Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-07, 14:49   #1171
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Shiz oczywiście wczoraj zapomniałam, wybacz

https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...MWFiMjQzODc%3D

siostra zamawiała z tego linku i są bardzo fajne, nic się z nimi po praniu nie dzieje .


Spokojnie, jest jeszcze czas , nie daj się wkręcić w spiralę kupowania . Wybierz wózek, fotelik, łóżeczko, trochę ciuszków, pieluchy, kocyk, koszule, staniki. Teraz jest wszystko tak dostępne , że w razie czego w każdej chwili można dokupić.

Jak moja siostra leżała po porodzie, to dziewczyna z łóżka obok zapytała czy mogłabym jej kupić koszulę do karmienia, bo jej się ubrudziła a mąż może przyjechać następnego dnia, za pół godziny miała nową koszulę . Tylko precyzyjne informacje dla męża trzeba wydawać i wszystko ogarnie
jak trafiłam w zeszłym roku do szpitala, to miał pojechać do domu i mnie spakować i przywiózł mi zamiast getrów spodnie termiczne a z kosmetyków , pastę do zębów i szczoteczkę dostał szczegółowe informacje i drugi raz już ogarnął
Dzięki za słowa wsparcia a np takich pieluch tetrowych ile potrzebuję? Matko boska, nie mam na to nawet planu :P


Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
😑 szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł 😉
Super, że wszystko u Was dobrze odpoczywaj i relaksuj się przy Mozzarcie dla niemowląt
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 14:53   #1172
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

dziewczyny mierzy sie ktoras w pasie?
jestem ciekawa ile mniej wiecej nam przybylo cm i kg
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 15:09   #1173
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny mierzy sie ktoras w pasie?
jestem ciekawa ile mniej wiecej nam przybylo cm i kg
Ja sie nie mierze a na wadze +7 kg, dzis 28t0d.


Przyszla dzis paczka z DOZ wiec kolejne rzeczy z listy wyprawkowej wykreslilam.
Jeszcze tylko dorwe jakis tani sterylizator i praktycznie koniec z zakupami.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 15:20   #1174
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja czekam na dostawe laktatora i kremu na sutki
Tz towi zrobilam liste co ma kupic w asda bo maja baby event, wiec ma poszukac pieluszek, smoczki i wielopak nawilzanych chusteczek. na dniach zamawiamy wozek z Polski tez

przez zgage i problemy zoladkowe moja waga troche wystopowala chodz i tak jestem +10,5kg a na wysokosci pepka +18cm

a ja dopiero 24+3 !
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 16:26   #1175
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa wsparcia a np takich pieluch tetrowych ile potrzebuję? Matko boska, nie mam na to nawet planu :P
bierem:
10x tych z linku wyżej
z 5 mniejszych i kolorowych
no ze 2-4 flanelowe te albo te
1 bambusową- jako letni kocyk na upały- chłodzi
znalazłam o takie małe flanelki- będą jako myjki do kąpieli
i to już zupełny max tego co kupuję z tego działu. najwyżej się dokupi ;]

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny mierzy sie ktoras w pasie?
jestem ciekawa ile mniej wiecej nam przybylo cm i kg
mhmm... miałam się mierzyć i jakoś zeszło się i nie wyszło ;]
+ 7,5kg (27t+1)
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 16:42   #1176
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Kocurasek dobrze ze masz domek, odpadnie Ci noszenie wozka po schodach. Ja mieszkam w bloku i musze jakoś wniesc wozek na 1 pietro, na dodatek po cc.. ale faktycznie bedziesz miala co pchać, chlopcy beda pewnie duzi

Muszę wnieść i tak po 10 schodkach. Tzn nie muszę, może stać pod domem i czekac na męża oj będą, już są. Współczuję, nke będzie Ci łatwo. Czekaj na jakiegoś sąsiada/ sąsiadkę co będą wchodzić/ wychodzić

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Kocurasek cieszę się że już trochę lepiej.
Jestem po 1 zajęciach szkoły w sumie tylko organizacyjne ale fajnie to wygląda. Jest 12 spotkań do tego raz w tygodniu można bezpłatnie pójść na fitness, fitness w wodzie lub spotkać się indywidualnie z położną. Można też dokupić sobie doratkowo fitness jedne zajecia 10 zł. Do tego bezpłatne badania i szkolenia np. Chustonoszenie, masaż shantala w sumie jest 10 dodatkowych szkoleń i można bezpłatnie po 32 tc korzystać. Jedynie płatny jest kurs z doradcą laktacyjnym ale 2godzinny kurs kosztuje 30 zł. Raz można bezpłatnie skorzystać z porady psychologicznej, dietetyczne lub fizjoterapeutycznej. Ktg też można u nich bezpłatnie a po porodzie położna przyjdzie do mnie od 4 do 6 razy. Dostalysmy numery telefonów do wszystkich położnych i możemy dzwonić w każdej sprawie i mają położną ze szpitala w którym będę rodzić także super .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję
Ale super masz z tą szkołą rodzenia! Masz pakiet w luxmedzie czy to dla wszystkich? Na fb mi się wyświetla jakaś darmowa szkoła, nie znam co prawda, ale chyba do nich napiszę

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
A u mnie zaczął się 29 tydzień i zaczynam łapać stres ze to już niedługo. Syn urodził się w 36+3, koleżanka w 31. I to mnie tak przeraża, ze jakby miało być podobnie, a ona tez miała jakieś kłopoty z łożyskiem, to bym rodziła już zaraz za dwa tygodnie!

Poza tym dziś wizyta, przez te 3 tygodnie stęskniłam się, ciekawe co tam w brzuchu słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

29 tc to już tak niedługo...

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Shiz oczywiście wczoraj zapomniałam, wybacz

https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...MWFiMjQzODc%3D

siostra zamawiała z tego linku i są bardzo fajne, nic się z nimi po praniu nie dzieje .




Ja też już czuję oddech porodu na plecach, ale pocieszam się że córkę urodziłam w 41 tc i mam nadzieję że synek się nie będzie śpieszył.
A co z dzieckiem koleżanki ? 31 tc to bardzo wcześnie



Spokojnie, jest jeszcze czas , nie daj się wkręcić w spiralę kupowania . Wybierz wózek, fotelik, łóżeczko, trochę ciuszków, pieluchy, kocyk, koszule, staniki. Teraz jest wszystko tak dostępne , że w razie czego w każdej chwili można dokupić.

Jak moja siostra leżała po porodzie, to dziewczyna z łóżka obok zapytała czy mogłabym jej kupić koszulę do karmienia, bo jej się ubrudziła a mąż może przyjechać następnego dnia, za pół godziny miała nową koszulę . Tylko precyzyjne informacje dla męża trzeba wydawać i wszystko ogarnie
jak trafiłam w zeszłym roku do szpitala, to miał pojechać do domu i mnie spakować i przywiózł mi zamiast getrów spodnie termiczne a z kosmetyków , pastę do zębów i szczoteczkę dostał szczegółowe informacje i drugi raz już ogarnął



Jak się czujesz?

Tez zamawiałam z HubiWorld jutro odbieram.

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam ikeę łóżeczko też mamy od nich, resztę mebelków też.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------





Trzymam kciuki, daj znać jak coś będziesz wiedzieć.

Tez mam z ikei komodę dla dzieci i regał bardzo mi się podobają.

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..

szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta

Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł

Dobrze, że już dobrze oszczędzaj się i wypoczywaj

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny weekend majowy się skończył, mąż wrócił do pracy i trzeba wracać do codzienności
Mam dziś wizytę odebrałam też wyniki z krwi i krzywej. Mam nieznacznie podwyzszony cukier na czczo 96 reszta Oki no i hemoglobiny spada 10,2 Ale to akurat nic dziwnego zobaczymy co dziś gin powie.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Moja tez spadła, ale jeszcze nic nie dostałam oprócz wytycznych jak jeść.

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
o ekstra prześcieradła, podkłady i inne pierdoły mam zaplanowane od tego sprzedawcy, to hurtem wszystko się zamówi



no to już spokojnie. szybko zareagowałaś, leż i odpoczywaj

Jak będziesz zamawiać od niego to nie wystraszył się kosztami wysyłki bo się naliczają czasami jakieś kosmiczne kwoty. Ja do niego napisałam czy możemy ustalić niższe i nie było problemu.

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Mam wyniki-nie mam cholestazy. Czyli zwykłe swędzenie albo alergia. Najadłam się strachu, bo ja chyba nigdy nie miałam dobrych wyników wątrobowych. I od razu w głowie myśl, że w ciązy to juz dopieroo będą złe. Okazalo się, że w ciazy wyszły w normie jak nigdy.

No i super

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny mierzy sie ktoras w pasie?
jestem ciekawa ile mniej wiecej nam przybylo cm i kg

Ja się mierzę... +20 cm 🤫


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 16:44   #1177
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ale Ty masz dwojeczke w srodku to masz prawo miec pare cm wiecej mysle
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 16:49   #1178
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
A u mnie zaczął się 29 tydzień i zaczynam łapać stres ze to już niedługo. Syn urodził się w 36+3, koleżanka w 31. I to mnie tak przeraża, ze jakby miało być podobnie, a ona tez miała jakieś kłopoty z łożyskiem, to bym rodziła już zaraz za dwa tygodnie!

Poza tym dziś wizyta, przez te 3 tygodnie stęskniłam się, ciekawe co tam w brzuchu słychać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mamaginekolog urodziła w 30 tc i tak sobie czasami myślę, że jakbym ja urodziła za niecałe 5 tygodni to mnie ciary przechodzą. Daj znac jak tam wizyta


Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
O matko, dziewczyny. Tak Was czytam i czuję, że totalnie nie jestem jeszcze zorganizowana. Z wyprawki dla dzidziusia mam nic. Z rzeczy dla mnie również mam nic xD Chyba pora się ogarnąć :P
E spokojnie ,tak jak dziewczyny piszą ,przez neta można wszystko załatwić. Ja co miesiąc coś kupowałam i nawet nie wiem kiedy to zleciało, ze już mam prawie wszystko

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
�� szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł ��
Paulina naprawdę Ty masz przeboje w tej ciąży dobrze ,że jednak to "tylko" pessar a nie nic gorszego. Leż ,odpoczywaj i oszczędzaj się, do końca nie daleko

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Mam wyniki-nie mam cholestazy. Czyli zwykłe swędzenie albo alergia. Najadłam się strachu, bo ja chyba nigdy nie miałam dobrych wyników wątrobowych. I od razu w głowie myśl, że w ciązy to juz dopieroo będą złe. Okazalo się, że w ciazy wyszły w normie jak nigdy.
To super ,że żadne paskudztwo Cię nie dopadło. A wybierasz się do dermatologa ?

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny mierzy sie ktoras w pasie?
jestem ciekawa ile mniej wiecej nam przybylo cm i kg
Ja cm nie mierze ale jestem już 9 kg do przodu od wagi sprzed ciąży ��

Ja juteo mam wizyte na prywatną idę i tak sie skapłam ,że nie miałam usg od 4 tygodni. Ciekawe co słychać u Małego . Jestem ciekawa ile waży

Dziewczynki czy któraś z Was ma przewijak ? Zadowolone jesteście i czy wogóle używacie ? Bo ja wszędzie słyszę opinie, że to jest tylko niepotrzebny wydatek :/

Edytowane przez AmnesiaB
Czas edycji: 2019-05-07 o 16:50
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 16:59   #1179
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja mam tetry 12 sztuk. Przy corce mialam mniej i starczalo bo przy takim maluchu i tak pralka czesto chodzi.
Do tego mam 4 flanele, ale bede je uzywac jako przescieradla do kosza Mojzesza i wozka.
travis oby TZ kupil wszystko, co chcialas bo u mnie tak sie rzucili na ten towar, ze do drugiej Asdy za miasto musialam jechac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 17:09   #1180
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
bierem:
10x tych z linku wyżej
z 5 mniejszych i kolorowych
no ze 2-4 flanelowe te albo te
1 bambusową- jako letni kocyk na upały- chłodzi
znalazłam o takie małe flanelki- będą jako myjki do kąpieli
i to już zupełny max tego co kupuję z tego działu. najwyżej się dokupi ;]


mhmm... miałam się mierzyć i jakoś zeszło się i nie wyszło ;]
+ 7,5kg (27t+1)
Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja mam tetry 12 sztuk. Przy corce mialam mniej i starczalo bo przy takim maluchu i tak pralka czesto chodzi.
Do tego mam 4 flanele, ale bede je uzywac jako przescieradla do kosza Mojzesza i wozka.
travis oby TZ kupil wszystko, co chcialas bo u mnie tak sie rzucili na ten towar, ze do drugiej Asdy za miasto musialam jechac.
Dzięki, dziewczyny
No właśnie, a po co te flanelowe pieluszki? Bo tetry to do otulania, odbijania, przewijania i szerokiego pieluszkowania?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 17:31   #1181
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
No właśnie, a po co te flanelowe pieluszki? Bo tetry to do otulania, odbijania, przewijania i szerokiego pieluszkowania?
Do tego samego ale flanela moim zdaniem jest bardziej miękka, więc do otulenia, położenia na niej dziecka itp. to bardziej flaneli będę używać. Tetra chyba lepiej chłonna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 18:03   #1182
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
No właśnie, a po co te flanelowe pieluszki? Bo tetry to do otulania, odbijania, przewijania i szerokiego pieluszkowania?
Ja mam tetry do normalnego pieluchowania bo nie bede uzywac pampersow, ale te 12 o ktorych pisalam, mam do odbijania i wycierania np buzi.
Flanele wlasnie jako przescieradlo na przewijak czy do wozka, chociaz latem, jak jest cieplo, to mozna np uzyc zamiast kocyka.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:09   #1183
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ehh dziewczyny martwie sie
Brzuch mi sie często spina po tym pessarze i te skurcze bolą wcześniej nie były az tak nieprzyjemne...mam nadzieje ze dzień dwa i będzie lepiej bo nie wyobrazam sobie kolejnych 3 miesiecy leżeć i cierpieć
Z wszystkich pozycji zauwazylam ze najlepiej mi jest jak stoje lub chodze po domu normalnie. Wystarczy ze za dlugo siedze albo leze od razu skurcze co 10-15minut nawet

Solonykarmel tez tak miałas po założeniu pessara?

Qrde zeby sie nie okazało że to bardziej zaszkodziło niż pomogło 😕
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:13   #1184
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa wsparcia a np takich pieluch tetrowych ile potrzebuję? Matko boska, nie mam na to nawet planu :P
Ja miałam 10 pieluch tetrowych i było to dla mnie za mało, bo córka dużo ulewała i czasem tyle to w ciągu doby potrafiłam zużyć więc sobie dokupiłam. Wszystko zależy od dziecka i od tego co Tobie podpasuje, pamiętaj zawsze można dokupić

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny mierzy sie ktoras w pasie?
jestem ciekawa ile mniej wiecej nam przybylo cm i kg
Ja się nie mierzę , a na liczniku mam +5

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dziękuję
Ale super masz z tą szkołą rodzenia! Masz pakiet w luxmedzie czy to dla wszystkich? Na fb mi się wyświetla jakaś darmowa szkoła, nie znam co prawda, ale chyba do nich napiszę

Tez zamawiałam z HubiWorld jutro odbieram.
Nie mam pakietu w Luxmedzie to wszystko jest na NFZ , jedyne co trzeba zrobić to wybrać położną od nich, ja w poprzedniej ciąży zapisałam się do położnej w Luxmed więc już teraz nic nie musiałam robić .

Daj znać jak odbierzesz paczkę, pochwal się co kupiłaś i jak jakość mam nadzieję że się nie zmieniała ( siostra rok temu kupowała od niego )

My mieszkamy na 3 piętrze więc u mnie z wózkiem też wyzwanie, ale ja robiłam tak że zabierałam samą gondolę z dzieckiem na górę a stelaż zostawiałam na klatce, jak mąż wracał do domu to chował go do piwnicy.

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Ja juteo mam wizyte na prywatną idę i tak sie skapłam ,że nie miałam usg od 4 tygodni. Ciekawe co słychać u Małego . Jestem ciekawa ile waży

Dziewczynki czy któraś z Was ma przewijak ? Zadowolone jesteście i czy wogóle używacie ? Bo ja wszędzie słyszę opinie, że to jest tylko niepotrzebny wydatek :/
Ja miałam przy córce przewijak i teraz nie będę miała, szkoda mi miejsca w pokoju. Przy córce bardzo krótko z niego korzystałam i to raczej dlatego że go miałam

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny
No właśnie, a po co te flanelowe pieluszki? Bo tetry to do otulania, odbijania, przewijania i szerokiego pieluszkowania?
Tetra do wycierania, przecierania, podkładania , taka trochę ścierka . Flanelę stosowałam jako kocyk, albo prześcieradełko do wózka, albo małą na niej kładłam.
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:25   #1185
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja miałam 10 zwykłych tetrowych plus parę kolorowych i może z 2 flanele i mi starczyło. Przewijak miałam taki na łóżeczko i nie wyobrażam sobie go nie mieć
Po wizycie wszystko oki mała wyszła starsza o ponad tydzień i waży 1019g A ostatnio bylo niecale pol kg leży sobie dupka w dół Ale jeszcze ma czas się obrócić. Dostałam żelazo, a o cukrach powiedział ze Oki.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:27   #1186
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Zamknięta super że wszystko ok ale już masz dużą pannę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:29   #1187
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja będę śmigać na 4 piętro, także ten Dziecko z gondolą będę wnosić a stelaż zamykać w wózkowni.
Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny martwie sie
Brzuch mi sie często spina po tym pessarze i te skurcze bolą wcześniej nie były az tak nieprzyjemne...mam nadzieje ze dzień dwa i będzie lepiej bo nie wyobrazam sobie kolejnych 3 miesiecy leżeć i cierpieć
Z wszystkich pozycji zauwazylam ze najlepiej mi jest jak stoje lub chodze po domu normalnie. Wystarczy ze za dlugo siedze albo leze od razu skurcze co 10-15minut nawet

Solonykarmel tez tak miałas po założeniu pessara?

Qrde zeby sie nie okazało że to bardziej zaszkodziło niż pomogło 😕
Ja się pierwszego i chyba jeszcze drugiego dnia fatalnie z tym czułam, tylko u mnie był dyskomfort od strony pęcherza i odbytu, myślałam, że oszaleję. Skurczy raczej nie miałam, ale też od razu lekarka zleciła mi magnez w sporej dawce, bo 3x2.
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 19:00   #1188
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Zamknięta super że wszystko ok ale już masz dużą pannę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No szczerze to sie zdziwiłam ze aż taka duża

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 19:27   #1189
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny martwie sie
Brzuch mi sie często spina po tym pessarze i te skurcze bolą wcześniej nie były az tak nieprzyjemne...mam nadzieje ze dzień dwa i będzie lepiej bo nie wyobrazam sobie kolejnych 3 miesiecy leżeć i cierpieć
Z wszystkich pozycji zauwazylam ze najlepiej mi jest jak stoje lub chodze po domu normalnie. Wystarczy ze za dlugo siedze albo leze od razu skurcze co 10-15minut nawet

Solonykarmel tez tak miałas po założeniu pessara?

Qrde zeby sie nie okazało że to bardziej zaszkodziło niż pomogło 😕
Dostalas cos rozkurczowego?
Moze sie w koncu uspokoi. Ja miewam takie dni, ze brzuch sie stawia czesto i pozniej przechodzi. Od siebie polecam oproznianie pecherza, jak tylko poczujesz, ze chcesz siku, bo pelny pecherz moze powodowac skurcze. Do tego jak siedzisz/lezysz i przychodzi skurcz, to sprobuj zmienic pozycje, ruszyc sie.
Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Ja miałam 10 zwykłych tetrowych plus parę kolorowych i może z 2 flanele i mi starczyło. Przewijak miałam taki na łóżeczko i nie wyobrażam sobie go nie mieć
Po wizycie wszystko oki mała wyszła starsza o ponad tydzień i waży 1019g A ostatnio bylo niecale pol kg leży sobie dupka w dół Ale jeszcze ma czas się obrócić. Dostałam żelazo, a o cukrach powiedział ze Oki.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Ale duza dziewczynka. Dobrze, ze wszystko w porzadku
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 20:05   #1190
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej! Można dołączyć?

Jestem mamą 4,5 letniego chłopca. Mieszkamy na Mazurach.
Teraz spodziewam się dziewczynki.
Jeśli macie jakieś pytania- pytajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 20:08   #1191
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A ja juz nie wiem czy noli zoladek, watroba czy jedno i drugie
Staje sie to na tyle upierdliwe ze licze na jakies tabletki od lekarza bo dzis wzielam paracetamol z niemocy i nic

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość
Hej! Można dołączyć?

Jestem mamą 4,5 letniego chłopca. Mieszkamy na Mazurach.
Teraz spodziewam się dziewczynki.
Jeśli macie jakieś pytania- pytajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie ze mozna. Deficyt dziewczynek tu mamy takze goraco witamy napisz do shiz to Cie dopisze na 1sza strone

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 20:12   #1192
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Kocurasek ja nie mam zbyt fajnych sasiadow. Naprzeciwko mnie mieszka pijak, na dole nikt nie mieszka, bo umarła kiedys wlascicielka. Obok Pan kolo 80tki z drugim jakims w swoim wieku. Wszyscy sie dziwia ze dwóch obcych facetow razem mieszka. Oni w sumie sa mili i nie mam nic do nich. Na górze jakas wdowa, niedawno umarl jej maz i syn. I jeszcze wyzej sasiadow eksmitowali za dlugi. Na samej gorze mieszka malzenstwo, ktorych syn imprezowal na dachu wiezowca obok i spadł - wypadek.
Masakra jakas, a taka porzadna okolica. Jakos tak pechowo. Raczej mi nikt nie pomoze z wozkiem, ale kupuję karbonowy o wadze 9 kg , wiec powinnam dać radę��

Ja mam tez 20 cm w pasie w plusie i 5 kg do przodu. Z 62 -82 cm A to 25 tc. Mysle ze na 90 w pasie sie skonczy i pewnie 10 kg w plusie bedzie. Najwiecej sie tyje w 2 trymestrze, a jednak juz sie konczy.

Amnesia jak się rozkreci to swedzenie to pojde do dermatologa. Na razie mam wrazenie,ze masaz i peeling bardzo pomoga. Chociaż lekarz cos mowil, ze to raczej moja uroda, ze to woda zatrzymana w organizmie i wrazliwosc skory na hormony.

Paulina trzymam kciuki, zebys poczula sie lepiej i zeby ten pessar nie był taki uciążliwy. Dbaj o siebie.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-05-07 o 20:14
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 20:21   #1193
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Fiorella 22 witaj na kiedy masz termin porodu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 20:33   #1194
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Kocurasek ja nie mam zbyt fajnych sasiadow. Naprzeciwko mnie mieszka pijak, na dole nikt nie mieszka, bo umarła kiedys wlascicielka. Obok Pan kolo 80tki z drugim jakims w swoim wieku. Wszyscy sie dziwia ze dwóch obcych facetow razem mieszka. Oni w sumie sa mili i nie mam nic do nich. Na górze jakas wdowa, niedawno umarl jej maz i syn. I jeszcze wyzej sasiadow eksmitowali za dlugi. Na samej gorze mieszka malzenstwo, ktorych syn imprezowal na dachu wiezowca obok i spadł - wypadek.
Masakra jakas, a taka porzadna okolica. Jakos tak pechowo. Raczej mi nikt nie pomoze z wozkiem, ale kupuję karbonowy o wadze 9 kg , wiec powinnam dać radę��

Ja mam tez 20 cm w pasie w plusie i 5 kg do przodu. Z 62 -82 cm A to 25 tc. Mysle ze na 90 w pasie sie skonczy i pewnie 10 kg w plusie bedzie. Najwiecej sie tyje w 2 trymestrze, a jednak juz sie konczy.

Amnesia jak się rozkreci to swedzenie to pojde do dermatologa. Na razie mam wrazenie,ze masaz i peeling bardzo pomoga. Chociaż lekarz cos mowil, ze to raczej moja uroda, ze to woda zatrzymana w organizmie i wrazliwosc skory na hormony.

Paulina trzymam kciuki, zebys poczula sie lepiej i zeby ten pessar nie był taki uciążliwy. Dbaj o siebie.
Sasiadow nie zazdroszcze, ale zazdroszcze wymiarow ja juz 92 na wysokosci pempka wiec metr baoewno bedzie.
Cieszy mnie ze najwiecsj tyje sie w 2 trymestrze, moja waga zwolnila w 6 miesiacu i mam nadzieje ze tak zostanie i przybedzie max 5 kg jeszcze

A ja sie martwilam ze na 1 pietrze mieszkam ale klatke dziele tylko z 1 rodzina wiec mam nadzieje zistawiac stelaz na dole zlozony

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 20:50   #1195
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Fiorella 22 witaj na kiedy masz termin porodu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
21 sierpnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 07:16   #1196
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny martwie sie
Brzuch mi sie często spina po tym pessarze i te skurcze bolą wcześniej nie były az tak nieprzyjemne...mam nadzieje ze dzień dwa i będzie lepiej bo nie wyobrazam sobie kolejnych 3 miesiecy leżeć i cierpieć
Z wszystkich pozycji zauwazylam ze najlepiej mi jest jak stoje lub chodze po domu normalnie. Wystarczy ze za dlugo siedze albo leze od razu skurcze co 10-15minut nawet

Solonykarmel tez tak miałas po założeniu pessara?

Qrde zeby sie nie okazało że to bardziej zaszkodziło niż pomogło 😕
Może zadzwoń do gina się skonsultować? A jeśli nie przejdzie to wybierz się do poradni.

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Ja miałam 10 zwykłych tetrowych plus parę kolorowych i może z 2 flanele i mi starczyło. Przewijak miałam taki na łóżeczko i nie wyobrażam sobie go nie mieć
Po wizycie wszystko oki mała wyszła starsza o ponad tydzień i waży 1019g A ostatnio bylo niecale pol kg leży sobie dupka w dół Ale jeszcze ma czas się obrócić. Dostałam żelazo, a o cukrach powiedział ze Oki.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Super, że u Ciebie i dzidziorka wszystko dobrze

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość
Hej! Można dołączyć?

Jestem mamą 4,5 letniego chłopca. Mieszkamy na Mazurach.
Teraz spodziewam się dziewczynki.
Jeśli macie jakieś pytania- pytajcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 07:46   #1197
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dziewczyny, straciłam głos
Obudziłam się rano, chciałam się odezwać do kota, a tu z moich ust nie wydobył się żaden dźwięk.
Gardło boli jak nienormalne, a jeszcze wczoraj czułam się świetnie ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 08:10   #1198
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis 1 pietro do przeżycia jeszcze jest. No faktycznie brzuch mam mały a dziecko nie jest małe. Leze w sako tak jak Ty będziesz, bo mam badanie z glukozą.

Witam nową mamusìe, pewnie razem bedziemy rodziły mniej wiec , tylko ja cc.

Wiedzminka koniecznie kup coś na gardlo i pij coś ciepłego..
Ja raz zachorowałam w 3 mcu i bardzo zle to wspominam.

Paulina jak coś Cie niepokoi to lepiej zadzwon do lekarza. Pewnie na początku trzeba die przyzwyczaic , ale to wzzystko lepiej jak lekarze kontroluja.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 08:44   #1199
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Jestem w szpitalu. Przyjeli mnie na oddział położniczy. Pesar trzyma ale to prawdopodobnie przez niego ta szyjka jest podrazniana.. Dostałam dozylnie magnez na te skurcze i jakby nieco lepiej ale skurcze dalej są :/ I sterydy na płucka małego.. do jutra na bank zostaje bo jeszcze 3 dawki. A możliwe ze i do 35tc bede leżeć..😱
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 08:48   #1200
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Kurcze, niedobrze. Lepiej jednak byc w szpitalu jak ten pessar drażni szyjkę. Krory teraz masz tydzien? Właśnie zauwazylam na stopce. 26 tc?
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-05-08 o 08:50
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.