Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-31, 12:15   #1
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55

Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)


Witamy w czwartej odsłonie wątku językowego.

Lista poprzednich części:
1 - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416454
2 - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=569675
3 - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=702298

Lubisz uczyć się języków obcych? Szukasz porady? A może chcesz się z nami podzielić swoimi sposobami motywacji albo wskazać ciekawe i przydatne materiały? Zapraszamy wszystkich bez względu na poziom: zupełne świeżynki jak i "stare" językowe wyjadaczki znajdą tu miejsce. Czego się uczymy, z czego korzystamy, co sprawia nam największe problemy - czyli wszystko co dotyczy nauki języków, tych powszednich i tych jak najbardziej egzotycznych. Faza plateau i prokrastynacja nie są nam groźne, a sukces jednej motywuje resztę.

Zapraszamy na pogaduszki i wzajemne motywowanie się.



PRZYDATNE LINKI!


RÓŻNE JĘZYKI:
Duolingo
Memrise
Etutor
Busuu
Italki
HiNative
Babbel
InternetPolyglot
MultilingualBooks (RADIO)
Wizażowy zbiór blogów

ANGIELSKI:
GettinEnglish
English with Lucy
Papa Teach Me
Go Natural English
Arlena Witt
Eat Sleep Dream English
EnglishCentral

NIEMIECKI:
DontTrustTheRabbit
DW
Deutsch-Lernen
e-deutsch
canoonet
Niemiecka Sofa
Deutsch mit Marija

FRANCUSKI:
Learn French With Frencheezee
panodfrancuskiego
YouLearnFrench
Learn French With Vincent
Learn French With Alexa
Parapluie French

HISZPAŃSKI:
SOL School of Language
Butterfly Spanish
Espanol Automatico
Ibiza Global Radio
SpanishDict
StudySpanish
so KAYKA

WŁOSKI:
One World Italiano
Learn Italian with Lucrezia
Learn Italian with Italiano Automatico

KOREAŃSKI:
Korean From Zero!

NORWESKI:
Nocna Sowa
Norwegian Teacher - Karin

SZWEDZKI:
Sveriges Radio

DUŃSKI:
Learn Danish with Thomas

ISLANDZKI:
Icelandic Online

FIŃSKI:
Venla

ESTOŃSKI:
Eesti.pl

WĘGIERSKI:
Hungarian Lesson with Zsuzsi

Edytowane przez 05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Czas edycji: 2017-11-03 o 22:43
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 17:22   #2
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Melduję się pierwszy raz tak oficjalnie, choć pare razy tu już pisałam. Znam włoski I angielski na poziomie zaawansowanym, teraz zabrałam się za francuski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 18:08   #3
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

jestem i ja
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 18:42   #4
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

I ja!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 18:43   #5
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Ja też się zgłaszam.
Jestem tu nowa ale rozglądam się za szkołą językową w celu przypomnienia sobie na odpowiednim poziomie języka angielskiego
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 20:56   #6
ktrznn
Raczkowanie
 
Avatar ktrznn
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 484
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

a ja tak się zastanawiam czy jest tu ktoś kto nie myśli o nauce języków stereotypowo.

bo jak czytam te wszystkie komentarze negujące B1 Kotarskiego w pół roku, ''sprowadzające na ziemie'' itd. to nic nie mając do takich opinii zastanawiam czy wszyscy tu tak mają.

na pewno nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, energii, motywacji i czego tam jeszcze trzeba (dyskusyjne), a ja nie przyszłam tu się chwalić i nie chciałabym wszczynać dyskusji z niedowiarkami. tak tylko pytam
ktrznn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 21:02   #7
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

I ja jestem! Chociaż biernie, ale czytam wszystkie Wasze posty

Mam pytanie, czemu w pierwszym poście w przydatnych linkach nie ma niemieckiego? Ja protestuję Dawać mi go tam!
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-31, 21:27   #8
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Oletka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czemu w pierwszym poście w przydatnych linkach nie ma niemieckiego? Ja protestuję Dawać mi go tam!
Dodałam na szybko to, co znam i/lub mam w ulubionych. Stopniowo będę dodawać też inne strony, które gdzieś znajdę albo te które będą polecane tutaj.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 21:36   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Jak zbieramy polecane do linków to z YT do włoskiego na pewno Italiano Automatico i Learn Italian with Lucretzia, a do hiszpańskiego Espanol Automatico. Do francuskiego -Learn French with Vincent, Learn French with Alexa, Parapluie French.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-10-31 o 21:39
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 23:04   #10
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Melduję się i ja. Fajnie zajrzeć do pierwszej i drugiej odsłony i zobaczyć swoje wpisy. Szkoda, że się nie wywiązałam ze swoich ówczesnych planów, bo już dawno śmigałabym w kilku językach

Cytat:
Napisane przez ktrznn Pokaż wiadomość
a ja tak się zastanawiam czy jest tu ktoś kto nie myśli o nauce języków stereotypowo.

bo jak czytam te wszystkie komentarze negujące B1 Kotarskiego w pół roku, ''sprowadzające na ziemie'' itd. to nic nie mając do takich opinii zastanawiam czy wszyscy tu tak mają.

na pewno nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, energii, motywacji i czego tam jeszcze trzeba (dyskusyjne), a ja nie przyszłam tu się chwalić i nie chciałabym wszczynać dyskusji z niedowiarkami. tak tylko pytam
Nie wszyscy, nie wszyscy - ze mną możesz o Kotarskim i jego B1 w pół roku pogadać A tak serio to nie wierzę w magię, nie wierzę w cud, ale wierzę w ciężką pracę i efektywne metody nauczania - niekoniecznie te mega standardowe, które wszyscy powielają. A Kotarski właśnie pod nos podkłada fajne wskazówki, które ułatwiają naukę i czynią ją jeszcze bardziej skuteczną.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak zbieramy polecane do linków to z YT do włoskiego na pewno Italiano Automatico i Learn Italian with Lucretzia, a do hiszpańskiego Espanol Automatico. Do francuskiego -Learn French with Vincent, Learn French with Alexa, Parapluie French.
To ja do hiszpańskiego dorzucam z YouTube - sokayka. Fajnie się dziewczyny słucha. Co prawda poza hiszpańskim jest też taniec, ale sporo hiszpańskiego mimo wszystko się u niej znajdzie
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 23:15   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Jak lubicie vlogi o książkach i język hiszpański to mogę też polecić Libros de María Antonieta. Dziewczyna teraz nie wrzuca filmików często bo zajęta studiami medycznymi, ale jak już filmik wrzuci to długi i nawet interesujący.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-31, 23:46   #12
alicjaxp2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

A co powiecie o takim programie do nauki słówek?
alicjaxp2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 09:39   #13
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez alicjaxp2 Pokaż wiadomość
A co powiecie o takim programie do nauki słówek?
Zakładam, że taki program może czerpać z tłumacza i nie zawsze wskazywać poprawne konstrukcje. Tutaj główne pytanie w jaki sposób to tłumaczy, bo proste rzeczy tak jak google translator będą okej, ale coś bardziej skomplikowanego nie do końca. Do tego dodajemy bogactwo językowe, gdzie na jedno słowo mamy np. trzy określenia według kontekstu i zakładam, że taki "tłumacz" już się nie sprawdzi, bo poda najpopularniejsze czy przypadkowe.

Ogólnie jestem na nie, ale nie chciałabym tak w 100% skreślać, bo też nie czytałam nic na temat tej aplikacji.
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 10:08   #14
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Bonjour! здрасте!
Witam się w nowym wątku. U mnie póki co powtórki z gramatyki (passé composé i imparfait), muszę też nadrobić zajęcia z poprzedniej soboty bo byłam wtedy na wakacjach. Jutro planuję pracę z domu więc powinnam mieć czas na naukę popołudniu
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 10:37   #15
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78436036]Dodałam na szybko to, co znam i/lub mam w ulubionych. Stopniowo będę dodawać też inne strony, które gdzieś znajdę albo te które będą polecane tutaj. [/QUOTE]
To ja jeszcze będę nieskromna i polecę mojego bloga - Niemiecka Sofa

Do tego
Deutsch mit Marija: https://www.youtube.com/channel/UCCA...5hWz2-jaLPqLUQ

Z gramatyki canoo.net

Jak przypomnę sobie coś jeszcze, to dam znać
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 11:47   #16
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cześć Wątek podczytuję od dawna, ale nie pamiętam żebym się w nim udzielała. Chciałabym zatem dołączyć i od razu na wstępie bardzo Wam podziękować, bo Wasze posty pomogły mi już tyle razy i w nauce i w chwilach zwątpienia, że nie zliczę.

Cytat:
Napisane przez ktrznn Pokaż wiadomość
a ja tak się zastanawiam czy jest tu ktoś kto nie myśli o nauce języków stereotypowo.

bo jak czytam te wszystkie komentarze negujące B1 Kotarskiego w pół roku, ''sprowadzające na ziemie'' itd. to nic nie mając do takich opinii zastanawiam czy wszyscy tu tak mają.

na pewno nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, energii, motywacji i czego tam jeszcze trzeba (dyskusyjne), a ja nie przyszłam tu się chwalić i nie chciałabym wszczynać dyskusji z niedowiarkami. tak tylko pytam
Ja jestem dowodem na to, że można się nauczyć języka do poziomu B1 w ciągu pół roku Książki Kotarskiego co prawda nie czytałam, ale intensywnie myślę nad jej zakupieniem. Czy któraś z Was ją może ma i mogłaby wypunktować metody, o których autor pisze? Czytałam kilka recenzji i obejrzałam na YT filmik Adorosy, ale mam duży niedosyt.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 13:51   #17
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Poziom b1 może i jest do osiągnięcia ale nie wierzę, że w każdej umiejętności w pół roku przy pracy na etacie 8h+życiu osobistym i dojazdach. Nawet na studiach od zera w jeden semestr do takiego poziomu nie dochodzą we wszystkich umiejętnościach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 19:36   #18
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Cześć Wątek podczytuję od dawna, ale nie pamiętam żebym się w nim udzielała. Chciałabym zatem dołączyć i od razu na wstępie bardzo Wam podziękować, bo Wasze posty pomogły mi już tyle razy i w nauce i w chwilach zwątpienia, że nie zliczę.



Ja jestem dowodem na to, że można się nauczyć języka do poziomu B1 w ciągu pół roku Książki Kotarskiego co prawda nie czytałam, ale intensywnie myślę nad jej zakupieniem. Czy któraś z Was ją może ma i mogłaby wypunktować metody, o których autor pisze? Czytałam kilka recenzji i obejrzałam na YT filmik Adorosy, ale mam duży niedosyt.
Ja mam. I wiesz co, samo wypunktowanie pewnie za wiele nie da, bo "metoda króla boksu", czy "metoda tancerki" pewnie za wiele Ci nie powie. Jeżeli chcesz jednak wiedzieć konkretnie jakie metody, to zajrzyj na stronę wydawnictwa i tam jest wgląd w książkę i spis treści, więc masz wszystko podane na tacy

A najlepiej po prostu kupić książkę i się z nią zapoznać skoro temat Cię interesuje. 50zł to niewielki nakład finansowy a jednak wiedza konkretna

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Poziom b1 może i jest do osiągnięcia ale nie wierzę, że w każdej umiejętności w pół roku przy pracy na etacie 8h+życiu osobistym i dojazdach. Nawet na studiach od zera w jeden semestr do takiego poziomu nie dochodzą we wszystkich umiejętnościach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja wręcz odwrotnie - uważam, że spokojnie się da. A tekst "nawet na studiach..." kompletnie mnie nie przekonuje, bo samo bycie na studiach nic nie da. Tak jak tylko przeczytanie książki Kotarskiego. Albo tak jak wpatrywanie się w książkę. Trzeba aktywnie do tego podejść i można. Oczywiście nie każdemu równo w pół roku się uda. Nie zawsze to wyjdzie, bo inaczej uczyć się języka, kiedy zna się inny z rodziny, inaczej uczyć się czegoś, z czym chociaż trochę jesteśmy osłuchani a jeszcze inaczej czegoś egzotycznego, co ma inny alfabet. Chociaż np. moim zdaniem taki rosyjski będzie nam łatwiej przyswoić, bo ta sama rodzina językowa, ale dużo więcej czasu spędzimy nad arabskim czy japońskim - co oczywiście nie zawsze musi być pewnikiem i zasadą, ale w teorii można założyć, że w większości przypadków tak właśnie by było.

Dlatego nie da się generalizować, tutaj przykład akurat taki, bo Kotarski rzeczywiście szwedzkiego na mocne B1 się nauczył w pół roku będąc na planach zdjęciowych, po narodzinach dziecka i wielu innych obowiązkach

Edytowane przez Esency
Czas edycji: 2017-11-01 o 19:40
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 19:52   #19
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Musze sie zgodzic, B1 nie jest jakims wybitnym poziomem, zeby nie dalo sie do niego dojsc w pol roku. Zwlaszcza ze szwedzki nie jest jezykiem trudnym i jezeli ktos nie ma problemu z wymowa (a sa ludzie, ktorzy maja naturalne predyspozycje do imitowania dzwiekow, ktore innym sprawdzaja trudnosc - ja do nich nie naleze), to faktycznie bedzie w stanie predko sie nauczyc.
Studia nie sa zadnym wyznacznikiem maksimum ludzkich umiejetnosci, znam ludzi po filologiach, ktorzy po 3 latach sa na slabym B2.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ktrznn Pokaż wiadomość
a ja tak się zastanawiam czy jest tu ktoś kto nie myśli o nauce języków stereotypowo.

bo jak czytam te wszystkie komentarze negujące B1 Kotarskiego w pół roku, ''sprowadzające na ziemie'' itd. to nic nie mając do takich opinii zastanawiam czy wszyscy tu tak mają.

na pewno nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, energii, motywacji i czego tam jeszcze trzeba (dyskusyjne), a ja nie przyszłam tu się chwalić i nie chciałabym wszczynać dyskusji z niedowiarkami. tak tylko pytam
Juz sie na ten temat wypowiedzialam na gorze, ale chcialam jeszcze dodac, ze w co nie wierze, to w chwyty marketingowe typu np. Irlandczyka Bennyego, ktory ''uczy sie'' jezykow w 3 miesiace. Nie podoba mi sie jego podejscie do jezykow typu nauczyc sie konwersowac w 50 jezykach i nie znac zadnego z nich porzadnie.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 20:31   #20
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

O tak, to też nie moja bajka i kompletnie tego nie kumam. Fajnie jest znać podstawy, fajnie jest wiedzieć jak coś w danym języku przeczytać, ale po co mam znać podstawy podstaw 50 języków, jak w żadnym tak naprawdę nie będę umiała się porozumiewać. Trochę bezcelowe działanie, ale to już kto, co i jak lubi.

Jeżeli jemu sprawia to radość, to okej. Tylko szkoda mi tych wszystkich osób, które trafiają na tego typu materiały i filmy w sieci i myślą, że w 3 miesiąca zostaną native speakerami.
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 01:52   #21
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Znajomość wielu języków, ale powierzchowna przydaje się podróżnikom. Wtedy wystarczy minimum z rozmówek w 50 językach.
To jak i w jakim zakresie chcemy opanować jakiś język powinno odpowiadać temu jakie mamy zapotrzebowanie na znajomość tego języka. Inne ma ktoś kto chce czytać np. książki w oryginale czy pracować/mieszkać w danym kraju, inne biznesmen, a inne podróżnik.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 14:22   #22
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja mam. I wiesz co, samo wypunktowanie pewnie za wiele nie da, bo "metoda króla boksu", czy "metoda tancerki" pewnie za wiele Ci nie powie. Jeżeli chcesz jednak wiedzieć konkretnie jakie metody, to zajrzyj na stronę wydawnictwa i tam jest wgląd w książkę i spis treści, więc masz wszystko podane na tacy

A najlepiej po prostu kupić książkę i się z nią zapoznać skoro temat Cię interesuje. 50zł to niewielki nakład finansowy a jednak wiedza konkretna



A ja wręcz odwrotnie - uważam, że spokojnie się da. A tekst "nawet na studiach..." kompletnie mnie nie przekonuje, bo samo bycie na studiach nic nie da. Tak jak tylko przeczytanie książki Kotarskiego. Albo tak jak wpatrywanie się w książkę. Trzeba aktywnie do tego podejść i można. Oczywiście nie każdemu równo w pół roku się uda. Nie zawsze to wyjdzie, bo inaczej uczyć się języka, kiedy zna się inny z rodziny, inaczej uczyć się czegoś, z czym chociaż trochę jesteśmy osłuchani a jeszcze inaczej czegoś egzotycznego, co ma inny alfabet. Chociaż np. moim zdaniem taki rosyjski będzie nam łatwiej przyswoić, bo ta sama rodzina językowa, ale dużo więcej czasu spędzimy nad arabskim czy japońskim - co oczywiście nie zawsze musi być pewnikiem i zasadą, ale w teorii można założyć, że w większości przypadków tak właśnie by było.

Dlatego nie da się generalizować, tutaj przykład akurat taki, bo Kotarski rzeczywiście szwedzkiego na mocne B1 się nauczył w pół roku będąc na planach zdjęciowych, po narodzinach dziecka i wielu innych obowiązkach

Nie chodziło mi o poszczególnych studentów a o program nauczania np w kolegiach językowych. Masz odmienne zdanie i Ok nie musimy się zgadzać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 14:56   #23
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja mam. I wiesz co, samo wypunktowanie pewnie za wiele nie da, bo "metoda króla boksu", czy "metoda tancerki" pewnie za wiele Ci nie powie. Jeżeli chcesz jednak wiedzieć konkretnie jakie metody, to zajrzyj na stronę wydawnictwa i tam jest wgląd w książkę i spis treści, więc masz wszystko podane na tacy

A najlepiej po prostu kupić książkę i się z nią zapoznać skoro temat Cię interesuje. 50zł to niewielki nakład finansowy a jednak wiedza konkretna



A ja wręcz odwrotnie - uważam, że spokojnie się da. A tekst "nawet na studiach..." kompletnie mnie nie przekonuje, bo samo bycie na studiach nic nie da. Tak jak tylko przeczytanie książki Kotarskiego. Albo tak jak wpatrywanie się w książkę. Trzeba aktywnie do tego podejść i można. Oczywiście nie każdemu równo w pół roku się uda. Nie zawsze to wyjdzie, bo inaczej uczyć się języka, kiedy zna się inny z rodziny, inaczej uczyć się czegoś, z czym chociaż trochę jesteśmy osłuchani a jeszcze inaczej czegoś egzotycznego, co ma inny alfabet. Chociaż np. moim zdaniem taki rosyjski będzie nam łatwiej przyswoić, bo ta sama rodzina językowa, ale dużo więcej czasu spędzimy nad arabskim czy japońskim - co oczywiście nie zawsze musi być pewnikiem i zasadą, ale w teorii można założyć, że w większości przypadków tak właśnie by było.

Dlatego nie da się generalizować, tutaj przykład akurat taki, bo Kotarski rzeczywiście szwedzkiego na mocne B1 się nauczył w pół roku będąc na planach zdjęciowych, po narodzinach dziecka i wielu innych obowiązkach
Co do rosyjskiego to się mylisz. Jest na tyle podobny do polskiego i na tyle od niego różny, że jego nauka może być trudniejsza i bardzie czasochłonna niż nauka języka egzotycznego całkowicie odmiennego od polskiego. I nie, 50 zł to nie jest mało bo za 30 zł można zrobić pełny obiad dla 2 osób. Za książkę, której wartość niekoniecznie jest wysoka jest to cena przesadnie wysoka. Co do tego poziomu B1 autora tej książki nigdzie nie znalazłam ani jednego filmiku, który potwierdzałby to na jakim poziomie on włada tym językiem, więc dyskusja na temat jego umiejętności, metod nauki itd. jak dla mnie jest bezprzedmiotowa i bezcelowa. Co do nauki na studiach językowych- jak niski nie byłby ich poziom by przejść z roku na rok i nie wylecieć przynajmniej minimum materiału trzeba z roku na rok opanować przynajmniej na te tróje, więc na pewno poziom wiedzy bardziej mierzalny niż poziom nauki samouka, jakąś swoją autorską metodą. Jak dorzucić do tego wiedzę neurolingwistyczną na temat uczenia się mózgu i na temat nauki języków obcych i dwujęzyczności/wielojęzyczności, tego gdzie i jak język jest przetwarzany w mózgu, to wszelkie magiczne metody szybkiej nauki "nie przerywając snu" można sobie między bajki włożyć. Są naukowcy, którzy poszukiwaniu takich metod poświęcili 40 lat pracy naukowej i jak dotąd do dziś niczego takiego nie znaleźli i mówią/piszą o tym otwarcie, więc jakiś samozwańczy młodociany guru z internetu do mnie nie przemawia. A to, że guru z internetu to nowy, popularny w Polsce model biznesowy to chyba wszyscy już wiemy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 15:18   #24
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Co do rosyjskiego to się mylisz. Jest na tyle podobny do polskiego i na tyle od niego różny, że jego nauka może być trudniejsza i bardzie czasochłonna niż nauka języka egzotycznego całkowicie odmiennego od polskiego. I nie, 50 zł to nie jest mało bo za 30 zł można zrobić pełny obiad dla 2 osób. Za książkę, której wartość niekoniecznie jest wysoka jest to cena przesadnie wysoka. Co do tego poziomu B1 autora tej książki nigdzie nie znalazłam ani jednego filmiku, który potwierdzałby to na jakim poziomie on włada tym językiem, więc dyskusja na temat jego umiejętności, metod nauki itd. jak dla mnie jest bezprzedmiotowa i bezcelowa. Co do nauki na studiach językowych- jak niski nie byłby ich poziom by przejść z roku na rok i nie wylecieć przynajmniej minimum materiału trzeba z roku na rok opanować przynajmniej na te tróje, więc na pewno poziom wiedzy bardziej mierzalny niż poziom nauki samouka, jakąś swoją autorską metodą. Jak dorzucić do tego wiedzę neurolingwistyczną na temat uczenia się mózgu i na temat nauki języków obcych i dwujęzyczności/wielojęzyczności, tego gdzie i jak język jest przetwarzany w mózgu, to wszelkie magiczne metody szybkiej nauki "nie przerywając snu" można sobie między bajki włożyć. Są naukowcy, którzy poszukiwaniu takich metod poświęcili 40 lat pracy naukowej i jak dotąd do dziś niczego takiego nie znaleźli i mówią/piszą o tym otwarcie, więc jakiś samozwańczy młodociany guru z internetu do mnie nie przemawia. A to, że guru z internetu to nowy, popularny w Polsce model biznesowy to chyba wszyscy już wiemy.

A już myślałam, że jestem jedyną osobą o takim stanowisku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 16:48   #25
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Dzięki dziewczyny za podzielenie się linkami. Jakby ktoś jeszcze kiedyś chciał żeby jakiś link znalazł się w pierwszym poście, to proszę walić śmiało.

A co do Radka Kotarskiego i jego szwedzkiego to zdaje się, że ten filmik to jedyne "potwierdzenie".

05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 19:01   #26
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78481406]Dzięki dziewczyny za podzielenie się linkami. Jakby ktoś jeszcze kiedyś chciał żeby jakiś link znalazł się w pierwszym poście, to proszę walić śmiało.

A co do Radka Kotarskiego i jego szwedzkiego to zdaje się, że ten filmik to jedyne "potwierdzenie".

[/QUOTE]
No i gdzie on tu niby mówi cokolwiek po szwedzku?
Dobra, przejrzę moją kolekcję linków i w wolnej chwili jeszcze coś podrzucę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 19:50   #27
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
No i gdzie on tu niby mówi cokolwiek po szwedzku?
Dobra, przejrzę moją kolekcję linków i w wolnej chwili jeszcze coś podrzucę.
Od 3:57 zaczyna mówić po szwedzku, a później od 8:53.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 21:37   #28
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Nie będę po kolei cytować tylko ogólnie się wypowiem.
Tak 50zł to dla niektórych dużo, dla niektórych mało. Jeżeli pod uwagę weźmiemy kogoś, kto chodzi na kurs językowy, na który wydaje 1500zł rocznie i zamiast uczyć się języka np. 5 lat, po przeczytaniu książki, wdrażając chociaż 2/3 metody, których wcześniej nie znał, nauczy się tego języka w lata 3, no to oszczędność spora.
Dla kogoś, dla kogo Kotarski jest szarlatanem i pierdzieli głupoty to jasne, że duży wydatek i lepiej iść sobie do restauracji.

Szkoda tylko, że czytam w internecie tak wiele opinii osób, które nie mają pojęcia o tym co książka przedstawia, ani w jaki sposób i po co Kotarski ją napisał a z góry negują. Są osoby świadome, które robią to z konkretnych powodów i tutaj widzę konkretne argumenty, ale wiele osób nie wie o czym mówi.

Potwierdzenie nauczenia? Komentarze od Szwedów, ludzie którzy go sprawdzają z wykorzystaniem Szwedów na wizjach i nie wizjach plus certyfikat zdania egzaminu na uniwersytecie szwedzkim, na poziomie B1, na ok. 90%. Jeżeli to kogoś nie przekonuje, no to nie wiem co mogłoby.

Szanuję Wasze zdanie i możecie mieć swoją opinię, ale dużo łatwiej by się rozmawiało, gdybyście jakkolwiek się z książką zapoznały i dopiero na jej podstawie wyrażały opinię na jej temat. Ale mimo wszystko szanuję stanowisko.

Co do rosyjskiego to podałam ogólny przykład, który może być trafny, ale jak pisałam nie musi. Mi dużo łatwiej byłoby się nauczyć rosyjskiego, aniżeli arabskiego i mając pół roku, czy rok, wiem że w tym okresie dużo lepiej opanowałabym rosyjski.

Nie rozumiem trochę tego:
Cytat:
"Jak dorzucić do tego wiedzę neurolingwistyczną na temat uczenia się mózgu i na temat nauki języków obcych i dwujęzyczności/wielojęzyczności, tego gdzie i jak język jest przetwarzany w mózgu, to wszelkie magiczne metody szybkiej nauki "nie przerywając snu" można sobie między bajki włożyć. Są naukowcy, którzy poszukiwaniu takich metod poświęcili 40 lat pracy naukowej i jak dotąd do dziś niczego takiego nie znaleźli i mówią/piszą o tym otwarcie, więc jakiś samozwańczy młodociany guru z internetu do mnie nie przemawia."
Bo tutaj znów wychodzi nieznajomość książki, która nie podaje metod z kosmosu, nie podaje jakiś szarlatańskich pomysłów a jest efektem dwóch lat badań i studiowania właśnie tych 40 lat pracy naukowej i przełożeniem języka naukowego, na który nie każdy ma czas, żeby przez dwa lata studiować na nasz, piękny, polski, zrozumiały dla każdego i przystępny język. Tylko i aż tyle. 17 stron bibliografii na końcu książki pokazuje skąd wzięły się metody opisane przez "samozwańczego młodocianego guru internetu

Ale chyba nie ma sensu na ten temat dyskutować, bo widzę, że opinia i jakieś założenia z góry zostały poczynione i przez mur się nie przebiję

Edytowane przez Esency
Czas edycji: 2017-11-02 o 21:39
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 15:51   #29
ktrznn
Raczkowanie
 
Avatar ktrznn
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 484
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

no i takiej burzo-dyskusji chciałam uniknąć

no bo rozumiem ze jeszcze kogoś kto sprzedaje jakiś produkt można podejrzewać że naciągane, że cośtam (chociaż ja akurat Radkowi wierzę).

ale skąd w ogóle wniosek że coś jest niemożliwe u nikogo? trochę mnie to dziwi. tylko na wlasnym doświadczeniu i doświadczeniu znajomych?

nie zależy mi szczerze powiedziawszy żeby randomowe laski z netu wierzyły mi jak szybko się czegoś nauczyłam i że sprawdzałam z native'ami. rozumiem też że można nie wierzyc że ''każdy da radę'', ale że coś się nie da (i lista warunków o życiu towarzyskim itd.) i juz mnie śmieszy

ja jak nie jestem orłem np. sporcie to nie idę na sportowe forum i nie pisze że takie czy siakie osiągi albo plany treningowe są niemożliwe do zrealizowania bo ja ani nikt z moich znajomych nie dałby rady zrobić w kilka lat.
ktrznn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 16:14   #30
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Haha, popsuł mi się wczoraj laptop i przepadły mi wszystkie książki językowe. Było tego sporo, no ale trudno.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 22:41:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.