Krótkie wesele - jak ustawić menu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-23, 08:33   #1
joanna_pitrasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3

Krótkie wesele - jak ustawić menu?


Dziewczyny, błagam pomóżcie!
Planujemy wesele do godziny 1 w nocy, w ewentualną opcją przedłużenia jeśli goście będą się dobrze bawić. Z góry mówię, że wesele krótkie dlatego, że większość gości będzie z małymi dziećmi (max 2-3 latka) i najprawdopodobniej i tak dłużej nie będą mogli zostać
Mam jednak problem z tym jak ułożyć menu i ile podać dań gorących.
Biorąc pod uwagę, że ślub byłby o godzinie 15, a do sali jedzie się z 30 minut, chciałam zacząć liczyć posiłki od godziny 17...?
wstępnie myślałam, żeby zrobić tak:
17:00 obiad dwudaniowy + deser
20:00 I danie gorące
21:30 tort + oczepiny
23:00 II danie gorące
i teraz tutaj mam problem....bo jeśli wesele do 1, to ostatnie III danie nie może być o pierwszej bo obsługa musi to wszystko wydać i tak daje. Myślałam, żeby było np o 0:30 ale to jest ledwo 1,5 godziny po II daniu gorącym więc ledwo zdążą zjeść II danie gorące a tu już kelnerzy będa latać z kolejnym??
Myślałam, czy nie poprzestać na II daniach gorących, ale wtedy nie wiem jak to rozłożyć i czy to nie będzie za mało?? Oczywiście cały czas będzie też dostępna zimna płyta.
POMOCY, bo ja wymiękam jak to mądrze ogarnąć!! :P
joanna_pitrasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:16   #2
kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 163
Dot.: Krótkie wesele - jak ustawić menu?

My mieliśmy przyjęcie od 17:30 do 0:30 mniej więcej i był obiad, później koło 20:30 drugie ciepłe danie, tort około 21:30 i później tuż przed 23 kolejne danie na ciepło i było ok.
Nie ma co przesadzać z ilością ciepłego jedzenia jak będzie zimna płyta, dodatkowo tylko zwiększyłam ilość sałatek, żeby można było coś konkretniejszego zjeść niż jakieś mini kanapeczki i było dobrze. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby zrobienie jakiegoś menu z podanymi godzinami, kiedy co będzie podane, żeby goście wiedzieli, że ten posiłek o 23 jest ostatnim i sobie zjedli a nie opuszczali przekonani, że jeszcze coś będzie później
kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:18   #3
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Krótkie wesele - jak ustawić menu?

obiad i dwa dania w zupełności wystarczą jeśli przyjęcie będzie tylko do 1.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 20:20   #4
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Krótkie wesele - jak ustawić menu?

Planuje krotkie wesele do polnocy - obiad z trzech dan o 17, i potem kolacja o 20.

Moim zdaniem jest to absolutnie wystarczajace. Nie znosze tych ton jedzenia lezacych na stolach, i cieplych posilkow co 2 godziny (np, rolady z ziemniakami podawanej o 23), ktorych tak naprawde goscie wcale nie chca tylko wpychaja w siebie na sile. Zakladam, ze miedzy 21 a 24 nie bedzie jedzenia poza malymi przekaskami. Goscie zostali uprzedzeni.
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 20:56   #5
slavika44
Przyczajenie
 
Avatar slavika44
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Krótkie wesele - jak ustawić menu?

Wydaje mi się, że fajnie byłoby mieć menu wskazujące czas, w którym zostanie podane.
slavika44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-09, 15:10   #6
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Krótkie wesele - jak ustawić menu?

Cytat:
Napisane przez joanna_pitrasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam pomóżcie!
Planujemy wesele do godziny 1 w nocy, w ewentualną opcją przedłużenia jeśli goście będą się dobrze bawić. Z góry mówię, że wesele krótkie dlatego, że większość gości będzie z małymi dziećmi (max 2-3 latka) i najprawdopodobniej i tak dłużej nie będą mogli zostać
Mam jednak problem z tym jak ułożyć menu i ile podać dań gorących.
Biorąc pod uwagę, że ślub byłby o godzinie 15, a do sali jedzie się z 30 minut, chciałam zacząć liczyć posiłki od godziny 17...?
wstępnie myślałam, żeby zrobić tak:
17:00 obiad dwudaniowy + deser
20:00 I danie gorące
21:30 tort + oczepiny
23:00 II danie gorące
i teraz tutaj mam problem....bo jeśli wesele do 1, to ostatnie III danie nie może być o pierwszej bo obsługa musi to wszystko wydać i tak daje. Myślałam, żeby było np o 0:30 ale to jest ledwo 1,5 godziny po II daniu gorącym więc ledwo zdążą zjeść II danie gorące a tu już kelnerzy będa latać z kolejnym??
Myślałam, czy nie poprzestać na II daniach gorących, ale wtedy nie wiem jak to rozłożyć i czy to nie będzie za mało?? Oczywiście cały czas będzie też dostępna zimna płyta.
POMOCY, bo ja wymiękam jak to mądrze ogarnąć!! :P
Kurczę, ja miałam wesele od 17:00 do 5:00 i był tylko obiad dwudaniowy i dwie ciepłe kolacje, a tort był w ramach deseru po obiedzie

Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś i manager sali nic Ci nie podpowiedział, to zrobiłabym obiad z tortem o tej 17:00, około 20:30 pierwszą kolację i około północy drugą. Ewentualnie jeśli koniecznie chcesz tort osobno to między tymi kolacjami, ale to już się robi dużo jedzenia i moim zdaniem raz, że goście nie będą aż tak głodni, dwa, że ci z dzieciaczkami mogą już pójść do domu, a trzy, że gościom też trzeba dać trochę "czasu wolnego" na zabawę i pogaduchy. Byłam na weselu, gdzie co chwila było "coś", co chwila wołali a to do stołu, a to na parkiet, i to było bardzo męczące. Ludzie szybko się zmyli do domu i prawie nikt nie tańczył, bo nie dało się rozkręcić imprezy.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-09 15:10:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.