Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-29, 17:16   #1
Wikap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Question

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!


Mam następujący problem.
Jestem w klasie maturalnej i wielkimi krokami zbliża się studniówka. Brzmi znajomo? Otóż przez dłuższy czas nie miałam pojęcia z kim się na nią wybiorę. Jednak od 3 lat dojeżdżam do szkoły autobusem z kolegą, którego znam jeszcze z czasów podstawówki. Miło się z nim rozmawiało, z mojej strony była to jedynie koleżeńska relacja, domyślałam się jednak, że podobam mu się, ale nie naciskał więc pozwoliłam toczyć się sprawom swoim tokiem. W zeszłym tygodniu postanowiłam go jednak zaprosić (między innymi dlatego, że kompletnie nie wiedziałam z kim pójść a dodatkowo w szkole musiałam się zadeklarować czy idę sama czy nie). Zgodził się bardzo chętnie, nie ukrywał swojego zaskoczenia i zaproponował spotkanie w weekend. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Na wstępie zaczął mnie wypytywać dlaczego zaprosiłam go, czy to znaczy, że z mojej strony jest to coś więcej niż koleżeńska relacja. Zdenerwował mnie, ale odpowiedziałam mu, że będzie występował tylko w roli mojego znajomego. Dodatkowo powiedział, że zachowuję się jak jego przełożona i nie potrafię się wyluzować (tu była aluzja do moich znajomych z klasy) I teraz mam do Was następujące pytanie. Czy i JAK mogłabym jednak odwołać to zaproszenie? Dodam, że chodzę do elitarnej szkoły, gdzie studniówki nie przypominają alkoholowych libacji i tym podobnych ekscesów (mój kolega twierdzi, że w jego szkole uchodzi to za normę) Dodatkowo kolega zapowiedział, że nie widzi nic złego w upijaniu się itd. Boję się dodatkowo, że zbyt łatwo przyjdzie mu "integrowanie" się zwłaszcza z moimi koleżankami.Wiem, że zachowuję się niepoważnie, ale bardzo myliłam się w stosunku do niego (nie usprawiedliwia mnie to, ale człowiek nie zawsze podejmuje dobre decyzje o czym na pewno przekonaliście się niejednokrotnie) Na koniec dodam jeszcze, że spora część moich koleżanek idzie sama więc pójście bez partnera nie raziłoby tak innych. Proszę Was o szczerą radę.
Wikap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 17:58   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

"Słuchaj, przemyślałam sprawę, widzę, że dla ciebie to zaproszenie znaczy więcej niż dla mnie - ja traktuję Cię tylko jako kolegę. Nie chcę nieporozumień i stwierdziłam, że jednak wolę sama pójść na tą studniówkę, dzięki, że chciałeś pomóc."
I tyle Pewnie nie będzie to komfortowa rozmowa, nie wiadomo jak zareaguje, ale skoro nie chcesz z nim iść to bez sensu przedłużać - im szybciej mu to powiesz tym lepiej.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 18:36   #3
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
I tyle Pewnie nie będzie to komfortowa rozmowa, nie wiadomo jak zareaguje, ale skoro nie chcesz z nim iść to bez sensu przedłużać - im szybciej mu to powiesz tym lepiej.
Lepiej szybciej, niż później. Studniówka to uroczysta okazja, więc zrób to jak najszybciej, zanim facet zacznie szukać garnituru, koszuli i innych akcesoriów.

Myślę jednak, że kolega nieco przesadza i na wyrost opowiada o przyzwoleniu na zalewanie się w trupa podczas studniowek w swojej szkole. Wiadomo, że na każdej studniówce młodzież nielegalnie popija alkohol. Na mojej studniówce też święci ludzie nie byli. Ale nikt nie leżał pod stołem i nie było alkoholowych ekscesów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 20:36   #4
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

Po prostu mu powiedz, że się rozmyśliłaś i nie chcesz z nim iść. I nie zwlekaj, bo może chciałby sobie znaleźć inną partnerkę.

Osobiście nie rozumiem tych rozkmin z partnerem, bo ja nie miałam z kim iść, a nie chciałam zapraszać na siłę kogoś, więc poszłam sama. Bawiłam się bardzo dobrze. Partnerzy koleżanek na zmianę prosili mnie do tańca. Poloneza odtańczyłam z jakimś chłopakiem z mat-fizu, którego dali mi z przydziału, bo też nie miał partnerki. Całkiem miły, ale nie bawiliśmy się tego wieczoru razem, bo każdy siedział ze swoimi znajomymi.

A na mojej elitarnej studniówce w jednym z lepszych liceów w mieście wódka po pewnej godzinie normalnie stała na stole, mimo że miało nie być alkoholu, a moja wychowawczyni była bardziej pijana od uczennic. Z tego co wiem na 400 osób jeden chłopak przesadził na tyle, że go musieli koledzy wyprowadzić i przypilnować w łazience, bo wymiotował.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 21:05   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87211061]
A na mojej elitarnej studniówce w jednym z lepszych liceów w mieście wódka po pewnej godzinie normalnie stała na stole, mimo że miało nie być alkoholu, a moja wychowawczyni była bardziej pijana od uczennic. Z tego co wiem na 400 osób jeden chłopak przesadził na tyle, że go musieli koledzy wyprowadzić i przypilnować w łazience, bo wymiotował. [/QUOTE]
Na mojej elitarnej i wymuskanej studniówce kilkanaście osób(w tym mój partner) struło się jakimiś ciastkami i wymiotowało w kiblu razem
Mieliśmy ciche przyzwolenie na alkohol, ale u nikogo flaszki nie stały, większość ograniczyła się do piersiówek i popijania drinków, nikt jawnie nie walił wódy.

Byłam też na zupełnie nieelitarnej studniówce w podrzędnym technikum łączonym z już w ogóle nieelitarną zawodówką (podciągali, że do egzaminów zawodowych też można odliczać dni) i po prostu sala była mniej wywalona w kosmos, a dziewczyny zamiast balowych sukien były obrane bardziej dyskotekowo. Ale też nie przypominam sobie żeby ktoś się upił jakoś szczególnie mocno.

Młodzież w większości pełnoletnia ma lepsze okazje do zrobienia libacji i naprucia się niż szkolna impreza pod okiem nauczycieli i nie raz rodziców i często z kamerzystą.
Ogólnie to nauczyciele u mnie byli bardziej pijani od uczniów.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-29 22:05:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.