Laserowe usuwanie trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 14:12   #1
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Exclamation

Laserowe usuwanie trądziku


Tak jak w temacie, interesuje mnie laserowe usuwanie trądziku. Jest to dosyć kosztowe, ale jestem przeznaczyć naprawdę dużo pieniędzy, by w końcu odzyskać to co trądzik mi zabrał, a przede wszystkim znów poczuć się sobą i znać swoją wartość.
Czy ktoś już z tego korzystał i na jaki trądzik? Jeśli tak to bardzo proszę o informacje jak te zabiegi przebiegają, czy można po nich wyjść z domu i czy ogólnie są naprawdę skuteczne?

ps. Proszę nie odsyłać mnie do wyszukiwarki, bo już sporo czasu poświęciłam na szukanie informacji i niewiele znalazłam.

Dziękuje za pomoc, wizażanki! ;)
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 22:26   #2
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Trądziku laserem nie usuniesz chyba chodziło ci o blizny po nim? Ja wybieram się na pierwszy zabieg za miesiac...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 10:32   #3
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Trądziku laserem nie usuniesz chyba chodziło ci o blizny po nim? Ja wybieram się na pierwszy zabieg za miesiac...
Nie, chodziło mi o trądzik do tego stosuje się laser IPL w około 4-8 seriach z tego co zdążyłam się zorientować. Zaproponowała mi to moja dermatolog, dlatego rozważam teraz taką opcję.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 14:08   #4
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Ja też chętnie dowiedziałabym się o tym cokolwiek!!! I również tak jak i autorce nie chodzi mi o kwestię usuwania blizn (bo to wiadomo jest powszechna metoda i każdy o niej wie) lecz o usuwaniu TRĄDZIKU laserem. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane? Bardzo mało informacji jest na ten temat w internecie a słyszałam, że takie rzeczy się wykonuje.
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2012-01-17 o 14:12
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:10   #5
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

up, up!

na pewno ktoś miał już stosowany laser na trądzik...nie wierze, że nie ;c
może jakaś kosmetyczka, która obsługuje taki sprzęt jest w stanie coś więcej powiedzieć?

mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy i chciałabym wiedzieć, czy IPL coś na to zdziała, czy moje pieniądze pójdą w błoto...
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:06   #6
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
up, up!

na pewno ktoś miał już stosowany laser na trądzik...nie wierze, że nie ;c
może jakaś kosmetyczka, która obsługuje taki sprzęt jest w stanie coś więcej powiedzieć?

mam trądzik zaskórnikowo-grudkowy i chciałabym wiedzieć, czy IPL coś na to zdziała, czy moje pieniądze pójdą w błoto...
Na pewno nie wykonasz takiego zabiegu u .... kosmetyczki !

Do zabiegów wykonywanych laserem ma uprawnienia tylko lekarz dermatolog.


Może znajdzie się jednak ktoś, kto słyszał o tej metodzie?
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 16:47   #7
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

IPL to w zasadzie nie jest laser, dlatego można też wykonać takie zabiegi w bardziej profesjonalnych salonach kosmetycznych. sama, jeśli zdecydowałabym się na to to oczywiście wolałabym, żeby zrobił to dermatolog, ale w gabinecie kosmetycznym wychodzi to po prostu taniej (ok. 100-130 zł, dermatolog - 300 zł).
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 16:08   #8
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Witam ja ostatnio czytałam o tym leserze http://www.bella-derm.pl/isolaz_tradzik/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:50   #9
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Witam ja ostatnio czytałam o tym leserze http://www.bella-derm.pl/isolaz_tradzik/
o z tym się jeszcze nie spotkałam...ale z opisu zapowiada się obiecującą. jest tylko jeden problem...nie mogę nigdzie indziej znaleźć tego lasera i obawiam się, że jest on dostępny tylko w tym salonie z Warszawy, a ja jestem z Wrocławia...;c

orientujesz się może ile to może kosztować? domniemam, że zapewne duuużo...
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:29   #10
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Kiedyś o nim przeczytałam w Urodzi i sama szukałam czy jest gdzieś w moich okolicach gabinet z tym laserem ,ale również nigdzie nie znalazłam chyba jest tylko w Warszawie:/. Niestety nie orientuję się w cenie ale słyszałam że jest tańszy niż fraxel
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 18:25   #11
blue_velvet1207
Przyczajenie
 
Avatar blue_velvet1207
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Ja mogę Wam pomóc, ponieważ mam już w kwestii trądziku naprawdę spore doświadczenie... Niestety trądzik mam od ok. 10 lat, więc jak tu nie mieć dużej wiedzy na ten temat? Chcąc nie chcąc człowiek zaczyna się interesować tym zagadnieniem, bo w wieku, gdy chce się wyglądać najładniej, akurat nas dopada. Młodość jest tylko jedna i trwa dosyć krótko, dlatego nie potrafię się tym nie przejmować (jako, że jestem kobietą, przejmuję się jeszcze bardziej, tak jak Wy). Rozumiem Was doskonale i naprawdę szczerze Wam współczuję.
Obecnie na twarzy nie mam już trądziku, wyleczyłam go, albo sam "ustąpił", ciężko mi jednoznacznie stwierdzić.

Co do terapii laserowej: ja korzystałam już z serii zabiegów IPL na trądzik, ale obejmowały tylko TWARZ.
Mogę powiedzieć trochę na ten temat, jeśli to Komuś pomoże. )
blue_velvet1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 19:06   #12
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Cytat:
Napisane przez blue_velvet1207 Pokaż wiadomość
Ja mogę Wam pomóc, ponieważ mam już w kwestii trądziku naprawdę spore doświadczenie... Niestety trądzik mam od ok. 10 lat, więc jak tu nie mieć dużej wiedzy na ten temat? Chcąc nie chcąc człowiek zaczyna się interesować tym zagadnieniem, bo w wieku, gdy chce się wyglądać najładniej, akurat nas dopada. Młodość jest tylko jedna i trwa dosyć krótko, dlatego nie potrafię się tym nie przejmować (jako, że jestem kobietą, przejmuję się jeszcze bardziej, tak jak Wy). Rozumiem Was doskonale i naprawdę szczerze Wam współczuję.
Obecnie na twarzy nie mam już trądziku, wyleczyłam go, albo sam "ustąpił", ciężko mi jednoznacznie stwierdzić.

Co do terapii laserowej: ja korzystałam już z serii zabiegów IPL na trądzik, ale obejmowały tylko TWARZ.
Mogę powiedzieć trochę na ten temat, jeśli to Komuś pomoże. )
Ja bym z chęcią się dowiedziała, czy to rzeczywiście ma takie dobre skutki? I jak ogólnie wygląda to po zabiegu, jakieś zaczerwienie, strupki? Wielkie dzięki za pomoc

I gratuluje wygranej z trądzikiem
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:40   #13
blue_velvet1207
Przyczajenie
 
Avatar blue_velvet1207
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Nie ma za co Postaram się pomóc !
No więc tak... ja miałam wykonane 5 zabiegów IPL na całą twarz w odstępach paro tygodniowych (min. 2 tygodnie trzeba odczekać).
Ja już po pierwszym zabiegu widziałam różnice.
W sumie to na początku miałam mieszane uczucia co do tego całego "usuwania trądziku IPL", ponieważ nie było 100% pewności, czy trądzik po tym nie wróci.
Ale teraz jak tak na to patrzę z perspektywy czasu, to chyba rzeczywiście to mi dużo dało, bo na twarzy nie pojawiają mi się w ogóle już duże, bolące pryszcze (te różowe takie, co się kilka dni budują - nie chcę nikomu obrzydzać )
Właściwie to nic mi już nie wyskakuje na twarzy, tylko czasami grudki pojedyncze.
To już nie jest to co kiedyś.
Mówiąc nieskromnie mam ładną cerę, a to co się pojawia jest zazwyczaj z przesuszenia skóry lub przed okresem.
Nie wiem, czy to zasługa tylko IPL, ale poprawa jest ogromna.
Muszę dodać, że stosuję na twarz profilaktycznie Brevoxyl, Acne Derm, które również mi strasznie pomagają, dlatego nie mam pojęcia, czy to sama zasługa IPL.
Teraz mam gorszy problem... trądzik z twarzy zniknął, ale pojawił się na ciele :'( tj. dekolt, plecy, ramiona + blizny i przebarwienia.
Nie jest tego dużo, ale jednak nieprzyjemnie jest patrzeć na swoje ciało pokryte pozapalnymi przebarwieniami.
Przydałaby mi się opinia kogoś, czy usuwanie laserowe przebarwień na ciele potrądzikowych daje efekty. Źle się z tym czuję, ponieważ mam sporo blizn na dekolcie.

A co do tego IPL... cała ta seria jest wg mnie droga, bo taki pojedynczy zabieg kosztuje w zależności od lekarza od 100-400 zł, a niektórzy to pewnie i więcej biorą niż 400 zł za zabieg. Więc jak widzicie taka seria jest droga, ale nie żałuję, bo widzę efekty.
Denerwujące jest tylko to, że trzeba naprawdę sporo płacić za jakieś 15 minut pracy lekarza.
Gdyby te naświetlania były tańsze, stałyby się bardziej powszechne i wielu ludziom by pomogły w lepszym samopoczuciu, kondycji psychicznej.
Bo trądzik i blizny to przecież kompleksy wieluuuuuu ludzi.

Mam nadzieję, że coś pomogłam.

Edytowane przez blue_velvet1207
Czas edycji: 2012-01-29 o 20:46
blue_velvet1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:47   #14
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

to fakt, są stosunkowo drogie, ale właśnie wpadła mi w ręce oferta z groupona na 6 zabiegów IPL + RF po 199zł. niedługo mam wizytę u dermatologa i chciałam się jej dokładnie zapytać czy jest to dla mnie dobre i wtedy się zdecydować, ale w takiej sytuacji...to chyba się skuszę...

blue_velvet1207
a czy już po zabiegu miałaś jakieś skutki uboczne? zaczerwienie? opuchnięcie? czy normalnie można wrócić do codziennego życia? a no i jeszcze jedno pytanie - był jakiś wysyp?
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:16   #15
blue_velvet1207
Przyczajenie
 
Avatar blue_velvet1207
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
to fakt, są stosunkowo drogie, ale właśnie wpadła mi w ręce oferta z groupona na 6 zabiegów IPL + RF po 199zł. niedługo mam wizytę u dermatologa i chciałam się jej dokładnie zapytać czy jest to dla mnie dobre i wtedy się zdecydować, ale w takiej sytuacji...to chyba się skuszę...

blue_velvet1207
a czy już po zabiegu miałaś jakieś skutki uboczne? zaczerwienie? opuchnięcie? czy normalnie można wrócić do codziennego życia? a no i jeszcze jedno pytanie - był jakiś wysyp?
nie wysypu żadnego nie było, mam nadzieję, że Ty też nie będziesz miała. Normalnie można wrócić, ja po tym IPL sobie zwyczajnie do domu wróciłam i nawet się publicznie ludziom pokazywałam parę minut po i nikt jakoś nie zwrócił uwagi. Pewnie dlatego, że nie miałam żadnych ranek, strupków, tylko zaczerwienioną skórę twarzy i tyle. A strupki się potem pojawiły i zaczęło się goić. Może taka gojąca się twarz nie wygląda pięknie, ale po zabiegu trzeba odczekać min. 24 h i można nałożyć makijaż.
U mnie make up wszystko załatwił, chodziłam wtedy do szkoły i nikt nic nie zauważył, bo sobie nałożyłam podkład korygujący, żeby nie było widać tych strupów.
Także nie martw się )
blue_velvet1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:57   #16
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Kusząco to brzmi tylko szkoda ,że to takie drogie...:/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 15:38   #17
blub
Raczkowanie
 
Avatar blub
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 399
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Cytat:
Napisane przez blue_velvet1207 Pokaż wiadomość
Ja mogę Wam pomóc, ponieważ mam już w kwestii trądziku naprawdę spore doświadczenie... Niestety trądzik mam od ok. 10 lat, więc jak tu nie mieć dużej wiedzy na ten temat? Chcąc nie chcąc człowiek zaczyna się interesować tym zagadnieniem, bo w wieku, gdy chce się wyglądać najładniej, akurat nas dopada. Młodość jest tylko jedna i trwa dosyć krótko, dlatego nie potrafię się tym nie przejmować (jako, że jestem kobietą, przejmuję się jeszcze bardziej, tak jak Wy). Rozumiem Was doskonale i naprawdę szczerze Wam współczuję.
Obecnie na twarzy nie mam już trądziku, wyleczyłam go, albo sam "ustąpił", ciężko mi jednoznacznie stwierdzić.

Co do terapii laserowej: ja korzystałam już z serii zabiegów IPL na trądzik, ale obejmowały tylko TWARZ.
Mogę powiedzieć trochę na ten temat, jeśli to Komuś pomoże. )
dobrze w koncu znalezc osobe, ktora wyprobowala laser w leczeniu tradziku ja natomiast mam pytanie: czy mialas zaskorniki i czy zniknely po laserze oraz czy nie wrocily?
blub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 20:00   #18
kropek262
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Też myślałam kiedyś o usunięciu trądziku laserem. Miałam trądzik grudkowy ponad 2 lata temu. Do tej pory stosowałam przeróżne terapie. Na szczęście mam świetnego lekarza który wybił mi z głowy usuwanie laserem, ponieważ po jakimś czasie istnieje możliwość nawrotu. A poza tym laser usuwa tylko wierzchnią część trądziku. Polecił mi lek zwany izotek. Zanim go dostałam musiałam mieć zbadaną krew. Dawkę dobiera się do masy ciała. Po kuracji 7 miesięcznej zapomniałam co to jest trądzik. Izotek może przepisać tylko lekarz dermatolog i trzeba być zawsze pod jego kontrolą.
kropek262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 20:16   #19
blue_velvet1207
Przyczajenie
 
Avatar blue_velvet1207
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Twój lekarz ma rację, że nawrót będzie po takim laserowym usuwaniu, ale mniejszy. Ja przeszłam tylko 3 zabiegi i to tylko na twarz, a teraz mam trądzik jeszcze dodatkowo na dekolcie, okolicach piersi, plecach i ramionach.... więc wyobraźcie sobie, jak się mogę czuć. Ciągle mam wrażenie, że ktoś na mnie patrzy, tzn. na moje pryszcze. Wstydzę się zakładać bluzek z krótkim rękawem. Też mi doktor izotek przepisała. Ale boję się brać, nie wiem, czy to ma sens, bo podejrzewam, że mam zaburzenia hormonalne. Wcześniej miałam trądzik tylko na twarzy. Teraz może nie ma tego AŻ tak dużo, może z 10 pryszczy, ale mam pełno śladów po starych. Są to małe białe blizenki. Niestety usuwanie ich będzie pewnie kosztowne.... Najbardziej mnie wkurza to, że ciągle nowe wyskakują i ciało nie zdąża się zagoić. Powstają blizny i przebarwienia. Zauważyłam znaczne nasilenie przed okresem. W dodatku wydłużył mi się cykl do 36 dni aż, co jest wg mnie trochę nienormalne, bo wcześniej miałam 28 dni.
Troszkę mnie dziwi podejście dr, że od razu mi Izo przepisuje po zobaczeniu stanu skóry. W porównaniu z prawdziwym trądzikiem, z jakim męczą się ludzie, mój to jest nic. Tak jak mówię, mam góra 15 pryszczy, a nie całe plecy obsiane. Tylko gdzieniegdzie wychodzą.
Chciałabym sobie zrobić laserem usuwanie trądzika, ale u lekarza, nie w żadnym gabinecie kosmetycznym, bo tam jest co prawda taniej, ALE MAJĄ GORSZEJ JAKOŚCI SPRZĘT, KTÓRY NIE POMOŻE, TAK JAK U LEKARZ. Piszę to drukowanymi, bo u kosmetyczki IPL jest naprawdę słabiutki i trądziku nie wyleczy. Jak poszłam do dermatologa estetycznego, poczułam różnicę. Efekt utrzymał się do 1,5 roku, a teraz znowu buzia zanieczyszczona, choć mniej.
Przepraszam bardzo za takie rozpisywanie się, ale chcę ostrzec osoby przed tym zabiegiem: nie mówię, że jest złe, bo pomaga, ale TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z BARDZO DUŻYMI KOSZTAMI. Dowiedziałam się, że za obszar plecy, dekolt, ramiona, twarz musiałabym zapłacić jednorazowo 1500 zł, a przecież te zabiegi trzeba powtarzać wielokrotnie.
Niestety ceny zawrotne dla większości osób i mało realne do spełnienia... Mnie obecnie też nie stać by wydać 10 000 zł na "zaleczenie skóry".
blue_velvet1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 09:19   #20
ultrafiolka
Raczkowanie
 
Avatar ultrafiolka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

mi kiedys ginekolorzka pomogłą. poszłąm po pigułki (18lat miałam) i jak popatrzyła na moja facjate to przepisała mi takie co na cere pomogły. wiec jeśli masz problem z chormonami to lepiej isc do ginekologa i moze to pomoże wtedy. ja to juz dawno miałam i teraz biore inne ale trondziku już nie ma m możę po prostu brałam tamte kiedy kończył mi sie okres dojżewania a potem sie skończyhł i teraz jest dobrze ujż.
ultrafiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 18:36   #21
lajfentuzjast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

To prawda, że na trądzik bardzo często pomagają tabletki antykoncepcyjne, ale też nie na każdy rodzaj trądziku. Co powiecie o laserowym usuwaniu tego problemu? Spotkałam się z zabiegami multiplikacyjną platformą Harmony XL i wiem, że one mają też głowicę do usuwania trądziku. Nie wiem jak wygląda sam zabieg bo akowego nie miałam ale z opinii dziewczyn znalezionych w internecie wiem, że są zadowolone z takich zabiegów.
lajfentuzjast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:25   #22
iman001
Raczkowanie
 
Avatar iman001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 69
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

ja byłam na zabiegach leczenia trądziku ipl. co prawda były to jakieś "kliniki piękna" czy coś w tym stylu i być może dlatego to nie pomogło... zrobiłam najpierw 2 zabiegi, później bałam się slońca (po zabiegach trzeba uważać i smarować się wysokim filtrem), po 2-3 miesiącach zrobiłam znów serię 3 zabiegów. Szczerze mówiąc rewelacji nie widziałam- tzn wydawało mi się kilka dni po zabiegach że hmm jak to nazwać bruzdy na twarzy mi się nieco wygładzily, krostki nieco się "schowały" ale z perspektywy czasu oceniam to przedsięwzięcie na kompletne wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Jeśli komuś zależy to proponuję spróbować u dermatologa- zapłaci się raz 500 zł a nie pięć razy po 100, ale może jakiś efekt będzie...
iman001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 13:21   #23
Tolerancja1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Hej dziewczyny!
Od 1/2 gimnazjum zaczęłam mieć problemy z cerą, pojawił się trądzik. Miałam okropny, aż taki ropny. Nie będę opisywać, bo na pewno każdy wie co mam na myśli. Dopiero jakoś w 3 gimnazjum natrafiłam na super panią dermatolog, która przepisała mi właśnie IZOTEK. Muszę wam powiedzieć, że strasznie mi to pomogło, pozbyłam się tych ropnych syfów. Niestety nadal zostały ślady, przebarwienia i na jednym policzku trądzik, ale już o wiele mniejszy. Jednak tego już wcale nie mogę się pozbyć. Dostawałam różne maście, kremy, ale nic. Mam tego dość, bardzo nie lubię przez to swojej cery i teraz właśnie też zastanawiam się nad pójściem na zabieg laserowy. Chciałabym w końcu móc związać sobie spokojnie włosy i cieszyć się swoją cerą.
Tolerancja1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 14:34   #24
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

skoro maści i kremy nie pomocgły na przebarwienia to laser może być dobrym rozwiązaniem. a próbowałaś może złuszczania kwasami TCA? seria takich zabiegów ładnie wyrównuje koloryt i właśnie likwiduje przebarwienia. u mnie w tym wypadku zdawało to egzamin, bo na zaskórniki zamknięte niestety nie podziałało...
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 17:28   #25
ama147
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Ja męczę się z trądzikiem już od ponad 4 lat. Od kilku miesięcy leczę się u dermatologa, ale to kompletnie nic nie daje. Rodzice są źli, bo pani dermatolog przepisała mi dużo drogich leków, a efekty są naprawdę minimalne. W ciągu 4 miesięcy wydałam ponad 700zł. Dlatego mama przypomniała sb, że u lekarza rodzinnego wisi ogłoszenie właśnie o zabiegu laserowym. Jutro tata jedzie do lekarza podpytać co i jak.
Chciałam się tylko dowiedzieć, czy to jest rzeczywiście skuteczne, czy pieniądze na to wydane, naprawdę są tego warte i czy nie będzie nawrotu .? Jestem w 1 klasie liceum i trądzik naprawdę uprzykrza mi życie Mam już go dosyć. Zrobię wszystko, żeby się go pozbyć. Mam całą twarz wysypaną. Większość jest pod skórą, ale żadnym podkładem zakryć tego nie idzie. Ropnych też mam sporo. Ten zabieg laserem jest moją jedyną szansą, ale czy on naprawdę pomoże .?
ama147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 18:19   #26
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

moim zdaniem nie i jak dla mnie to pieniądze wyrzucone w błoto. proponuje retionoidy doustne.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 12:52   #27
katja_ak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Dwa tygodnie temu rozpoczęłam terapię leczenia trądziku laserem IPL+RF. Problem z trądzikiem dotyczy u mnie nie tylko twarzy, ale głównie pleców. Stąd terapia obejmuje twarz, dół i górę pleców- łącznie 3 zabiegi. Ze względu na cenę zabiegów zdecydowałam się wykonać je w gabinecie kosmetycznym. Sprzęt z całą pewnością jest nowy, o jakości wykonania nie wypowiem się, ponieważ nie mam o tym pojęcia/ żadnego porównania. Za tydzień druga seria- choć Pani kosmetyczka zapewniała mnie, że mogę wykonać kolejny zabieg już po 2 tygodniach- jakoś nie mam przekonania, czy oby na 100% nie będzie to zbyt wcześnie- stąd zabiegi będę wykonywać co 3tyg. Zastanawia mnie długość zabiegu- i tu moje pytanie do osób, które miały takie zabiegi. Na twarzy zabieg trwał może 5-7minut- Pani kosmetyczka "strzeliła" kilka razy laserem- za każdym razem w inne miejsce. Czy te zabiegi faktycznie trwają tak króko? Mam na myśli sam udział laseru- bez czasu na oczyszczenie twarzy, nałożenie żelu itp. Z całą pewnością poinformuję Was Drogie Panie jakie będą efekty- oprócz odchudzonego portfela
katja_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 17:24   #28
Przeuroczo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

W kwestii wyjaśnienia. IPL to nie jest laser. Na to się mówi popularnie laser, sprzedawcy kosmetyczkom mówią też, że laser, a te najczęściej o kwestiach technicznych nie mają pojęcia więc wierzą i reklamują swoje zabiegi jako laserowe. Ale technologicznie IPL laserem nie jest i dlatego nie będzie leczył trądziku tak zabiegi u lekarza dermatologa (już laserem).
Przeuroczo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 20:17   #29
znowutomek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

Nie będę zaczynał od nowa tematu, więc zapytam tutaj.

Czy blizny, które zaczynają już opadać co skutkuję dziurami na twarzy idzie wyleczyć by skóra była równa czy proces ten już jest nieodwracalny? Głupi byłem, bo trochę olałem sprawę, ale teraz chciałbym się tego pozbyć. Jest to w ogóle wykonalne?
znowutomek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 14:50   #30
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Laserowe usuwanie trądziku

laserem można spłycić na pewno takie blizny, ale nie wiem czy jest możliwe całkowite ich wygładzenie, to pewnie zależy od skóry, rodzaju lasera.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 15:47:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.