Jak zmniejszyć apetyt?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 14:07   #1
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108

Jak zmniejszyć apetyt??


Witam!! Moje pytanie jest takie jak w temacie czyli jak zmniejszyć apetyt?? Który szczególnie nasila się popołudniami.

PozDrawiam
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 17:25   #2
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez patrycja13-15
Witam!! Moje pytanie jest takie jak w temacie czyli jak zmniejszyć apetyt?? Który szczególnie nasila się popołudniami.

PozDrawiam
Hmmm...może pij dużo wody, czerwonej herbaty itp.???? Albo np. zjedz pomarańcze!mnie ona bardzo "zapycha"
A poza tym ja dużo mysle o jedzeniu i często podjadam jak siedze w domu i np.mnam sie uczyć, albo nie mam co robić, a jak mysli mam zajęte, albo gdzieś gonie cały dzien to sobie o jedzeniu nawet nie wspomnę
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 17:45   #3
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Dzięki za odp Mam ten sam przypadek jak nie mam co robic albo nudzi mi sie to też najchętniej bym coś ciągle przegryzała.
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:01   #4
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez patrycja13-15
Dzięki za odp Mam ten sam przypadek jak nie mam co robic albo nudzi mi sie to też najchętniej bym coś ciągle przegryzała.
dlatego warto sie czymś zająć Najlepiej jakbyś sie zjęła jakimś sportem Ale wizażowanie też jest fajne...no i czasu szybko leci
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:25   #5
3vcia
Przyczajenie
 
Avatar 3vcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Ja też bardzo dziękuję za odpowiedzi Ja czasami jak mnie tak najdzie to potrafie wszamać paczke rodzynek naraz Nieraz opijam się wodą albo kakaem, byle mieć coś w bebeszku i nie jeść :PAle częściej nie umiem tego opanować
3vcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 22:51   #6
akram
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Talking Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Ja aby zmniejszyc apetyt pije dużo niegazowanej wody, sprawdza sie to zwłaszcza podczas uczenia, bo wtedy najczesciej mam ochote cos przekasic. Poza tym polecam jabłka i grejpruty. ewentualnie dobrym rozwiazanie jest chydy jogurt z dodatkiem musli.
akram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 06:22   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Ja polecam jogurcik naturalny z otrębami, wspomnianą już czerwoną czy zieloną herbatę albo zwykłą wodę tyle że nie gazowaną. Mnie zapychają jabłka. Po zjedzeniu już dwóch małych nie mam ochoty na jedzenie. Korzystając z tego, że "pora truskawkowa" polecam opychanie się nimi Nie mają zbyt dużo kalorii a ja sama zbyt dużo nie moge ich w sobie zmieścić i nie odczuwam głodu po takiej przekąsce
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-15, 09:27   #8
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Dobrze znany sposob na zmniejszenie laknienia to picie duzo czerwonej herbaty Pu-erh,ale tej lisciastej nie w saszetkach.
Druga sprawa to ocet jablkowy-ja biore go w kapsulkach rano i wieczorem po kapsulce...niechce sie jesc i niema sie ochoty na slodkie...ja pije jeszcze duzo czerwonej herbaty-efekt murowany.
Znany jest chrom w tabletkach na usuniecie glodu...lub tez blonnik,bo pecznieje a i dziala dobrze na wyproznianie!-polecam,te sreodki sa znane z takiego dzialania.
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 09:48   #9
Elvyen
Przyczajenie
 
Avatar Elvyen
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Tak jak wspomniała - syndi.
Dobry jest chrom, zdecydowanie - zwalcza ochote na słodkie, no i ochotę jedzenia. Lecz trzeba uważać, bo słyszałem (opowiadała mi babcia jak było z jej koleżanką), że jadła chrom, bardzo często i nawet polecała mojej babci, no i niestety nabawiła się raka, także... Uważać przy zażywaniu chromu .

Pozdrawiam.
Elvyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 13:58   #10
junia1
Raczkowanie
 
Avatar junia1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 255
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Witajcie kochane Wizażanki
Postanowiłam wypróbować jogurt upiekszający Mlekovity z grejfrutem i zieloną herbatą. Jest przepyszny. I o wiele lepiej mi po nim
Aż tak bardzo nie chce się jeść, jest w wygodnej butelce i est go sporo
__________________
Pozdrawiam Junia1


decupage wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578034
junia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 07:32   #11
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Wlanie jestem zszokowana ty
,ye chrom powoduje raka!!....napewno go niekupie,to juy wole ocet jablkowy a dziala tak samo
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 13:03   #12
Elvyen
Przyczajenie
 
Avatar Elvyen
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Oj, wybacz syndi - . Ta Pani brała chrom w strasznych ilościach. Przeczytaj ulotke, lub zażyj rano i wieczorem i po chłopocie, bleh..., ocet jabłkowy .

Pozdrawiam, El.
Elvyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 13:33   #13
junia1
Raczkowanie
 
Avatar junia1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 255
Cool Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez syndi
Wlanie jestem zszokowana ty
,ye chrom powoduje raka!!....napewno go niekupie,to juy wole ocet jablkowy a dziala tak samo
A o co chodzi z tym octem jabłkowym? Chba go jakoś rozcieńczasz czy coś w tym stylu. Jak możesz podaj przepis
__________________
Pozdrawiam Junia1


decupage wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578034
junia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 13:56   #14
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Hmm...co do powstrzymania apetytu...ja jem kiedy mi się nudzi, siedze przed komputerem, tv...po prostu zawsze bo to jest moje wypełnienie, pocieszenie...a żołądek mam pojemności kontenera+ kompleksy, ale to spowodowane jest depresją, którą leczę...wiem jakie to trudne do pokonania. Pijcie dużo wody, jedzcie truskawki, ogórki kiszonne, suszki np morele maja mało kalorii, i mi pomaga jeszcze guma do żucia.
__________________
Momento mori....
Experientia docet stultos....
Faber est suae quisque fortunae...
Accipere praestat quam inferre iniuriam...
http://silence-queen.blog.onet.pl/
vivian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 14:43   #15
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

a mi woda wlasnei nie pomaga jestem po niej jeszcze bardziej glodna, nie wiem czemu na mnie tak wplywa wiem ze dobre na zapychanie sa produkty mleczne noi jak juz wspomniano produkty bogate w blonnik np. soki fit one maja blonnik noi sa pyszne
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 16:07   #16
akram
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez vivian
suszki np morele maja mało kalorii, i mi pomaga jeszcze guma do żucia.
suszone morele moze faktycznie zmniejszaja apetyt ale na pewno nie maja mało kalorii 100g suszonych moreli to 284kcal, a morele swieze tylko 47kcal, jabłka 46, Pomarancze 44 itd.
akram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 17:46   #17
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Ja proponuje jadac duzo blonnika na sniadanie. Platki w mleku, ale mowa tu o platkach owsianych, bo kukurydziane sa owszem smaczniejsze, ale za to kaloryczne. Blonnik nasyca zoladek i sprawia, ze nie mamy ochoty do jedzenia.
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 17:48   #18
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez syndi
Dobrze znany sposob na zmniejszenie laknienia to picie duzo czerwonej herbaty Pu-erh,ale tej lisciastej nie w saszetkach.
Zgadzam sie z tym. Ja rowniez pije taka herbate i niesamowicie dziala
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 06:28   #19
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Zgadza sie-blonnik jest podstawa i wyproznien i nasycenia w zoladku.Jadam codziennie otreby wymieszane ze slonecznikiem,dynia,rodzy nkami i ananasem..chce jeszcze odkupic siemie lniane i dodac do tego.
Jesli chodzi o utrate apetytu to dziala na mnie Pu-erh i ocet jablkowy.
Mozna go dostac w zielarskim lub nawet w Rossmanie-duza butla..kosztuje 4zl-na szklanke wody wlewa sie lyzeczke-dwie i mozna dodac lyzke miodu.Podobno niezle odchudza.Ja kobiety juz stracilam 3kg-pije Pu-erh od tygodnia..a wczesniej zmienilam nawyki...kolacja o 18-ej i tylko picie lub jablko....i jestem w szoku!
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-17, 14:49   #20
patricja
Zadomowienie
 
Avatar patricja
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 835
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Ja na nagły atak "głoda" polecam krążki ryżowe naturalne. Są na prawde dobre i jeden ma tylko 35 kalorii Poza tym fajnie się je chrupie przed telewizorem, a przede wszystkim dłuugo Polecam.
patricja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 16:48   #21
magda.p
Raczkowanie
 
Avatar magda.p
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 381
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Hmm, jesli chodzi o glupi nawyk chrupania przed tv z nudow to polecam pestki dyni, ale w lupinkach. To zajmuje rece na bardzo dlugi czas, w ruch wchodza nie tylko rece, ale i zabki zeby te lupinki rozgryzc
Mozna takze siegnac po orzechy wloskie. Tylko dla utrudnienia nie brac "dziadka do orzechow" a np mlotek

Jesli chodzi o glod, ktory nasila sie wieczorami to proponuje jesc...wiecej na sniadanie lub obiad. Wtedy nie bedzie popoludniowych napadow glodu.
Mozna takze zwalczac powoli nalog przekaszania czegos ok 18-19 (tak jak u mnie). Wtedy siadalam przed tv, chwila relaksu i chrup-chrup, cokolwiek bylo pod reka. Ale odkad uswiadomilam sobie, ze ja jem wlasciwie zeby cos miec w ustach to to moje podjadanie sie zmniejsza i wlasciwie pomalu ten nawyk likwiduje.
magda.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 08:10   #22
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Ja tez obserwuje siebie..wczesniej jadlam czesto bo akurat cos ogladalam,lub chcialam zajesc jakies natretne mysli-lub poprostu z przyjemnosci jedzenia..a gdzie prawdziwy glod??-teraz jak niedaje rady jem jablko lub troche suszonych owocow....wczoraj zjadlam suszone morele i mnie tak zapchaly ze szok!!
Nawet jesli skreca mnie z glodu juz nieulegne!-wole sie czuc lekka jak spie i pije wtedy herbate owocowa lub wode i tez pomaga...
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 09:05   #23
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Dzięki dziewczyny za wszytskie odp!!!! Widze, że mamy podobne problemy. Czekam na dalsze odp Wasze na pewno mi się przydadzą.

POZdrawiam
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 10:32   #24
3vcia
Przyczajenie
 
Avatar 3vcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

A ta herbatka czerwona Pu-erh to chociaż smaczna jest czy jakieś paskudztwo? I jakbyście mogły to napiszcie ile ona kosztuje Z góry dzięki!
3vcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 10:45   #25
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

w sklepach ze zdrowa zywnoscią są takie małe galaretki z jakims owocem w srodku,nie pamietam jak to się nazywalo:/ ale bardzo smaczne,te galaretki miały wlasciwosci pęczniejace w żołądku czego efektem był brak poczucia głodu
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 10:57   #26
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez patricja
Ja na nagły atak "głoda" polecam krążki ryżowe naturalne. Są na prawde dobre i jeden ma tylko 35 kalorii Poza tym fajnie się je chrupie przed telewizorem, a przede wszystkim dłuugo Polecam.
ja jakbym dorwała te krążki, to w pół godziny bym mogła całą paczkę zjeść Także u mnie odpada
A ja jeszcze polecam pomarańcze. Jedna ma ok.60kcal a naprawde zapycha

P.S. No właśnie, aleco z tym octem jabłkowym??? to jest do picia czy w tablekach???
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 11:01   #27
patricja
Zadomowienie
 
Avatar patricja
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 835
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

3vcia jest osobny wątek o pu-erh, więc poczytaj sobie szczegóły Mnie osobiście smakuje czysta herbatka pu-erh bez zadnych dodatkow i cukru - taka działa najlepiej. Polecam tamten wątek.

Mądrala Cała paczka?? jej to nie na mój żołądek jestem łakomczuchem ale mnie 3, 4 krążki zapychają skutecznie.
patricja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:47   #28
GoSieQ15
Raczkowanie
 
Avatar GoSieQ15
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Jelenia Gra
Wiadomości: 63
GG do GoSieQ15
Smile Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

ja także polecm krążki ryżowe tylko, że ja ich za bardzo nie lubie-są dla mnie za suche:P pomaga mi słonecznik, woda niegazowana, jogurt naturalny z płatkami :P mniammm... (jestem 3 dzień na diecie odtruwającej i dzisaj moge zjeść tylko warzywa:P wrr... a najdziwniejsze jest to, że ja nie czuje głodu... nie jestem głodna a cały czas chodze i wcinam marchewke, jabłka, soki... :/ musze mieć coś w buzi!!! a musze coś z warzyw i owoców niskokalorycznych jeść, wiec wszystko to odpada oprócz wody HELP! )
GoSieQ15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 15:59   #29
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108
Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

A właśnie propo wody może być ona tylko niegazowana?? Czy może to byc woda np truskawkowa czy cytrynowa??

GoSieQ15 trzymam za Ciebie kciuki.

POzdrawiam
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:23   #30
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Jak zmniejszyć apetyt??

Cytat:
Napisane przez patrycja13-15
A właśnie propo wody może być ona tylko niegazowana?? Czy może to byc woda np truskawkowa czy cytrynowa??

POzdrawiam
Wody smakowe mają w sobie cukier więc podczas diety raczej nie są wskazane. Dodatkowo takie słodkie rzeczy przynajmniej u mnie jeszcze bardziej wzmagają apetyt
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-22 15:02:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.