Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-18, 15:11   #61
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
A próbowałaś w ogóle produktów zgodnych z cg?
Kiedyś używałam szamponu Hipp, ale nie domywał. Wydaje mi się, że potrzebuję slesa.

W domu mam odżywki chyba zgodne z cg:
- Seboradin balsam z żeń szeniem klik
- Faith in nature aloesowa klik


Nie wiem czy pianka Nivea volume sensation jest zgodna z cg.

Po powrocie z urlopu spróbuję tych odżywek. Może wtedy będzie lepszy efekt
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 15:50   #62
pipson
Zadomowienie
 
Avatar pipson
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 677
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cześć
Przyznam się szczerze, że znam Wasze nicki już od dawna- najpierw biernie obserwując to, co niektóre z Was czarowały z włosami, a potem nieśmiało próbując robić to samo Niestety bywa różnie. Chciałabym się podłączyć do wątku licząc na kilka wskazówek i rad apropos włosów
Może pokrótce opiszę jak dbam o włoski:
Oczywiście moja historia jest jakich wiele- za dzieciaka śliczne kręciołki ->za gimbusiary prostownica ->potem tragedia, wypadanie i wręcz kruszenie. Dopiero mój chłopak przekonał mnie, że wyglądam lepiej w kręconych włosach- niestety moje włosy zapomniały jak się kręcić, więc katowałam je lokówką Trafiłam na blogi włosowe, tutaj na Wizaż i tak powolutku zaczęłam je olejować, maskować, odżywiać wewnętrznie.

Obecnie są w o wiele lepszym stanie, mam w zasadzie tylko dwa włosowe problemy-
1) nie do końca odkryłam jeszcze swój sposób na skręt, czasem smętnie wiszą i kręcą się pojedyncze kłaczki
2) owiane złą sławą wśród kręconowłosych- przesusz lekki i puszenie, puszenie

Do mycia używam szamponu aloesowego equlibra i babydream, odżywka to Garnier AiK, zwykle potem nakładam maskę- aktualnie jest to Biovax Latte naprzemiennie z rosyjską drożdzową Babuszki Agafii. Po myciu odżywka b/s, odciskam w ręcznik z mikrofibry, harmonijkuję je, a jak ciut podeschną, to nakładam żel z czarnej rzepy albo piankę Nivea Flexible Curls. Schną sobie naturalnie. Kilka razy zdarzyła mi się przygoda z dyfuzorem, ale wyszła z tego kompletna klapa, włosy pogniecione a nie pokręcone. Olejowanie- przed myciem, czasem na parę godzin, czasem na całą noc- na skalp Khadi, a na długość różnie, czasem Amla, czasem olej lniany (moja nowa miłość).
Chciałabym troche podrasować maski czy odżywki, by mocniej nawilżyć włosy, ale nie wiem jak się za to zabrać- w tym temacie jestem zielona, te wszystkie emolienty, humerkanty, matko jedyna

Wrzucam Wam moją fotkę z dziś- good hair day, najniższe partie włosów nawinęłam jak były mokre w takie "pierścionki" i podpięłam wsuwkami, bo nie chcą się coś ostatnio kręcić. Utrwalone małą ilością serum do włosów Momo Davines, na zdjęciu odgnieciony

Drogie Zakręcone, proszę o przyjęcie do Waszego grona i jeśli możecie, to kilka wskazówek nt tego jak te moje kłaki porządnie nawilżyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg VimOHrK.jpg (47,1 KB, 159 załadowań)
__________________
0/8
____________
19.11 powrót do zdrowego lajfstajlu
pipson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 18:14   #63
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez pipson Pokaż wiadomość
Cześć
Przyznam się szczerze, że znam Wasze nicki już od dawna- najpierw biernie obserwując to, co niektóre z Was czarowały z włosami, a potem nieśmiało próbując robić to samo Niestety bywa różnie. Chciałabym się podłączyć do wątku licząc na kilka wskazówek i rad apropos włosów
Może pokrótce opiszę jak dbam o włoski:
Oczywiście moja historia jest jakich wiele- za dzieciaka śliczne kręciołki ->za gimbusiary prostownica ->potem tragedia, wypadanie i wręcz kruszenie. Dopiero mój chłopak przekonał mnie, że wyglądam lepiej w kręconych włosach- niestety moje włosy zapomniały jak się kręcić, więc katowałam je lokówką Trafiłam na blogi włosowe, tutaj na Wizaż i tak powolutku zaczęłam je olejować, maskować, odżywiać wewnętrznie.

Obecnie są w o wiele lepszym stanie, mam w zasadzie tylko dwa włosowe problemy-
1) nie do końca odkryłam jeszcze swój sposób na skręt, czasem smętnie wiszą i kręcą się pojedyncze kłaczki
2) owiane złą sławą wśród kręconowłosych- przesusz lekki i puszenie, puszenie

Do mycia używam szamponu aloesowego equlibra i babydream, odżywka to Garnier AiK, zwykle potem nakładam maskę- aktualnie jest to Biovax Latte naprzemiennie z rosyjską drożdzową Babuszki Agafii. Po myciu odżywka b/s, odciskam w ręcznik z mikrofibry, harmonijkuję je, a jak ciut podeschną, to nakładam żel z czarnej rzepy albo piankę Nivea Flexible Curls. Schną sobie naturalnie. Kilka razy zdarzyła mi się przygoda z dyfuzorem, ale wyszła z tego kompletna klapa, włosy pogniecione a nie pokręcone. Olejowanie- przed myciem, czasem na parę godzin, czasem na całą noc- na skalp Khadi, a na długość różnie, czasem Amla, czasem olej lniany (moja nowa miłość).
Chciałabym troche podrasować maski czy odżywki, by mocniej nawilżyć włosy, ale nie wiem jak się za to zabrać- w tym temacie jestem zielona, te wszystkie emolienty, humerkanty, matko jedyna

Wrzucam Wam moją fotkę z dziś- good hair day, najniższe partie włosów nawinęłam jak były mokre w takie "pierścionki" i podpięłam wsuwkami, bo nie chcą się coś ostatnio kręcić. Utrwalone małą ilością serum do włosów Momo Davines, na zdjęciu odgnieciony

Drogie Zakręcone, proszę o przyjęcie do Waszego grona i jeśli możecie, to kilka wskazówek nt tego jak te moje kłaki porządnie nawilżyć?
Jak ci sie sprawuje Biovax Latte? Mi niestety rozprostowuje skret i mimo ze wloski sa sypkie i gladkie to tak smetnie wygladaja tylko lekko podwiniete. Moj hit to Biovax do suchych i zniszczonych, swietnie nawilza i wogule nieobciaza.
Masz bardzo ladne wlosy i wedlug mnie maja idealna dlugosc, wlasnie taka jaka chcialabym u siebie

Edytowane przez Michoben
Czas edycji: 2013-08-18 o 18:19
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 18:27   #64
pipson
Zadomowienie
 
Avatar pipson
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 677
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Michoben Pokaż wiadomość
Jak ci sie sprawuje Biovax Latte? Mi niestety rozprostowuje skret i mimo ze wloski sa sypkie i gladkie to tak smetnie wygladaja tylko lekko podwiniete. Moj hit to Biovax do suchych i zniszczonych, swietnie nawilza i wogule nieobciaza.
Masz bardzo ladne wlosy i wedlug mnie maja idealna dlugosc, wlasnie taka jaka chcialabym u siebie
Nie zauważyłam, żeby obciążał ale fakt, ten do suchych i zniszczonych wydawał mi się najlepszy (przetestowałam kilka), miałam po nim niesamowicie lśniące włosy. Dziękuję za komplement, to zdjęcie mnie zmotywowało do przydreptania tutaj- mój good hair day Ale w tej chwili już oczywiście straciły na objętości i nie wyglądają tak fajnie, coraz mocniej się rozprostowują Chciałabym jeszcze zapuścić, ale wtedy to te dolne partie by pewnie były jeszcze bardziej rozprostowane niestety.
__________________
0/8
____________
19.11 powrót do zdrowego lajfstajlu
pipson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 18:50   #65
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez pipson Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam, żeby obciążał ale fakt, ten do suchych i zniszczonych wydawał mi się najlepszy (przetestowałam kilka), miałam po nim niesamowicie lśniące włosy. Dziękuję za komplement, to zdjęcie mnie zmotywowało do przydreptania tutaj- mój good hair day Ale w tej chwili już oczywiście straciły na objętości i nie wyglądają tak fajnie, coraz mocniej się rozprostowują Chciałabym jeszcze zapuścić, ale wtedy to te dolne partie by pewnie były jeszcze bardziej rozprostowane niestety.
u mnie też najlepiej do suchych i zniszczonych oraz z keratyną.

Czy ktoś testował na kręconych włosach Garniera Goodbye Damage? lub Gosh Damage Control? (dostępny w Hebe)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 19:36   #66
naczelnabrunetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 52
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

dobry wieczór, mam nadzieję że mogę się podłączyć.

Moje włosy, od spodu kręcą mi się loczki natomiast z góry wszystko jest uklepane. Ostatnio otworzyli u mnie hebe i jest tanio, więc chyba spróbuję coś z tym zrobić. Jedyne czego się obawiam, to mojego słomianego zapału. Bo jeśli nie zobaczę efektów, załóżmy w dwa miesiące, to uznam że bez sensu się bawić w takie głupoty. Także mam nadzieję, że znajdę wsparcie tutaj
__________________
naczelnabrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 23:19   #67
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
A tak w ogóle- chyba jednak przestawię się na farby chemiczne
Tylko mam pytanie do farbujących- jaką farbę (w miarę dostępną i niezaporową cenowo) polecacie? No i żeby tak bardzo nie zniszczyła włosów, jakaś w miarę sprawdzona (planuję farbowanie na olej ale i tak się boje zniszczenia, wypadania...)
Ja swego czasu farbowałam vitality's i byłam zadowolona. W tej chwili wracam do farby po hennie co by się lekko rozjaśnić To była jedyna ruda farba, która nie wypłukiwała się w ekspresowym tempie. Co prawda rude odcienie bardzo szybko się wypłukują, ale ta trzymała się chyba najdłużej. Nie wiem jak z dostępnością, zamawiałam w internecie, a nie miałam jeszcze okazji poszukać jej w sklepach stacjonarnie. Koszt ok. 22zł za tubkę farby.

Cytat:
Napisane przez Hoshi94 Pokaż wiadomość
A nie wiem, chyba nie To jest taki: http://www.aptekagalen.pl/images/wax...zniszczone.jpg

Wgl dziewczyny co sądzicie o "grzywce" na bok przy kręconych włosach? Tzn chciałabym taką dłuższą. Bo już mam na tyle długie te włosy, że przy twarzy mam przyliz a mam duży nos i w takim wypadku wydaje się jeszcze większy A jak bym miała trochę napuszonych kłaczków przy twarzy to by to lepiej wyglądało
Ja mam grzywkę na bok i zazwyczaj ją prostuję bo tam gdzie jest dłuższa to mi się robi taki zawijas do góry, który mnie strasznie wkurza. Osobiście nie wyobrażam sobie siebie bez grzywki, ale wydaje mi się że chyba lepiej wygląda grzywka na bok niż prosto przy kręconych włosach

Cytat:
Napisane przez naczelnabrunetka Pokaż wiadomość
dobry wieczór, mam nadzieję że mogę się podłączyć.

Moje włosy, od spodu kręcą mi się loczki natomiast z góry wszystko jest uklepane. Ostatnio otworzyli u mnie hebe i jest tanio, więc chyba spróbuję coś z tym zrobić. Jedyne czego się obawiam, to mojego słomianego zapału. Bo jeśli nie zobaczę efektów, załóżmy w dwa miesiące, to uznam że bez sensu się bawić w takie głupoty. Także mam nadzieję, że znajdę wsparcie tutaj
to kiedy zobaczysz efekty i jakie one będą zależy od Twoich włosów. A efekty z upływem czasu mogą być coraz lepsze przy odpowiedniej pielęgnacji, także próbuj!

i wiecie co? stuknął mi już prawie rok z cg
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 23:28   #68
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
I muszę dodać - przepraszam, ale nie sprawdziłam w starej części, więc moze już o tym pisałyście - że w Rossmanie pojawiła się czarna Isana z nowym składem. Na tubie jest informacja o nowej formule.
Kolejny żel z tego sklepu nie nadaje się dla nas. Zatem fanki do Rossmanów po starą partię!
Wiemy, wiemy

Eloe, pojawił się u Ciebie w podpisie nowy klik czyli, że można gratulować już w sumie?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 07:36   #69
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Póki co i tak muszę poczekać aż encanto zejdzie bo teraz po wszelkiej stylizacji moje włosy wyglądają jak fura siana drugie zdjęcie wysuszone na szczotce
masz śliczny kolorek
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Hejo
przychodzę do was dziś z czymś idealnym w temacie
Nie wiem czy to któraś z was założyła ale demotywator świetny ! KLIK!
jakież to prawdziwe
Cytat:
Napisane przez aga92929222 Pokaż wiadomość
Witam
Powracam i ja z podkulonym ogonem
Pielęgnować regularnie, to dużo czasu nie zajmuje - grunt to się przyzwyczaić a długość
Cytat:
Napisane przez pipson Pokaż wiadomość
Cześć
Przyznam się szczerze, że znam Wasze nicki już od dawna

Drogie Zakręcone, proszę o przyjęcie do Waszego grona i jeśli możecie, to kilka wskazówek nt tego jak te moje kłaki porządnie nawilżyć?
trzeba próbować wszystkiego i na bieżąco sprawdzać co naszym włoskom służy, a co nie za bardzo.
Na blogach zakręconych dziewczyn są przepisany na maski nawilżające polecam przejrzeć - ja często podglądam ich pomysły i dostosowuję do swoich potrzeb

Mój weekendowy busz

--------------------------
ale mi zdjęcie pomniejszyło
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."

Edytowane przez JudytaKas
Czas edycji: 2013-09-10 o 09:52
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 07:46   #70
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Wczoraj po oleju zmytym odżywką (dwa razy myłam, ale w końcu domyła) Waksie, trzymaniu 10min w koszulce, włosy wróciły do skrętu, co prawda leciutkiego, ale ostatnio w ogóle robiły się proste

Jednak warto, czekam na dalsze efekty, ale myślę że po 2 miesiącach będą naprawdę zadowalające
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 08:52   #71
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

dziewczyny,
powiedzcie mi ile użyć zelu (chodiz mi o zel Isany albo Joanny mrożący, bo z lnianym nie mam tego problemu)
mam wrazenie, że za dużo kłade, mam posklejane wlosy a za chiny nie moge tego odgnieść mokra włoszka prawie (co z tego, ze super fale )
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 08:59   #72
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
dziewczyny,
powiedzcie mi ile użyć zelu (chodiz mi o zel Isany albo Joanny mrożący, bo z lnianym nie mam tego problemu)
mam wrazenie, że za dużo kłade, mam posklejane wlosy a za chiny nie moge tego odgnieść mokra włoszka prawie (co z tego, ze super fale )
Chyba ciężko powiedzieć jaka ilość żelu będzie odpowiednia, bo jednym dziewczynom już mała ilość Joaśki utwardza włosy na maksa, a mi z kolei w ogóle - włosy każdej z nas inaczej reagują na produkty.
Zacznij od najmniejszej ilości, zobaczysz czy dostatecznie ci utrwali fryzurkę.
Ile teraz nakładasz? Nałóż następnym razem mniej i zobacz czy będzie dobrze
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 09:32   #73
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez aga92929222 Pokaż wiadomość
Witam

Powracam i ja z podkulonym ogonem

Nie wiem czy mniej ktoś jeszcze pamięta bo ostatni raz udzielałam się parę części temu ale później niestety z powodu dużej ilości pracy nauki i różnych innych obowiązków nie starczyło mi czasu na pielęgnację czego dziś żałuję bo z pewnością moje włosy były by w dużo lepszym stanie.

Wracam bo zauważyłam że ostatnio jakby więcej włosów mi wypada i ogólnie są jakieś biedne. Zapewne w dużej mierze jest to wina stresu i przemęczenia (chyba to możliwe?)

Ku przypomnieniu jedna fotka ze stycznia(regularna pielęgnacja) druga z dziś(jak widać).

Troszkę chyba podrosły, na skręcie straciły przez brak pielęgnacji ale myślę że to nadrobię.

Mam nadzieję że tym razem nic nie przeszkodzi mi w regularnej pielęgnacji


A co do kotów to możliwe że coś w tym jest bo w domu mam ich 5
Szkoda że na stancji żadnego
Jakie długie Podopieszczaj je, a znowu będą idealne

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

Wstawiłam foty z wczoraj do codziennika, a przedstawię Wam jak ostatnio wygląda moja grzywa żyjąca własnym życiem
Uwielbiam Twoje włosiska

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie o olejowanie na noc
Wczoraj pierwszy raz od dawna nałożyłam olej i pojawił się mój stały problem Ile oleju nakładacie? Mój problem polega na tym, że jak nałożę mało, tak że nic nie kapie itd, a włosy są lekko "tłuste" ale tak naprawdę lekko, mam wrażenie, że za mało, że to nic nie daje.
No a jak za dużo- wiadomo. Wszystko jest w tym oleju. Poduszka, piżama, twarz (a moja cera mam wrażenie nie przepada za tym)

No i w co zawijacie na noc naolejowane włosy? Bo moje zawsze rano są na wolności niestety i właśnie brudzą wszystko
Mam teraz króciaki do łopatek i daję niecałą łyżeczkę, nie kapią od oleju, są lekko tłuste i u mnie to działa Poduszkę ochraniam pieluszką tetrową, a włosów w nic nie zawijam

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
I muszę dodać - przepraszam, ale nie sprawdziłam w starej części, więc moze już o tym pisałyście - że w Rossmanie pojawiła się czarna Isana z nowym składem. Na tubie jest informacja o nowej formule.
Kolejny żel z tego sklepu nie nadaje się dla nas. Zatem fanki do Rossmanów po starą partię!
U mnie w rossmannach już nowa wersja wszędzie Ale mam tubkę starej i kupiłam zielono-czarny męski żel z lidla, ktoś tu polecał Nie używałam jeszcze, dziś użyję pierwszy raz, ja syn pozwoli pougniatać włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0119.jpg (87,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0122.jpg (57,0 KB, 26 załadowań)
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 09:35   #74
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Odp: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Dałam tak mniej więcej dwa razy tyle co orzech laskowy. Trochę juz są bardziej miękkie.

Ale jak dam mniej, szczególnie z tyłu, to nici z falowania

Teraz jest tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1376901326278.jpg (84,5 KB, 31 załadowań)
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 09:40   #75
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez naczelnabrunetka Pokaż wiadomość
Jedyne czego się obawiam, to mojego słomianego zapału. Bo jeśli nie zobaczę efektów, załóżmy w dwa miesiące, to uznam że bez sensu się bawić w takie głupoty. Także mam nadzieję, że znajdę wsparcie tutaj
Trzymam kciuki za zmianę podejścia, bo jeśli już w tej chwili tak myślisz, obawiam się, że słomiany zapał Cię dopadnie.
Niejednokrotnie bywa tak, ze po szybkiej poprawie, następuje pogorszenie. I co wtedy zrobisz? Warto przygotować się na taką sytuację.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 09:46   #76
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za zmianę podejścia, bo jeśli już w tej chwili tak myślisz, obawiam się, że słomiany zapał Cię dopadnie.
Niejednokrotnie bywa tak, ze po szybkiej poprawie, następuje pogorszenie. I co wtedy zrobisz? Warto przygotować się na taką sytuację.
Basia ma rację kręcone włosy mają to do siebie, że można je pielęgnować nawet przez długi czas, a i tak mieć kryzysy taki urok - dlatego warto przyszykować się na to.
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 09:49   #77
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

kryzysy sa naturalne w dbaniu o wszystko. nie ma tak, że ciągle w gorę
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 09:51   #78
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Odp: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
Dałam tak mniej więcej dwa razy tyle co orzech laskowy. Trochę juz są bardziej miękkie.

Ale jak dam mniej, szczególnie z tyłu, to nici z falowania

Teraz jest tak:
Jeszcze dopasujesz ilość pod swoje potrzeby jeżeli tył potrzebuje więcej żelu, to po prostu dawaj więcej, a na boki mniej ja na tył zawsze daje więcej. Ja czasem daję dużo więcej żelu, a i tak nie mam co odgniatać

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
kryzysy sa naturalne w dbaniu o wszystko. nie ma tak, że ciągle w gorę
dokładnie
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 10:09   #79
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Kiedyś używałam szamponu Hipp, ale nie domywał. Wydaje mi się, że potrzebuję slesa.

W domu mam odżywki chyba zgodne z cg:
- Seboradin balsam z żeń szeniem klik
- Faith in nature aloesowa klik


Nie wiem czy pianka Nivea volume sensation jest zgodna z cg.

Po powrocie z urlopu spróbuję tych odżywek. Może wtedy będzie lepszy efekt
Odżywki fakt zgodne, co do pianki to jeszcze się nie spotkałam z żadną zgodną z cg poza starą rossmanową. A szamponu jakiego teraz używasz?

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość

Mój weekendowy busz

--------------------------
ale mi zdjęcie pomniejszyło
Kolor zmieniłaś? Jak zwykle piękne korkociągi

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Uwielbiam Twoje włosiska
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Mahora Pokaż wiadomość
Aziddee zadowolona jestes z zelu Umberto Giannini?
Jak byłam w UK był fajny, a tu jest jakby lżejszy Nie wiem od czego to zależy, bo pozostałe kosmetyki w sumie te same. Jednak Bielenda sprawdza się u mnie lepiej, wychodzą sucharki i ma lepszy hold. Giannini muszę przetestować do reanimacji
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 10:32   #80
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Kolor zmieniłaś? Jak zwykle piękne korkociągi
dziękuje kolor ten sam tu akurat światło przekłamało i to mocno, ale zdjęcie w nocy i w klubie robione

Co do koloru, to miałam farbować ale jakoś nie mogę się zebrać, a wesele brata tuż tuż
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 11:09   #81
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

U mnie w rossmannach już nowa wersja wszędzie Ale mam tubkę starej i kupiłam zielono-czarny męski żel z lidla, ktoś tu polecał Nie używałam jeszcze, dziś użyję pierwszy raz, ja syn pozwoli pougniatać włosy
A skład tego żelu nie zrobi krzywdy włosom? Jest ok?


Dziewczyny, możecie polecić jakieś pianki do włosów kręconych z fajnym składem?

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2013-08-19 o 11:11
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 12:00   #82
aga92929222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 83
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

używałyście kiedyś tego szamponu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-wiekszym.html
jak wrażenia? opłaca się wypróbować?
__________________
CG podejście drugie
aga92929222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 13:55   #83
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Basia ma rację kręcone włosy mają to do siebie, że można je pielęgnować nawet przez długi czas, a i tak mieć kryzysy taki urok - dlatego warto przyszykować się na to.
Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
kryzysy sa naturalne w dbaniu o wszystko. nie ma tak, że ciągle w gorę
Potwierdzam, każda z nas chyba miała większy lub mniejszy kryzys włosowy więc powinnaś się tego spodziewać i wtedy nie odpuścić, bo efektów może nie być albo może być gorzej niż na początku. Ale jak jest kryzys to kiedyś w końcu też będzie dobrze

A ja mam lenia włosowego Nie stylizuję, chodzę w związanych tylko,chociaż pogoda za oknem ulubiona dla moich włosów
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 15:09   #84
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Basiu- jednak się zdecydowałam, zafarbowałam włosy
Farbowałam na olej, później odżywka, maska... mają się naprawdę nieźle No i nic nie wypadło. Tzn nie więcej niż zwykle przy myciu
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 17:08   #85
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
Dałam tak mniej więcej dwa razy tyle co orzech laskowy. Trochę juz są bardziej miękkie.

Ale jak dam mniej, szczególnie z tyłu, to nici z falowania

Teraz jest tak:
U mnie z tyłu też gorzej faluje, daję też jakoś tak 2 orzechy laskowe, inaczej jest szorstko właśnie.

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
A skład tego żelu nie zrobi krzywdy włosom? Jest ok?


Dziewczyny, możecie polecić jakieś pianki do włosów kręconych z fajnym składem?
Skład wydaje mi się ok
Nie lubię pianek

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość

A ja mam lenia włosowego Nie stylizuję, chodzę w związanych tylko,chociaż pogoda za oknem ulubiona dla moich włosów
A ja dziś pierwszy raz od jakiś 2 tygodni stylizowałam


Użyłam tego żelu męskiego z lidla, ładnie i wyżej się skręciło, no i jest mięciutko, a dałam go sporawo jak na tą długość (jakieś 2 orzechy laskowe), ale nie jest szorstko no i jest objętość

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2013-08-19 o 17:18
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 18:14   #86
Mniszka212
Przyczajenie
 
Avatar Mniszka212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Użyłam tego żelu męskiego z lidla, ładnie i wyżej się skręciło, no i jest mięciutko, a dałam go sporawo jak na tą długość (jakieś 2 orzechy laskowe), ale nie jest szorstko no i jest objętość
Prześliczne

Jestem po cięciu - zobaczymy jak będzie

Edytowane przez Mniszka212
Czas edycji: 2013-08-19 o 18:16
Mniszka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 19:02   #87
martuchaOo7
Raczkowanie
 
Avatar martuchaOo7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Dziewczęta, mam do was pytanie. Kupiłam szampon morelowy "sekrety prowansji" garnier do włosów skłonnych do przesuszania i na trzecim miejscu w składzie po wodzie i SLES jest citric acid czyli kwasek cytrynowy. W środku składu jest kwas salicylowy. Moim zdaniem to bardzo kwaśny szampon, bo z reguły one są zasadowe (oprócz tych po farbowaniu). Dobrze rozumiem, prawda? Teraz mam dylemat czy on mi łusek włosowych za bardzo nie domknie i odżywka się nie wchłonie jak trzeba.
Co sądzicie?
__________________
„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
martuchaOo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 19:23   #88
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Odżywki fakt zgodne, co do pianki to jeszcze się nie spotkałam z żadną zgodną z cg poza starą rossmanową. A szamponu jakiego teraz używasz?
Używam szampon Garnier Fruity Pasion klik
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 20:36   #89
pina258
Raczkowanie
 
Avatar pina258
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 195
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Ok. Ja też już wróciłam od fryzjera. I jestem zadowolona. No to zapuszczam dalej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0253.jpg (129,2 KB, 64 załadowań)
__________________
When you lose, it's like you're starving. When you win, it's like you're starving, but you ate a little crumb.
pina258 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 09:04   #90
Rudzioch
Raczkowanie
 
Avatar Rudzioch
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 110
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Za oknem jakaś mżawka czy inne dziwadło, więc moje włosy robią co chcą. Po dojechaniu do pracy już mam fruwające końcówki, ale od rana całkiem fajnie się ułożyły. Dostały wczoraj Biovaxa z lnianym glutem pod czepek i olej lniany na noc. Lubią to A ja jestem zachwycona, bo włosów jakby więcej, kucyk na pewno grubszy, objętości dostały, nie leżą ulizane na czerepie. Szał normalnie. Dziś zaczynam dudlać drożdże, bo marzą mi się loki do łopatek.

Czy ktoś wie, czemu ciągle moje zdjęcia dodają się bokiem? Co popsułam?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy1.jpg (119,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy2.jpg (131,4 KB, 28 załadowań)
Rudzioch jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-10 09:11:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.