Pies ma problem z zostawaniem w domu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-17, 17:20   #1
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311

Pies ma problem z zostawaniem w domu.


Hej.
Mam suczkę West highland white terier, obecnie ma 1,5 roku i nigdy nie było z Nią problemu. Zmieniło się to jak tydzień spędziła w moim rodzinnym domu, do którego jest przyzwyczajona, bo spędziła tam większość życia. Musieliśmy ją tam ulokować, bo ja trafiłam na tydzień do szpitala, tż pracował plus dojeżdżał do mnie ponad 100 km więc musiałaby cale dnie spędzać sama. No i teraz zaczęły się problemy. Nie możemy wyjść z domu na 10 minut, bo jest wszystko zdemolowane. Zostawiamy jej zawsze jakieś zabawki, ja przed wyjściem chowam jej przysmaki po kątach, żeby miała zajęcie. Działa tylko na chwile, bo i tak zawsze coś jest rozwalone, a jak wchodzimy do klatki to slychać tylko pisk, albo wycie.
W najbliższym czasie nie możemy wziąć behawiorysty, gdyż najbliższy jest 50 km dalej, mówił że może dojechać do nas, ale to najszybciej za miesiąc, bo teraz ma dużo klientów.
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 14:51   #2
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Pies ma problem z zostawaniem w domu.

Mialam i w sumie po czesci nadal mam ten sam problem.
Mam dwa pekinczyki,pieski nigdy nie zostawaly same w domu,po przeprowadzce to sie drastycznie zmienilo.Musze chodzic do pracy wiec zostaja,nie niszcza ale szczekaja.Na poczatku tyle ile mnie nie było.Czesto odwiedzala nas straz miejska ;( .Po pracy z behawiorysta jeden pies szczeka po moim wyjsciu kilka min a gdy usłysza dzwiek klucza w zamku szczekaja razem.
Poprawa jest ogromna jednak calkowicie oduczyc ich szczekac sie nie da.
Dodam,ze jeden z psow dostawal antydepresanty.
Oczywiscie klasyka dzialania;miski zczyms smacznym przed wyjsciem,zabawaki,kongo i mata wechowa.To wsztsko dziala na chwile.Pies orientuje sie,ze wyszlam i szczeka.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:13   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pies ma problem z zostawaniem w domu.

Widać ten tydzień wystarczył, żeby nabawiła się lęku separacyjnego. Jedyne, co możesz zrobić, to wypróbować sposoby polecany w artykułach o lęku separacyjnym. W końcu behawiorysta to też nie cudotwórca, podpowie Wam sposoby, ale to i tak Wy je będziecie musieli wdrożyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 12:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.