wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-10, 16:47   #511
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;49289190]


Hvid, co do nauczycielek - twierdzą, że ich wyznanie nie pozwala w żaden sposób uczestniczyć, także ten, tego polskie staropolskie odpada. I tak zwyczajnie mi żal dzieciaków (bo akurat pracuję w środowisku z reguły mocno katolickim), bo wszystkie klasy mają atmosferę, mają Mikołajki, a tu nic.
A, jeszcze - do kiermaszu czy Jasełek nikt nie jest zmuszany [/QUOTE]

W takim razie zostaje protest.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:54   #512
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Dziwne. Jakny cala moja klasa byla pochodzenia np zydowskiego i w swojej religii mieliby drobne swieto polegajace na wreczaniu podarkow i jedzeniu ciasta i cala szkola by w tym uczestniczyla to nie widze powod by tego im nie zorganizowac.

To mowi antychryst nr 1 wizazu i RP...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 17:16   #513
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;49289190]Klarissa, absolutnie - u nas, nie wiem jak w innych szkołach - nie ma czegoś takiego, że nie bierzesz udziału, to masz złą ocenę. Natomiast jak same dzieci do tego podchodzą - otóż robiłam kiedyś jakieś przedstawienie... chyba wielkanocne to było, nie Jasełka. W klasie była dziewczynka, Świadek Jehowy. Normalnie na lekcji była, mama tylko zaznaczyła, by nie brała udziału - no to nie, logiczne. Ale... ona sama zaczynała śpiewać z dziećmi, uczestniczyć w tym. Kurcze, dzieciaki zwyczajnie lubią takie atrakcje. [/quote]Wiem, moja córka będzie aniołkiem w jasełkach i też nie zabronię jej z powodu własnych poglądów, których ona nijak na razie nie potrafi pojąć.

Cytat:
Hvid, co do nauczycielek - twierdzą, że ich wyznanie nie pozwala w żaden sposób uczestniczyć, także ten, tego polskie staropolskie odpada. I tak zwyczajnie mi żal dzieciaków (bo akurat pracuję w środowisku z reguły mocno katolickim), bo wszystkie klasy mają atmosferę, mają Mikołajki, a tu nic.
A, jeszcze - do kiermaszu czy Jasełek nikt nie jest zmuszany
Kurcze, ale tu nie ma ich dobrej woli - ok, one nie mogą uczestniczyć, ale gdyby chciały zapewniły by dzieciom ten rodzaj atrakcji np. prosząc innego nauczyciela o to. Przykład nie do końca adekwatny, ale np. mój wychowawca z LO nie chciał przyjść na naszą studniówkę (klasa go nie lubiła i on nas też nie) to poprosiliśmy pana od angielskiego jako "opiekuna" na tej imprezie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 18:39   #514
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Klarissa ale jednak studniowka 19-20 latkow to sprawa A, mikolajki 6-7-8 latkow to B .
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 18:46   #515
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wiem, moja córka będzie aniołkiem w jasełkach i też nie zabronię jej z powodu własnych poglądów, których ona nijak na razie nie potrafi pojąć.

Tak z czystej ciekawości, to ogólnie jak myślisz to dalej poprowadzić? w sensie jak długo będzie brała udział w rzeczach typu jasełkach? do pierwszej komunii czy wcześniej chcesz ją uświadomić?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 20:57   #516
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wiem, moja córka będzie aniołkiem w jasełkach i też nie zabronię jej z powodu własnych poglądów, których ona nijak na razie nie potrafi pojąć.
U nas podobnie...przedszkole i jasełka. Póki co kwestię rozwiązałam tak,że to teatrzyk jak wiele innych .Historię nocny wigilijnej zna,jako opowieść,bajkę, legendę,wie,że dla niektórych to bardzo ważne,że np.chodzą w te dni do kościoła itd.Wigilia w przedszkolu,jasełka,ok. Zwyczaj,tradycja.W domu też obchodzimy gwiazdkę.
Natomiast doszła taka kwestia,że przedszkole przyjmuje wizytę duszpasterską i tutaj jestem stanowczo przeciwna,panie mają zapowiedziane,że młoda nie bierze w tym udziału. I w zasadzie to ich problem jak to rozwiążą.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:33   #517
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Tak z czystej ciekawości, to ogólnie jak myślisz to dalej poprowadzić? w sensie jak długo będzie brała udział w rzeczach typu jasełkach? do pierwszej komunii czy wcześniej chcesz ją uświadomić?
Ale w jakim sensie uświadomić? Ona jest uświadomiona w tym, że niektórzy ludzie chodzą do Kościoła i się tam modlą, a my jej rodzice tak nie robimy i wytłumaczyłam jej dlaczego.
Dla niej jasełka to taki sam teatrzyk jak na pasowanie przedszkolaka czy dzień matki, wszyscy biorą udział, nie zrozumiała by dlaczego ona nie może i nie będę jej tego robić w imię własnych przekonań.

Do komunii nie pójdzie, ponieważ nie jest ochrzczona. Na religię raczej też nie będzie chodzić, bo jakoś sobie tego nie wyobrażam w praktyce. Na razie jest przedszkolakiem i pewne sprawy są trochę poza jej zasięgiem rozumienia.

Zaś co do samych świąt - dziadkowie obchodzą i my w jakimś sensie też obchodzimy jako święto rodzinne, opowieść o narodzeniu Jezusa zna, sama jej opowiadałam jako bajkę, nawet jakieś tam kolędy zna bo ogólnie lubi śpiewać i szybko łapie słowa na pamięć. Mnie to nie przeszkadza, ja nie jestem antyklerykałem, więc nie ciskam się w tym temacie, po prostu mam swoje przekonania i jako takiej przynależności do kościoła u moich dzieci nie będzie, chyba, że w wieku dorosłym sami tak postanowią.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 21:43   #518
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Natomiast doszła taka kwestia,że przedszkole przyjmuje wizytę duszpasterską i
serio? to nie jest przedszkole katolickie?

To juz jest naprawde przesada, jak ja czasem slucham co sie dzieje czy czytam, to az sie wierzyc nie chce. I mowie to jako praktykujaca katoliczka.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:54   #519
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Serio...Nie ,przedszkole jest zupełnie zwyczajne,publiczne,nie katolickie.
Zdziwiona byłam,kiedy wyszło w rozmowie z przedszkolanką,że 'będzie kolęda" ,bo w pierwszej chwili pomyślałam o jakimś spotkaniu opłatkowym z kolędami czy czymś w tym stylu.Ale nie,ksiądz przychodzi z ministrantami i regularna wizyta duszpasterska się odbywa.Uważam to za całkowicie zbędne.


w goole wpisałam i kilka linków wyskakuje ,akurat żadne nie nasze,ale taki przykład http://www.parafia-wierzbnik.pl/news.php?readmore=49
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2014-12-10 o 21:58
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 22:22   #520
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Serio...Nie ,przedszkole jest zupełnie zwyczajne,publiczne,nie katolickie.
Zdziwiona byłam,kiedy wyszło w rozmowie z przedszkolanką,że 'będzie kolęda" ,bo w pierwszej chwili pomyślałam o jakimś spotkaniu opłatkowym z kolędami czy czymś w tym stylu.Ale nie,ksiądz przychodzi z ministrantami i regularna wizyta duszpasterska się odbywa.Uważam to za całkowicie zbędne.


w goole wpisałam i kilka linków wyskakuje ,akurat żadne nie nasze,ale taki przykład http://www.parafia-wierzbnik.pl/news.php?readmore=49

Jestem w szoku. Ale fakt, mnie też zdziwiły lekcje religii w przedszkolu
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 22:27   #521
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Jestem w szoku. Ale fakt, mnie też zdziwiły lekcje religii w przedszkolu
W naszym też są - u najstarszej grupy i nie za bardzo mi się to podoba, ale trudno, konsekwencje moich decyzji niestety dziecko będzie musiało na ten czas iść do innej grupy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 07:33   #522
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

W moim przedszkolu też jest religia (też będzie chodziła do innej grupy) ale za to w szkole, do której zamierzam posłać córkę jest już etyka. W jasełkach też brała udział jako aniołek.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 11:22   #523
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

czy wogole wg przepisow w przedszkolu miejskim/gminnym moze byc religia? ew moge zrozumiec zerowke (są jeszcze w przedszkolach niekiedy) bo to obowiazek (ale wg mnie powinien byc wybor religia lub etyka) ale w mlodszych grupach to troche dziwne...
no i kolęda w przedszkolu to juz wogole nieporozumienie...

żeby nie bylo - ja katol jestem
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:16   #524
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czy wogole wg przepisow w przedszkolu miejskim/gminnym moze byc religia? ew moge zrozumiec zerowke (są jeszcze w przedszkolach niekiedy) bo to obowiazek (ale wg mnie powinien byc wybor religia lub etyka) ale w mlodszych grupach to troche dziwne...
no i kolęda w przedszkolu to juz wogole nieporozumienie...

żeby nie bylo - ja katol jestem
U nas w przedszkolu jest religia, ale deklarujemy, czy dziecko ma chodzić, czy nie. W szkole natomiast syn ma religię jako ostatnią lekcję i też na zasadzie dobrowolności.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:35   #525
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Religia i etyka mają status przedmiotów nieobowiązkowych. Można chodzić na religię lub etykę albo na oba albo na żaden z nich. Zmuszanie dziecka/rodzica do uczestniczenia w którymkolwiek z tych przedmiotów jest łamaniem prawa.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
U nas podobnie...przedszkole i jasełka. Póki co kwestię rozwiązałam tak,że to teatrzyk jak wiele innych .Historię nocny wigilijnej zna,jako opowieść,bajkę, legendę,wie,że dla niektórych to bardzo ważne,że np.chodzą w te dni do kościoła itd.Wigilia w przedszkolu,jasełka,ok. Zwyczaj,tradycja.W domu też obchodzimy gwiazdkę.
Natomiast doszła taka kwestia,że przedszkole przyjmuje wizytę duszpasterską i tutaj jestem stanowczo przeciwna,panie mają zapowiedziane,że młoda nie bierze w tym udziału. I w zasadzie to ich problem jak to rozwiążą.
Stoktotka, zgłoś to do Fundacji Wolność od religii, można mailem, powinni zareagować. http://wolnoscodreligii.pl/wp/
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-12-11 o 12:32
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 13:09   #526
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czy wogole wg przepisow w przedszkolu miejskim/gminnym moze byc religia? ew moge zrozumiec zerowke (są jeszcze w przedszkolach niekiedy) bo to obowiazek (ale wg mnie powinien byc wybor religia lub etyka) ale w mlodszych grupach to troche dziwne...
no i kolęda w przedszkolu to juz wogole nieporozumienie...

żeby nie bylo - ja katol jestem
Tak, może. Jest podstawa programowa i podręczniki już dla grupy trzylatków. Znajoma prowadziła zajęcia w grupie dwulatków, rodzice chcieli to przedszkole zorganizowało. Teoretycznie dwa razy po 30 min. w praktyce ja zawsze miałam raz w tygodniu po 60 min. Uwielbiam zajęcia z przedszkolakami
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 13:42   #527
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Tak, może. Jest podstawa programowa i podręczniki już dla grupy trzylatków. Znajoma prowadziła zajęcia w grupie dwulatków, rodzice chcieli to przedszkole zorganizowało. Teoretycznie dwa razy po 30 min. w praktyce ja zawsze miałam raz w tygodniu po 60 min. Uwielbiam zajęcia z przedszkolakami
ale rozumiem ze rodzice musza sie na to zgodzic, tak?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 14:13   #528
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Oczywiście. Najlepiej w formie pisemnego oświadczenia. Nie trzeba go ponawiać w kolejnym roku szkolnym. Rodzice muszą chcieć, dzieci musi być odpowiednia liczba (miało się to zmieniać przy organizowaniu etyki) a kuria (albo odpowiednik w innych wyznaniach) wysyła katechetę.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 15:40   #529
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Klarrisa no właśnie mi chodzilo o to kiedy się dowie ze jesteście nie wierzący. Bo myślałam że nie wie.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-11, 20:37   #530
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Klarrisa no właśnie mi chodzilo o to kiedy się dowie ze jesteście nie wierzący. Bo myślałam że nie wie.
Wie, od samego początku kiedy pojawiały się u niej pierwsze tematy i zainteresowania tym. Tzn. jak rozmawiamy o religii, o wierze, o tym, że babcie chodzą do kościoła, a my nie itd. to ja mojej córce tłumaczę, że każdy człowiek ma prawo wierzyć w co chce i jak chce, że może chodzić do kościoła albo nie, że są inne religie, w których ludzie inaczej wyrażają swoją wiarę albo są tacy ludzie, którzy nie mają takiej potrzeby a nade wszystko najważniejsze jest, żeby być dobrym dla innych ludzi niezależnie od tego, w co się wierzy.
Wydaje mi się, że takie proste, szczere i uczciwe tłumaczenia docierają do dziecka najlepiej.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 20:47   #531
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Tak pytam bo u mnie jest taka sytuacja ze ja moją ochrzciłam, bo ja chciałam, ale w między czasie u mnie nastąpił kryzys w tym temacie od prawie 2 lat nie chodzę do kościoła.

No i moja teraz nie wie co to kościół, bo ja jestem/byłam jedyną wierzącą osobą w mojej rodzinie.

Jestem ciekawa jak ten temat się rozwinie, kiedy będą pierwsze pytania.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 07:43   #532
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
czy wogole wg przepisow w przedszkolu miejskim/gminnym moze byc religia? ew moge zrozumiec zerowke (są jeszcze w przedszkolach niekiedy) bo to obowiazek (ale wg mnie powinien byc wybor religia lub etyka) ale w mlodszych grupach to troche dziwne...
no i kolęda w przedszkolu to juz wogole nieporozumienie...

żeby nie bylo - ja katol jestem
u nas religia jest tylko w najstarszej grupie,ale atrakcje typy kolęda dla wszystkich

Ineczka,dzięki. Póki co póbuję załatwić sprawę pokojowo.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2014-12-12 o 07:45
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 09:23   #533
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Taką miałam dzisiaj sytuację. Ferie się skończyły, dzisiaj pierwszy dzień drugiego półrocza- bal przebierańców w klasach 1-3, kino w klasach 4-6.
W zeszycie informacyjnym córki ( 1. klasa) informacja o tym, że bal trwa od 9:00 do 12:00 i dzieci nie mają zajęć, nie przynoszą książek.
Przyjeżdżam z córką o 7:20 do szkoły żeby zostawić ją na świetlicy ( jak zawsze), a tu w szkole ciemno wszędzie, głucho wszędzie, tylko woźny siedzi w piwnicy Świetlica zamknięta...
Poprosiłam woźnego, żeby otworzył córce salę i na nią spojrzał co by nic głupiego jej do głowy nie przyszło np. powrót do domu

Gdy wychodziłam natknęłam się na dyrektora. Pytam go dlaczego nikogo nie ma w szkole i świetlica jest zamknięta, a on na to , że przecież dzisiaj BAL jest i jest dzień WOLNY Powiedziałam mu, że ja muszę jechać do pracy i zostawiłam córkę w szkole z woźnym! On na to zrobił zdziwioną minę i zapewnił, że zaraz poprosi panią z przedszkola, żeby ją zabrała do swojej sali na godzinkę... No cóż, lepsze to niż nic...

Ja zwykle nie narzekam na nauczycieli/ szkolnictwo ale dzisiaj to się naprawdę wściekłam. Nie ma się co dziwić, że potem większość rodziców narzeka i ma nauczycieli za "święte krowy".
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 18:49   #534
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Taką miałam dzisiaj sytuację. Ferie się skończyły, dzisiaj pierwszy dzień drugiego półrocza- bal przebierańców w klasach 1-3, kino w klasach 4-6.
W zeszycie informacyjnym córki ( 1. klasa) informacja o tym, że bal trwa od 9:00 do 12:00 i dzieci nie mają zajęć, nie przynoszą książek.
Przyjeżdżam z córką o 7:20 do szkoły żeby zostawić ją na świetlicy ( jak zawsze), a tu w szkole ciemno wszędzie, głucho wszędzie, tylko woźny siedzi w piwnicy Świetlica zamknięta...
Poprosiłam woźnego, żeby otworzył córce salę i na nią spojrzał co by nic głupiego jej do głowy nie przyszło np. powrót do domu

Gdy wychodziłam natknęłam się na dyrektora. Pytam go dlaczego nikogo nie ma w szkole i świetlica jest zamknięta, a on na to , że przecież dzisiaj BAL jest i jest dzień WOLNY Powiedziałam mu, że ja muszę jechać do pracy i zostawiłam córkę w szkole z woźnym! On na to zrobił zdziwioną minę i zapewnił, że zaraz poprosi panią z przedszkola, żeby ją zabrała do swojej sali na godzinkę... No cóż, lepsze to niż nic...

Ja zwykle nie narzekam na nauczycieli/ szkolnictwo ale dzisiaj to się naprawdę wściekłam. Nie ma się co dziwić, że potem większość rodziców narzeka i ma nauczycieli za "święte krowy".
Niedopuszczalne.
Ale uczciwie - w takiej sytuacji zawalił dyrektor, bowiem to on podjął decyzję o organizacji (nie)pracy szkoły w tym dniu. Nie nauczyciele.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 07:58   #535
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;50273556]Niedopuszczalne.
Ale uczciwie - w takiej sytuacji zawalił dyrektor, bowiem to on podjął decyzję o organizacji (nie)pracy szkoły w tym dniu. Nie nauczyciele.[/QUOTE]

No tak, oczywiście że to dyrektor powinien zadbać o to, żeby ta świetlica była otwarta ale szczerze to na niego nie ma co liczyć. Jest zupełnie wycofany, siedzi w swoim gabinecie i zabiera miejsca pacy dla młodych pedagogów, bo powinien już być na emeryturze. Tylko że z drugiej strony gdybym ja pracowała na takiej świetlicy to sama zwróciłabym dyrektorowi uwagę na to, że nie można tak zostawić rodziców w zwykły dzień powszedni na lodzie...
Ja mieszkam na małej wsi, szkoła jest mała, uczniów niewielu i rodzice nieroszczeniowi. Podejrzewam, że w dużej miejskiej szkole by to nie przeszło.

Dodam jeszcze, że bal się skończył o 12:00, panie nauczycielki poszły do domu, a dzieci które miały być na świetlicy zostały na niej same, tylko sprzątaczka miała "mieć je na oku"...
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:25   #536
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

U nas to dyrekcja by nas chyba zayebała gdybyśmy dzieci zostawili bez opieki. Nawet nie chcę myśleć o tym jaki byłby armageddon.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 23:03   #537
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Ja jestem wkurzona odnosnie jednej, jedynej rzeczy w klasie u syna (2 kl. podst).

Mianowicie, dostalismy plan lekcji wiadomo, 1 wrzesnia. Pon-sro oraz piatek - na godzine 8, czwartki: 12.15. Ustalilam w pracy tak, ze w czwartki chodze do pracy na 13-21 ze wzgledu na ten plan zajec. Pare osob sie do mnie dopasowalo, OK.

Od wrzesnia syn 5 razy byl w szkole w czwartek o tej 12. Od poczatku roku, co tydzien (oprocz tych 5 razy) w kazdy czwartek jest jakas wycieczka od 8-12. Dzieci zapisuja pare dni z wyprzedzeniem w zeszycie informacyjnym wszystkie daty, wycieczki, zajecia, co przyniesc itd.

Podliczylam te wszystkie rzeczy, i autentycznie 5 razy byly normalne zajecia, natomiast w kazdy inny czwartek:
-wycieczka do muzeum miniatur
-wycieczka na Kazimierz
-wycieczka do muzeum witrazy (2x)
-wycieczka na Wawel
-wycieczka do Kosciola Mariackiego + zwiedzanie Rynku
-Wieliczka
-wycieczka do Teatru(2x)

Nie mam ze soba zeszytu informacyjnego, wiec nie wiem gdzie to jeszcze chodzili. Szczerze powiem, ze nie pamietam zebym w podstawowce co tydzien byla na jakiejs wycieczce. Owszem, teatr raz, kino jakies, czy zwiedzanie. Ale to 3x do roku.

Dlaczego wycieczki odbywaja sie akurat w kazdy czwartek, i dlaczego nie w godzinach lekcyjnych, a 8-12?
Zadalam to pytanie na ostatniej wywiadowce, wychowawczyni odpowiedziala - ze to jest jedyny dzien, kiedy moze przeznaczyc czas na wycieczki...

Mam wrazenie ze nie bylo wolnych sal lekcyjnych w porannych godzinach, nie pasuje jej ze musi przyjsc do szkoly 12-15.45 i co czwartek sa organizowane wycieczki. Za kazda oczywiscie trzeba placic - a to 8 zl na wstep, a to 12 na wstep. Plus oczywiscie przejazdy.

Dzieci traca de facto 1 dzien w tygodniu, nie ma zajec, chodza i zwiedzaja.

Spotkal sie ktos z taka czestotliwoscia wycieczek u drugoklasistow (w konkretnym dniu tygodnia)?
Ah, no i oczywiscie ja w pracy przez to mam problemy, ustalone we wrzesniu ze pracuje 13-21 a tak naprawde 5 razy bylam w tych godzinach...

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2015-02-17 o 23:06
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 23:09   #538
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Jak dla mnie z pupy problem. Powinnas sie cieszyc ze wychowawczyni po pierwsze organizuje wycieczki po drugie ze dzieci nie opuszczaja lekcji a zwiedzaja swiat. Jak dla mnie typowa histeria
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 23:13   #539
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie z pupy problem. Powinnas sie cieszyc ze wychowawczyni po pierwsze organizuje wycieczki po drugie ze dzieci nie opuszczaja lekcji a zwiedzaja swiat. Jak dla mnie typowa histeria
Wlasnie o to chodzi, ze lekcje opuszczaja. Moze zle opisalam, ale nie ma w tych dniach zadnych lekcji. Planowo maja byc zajecia 12-15, ale zamiast tego sa wycieczki 8-12.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 23:16   #540
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: wakacje... w roku szkolnym // Szkolnictwo z punktu widzenia rodzica

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Wlasnie o to chodzi, ze lekcje opuszczaja. Moze zle opisalam, ale nie ma w tych dniach zadnych lekcji. Planowo maja byc zajecia 12-15, ale zamiast tego sa wycieczki 8-12.
Nie spotkałam się z taką dez/organizacją, jakbym się spotkała to miałabym z tym problem.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-25 17:10:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.