Bardzo wypadaj帷e w這sy u m這dego m篹czyzny - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje zwi您ane z problemami ze sk鏎. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia tr康ziku, atopowego zapalenia sk鏎y (AZS) oraz innych schorze i problem闚 zwi您anych ze sk鏎.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2019-11-05, 22:12   #1
flyingmonster321
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1
Unhappy

Bardzo wypadaj帷e w這sy u m這dego m篹czyzny

Dzie dobry,
Mam 22 lata, jestem m這dym, pracuj帷ym ch這pakiem i do oko這 17 roku 篡cia bardzo dobrze 篡這 mi si z moimi w這sami dop鏦i ni st康 ni zow康 zacz窸y mi si problemy z wypadaniem.
W wieku 17/18 lat zacz窸y si ma貫 zakola, kt鏎e maskowa貫m uk豉daj帷 w這sy na lakier lub inne tego typu specyfiki.
P騧niej by這 coraz gorzej, zacz窸y mi wypada w這sy.
Jestem zszokowany, 瞠 maj帷 22 lata nie mam prawie w這s闚 na g這wie.
S bardzo rzadkie, w dobrym 鈍ietle wida jak si przerzedzaj, wida ich brak.
Zabiera mi to bardzo du穎 pewno軼i siebie, a w tak m這dym wieku by mi si to bardzo przyda這.
Bardzo prosz o opini i rady czy jest jeszcze mo磧iwo嗆 przywr鏂enia jakkolwiek g瘰to軼i w這s闚.
M鎩 ojciec jest 造sy na czubku g這wy i wiem, 瞠 to mo瞠 by genetyczne. Ale nie jestem pewny czy to mo磧iwe 瞠by 造sie tak masywnie w wieku 22 lat.
flyingmonster321 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-11-06, 15:59   #2
Cytokina
Interleukina Druga

Wiadomo軼i: 1 361
Dot.: Bardzo wypadaj帷e w這sy u m這dego m篹czyzny

W jakim wieku zacz瘭i 造sie tw鎩 ojciec, dziadek, najbli窺i wujkowie? Je郵i te wcze郾ie to niestety takie geny i niewiele da si z tym zrobi, bo zniszczone cebulki magicznie si nie odbuduj i nie pojawi znowu. Niemniej zawsze warto si przebada. Nadmierne wypadanie w這s闚 (by mo瞠 na這穎ne na genetyczne wczesne 造sienie, kt鏎e pot璕uje tw鎩 problem) mo瞠 by spowodowane na przyk豉d niedoborami 瞠laza czy innymi niedoborami pokarmowymi, problemami z tarczyc, chorobami sk鏎y g這wy, chorobami autoimmunologicznymi. Do wykluczenia tych najcz瘰tszych wystarczy podstawowa morfologia z rozmazem, TSH, OB i CRP, poziom androgen闚.

Je郵i to 造sienie genetyczne to lepiej b璠ziesz wygl康a je郵i zetniesz w這sy na 造so/bardzo kr鏒ko ni pr鏏uj帷 je jako zaczesa. Nie ka盥y b璠zie mia g瘰t grzyw, bo np ma cienkie w這sy albo w豉郾ie 造sieje, ale nie jest to pow鏚 do zamartwiania si i kompleks闚. Niekt鏎zy s 造si z wyboru, bo im tak wygodnie albo po prostu tak lubi Po prostu taka uroda.

Jest jeszcze opcja przeszczepu w這s闚, ale jest to droga zabawa, a efekty dla mnie s raczej mizerne (patrz帷 na efekty w programach telewizyjnych raczej jest to dzia豉nie na psychik, bo jak kto przyzwyczai si do zupe軟ego braku w這s闚 w danym miejscu to nagle cokolwiek podbija mu samopoczucie. IMHO nie jest to powalaj帷y efekt g瘰tych w這s闚, ale raczej cokolwiek 瞠by nie by這 造so) i te nie s trwa貫.
Cytokina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-11-06, 16:16   #3
lulecznica
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 314

Przyda這by si poszuka dobrego dermatologa. Obstawia豉bym androgeny (m瘰kie hormony, testosteron), to mo瞠 by warunkowane genetycznie. Dermatolog mo瞠 przypisa preparaty, kt鏎e miejscowo b璠 dzia豉 antyandrogenowo. Jednak najbardziej skuteczne rzeczy to tylko na recpt, bez recepty mo積a dosta co najwy瞠j minoksydyl.

Z mojego rocznika (92) paru koleg闚 jest praktycznie zupe軟ie 造sych. To nie jest nic niespotykanego, takie geny. Im mniej w這s闚 tym lepiej IMHO to wygl康a, im r闚nie 豉twiej by這 si pogodzi.

Edytowane przez lulecznica
Czas edycji: 2019-11-06 o 16:19
lulecznica jest teraz online   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-11-08, 15:11   #4
Grabi97
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 63

Mi to tez wyglada na 造sienie androgenowe, niech brat umowi sie do endokrynologa i potem do trychologa.
Grabi97 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Dermatologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:11:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.