Po inżynierce.... magisterka z zarządzania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-29, 16:06   #1
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944

Po inżynierce.... magisterka z zarządzania?


Witam, obecnie jestem studentką gospodarki przestrzennej spec. doradztwo na rynku nieruchomości na UWM w Olsztynie. Są to studia inżynierskie, coraz bliżej do końca i obrony, więc zaczynam się zastanawiać, gdzie iść na magisterkę. Od dłuższego czasu jestem zdecydowana iść w kierunku szacowania nieruchomości i zostania rzeczoznawcą majątkowym, a w tym celu potrzebne są studia magisterskie lub podyplomówka (by móc odbyć praktykę i przystąpić do egzaminu). Rozważam dwie opcje:
-pozostanie na uczelni i zrobienie magisterki w 1,5 roku od razu po obronie
-przeczekać pół roku i od października iść na 2-letnie studia magisterskie na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, kierunek zarządzanie spec. Wycena nieruchomości.
Oba kierunki dadzą mi możliwość odbycia praktyki (rozważam jedynie magisterkę). Bardziej przekonana jestem do UEPu, wydaje mi się, że jest to bardziej prestiżowa uczelnia i zawsze lubiłam matematykę finansową i podobne przedmioty (na studiach miałam obowiązkowo matematykę, statystykę, podstawy ekonomii bankowości itp itd), nie przeraża mnie nawet fakt, że wszystko wydłuży mi się co najmniej o rok.... jednak odrzuca mnie jedno. Zarządzanie, wiadomo jaką renomę ma ten kierunek.... jakoś średnio mi się widzi po inżynierze "skończyć na kierunku dla leni i nierobów" - nie ubliżając nikomu, każdy wie co się mówi o absolwentach... Z drugiej strony jeśli się ma pomysł na siebie, to i każdy kierunek może być dla nas dobry prawda? Jestem ciekawa waszego zdania, proszę o rady każdego obeznanego w temacie
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 17:24   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Po inżynierce.... magisterka z zarządzania?

Na pewno ta konkretna magisterka na UEP daje możliwość przystąpienia od razu do praktyk z wyceny?

Jeśli tak, to faktycznie trudny wybór, ale cokolwiek nie wybierzesz będzie dobrze, oba wyjścia umożliwiają Ci to samo Aczkolwiek jeśli wiążesz przyszłość głównie z wyceną, to może zostać lepiej na UWM i szybciej móc podjąć praktyki? Przejrzałaś programy studiów, któryś wydaje Ci się ciekawszy?

Sama rozważałam pójście na mgr na zarządzanie z podobną specjalnością, ale moja rodzima uczelnia otworzyła II stopień w samą porę i postanowiłam jej nie zmieniać. Choć niektórzy twierdzą, że dobrze jest zmienić uczelnię po I stopniu. Nie wiem, z drugiej strony późniejszy sukces nie zależy tylko od uczelni
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 18:47   #3
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Po inżynierce.... magisterka z zarządzania?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Na pewno ta konkretna magisterka na UEP daje możliwość przystąpienia od razu do praktyk z wyceny?

Jeśli tak, to faktycznie trudny wybór, ale cokolwiek nie wybierzesz będzie dobrze, oba wyjścia umożliwiają Ci to samo Aczkolwiek jeśli wiążesz przyszłość głównie z wyceną, to może zostać lepiej na UWM i szybciej móc podjąć praktyki? Przejrzałaś programy studiów, któryś wydaje Ci się ciekawszy?

Sama rozważałam pójście na mgr na zarządzanie z podobną specjalnością, ale moja rodzima uczelnia otworzyła II stopień w samą porę i postanowiłam jej nie zmieniać. Choć niektórzy twierdzą, że dobrze jest zmienić uczelnię po I stopniu. Nie wiem, z drugiej strony późniejszy sukces nie zależy tylko od uczelni
Dziękuję za odpowiedź Tak, cytując ze strony UEP: "Ukończenie specjalności upoważnia, po spełnieniu innych warunków wymienionych w ustawie o gospodarce nieruchomościami, m.in. do podjęcia starań – zgodnie z ustawą – o dopuszczenie do egzaminu państwowego dla osób ubiegających się o uprawnienia państwowe do szacowania nieruchomości.".
Właśnie zaletą pozostania na UWMie jest robienie magisterki od razu po obronie, a tak wszystko wydłuży się o rok.. Jednak dla mnie to nie jest jakiś duży problem, przeglądając programy ciekawszy wydawał mi się ten na UEP, bo specjalność jest od razu nastawiona na szacowanie, na UWM jest to "gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami", więc są przedmioty mniej i bardziej powiązanie z wyceną (ale też uprawnia do odbycia praktyki, rozmawiałam z moją panią profesor na ten temat, która zasiada w komisji podczas egzaminów).
Prawdopodobnie obronię się w lutym/marcu, bo jestem już na trzecim roku i po cichu liczę na jakąś nową specjalność na mojej uczelni, ale chyba się na to nie zanosi. Ciężka to dla mnie decyzja i szukam wszędzie jakiejkolwiek rady
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 19:36   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Po inżynierce.... magisterka z zarządzania?

Dowiedziałabym się jeszcze telefonicznie czy oprócz dyplomu na koniec studiów dostaniesz jakiś aneks potwierdzający zaliczenie odpowiedniej ilości godzin z przedmiotów dotyczących szacowania nieruchomości, żeby nie wyszło, że mają na stronie nieaktualne informacje. U mnie też się mówiło, że mgr będzie zawierało podstawę programową wyceny nieruchomości, a jednak musiałam robić podyplomówkę...

A potem rzuciłabym monetą

Choć w sumie chyba skusiłabym się na UEP
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-29 20:36:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.