Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-04, 17:49   #241
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Mail i telefon jeszcze bym dodała, bo wiem, że są osoby, które sprawdzają maila raz na 2 tyg...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 09:11   #242
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Wiem o tym aż za dobrze
Nie mam jeszcze żadnej odpowiedzi, ale w PL był weekend majowy, tym to na razie usprawiedliwiam. Jeśli w poniedziałek dalej będzie pusto, to faktycznie zainwestuję w rozmowę tel...
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 22:37   #243
Whisky95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Hej, chce sie przenieść z PWSZ w Legnicy na UP Wrocław . Ktoś kiedyś próbował ? Z tego co pytałam w dziekanacie we wro jest taka mozliwosc ale ze to zalezy od ocen i obecnosci i pokrywajacych sie przedmiotów.
Chodzi o zamiane dietetyki na żywienie człowieka i dietetyke .
Na up jest np. chemia ogolna , chemia organiczna , podstawy psychologi
U mnie teraz jest chemia ogolna i organiczna, podstawy psychologi jako modół myslicie ze przepisza z tego oceny ? procz tego u mnie nie ma tylko 3 przedmiotów które sa we wrocławiu . Myślicie ze bede mogłą sie przeniesc i tylko te 3 bede musiała zaliczyć ?

Edytowane przez Whisky95
Czas edycji: 2017-10-08 o 22:45
Whisky95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 23:35   #244
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Whisky95 Pokaż wiadomość
Hej, chce sie przenieść z PWSZ w Legnicy na UP Wrocław . Ktoś kiedyś próbował ? Z tego co pytałam w dziekanacie we wro jest taka mozliwosc ale ze to zalezy od ocen i obecnosci i pokrywajacych sie przedmiotów.
Chodzi o zamiane dietetyki na żywienie człowieka i dietetyke .
Na up jest np. chemia ogolna , chemia organiczna , podstawy psychologi
U mnie teraz jest chemia ogolna i organiczna, podstawy psychologi jako modół myslicie ze przepisza z tego oceny ? procz tego u mnie nie ma tylko 3 przedmiotów które sa we wrocławiu . Myślicie ze bede mogłą sie przeniesc i tylko te 3 bede musiała zaliczyć ?
Decyzja zależy od dziekana. U mnie na uczelni są osoby, które zaliczały 3 przedmioty jako różnice, a nawet więcej - koleżanka, bodajże, miała 4. Także da się. Ale to nie jest nigdzie określone, w żadnych przepisach, że może być tyle czy tyle przedmiotów. Jeden dziekan powie, że 3 to za dużo, a jeden się zgodzi na 4. Nie ma na to reguły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 23:52   #245
Kartew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Cześć, chcę się przepisać na inny kierunek. Dostałem dokumenty do wypełnienia dla dziekana w których muszę uzasadnić swoją decyzję. Ogólna sytuacja jest taka, że miałem iść wcześniej na zarządzanie ale rodzice i znajomi mówili, a spróbuj na automatykę (praca dobra itd) i tak niestety zrobiłem.
Już po krótkim czasie okazało się, że jest to kierunek całkiem nie w moim typie, elektrotechnika itd...

Jak to teraz dobrze uzasadnić, żeby dziekan był skłonny rozpatrzyć pozytywnie prośbę?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Kartew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 22:34   #246
MyEyesHurt
Raczkowanie
 
Avatar MyEyesHurt
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 122
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Witam. Poczytalem to i owo i...Pytanie jest takie - otoz w regulaminie uczelni rozumiem, ze mam szanse sie przeniesc, ale od czego i kiedy zaczac taka operacje? Z tego co tu pisali bardziej doswiadczeni, to raczej jeszcze za wczesnie na kontakt z dziekanami?

Dzieki z gory!
MyEyesHurt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 14:45   #247
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MyEyesHurt Pokaż wiadomość
Witam. Poczytalem to i owo i...Pytanie jest takie - otoz w regulaminie uczelni rozumiem, ze mam szanse sie przeniesc, ale od czego i kiedy zaczac taka operacje? Z tego co tu pisali bardziej doswiadczeni, to raczej jeszcze za wczesnie na kontakt z dziekanami?

Dzieki z gory!
Za to to na pewno idealna pora na kontakt z dziekanatem i poznaniem szczegółów takiej operacji. Zwłaszcza, że w aktualnej sytuacji moze to wygladac troche inaczej.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 23:47   #248
MyEyesHurt
Raczkowanie
 
Avatar MyEyesHurt
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 122
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Za to to na pewno idealna pora na kontakt z dziekanatem i poznaniem szczegółów takiej operacji. Zwłaszcza, że w aktualnej sytuacji moze to wygladac troche inaczej.
Napisalem i nie dostalem odpowiedzi juz przez 2 dni robocze, chyba najlepiej dzwonic co nie? Chodzi o Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie...
MyEyesHurt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 18:33   #249
kometology55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 2
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Whisky95 Pokaż wiadomość
Hej, chce sie przenieść z PWSZ w Legnicy na UP Wrocław . Ktoś kiedyś próbował ? Z tego co pytałam w dziekanacie we wro jest taka mozliwosc ale ze to zalezy od ocen i obecnosci i pokrywajacych sie przedmiotów.
Chodzi o zamiane dietetyki na żywienie człowieka i dietetyke .
Na up jest np. chemia ogolna , chemia organiczna , podstawy psychologi
U mnie teraz jest chemia ogolna i organiczna, podstawy psychologi jako modół myslicie ze przepisza z tego oceny ? procz tego u mnie nie ma tylko 3 przedmiotów które sa we wrocławiu . Myślicie ze bede mogłą sie przeniesc i tylko te 3 bede musiała zaliczyć ?



Hej, mam podobny problem. Też chcę się przenieść z PWSZ na Uniwersytet. Dostałam super ofertę pracy i pomyslałam, że szkoda zmarnować taką okazję. Niestety mojego kierunku na PWSZce nie ma w trybie zaocznym, dlatego chcę się przenieść na inną uczelnię, tj. Uniwersytet w Krakowie. Czy da się w ogóle przenieść z PWSZ na uniwersytet? Oczywiście już zdążyłam porównać róznice programowe i na spokojnie wszystko mi się pokryje. Chodzi mi tylko o sam fakt przeniesienia z Wyższej Szkoły zawodowej. Czy na uniwerku nie będą robić problemu że nie przenoszę się z uniwersytetu tylko trochę innej uczelni? Studiowalabym oczywiście ten sam kierunek.
kometology55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 21:03   #250
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Jest to na pewno możliwe. Ja przenosiłem się niby między uniwersytetem a uniwersytetem a w praktyce na politechnikę. Również na zupełnie inny kierunek bo z chemii na technologię chemiczną. Tak naprawdę w przenoszeniu ważne jest uzasadnienie wniosku o zgodę oraz to żeby róznice programowe nie były w ogromne.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 16:36   #251
AdaSz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć Wszystkim,

ja też mam pytanie w temacie. Studiuję zaocznie i jestem obecnie na IV roku (kierunek: prawo). Jestem studentką prywatnej uczelni, która jak na początku sądziłam jest dobrą alternatywą dla uniwerków, ale niesety okazało się inaczej. Bardzo uwiera mnie to, że zajęcia są na bardzo niskim poziomie, a na zaliczeniach jakby to powiedzieć wiele osób nie jest samodzielna i przez to raz że niewiele jestem w stanie wynieść zajęć, a dwa taki dyplom jest niewiele warty. Dlatego też chciałabym się przenieść na uczelnie, na której zaczynałam studia (UWr). Musiałam zrezygnować po 1 semestrze choć byłam z nich zadowolona (rodzina, praca). Wiem wiem, wiele osób uzna że przenoszenie się przed ostatnim roku studiów jest idiotyczne ale to moje pierwsze studia i bardzo zależy mi na tym. Myślę o tym już od kilku semestrów, ale dopiero teraz mam takie możliwości. Co o tym sądzicie, czy ktoś miał podobny problem?
AdaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-25, 16:24   #252
kometology55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 2
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Dzień dobry to znowu ja. Tym razem moje pytanie dotyczy przeniesienia się na inną uczelnie i związane z tym ewentualne koszty.
Jestem studentką 1 roku na publicznej uczelni. Studiuję filologię angielską dziennie, ale od 3 semestru chciałabym się przenieść na inną uczelnię w trybie zaocznym. Powodem jest nieotwarcie specjalizacji na uczelni macierzystej (a to właśnie dla niej wybrałam ten kierunek studiów, o nieotwarciu dowiedziałam się w czasie trwania 2 semestru).
Przejdźmy więc do tej bardziej skomplikowanej części. Pragnę przenieść się na inny uniwersytet również na filologię angielską, tylko tym razem zaocznie, bo dostałam pracę. Jeśli chodzi o różnice programowe to są one niewielkie (no bo przenoszę się na ten sam kierunek, jedynie inny tryb). Zajęcia mam właściwie te same tylko problemem są punkty ECTS za nie. Na uczelni macierzystej z np. przedmiotu Fonetyka mam 4 punkty ECTS (30 godzin po 2 ects na jeden semestr= 60 godzin za cały pierwszy rok). Na uczelni na którą chcę się przenieść za ten przedmiot jest już 6 punktow ECTS mimo iż na 1 semestrze zajęć konwersatorium jest tylko 28 godzin i 4 ECTS w 2 semestrze (22 godziny zajęć). Biorąc to pod uwagę jestem jakby 10 godzin zajęć do przodu, a jednak mimo to mam braki w punktach ECTS. Sprawdziłam to w karcie kursu i wyszło na to, że oprócz tego dostaje się punkty za pracę w domu (przygotowanie do egzaminu itp). Rozumiem, że roznicę w postaci tych 6 ECTS musiałabym zapłacić? Jeśli tak, to czy mimo zaliczenia przedmiotu na uczelni macierzystej będę musiała zaliczać go jeszcze raz chodząc na zajęcia (co w takim razie z tymi 10 nadgodzinami które miałam na macierzystej?). W jaki sposób można udowodnić taki domowy wkład pracy studenta? Mimo, że wszystkie przedmioty mi się powtarzają i na macierzystej miałam więcej godzin zajęć to mam te braki w punktach ECTS (przez ten domowy wkład pracy).
Po pierwszym roku na uczelni macierzystej uzyskałam 60 punktów ECTS (27 pierwszy semestr, 33 drugi semestr), a na nowej będę potrzebowała również 60 ECTS (30 pierwszy semestr, 30 drugi semestr).
Czy będę musiała w takim wypadku nadrabiać wszystkie przedmioty przez brakujące ects? Jak z kosztami w tym wypadku jeśli przenoszę się z dziennych na zaoczne?
Aha, niestety nie mogę zadzwonić do sekratariatu ponieważ pracownicy mają urlop, a sprawa jest dość pilna.
kometology55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 00:24   #253
NeonAngel
Raczkowanie
 
Avatar NeonAngel
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Za górami, za lasami
Wiadomości: 59
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

AdaSz,
Sprawdź, czy w regulaminie docelowej uczelni nie ma zapisu zakazującego przenoszenie się na ostatni rok studiów. Jestem teraz w trakcie próby przeniesienia się z jednej uczelni na drugą (studia jednolite magisterskie, jestem po III roku) i widziałam w regulaminie mojej docelowej uczelni, ze nie przenoszą na ostatni rok.

Edytowane przez NeonAngel
Czas edycji: 2020-08-11 o 00:25 Powód: zapomniałam dopisać, do kogo kieruję odpowiedź
NeonAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 17:30   #254
Treekt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć. Jestem studentem pierwszego roku informatyki i chciałbym się przenieść na Politechnikę Krakowską po sesji letniej. Wszystkie przedmioty, które są na PK mam też na swojej uczelni oraz dodatkowo na obecnej uczelni mam kilka innych przedmiotów, których nie ma na PK. Różnice są tylko w ilościach godzin oraz punktach ECTS np. na obecnej uczelni mam 30h analizy matematycznej i 3 pkt. ECTS a na PK jest 45h i 7 pkt. ECTS.

Czy taka spora różnica w punktach ECTS i w ilościach godzin może przeszkodzić podczas przenosin? W regulaminie PK nie znalazłem żadnych informacji o tym oraz o minimalnej średniej (moja na 1 semestr wynosiła 4.56).
Treekt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 19:02   #255
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Treekt Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem studentem pierwszego roku informatyki i chciałbym się przenieść na Politechnikę Krakowską po sesji letniej. Wszystkie przedmioty, które są na PK mam też na swojej uczelni oraz dodatkowo na obecnej uczelni mam kilka innych przedmiotów, których nie ma na PK. Różnice są tylko w ilościach godzin oraz punktach ECTS np. na obecnej uczelni mam 30h analizy matematycznej i 3 pkt. ECTS a na PK jest 45h i 7 pkt. ECTS.

Czy taka spora różnica w punktach ECTS i w ilościach godzin może przeszkodzić podczas przenosin? W regulaminie PK nie znalazłem żadnych informacji o tym oraz o minimalnej średniej (moja na 1 semestr wynosiła 4.56).
Spytaj na uczelni. Pewnie porównają program Twojej uczelni z tym co oni mają i jeśli miałaś mniej, to będziesz musiała zrobić ten przedmiot.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 20:57   #256
Treekt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

W regulaminie PK można przeczytać:
"Student ubiegający się o zmianę uczelni, wydziału, kierunku, specjalności lub formy studiów powinien złożyć w dziekanacie wydziału PK, na który zamierza się przenieść, umotywowany wniosek wraz z indeksem lub wydaną przez administrację uczelni bądź wydziału, który opuszcza, dokumentacją przedstawiającą przebieg studiów oraz uzyskane efekty uczenia się, nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem semestru."

"uzyskane efekty uczenia się" wydaje obecna uczelnia czy są to jakieś inne dokumenty np. wyniki maturalne, certyfikaty zawodowe?

Ile mniej więcej można czekać na wykaz przedmiotów, zatwierdzonych ocen oraz pisemną zgodę na obecnego Dziekana?
Treekt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 22:11   #257
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Treekt Pokaż wiadomość
W regulaminie PK można przeczytać:
"Student ubiegający się o zmianę uczelni, wydziału, kierunku, specjalności lub formy studiów powinien złożyć w dziekanacie wydziału PK, na który zamierza się przenieść, umotywowany wniosek wraz z indeksem lub wydaną przez administrację uczelni bądź wydziału, który opuszcza, dokumentacją przedstawiającą przebieg studiów oraz uzyskane efekty uczenia się, nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem semestru."

"uzyskane efekty uczenia się" wydaje obecna uczelnia czy są to jakieś inne dokumenty np. wyniki maturalne, certyfikaty zawodowe?

Ile mniej więcej można czekać na wykaz przedmiotów, zatwierdzonych ocen oraz pisemną zgodę na obecnego Dziekana?
Proponuję, żebyś nie pytała się nas, tylko na te pytania odpowiedzi udzieli Ci dziekanat PK.


Mogę Ci tylko powiedzieć, jak to wyglądało u mnie. Jeśli ktoś przyszedł z przedmiotem z innej uczelni, a na tym przedmiocie przerobił mniejszy zakres materiału niż u nas, to musiał i tak zaliczyć przedmiot jeszcze raz.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-10, 18:46   #258
Agaga797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć, jestem studentką 1 roku prawa. Matura nie poszła mi najgorzej, ale i nie najlepiej aby dostać się na czołowe uniwersytety w Polsce, dlatego postanowiłam ,,zaczepić się'' o jakąkolwiek uczelnię. Planuję się przenieść po roku na UWR, stąd moje pytanie. Czy oprócz średniej z danego roku i wniosku równie ważny jest wynik z matury,którego ilość punktów wpasowałaby się w dany rok akademicki? Czy jeśli nie spełnię tego warunku mam szansę na przeniesienie? Dodam jeszcze tylko, że chodzi o studia dzienne.
Agaga797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 10:36   #259
AnulaZi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Ja w rodzinie mam osobę, która przenosiła się ze studiów stacjonarnych na studia realizowane online przez WSKZ. Głównym argumentem było tutaj to, że nie chciała wiecznie dojeżdzać na uczelnie i płacić za wynajem mieszkania. Dodatkowo mogła łatwo dołączyć do trwającego semestru. Zdecydowanie zaoszczędziła zostając w domu i mogąc uczyć się online.
AnulaZi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 10:36:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.