Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-21, 12:55   #3331
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
jestem uzależniona od załatwienia transportu, ale piątek powinien być ok w jakich godzinach by Ci pasowało? Na PW zaraz do Ciebie napiszę spadasz mi z niebios
Ja też mogę Ci jakiejś karmy suchej kupić albo oddać (mam zapas w domu). W piątek idę do lekarza na 17.45, czy po 18.30 mogłabyś podjechać do mnie czy nie bardzo? Mieszkam na Tarchominie.

Mój mejl to anna.s.1983 at gmail.com, daj znać, jeżeli byłabyś zainteresowana.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 13:05   #3332
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ania dam znać jak będę wiedziała co z moim szoferem, on taki mało pro zwierzęcy więc różnie może być z tym dojazdem, wtedy dogadam się z Chatul i wtedy będę wiedziała jak to dalej ogarnąć. Muszę zrobić prawko bo jestem totalmente zależna od fochującego się faceta, który uważa, że przeginam i całego świata przecież nie zbawię :/ dam znać, dzięki za odzew naprawdę wiele to dla mnie znaczy
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 23:37   #3333
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Kurczę, chętnie bym pomogła ale u nas teżmnóstwo rzeczy zwierzakom potrzeba. Jeśli zrobisz akcjęna fb albo zdjęcia czy coś możemy naszą stroną rozpropagować.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 00:06   #3334
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
http://www.uncaged.co.uk/animaltesting.htm - punknt drugi odnośnie Clarins No i co z tym fantem?
Clarins bylo dlugi czas na zielonej liscie Pety, ale faktycznie go teraz nie widze. Nie wiem tylko czy wpakowac go od razu na czerwona czy fioletowa liste, jak myslisz (na testujacej liscie Pety go niby nie ma, ale no ale z z kolei jest na liscie uncaged)?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 01:23   #3335
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
jaka roślina?
chodziło mi o to, że niewłaściwe jest porównywanie roślin do zwierząt jeśli chodzi o czucie(no i nie tylko o to)zwłaszcza jeśli ktoś je mięso, nie troszczy się w ogóle o odczucia innych i jeszcze do tego mówi takie rzeczy chcąć wymusić no właśnie co? żebym przestała jeśc warzywa? To tak jak z tymi co pod artykułami o futrach piszą, "nie nosicie futer ale schabowego jecie" o wege " a kosmetyków testowanych na zwierzętach używacie co za bezsens" samemu nie robiąc nic w kierunku polepszenia świata...
Rośliny nie są martwe, i mają na człowieka ogromny wpływ i bez nich nie mógłby istnieć, ale właśnie ja nie mam wyrzutów jedząc je...

Widziałam ostatnio na necie takie zdjęcia na jednym były zniszczone lasy, a na drugim zniszczony znak i podpis coś w tylu "dlaczego niszczenie mienia stworzonego przez człowieka traktuje się jako zbrodnie(może nie tak ostro, niecny postępek?już nie pamiętam ), a niszczenie natury traktuje się jako postęp...
Szkoda, że nie zapisałam bo motywujące było to zdjęcie .
Mnie ogolnie wpieniaja ludzie ,którzy nic nie robią , a wtrącaja sie w ten temat. Po co im to?! Zeby usprawiedliwić swoje sumienie?! Chyba tak!

Ale tez mnie denerwują tacy,ktorzy są wege czy wegan i śmieją sie i uważają za hipokrytow osoby,które staraja sie pomoc zwierzętom w jakikolwiek sposób. To wychodzi na to, ze lepiej byc juz takim skur...niż cokolwiek pomoc

A , a ta roślina to nie pamietam jak sie nazywa,ale ma takie listki w kształcie serduszka i sie pnie. Miałam taka w domu w dzieciństwie i często leciały z niej łzy

.
Cytat:
Ostatnio w biedronce były sportowe rzeczy, i kupiłam sobie piłkę szwedzką(fit ball) i od tygodnia siedzę na niej kiedy korzystam z komputera i nie wiem czy to przez nią(i przez jogę na pewno ) ale nie mam bóli kręgosłupa. Fajna sprawa bo wymusza dobrą postawę podczas siedzenia, no i nie możesz założyć nogi na nogę
.
Cool. Tez muszę se cos takiego kupić. Bo ciagle zakładam nogi na rożne przedmioty. Zeby nie brzuch to bym na sufit założyła
A to niedobrze bo zły przepływ krwi jest i są odretwienia.

A swoją droga to jak byłam u lekarza amerykańskiego to powiedział, ze dobrze, ze jem tylko ryby i żebym je w ogóle ograniczyła do minimum bo zawierają związki metali,które są szkodliwe.
Dostałam nawet specjalna książeczkę jak sie żywić w ciazy i mięso tam jest na szarym końcu i napisali, ze lepiej mieć bez mięsne posiłki.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 01:44   #3336
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny wiecie może gdzie można kupić, czysty, sproszkowany ałun? Oglądałam jak japończycy sobie tym jedzenie posypują - w sumie bajer, zdrowe, naturalne, pewnie dlatego skubańcy tak długo żyją i tak się zastanawiam gdzies na pewno można to kupić, ale gdzie??


W lidlu były ciężarki ale się nie załapałam i mi wykupili.

Bela jak się ogarnę technicznie to na pewno wciapię linka. Na razie dobre duszki tego wątku mnie trzymają przy życiu Ale troszkę ugrałam, kociaki siedzą w piwnicy tymczasowo się grzeją, dobrze, że nie ma tutaj żadnych przejawów agresji, w sumie bezpieczniej, że siedzą w bloku bo strasznie blisko zaczęły lisy podchodzić i wczoraj widziałam przepiękną sarnę, pierwszy raz na żywca z tak bliskiej odległości, masakra jakie one są piękne. Ogólnie jestem ostatnio mocno pod wrażeniem przyrody i w ogóle wszystkiego nie wiem czy to te leki tak na mnie działają czy co
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 06:42   #3337
VanityOverdose
Raczkowanie
 
Avatar VanityOverdose
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

EmilkaZ - Nie pracuję na Clarins (poza pojedynczymi kosmetykami kupionymi jakiś czas temu). Chodzi mi o to, żeby na liście na wizażu nie widniała jako zielona skoro są przesłanki, że nie do końca tak jest.

Na liście PETA nie ma już ich na zielonej, więc ja też bym ich wywaliła. Ewentualnie na fioletowo do momentu wyjaśnienia sprawy. Co wy na to?
__________________
Go Vegan
Dwie pasje:
http://jedzniekrzywdzkochaj.blogspot.com/ -jedzenie

http://vanityoverdose.com/ - makijaż
VanityOverdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 11:48   #3338
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Mnie ogolnie wpieniaja ludzie ,którzy nic nie robią , a wtrącaja sie w ten temat. Po co im to?! Zeby usprawiedliwić swoje sumienie?! Chyba tak!

Ale tez mnie denerwują tacy,ktorzy są wege czy wegan i śmieją sie i uważają za hipokrytow osoby,które staraja sie pomoc zwierzętom w jakikolwiek sposób. To wychodzi na to, ze lepiej byc juz takim skur...niż cokolwiek pomoc

A , a ta roślina to nie pamietam jak sie nazywa,ale ma takie listki w kształcie serduszka i sie pnie. Miałam taka w domu w dzieciństwie i często leciały z niej łzy

.

Cool. Tez muszę se cos takiego kupić. Bo ciagle zakładam nogi na rożne przedmioty. Zeby nie brzuch to bym na sufit założyła
A to niedobrze bo zły przepływ krwi jest i są odretwienia.

A swoją droga to jak byłam u lekarza amerykańskiego to powiedział, ze dobrze, ze jem tylko ryby i żebym je w ogóle ograniczyła do minimum bo zawierają związki metali,które są szkodliwe.
Dostałam nawet specjalna książeczkę jak sie żywić w ciazy i mięso tam jest na szarym końcu i napisali, ze lepiej mieć bez mięsne posiłki.
ja takich nie spotkałam
ale wiem, że różne krążą opinie o ludziach wege i zawsze staram się uważać na to co mówię i nie osądzać nikogo. Jak ktoś pyta to odpowiadam, a jeśli chodzi o futra, skórę i produkty testowane to sprawa ma się inaczej bo zawsze mogę opowiedzieć o niektórych z Was które nie są wege, a takich produktów nie kupują i nie jestem w ogóle wyrozumiała

Musisz poczytać albo zapytać lekarza czy możesz teraz zacząć używać takiej piłki, ale jak ciąża nie jest zawansowana to raczej tak, później możesz mieć problem z utrzymaniem równowagi na niej ale jak zaczniesz wcześniej to pewnie nie będzie problemu. I słyszałam, że ćwiczenia z tą piłką są polecane właśnie dla kobiet w ciąży.

Ja na temat diety kobiet w ciąży nie wiem nic więc się nie wypowiem, ale jedynie czytałam, wypowiedź joginki, że jak ona była w ciąży to miała ochotę na wszystko, w dużych ilościach - tak jak przed miesiączką ale nie pozwalała sobie na wszystko, tymbardziej na śmieciowe jedzenie bo ciąża to nie choroba i nie powinno się ulegać wszystkim pokusom bo później będzie duży problem z wagą. Mówiła, że kobiety w ciąży pozwalają sobie jeść wszystko i usprawiedliwiają się ciążą, a później mają problem z akcpetacją ciała. Ale taka jest prawda, że chyba wszyscy dookoła partner, rodzice, przyjaciele mówią zjedz to zjedz tamto, jesteś w ciąży musisz, możesz, itd
Wykładowca opowiadał nam, że już na dziecko w brzuchu mamy używane są techniki manipulacyjne, jakieś zapachy w sklepie, muzyka. Dziecko się rodzi, rośnie i już małe dziewczynki chcą się same ubierać ale stają przed szafą i nie wiedzą w co, przytoczony był przykład jego córki które się przebierała po kilka razy i zastanawiała czy spódniczka pasuje do tych rajstopek...No i jak sobie przypomne obraz płaczących dzieci w sklepie, 'mamusiu ja potrzebuje tego samochodziku' i podobno na takie zachowanie ma wpływ zachowanie kobiety w ciąży, już nie mówiąc o samym porodzie...tutaj Joe Marschalla mówi ciekawe rzeczy o porodzie http://www.youtube.com/watch?v=p_LBr2fx7Z8 od 3 min. nie wiem czy kogoś zainteresuje, ale swoją drogą bardzo ciekawy wykład.
ale się rozspisałam;/

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może gdzie można kupić, czysty, sproszkowany ałun? Oglądałam jak japończycy sobie tym jedzenie posypują - w sumie bajer, zdrowe, naturalne, pewnie dlatego skubańcy tak długo żyją i tak się zastanawiam gdzies na pewno można to kupić, ale gdzie??
Widziałam sproszkowany ałun w mydlarni u franciszka, ale nie jestem przekonana czy nadaję się on do konsumpcji

Cytat:
Napisane przez VanityOverdose Pokaż wiadomość
EmilkaZ - Nie pracuję na Clarins (poza pojedynczymi kosmetykami kupionymi jakiś czas temu). Chodzi mi o to, żeby na liście na wizażu nie widniała jako zielona skoro są przesłanki, że nie do końca tak jest.

Na liście PETA nie ma już ich na zielonej, więc ja też bym ich wywaliła. Ewentualnie na fioletowo do momentu wyjaśnienia sprawy. Co wy na to?
aa rozumiem, ja też jestem za fioletową.
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:16   #3339
Zannet
Raczkowanie
 
Avatar Zannet
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dziewczyny, (jeśli jesczze o tym nie słyszałyście) dołączcie sie! Te podłe świnie wysyłają beagle na testy... wysyłałam Wam tutaj petycje, którą mogłyście podpisać w tej sprawie, ale mozna też wysyłać maila i zdjecia - wszystkie szczegóły macie tu:

http://www.facebook.com/events/302514269869650/

i tu:

http://notest.pl/item/143-we%C5%BA-u...ij-psy-z-astra

Dziewczyny wiecie czy Herba Studio testuje? Bo nie widzę ich na liście.
W razie czego wysłałam im maila.

Odpisali, że nie testują

http://action.peta.org.uk/ea-action/...paign.id=18529 --> podpiszcie!

Edytowane przez motylek1007
Czas edycji: 2013-01-24 o 17:57 Powód: nie pisz posta pod postem!
Zannet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 14:51   #3340
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Można dodać na zieloną firmę NOA Lab http://noa-lab.pl/noa-lab
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 15:49   #3341
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Można dodać na zieloną firmę NOA Lab http://noa-lab.pl/noa-lab
No to smiga na zielona
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 13:14   #3342
euleth
Przyczajenie
 
Avatar euleth
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Któraś z dziewczyn pisała parę postów temu o Herba Studio, która jest firmą apteczną produkującą również suplementy diety. Powiem szczerze, że zaczęłam się zastanawiać - czy dermokosmetyki w ogóle mogą być nie testowane na zwierzętach?

Koniec końców według prawa Europejskiego, a więc i Polskiego wszystkie leki i suplementy MUSZĄ być przetestowane na zwierzętach, a więc jeśli firma produkuje leki, to raczej ma brudne ręce. Co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam
E.
euleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 07:25   #3343
dakamin
Przyczajenie
 
Avatar dakamin
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

girlonthebridge wyślij mi proszę na pw swój numer konta czy coś to postaram Cię się przysłać choć minimalne wsparcie na kociaki jak tylko nowa wypłata przyjdzie

Cieszę się, że na zielonej jest Bandi - ostatnio kupiłam ich krem na noc z kwasami - super!!! No i oby jak najszybciej było wiadomo co z tymi wszystkimi produktami z Biedronki. Ja w połowie lutego jadę z kolei na szkolenie z produktów, które można kupić w sieci sklepów sportowych Decathlon - na dziale akcesoriów jest trochę różnego typu kosmetyków. Mam nadzieję, że okaże się, że nie są testowane na zwierzętach...
dakamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 07:56   #3344
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez euleth Pokaż wiadomość
Któraś z dziewczyn pisała parę postów temu o Herba Studio, która jest firmą apteczną produkującą również suplementy diety. Powiem szczerze, że zaczęłam się zastanawiać - czy dermokosmetyki w ogóle mogą być nie testowane na zwierzętach?

Koniec końców według prawa Europejskiego, a więc i Polskiego wszystkie leki i suplementy MUSZĄ być przetestowane na zwierzętach, a więc jeśli firma produkuje leki, to raczej ma brudne ręce. Co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam
E.
Nie muszą. Tylko innowacyjne substancje muszą być badane na zwierzętach. Reszta (i suplementy, i leki) - nie.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 10:54   #3345
Zannet
Raczkowanie
 
Avatar Zannet
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Kolejna petycja:

http://www.causes.com/actions/168122...&utm_source=fb
Zannet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:58   #3346
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Zannet Pokaż wiadomość
Co to za petycja? To znaczy, do kogo ma ona trafić, jaki jest jej cel? Nie mogłam tego nigdzie znaleźć
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 08:15   #3347
Zag Wozdka
Przyczajenie
 
Avatar Zag Wozdka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Widziałyście?

http://kobieta.wp.pl/kat,26369,title...?ticaid=110012

Pomijam oczywiście pieśni pochwalne na temat TBS, kilka osób skomentowało już pod tekstem przynależność tej marki do L'oreala.
Zag Wozdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 08:56   #3348
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Bardzo dobra informacja, jednak te produkty, które były testowane, nadal są w obiegu.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 09:59   #3349
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A czy to tyczy się też składników kosmetyków? Bo nigdzie nie widziałam, żeby o tym napisali.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 12:53   #3350
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
A czy to tyczy się też składników kosmetyków? Bo nigdzie nie widziałam, żeby o tym napisali.
Chyba tak Cytat z tekstu:

Cytat:
Oznacza to, że od 11 marca każdy, kto będzie chciał sprzedawać nowe kosmetyki lub składniki do produkcji kosmetyków, nie może testować ich na zwierzętach, nawet poza terytorium Unii Europejskiej.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 13:04   #3351
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Rzeczywiście jest musiałam przeoczyć to ekstra jeżeli rzeczywiście tak będzie pewnie i tak trzeba będzie być bardziej czujnym, ale na pewno dołączy więcej firm do zielonej listy!
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:02   #3352
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Mnie zastanawia kilka spraw:
1. Czy kary będą tak duże by zniszczyć L'Oreal? Jak nie to nie ma szans liczyć na poprawę wśród dużych koncernów
2.Co z dermokosmetykami?
3.Czy jest jeszcze szansa na zmianę tego prawa?

No i trzeba przeczytać konkretnie czego dotyczy bo rozumiem że proszki do prania itp nie wliczają się. Bo stwierdzenie od mydła do pasty do zębów nie mówi mi nic.

No i pozostaje kwestia Chin. Większość koncernów tam jest, więc czy to prawo cokolwiek dla nas zmieni?
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 16:23   #3353
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Coś mnie wizaż oszukał... przestał mi pokazywać subskrypcję wątku... a tu już kolejna część!
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 22:20   #3354
paniKA88
Rozeznanie
 
Avatar paniKA88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 985
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
No i pozostaje kwestia Chin. Większość koncernów tam jest, więc czy to prawo cokolwiek dla nas zmieni?
Kosmetyki testowane nie mogą być być importowane do UE. Myślę, że firmy mogą do składu dodawać jakiś pojedynczy składnik, który za bardzo nie zmieni kosmetyku i np. to będą testować w Chinach, bo będzie to można uznać już za inny produkt.
Może być to też jakiś znak, że może Chiny jednak przestaną testować. Chyba jakiś rok temu został nawet zaproszony do nich jakiś ekspert z PETy , aby rozmawiać na temat innych możliwości testowania.
__________________
" A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
paniKA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 22:25   #3355
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez paniKA88 Pokaż wiadomość
Kosmetyki testowane nie mogą być być importowane do UE. Myślę, że firmy mogą do składu dodawać jakiś pojedynczy składnik, który za bardzo nie zmieni kosmetyku i np. to będą testować w Chinach, bo będzie to można uznać już za inny produkt.
Może być to też jakiś znak, że może Chiny jednak przestaną testować. Chyba jakiś rok temu został nawet zaproszony do nich jakiś ekspert z PETy , aby rozmawiać na temat innych możliwości testowania.
A skąd będzie wiadomo, że dana firma nie testuje np. w Chinach? Tam będzie mogła przeprowadzać wstępne testy na swój użytek, a w Unii Europejskiej będzie twierdziła, że testów na zwierzętach nie przeprowadza i będzie pokazywała tylko wyniki późniejszych testów przeprowadzonych metodą alternatywną.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 07:43   #3356
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Matko!
A ja uważam, ze to sukces i zamiast zrzedzil to powinniście sie cieszyć, ze cos sie zmienia na lepsze.
Nie mysle , ze Ci którzy nad tym pracowali i o to walczyli sa takimi idiotami, zeby nie wiedzieć czy jakiś składnik kosmetyku, ktory był przetestowany w Chinach został użyty w UE.
Tak samo po co niszczyć L'oreala? Nie lepiej edukowac i cieszyć sie, ze jakas firma byc może mogłaby sie zmienić i byc zielona?
To dopiero pierwszy artykuł. Napewno dowiemy sie w swoim czasie jakie produkty nie bedą testowane czy tylko mydla i pasty etc. Czy rownież proszki, płyny i inne

Dziewczyny kiedyś lot w kosmos to była jakas abstrakcja, dzis jest to możliwe. Więc możliwy jest tez zakaz testów co widać w artykule.

A tym czasem zrobię mały OT i zachęcam was do wejścia na bloga Girl i przeczytania czego dokonała w związku ze swoimi kotkami przybledami, którymi sie opiekuje
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:14   #3357
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej Dziewczyny Dawno mnie tu nie było, a to między innymi w związku z ostatnimi wydarzeniami. Jako, że właśnie wszystko zaczęło się w Belgii w październiku, gdzie razem z Koalicją truliśmy głowy posłom w Europarlamencie i zostawiliśmy im petycje, to teraz są efekty wprowadzania tych nowych wytycznych, których postaram się niedługo poznać szczegóły i poprosić Nicka Palmera o tekst tych zmian, bo jest dużo znaków zapytania, a najwięcej informacji to teksty reklamowe body shopu ;/ (niestety buav mocno z nimi współpracuje, bo finansuje sporo rzeczy, jednak polski Notest czy niemieckie organizacje bardzo od body shopu uciekają. Szkoda, że zaangażowane w kampanie najbardziej są właśnie the body shop i l'occitane, chociaż ten drugi, z racji, że "to tylko chiny" bardziej jestem w stanie zdzierżyć).

I tak chciałam przy okazji spytać o ostatnie zmiany/dopiski na liście, co się działo jak mnie nie było?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 12:13   #3358
Zag Wozdka
Przyczajenie
 
Avatar Zag Wozdka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Mam taką luźną refleksję polonistyczną, czy przypadkiem "nietestowane" nie pisze się razem? Coś mi się mocno wydaje, że w tytule wątku jest podły błąd
Zag Wozdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 12:32   #3359
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Zag Wozdka Pokaż wiadomość
Mam taką luźną refleksję polonistyczną, czy przypadkiem "nietestowane" nie pisze się razem? Coś mi się mocno wydaje, że w tytule wątku jest podły błąd
Zgodnie z wytycznymi Rady Języka Polskiego „nietestowane” powinno być pisane łącznie, choć dozwolone jest też stosowanie się do starej zasady, wedle której imiesłowy przymiotnikowe o znaczeniu czasownikowym można pisać oddzielnie. Myślę, że tutaj można mówić właśnie o takim przypadku – „kosmetyki nie testowane na zwierzętach”, czyli kosmetyki, które teraz nie są na zwierzętach testowane, a nie te, które nigdy nie były (bo są firmy, które po czasie przeszły na zieloną stronę mocy ).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 15:15   #3360
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Co do artykułu - nie pamiętam już gdzie, chyba na stronie TBS, wyczytałam, że w EU będzie zakaz sprzedawania kosmetyków również tych, które są testowane za granicami - będzie zabroniony ich import. Musze jeszcze poszukać, ale to oznaczałoby całkowite odcięcie się od testowania.

Acha, jednak zostało to jednak poruszone :P No nic, ciekawa jestem, jak to wyjdzie w praniu i jak UE będzie kontrolowała te matki.

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2013-02-05 o 15:17
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.