Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 16:55   #1
Paulinette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4

jak przenieść sie na inną uczelnie???


Z powodu często pojawiających się w ostatnim czasie wątków dotyczących przeniesienia, na które najczęściej jest jedna odpowiedź niezależnie od uczelni, która wyjaśnia sprawę w początkowym jej etapie, zakładam wątek zbiorczy w tym temacie. Może znajdą się osoby, które będą chciały podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie zmiany uczelni i będą potrafiły pomóc w szczegółach.

Jednocześnie proszę, żeby o te szczegóły pytać dopiero po odnalezieniu tej podstawowej odpowiedzi na ogólne pytanie "Co zrobić, aby przenieść się z uczelni X na uczelnię Y?", która zawarta jest w regulaminie docelowej uczelni.


Pozdrawiam, viva91

_________________________ _________________________ __

witam
Obecnie studjuję biologię na UŁ jednak moim marzeniem było i w sumie nadal jest SGGW... dlatego chciałabym sie tam przenieść od przyszłego roku akademickiego stąd moje pytanie: w jaki sposób mogę załatwić sobie przeniesienie? czy będą z tym duże problemy???
z góry dziekuję za odpowiedzi

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-07-10 o 14:01
Paulinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:14   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:46   #3
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Najlepiej sprawdzić bezpośrednio na wydziale który Cię interesuje i zrobić to oficjalnie.
Albo druga droga, startować na I rok w rekrutacji i jak się dostaniesz to idziesz na spotkanie z dziekanem ds. studenckich i on Cie przepisuje na odpowiedni rok studiów po zapoznaniu ze zrealizowanym przez Ciebie programem
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:08   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

skontaktuj sie z SSGW.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:17   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

ja się przenosiłam na UWr po pierwszym roku, najpierw zorietowałam się czy są miejsca i jakie kryteria trzeba spełnić. Potem wystąpiłam o pisemną zgodę do rektora UWr i rektora mojej uczelni, a potem już było z górki.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:58   #6
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Cytat:
Napisane przez Paulinette Pokaż wiadomość
witam
Obecnie studjuję biologię na UŁ jednak moim marzeniem było i w sumie nadal jest SGGW... dlatego chciałabym sie tam przenieść od przyszłego roku akademickiego stąd moje pytanie: w jaki sposób mogę załatwić sobie przeniesienie? czy będą z tym duże problemy???
z góry dziekuję za odpowiedzi
Mam odwrotnie: jestsem na SGGW ale chcę się przenieść na UŁ
Żeby się przenieść, musisz przede wszytkim zaliczyć wszystkie przedmioty, braki i warunki nie wchodzą w gre. Ja chcę się przenieść najszybciej jak się da, dlatego zadzwoniłam do dziekanatu wydziału przyjmujęcego, czy istnieje możliwość przeniesienia już po pierwszym semestrze. Usłyszałam, że tak, i że jakiś miesiąc przed rozpoczęciem semestru muszę zebrać wszystkie potrzebne papiery: najpierw od dziekana macierzystej uczelni zgodę na przeniesienie i potwierdzenie, że wszystko się zaliczyło, potem idziesz z tym do dziekana przyjmującego i on wydaje ostateczną decyzję, potem uczelnia macierzysta wysyła do uczelni przyjmującej Twoje dokumenty. Dziekan przyjmujący określa też różnice programowe, listę przedmiotów do uzupełnienia i okres, w którym musisz je nadrobić.
Najlepiej przejdź się do swojego dziekanatu i dopytaj o szczegóły, a najnajlepiej;-) zadzwoń na Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW i tam się wszystkiego dowiesz.
tu masz regulamin studiów, rozdział IV, Przeniesienia, wznowienia
http://www.sggw.pl/2011/08/05/regula...iego-20112012/
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 09:56   #7
longamy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Hej Mam pytanie odnośnie SGGW. Obecnie studiuje w Katowicach na pierwszym roku, ale chciałabym się przenieść do Warszawy. Tęsknie za rodziną a stamtąd mam bliżej domu i lepsze perspektywy na przyszłość. Myślicie,że możliwe jest przenieśc się już na semestr letni? Interesuje mnie Wydział Nauk Ekonomicznych. Prosze o odpowiedź! Pozdrawiam
longamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 14:43   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:43   #9
longamy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Czytałam już ten regulamin czyli musze zaliczyć pełny okres studiów,tak? To oznacza, że dopiero po roku? ;< W listopadzie dzwoniłam na SGGW i powiedzieli mi, że możliwe jest przeniesienie już po semestrze...sama już nie wiem. Chyba podeśle tam kogoś do dziekanatu bo sama mam niestety daleko...:p
longamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:47   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 11:12   #11
longamy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Również semestralne. Dziękuję Ci baaaaaaardzo za odpowiedź! Mam nadzieję, że sie uda Mimo wszystko i tak poproszę kogoś ze znajomych aby dowiedział się czegoś więcej w moim imieniu u samego źródła a zapewne jeszcze sama będe musiała się do Warszawy przejechać DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ!
longamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 22:53   #12
Ania18231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
przeniesienie na inną uczelnie

Cześć!
Mam pytanie do osób, które przenosiły się na inną uczelnie, ale na ten sam kierunek.
Jak myślicie, czy da radę się jeszcze przenieść w pierwszym tygodniu października?
Bo pani z dziekanatu mi powiedziała : "No... niech pani spróbuje..."
Ania18231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 23:32   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

To zależy co mówi regulamin uczelni, nie ma co myśleć, trzeba przeczytać.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 09:52   #14
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Przeczytaj regulamin uczelni, do której chcesz się przenieść. Zazwyczaj trzeba mieć zaliczony pierwszy semestr/rok, inaczej nie ma mowy o przenoszeniu się.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 10:17   #15
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam pytanie do osób, które przenosiły się na inną uczelnie, ale na ten sam kierunek.
Jak myślicie, czy da radę się jeszcze przenieść w pierwszym tygodniu października?
Bo pani z dziekanatu mi powiedziała : "No... niech pani spróbuje..."
Moja koleżanka przenosi się na inną uczelnię, ale na ten sam kierunek.
Nie wiem jak w Twoim wypadku, ale moja znajoma żeby móc się przenieść, musiała mieć zaliczone wszystkie przedmioty w pierwszym terminie, średnią minimum 4,5 + zgodę dziekana dotychczasowej uczelni.
Wydaje mi się, że raczej na początku października z przeniesieniem się nie będzie problemu, o ile inne warunki będą spełnione.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:23   #16
Ania18231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To zależy co mówi regulamin uczelni, nie ma co myśleć, trzeba przeczytać.
Przecież regulamin czytałam!
Ale nie ma w nim do kiedy jest ostateczny czas na przeniesienie...
A wiadomo, że o warunkach przenosin czytałam.
Ania18231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:25   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
Przecież regulamin czytałam!
Ale nie ma w nim do kiedy jest ostateczny czas na przeniesienie...
A wiadomo, że o warunkach przenosin czytałam.
Przecież skąd mam to wiedzieć.
Przecież na każdej uczelni może to wyglądać inaczej, ogólnopolskich zasad przenoszenia się nie ma.
Przecież nie podałaś nawet o jaką uczelnię chodzi, więc nawet z doświadczenia nie możemy Ci pomóc.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:30   #18
Ania18231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

"ogólnopolskich zasad przenoszenia się nie ma" - to więc dlatego się pytam, czy jest moze osoba, która się na przykład w październiku przenosiła w pierwszym tygodniu
Ania18231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:31   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
"ogólnopolskich zasad przenoszenia się nie ma" - to więc dlatego się pytam, czy jest moze osoba, która się na przykład w październiku przenosiła w pierwszym tygodniu
a co Ci da, że taką znajdziesz, jeśli przenosiła się z innych uczelni i na innych warunkach niż wygląda to u Ciebie?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-04, 18:19   #20
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam pytanie do osób, które przenosiły się na inną uczelnie, ale na ten sam kierunek.
Jak myślicie, czy da radę się jeszcze przenieść w pierwszym tygodniu października?
Bo pani z dziekanatu mi powiedziała : "No... niech pani spróbuje..."
Zastanawiam się nad tym samym. Z tym że na średnią 4,5 nie ma szans, bo u mnie na kierunku nawet najlepsza osoba takiej nie ma...

Edytowane przez 201706121151
Czas edycji: 2013-08-12 o 00:16
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:23   #21
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

Cytat:
Napisane przez Ania18231 Pokaż wiadomość
"ogólnopolskich zasad przenoszenia się nie ma" - to więc dlatego się pytam, czy jest moze osoba, która się na przykład w październiku przenosiła w pierwszym tygodniu
Moja koleżanka się przenosiła, pisała podanie i czekała na decyzję. Czemu z przeniesieniem czekasz do pierwszego tygodnia października, a nie załatwiasz już teraz? U mnie na uczelni decyzja dziekana o zgodzie na przeniesienie zależy od wyników matury. Było sporo osób, które się nie dostały, a próbowały się przenosić już po rozpoczęciu roku.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:38   #22
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

swego czasu interesowałam się warunkami przeniesienia i z tego co mi wiadomo, trzeba dopełnić formalności PRZED rozpoczęciem nowego semestru. w dziekanatach informowali, że to jest przepis odgórny. no i oczywiście kryterium średniej + zgoda dziekana.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:36   #23
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: przeniesienie na inną uczelnie

No i nie na każdej uczelni wymagają minimalnej średniej.
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 18:48   #24
red_tights
Raczkowanie
 
Avatar red_tights
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 216
Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

Cześć! Jako, że nieubłagalnie zbliża się zimowa sesja egzaminacyjna i kończymy kolejne semestry mam mały mętlik w głowie i mam nadzieję, że ktoś tutaj mi pomoże

Zacznę od początku. Jestem studentką 2 roku, jestem w trakcie 3 semestru i w moim życiu pojawiły się nowe możliwości, praca i
w związku z tym będę mieszkała w nowym mieście. Nie chciałabym przerywać studiów, a przenieść się na uczelnię w innym mieście na ten sam kierunek.

Stąd moje pytania: czy możliwe jest przeniesienie się po 3 semestrze czy trzeba czekać do zakończenia roku? czy są jakieś konkretne warunki?

Wiem, że najlepiej dowiadywać się u konkretnego źródła które mnie interesuje, a;e najpierw chciałabym zasięgnąć wiedzy 'praktycznej',
może ktoś z Was miał podobną sytuację i wie jak to wszystko wygląda?

Aha i jeszcze jedno, chodzi mi o przeniesienie się na Uniwesytet Łódzki, lub którąś z uczelni w Łodzi na studia dzienne.

Edytowane przez red_tights
Czas edycji: 2014-01-01 o 19:22
red_tights jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:35   #25
Alka195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

To zależy od uczelni, bo np. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu masz możliwość zmiany kierunku po semstrze ale warunkiem jest zaliczenie sesji. To samo Uniwersytet Wrocławski. Jeśli chodzi o przeniesienie między uczelniami to warunki pewnie te same lub bardzo zbliżone najlepiej zadzwoń do dziekanatu
Alka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:41   #26
majawzagrodzie
Raczkowanie
 
Avatar majawzagrodzie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 52
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

Da się przenieść, ale będziesz zaliczać różnice programowe i może Cię to dużo stresu kosztować... Jednak jednej uniwersalnej metody nie ma. Dzwonić i pytać u źródła.
majawzagrodzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 11:46   #27
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

Cytat:
Napisane przez red_tights Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze jedno, chodzi mi o przeniesienie się na Uniwesytet Łódzki, lub którąś z uczelni w Łodzi na studia dzienne.
Co do UŁ - jak sama załatwiałam przeniesienie na UŁ, to w regulaminie przeczytałam, że można przenieść się mając zaliczony min. semestr/rok studiów. Mnie interesował EkSoc i tam można się przenieść już po pierwszym semestrze, nie było potrzeb skończenia całego pierwszego roku, więc myślę, że Ty tym bardziej nie musisz czekać do skończenia pełnego roku i możesz przenieść się teraz. Lepiej przenieść się szybciej, będziesz mieć mniej różnic programowych do zaliczenia. Tylko te sprawy należy zacząć ogarniać jeszcze przed sesją Zadzwoń do dziekanatu UŁ, dowiesz się szczegółów. Nie wiem, na jaki wydział Ty się wybierasz, ale na ekosocu panie były w tej sprawie bardzo pomocne
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:25   #28
red_tights
Raczkowanie
 
Avatar red_tights
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 216
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;44422403]Co do UŁ - jak sama załatwiałam przeniesienie na UŁ, to w regulaminie przeczytałam, że można przenieść się mając zaliczony min. semestr/rok studiów. Mnie interesował EkSoc i tam można się przenieść już po pierwszym semestrze, nie było potrzeb skończenia całego pierwszego roku, więc myślę, że Ty tym bardziej nie musisz czekać do skończenia pełnego roku i możesz przenieść się teraz. Lepiej przenieść się szybciej, będziesz mieć mniej różnic programowych do zaliczenia. Tylko te sprawy należy zacząć ogarniać jeszcze przed sesją Zadzwoń do dziekanatu UŁ, dowiesz się szczegółów. Nie wiem, na jaki wydział Ty się wybierasz, ale na ekosocu panie były w tej sprawie bardzo pomocne[/QUOTE]

o to świetnie! bardzo mnie podbudowała Twoja odpowiedź , dziękuję jeśli to ta sama uczelnia to pewnie każdy wydział działa na tej samej zasadzie oby tylko te panie z dziekanatu również były pomocne
we wtorek zacznę dzwonić.
Apropo tych róźnic programowych, bardzo ciężko było?
red_tights jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:45   #29
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej z tym że ja jestem na 1 roku, chcę z wielu powodów (głównie ze względu na odległość i stan zdrowia bliskiej mi osoby) przenieść się na inną uczelnię na ten sam kierunek (wiem że uczelnia docelowa mnie przyjmie, ale nie mam pojęcia czy macierzysta wyrazi zgodę) - w każdym razie mam trochę różnic programowych (nie miałam w tym semestrze 3 przedmiotów tzw.zapychaczy, oby nie robili mi z tego powodu problemów). Jakoś tak nie mam odwagi zadzwonić do dziekanatu, a wiem że trzeba już zacząć załatwiać, ale po prostu boję się usłyszeć "nie"
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2014-01-04 o 16:55
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 17:04   #30
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię w innym mieście.

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej z tym że ja jestem na 1 roku, chcę z wielu powodów (głównie ze względu na odległość i stan zdrowia bliskiej mi osoby) przenieść się na inną uczelnię na ten sam kierunek (wiem że uczelnia docelowa mnie przyjmie, ale nie mam pojęcia czy macierzysta wyrazi zgodę) - w każdym razie mam trochę różnic programowych (nie miałam w tym semestrze 3 przedmiotów tzw.zapychaczy, oby nie robili mi z tego powodu problemów). Jakoś tak nie mam odwagi zadzwonić do dziekanatu, a wiem że trzeba już zacząć załatwiać, ale po prostu boję się usłyszeć "nie"
Macierzystej to wsio rybka gdzie się przenosisz, nie mają nic do gadania.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 10:36:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.