Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-20, 12:56   #1
Marcix
Przyczajenie
 
Avatar Marcix
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Post

Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia


Witam!Mam nadzieję,że Pani lub Pan Lekarz odpowie mi na to pytanie Mam zamiar przekłuć sobie język.Chciałabym jednak przed tym dowiedzieć jakie są(z medycznego punktu widzenia)przeciwwskazania .Słyszałam,że kolczyk może wywołać raka języka,ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć.Proszę o pomoc!Pozdrawiam!
Marcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 23:08   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Nie koniecznie musi to być rak. Wystarczy niewinna infekcja języka z bardzo groźnymi powikłaniami neurologicznymi.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 12:29   #3
justi_86
Raczkowanie
 
Avatar justi_86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 125
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

kolczyk w jezyku nigdy nie bedzie powodem do raak ! ale zgadzam sie ze jest wieksza prawdopodobnosc na jakas infekcje...ale rak !?? nigdy zreszta co do tych infekcji nie bylabym az taka pewna poniewaz na jezyku sa bakterie ktore przeciwdzialaja infekcja...
__________________
"Dotknij moich zimnych warg,
by zrozumieć bogactwo milczenia..."



justi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 23:25   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

"na jezyku sa bakterie ktore przeciwdzialaja infekcja..." nie jest to do końca twierdzenie całkowicie prawdziwe, poza tym w normalnych warunkach znajdują się one na jego powierzchni, natomiast w tej sytuacji ciągłość tkanek została naruszona.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 14:00   #5
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

na specjalistycznych stronach o piercingu sa opisane mozliwe powiklania, jest nawet opisany przypadek gdy przez niedbalstwo wdala sie infekcja i spowodowala zapalenie mozgu, dlatego lepiej sie zastanow i poczytaj troche fachowej literarury a juz na pewno nie idz do kosmetyczki ani do obskurnego salonu. dowiedz sie czy wszystko sterylizuja w autoklawie a nie w tz. chemii
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 12:04   #6
Marcix
Przyczajenie
 
Avatar Marcix
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Byłam w profesjonalnym salonie,bardzo sterylnym i z autoklawem.Mam kolczyk od marca i jestem bardzo zadowolona.Nie miałam żadnych powikłań,ani nie dostałam infekcji.Bardzo podobało mi się profesjonalne podejście panów,którzy przekłuwali mi jezyk.Wszystko dokładnie mi wytłumaczyli,igłę i kolczyk wyciągnęli przy mnie z opakowań.Jakby cokolwiek mnie zaniepokoiło w tym salonie to nigdy bym nie dała sobie przekluć języka.To zbyt poważna sprawa,aby skąpić na tym pieniędzy.
Marcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 17:46   #7
mania89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 970
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam bardzo krótkie więzadełko.Czy da się przebić język???
mania89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-24, 09:54   #8
youzyczka
Przyczajenie
 
Avatar youzyczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź/Anglia
Wiadomości: 3
GG do youzyczka
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

mam kolczyk w języku już pięć lat. do tej pory żadnych powikłań, infekcji problemów. zdaję sobie sprawę, że piercing, tak samo jak tatuaż, czy jakakolwiek operacja mogą mieć nieprzyjemne skutki ale czasami zastanawiam się skąd ludzie biorą takie rewelacje jak rak, czy gnicie języka (tak, tak... jak usłyszałam to pytannie to mało nie padłam z wrażenia)...
youzyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 12:29   #9
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez mania89 Pokaż wiadomość
Mam bardzo krótkie więzadełko.Czy da się przebić język???
da sie .wiekszym problemem by bylo gdybys miala krotki jezyk.
przeklucie jezyka jest jednym z lepiej gojacym sie przekluc.wiadomo ze na poczatku jezyk puchnie,leci ropa nawet ale tylko dlatego ze organizm walczy z obcym cialem.
Raka raczej sie nikt nie nabawil przez kolczyka w jezyku,ale ubytkow w szkliwie tak jest to jedyne chyba przeciwskazanie bo kolczyk czestto obija sie o zeby co powoduje odprysi szkliwa.kolczyki tez zmieniaja ph w ustach.ostatnio wlasnie do gabinetu moja mama dostala ulotke o tym ph..musze ja od niej zabrac i poczytac.

generalnie..jezeli kolczyk jest dobrze zdezynfekowany ( w autoklawach a nie ..spirytusem czy tez woda utleniona) , miejsce oczyszczone i profesjonalnie piercer przebije bo jest masa partaczy jak w kazdym zawodzie to nie powinno sie nic stac,a no i moga sie dziasla obnizac po dlugoletnim noszeniu..jak i po krotszym u niektorych osob.
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 17:25   #10
kika10_10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 10
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez mania89 Pokaż wiadomość
Mam bardzo krótkie więzadełko.Czy da się przebić język???
Ja też miałam krótkie, ale kilka miesięcy wcześniej je podciełam. Jeżeli go nie podetniesz, to i tak można zrobić dziurę ;-) , tylko będzie bardzo z przodu [chociaż znam osobę, która ma do końca języka:| ]. Wyjściem jest też zrobienie kolczyka z boku
kika10_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 20:38   #11
kamilciaQ_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Exclamation Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

no cóż. ja mam krótki język a baaardzo chce przebić sobie język.
wali mnie co powiecie ale planuje przebić go sama. wiem że moge mieć infekcje ale jakoś sie tego nie boje. jak sama przebijałam nos to też mi grozili infekcjami a nawet paraziżami <lol2> żeczywiście strasznie dużo mi sie stało. <lol2> no więc myśle że jak przebije sama język to nie owinno mi sie nic stac tymbardziej że moja znajoma też przebijała sama i szybko jej sie zagoiło.
kamilciaQ_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 22:57   #12
kasiuuunia_ol
Zadomowienie
 
Avatar kasiuuunia_ol
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 660
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam przekluty jezyk od ok. trzech miesiecy. Zadnych powiklan. Podobno obija si eszkliwo ale od przeklucia nie bylam jescze na kontroli od dentysty wiec nic mi na ten temat nie wiadomo ;P Slyszalam takze o obnizajacej sie lini dziasel czy czyms takim.
__________________
Maturzystka 2010 matura to bzdura ! ;D



RZUCAM PALENIE I ODCHUDZAM SIE :P
kasiuuunia_ol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 16:05   #13
paulina__89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 442
GG do paulina__89
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez kasiuuunia_ol Pokaż wiadomość
Mam przekluty jezyk od ok. trzech miesiecy. Zadnych powiklan. Podobno obija si eszkliwo ale od przeklucia nie bylam jescze na kontroli od dentysty wiec nic mi na ten temat nie wiadomo ;P Slyszalam takze o obnizajacej sie lini dziasel czy czyms takim.

Bo dziąsła nie obniżą sie po 3 miesiącach ale pewnie po kilku latach noszenia kolczyka.
paulina__89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 22:17   #14
kika10_10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 10
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez kamilciaQ_ Pokaż wiadomość
no cóż. ja mam krótki język a baaardzo chce przebić sobie język.
wali mnie co powiecie ale planuje przebić go sama. wiem że moge mieć infekcje ale jakoś sie tego nie boje. jak sama przebijałam nos to też mi grozili infekcjami a nawet paraziżami <lol2> żeczywiście strasznie dużo mi sie stało. <lol2> no więc myśle że jak przebije sama język to nie owinno mi sie nic stac tymbardziej że moja znajoma też przebijała sama i szybko jej sie zagoiło.

E. ZGUPIAŁAŚ?!
Język to nie nos!!!! Chociaż przekłuwanie nosa samemu też nie jest najmądrzejszym posunięciem. Na języku masz kubki smakowe! Jeżeli wda Ci sie zakażenie to niebędzie zbyt ciekawie, założysz za krótki kolczyk - wylądujesz u chirurga. Infekcje języka prowadzą do wielu powikłań... Każdy organizm inaczej reaguje na piercing, ba, nawet ten sam organizm może różnie zareagować na przekłucie tego samego miejsca. Pomyśl dwa razy zanim zrobisz jakąś głupotę [którą niewątpliwie jest przekłuwanie sobie samemu języka:| ].
kika10_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 20:33   #15
anioleczek190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam takie pytane do tych co sie znają . Otóż we wtorek przeklulam sobie język i dzisiaj zaczęła mi sie pojawiać taka biała wydzielina z miejsca przeklutego jest ona niewielka i troche kwaskowa co to znaczy?<mam jeszcze spuchniety język>
anioleczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 11:24   #16
agnestarczyn
Przyczajenie
 
Avatar agnestarczyn
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

mam kolczyk w jezyku od tygodnia jest wszystko dobrze troche pobolewa..ale to nic jeszcze sie goi....martwie sie czy jak sie ze jak juz sie zagoi to i tak jest wiesze prawdopodobienswo zarazenia sie wirusem hiv lub zoltaczka???
agnestarczyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 11:37   #17
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

zapraszam obie panie powyzej na kosmetyczny do watku zbiorczym o kolczyku w jezyku.

1. wydzielina jest normalna, znaczy, ze rana sie goi - wyzej troche pisala o tym candy killer, wystarczylo przejrzec ten watek. =='

2. a niby czemu mialo by byc wieksze prawdopodobienstwo?
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 16:57   #18
agnestarczyn
Przyczajenie
 
Avatar agnestarczyn
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

no nie wiem naprzykad zawsze moze cos sie podraznic wiesz pociagac i juz jest mala ranka
agnestarczyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 17:10   #19
00karusia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam pytanie na które nie umiem odpowiedzić, mysle że Pani lekarka mi pomoże. Mam 13 lat i chcę sobie przekłuc język lecz moje ciało odrzuca ,,blachy" przyjmuje tylko kolczyki złote lub srebrne, czy ma to jakis wplyw na język? prosze o odpowiedź
00karusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-11, 11:53   #20
KasiekBabuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

ja mam uczulenie na nikiel, w uszach np moglam nosic tylko zlote kolczyki a w wardze mam ze stali chirurgicznej i w jezyku dzisiaj robie i tez to bedzie stal oby sie przyjela dobrze.a pozniej wymienie na bioplast bodajze.
KasiekBabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 12:02   #21
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez 00karusia00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie na które nie umiem odpowiedzić, mysle że Pani lekarka mi pomoże. Mam 13 lat i chcę sobie przekłuc język lecz moje ciało odrzuca ,,blachy" przyjmuje tylko kolczyki złote lub srebrne, czy ma to jakis wplyw na język? prosze o odpowiedź
profesjonaliści zakładają kolczyki tylko z tytanu lub bioplastu/ptfe. one nie uczulają, bo nie zawierają niklu. na stali kluc sie nie powinno, bo moze uczulac - zawiera wciaz nikiel. kolejny raz zapraszam na watek o kolcu w języku na kosmetycznym.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 00:54   #22
agnestarczyn
Przyczajenie
 
Avatar agnestarczyn
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

mialam miesiac kol,czyk kiedys zdjelam na caly dzien no i nie zarosl ale ciezko sie zakladalo dzis zdjelam na 8 godzin jak to mozliwe ze zarosl nie da sie go wlozyc nawet na sile czy jak przebije nowa dziure to strace wiecej kubkow smakowych czy to bedzieszkodliwe?czy lepiej zrobic w starej dziurze?
agnestarczyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 10:25   #23
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

jezyk sie bardzo szybko regeneruje, mięsnie zaciskają sie na kanale przeklucia i po ptokach. po przekluciu stracisz kilka kubków smakowych, ale odsylam do ksiązek od biologii z liceum, albo na wikipedie, bo nie chce mi sie kolejny raz tlumaczyc jaka ilosc sie niszczy przy przekluciu a jaka jest ich calkowita liczba na jezyku. Ponowne klucie nie jest szkodliwe a piercer zadecyduje gdzie ponownie wbic igle - zwykle zaklada sie kolczyk odrobinę obok starej blizny.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 16:28   #24
Małgorzatka1201
Raczkowanie
 
Avatar Małgorzatka1201
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 127
GG do Małgorzatka1201
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Hejka, słuchajcie w sobotę przebiłam sobie język.Spuchł mi to normalne z tego co się orentuję, ale niepokoją mnie sine plamy na czubku języka .Wie ktoś może czy to normalne, czy nie daj Boże coś jest nie tak?? Proszę o szybką odpowiedź.Pozadrawiam.
Małgorzatka1201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 13:51   #25
iza1611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

mam pytanie czy kolczyk w jezyku moze przeszkadzac w seksie oralnym???
iza1611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 17:37   #26
efelineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

niektórym pomaga
małgorzatka, mi na początlku strasznie spuchł i był sinny.. a jak sepleniłam, hehe.. ale po tygodniu - 2 mineło.. tylko nie jedz nic ostrego przez jakiś czas, bo nie wytrzymasz
efelineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 18:40   #27
incognitoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cześć wszystkim jestem nowym forumowiczem
Przeczytałem kilka opinii już osób które zrobiły sobie kolczyka w języku.
A czy jest może tu jakiś chłopak co go sobie zrobił? Ja mam zamiar sobie z dziewczyną zrobić w ferie.

Czy 10 dni po zakolczykowaniu powiedzmy będę płukał sobie często żeby nie było zakażenia, nie będę nic jadł może tylko pił zimną wodę, to czy tyle dni starczy żebym normalnie mówił już? I żeby opuchlizny nie było, albo żeby była mała. ? :conf used:

Proszę o serio szczerą odpowiedź a nie pocieszanie że nic nie będzie boleć bo uszkodzenie ciała zawsze boli
incognitoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 15:20   #28
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez kamilciaQ_ Pokaż wiadomość
no cóż. ja mam krótki język a baaardzo chce przebić sobie język.
wali mnie co powiecie ale planuje przebić go sama. wiem że moge mieć infekcje ale jakoś sie tego nie boje. jak sama przebijałam nos to też mi grozili infekcjami a nawet paraziżami <lol2> żeczywiście strasznie dużo mi sie stało. <lol2> no więc myśle że jak przebije sama język to nie owinno mi sie nic stac tymbardziej że moja znajoma też przebijała sama i szybko jej sie zagoiło.
Rób jak chcesz wkońcu twoje ciało , twoje zdrowie. Ale ja bym na twoim miejscu nie przebijala samodzielnie języka ponieważ :
Na języku znajdują się kubki smakowe - Jak je uszkodzisz może dosjc do róznych powikłan .
Wystarczy ze trafisz na żyłkę i .... :/ Bedzie zlee.
Albo wda ci się zakażenie i może dojśc nawet do zapalenia mózgu!
Jeśli chcesz mieć kolczyk w języku to poswięc te paredziesiąt zł (od 60 do 120 zł) I idz do profesjonalisty .

Co do mnie ... To jezyk przebijam za tydzien Wiem bardzo dużo o tym , a najbardziej sie cieszę ze podczas przebijania ból trwa zaledwie kilka sekund ( bo najbardziej boje sie igły... Chociaz po przebiciu język puchnie i troche boli . Ale jestem przygotowana . Wsumie mam 14 lat ale to nic Juz miałam za sobą troche tego... Nos , pepek... :P
Jak macie jakies pytania to pyytajcie - zawsze odpowiem, buzki.
__________________
Sex A Peel
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 15:31   #29
justyna141
Raczkowanie
 
Avatar justyna141
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez incognitoman Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim jestem nowym forumowiczem
Przeczytałem kilka opinii już osób które zrobiły sobie kolczyka w języku.
A czy jest może tu jakiś chłopak co go sobie zrobił? Ja mam zamiar sobie z dziewczyną zrobić w ferie.

Czy 10 dni po zakolczykowaniu powiedzmy będę płukał sobie często żeby nie było zakażenia, nie będę nic jadł może tylko pił zimną wodę, to czy tyle dni starczy żebym normalnie mówił już? I żeby opuchlizny nie było, albo żeby była mała. ? :conf used:

Proszę o serio szczerą odpowiedź a nie pocieszanie że nic nie będzie boleć bo uszkodzenie ciała zawsze boli
1. Kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną chłodnym rumiankiem lub szałwią.
2. Możesz również zamrozić rumianek w kształcie kostek lodu i ssać lodowo-rumiankowe kostki.
3. Jeśli jesteś uczulony na rumianek zastąp go szałwią.
4. Zmień swoja szczoteczkę do zębów na na nową z miękkim włosiem i używaj łagodnej pasty do zębów.
5. Przez okres gojenia, podczas snu używaj dodatkowej poduszki. Utrzymywanie głowy nad sercem zmniejsza opuchliznę.
6. W pierwszych dniach po przekłuciu możesz zażyć “ibuprofen” , który jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym o
działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zażywany według dołączonej ulotki może zmniejszyć dyskomfort oraz
opuchnięcie języka.
7. Umytymi rękoma w mydle antybakteryjnym sprawdzaj codziennie rano oraz wieczorem czy kuleczki są mocno dokręcone.
8. Pamiętaj zdrowszy twój styl życia będzie bardzo pozytywnie wpływać na proces gojenia się przekłutego miejsca.


www.wildcat.pl

Cos odemnie ,.Mowic nie bedziesz mogł góra jeden dzien . Z dziewczyna nie bedziesz sie mogl calowac , ale gdzies po miesiącu tak.


__________________
Sex A Peel
justyna141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 21:45   #30
Małgorzatka1201
Raczkowanie
 
Avatar Małgorzatka1201
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 127
GG do Małgorzatka1201
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez efelineczka Pokaż wiadomość
niektórym pomaga
małgorzatka, mi na początlku strasznie spuchł i był sinny.. a jak sepleniłam, hehe.. ale po tygodniu - 2 mineło.. tylko nie jedz nic ostrego przez jakiś czas, bo nie wytrzymasz

Dziękuję ze odpowiedź na posta. Jestem prawie miesiąc po przebiciu i już jest wszystko ok. Siniaki faktycznie znikły mi równo z opuchlizną Powoli zbieram się do zmiany kolczyka na krótszy ;d pozdrawiam
__________________

Proszę o kliknięcie w baner!

Małgo
Małgorzatka1201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.