Wysyp po antybiotyku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-29, 17:22   #1
johhny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1

Wysyp po antybiotyku


Witam.

Od 2 tygodni biorę antybiotyk Tetralysal ( 1 tabletka dziennie )

W ciągu tych 2 tygodni mój stan skóry pogorszył się 2 razy. Przed rozpoczęciem kuracji skóra wyglądała o wiele lepiej teraz codziennie pojawiają się małe czasami duże pryszcze wypełnione ropą. Czy to normalne ?
johhny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:50   #2
DracarysDragon
Raczkowanie
 
Avatar DracarysDragon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 67
Dot.: Wysyp po antybiotyku

Niestety tak. Bakterie, mówiąc metaforycznie, "podwajają siły" w odpowiedzi na zagrożenie, jakim jest antybiotyk.



Natomiast z własnego doświadczenia nie polecałabym tego środka. Bardzo niszczy układ pokarmowy (niektóre zmiany potem niezwykle ciężko cofnąć), zarówno podrażniając błonę śluzową żołądka, jak i przetrzebiając naszą naturalną florę jelitową, która będzie się potem odbudowywać miesiącami. Lista skutków ubocznych tego leku jest trzy razy dłuższa niż lista zastosowań, także przemyślałabym poważnie stosowanie tej substancji, gdyż jest ona dosyć "antyczna" i przez wielu dermatologów wycofywana z użytku ze względu na niezbyt wielką skuteczność i spore niebezpieczeństwo wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Choć kto wie - może będziesz należała do grupy, które akurat zniosą tę kurację skutecznie i

bez większych strat
DracarysDragon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 11:16   #3
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: Wysyp po antybiotyku

Niestety, też to przechodziłam. Kiedy zaczęłam przyjmować Tetralysal myślałam, że gorzej być nie może.. ale to co działo się później to do dzisiaj jest moja największa trauma. Takiego wysypu, zaczerwienionych, ropnych, bolących czy swędzących krost nie miałam w całym swoim życiu. I tak jak napisała poprzedniczka - mimo stosowania probiotyków i dbania o dietę, ciągle miałam jakieś problemy trawienne, rozstroje żołądka itd Niestety efekty całej kuracji były średnie, dlatego po uzgodnieniu z dermatologiem odstawiłam ten antybiotyk po 2 miesiącach.
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-17 11:16:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.