łupież tłusty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-20, 09:13   #31
miki81
Raczkowanie

Dot.: łupież tłusty

no ale poszlas tam z wypadającymi włosami a o efektach nic nie napisalas -przestaly wypadac?
miki81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 10:31   #32
chouuu
Przyczajenie

Teraz, po miesiącu kuracji, widzę znaczną poprawę. Włosy z dnia na dzień wypadały coraz mniej, a teraz podczas mycia wydada ich ok 10 i z 5 podczas czesania więc wszystko wróciło do normy czekam z niecierpliwością na odrost, ale na to podobno trzeba poczekać ok. 3 miesięcy
chouuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 12:36   #33
ally5
Wtajemniczenie

Odświeżam wątek, bo niestety męczę się z łupieżem tłustym od lat - raz jest lepiej, raz gorzej... Nawroty niestety są coraz częstsze i to co pomagało do tej pory pomagać przestaje :-( a włosy mam coraz bardziej przerzedzone.

Ostatni wpis jest z przed 6 lat, więc może od tego czasu ktoś znalazł naprawdę skuteczny specyfik lub sposób, którym może się podzielić?

Od siebie mogę polecić szampon Vichy Dercos na tłusty łupież - kiedyś bardzo mi pomagał, ale potem coś zmienili w składzie i stał się jakby słabszy (śmierdzi też mniej niż kiedyś ). Z drogeryjnych bardzo lubię Fructis przeciwłupieżowy do włosów tłustych - ciężko go dostać, działa oczywiście delikatniej niż Vichy, ale jest ok, moja skóra go lubi, ale efekt utrzymuje się tylko dopóki go używam. Stosuję też piling mechaniczny Natura Siberica, super złuszcza, ale podczas masowania wypada mi bardzo dużo włosów... Pewnie to i tak martwe włosy, które by wypadły, ale boli mnie serce zawsze jak na to patrzę :-( tym bardziej że mam ich już naprawdę niewiele. No właśnie - a może lepszy byłby piling chemiczny? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 09:36   #34
sylvanna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo niestety męczę się z łupieżem tłustym od lat - raz jest lepiej, raz gorzej... Nawroty niestety są coraz częstsze i to co pomagało do tej pory pomagać przestaje :-( a włosy mam coraz bardziej przerzedzone.

Ostatni wpis jest z przed 6 lat, więc może od tego czasu ktoś znalazł naprawdę skuteczny specyfik lub sposób, którym może się podzielić?

Od siebie mogę polecić szampon Vichy Dercos na tłusty łupież - kiedyś bardzo mi pomagał, ale potem coś zmienili w składzie i stał się jakby słabszy (śmierdzi też mniej niż kiedyś ). Z drogeryjnych bardzo lubię Fructis przeciwłupieżowy do włosów tłustych - ciężko go dostać, działa oczywiście delikatniej niż Vichy, ale jest ok, moja skóra go lubi, ale efekt utrzymuje się tylko dopóki go używam. Stosuję też piling mechaniczny Natura Siberica, super złuszcza, ale podczas masowania wypada mi bardzo dużo włosów... Pewnie to i tak martwe włosy, które by wypadły, ale boli mnie serce zawsze jak na to patrzę :-( tym bardziej że mam ich już naprawdę niewiele. No właśnie - a może lepszy byłby piling chemiczny? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Może zamiast peelingu delikatne masowanie glinką z odrobiną wody?
sylvanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 09:41   #35
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylvanna Pokaż wiadomość
Może zamiast peelingu delikatne masowanie glinką z odrobiną wody?
Dziękuję za odpowiedź Jaką glinkę konkretnie polecasz?

Stary 2019-04-15, 18:57   #36
tayberry01
Moderator

Cytat:
No właśnie - a może lepszy byłby piling chemiczny? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Wolę peeling enzymatyczny, bo miałam wrażenie, że mechaniczny podrażniał skórę i włosy mi się bardziej przetłuszczały, no i więcej włosów wypada. Poza tym jest łatwiejszy w aplikacji, bo w mechanicznym drobinki zawsze wplątywały mi się we włosy i nie przedostawały się do skóry.
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 1 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
tayberry01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 18:56   #37
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tayberry01 Pokaż wiadomość
Wolę peeling enzymatyczny, bo miałam wrażenie, że mechaniczny podrażniał skórę i włosy mi się bardziej przetłuszczały, no i więcej włosów wypada. Poza tym jest łatwiejszy w aplikacji, bo w mechanicznym drobinki zawsze wplątywały mi się we włosy i nie przedostawały się do skóry.

Jakiego pilingu / pilingów enzymatycznych używasz? Jak się sprawdzają? Każda informacja jest dla mnie cenna
Stary 2019-07-13, 13:21   #38
Innocentia93
Raczkowanie

Mi przy łupieżu pomógł szampon Stieprox, na receptę. Działa na bytujące na skórze różne żyjątka

Stary 2019-07-14, 15:51   #39
tayberry01
Moderator

Cytat:
Jakiego pilingu / pilingów enzymatycznych używasz? Jak się sprawdzają? Każda informacja jest dla mnie cenna
Używałam trzech. Najbardziej odpowiada mi Renee Blanche H-Zone przeciw wypadaniu włosów. Przy regularnym stosowaniu w ogóle nie miałam łupieżu i włosy długo się nie przetłuszczały. Ma spore opakowanie 200 ml i jest najbardziej wydajny ze wszystkich trzech. Teraz mam ten. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ologiczny.html Nie jest zły, ale włosy trochę szybciej się przetłuszczają niż po tym pierwszym i szybciej pojawia się niewielki łupież. Kiedyś używałam też peelingu Bandi https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ory-glowy.html W działaniu podobny do Renee Blanche, ale bardzo niewydajny, wychodził najdrożej i trochę podrażniał mi skórę.
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 1 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2019-07-15, 09:52   #40
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Używałam trzech. Najbardziej odpowiada mi Renee Blanche H-Zone przeciw wypadaniu włosów. Przy regularnym stosowaniu w ogóle nie miałam łupieżu i włosy długo się nie przetłuszczały. Ma spore opakowanie 200 ml i jest najbardziej wydajny ze wszystkich trzech. Teraz mam ten. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ologiczny.html Nie jest zły, ale włosy trochę szybciej się przetłuszczają niż po tym pierwszym i szybciej pojawia się niewielki łupież. Kiedyś używałam też peelingu Bandi https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ory-glowy.html W działaniu podobny do Renee Blanche, ale bardzo niewydajny, wychodził najdrożej i trochę podrażniał mi skórę.
Dziękuję za odpowiedź ja obecnie używam na zmianę piling mechaniczny Natura Siberica rokitnikowy i Salicylol, przy czym Salicylol daje dużo lepszy efekt, ale niestety jest bardzo uciążliwy w stosowaniu.

Stary 2019-07-15, 13:08   #41
tayberry01
Moderator

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź ja obecnie używam na zmianę piling mechaniczny Natura Siberica rokitnikowy i Salicylol, przy czym Salicylol daje dużo lepszy efekt, ale niestety jest bardzo uciążliwy w stosowaniu.

A próbowałaś aplikować go strzykawką? Może tak będzie łatwiej.
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2019-07-15, 15:38   #42
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
A próbowałaś aplikować go strzykawką? Może tak będzie łatwiej.
Nie próbowałam, ale spróbuję , dobry pomysł, dzięki. Do tej pory nakładałam palcami, bo jest gęsty i lepki, ale może faktycznie strzykawka da radę.

Stary 2019-10-27, 09:11   #43
Luna1818
Raczkowanie

Koleżance dermatolog nie pomógł, maści, sterydy, szampony, ścierki... Zero efektu. Dopiero jak wybrała się do trychologa i dostała peeling + szampon to jej pomogło. Do tego poszła na kilka zabiegów i nie ma śladu. A sypało jej się z głowy wręcz płatami.

Luna1818 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości