POZNAŃ - Gdzie znajdę? Gdzie kupię? Gdzie załatwię? - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-26, 21:54   #4741
Adrianna_8
Moderator

Dot.: Poznań - gdzie pójść na (pierwszą) randkę?

Cytat:
Napisane przez Janek84 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam na imię Janek, mam 34 lata i jestem chłopakiem

Poznałem pewną dziewczynę i chciałbym ją zaprosić na randkę. Wiadomo - zależy mi na tym, żeby randka się udała

Czy możecie mi polecić jakieś fajne / sprawdzone miejsce?

Jeśli chodzi o Poznań to mam dość ograniczone doświadczenie w tym temacie i liczę na Waszą pomoc

Idealne miejsce, którego szukam:

- raczej nie wykwintna restauracja, tylko miejsce z nieco większym luzem
- można napić się czegoś ciepłego
- dobre jedzonko (nawet zwykła dobra pizza jest spoko )
- panuje tam przyjemna romantyczna atmosfera (wystrój, miłe oświetlenie)
- nie jest jakoś bardzo głośno (można sobie spokojnie porozmawiać), ale też nie jakoś przesadnie cicho
- w miarę możliwości stoliki / miejsca dają poczucie prywatności
- najlepiej dość blisko Starego Rynku, żeby ewentualnie można było sobie potem pospacerować
- sympatyczna obsługa
- ceny raczej nie grają roli

Wiadomo - ostatecznie i tak liczy się człowiek, ale wiecie fajne miejsce na pewno nie zaszkodzi

Mogę liczyć na Waszą pomoc?
Na drinka polecam Miejscówkę na św. Marcin.

Jedzenie: Orzo, Da Luigi na dole, weranda, zielona weranda, lavenda (mniejszy lokal, ale zwykle jest gwar rozmów, więc na randkę w sam raz i jedzenie tam bardzo lubię), Domu, Republika róż. Z droższych Mus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Hej! Czy ktoś z Was mieszka w Poznaniu?

Poszukuję mieszkań na wynajem, ale zastanawiam się nad dzielnicą, a konkretnie nad kwestią dojazdu w okolice Mostu Teatralnego. Sprawdziłam jak to wygląda na jakdojade, ale i tak potrzebuję opinii.

Które dzielnice polecacie jeśli chodzi o dojazd zarówno samochodem jak i komunikacją miejską?
Jeśli na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę to też proszę dajcie znać
Na most teatralny dojeżdża mnóstwo tramwajów i możesz mieszkać w praktycznie każdej okolicy. Łazarz, Jeżyce, Wilda, Piątkowo, Stare Miasto. Masz duże pole do popisu.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 760 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:20   #4742
Timon i Pumba
hakuna matata

Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Hej! Czy ktoś z Was mieszka w Poznaniu?

Poszukuję mieszkań na wynajem, ale zastanawiam się nad dzielnicą, a konkretnie nad kwestią dojazdu w okolice Mostu Teatralnego. Sprawdziłam jak to wygląda na jakdojade, ale i tak potrzebuję opinii.

Które dzielnice polecacie jeśli chodzi o dojazd zarówno samochodem jak i komunikacją miejską?
Jeśli na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę to też proszę dajcie znać
Na dojazd samochodem do centrum nie polecam żadnej dzielnicy

Na dojazd komunikacją miejską... Most Teatralny to taki węzeł przesiadkowy, że prawie z każdej dzielnicy, która ma tramwaj, do niego dojedziesz. Pytanie jakie okolice lubisz, czy bloki, kamienice, czy domy? Na północ od Mostu Teatralnego masz np. Poznański Szybki Tramwaj (czyli bezkolizyjną trasę) i to chyba najprostsza opcja dojazdowa. Na lewo od PST masz jeszcze trasę tramwajową na Piątkowską, a na prawo na Połabską i Wilczak (chociaż ten ostatni to taki tramwaj który nie jeździ w weekendy) - zamieszkanie między PST a inną trasą to większa gwarancja dotarcia do centrum w razie awarii gdyby taka miała miejsce, choć nie zdarza się to jakoś mega często. PST w godzinach szczytu bywa zatłoczone, więc czasem lepiej wsiadać na pętli i jechać dłużej niż po drodze Piątkowo, Sołacz, Winogrady, Winiary - sprawdź sobie te dzielnice. Spoko dojazd do Teatralnego, blisko do parków lub innej zieleni. Jak lubisz bardziej np. kamienice, to sprawdź sobie Jeżyce - dzielnicę na lewo od Mostu Teatralnego. Stamtąd może nawet nie być na tyle daleko żeby dojeżdżać, ale w wielu miejscach samochodem to porażka... za to chodniki się poszerzają kosztem miejsc parkingowych wiec...

Unikałabym dojazdu trasami bez wydzielonych torowisk gdzie tramwaj może utknąć w korkach (Wilda, Łazarz, Górczyn), albo takich bez sensownych alternatywnych połączeń (trasa na Junikowo). Rataje nie będą już tak dobrze skomunikowane z Mostem Teatralnym jak cześć miasta wzdłuż bezkolizyjnej PST.

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2019-10-26 o 22:26
Timon i Pumba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:35   #4743
kocia_lapka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Na dojazd samochodem do centrum nie polecam żadnej dzielnicy

Na dojazd komunikacją miejską... Most Teatralny to taki węzeł przesiadkowy, że prawie z każdej dzielnicy, która ma tramwaj, do niego dojedziesz. Pytanie jakie okolice lubisz, czy bloki, kamienice, czy domy? Na północ od Mostu Teatralnego masz np. Poznański Szybki Tramwaj (czyli bezkolizyjną trasę) i to chyba najprostsza opcja dojazdowa. Na lewo od PST masz jeszcze trasę tramwajową na Piątkowską, a na prawo na Połabską i Wilczak (chociaż ten ostatni to taki tramwaj który nie jeździ w weekendy) - zamieszkanie między PST a inną trasą to większa gwarancja dotarcia do centrum w razie awarii gdyby taka miała miejsce, choć nie zdarza się to jakoś mega często. PST w godzinach szczytu bywa zatłoczone, więc czasem lepiej wsiadać na pętli i jechać dłużej niż po drodze Piątkowo, Sołacz, Winogrady, Winiary - sprawdź sobie te dzielnice. Spoko dojazd do Teatralnego, blisko do parków lub innej zieleni. Jak lubisz bardziej np. kamienice, to sprawdź sobie Jeżyce - dzielnicę na lewo od Mostu Teatralnego. Stamtąd może nawet nie być na tyle daleko żeby dojeżdżać, ale w wielu miejscach samochodem to porażka... za to chodniki się poszerzają kosztem miejsc parkingowych wiec...

Unikałabym dojazdu trasami bez wydzielonych torowisk gdzie tramwaj może utknąć w korkach (Wilda, Łazarz, Górczyn), albo takich bez sensownych alternatywnych połączeń (trasa na Junikowo). Rataje nie będą już tak dobrze skomunikowane z Mostem Teatralnym jak cześć miasta wzdłuż bezkolizyjnej PST.

Dziękuję za odpowiedź

Z tym dojazdem samochodem... Pewnie co jakiś czas dojeżdżałabym uberem, bom leniwa :P Ale skoro to taki problem to chyba muszę szukać czegoś blisko trasy tramwajowej

A jeśli chodzi o spokój na dzielnicy i tereny zielone... Polecisz coś? Zależy mi na uniknięciu miejsc, gdzie wieczorami zbierają się amatorzy krzyków i piwek
kocia_lapka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:55   #4744
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź

A jeśli chodzi o spokój na dzielnicy i tereny zielone... Polecisz coś? Zależy mi na uniknięciu miejsc, gdzie wieczorami zbierają się amatorzy krzyków i piwek
Winogrady mają największy park w Poznaniu, czyli Cytadelę, a na prawo od nich jest Park Szelągowski z plażą miejską i Warta. Po drodze na pętlę Piątkowska masz m.in. Park Sołacki, z którego przechodzi się do Jeziora Rusałka, a stamtąd lasem można dotrzeć nad jezioro Strzeszyńskie. Nad pętlą kończącą PST jest kampus UAM i tam już w sumie kończy się miasto. Moim zdaniem to spokojne okolice. W dużej mierze to blokowiska z wielkiej płyty, więc jest trochę studencko-emerycko ale są też części z domami, willami, czy nowsze bloki.

Stary 2019-10-26, 22:57   #4745
kocia_lapka
Raczkowanie

Cytat:
Winogrady mają największy park w Poznaniu, czyli Cytadelę, a na prawo od nich jest Park Szelągowski z plażą miejską i Warta. Po drodze na pętlę Piątkowska masz m.in. Park Sołacki, z którego przechodzi się do Jeziora Rusałka, a stamtąd lasem można dotrzeć nad jezioro Strzeszyńskie. Nad pętlą kończącą PST jest kampus UAM i tam już w sumie kończy się miasto. Moim zdaniem to spokojne okolice. W dużej mierze to blokowiska z wielkiej płyty, więc jest trochę studencko-emerycko ale są też części z domami, willami, czy nowsze bloki.

Dziękuję! Już wiem gdzie szukać
Stary 2019-10-27, 00:25   #4746
silesianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Janek84 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam na imię Janek, mam 34 lata i jestem chłopakiem

Poznałem pewną dziewczynę i chciałbym ją zaprosić na randkę. Wiadomo - zależy mi na tym, żeby randka się udała

Czy możecie mi polecić jakieś fajne / sprawdzone miejsce?

Jeśli chodzi o Poznań to mam dość ograniczone doświadczenie w tym temacie i liczę na Waszą pomoc

Idealne miejsce, którego szukam:

- raczej nie wykwintna restauracja, tylko miejsce z nieco większym luzem

- można napić się czegoś ciepłego

- dobre jedzonko (nawet zwykła dobra pizza jest spoko )

- panuje tam przyjemna romantyczna atmosfera (wystrój, miłe oświetlenie)

- nie jest jakoś bardzo głośno (można sobie spokojnie porozmawiać), ale też nie jakoś przesadnie cicho

- w miarę możliwości stoliki / miejsca dają poczucie prywatności

- najlepiej dość blisko Starego Rynku, żeby ewentualnie można było sobie potem pospacerować

- sympatyczna obsługa

- ceny raczej nie grają roli

Wiadomo - ostatecznie i tak liczy się człowiek, ale wiecie fajne miejsce na pewno nie zaszkodzi

Mogę liczyć na Waszą pomoc?
MO.bar, pizzeria Frontiera oraz Republika Róż. Wszystkie trzy miejsca uwielbiam (aczkolwiek nie jestem z Poznania, choć czasem żałuję )
silesianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 12:07   #4747
kocia_lapka
Raczkowanie

Co sądzicie o poznańskiej kranówce? Nadaje się do picia?
Stary 2019-10-27, 12:44   #4748
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Według Aquanetu, czyli oczyszczalni, tak sama piję kranówkę w domu i pracy, żyję.

Stary 2019-10-27, 13:43   #4749
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Ja filtruje kranowke w dafi i jest ok. Pije tak od dwóch lat jakoś.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 760 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 19:04   #4750
kapsw
Rozeznanie

Dot.: POZNAŃ - Gdzie znajdę? Gdzie kupię? Gdzie załatwię?

Też filtruję i piję. Jest ok.

Nie szkoda niczego co minęło, szkoda tylko tego, co jest teraz i dzisiaj, szkoda tych godzin i dni, które traciłem, które tylko cierpliwie znosiłem, które nie przynosiły ani darów, ani wstrząsów. / Hermann Hesse
---
włosomaniaczka wysuszona.
kapsw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 19:45   #4751
ojejuniu1974
Przyczajenie

Piłam bez filtrowania i też ok
ojejuniu1974 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 21:14   #4752
Timon i Pumba
hakuna matata

Ja nie filtruję

Stary 2019-11-02, 16:38   #4753
chwast
Zakorzenienie

Gdzie w centrum kupię hennę khadi? W pasażu apollo wciąż? Czy jeszcze gdzieś są?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stary 2019-11-07, 00:37   #4754
silesianna
Zakorzenienie

Polecicie jakieś fajne muzeum w Poznaniu do zobaczenia z dziećmi? 10 i 5 lat? Nie ICHOT, nie muzeum Rogala ani czekolady, nie muzeum Sztuki użytkowej, bo tam już byliśmy Makieta Dawnego Poznania (ta pierwsza, najstarsza) też zaliczona, rozważam oczywiście pójście na tę drugą (XVII wiek?)
Stary 2019-11-07, 00:54   #4755
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Polecicie jakieś fajne muzeum w Poznaniu do zobaczenia z dziećmi? 10 i 5 lat? Nie ICHOT, nie muzeum Rogala ani czekolady, nie muzeum Sztuki użytkowej, bo tam już byliśmy Makieta Dawnego Poznania (ta pierwsza, najstarsza) też zaliczona, rozważam oczywiście pójście na tę drugą (XVII wiek?)
Muzeum na Cytadeli?

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Gdzie w centrum kupię hennę khadi? W pasażu apollo wciąż? Czy jeszcze gdzieś są?

Widzę, że na ich stronie jest, więc szukalabym właśnie w pasażu apollo, w sklepie Un Lapin

Stary 2019-11-07, 09:52   #4756
silesianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez raising_hope Pokaż wiadomość
Muzeum na Cytadeli?

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Widzę, że na ich stronie jest, więc szukalabym właśnie w pasażu apollo, w sklepie Un Lapin

Dzieki!
Tam jest jakieś zamknięte muzeum (tzn pod dachem) czy "tylko" ta część z samolotami /czolgami itd na zewnątrz?
Stary 2019-11-07, 17:15   #4757
ojejuniu1974
Przyczajenie

Cytat:
Dzieki!
Tam jest jakieś zamknięte muzeum (tzn pod dachem) czy "tylko" ta część z samolotami /czolgami itd na zewnątrz?
Częśc zamknięta też jest.

Od siebie dodam: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Instrumentów Muzycznych
Stary 2019-11-08, 09:02   #4758
silesianna
Zakorzenienie

Ooo, muzeum instrumentów, to jest to!

A archeologiczne to ciekawsze jest to przy rynku czy ta część na Ostrowie Tumskim (rezerwat czy coś, nie pamiętam, przepraszam)?

I bardzo dziękuję zapewne wszystkiego nie oblecimy przy tej wizycie, ale jakby co zostawię w pamięci
Stary 2019-11-08, 17:41   #4759
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:

A archeologiczne to ciekawsze jest to przy rynku czy ta część na Ostrowie Tumskim (rezerwat czy coś, nie pamiętam, przepraszam)?

I bardzo dziękuję zapewne wszystkiego nie oblecimy przy tej wizycie, ale jakby co zostawię w pamięci
http://www.wmn.poznan.pl/
Stary 2019-11-08, 19:44   #4760
ojejuniu1974
Przyczajenie

Cytat:

Muzeum archeologiczne na Ostrowie Tumskim, rezerwat Genius Loci, jest mikroskopijne. To tylko kawałek odsłoniętego wykopaliska. No i jest jakaś wizualizacja-hologram Można połączyć ze zwiedzaniem katedry.
Stary 2019-11-08, 21:16   #4761
silesianna
Zakorzenienie

Dzięki, w Katedrze i okolicy byliśmy już kilka razy, więc ogólnie nie planowalam tam jechać, skoro to wykopalisk jest mikro to mogę poczekać do następnej wizyty
Dziękuję za wszystkie propozycje, coś na pewno wykorzystamy
Stary 2019-11-10, 20:46   #4762
silesianna
Zakorzenienie

Bardzo dziękuję za polecenia, bylismy na cytadeli w muzeum uzbrojenia i w muzeum instrumentow, było super

Odkryliśmy też gabinet (?) figur wojskowych z bajek na Piekarach, jak byłam ostatnio w Poznaniu w maju to jestem prawie pewna że go jeszcze nie było... I też było ekstra! Polecam bardzo dla dzieciaków
Stary 2019-11-14, 21:58   #4763
kocia_lapka
Raczkowanie

Hej!

Jakie portale polecacie do szukania mieszkania do wynajęcia? OLX, OtoDom czy Gumtree?
Stary 2019-11-15, 11:48   #4764
niemanicka
Rozeznanie

Olx i przede wszystkim grupy mieszkaniowe na facebook
niemanicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 16:59   #4765
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Hej!

Jakie portale polecacie do szukania mieszkania do wynajęcia? OLX, OtoDom czy Gumtree?
Wszystkie plus morizon i grupy na fejsie.

Stary 2019-11-16, 21:06   #4766
chwast
Zakorzenienie

Dzięki za odp na temat henny, nie pamietam kto ofpowiedzial przepraszam!

Mam pytanie gdzie kupię makaron ryżowy? Taki cieniutki

Stary 2019-11-16, 21:49   #4767
NinaSimone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Dzięki za odp na temat henny, nie pamietam kto ofpowiedzial przepraszam!

Mam pytanie gdzie kupię makaron ryżowy? Taki cieniutki

W biedronce. Nie tam gdzie są makarony. Tylko tam gdzie są kuchnie świata. Mały regał przy slodyczach

NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 21:57   #4768
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
W biedronce. Nie tam gdzie są makarony. Tylko tam gdzie są kuchnie świata. Mały regał przy slodyczach

tyle że w Biedronce to chyba jeszcze jakieś niedobitki z chwilowej azjatyckiej oferty?

Carrefoury też mają makaron ryżowy.

Stary 2019-11-16, 22:00   #4769
NinaSimone
Zakorzenienie

Cytat:
tyle że w Biedronce to chyba jeszcze jakieś niedobitki z chwilowej azjatyckiej oferty?

Carrefoury też mają makaron ryżowy.

U mnie jest cały czas. Może im nie schodzi

NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 22:00   #4770
chwast
Zakorzenienie

W biedronce coś znalezc to graniczy dla mnie z cudem

W kerfurze nie widziałam..... przy zwykłych makaronach czy jakaś azjatycka półka? Na azjatyckiej nie było

Tagi
poznaniu, poznań

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości