Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-31, 08:36   #1
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638

Biotechnologia - WĄTEK ZBIORCZY


Witajcie
W przyszłym roku planuję podjąć studia na biotechnologii. Chciałabym się dowiedzieć więcej o realiach tego kierunku
Na jakich uczelniach najlepiej ją studiować, jak wygląda studiowanie i jak to wygląda po nich.
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 09:12   #2
Emisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 95
Dot.: Biotechnologia

Więc tak: ja jestem teraz na 1 roku biotechnologii, studiuję na UR w Krakowie. Miałam jeszcze parę miesięcy spory problem, taki jak Ty teraz. To też, myślę, zależy, skąd jesteś, bo chyba bez sensu jest iść na studia na 2 koniec Polski kiedy masz dobrą uczelnię także blisko siebie.
Generalnie mówi się, że w Polsce ciężko jest po tym znaleźć pracę i takie tam, zrobiła się moda na biotech i rynek pracy niby nie wchłonie tylu abolwentów.. Przestrzegano mnie przed tym, ale ja poszłam na to, co mnie interesowało, może za parę lat będzie inaczej w Polsce... ;x No ale, w razie W zawsze można wyjechać za granicę - tam ze znalezieniem pracy nie ma problemu, no i zarabia się dużo więcej. Dużo osób straszyło mnie, że koszą z matmy i takie tam. 1 rok jest dosyć nudny, nie ma ciekawych przedmiotów, typowo biotechnologicznych. Ciekawiej jest dalej - 2,3 rok, oczywiście także ciężej ;p Na razie mam w miarę przystępny plan , ale mam wrażenie, że i tak mam dość dużo nauki, kiedy porównuję się do znajomych z innych uczelni :/
Jeśli chodzi o uczelnię - po 1 nie idź na żaden uniwersytet - jest to uczelnia typowo humanistyczna i kierunki z bio i chem są tam na cienkim poziomie. Szczególnie ubogo podobno jest z biologią. No i lipa z zajęciami praktycznymi. Aha, przede wszystkim tam studia kończą się licencjatem. Na uczelniach medycznych również. Na polibudach ogromny nacisk kładą na matmę, chemię, fizykę i wszystko co z tym związane (grafika unżynierska itp.), trochę mniej jest biologii. Tam te studia wyglądają jak typowo techniczne. Ale kończą się inżynierem, tak samo jak na uczelniach przyrodniczych/rolniczych. Wg mnie najlepsza opcja to polibuda lub uczelnia typu UR. A w jakim mieście byś chciała studiować, albo jakie rozważasz?
Masz jeszcze duuużo czasu, jeszcze Ci się wiele może pozmieniać tak ja miałam, w ostatniej chwili zmieniła mi się wizja studiowania
__________________
POMÓŻMY KUBUSIOWI - ŻYWCEM PODPALONEMU PIESKOWI!!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499870
http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1434981838.html


NAKARM ZWIERZĄTKA PRZEZ INTERNET - ZA DARMO!! KLIKNIJ: http://www.pustamiska.pl
Emisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 10:31   #3
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Emisiek Pokaż wiadomość
Więc tak: ja jestem teraz na 1 roku biotechnologii, studiuję na UR w Krakowie. Miałam jeszcze parę miesięcy spory problem, taki jak Ty teraz. To też, myślę, zależy, skąd jesteś, bo chyba bez sensu jest iść na studia na 2 koniec Polski kiedy masz dobrą uczelnię także blisko siebie.
Generalnie mówi się, że w Polsce ciężko jest po tym znaleźć pracę i takie tam, zrobiła się moda na biotech i rynek pracy niby nie wchłonie tylu abolwentów.. Przestrzegano mnie przed tym, ale ja poszłam na to, co mnie interesowało, może za parę lat będzie inaczej w Polsce... ;x No ale, w razie W zawsze można wyjechać za granicę - tam ze znalezieniem pracy nie ma problemu, no i zarabia się dużo więcej. Dużo osób straszyło mnie, że koszą z matmy i takie tam. 1 rok jest dosyć nudny, nie ma ciekawych przedmiotów, typowo biotechnologicznych. Ciekawiej jest dalej - 2,3 rok, oczywiście także ciężej ;p Na razie mam w miarę przystępny plan , ale mam wrażenie, że i tak mam dość dużo nauki, kiedy porównuję się do znajomych z innych uczelni :/
Jeśli chodzi o uczelnię - po 1 nie idź na żaden uniwersytet - jest to uczelnia typowo humanistyczna i kierunki z bio i chem są tam na cienkim poziomie. Szczególnie ubogo podobno jest z biologią. No i lipa z zajęciami praktycznymi. Aha, przede wszystkim tam studia kończą się licencjatem. Na uczelniach medycznych również. Na polibudach ogromny nacisk kładą na matmę, chemię, fizykę i wszystko co z tym związane (grafika unżynierska itp.), trochę mniej jest biologii. Tam te studia wyglądają jak typowo techniczne. Ale kończą się inżynierem, tak samo jak na uczelniach przyrodniczych/rolniczych. Wg mnie najlepsza opcja to polibuda lub uczelnia typu UR. A w jakim mieście byś chciała studiować, albo jakie rozważasz?
Masz jeszcze duuużo czasu, jeszcze Ci się wiele może pozmieniać tak ja miałam, w ostatniej chwili zmieniła mi się wizja studiowania
Myślałam o SGGW w Warszawie. Uczelnia widać, że się rozwija, mój chłopak tam studiuje i jest zachwycony. Jak na razie wylądowałam na filozofii na UMK, ale zakręciłam się i zaciągnęłam języka. Ludzie bardzo sobie chwalą biotech na Collegium Medicum, ale jak sama napisałaś to jest uczelnia medyczna. Słyszałam również dużo dobrego o polibudzie w Gdańsku, ale to jednak bardzo daleko (mieszkam w Płocku, jakieś 120 km od W-wy). Dlatego skłaniam się na stolicę. Większe miasto, większe perspektywy.
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 11:03   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Biotechnologia

Ja jestem na 5 roku biotechnologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Kierunek w teorii jest fajny, tzn. przedmioty bardzo ładnie się nazywają, ale później się okazuje, że robimy na nich wielkie NIC. Zajęć w laboratorium jest niewiele, a jeśli są, to mało ciekawych rzeczy się na nich dzieje. Więcej umiejętności pracy laboratoryjnej zyskałam przez miesiąc praktyk.
Jeśli chodzi o samą uczelnię to raczej nie polecam Plan jest trochę bez sensu ułożony, teraz na IX semestrze mam 6 przedmiotów i 3 fakultety, pierwszy raz od początku studiów mam w ogóle jakiś dzień w tygodniu wolny (jakby nie było to nie wiem kiedy w ogóle mielibyśmy się zabrać za badania do pracy mgr).
Na mojej uczelni raczej z takich przedmiotów jak fizyka i chemia nie kosili, tzn. były do przejścia jak ktoś sobie nie zrobił zaległości od początku (jak ja chemię z semestru zimowego zaliczyłam w końcu w maju ). Matematyka w ogóle była "lajtowa", ale to pewnie wszystko zależy od prowadzącego.
Perspektywy na pracę w naszym kraju też są takie sobie, a za granicę nigdy nie planowałam wyjeżdżać. Też 5 lat temu wydawało mi się, że za te kilka lat wszystko w Polsce się rozwinie w tym temacie, ale jednak nie za bardzo...
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 11:03   #5
Meetaxa
Raczkowanie
 
Avatar Meetaxa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: Biotechnologia

co do biotechu na polibudzie w gdańsku- mam znajomych zarówno z pierwszego roku jak i lat starszych i raczej kręcą nosem. Ja się cieszę, że tam nie wylądowałam- sama jestem na biotechnologii na UWM i jestem bardzo zadowolona, wbrew opinii że nie warto studiować na uniwerku koleżanki wyżej ;p Sprzęt w tym roku wymienili, więc pracujemy na całkowicie nowych urządzeniach. Zajęcia są ciekawe, aczkolwiek na 1 roku mają mało wspólnego z typowo biotechnologicznym fachem.
Meetaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 11:39   #6
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Emisiek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o uczelnię - po 1 nie idź na żaden uniwersytet - jest to uczelnia typowo humanistyczna i kierunki z bio i chem są tam na cienkim poziomie. Szczególnie ubogo podobno jest z biologią. No i lipa z zajęciami praktycznymi.
Bzdura! Uniwersytet typowo humanistyczny?? Zawsze na uczelniach technicznych nagadują jak to na uniwerkach jest beznadziejnie a na uniwerkach jak to na tych technicznych jest kijowo. Ja studiowałam zarówno na polibudzie jak i na uniwerku i to na uniwerku było lepiej. Zdecydowanie więcej zajęć laboratoryjnych niż moi znajomi na polibudzie! Podejście naukowe a nie stricte techniczne, no ale zależy co kogo interesuje.
Jeśli ktoś myśli o biotechu, to musi się zastanowić co chce robić w przyszłości, co go interesuje: czy bycie naukowcem - biologiem molekularnym, czy wytwarzać leki i kosmetyki, projektować linie produkcyjne a moze w stronę diagnostyki medycznej albo zastosowanie w rolnictwie i hodowli zwierząt i roślin. I pod tym katem wybrać typ uczelni i specjalizację, przejrzeć ogólno-dostępne programy studiów, popytac osób studiujących czy np da się prowadzić badania, które Cię interesują, jakie są Katedry i czym się zajmują. Idąc na biotech trzeba byc świadomym, że w Polsce z fajną pracą po tym kierunku jest baaaaaaaaaaardzo ciężko. Dla dobrych osób najbardziej interesujące wyjscie to praca naukowa. Jeśli ktoś myśli o wyjeździe zagranicę, to w czasie studiów warto jeździć na zagraniczne staże i praktyki, wielu osobom udaje się potem tak chwycić pracę czy fajny doktorat.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Meetaxa Pokaż wiadomość
cZajęcia są ciekawe, aczkolwiek na 1 roku mają mało wspólnego z typowo biotechnologicznym fachem.
Najlepiej jest na ostatnich latach: masz ciekawe specjalistyczne przedmioty i kursy, prowadzisz samodzielnie badania do pracy magisterskiej, jak się dobrze zakręcisz, to można brać udział w ciekawych projektach itp.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez wampir Pokaż wiadomość
Myślałam o SGGW w Warszawie. Uczelnia widać, że się rozwija, mój chłopak tam studiuje i jest zachwycony.
Też slyszałam wiele dobrego o SGGW i studenci sobie chwalą, ale tak jak pisałam: zastanów się CO konkretnie Cię interesuje. Bo ja po maturze nie wiedziałam.. Myślałam, że biotechnologia, to wszędzie to samo a różnice między uczelniami są znaczne..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 12:27   #7
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Biotechnologia

co do niepolecania uniwerków to się nie zgodzę, moja koleżanka z biotechnologii wybrała uniwerek (UWr) po dokładnym rozeznaniu okazało się, ze poziom jest tam zdecydowanie lepszy niz na polibudzie we Wro

wszystko zależy od danej uczelni, a nie tego czy jest politechniką czy uniwerkiem
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 18:42   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Bzdura! Uniwersytet typowo humanistyczny?? Zawsze na uczelniach technicznych nagadują jak to na uniwerkach jest beznadziejnie a na uniwerkach jak to na tych technicznych jest kijowo
Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
wszystko zależy od danej uczelni, a nie tego czy jest politechniką czy uniwerkiem
a ja jestem zdania że nie można mieć dwóch worków i do jednego wrzucac politechniki, a do drugiego uniwersytety.
czasami uniwerek jest typowo humanistyczny, a czasami nie. czasami.
bo tak jak napisała zła panienka: wszystko zalezy od uczelni

do autorki: dlatego trzeba się rozejrzeć: "aha, w tym mieście uniwerek jest kiepski, ale za to w tym chwala sobie uniwersytet, a w tym jest godna pożałowania polibuda, za to w tym jest całkiem w porzadku".
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 19:34   #9
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Emisiek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o uczelnię - po 1 nie idź na żaden uniwersytet - jest to uczelnia typowo humanistyczna i kierunki z bio i chem są tam na cienkim poziomie. Szczególnie ubogo podobno jest z biologią.

Jak to? Uniwersytety medyczne (stare nazwy akademie medyczne) nie są uczelniami humanistycznymi...
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 20:25   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Jak to? Uniwersytety medyczne (stare nazwy akademie medyczne) nie są uczelniami humanistycznymi...
tutaj mamy chyba niezrozumienie, koleżance chodziło o uniwersytety "wrocławskie, warszawskie, szczecińskie" itp, medycze nie zaliczały się do grupy humanistycznych za to było zaznaczone że po takim uniwersytecie szczecińskim dostaje sie tytuł licencjata (zazwyczaj) i po medycznych też jest licencjat i to jest jedyny element wspólny.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:01   #11
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a ja jestem zdania że nie można mieć dwóch worków i do jednego wrzucac politechniki, a do drugiego uniwersytety.
czasami uniwerek jest typowo humanistyczny, a czasami nie. czasami.
bo tak jak napisała zła panienka: wszystko zalezy od uczelni

do autorki: dlatego trzeba się rozejrzeć: "aha, w tym mieście uniwerek jest kiepski, ale za to w tym chwala sobie uniwersytet, a w tym jest godna pożałowania polibuda, za to w tym jest całkiem w porzadku".
O tym mówię. Wszystko zależy od kierunku prowadzonych badań, sprzętu, ludzi itp.. Należy się zastanowić czego się tak naprawdę od tych studiów oczekuje...

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
tutaj mamy chyba niezrozumienie, koleżance chodziło o uniwersytety "wrocławskie, warszawskie, szczecińskie" itp, medycze nie zaliczały się do grupy humanistycznych za to było zaznaczone że po takim uniwersytecie szczecińskim dostaje sie tytuł licencjata (zazwyczaj) i po medycznych też jest licencjat i to jest jedyny element wspólny.
Taaa... Możma być 100x lepszym biologiem po zwykłym uniwerku (warszawskim, śląskim, jagiellońskim, gdańskim itp.) niż polibudzie...

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2010-10-31 o 21:04
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 21:26   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Biotechnologia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 00:35   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Taaa... Możma być 100x lepszym biologiem po zwykłym uniwerku (warszawskim, śląskim, jagiellońskim, gdańskim itp.) niż polibudzie...
nie jestem pewna co masz na myśli, ale jesli chodziło o moja wypowiedź odnośnie miejsca zdobycia tytułu licencjata - to żeby ktoś nie zrozumiał że ja ten tytuł mam w 4 literach a inżyniera pod niebiosa wychwalam - nigdy tak nie myślałam i zapewne myśleć nie będę. po prostu z tym licencjatem chodziło mi o wytłumaczenie, że to jedyne co łączy "zwykłe" uniwerki z medycznymi, nic więcej
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 10:41   #14
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
nie jestem pewna co masz na myśli, ale jesli chodziło o moja wypowiedź odnośnie miejsca zdobycia tytułu licencjata - to żeby ktoś nie zrozumiał że ja ten tytuł mam w 4 literach a inżyniera pod niebiosa wychwalam - nigdy tak nie myślałam i zapewne myśleć nie będę. po prostu z tym licencjatem chodziło mi o wytłumaczenie, że to jedyne co łączy "zwykłe" uniwerki z medycznymi, nic więcej
Chyba źle zacytowałam, wybacz (miałam trochę %) inna osoba pisała, że na uniwerkach nie ma dobrych biologów i chemików i to mo chodziło
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 13:09   #15
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Chyba źle zacytowałam, wybacz (miałam trochę %) inna osoba pisała, że na uniwerkach nie ma dobrych biologów i chemików i to mo chodziło
aaa, to teraz jasne, już nawet wiem o którym cytacie mówisz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 18:31   #16
koniczynka91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 170
GG do koniczynka91
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
do autorki: dlatego trzeba się rozejrzeć: "aha, w tym mieście uniwerek jest kiepski, ale za to w tym chwala sobie uniwersytet, a w tym jest godna pożałowania polibuda, za to w tym jest całkiem w porzadku".
Vivo, zgadzam się z Toba

To jest tak, że w każdym mieście lepiej jest postrzegany ten kierunek na uniwreku, a raz na polibudzie. Musisz wiedzieć też, co Cię interesuje i patrzec na SPECJALIZACJE. Bo o to głównie się rozchodzi. Sama nie polecam biotechnologii, jednak jeśli Ciebie to kręci, to i tak na to pójdziesz . Więc rozejrzyj się za specjalizacją, która będzie twoim marzeniem - dla niej warto jest zacząć studia na drugim końcu Polski
koniczynka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 22:57   #17
Emisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 95
Dot.: Biotechnologia

No. nieźle się dyskusja rozkręciła
Ja, pisząc swój post, przyznam, że zapomniałam zaznaczyć, o które uczelnie mi chodziło Bo nie miałam na myśli uniwersytetów jako wszystkich z kraju, tylko tych, o których trochę czytałam, słyszałam.. Ale wiadomo, nie studiowałam tam więc nie wiem jak jest naprawdę. Chyba nie ma lepszego sposobu niż wypróbowania kierunku i uczelni na własnej skórze..

Viva91 - nie chodziło mi o to, że na uniwerkach nie ma dobrych biologów i chemików! Po prostu swego czasu rozmawiałam z dużą ilością osób, znajomych; praktycznie wszyscy tak właśnie sądzili odnośnie uniwerków i innych uczelni, laski się tam skarżyły na poziom i wg odradzały, dlatego chciałam się podzielić tą "wiedzą" z młodszą koleżanką ja osobiście to nie mam własnego zdania na ten temat bo nie wiem jak to jest. Ale widzę, że ile osób, tyle opinii :P Fakt faktem że jest w Polsce kilka uniwersytetów na rzeczywiście wysokim poziomie. I nie fukajcie już na mnie , tu nie chodzi o to, że myślę sobie "uniwerki są be i mają beznadziejny poziom", czy coś. A z tym, że są to "bardziej humanistyczne niż przyrodnicze"to po prostu tak mi dosłownie starsi koledzy-studenci doradzali :P i ze niby często w takowy sposób uczelnie postrzegają potencjalni pracodawcy, że niby jest zapotrzebowanie na inżynierów więc dla nich podobno uniwerki to hmm jakby "niższa półka"... Ale jak tak naprawdę jest, to przyznam się - nie wiem, nie wypowiadam się wolę nie mieszać już ;d

SGGW to, myślę, że dobra uczelnia. Ponoć biotech jest tam na wysokim poziomie Także, polecam. Z pewnością bym tam składała papiery, gdyby nie to, że mieszkam zbyt daleko od W-wy.

Myślę, że warto wziąć pod uwagę parę różnych uczelni, przejrzeć program studiów, specjalizcje.. Poczytać co nieco o uczelni, różne fora i takie tam.. Chociaż z tym też trzeba ostrożnie, często każdy wychwala swoją uczelnię pod niebiosy a po innych jeździ ;p
Przede wszystkim trzeba ufać sobie, swojej intuicji Samemu się "dokształcić" na ten temat, może parę osób spytać. Bo potem się wielki zamęt w głowie robi. Ja się za bardzo "oczytałam" i nie powiem, misz-masz niezły był.


Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś myśli o biotechu, to musi się zastanowić co chce robić w przyszłości, co go interesuje: czy bycie naukowcem - biologiem molekularnym, czy wytwarzać leki i kosmetyki, projektować linie produkcyjne a moze w stronę diagnostyki medycznej albo zastosowanie w rolnictwie i hodowli zwierząt i roślin. I pod tym katem wybrać typ uczelni i specjalizację, przejrzeć ogólno-dostępne programy studiów, popytac osób studiujących czy np da się prowadzić badania, które Cię interesują, jakie są Katedry i czym się zajmują.
z tym się zgodzę.
__________________
POMÓŻMY KUBUSIOWI - ŻYWCEM PODPALONEMU PIESKOWI!!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499870
http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1434981838.html


NAKARM ZWIERZĄTKA PRZEZ INTERNET - ZA DARMO!! KLIKNIJ: http://www.pustamiska.pl
Emisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:12   #18
evemonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Biotechnologia

Ja już skończyłam biotechnologię na UP (dawna Akademia Rolnicza) we Wrocławiu, teraz jestem na doktoracie i bardzo sobie chwalę tę uczelnię, mimo ze wiele osób jeździ po uczelniach roliczych. Było naprawdę sporo zajęc praktycznych, poza tym koła naukowe, sejmiki, konferencje.

Piszę to bo wydaje mi się ze to od Ciebie zależy czy studia będą interesujące czy tylko okresem, kiedy bedziesz trwac w zawieszeniu w oczekiwaniu na papierek, który faktycznie niewiele znaczy w Polsce.

Gdy zaczynałam studia tez mówiono o Biotechnologii jako o studiach przyszłości ale wydaje mi się że niewiele sie zmieniło- nadal tylko się mówi, ale nic się nie dzieje. Dlatego po studiach albo ma się wyjątkowe szczęscie i znajomości i znajdzie sie fajną pracę albo- Zachodzie witaj!
Poza tym poziom zajęc na uczelni zależy nie tylko od uczelni ale także od studentów- ja nie potwierdzam ani nie zaprzeczam ale mówi się ze studenci są coraz bardziej leniwi, z roku na rok poziom spada bo wymagania dostosowuje się do ogółu- ile w tym prawdy?
evemonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 21:21   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez Emisiek Pokaż wiadomość
Viva91 - nie chodziło mi o to, że na uniwerkach nie ma dobrych biologów i chemików!
No i znowu...
To nie ja pisałam! Musiałaś pomylić nicki...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 00:24   #20
Emisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 95
Dot.: Biotechnologia

Oj, Viva91 przepraszam za pomyłkę zakręcona wiecznie jestem ;p Rzeczywiście, to było skierowane do kogo innego, tylko tam był wyżej cytat z Twojej wypowiedzi i spojrzałam nie tam gdzie trzeba ;p

evemonia - jak mawia mój brat, nie ma takiego pojęcia jak "poziom danej uczelni", można mówić jedynie o poziomie studentów na niej studiujących
__________________
POMÓŻMY KUBUSIOWI - ŻYWCEM PODPALONEMU PIESKOWI!!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499870
http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1434981838.html


NAKARM ZWIERZĄTKA PRZEZ INTERNET - ZA DARMO!! KLIKNIJ: http://www.pustamiska.pl
Emisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:35   #21
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Biotechnologia

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-11-14 o 11:36
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 12:12   #22
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Akurat pod względem wyposażenia uczelnie sie obecnie rozwijają, więc jest to na plus. Co do poziomu, to ważne są wymagania stawiane studentom, to jaka ilość i jakość wiedzy i praktyki jest im przekazywana. Wiadomo, że są uczelnie bardzije oblegane, gdzie dostają się lepsi i są takie, gdzie przyjmują byle kogo i te wymagania trzeba nieco dopasować..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 11:59   #23
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Biotechnologia

I jeszcze, może ktoś się orientuje, jakie progi punktowe obowiązywały. Wiem, że na SGGW w tym roku był próg 155 punktów.
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:15   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Biotechnologia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 06:47   #25
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
:d
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 08:54   #26
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Biotechnologia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 19:52   #27
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Biotechnologia

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dzięki wielkie
Przeraża mnie to trochę, ale na razie tylko trochę. Dobry kopniak, żeby porządnie tą maturę napisać
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:19   #28
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Biotechnologia

chciałabym odświeżyć trochę, bo wybieram się na biotechnologię i zastanawiam się jaką uczelnie wybrać... mi o bardziej biologiczną stronę tego kierunku czyt. Uniwersytet Przyrodniczy czy Medyczny? Mam indeks na ZUT ale nie jestem coś przekonana do Szczecina. Myslę nad Poznaniem, Krakowem i ew. Bydgoszcz CM. Może ktoś się wypowie i mi pomoże? Najbardziej interesuje mnie genetyka i te sprawy, gdzieś wyczytałam że właśnie w Poznaniu jest specjalizacja zw. z genetyką.
No i jak wygląda ta specjalizacja? Kiedy to się wybiera?
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:27   #29
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Biotechnologia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:35   #30
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Biotechnologia

tak, sprawdzalam, ale chciałam wiedzieć jak to w praktyce wygląda
większe szanse na prace są po uczelni medycznej czy przyrodniczej na tym kierunku? widziałam na planie zajęć onkologię, pediatrię (na medycznej), co się robi na takich zajęciach?
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 09:21:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.