Sucha skóra twarzy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-13, 14:49   #61
Aredhel125
Zadomowienie

Dot.: Sucha skóra twarzy

Ja mam trądzik i oprócz tego problemy ze skórą jak pękające naczynka, przesuszenie i rogowacenie. I problem jest taki, że mimo, że ją nawilżam kremem Allerco, który jako jedyny nie powoduje u mnie dyskomfortu to wokół oczu i przy nosie po pewnym czasie w ciągu dnia widzę, że coś dziwnego ze skórą się dzieje.

Konkretnie chodzi o to, że jak usta skieruję na bok i przez to tak jakby naciągnę delikatnie skórę w którąś stronę to ona wygląda jak jakiś materiał, jak u starej osoby takie linie się pojawiają. Mimo to ona jest miękka, nie sprawia wrażenia jakiejś suchej, tylko takiej zwiotczałej. Wokół oczu też nie mam gładkiej skóry tak jak do niedawna tylko mnóstwo takich malutkich marszczeń i linii, normalnie widać fakturę skóry. Nie wiem, czy dobrze się wyrażam, ale nie potrafię inaczej tego opisać. Po prostu skóra nie jest taka elastyczna, tylko jak jakiś materiał. Mam 22 lata, chyba nie zestarzałam się w tempie ekspresowym.

Stosuję wyżej wymieniony krem, rybki A+E Dermogal co jakiś czas i krem pod oczy z Ziaji. W sumie twarz mi się szybko przesusza, wystarczy zmyć krem, albo nałożyć nieodpowiedni już mam skórę ponaciąganą. Jednak jak nałożę krem, czy jakis oleje, to skóra jest miękka i wtedy mimo to też widać to co opisałam. Nie wiem z czego to wynika. mam trądzik i fatalną cerę więc muszę uważać na nawilżacze, które mogą zapychać. Z drugiej strony kremy niezapychające nie nawilżają dostatecznie. Nie wiem co powinnam zrobić. Strasznie się boję, że jednocześnie będę mieć i zmarchy i zwiotczałą skórę i trądzik.

Mój krem jest emolientowy i chroni przed utratą wody, ale potrzebowałabym też czegoś co długotrwale nawilży i wygładzi, co wsiąknie w tą skórę, ale je nie zniszczy.
Aredhel125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 23:29   #62
esflores1
Przyczajenie

Z mojego notatnika, może coś się przyda;
- stosujemy olejki natłuszczające ; migdałowy, oliwa z oliwek, rycynowy, awokado, z pestek winogron, olej rzepakowy,
- kąpiel w mleku, lub z dodatkiem 2 szklanek soli gorzkiej, suszonych wodorostów,
- żel aloesowy, krem z kwasem halurionowym, kosmetyki z alfahydrokwasami AHA,
- maseczka na twarz z gotowanej fasoli z oliwą z oliwek, lub żółtek jaj, soku z limonki, soku pomarańczowego i oliwy z oliwek na 15 minut,
- skórki z awokado z dodatkiem oleju z rozgniecionej witaminy E,
- natłuszczamy lanoliną, olejami mineralnymi, wazeliną, margaryną,
- maseczka z bananów, siemienia lnianego, orzeszki ziemne i mleko, papka dodać trochę miodu,
- stosuj mydła natłuszczające i nawilżające, mydła w płynie,
- sok ze świeżego ogórka, majonez, utarte jabłka, miód i woda różana,
- kąp się krótko w letniej wodzie, dodawaj płyny zmiękczające, zawsze na noc,
- można się kąpać bez mydła np. używając żelu aloesowego,
- kup domowy nawilżacz powietrza,
- utrzymuj stosunkowo niską temperaturę w mieszkaniu,
- pij do 2 litrów płynów dziennie,
- maseczka z brzoskwini, z naturalnej glinki i liścia mięty,
- nawilżaj regularnie twarz i ręce,
- do kąpieli 6 kropli ekstraktu z owsa lub olejku lawendowego,
- nie pij kawy, alkoholu, rzuć palenie,
- krem nawilżający na 30 minut przykładamy gazę namoczoną wodą mineralną
- stosuj oliwkę kosmetyczną dla dzieci,
Spożywaj;
- tłuste ryby, włoskie orzechy, awokado, olej z siemienia lnianego,
- witaminy z grupy B, witaminę C i sole mineralne, kwas foliowy, cynk, selen,
- ręcznik namoczony ciepłą wodą na twarz, potem miód na 30 minut i zmywamy chłodną wodą,
Sucha skóra ukrywa rozmaite choroby; cukrzycę, niedoczynność tarczycy, alergie. Spadek bariery naskórkowej czyli płaszcza hydrolipidowego. Wpływ ma odchudzanie, osłabienie organizmu, niewydolność nerek i wątroby, choroby neurologiczne i menopauza.
esflores1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:56   #63
Aredhel125
Zadomowienie

Dzięki wielkie. Na pewno wypróbuję oleju z pestek winogron z dodatkiem kwasu HA. Tylko najgorsze jest to, że żaden krem u mnie na dłuższa metę nie wyrabia i nawet jak wydaje się nawilżający lub tłustawy to po kilku godzinach, mimo, że skóra w dotyku jest miękka to i tak mam skórę ściągniętą i okropnie sie czuję. A problem jest taki, że w pracy w ciągu dnia makijazu nie zmyję i ponownie twarzy nie nawilżę kremem. Co wtedy robić, kiedy nie da się ruszać twarzy a jest wyraźnie przesuszona?
Stary 2013-07-19, 20:37   #64
Miszczyk20
Raczkowanie

Hej a ja Ci polecam serie mega nawilzajaca z Yves Rocher
Stary 2013-07-20, 16:39   #65
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Miszczyk20 Pokaż wiadomość
Hej a ja Ci polecam serie mega nawilzajaca z Yves Rocher
A jaka to konkretnie, możesz podac jakieś szczegóły?
Stary 2013-07-20, 16:46   #66
Miszczyk20
Raczkowanie

linia tych kosmetykow to hydra vegetal oczywiście jest drogo ale w katalogu jest o polowe taniej (jeśli wydasz co najmniej 80zl :/) marka yr jest super, polecam Ci z całego serca a wszystkie ich kosmetyki sa naturalne http://www.yves-rocher.pl/twarz/cera_odwodniona ewentualnie spróbuj cos z tej serii : http://www.yves-rocher.pl/twarz/cera_sucha ale ja mam sprawdzaca tą serie kosmetykow niebieskich dlatego Ci je polecam!

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

zapomialam dodac, ze z tego co pamiętam w ostatnim kalalogu była promocja na zele nawilzajace dwa w cenie jednego w yr są dwa katalogi na pol roku wiec możesz podejść do nablizszego Ci sklepu i poprosić o katalog
Stary 2013-07-20, 20:32   #67
siostraelwa
Zadomowienie

sucha skóra na nosie to u mnie się zawsze pojawia po wyciskaniu wągrów
po za tym na nosek uzywam: maści oliwkowej Ziaja (w małej tubce - super natłuszcza) po za tym kupiłam sobie również z Ziaji krem na Ulga na dzień i na noc i systematycznie używam od czerwca

Cera nawilżona porządnie a jestem typem osoby, której nie pomagaja zwykłę balsamy do ciała, twarzy.. zawsze muszę dbać o skórę BARDZIEJ

http://kobietamag.pl/wp-content/uplo...Ziaja-ULGA.jpg

ostatnio kupiłam sobie równiez płyn micelarny, bo na promocji znalazłam
siostraelwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 16:10   #68
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość
po za tym na nosek uzywam: maści oliwkowej Ziaja (w małej tubce - super natłuszcza) po za tym kupiłam sobie również z Ziaji krem na Ulga na dzień i na noc i systematycznie używam od czerwca

Cera nawilżona porządnie a jestem typem osoby, której nie pomagaja zwykłę balsamy do ciała, twarzy.. zawsze muszę dbać o skórę BARDZIEJ

Tylko, że ja mam właśnie taki problem, że oprócz mega przesuszonej skóry to jeszcze mam dużą tendencje do zapychania i świecenia.
Stary 2013-07-24, 10:45   #69
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wild belle Pokaż wiadomość
Oj ja też mam! Ale mi ostatnio podpasował Cetaphil i używam emulsji micelarnej z kremem DA Ultra równolegle. Nie widzę póki co żadnych problemów, a skóra jest ładnie nawilżona i zupełnie inna w dotyku. Może wypróbuj?
Zastanowię się nad tym. Chociaż kiedyś dermatolog dawaa mi w gabinecie posmarować się Cethapilem i jakiegoś szału nie było. Physiogel przykładoow też bardziej mnie natłuścił niż nawilżył, a do tego zapchał.
Mi na przykład pomaga zmiękczyć skórę krem Allerco, ale ten efekt nie utrzymuje się długo, szczeglnie jak nałożę minerały. Minerały mogą wysuszać, ale z moją cerą to ja nie widzę siebie z innym podkładem. Myślałam, że krem emolientoty da barierę skórze i minerały jej nie wysuszą już.
Stary 2013-07-24, 13:01   #70
mariannna
Raczkowanie

Do pielęgnacji cery suchej najlepiej stosować kremy natłuszczające, zawierające witaminę E, masło karite, wyciągi z aloesu, olejek jojoba czy glicerol, a także nawilżające maseczki, serum i kapsułki z witaminami. Taka skóra wymaga odpowiedniej ochrony zarówno latem, jak i zimą. Ważne są też filtry UVA i UVB, ale tylko roślinne, gdyż są zdrowsze.
mariannna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:42   #71
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mariannna Pokaż wiadomość
Do pielęgnacji cery suchej najlepiej stosować kremy natłuszczające, zawierające witaminę E, masło karite, wyciągi z aloesu, olejek jojoba czy glicerol, a także nawilżające maseczki, serum i kapsułki z witaminami. Taka skóra wymaga odpowiedniej ochrony zarówno latem, jak i zimą. Ważne są też filtry UVA i UVB, ale tylko roślinne, gdyż są zdrowsze.
Te wszystkie składniki sa ok, tylko że mnie zapychają strasznie i zaraz mam wysyp. I słyszałam, że filtry roślinne są mniej stabilne.
Stary 2013-07-26, 06:38   #72
anex_1989
Zakorzenienie

Może co jakiś czas warto sobie zrobić super nawilżająca maseczkę.
Do kąpieli stosuję olejek arganowy z Yves albo dziecięcą oliwkę.

Ciężko trafić na dobrego dermatologa,który od serca zleci prawidłowe badania i dobierze odpowiednie kosmetyki, zazwyczaj przepisuje to co w danej chwili podesłała mu firma farmaceutyczna od której ze sprzedaży ma profity, przez co często metodą prób i błędów poprzez doświadczenia z różnymi rodzajami kremów nie poprawiamy jest stanu, a wręcz przeciwnie uzyskujemy odwrotny skutek...
anex_1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:16   #73
Miszczyk20
Raczkowanie

Dot.: Odp: Sucha skóra twarzy

nie wiem czy ktoś Ci już to tu polecał, za dużo czytania ale dziś kupiłam sobie bio oil na opakowaniu pisze , że polecam się dla odwodnionej skory. Może warto sprobowac
Stary 2013-07-27, 16:23   #74
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
Może co jakiś czas warto sobie zrobić super nawilżająca maseczkę.
Do kąpieli stosuję olejek arganowy z Yves albo dziecięcą oliwkę.

Ciężko trafić na dobrego dermatologa,który od serca zleci prawidłowe badania i dobierze odpowiednie kosmetyki, zazwyczaj przepisuje to co w danej chwili podesłała mu firma farmaceutyczna od której ze sprzedaży ma profity, przez co często metodą prób i błędów poprzez doświadczenia z różnymi rodzajami kremów nie poprawiamy jest stanu, a wręcz przeciwnie uzyskujemy odwrotny skutek...
Ja już przez 7 lat obskoczyłam trochę dermatologów i niestety to prawda. W tym momencie nie mam ani siły, ani pieniędzy szukając nowego i próbując nowych kosmetyków polecanych. Ostatnio miałam tak drastycznie przesuszoną skórę wokół oczu i nosa, że aż była cała pomarszczona, przezroczysta, wyglądała jak cerata, piekła i była czerwona. Nakładam te same kosmetyki od dawna i mimo to skóra tak reaguje. Nałożyłam sobie grube warstwy kremu Nivea i on jedyny uśmierza mi skórę. Wiem, że skład jest okropny, ale skoro mi pomaga to mnie już składy nie obchodzą.

Cytat:
nie wiem czy ktoś Ci już to tu polecał, za dużo czytania ale dziś kupiłam sobie bio oil na opakowaniu pisze , że polecam się dla odwodnionej skory. Może warto sprobowac
Dzięki wezmę go pod uwagę. na razie jedyne olejki jakie mam to Babydream dla matek z Rossmana. Łącze go czasami z kremem. Pomaga, ale też zapycha. Ogólnie skóre mam w okropnym stanie. Jest cała różowa z popękanymi naczynkami, przesuszona i w pryszczach. Nie wiem już co mam robić. Najchętniej nie nakładałabym nic a nic, ale to też nie zdaje egzaminu bo zaraz susz.
Stary 2013-07-27, 16:36   #75
Miszczyk20
Raczkowanie

szukalas fachowej pomocy?
Stary 2013-07-30, 16:07   #76
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
szukalas fachowej pomocy?
Fachowej to znaczy? Już pisałam wyżej, że przez 7 lat nie robię nic innego tylko przeglądam wizaż, inne fora, blogi, chodzę po lekarzach dermatologach, ginekologach, teraz chodzę do endokrynologa i nic. Pielęgnacja naturalna nie pomaga, dieta nie pomaga, leki nie pomagają, ziółka nie pomagają. Do kogo więc mam się jeszcze zwracać. Czy istnieje fachowiec, który może mi pomóc i na którego mnie stać?
Stary 2013-07-31, 12:42   #77
esflores1
Przyczajenie

Napisz coś o swojej diecie, co lubisz czego nie lubisz, co jesz w dużych ilościach czego nie możesz przełknąć, spróbujemy się zastanowić)
esflores1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:06   #78
iweczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość

koniecznie musze wypróbować tej maści na nosek
Ogólnie widze, że i Mi Ziaja poprawiła wyglad skóry
iweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:40   #79
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez esflores1 Pokaż wiadomość
Napisz coś o swojej diecie, co lubisz czego nie lubisz, co jesz w dużych ilościach czego nie możesz przełknąć, spróbujemy się zastanowić)
Zamierzam kupić sobie tran i oliwę z oliwek to na pewno. Może trochę pomogą.Lubię kasze, ryże, płatki owsiane, jogurty, owoce i mięso. Nie wiem co jeszcze oprócz olejów wewnętrznie może nawilżać.
Stary 2014-01-04, 15:08   #80
Marcin_619
Raczkowanie

jak poradzic sobie z cera przesuszoną?

walcze z tradzikiem zaskornikowym i uzywam atredermu ale tylko ddwa razy w tyg. moja skora po umyciu jest bardzo napieta az nie moge sie usmiechnac , wszystko co naloze na twarz nawet tonik zostawia polysk latarni :/ po kremie skora sie okropnie blyszczy i mam uczucie tluszczu na twarzy, nie mam pryszczy jak cos jak poradzic sobie gdy od wtorku ide do szkoly i trzeba wygladac ? moja skora szybko sie przetluszcza a inni w w wieku 19 lat nie maja takich problemow

Edytowane przez Marcin_619
Czas edycji: 2014-01-04 o 15:11
Marcin_619 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:24   #81
_Matilde_
Biała Dama

Dot.: jak poradzic sobie z cera przesuszoną?

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
walcze z tradzikiem zaskornikowym i uzywam atredermu ale tylko ddwa razy w tyg. moja skora po umyciu jest bardzo napieta az nie moge sie usmiechnac , wszystko co naloze na twarz nawet tonik zostawia polysk latarni :/ po kremie skora sie okropnie blyszczy i mam uczucie tluszczu na twarzy, nie mam pryszczy jak cos jak poradzic sobie gdy od wtorku ide do szkoly i trzeba wygladac ? moja skora szybko sie przetluszcza a inni w w wieku 19 lat nie maja takich problemow
Ja bym na Twoim miejscu sobie kupiła serum nawilżające z kwasem hialuronowym i nakładała na noc

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:54   #82
Marcin_619
Raczkowanie

ale jakie ktore nie zapcha? chyba z BU albo mazidel
Stary 2014-01-04, 19:04   #83
_Matilde_
Biała Dama

Najczęściej po prostu trzeba wypróbować, ja też mam tendencję do zaskórników, ale używam sporo rzeczy potencjalnie zapychających, które jednak krzywdy mi nie robią. To zależy od człowieka i wychodzi w praniu. Chyba że wiesz że praktycznie wszystko Cię zapycha, no to składniki możesz kupić i próbować własną miksturę zrobić

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:04   #84
Marcin_619
Raczkowanie

moze ktos jeszcze sie wypowie
Stary 2014-01-06, 18:42   #85
lolandra
Raczkowanie

Jest mało prawdopodobne żeby zapychał cię kwas hialuronowy + olej (chyba że olej jest źle dobrany u mnie jest np. duże pogorszenie przy arganowym), skóra tłusta i tak zapycha się sama (np tutaj maszopisane mechanizmy http://kosmostolog.blogspot.com/2013...logosfera.html). Na podrażneinia światny jest tamanu, dodatkowo rozjaśnia. Nie wiem jak z zapychaniem (mnie akurat dodatkowo nie zapycha).
Osobiście po serach olejowych zawsze się błyszczę, lepiej jest po kremach - ale też nie tych domowej roboty.
lolandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 01:17   #86
gajana_
BAN stały

A może utraciłaś płaszcz hydrolipidowy który jednak tworzy taką ochronna warstwę na skórze? Jeśli tak to warto zaopatrzyć się w jakiś kosmetyk z dużą ilością kwasu omega 6.
Ja miałam podobnie, pani dermatolog stwierdziła że nie mam żadnej ochrony na skórze i porównała ja do sitka. Jednak teraz już jest dużo lepiej
Prócz suchości doszło dość duże swędzenie. Jednak używałam różnych balsamów lipidowych i pomagało, ciągle szukam jakiś nowych i dobrych sposób i wczoraj wyczytałam że dobre są produkty które zawierają Masło Shea środek nawilżający i zmiękczający skórę i szukam jakiegoś produktu z takim składem, może jeszcze bardziej pomoże
gajana_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 15:19   #87
monicka_
Zakorzenienie

Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

Moje drogie,
jaki polecicie krem do twarzy do bardzo suchej skóry? Ogólnie jestem alergiczką, raz na jakiś czas pojawi mi się jakieś suche zaczerwienienie, które nie chce zniknąć przez długi czas mimo smarowania kremami, zdarzało się to nawet latem... Ale są to raczej pojedyncze przypadki, najczęściej skóra jest po prostu wysuszona, łuszczy się naskórek, przez co źle wygląda i nawet z makijażem nie da się tego ukryć. Oczywiście w zimie ten problem narasta.

Nie znalazłam jeszcze kremu, który by dobrze działał na moją skórę na twarzy. Myślałam nad jakimś kremem z serii Eucerin, ponieważ Balsam do ciała z Eucerinu dla skóry wrażliwej (multum pozytywnych opinii na KWC) od dawna działa wręcz idealnie na moją skórę dłoni, która jest jeszcze bardziej sucha i pęka aż do krwi przy kontakcie z chłodnym powietrzem, na mrozie i przy sprzątaniu jak ręcę mają przedłużony kontakt z wodą. Pomyślałam, że skoro balsam działa tak dobrze na dłonie, to może powinnam rozejrzeć się za kremem do twarzy z tej serii i tu klops, bo tych kremów jest masę i nie za bardzo wiem, ktory pasowałby do mojej cery. Znalazłam dużo kremów przeznaczonych dla skóry z zaczerwienieniem ale to raczej cera naczynkowa, itd - to raczej nie jest mój problem. Potrzebuję czegoś co nawilży i uratuje skórę przed pieczeniem i wysuszaniem.

Co polecicie?
monicka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:07   #88
Olusia641
Raczkowanie

Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

a może spróbuj kremu przeznaczonego właśnie na tą porę roku tj zimowego. Jestem posiadaczką cery suchej w kierunku do normalnej / dziwnie zmieniającej się. Mam często wypryski a skóra sucha jak wiór dodatkowo mój nos w kontakcie z mrozem robił się czerwony jak u gościa stojącego pod budką z piwem i ten krem mi pomógł. Jest tani jak barszcz a moim zdaniem b. dobry. Stosowałam już różnych tańszych / droższych... ale jak mam polecać to ten - tylko UWAGA ! on ma bardzo mazistą , tępą konsystencje i nie polecam go wcierać ! tylko nałożyć i delikatnie wklepać. ja stosuje pod makijaż i jest ok nic się nie waży. Są dwie wersje tego kremu - ja polecam tą dla narciarzy. Przejrzyj sobie jeszcze KWC bo ma dobre opinie.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-01-28 o 10:56 Powód: link
Olusia641 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 09:52   #89
kochampana
Przyczajenie

-krem z żyworódki (najlepszy dla cery alergicznej, ma duże właściwości łagodzące i bardzo nawilża)
-seria kremów nivea na dzień i na noc
- dodatkowo możesz robić sobie maseczkę z drożdży, przepis łatwy do znalezienia w internecie- łagodzi, wygładza skórę i leczy wszelkie zmiany.
kochampana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:12   #90
Olusia641
Raczkowanie

maseczka z drożdży jest fajna, ale moją skórę np. wyszusza choć jest fantastyczna jako oczyszczacz
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości