Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-24, 12:13   #4921
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
No uważaj Anusia, ja bym chętnie na mm wróciła. Wojtek mi się nie najada tymi roślinnymi, muszę zagęszczać kaszką. Budził się w nocy i nie spał po 2-3h. Jak byliśmy na mm to wypijał w nocy może 150 ml a teraz pije tak jak Twoja 240ml , zagęszczone trochę kaszką i uwierz mi że jeszcze by wlał w siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo to nie kombinuje u nas zageszczanie nie przejdzie. Ona nie toleruje nic kaszkopodobnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 17:07   #4922
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Emmos, powodzenia



Wysłane z telefonu - wybaczcie literówki
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 17:36   #4923
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Dziękuję dziewczyny za kciuki i ciepłe słowo. Puśćcie jednak te kciuki jeszcze, bo moja gin wyładowała dzis na zwolnieniu i nie mam jutro cc Jestem w szpitalu i kwitnę tu niepotrzebnie. Mam nadzieję, że jutro już bedzie i zrobi mi cesarkę w środę. Tylko, że tym sposobem nie wyjdę stad do niedzieli. Tęsknie strasznie za Ami, chociaż podobno ona bawi się świetnie.

Z kim nie rozmawiam tutaj to jeden przypadek gorszy od drugiego. Spotkałam dziewczynę, z ktorą widziałam się przed wizytą u gin tydzień temu. Urodziła rok temu martwe dziecko w 36tc. W 33tc miała usg i wszystko grało. Teraz jest w drugiej ciąży. W tym szpitalu nie ma normalnych przypadków. Mam nadzieję, że wszystko bedzie u mnie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 18:42   #4924
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Ponieważ mam tu dużo czasu to wrzucam Wam ogrodniczki jakie będą dla dziewczynek od czwartku w Lidlu IMG_2079.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 20:42   #4925
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za kciuki i ciepłe słowo. Puśćcie jednak te kciuki jeszcze, bo moja gin wyładowała dzis na zwolnieniu i nie mam jutro cc Jestem w szpitalu i kwitnę tu niepotrzebnie. Mam nadzieję, że jutro już bedzie i zrobi mi cesarkę w środę. Tylko, że tym sposobem nie wyjdę stad do niedzieli. Tęsknie strasznie za Ami, chociaż podobno ona bawi się świetnie.

Z kim nie rozmawiam tutaj to jeden przypadek gorszy od drugiego. Spotkałam dziewczynę, z ktorą widziałam się przed wizytą u gin tydzień temu. Urodziła rok temu martwe dziecko w 36tc. W 33tc miała usg i wszystko grało. Teraz jest w drugiej ciąży. W tym szpitalu nie ma normalnych przypadków. Mam nadzieję, że wszystko bedzie u mnie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

oj, szkoda, ze CC przesunięte. oby jutrzejszy dzien szybko zlecial i zeby pojutrze juz Tymek pojawił się na świecie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

dzisiaj byłam z Klaudią w poradni preluksacyknej. Stopy już się ładnie kształtują i nie są płaskie. Ortopeda powiedział, ze wlasnie takie stopy mają dzieci ktore duzo chodzą boso lub z miękką podeszwą. za to ma tendencję do stawiania stop do środka - lekarz pokazał cwiczenie do wykonywania - ustawianie stop w syrenkę/baletnicę jak dziecko jest na rękach.

Klaudia wlasnie zasypia. ja juz od godziny jestem nieprzytomna, wczorajsza noc byla kiepska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 22:02   #4926
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Emmos, szkoda że CC przesunięta. Trzymaj się tam:"

Xzora, cyknij fotkę ćwiczenia jak będziesz miała chwilę i wyślij mi na FB bo zachodze w głowę o co chodzi. Ciekawość zawodową mnie zżera.

Ja teraz mam na terapii dzieciaczka który ma 21 miesięcy i nie chodzi (!) . Nie mówi też i co najwyżej sylabizuje i to licho. Mam wrażenie że Wojtek na takim etapie rozwoju to był góra w 10 miesiącu. Ciaza powikłana toksoplazmozą,.do tego delikatnie wcześniak bo 36. tydzień . Tylko pewnie by to szybciej ruszyło ale matka taka hmmm prosta, nie wykształcona,.niekumata. szkoda dzieciaka tylko://

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 05:37   #4927
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Lipcówki 2017 cz. 13

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Emmos, szkoda że CC przesunięta. Trzymaj się tam:"

Xzora, cyknij fotkę ćwiczenia jak będziesz miała chwilę i wyślij mi na FB bo zachodze w głowę o co chodzi. Ciekawość zawodową mnie zżera.

Ja teraz mam na terapii dzieciaczka który ma 21 miesięcy i nie chodzi (!) . Nie mówi też i co najwyżej sylabizuje i to licho. Mam wrażenie że Wojtek na takim etapie rozwoju to był góra w 10 miesiącu. Ciaza powikłana toksoplazmozą,.do tego delikatnie wcześniak bo 36. tydzień . Tylko pewnie by to szybciej ruszyło ale matka taka hmmm prosta, nie wykształcona,.niekumata. szkoda dzieciaka tylko://

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


o tą pozycję 1 chodzi, tylko ze 2-latek nie wykona jej na stojąco wiec mam tak ustawiać nozki jak siedzi mi Klaudia na kolanach
IMG_1811.jpg
co ty o tym myslisz? to wystarczy + pilnowanie zeby nie zawijala nog jak siadza czy coś wiecej powinnam z nią robić?

Dzisiaj Klaudia przespała całą noc. za to ja się z bólem ucha obudziłam.


Biedny dzieciaczek, dobrze ze trafił do ciebie na rehabilitacje.
Klaudia ostatnio rozwineła się z mowieniem, dużo powtarza.

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2019-06-25 o 05:40
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 07:44   #4928
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Dziewczyny ratujcie! siedzę z laktatorem. Zrobił mi się wczoraj zastój w piersi 2 dni nie dawałam bo nie było jak i kiedy. Wygodniej mi było z butlą i teraz mam. Nie myślałam, że może mi się to przydarzyć. Boli jak nie wiem. LAktartor ściąga 5. Jakie kompresy robić? Ciepłe? I co z tą kapustą? Wychodzi na to, że jakieś mleko mam.

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Morele, Pestka nigdy nie była fanka mleka ciesz się. Wojtek bez butli to by nam pół nocy nie spal :/
A food tracki były w Brzegu. Z drugiej strony Oławy jak na Opole jedziesz.
Współczuję nocki...

Anusia, może w końcu ruszy z jedzeniem! Ile Twoja Ani na wieczór mleka dostaje?

Emmos, ogromne kciuuuuki! Nie martw się Amelką. Na pewno dadzą radę! Niedługo wrócicie do domu we dwoje z Tymonkiem (Tymkiem?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No fakt, jadła 1 butlę w nocy. A potem zamieniłyśmy to na jogurt, banana lub bułkę.
My jak piłyśmy owsiane, ryżowe itd to potem już przeszłyśmy na krowie 2%.

Brzeg wiem gdzie jest W drugą stronę.

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
No uważaj Anusia, ja bym chętnie na mm wróciła. Wojtek mi się nie najada tymi roślinnymi, muszę zagęszczać kaszką. Budził się w nocy i nie spał po 2-3h. Jak byliśmy na mm to wypijał w nocy może 150 ml a teraz pije tak jak Twoja 240ml , zagęszczone trochę kaszką i uwierz mi że jeszcze by wlał w siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dziś muszę podjechać do apteki boo młody 3 dzień bez kupy. Kwęka i pręży się. Rurki nie pomogły. Może espumisan albo czopki mu pomogą. Nie wiem ile tej 1000 się daje. Bo PEstka miała te niemieckie krople i nie tolerowała ich. Espumisanu nie podałam.

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za kciuki i ciepłe słowo. Puśćcie jednak te kciuki jeszcze, bo moja gin wyładowała dzis na zwolnieniu i nie mam jutro cc Jestem w szpitalu i kwitnę tu niepotrzebnie. Mam nadzieję, że jutro już bedzie i zrobi mi cesarkę w środę. Tylko, że tym sposobem nie wyjdę stad do niedzieli. Tęsknie strasznie za Ami, chociaż podobno ona bawi się świetnie.

Z kim nie rozmawiam tutaj to jeden przypadek gorszy od drugiego. Spotkałam dziewczynę, z ktorą widziałam się przed wizytą u gin tydzień temu. Urodziła rok temu martwe dziecko w 36tc. W 33tc miała usg i wszystko grało. Teraz jest w drugiej ciąży. W tym szpitalu nie ma normalnych przypadków. Mam nadzieję, że wszystko bedzie u mnie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ojej, ale pech. Szkoda, że siedzisz tam. Oby gin szybko wróciła do pracy.
Nie bierz do siebie takich opowieści. Wszystko będzie dobrze.
U mnie wychodzi na to, że B ma sinice przez brak odśluzowania.
Cały czas ma sine paznokcie dobrze, że nic gorszego z tego nie wyszło bo mógł by być nawet niedotleniony. Nie napiszę co myślę o tej pediatrze...

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
oj, szkoda, ze CC przesunięte. oby jutrzejszy dzien szybko zlecial i zeby pojutrze juz Tymek pojawił się na świecie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

dzisiaj byłam z Klaudią w poradni preluksacyknej. Stopy już się ładnie kształtują i nie są płaskie. Ortopeda powiedział, ze wlasnie takie stopy mają dzieci ktore duzo chodzą boso lub z miękką podeszwą. za to ma tendencję do stawiania stop do środka - lekarz pokazał cwiczenie do wykonywania - ustawianie stop w syrenkę/baletnicę jak dziecko jest na rękach.

Klaudia wlasnie zasypia. ja juz od godziny jestem nieprzytomna, wczorajsza noc byla kiepska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja też dużo chodzi boso i czasami siada z nogami do tyłu, ale poprawiam ją i zauważyłam że zaczyna sama dawać nóżki do przodu. Ze stopami nie zauważyłam, żeby coś się działo. Ale pamiętacie jak pisałam o skoliozie? Lewe ramię miała niżej. W ogóle nie pamiętam czy my miałyśmy na to ćwiczenia i ja nic nie robiłam? To raczej niemożliwe, chociaż nie wiem. W każdym razie wydaje mi się, że cały czas ma to ramię niżej. W lipcu mamy bilans 2 latka, więc zwrócę na to uwagę.

W ogóle w ndz mamy 2 urodziny Pestki i miesiąc B

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Emmos, szkoda że CC przesunięta. Trzymaj się tam:"

Xzora, cyknij fotkę ćwiczenia jak będziesz miała chwilę i wyślij mi na FB bo zachodze w głowę o co chodzi. Ciekawość zawodową mnie zżera.

Ja teraz mam na terapii dzieciaczka który ma 21 miesięcy i nie chodzi (!) . Nie mówi też i co najwyżej sylabizuje i to licho. Mam wrażenie że Wojtek na takim etapie rozwoju to był góra w 10 miesiącu. Ciaza powikłana toksoplazmozą,.do tego delikatnie wcześniak bo 36. tydzień . Tylko pewnie by to szybciej ruszyło ale matka taka hmmm prosta, nie wykształcona,.niekumata. szkoda dzieciaka tylko://

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak czytam co się dzieje dzieciom to ciarki mnie przechodzą. Same takie wiadomości...

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
o tą pozycję 1 chodzi, tylko ze 2-latek nie wykona jej na stojąco wiec mam tak ustawiać nozki jak siedzi mi Klaudia na kolanach
Załącznik 7680609
co ty o tym myslisz? to wystarczy + pilnowanie zeby nie zawijala nog jak siadza czy coś wiecej powinnam z nią robić?

Dzisiaj Klaudia przespała całą noc. za to ja się z bólem ucha obudziłam.


Biedny dzieciaczek, dobrze ze trafił do ciebie na rehabilitacje.
Klaudia ostatnio rozwineła się z mowieniem, dużo powtarza.
Fajne ćwiczenie wam pokazał.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 08:08   #4929
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Oczywiście, Morelle, że masz mleko, 95% kobiet jest w stanie wykarmić dziecko piersią i mleko ma, kwestia rozhulania laktacji. Na zastój najpierw sprawdź, czy masz tylko gulkę na piersi, czy też biały punkcik na sutku - jak tak, to znaczy, że zatkany kanalik. Trzeba odetkać czystą, sterylną igłą albo poprosić o pomoc pielęgniarkę. Weź ciepły prysznic, pomasuj delikatnie tę gulkę w stronę sutka. Ściągaj z rozgrzanej piersi, lekko masując, powinno pójść łatwiej. Po ściąganiu zrób zimny okład (może być liść kapusty z lodówki, lekko rozbity, żeby puścił sok). Jak dojdzie gorączka, zaczerwienienie, objawy grypowe - pozostaje niestety lekarz...
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 09:43   #4930
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Xzora, właśnie nie wiedziałam o co chodzi po pozycja baletnicy mi się kojarzy ze wspieciem na palcach myślę że to ćwiczenie jest ok i nie zaszkodzi tylko chyba też nie pomoże bo bierne ustawienie nóżek raczej nie da impulsu mięśniom do aktywności. Podeślę Ci na FB coś lepszego bo tu zdjęć nie wstawię.

Morele, współczuję zastoju. Niestety takim kp na zmianę z mm można namieszać nie miałam nigdy zastoju więc się nie wypowiadam jakoś bardzo.Chyba najważniejsze eto teraz dużo przystawiać bo młody najlepiej Ci ściągnie. Espumisanu nie dawałam tylko Bobotic bo był lat większą dawka więc mniej kropel.

A to dziecko 21 miesięczne to źle oceniłam. Ono nie ma rozwoju na 10 miesięcy tylko 6. Tam ruchowo się dużo lepiej pokazał bo wstaje i już zaczyna się puszczać ale jak on siedzi normalnie widać że sadzany od maleńkiego, siedzi na kości krzyżowej... Rozwój intelektualny jest baaaardzo opóźniony, nie ma kontaktu wzrokowego praktycznie, on raczkując 4 razy wszedł tak po prostu w ścianę jakby jej nie widział... Aż go konsultowałam z koleżanką od Bobathow i ona też twierdzi że to takie zaniedbane że nie ma czego ratować dosłownie. Próbowałam tej mamie wytłumaczyć że to że on nie chodzi to jest jego najmniejszy problem ale widzę że nie dociera generalnie. Do tego ślinotok i nadpobudliwość fest. On nawet za tą mamą się nie obejrzał, nie zapłakał. Nie wiem czemu mnie to tak rusza, chyba dlatego że Wojtek jest ledwo dwa miesiące starszy i cały czas porównuje te biedne, chore dzieci (bo to nie będzie zdrowe dziecko) i tak mi ich żal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 09:48   #4931
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Dziewczyny lekarz wrócił, jutro mam cesarkę

Pestycyda, straszne to co piszesz o tym dziecku. Naprawdę.

Morelle, współczuje zastoju. Mam nadzieje, ze pomoże Ci to co napisała Steve. Ja nie miałam zastoju, wiec ciezko mi doradzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 10:06   #4932
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Dziewczyny lekarz wrócił, jutro mam cesarkę

Pestycyda, straszne to co piszesz o tym dziecku. Naprawdę.

Morelle, współczuje zastoju. Mam nadzieje, ze pomoże Ci to co napisała Steve. Ja nie miałam zastoju, wiec ciezko mi doradzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jupi! To zaciskamy kciuki. Wiesz o której albo cokolwiek? Koleżanka miała zaplanowana cesarkę i ja wzięli o 14 dopiero

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:09   #4933
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Xzora, właśnie nie wiedziałam o co chodzi po pozycja baletnicy mi się kojarzy ze wspieciem na palcach myślę że to ćwiczenie jest ok i nie zaszkodzi tylko chyba też nie pomoże bo bierne ustawienie nóżek raczej nie da impulsu mięśniom do aktywności. Podeślę Ci na FB coś lepszego bo tu zdjęć nie wstawię.

Morele, współczuję zastoju. Niestety takim kp na zmianę z mm można namieszać nie miałam nigdy zastoju więc się nie wypowiadam jakoś bardzo.Chyba najważniejsze eto teraz dużo przystawiać bo młody najlepiej Ci ściągnie. Espumisanu nie dawałam tylko Bobotic bo był lat większą dawka więc mniej kropel.

A to dziecko 21 miesięczne to źle oceniłam. Ono nie ma rozwoju na 10 miesięcy tylko 6. Tam ruchowo się dużo lepiej pokazał bo wstaje i już zaczyna się puszczać ale jak on siedzi normalnie widać że sadzany od maleńkiego, siedzi na kości krzyżowej... Rozwój intelektualny jest baaaardzo opóźniony, nie ma kontaktu wzrokowego praktycznie, on raczkując 4 razy wszedł tak po prostu w ścianę jakby jej nie widział... Aż go konsultowałam z koleżanką od Bobathow i ona też twierdzi że to takie zaniedbane że nie ma czego ratować dosłownie. Próbowałam tej mamie wytłumaczyć że to że on nie chodzi to jest jego najmniejszy problem ale widzę że nie dociera generalnie. Do tego ślinotok i nadpobudliwość fest. On nawet za tą mamą się nie obejrzał, nie zapłakał. Nie wiem czemu mnie to tak rusza, chyba dlatego że Wojtek jest ledwo dwa miesiące starszy i cały czas porównuje te biedne, chore dzieci (bo to nie będzie zdrowe dziecko) i tak mi ich żal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko jak można tak dziecko zaniedbac a co ta matka pow?

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Oczywiście, Morelle, że masz mleko, 95% kobiet jest w stanie wykarmić dziecko piersią i mleko ma, kwestia rozhulania laktacji. Na zastój najpierw sprawdź, czy masz tylko gulkę na piersi, czy też biały punkcik na sutku - jak tak, to znaczy, że zatkany kanalik. Trzeba odetkać czystą, sterylną igłą albo poprosić o pomoc pielęgniarkę. Weź ciepły prysznic, pomasuj delikatnie tę gulkę w stronę sutka. Ściągaj z rozgrzanej piersi, lekko masując, powinno pójść łatwiej. Po ściąganiu zrób zimny okład (może być liść kapusty z lodówki, lekko rozbity, żeby puścił sok). Jak dojdzie gorączka, zaczerwienienie, objawy grypowe - pozostaje niestety lekarz...


Kanalik jest ok. Tylko czuje grudki. I to nie jedną
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:09   #4934
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Jupi! To zaciskamy kciuki. Wiesz o której albo cokolwiek? Koleżanka miała zaplanowana cesarkę i ja wzięli o 14 dopiero

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A to wczoraj miała? I jak poszło?
Mają mi powiedzieć jak lekarz rozpisze wszystkie cesarki. Z Amelką byłam pierwsza, teraz też bym tak chciała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:09   #4935
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Dziewczyny lekarz wrócił, jutro mam cesarkę

Pestycyda, straszne to co piszesz o tym dziecku. Naprawdę.

Morelle, współczuje zastoju. Mam nadzieje, ze pomoże Ci to co napisała Steve. Ja nie miałam zastoju, wiec ciezko mi doradzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to kciuki!
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:12   #4936
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
No to kciuki!


Do tego momentu nie stresowałam się samym cc. Ale teraz przyszła babeczka i jak zaczela mówić o lewatywie, cewniku itp to mnie trochę stresik złapał
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:24   #4937
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość

Do tego momentu nie stresowałam się samym cc. Ale teraz przyszła babeczka i jak zaczela mówić o lewatywie, cewniku itp to mnie trochę stresik złapał
Hehe teraz skupisz się na czymś innym. Ja nie miałam lewatywy
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:30   #4938
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Morele, tą matka to widać że trochę patologia. Sposób jej komunikacji i wszystko, dziecko w brudnym body ale takim nie że poplamionym tylko po prostu brudnym, nie wypranym. Zabawki to samo. Ona twierdzi że to teść sadzał dziecko, że ona nie a w ogóle to on w domu mówi mama, tata a dziś w ciągu pół godziny nawet jednej sylaby nie wypowiedział tylko pokrzykuje. Matka się przyznała że była nerwowa w ciąży bo partner to na balety chodzi. Widać że jakaś patologia niestety.

Emmos,.koleżanka chce naturalnie rodzić a pierwsza miała cesarkę. Narażone jeszcze czekają a właściwie już jest w terminie. Nawet na ktg są już ładne skurcze ale ona ich nie czuje jeszcze. Chodzi po schodach i okna myje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 10:30   #4939
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość

Do tego momentu nie stresowałam się samym cc. Ale teraz przyszła babeczka i jak zaczela mówić o lewatywie, cewniku itp to mnie trochę stresik złapał
Dla mnie jak dotad najgorsza trauma w zyciu to cewnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 12:46   #4940
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Dla mnie jak dotad najgorsza trauma w zyciu to cewnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam cewnik po porodzie sn i w sumie wszyscy mówili, ze najgorzej, ale nie było wcale tak źle. Nie dokuczał, wyjęcie w ogóle nie bolało. Gorzej chyba znosiłam ciągłe kroplówki...
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 12:49   #4941
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
oj, szkoda, ze CC przesunięte. oby jutrzejszy dzien szybko zlecial i zeby pojutrze juz Tymek pojawił się na świecie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

dzisiaj byłam z Klaudią w poradni preluksacyknej. Stopy już się ładnie kształtują i nie są płaskie. Ortopeda powiedział, ze wlasnie takie stopy mają dzieci ktore duzo chodzą boso lub z miękką podeszwą. za to ma tendencję do stawiania stop do środka - lekarz pokazał cwiczenie do wykonywania - ustawianie stop w syrenkę/baletnicę jak dziecko jest na rękach.

Klaudia wlasnie zasypia. ja juz od godziny jestem nieprzytomna, wczorajsza noc byla kiepska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja próbowałam zapisać się do poradni preluksacyjnej ale juz nie przyjmuja 2017 rocznika bo Wiki już 3 wizyty miała. A rodzinny nie chce mi dać skierowania do ortopedy. Wiki właśnie też stawia stopy do środka. Za to wmawia mi non stop że mam kupić buty z profilowana podeszwa.
W piątek wyśle tz żeby poszedł może on załatwi.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 13:11   #4942
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Darietta wysłałam Ci to co Xzorze o stopach na FB

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 15:20   #4943
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Emmos trzymam kciuki za jutro, powodzenia kochana!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 17:13   #4944
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cc około 10:30 bede miała. Myślę teraz o tym upale jutrzejszym, ma być 36 stopni. A ja mam nie pić od 22 I to leżenie bez ruchu z tyłkiem przyklejonym do lozka...

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Emmos trzymam kciuki za jutro, powodzenia kochana!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Morele, tą matka to widać że trochę patologia. Sposób jej komunikacji i wszystko, dziecko w brudnym body ale takim nie że poplamionym tylko po prostu brudnym, nie wypranym. Zabawki to samo. Ona twierdzi że to teść sadzał dziecko, że ona nie a w ogóle to on w domu mówi mama, tata a dziś w ciągu pół godziny nawet jednej sylaby nie wypowiedział tylko pokrzykuje. Matka się przyznała że była nerwowa w ciąży bo partner to na balety chodzi. Widać że jakaś patologia niestety.

Emmos,.koleżanka chce naturalnie rodzić a pierwsza miała cesarkę. Narażone jeszcze czekają a właściwie już jest w terminie. Nawet na ktg są już ładne skurcze ale ona ich nie czuje jeszcze. Chodzi po schodach i okna myje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

OK. Myślałam, ze jest już po.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Dla mnie jak dotad najgorsza trauma w zyciu to cewnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No co Ty? U mnie to sprawa bezbolesna była.

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Hehe teraz skupisz się na czymś innym. Ja nie miałam lewatywy

Ooo ja to się nawet o nią upomniałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 17:22   #4945
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Cc około 10:30 bede miała. Myślę teraz o tym upale jutrzejszym, ma być 36 stopni. A ja mam nie pić od 22 I to leżenie bez ruchu z tyłkiem przyklejonym do lozka...









OK. Myślałam, ze jest już po.




No co Ty? U mnie to sprawa bezbolesna była.




Ooo ja to się nawet o nią upomniałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiesz co jakas sadystka mi go kiedys zakladala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 17:26   #4946
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Dla mnie jak dotad najgorsza trauma w zyciu to cewnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie czułam ani za 1 razem, ani za drugim.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Morele, tą matka to widać że trochę patologia. Sposób jej komunikacji i wszystko, dziecko w brudnym body ale takim nie że poplamionym tylko po prostu brudnym, nie wypranym. Zabawki to samo. Ona twierdzi że to teść sadzał dziecko, że ona nie a w ogóle to on w domu mówi mama, tata a dziś w ciągu pół godziny nawet jednej sylaby nie wypowiedział tylko pokrzykuje. Matka się przyznała że była nerwowa w ciąży bo partner to na balety chodzi. Widać że jakaś patologia niestety.

Emmos,.koleżanka chce naturalnie rodzić a pierwsza miała cesarkę. Narażone jeszcze czekają a właściwie już jest w terminie. Nawet na ktg są już ładne skurcze ale ona ich nie czuje jeszcze. Chodzi po schodach i okna myje xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Cc około 10:30 bede miała. Myślę teraz o tym upale jutrzejszym, ma być 36 stopni. A ja mam nie pić od 22 I to leżenie bez ruchu z tyłkiem przyklejonym do lozka...









OK. Myślałam, ze jest już po.




No co Ty? U mnie to sprawa bezbolesna była.




Ooo ja to się nawet o nią upomniałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Powodzenia!
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 18:23   #4947
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Morelle

Amelka daje popalić mojej mamie. Buzia jej się nie zamyka. Rano i wieczorem mówi „ gdzie jest mamusia” W ciagu dnia nie pamięta, bo ma dużo atrakcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 20:11   #4948
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie! siedzę z laktatorem. Zrobił mi się wczoraj zastój w piersi 2 dni nie dawałam bo nie było jak i kiedy. Wygodniej mi było z butlą i teraz mam. Nie myślałam, że może mi się to przydarzyć. Boli jak nie wiem. LAktartor ściąga 5. Jakie kompresy robić? Ciepłe? I co z tą kapustą? Wychodzi na to, że jakieś mleko mam.



No fakt, jadła 1 butlę w nocy. A potem zamieniłyśmy to na jogurt, banana lub bułkę.
My jak piłyśmy owsiane, ryżowe itd to potem już przeszłyśmy na krowie 2%.

Brzeg wiem gdzie jest W drugą stronę.



Ja dziś muszę podjechać do apteki boo młody 3 dzień bez kupy. Kwęka i pręży się. Rurki nie pomogły. Może espumisan albo czopki mu pomogą. Nie wiem ile tej 1000 się daje. Bo PEstka miała te niemieckie krople i nie tolerowała ich. Espumisanu nie podałam.



Ojej, ale pech. Szkoda, że siedzisz tam. Oby gin szybko wróciła do pracy.
Nie bierz do siebie takich opowieści. Wszystko będzie dobrze.
U mnie wychodzi na to, że B ma sinice przez brak odśluzowania.
Cały czas ma sine paznokcie dobrze, że nic gorszego z tego nie wyszło bo mógł by być nawet niedotleniony. Nie napiszę co myślę o tej pediatrze...



Moja też dużo chodzi boso i czasami siada z nogami do tyłu, ale poprawiam ją i zauważyłam że zaczyna sama dawać nóżki do przodu. Ze stopami nie zauważyłam, żeby coś się działo. Ale pamiętacie jak pisałam o skoliozie? Lewe ramię miała niżej. W ogóle nie pamiętam czy my miałyśmy na to ćwiczenia i ja nic nie robiłam? To raczej niemożliwe, chociaż nie wiem. W każdym razie wydaje mi się, że cały czas ma to ramię niżej. W lipcu mamy bilans 2 latka, więc zwrócę na to uwagę.

W ogóle w ndz mamy 2 urodziny Pestki i miesiąc B



Jak czytam co się dzieje dzieciom to ciarki mnie przechodzą. Same takie wiadomości...



Fajne ćwiczenie wam pokazał.
Morelle ja niedawno miałam zastój aż gorączki dostałam. Pomogły mi tylko okłady z kapusty. Chlodzisz w lodówce rozbij mocno tłuczkiem żeby sok posciła i przyłoz tam gdzie zastój.

Co do espumisanku to Wiki podawałam. Położna kazała dawać 8 kropli przed kazdym kp. Ja dawałam 3 razy dziennie ale my mielismy chyba tylko z tydzień taki problem.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 20:12   #4949
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Ale 40 czy 100? Bo w ulotce jest 25-50 kropli. Dałam 25 40stki
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 20:16   #4950
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

emmos, kciuki za jutro!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 11:11:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.