% matma rozszerzona + tyle samo chemia powinieneś na luzie się dostać
xxblackangelxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 19:58   #8
sadiablo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Air lub MiBM

Jeśli chodzi o AGH to na stronie internetowej bez problemu znajdziesz informacje o progach punktowych i sposobie obliczania.
Jeśli myślisz o AGH to koniecznie musisz zdawać maturę rozszerzoną z języka, inaczej już na wstępie "tracisz" te 100 punktów na to przeznaczone. A przy rekrutacji na AiR to oznacza praktycznie to, że się nie dostajesz. Wiem, bo sama tu studiuję Nie wiem czy jest sens się rozdrabniać na chemię i biologię. Lepiej napisać matmę na 90%. Bo na AGH pod uwagę bierze się: matmę podstawę, język podstawę, język rozszerzenie i rozszerzenie z jednego przedmiotu który ci najlepiej pójdzie spośród: matmy, fizyki, i dalej w zależności od kierunku być może chemii, biologii, informatyki itd. Ale raczej nie na AiR ani MiBM. MiBM ma niższy próg punktowy, ale i łatwiej 'wylecieć', odpada nawet połowa. Na AiR jak już się dostaniesz, to zdecydowana większość się utrzymuje. Ogólnie ciężkie studia, nie wiem czy polecam, ale praca ponoć po tym jest. Oby
sadiablo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:37   #9
Sisisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 405
Dot.: Air lub MiBM

Jestem na MiBM w Lublinie, jeśli masz jakieś pytania to zapraszam .
Sisisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-05 22:37:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.