Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną energią ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 21:13   #1
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Talking

Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną energią !


Chciałam się z Wami podzielić moją metodą na odchudzanie. Kilka lat temu udało mi się zrzucić około 20 kg. Oprócz diety 1000 kalorii postawiałam na ćwiczenia głównie skakanka, rowerek treningowy i Tae-bo.

Teraz po kilku latach waga niestety skoczyła do góry więc znowu postanowiłam wsiąść się za siebie tym bardziej, że poznałam kogoś, a że lato zbliża się dużymi krokami chce ładnie wyglądać i dobrze się czuć.

Mój kwietniowy plan w założeniach, które mam nadzieję uda mi się wypełnić - prezentuję się następująco:

1. Dbam o siebie - zdrowa dieta, koniec z nocnym podjadaniem, piję herbatkę z pokrzywy, piję dużo wody (ostatnio zupełnie nie chciało mi się pić i niemal się zmuszałam), unikam słodyczy i nie ulegam pokusom w postaci lodów i słonych przekąsek.

2. Pozytywne nastawienie - w myśl zasady co zasiewasz to zbierasz. Uśmiech na twarzy i niezamartwianie się rzeczami, na które nie mam wpływu. Częste powroty do książki L. Bryne pt. Sukces - uwierzyć, że się uda

3. Ćwiczenia ze skakanką z każdym dniem zwiększam ilość powtórzeń. Skaczę co najmniej 15 minut - dzięki czemu pracuję nad mięśniami nóg i wysmuklam brzuszek.

4. Ćwiczę z Billy Blanksem -Tae bo

http://www.youtube.com/watch?v=Bfoek...eature=related

Tae-bo są to ćwiczenia z elementami boksu i kickboxingu, oparte na prostych, silnych i atletycznych ruchach (kopnięcia, uderzenia pięścią). Intensywne, wyrabiające kondycję.


5. Dużo chodzę i każdą czynność domową traktuję jako okazję do spalenia zbędnych kalorii - nie ma marudzenia, że nie lubię odkurzania jest radocha z kalorii spalania yeah

6. Częściej się uśmiecham

Więc do dzieła mam nadzieję, że się przyłączycie


Jeśli jeszcze nie macie skakanki poniżej podaję listę sprzedawców, gdzie można zakupić skakankę:

http://allegro.pl/listing.php/search...0&sg=0&order=t


W dalszej części wątku znajdziecie informacje dotyczące między innymi:

  • Ćwiczeń
  • Jogi
  • Zdrowego odżywiania
  • Przepisy na lekkie posiłki
  • Kilka słów o leczniczych właściwościach herbat
  • Info o kosmetykach z cyklu dbam o siebie (włosy i paznokcie)
  • Suplementy diety
  • Domowe sposoby na piękno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif skakankapsd.gif (24,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: gif kreconka.gif (20,8 KB, 5 załadowań)
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-17 o 14:23
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 21:18   #2
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Jak skutecznie skakać na skakance? żeby ćwiczenia przynosiły efekty?

Pozwolę sobie zacytować Wam wypowiedź instruktorki pani Joanny Barcikowskiej:

Trening ze skakanką ze względu na dużą intensywność lepiej jest wykonywać w godzinach popołudniowych. Nie należy zapominać o rozgrzewce oraz rozciąganiu głównych grup mięśniowych po jego zakończeniu. Optymalna rozgrzewka to 10-15 minut niskich skoków wykonywanych w rytm swoich możliwości. Nie spiesz się – ważniejsza od tempa jest postawa – staraj się mieć brzuch wciągnięty, cofnięte barki, łokcie trzymaj jak najbliżej ciała, zaś dłonie lekko odsunięte od tułowia. Skacz na palcach, nie na całych stopach!

W czasie treningu zmieniaj tempo skakania. Zacznij od kilku wolnych skoków, potem wykonaj 10 szybkich, a następnie 10 skoków wolnych itd. Zmieniaj również technikę, na przykład co drugi obrót linką, krzyżuj ręce przed sobą i wykonaj skok, następny skok podstawowy, po nim znów skrzyżuj ręce. Ćwiczenie wymaga wprawy, nie zrażaj się, jeśli skakanka będzie się plątać; regularny trening pozwoli ci nad nią zapanować. Postaraj się zrobić 3 serie po 40 powtórzeń z półminutowymi przerwami.

Możesz skakać również na jednej nodze. Wyrobisz sobie poczucie równowagi. Ugnij nogę w kolanie, wykonaj skok, a przy następnym obrocie linki, zmień nogę. Lepiej ćwiczyć zmieniając nogi po każdym skoku niż skakać na tej samej nodze cały czas. Wykonaj 3 serie po 40 podskoków, z 30-sekundowymi przerwami. Czas i długość treningu zależy od twojego samopoczucia i wytrenowania.

Postaraj się także połączyć trening ze skakanką z ćwiczeniami wzmacniającymi nogi, takimi jak przysiady, wypady oraz ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie ramion, klatki piersiowej i brzucha.

Taki zrównoważony trening spowoduje, że twoje ciało stanie się gibkie, sprężyste, wzmocnią się mięśnie łydek, spalisz nieco tłuszczu (pół godzinny, niezbyt intensywny trening ze skakanka to ubytek 200 – 300 kcal), poprawisz krążenie, wyrobisz sobie równowagę, wzmocnisz stawy (pod warunkiem, że ćwiczysz na stabilnym, względnie miękkim i płaskim podłożu, inaczej możesz nabawić się kontuzji).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skakanka.jpg (19,2 KB, 25 załadowań)
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:08   #3
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Moja skakanka leży zapomniana gdzieś w kacie
Chyba czas po nią siegnąć, zwłaszcza że będę podczytywać Twój wątek
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:26   #4
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Hejka indja2
Też w moim planie ćwiczeń jest skakanka, a że na razie nie mam zebranych na ten temat informacji, to z przyjemnością skorzystam z Twojej wiedzy

będę podczytywać i jak naprodukujesz więcej postów, nim upłynie termin konkursu, dostaniesz ode mnie napewno ocenę

tymczasem 3mam kciuki, szczególnie za skakanie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:53   #5
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Red face Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Wczorajszy dzień to intensywne ćwiczenia nie tylko na skakance, ale również pompki i skłony, a także na nowo zaprzyjaźniłam się z twisterkiem - mogłabym zaśpiewać za Reni Jusis - zakręcona, zakręcona

Zaczęłam też brać chrom z czerwoną herbatą - czy jest skuteczny jeszcze nie wiem, na to pytanie na pewno będę mogła wypowiedzieć się za jakiś czas

Ostro się zawzięłam mam nadzieję, że nie skończy się na słomianym zapale - na pewno jeśli więcej osób się przyłączy do mojej batalii o lepszą figurę będzie łatwiej się razem mobilizować i wspierać

Staram się więcej pić i wcale nie jest dla mnie to łatwe, bo nie czuję pragnienia, ale staram się kilka zielonych herbat to u mnie zdrowy nałóg zaczęłam kurację z pokrzywą, która nie tylko wspomaga metabolizm, ale też doskonale wpływa na włosy i paznokcie a oprócz tego dużo wody nie gazowanej


Po wczorajszych ćwiczeniach czuje dzisiaj, że mam mięśnie, ale to takie pozytywne uczucie. Plan na dzisiaj zrealizowany razem z przyjaciółką wybrałyśmy się w nasz 5 km spacer - mimo paskudnej pogody i przenikliwego wiatru - dałyśmy radę

Teraz mała przekąska w postacie serka wiejskiego z rzodkiewką i zielonym świeżym ogórkiem z mnóstwem koperku, który uwielbiam, a również korzystnie wpływa na trawienie, a wszystko doprawione pieprzem, który jak większość przypraw również ma zbawienne działanie na nasz metabolizm. Do tego herbatka z cytryną, bo naprawdę nieźle zmarzłam - oczywiście nie słodzona, nie słodzę żadnych napojów od kilku lat - to dobre przyzwyczajenie jakie sobie wyrobiłam po ostatniej diecie, na której zrzuciłam 20 kg


A wieczorem planuję wykonać serię ćwiczeń ze skakanką za małą ściągę treningową będzie mi służył filmik, jaki znalazłam na YT poniżej zamieszczam link dla Was

http://www.youtube.com/watch?v=NPhPK3GTKIM

Chciałam Wam podziękować za odzew dziewczyny i zapraszam do wspólnej walki o lepsze samopoczucie i figurę. Pozdrowionka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4207.jpg (27,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_1.jpg (26,7 KB, 56 załadowań)
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:59   #6
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Co do słomianego zapału to znam bardzo dobrze to uczucie...

Choc ja schudłam prawie 40 kg praktycznie na diecie, najpierw zdrowe jedzenie a potem Dukan a w międzyczasie spacery z dzieckiem, trochę cwiczyłam na Power Plate i na tym się skończyło. Choć zawsze mówiłam sobie w myslach że na coś się zapiszę i dopiero teraz zapisałam się na ćwiczenia z instruktorką i do kompletu chyba na fitness jakiś się zapiszę co by 2 razy w tygodniu na coś chodzić.

Najważniejsze to za coś się wziać - jak się zacznie to jest już z górki
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 15:29   #7
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Co do słomianego zapału to znam bardzo dobrze to uczucie...

Choc ja schudłam prawie 40 kg praktycznie na diecie, najpierw zdrowe jedzenie a potem Dukan a w międzyczasie spacery z dzieckiem, trochę cwiczyłam na Power Plate i na tym się skończyło. Choć zawsze mówiłam sobie w myslach że na coś się zapiszę i dopiero teraz zapisałam się na ćwiczenia z instruktorką i do kompletu chyba na fitness jakiś się zapiszę co by 2 razy w tygodniu na coś chodzić.

Najważniejsze to za coś się wziać - jak się zacznie to jest już z górki
Ojej 40 kg to bardzo dużo podziwiam jak się domyślam pewnie to wymagało niezłego samozaparcia. Ja niestety przytyłam ostatnio i nie bardzo mi się podoba moje odbicie w lustrze - jestem wobec siebie strasznie samokrytyczna.

A w takim odchudzaniu najważniejsza jest systematyczność podobnie jak w ćwiczeniach, a jak się ma mobilizację, bo wiesz, że po pierwsze zapłaciłaś więc musisz chodzić, a poza tym jak przy okazji możesz poznać jeszcze fajnych ludzi - to tym bardziej. Także dobry pomysł żeby się zapisać i masz rację zgadzam się najtrudniejszy pierwszy krok
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 15:57   #8
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Też lubię skakankę Najbardziej mix: skakanka + joga na wyciszenie i rozciągnięcie czasem to lepsze niż czekolada Powodzenia!!!
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:00   #9
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

a tam na zdjęciu to co to za pigułki bo nie widzę dobrze
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:13   #10
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
a tam na zdjęciu to co to za pigułki bo nie widzę dobrze
Ekstrakt z czerwonej herbaty zawiera dużo różnych związków biologicznie czynnych, takich jak garbniki, alkaloidy, flawonoidy, aminokwasy, pierwiastki śladowe (wapń, magnez, żelazo, cynk, mangan, miedź, selen).

Związki flawonoidowe uszczelniają i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zapobiegają krwawieniom, są pomocne w leczeniu miażdżycy. Wykazują właściwości przeciwutleniające a także odtruwające.Zawarta w ekstrakcie herbaty Pu-erh związki aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych oraz pobudzają perystaltykę jelit.

Przyjmowanie ekstraktu z czerwonej herbaty z chromem w postaci bardzo wygodnych w użyciu kapsułek - 1 kapsułka zastępuje 10 filiżanek herbaty - zaleca się w celu skutecznego pozbycia się nadwagi poprzez pobudzenie procesów trawiennych, wspomaganie pracy wątroby, oczyszczenie organizmu, obniżenie poziomu cholesterolu oraz w celu złagodzenia skutków spożycia alkoholu.Dodatek chromu wzmacnia działanie odchudzające ekstraktu herbaty Pu-erh i ułatwia przestrzeganie reguł diety odchudzającej tłumiąc łaknienie cukru.


Kosztuje około 20 zł w aptece internetowej

http://adonisvernalis.pl/pl/odchudza...-panaceum.html

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Też lubię skakankę Najbardziej mix: skakanka + joga na wyciszenie i rozciągnięcie czasem to lepsze niż czekolada Powodzenia!!!
Dzięki wyciszenie też wskazane, bo myśli w głowie za bardzo tupią nóżkami
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:30   #11
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

A moją skakankę wyrzuciła mama. Oż to zła kobieta.
A ja mam pytanie. Czy bieganie, skakanka wysmuklają nogi? Kilka lat temu schudłam ponad 10 kilogramów, ale nogi miałam patyczki, więc nie zwracałam na to uwagi czy one chudną w czasie biegania czy nie, a teraz mam tak grube uda, że nie mogę pewnej spódnicy przez nie przeciągnąć chociaż kiedyś mogłam (kupiłam ją właśnie po tej diecie w nagrodę). Spódnica nie ma streczu ani nic takiego, więc się nie rozciąga. Dlatego mam pytanie. Czy bieganie i skakanka wzmacniają nogi i tworzą mięśnie czy też spalają tłuszcz z tych miejsc?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-12 o 16:32
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 16:31   #12
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Kilka słów o czerwonej herbacie. W internecie można znaleźć wiele relacji osób, które zachwalają jej właściwości odtruwające, dzięki którym wspomagany jest proces odchudzania, a dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom możemy się pozbyć z organizmu toksyn. Osobiście ciężko mi się przekonać do smaku czerwonej herbaty, a próbowałam różnych - chyba dlatego postawiłam na kapsułki, ale spróbuję dać jej jeszcze jedną szansę.

Poniżej zamieszczam kilka informacji na temat działania czerwonej herbaty:


WŁAŚCIWOŚCI:

1. Badania prowadzone na uniwersytetach we Freiburgu i Heidelbergu oraz w Paryżu dowodzą, że Pu-Erh:
- wspomaga pracę wątroby,
- obniża poziom cholesterolu,
- oczyszcza organizm,
- pobudza procesy trawienne,
- skutecznie walczy z nadwagą,
- łagodzi skutki spożycia alkoholu,
- wzmacnia organizm.

2. Amerykanie nazywają Pu-Erh
"niszczycielem tłuszczu". Nazwa ta dokładnie określa działanie Pu-Erh. Badania prowadzone z kolei w paryskiej klinice niezbicie dowodzą, że 88% pacjentów pijących regularnie tę herbatę w ciągu miesiąca straciło 3,2-10,8 kg. Interesujące jest to, że utrata wagi nastąpiła przy normalnym sposobie odżywiania. Jednak znacznie ważniejszy jest fakt, że spadek wagi się utrzymywał. Można więc tu mówić niejako o naturalnym sposobie odchudzania. Czerwona herbata atakuje bowiem jedynie zbędne pokłady tłuszczu w naszym organizmie.

3. Francuscy lekarze twierdzą, że czerwona Pu-Erh wspomaga pracę wątroby. Postanowili oni przetestować skuteczność działania czerwonej herbaty osobiście. Pili Pu-Erh po spożyciu więcej niż symbolicznej lampki szampana. Wyniki badań wykazały, że po dwu godzinach poziom alkoholu obniżył się o 0,45 promila. Lekarzy ucieszył fakt, że powróciła utracona jasność umysłu. Nie łudźmy się jednak, że Pu-Erh pochłonie każde ilości alkoholu.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwona.herbata1.jpg (9,0 KB, 1 załadowań)
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-12 o 16:33
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:36   #13
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Kilka słów o czerwonej herbacie. W internecie można znaleźć wiele relacji osób, które zachwalają jej właściwości odtruwające, dzięki którym wspomagany jest proces odchudzania, a dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom możemy się pozbyć z organizmu toksyn. Osobiście ciężko mi się przekonać do smaku czerwonej herbaty, a próbowałam różnych - chyba dlatego postawiłam na kapsułki, ale spróbuję dać jej jeszcze jedną szansę.

Poniżej zamieszczam kilka informacji na temat działania czerwonej herbaty:


WŁAŚCIWOŚCI:

1. Badania prowadzone na uniwersytetach we Freiburgu i Heidelbergu oraz w Paryżu dowodzą, że Pu-Erh:
- wspomaga pracę wątroby,
- obniża poziom cholesterolu,
- oczyszcza organizm,
- pobudza procesy trawienne,
- skutecznie walczy z nadwagą,
- łagodzi skutki spożycia alkoholu,
- wzmacnia organizm.

2. Amerykanie nazywają Pu-Erh
"niszczycielem tłuszczu". Nazwa ta dokładnie określa działanie Pu-Erh. Badania prowadzone z kolei w paryskiej klinice niezbicie dowodzą, że 88% pacjentów pijących regularnie tę herbatę w ciągu miesiąca straciło 3,2-10,8 kg. Interesujące jest to, że utrata wagi nastąpiła przy normalnym sposobie odżywiania. Jednak znacznie ważniejszy jest fakt, że spadek wagi się utrzymywał. Można więc tu mówić niejako o naturalnym sposobie odchudzania. Czerwona herbata atakuje bowiem jedynie zbędne pokłady tłuszczu w naszym organizmie.

3. Francuscy lekarze twierdzą, że czerwona Pu-Erh wspomaga pracę wątroby. Postanowili oni przetestować skuteczność działania czerwonej herbaty osobiście. Pili Pu-Erh po spożyciu więcej niż symbolicznej lampki szampana. Wyniki badań wykazały, że po dwu godzinach poziom alkoholu obniżył się o 0,45 promila. Lekarzy ucieszył fakt, że powróciła utracona jasność umysłu. Nie łudźmy się jednak, że Pu-Erh pochłonie każde ilości alkoholu.

A ja się nie do końca z tym zgadzam. Po pierwsze od razu nie wierze, że działa herbata z torebki. Dla mnie wszystkie herbaty w torebkach to wyrób herbatopodobny i ich smak ma się nijako do tych sypkich. Po drugie czerwoną herbatę piję od lat, bo lubię i nigdy nie zauważyłam aby przemiana materii mi się po niej zwiększyła. Chyba, że przez to, że piję ją jakieś 10 lat to tego nie widzę po prostu.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:36   #14
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A moją skakankę wyrzuciła mama. Oż to zła kobieta.
A ja mam pytanie. Czy bieganie, skakanka wysmuklają nogi? Kilka lat temu schudłam ponad 10 kilogramów, ale nogi miałam patyczki, więc nie zwracałam na to uwagi czy one chudną w czasie biegania czy nie, a teraz mam tak grube uda, że nie mogę pewnej spódnicy przez nie przeciągnąć chociaż kiedyś mogłam (kupiłam ją właśnie po tej diecie w nagrodę). Spódnica nie ma streczu ani nic takiego, więc się nie rozciąga. Dlatego mam pytanie. Czy bieganie i skakanka wzmacniają nogi i tworzą mięśnie czy też spalają tłuszcz z tych miejsc?
Skakanie dobrze wpływa na organizm. Dzięki systematycznemu treningowi na skakance znacznie poprawisz kondycję, spalisz zbędne kilogramy, polepszysz swoją sprawność fizyczną, poprawisz krążenie i przy tym wymodelujesz sylwetkę. 30-minutowe intensywne skakanie pozwala spalić nawet 300-400 kcal.

Po kilku tygodniach treningu ciało staje się lekkie i bardziej sprężyste. Systematyczne skakanie rozwija, uelastycznia i wzmacnia nogi, w szczególności łydki i stawy skokowe. Jest to jeden ze sposobów na ćwiczenie mięśni pośladków, brzucha, rąk i ramion.


Także jak najbardziej warto kupić skakankę i potrenować skoki
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:40   #15
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Skakanie dobrze wpływa na organizm. Dzięki systematycznemu treningowi na skakance znacznie poprawisz kondycję, spalisz zbędne kilogramy, polepszysz swoją sprawność fizyczną, poprawisz krążenie i przy tym wymodelujesz sylwetkę. 30-minutowe intensywne skakanie pozwala spalić nawet 300-400 kcal.

Po kilku tygodniach treningu ciało staje się lekkie i bardziej sprężyste. Systematyczne skakanie rozwija, uelastycznia i wzmacnia nogi, w szczególności łydki i stawy skokowe. Jest to jeden ze sposobów na ćwiczenie mięśni pośladków, brzucha, rąk i ramion.


Także jak najbardziej warto kupić skakankę i potrenować skoki
naprawdę?
Bo ja pomimo 21 lat mam oklapnięty tyłek i nie wiem czemu.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Też lubię skakankę Najbardziej mix: skakanka + joga na wyciszenie i rozciągnięcie czasem to lepsze niż czekolada Powodzenia!!!
Ja muszę się zapisać na jogę. Możecie wierzyć lub nie, ale nie umiem zrobić tzw. siadu prostego, bo mam taki ból w mięśniach, że szok. Nigdy nie spotkałam osoby bardziej nierozciągniętej niż ja.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:40   #16
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja się nie do końca z tym zgadzam. Po pierwsze od razu nie wierze, że działa herbata z torebki. Dla mnie wszystkie herbaty w torebkach to wyrób herbatopodobny i ich smak ma się nijako do tych sypkich. Po drugie czerwoną herbatę piję od lat, bo lubię i nigdy nie zauważyłam aby przemiana materii mi się po niej zwiększyła. Chyba, że przez to, że piję ją jakieś 10 lat to tego nie widzę po prostu.

W torebkach na pewno nie jest tak skuteczna jak tak zwykła liściasta do zaparzania więc najlepiej kupować taką w herbaciarni albo sklepie zielarskim. Co do skuteczności skoro tyle osób ją chwali musi coś w tym być - chyba, że mamy do czynienia z masowym efektem placebo

Mogę się wypowiedzieć co do działania zielonej herbaty czuje, że mi pomaga i mój organizm się domaga co dziennej dawki - także reasumując myślę, że to zależy od organizmu, sposobu zaparzania i zapewne jakości pitej herbaty.
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:42   #17
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość

W torebkach na pewno nie jest tak skuteczna jak tak zwykła liściasta do zaparzania więc najlepiej kupować taką w herbaciarni albo sklepie zielarskim. Co do skuteczności skoro tyle osób ją chwali musi coś w tym być - chyba, że mamy do czynienia z masowym efektem placebo

Mogę się wypowiedzieć co do działania zielonej herbaty czuje, że mi pomaga i mój organizm się domaga co dziennej dawki - także reasumując myślę, że to zależy od organizmu, sposobu zaparzania i zapewne jakości pitej herbaty.

Zielona też mi pomaga. Uspokaja mnie, po niej lepiej się wypróżniam, a miałam już okresy, że 3 tygodnie nie byłam w kibelku (wina złej diety, drastycznej) i do tego czuję, że ochrania mnie od wewnątrz. Również piję jakieś 10 lat i nigdy chyba nie przestanę. I to prawda, że prawidłowe zaparzenie dużo daje.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:46   #18
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
naprawdę?
Bo ja pomimo 21 lat mam oklapnięty tyłek i nie wiem czemu.

Oklapnięty może za mało klepany? mój nie jest oklapnięty, ale za duży może nie tak wielki jak u Kim Kardashian i marzę, żeby wyglądał tak jak wyglądał kiedy miałam 21 lat

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Ja muszę się zapisać na jogę. Możecie wierzyć lub nie, ale nie umiem zrobić tzw. siadu prostego, bo mam taki ból w mięśniach, że szok. Nigdy nie spotkałam osoby bardziej nierozciągniętej niż ja.

Ja bym na Twoim miejscu zaczęłam od prostych skłonów bo joga to wyższa szkoła jazdy i można naprawdę się wiele namęczyć, żeby poprawnie zrobić dane ćwiczenie a skłony takie klastyczne dobrze robią na mięśnie klatki piersiowej i można się dzięki nim pozbyć wałeczków z pleców (moje utrapienie )
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:48   #19
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Oklapnięty może za mało klepany? mój nie jest oklapnięty ale za duży może nie tak wielki jak u Kim Kardashian i marzę, żeby wyglądał tak jak wyglądał kiedy miałam 21 lat
Nie jest jędrny. Kiedyś miałam bardzo chudy tyłek, nie jest obecnie gruby, w sam raz, ale nie jest jędrny.
Kurde spędziłam na wątku kilka minut i utwierdziłam się, że jestem leniem, nie jestem w ogóle rozciągnięta, jestem małą kluską (157 cm wzrostu) i tak naprawdę nic nie robię aby to zmienić. No i po co ja tu właziłam.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu zaczęłam od prostych skłonów bo joga to wyższa szkoła jazdy i można naprawdę się wiele namęczyć, żeby poprawnie zrobić dane ćwiczenie a skłony takie klastyczne dobrze robią na mięśnie klatki piersiowej i można się dzięki nim pozbyć wałeczków z pleców (moje utrapienie )
Miałam okazję być na darmowych lekcjach jogi, bo były organizowane u mnie w mieście to pomyślałam: czemu nie. Na drugi dzień czułam mięśnie, o których nie miałam pojęcia, a jednocześnie nigdy się tak dobrze nie czułam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 16:51   #20
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie jest jędrny. Kiedyś miałam bardzo chudy tyłek, nie jest obecnie gruby, w sam raz, ale nie jest jędrny.
Kurde spędziłam na wątku kilka minut i utwierdziłam się, że jestem leniem, nie jestem w ogóle rozciągnięta, jestem małą kluską (157 cm wzrostu) i tak naprawdę nic nie robię aby to zmienić. No i po co ja tu właziłam.
Etam kluchą ja też jestem mała cholera ale mam takie powiedzenie - małe do pieszczoty, a duże do roboty skoro już zajrzałaś to zapewne nie bez powodu - jak mawia nasza poetka nic nie zdarza się bez przyczyny - może faktycznie warto trochę pokangurzyć

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość


Miałam okazję być na darmowych lekcjach jogi, bo były organizowane u mnie w mieście to pomyślałam: czemu nie. Na drugi dzień czułam mięśnie, o których nie miałam pojęcia, a jednocześnie nigdy się tak dobrze nie czułam.
Takie pozytywne zmęczenie jest świetne, a dzisiaj właśnie się tak czuje po wczorajszych ćwiczeniach - mam takie zakwasy, że czuję, że mam nogi Poszukam jakiś fajnych ćwiczeń z jogi to może sobie razem potrenujemy
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:00   #21
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Etam kluchą ja też jestem mała cholera ale mam takie powiedzenie - małe do pieszczoty, a duże do roboty skoro już zajrzałaś to zapewne nie bez powodu - jak mawia nasza poetka nic nie zdarza się bez przyczyny - może faktycznie warto trochę pokangurzyć

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------



Takie pozytywne zmęczenie jest świetne, a dzisiaj właśnie się tak czuje po wczorajszych ćwiczeniach - mam takie zakwasy, że czuję, że mam nogi Poszukam jakiś fajnych ćwiczeń z jogi to może sobie razem potrenujemy

No to zostanę i pokangurzę.
A ćwiczenia z jogi, proste, do zrobienia w domu gdzieś miałam. Hm... Muszę poszukać i jak znajdę to podam link.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:00   #22
Taani
Zakorzenienie
 
Avatar Taani
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 357
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Bardzo fajny wątek - zwłaszcza post o tych ćwiczeniach na skakance bardzo do mnie przemawia, a ja tylko wydobyłam skakankę i się o nią potknęłam wychodząc dziś do pracy
__________________
zapachy, pielęgnacja, kosmetyki naturalne, kolorówka
wymianka




W planach
Indochine PG/Zucchero /viloressi teint de neige/Qessence Missala/ Marrakech Aesop /Visa Robert Piguet/ tea for two
/ les parfums de rosine secrets de rose / Une Rose d'Amour


Taani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:11   #23
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez Taani Pokaż wiadomość
Bardzo fajny wątek - zwłaszcza post o tych ćwiczeniach na skakance bardzo do mnie przemawia, a ja tylko wydobyłam skakankę i się o nią potknęłam wychodząc dziś do pracy
O super Taaani, że dołączyłaś zapraszamy do kangurzenia

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Znalazłam kilka przydatnych informacji na temat jogi:

Zanim zaczniemy ćwiczenia

Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad. By przyniosły one zamierzony efekt, musimy uprawiać je regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, co najmniej przez miesiąc. W każdej pozycji powinniśmy wytrzymać co najmniej minutę, jeśli jednak wcześniej poczujemy ból, należy natychmiast przerwać ćwiczenie - forsowanie organizmu w tym przypadki, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ponadto, za ćwiczenie zabieramy się najwcześniej 2 godziny po spożyciu posiłku.



Joga ma nas zrelaksować - dlatego na ćwiczenia wybieramy ciche, odosobnione pomieszczenie, wyłączamy telewizor, telefon, na tyle na ile to możliwe, izolujemy wszystkie odgłosy z zewnątrz. Zakładamy luźne ubrania, które nie będą utrudniać krążenia krwi, ściągamy buty i wszelką biżuterie. Staramy się maksymalnie rozluźnić mięśnie, szczególnie twarzy. W jodze dużą rolę odgrywa prawidłowe oddychanie - staramy się oddychać miarowo i głęboko, zawsze przez nos. Pozostaje nam już tylko wybór miejsca do leżenia. Możemy zaopatrzyć się w profesjonalne maty i poduszki do ćwiczeń, ale równie dobrze wykorzystać można w tym celu dywan i koce. Zaczynamy!

Pozycje (asany)


Zasadniczo możemy mówić o siedmiu grupach pozycji: pozycjach stojących, siedzących, odwróconych, relaksacyjnych oraz skrętach tułowia, wygięciach do tyłu i skłonach do przodu. Jeśli jesteśmy na początku swojej przygody z jogą, warto opanować kilka podstawowych pozycji, które z czasem możemy urozmaicać o te wymagające większej elastyczności i sprężystości ciała. Dobrze jest również wiedzieć, jakie konkretne działanie na organizm mają poszczególne pozycje. Poniżej przedstawiona zostanie lista wybranych, podstawowych i łatwych do opanowania pozycji, które pozwalają uporać się z najczęściej występującymi dolegliwości zdrowotnymi.

Viparita-karani na zmęczenie organizmu


Ustawiamy złożony koc tuż przy ścianie. Kładziemy się na nim plecami, nogi opieramy o ścianę tak, by tworzyły z tułowiem kąt prosty. Stopy odciągamy ku dołowi, ręce kładziemy luźno nad głową. Pośladkami napieramy na ścianę. Wytrzymujemy w takiej pozycji trzy minuty, po czym opuszczamy delikatnie nogi na podłogę.



Adho-mukha-śvanasana na stres i bóle barków

Klękamy na podłodze. Ręce wyciągamy przed siebie, dłonie kładziemy na podłodze. Opierając się na dłoniach i stopach, unosimy się i wypychamy pośladki maksymalnie ku górze, spuszczamy głowę. Wytrzymujemy minutę po czym klękamy z powrotem na podłodze opierając o nią czoło.


Supta-virasana na zmęczone nogi

Klękamy na podłodze. Łydki rozsuwamy tak, by pośladki znajdowały się między stopami. Przy pomocy rąk delikatnie opuszczamy tułów i kładziemy się na podłodze (wcześniej w miejsce głowy możemy przygotować sobie wąską poduszkę lub złożony koc. Najistotniejsze w pozycji jest to by, po oparciu głowy nie odrywać kolan od podłogi. Z rękami położonymi swobodnie obok, wytrzymujemy w pozycji minutę.


Halasana na sztywność karku

Kładziemy się na plecach. Nogi uginamy w kolanach po czym delikatnie przenosimy je za głowę. Następni prostujemy nogi i staramy się sięgnąć stopami jak najdalej. Ręce kładziemy swobodnie lekko ugięte nad głową. Po minucie odrywamy nogi, zginamy je w kolanach i z powrotem przenosimy nad głową na końcu kładąc je na podłogę.



Sukhasana na bóle migrenowe


Do tego ćwiczenia będziemy potrzebować krzesła. Siadamy skrzyżnie na brzegu dwóch złożonych koców. Opieramy czoło na przygotowane wcześniej i przysunięte odpowiednio blisko krzesło. Ręce wyciągamy swobodnie na siedzeniu. Pozostajemy w takiej pozycji przez dwie minuty, poczym zmieniamy nogi. Po przełożeniu nóg spędzamy kolejne dwie minuty w takim samym ułożeniu czoła i rąk. Ćwiczenie wpływa korzystnie na ukrwienie mózgu, ponadto zmniejsza napięcie szyi i barków.


Bhujangasana na wzdęcia

Kładziemy się na podłodze z nogami wyciągniętymi do tyły. Ręce zginamy w łokciach, ramiona opieramy na podłodze na wysokości pach. Następnie unosimy się na rękach wydychając powietrze jednocześnie wypychając tułów maksymalnie do tyłu. Ważne by palce i pięty obydwu stóp się ze sobą stykały. Na koniec wypychamy pierś mocno do przodu, zwracamy przy tym uwagę by nie oderwać miednicy od podłogi. Po minucie opuszczamy tułów na podłogę wykonując jednocześnie wydech. Ćwiczenie poprawia ukrwienie żołądka i jelit, a także ułatwia i przyspiesza trawienie.



A poniżej filmik z ćwiczeniami jogi dla początkujących

http://www.youtube.com/watch?v=l-sUnownQpA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bikram-asany.jpg (30,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ASANA1.jpg (44,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ASANA6.jpg (47,2 KB, 9 załadowań)
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-12 o 17:17
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:18   #24
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
O super Taaani, że dołączyłaś zapraszamy do kangurzenia

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Znalazłam kilka przydatnych informacji na temat jogi:

Zanim zaczniemy ćwiczenia

Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad. By przyniosły one zamierzony efekt, musimy uprawiać je regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, co najmniej przez miesiąc. W każdej pozycji powinniśmy wytrzymać co najmniej minutę, jeśli jednak wcześniej poczujemy ból, należy natychmiast przerwać ćwiczenie - forsowanie organizmu w tym przypadki, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ponadto, za ćwiczenie zabieramy się najwcześniej 2 godziny po spożyciu posiłku.



Joga ma nas zrelaksować - dlatego na ćwiczenia wybieramy ciche, odosobnione pomieszczenie, wyłączamy telewizor, telefon, na tyle na ile to możliwe, izolujemy wszystkie odgłosy z zewnątrz. Zakładamy luźne ubrania, które nie będą utrudniać krążenia krwi, ściągamy buty i wszelką biżuterie. Staramy się maksymalnie rozluźnić mięśnie, szczególnie twarzy. W jodze dużą rolę odgrywa prawidłowe oddychanie - staramy się oddychać miarowo i głęboko, zawsze przez nos. Pozostaje nam już tylko wybór miejsca do leżenia. Możemy zaopatrzyć się w profesjonalne maty i poduszki do ćwiczeń, ale równie dobrze wykorzystać można w tym celu dywan i koce. Zaczynamy!

Pozycje (asany)


Zasadniczo możemy mówić o siedmiu grupach pozycji: pozycjach stojących, siedzących, odwróconych, relaksacyjnych oraz skrętach tułowia, wygięciach do tyłu i skłonach do przodu. Jeśli jesteśmy na początku swojej przygody z jogą, warto opanować kilka podstawowych pozycji, które z czasem możemy urozmaicać o te wymagające większej elastyczności i sprężystości ciała. Dobrze jest również wiedzieć, jakie konkretne działanie na organizm mają poszczególne pozycje. Poniżej przedstawiona zostanie lista wybranych, podstawowych i łatwych do opanowania pozycji, które pozwalają uporać się z najczęściej występującymi dolegliwości zdrowotnymi.

Viparita-karani na zmęczenie organizmu


Ustawiamy złożony koc tuż przy ścianie. Kładziemy się na nim plecami, nogi opieramy o ścianę tak, by tworzyły z tułowiem kąt prosty. Stopy odciągamy ku dołowi, ręce kładziemy luźno nad głową. Pośladkami napieramy na ścianę. Wytrzymujemy w takiej pozycji trzy minuty, po czym opuszczamy delikatnie nogi na podłogę.



Adho-mukha-śvanasana na stres i bóle barków

Klękamy na podłodze. Ręce wyciągamy przed siebie, dłonie kładziemy na podłodze. Opierając się na dłoniach i stopach, unosimy się i wypychamy pośladki maksymalnie ku górze, spuszczamy głowę. Wytrzymujemy minutę po czym klękamy z powrotem na podłodze opierając o nią czoło.


Supta-virasana na zmęczone nogi

Klękamy na podłodze. Łydki rozsuwamy tak, by pośladki znajdowały się między stopami. Przy pomocy rąk delikatnie opuszczamy tułów i kładziemy się na podłodze (wcześniej w miejsce głowy możemy przygotować sobie wąską poduszkę lub złożony koc. Najistotniejsze w pozycji jest to by, po oparciu głowy nie odrywać kolan od podłogi. Z rękami położonymi swobodnie obok, wytrzymujemy w pozycji minutę.


Halasana na sztywność karku

Kładziemy się na plecach. Nogi uginamy w kolanach po czym delikatnie przenosimy je za głowę. Następni prostujemy nogi i staramy się sięgnąć stopami jak najdalej. Ręce kładziemy swobodnie lekko ugięte nad głową. Po minucie odrywamy nogi, zginamy je w kolanach i z powrotem przenosimy nad głową na końcu kładąc je na podłogę.



Sukhasana na bóle migrenowe


Do tego ćwiczenia będziemy potrzebować krzesła. Siadamy skrzyżnie na brzegu dwóch złożonych koców. Opieramy czoło na przygotowane wcześniej i przysunięte odpowiednio blisko krzesło. Ręce wyciągamy swobodnie na siedzeniu. Pozostajemy w takiej pozycji przez dwie minuty, poczym zmieniamy nogi. Po przełożeniu nóg spędzamy kolejne dwie minuty w takim samym ułożeniu czoła i rąk. Ćwiczenie wpływa korzystnie na ukrwienie mózgu, ponadto zmniejsza napięcie szyi i barków.


Bhujangasana na wzdęcia

Kładziemy się na podłodze z nogami wyciągniętymi do tyły. Ręce zginamy w łokciach, ramiona opieramy na podłodze na wysokości pach. Następnie unosimy się na rękach wydychając powietrze jednocześnie wypychając tułów maksymalnie do tyłu. Ważne by palce i pięty obydwu stóp się ze sobą stykały. Na koniec wypychamy pierś mocno do przodu, zwracamy przy tym uwagę by nie oderwać miednicy od podłogi. Po minucie opuszczamy tułów na podłogę wykonując jednocześnie wydech. Ćwiczenie poprawia ukrwienie żołądka i jelit, a także ułatwia i przyspiesza trawienie.



A poniżej filmik z ćwiczeniami jogi dla początkujących




http://www.youtube.com/watch?v=l-sUnownQpA
Mi ostatnio ciągle youtube nie działa, nie mam pojęcia czemu.
A ja znalazłam to o czym pisałam, proszę:
http://www.joga-joga.pl/pl160/galler..._morgulec_cz_i
http://www.joga-joga.pl/pl160/galler..._morgulec_cz_i

Ten 'narrator' troszkę śmiesznie gada, ale da się przeżyć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:21   #25
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mi ostatnio ciągle youtube nie działa, nie mam pojęcia czemu.
A ja znalazłam to o czym pisałam, proszę:
http://www.joga-joga.pl/pl160/galler..._morgulec_cz_i
http://www.joga-joga.pl/pl160/galler..._morgulec_cz_i

Ten 'narrator' troszkę śmiesznie gada, ale da się przeżyć.

Może Ci jakiś program blokuje YT np firewall a co do filmów to tego gościa są też na YT rzeczywiście specyficzny głos, ale damy radę
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:26   #26
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Pysznościowy kefirek

Zastanawiałam się nad dietą Dukana- ale doszłam do wniosku, że chyba nie jest to typ diety dla mnie, ale na pewno przekonuje mnie pozytywne działanie białka. W sumie dość dużo jem nabiału, ale mam takie momenty kiedy na jogurty nie mogę już patrzeć. Ostatnio moim faworytem jest kefir PILOS - można go kupić w Lidlu - smakuje niemal jak śmietana jest przepyszny - dlatego chciałam go Wam polecić - tym bardziej, że wiele pozytywnych opinii znalazłam na jego temat.

Wartości odżywcze

Miara: 1 sztuka (400g)
Kalorie
46 kcal
Białko 3.3 g 3.30%
Tłuszcze
1.5 g 1.50%
Węglowodany
4.7 g 4.70%

Oprócz doskonałego smaku i niewygórowanej ceny jego niewątpliwą zaletą jest wysoka ilość białka więc szczerze polecam jako doskonały element diety
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pilos-Kefir-1-5-58058-big.jpg (24,4 KB, 5 załadowań)
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-12 o 18:28
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 19:03   #27
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Skakanie z brzuchem pełnym kotletów raczej nie będzie należało do przyjemności, dlatego postawiłam na lekki i zdrowy posiłek.

Lekki obiadek - na dzisiaj - kasza pęczak z warzywami

Składniki

  • pęczak 1,5 szklanki
  • papryka czerwona 1 sztuka
  • ogórek 1 sztuka
  • cebula 1 sztuka
  • koperek 3 gałązki
  • sól
  • pieprz
  • oliwa z oliwek 2 łyżki

Sposób przyrządzenia


Pęczak ugotować na sypko w lekko osolonej wodzie.
Paprykę oczyścić z nasion, umyć i pokroić w kosteczkę.
Ogórek obrać i pokroić w ćwierć plasterki.
Cebulę obrać, umyć w zimnej wodzie i pokroić w półplasterki.

Wymieszać w jednym naczyniu pęczak, warzywa, wlać oliwę, przyprawić i wymieszać. Przełożyć do miseczki i podawać posypane posiekanym koperkiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg peczak_z_warzywami.jpg (13,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kasza-peczak.jpg (28,3 KB, 3 załadowań)
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-12 o 19:04
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 20:02   #28
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Ważna technika kiedy się dużo fika


Chciałam Wam opowiedzieć o prawidłowej technice skakania a przede wszystkim na podstawie informacji jakie udało mi się zdobyć podpowiedzieć o czym należy pamiętać przy ćwiczeniach ze skakanką. Należy pamiętać o:
  • wyprostowanej postawie
  • wciągnięciu brzucha
  • ugięciu łokci i trzymaniu ich blisko tułowia
  • odchyleniu dłoni na bok
  • cofnięciu barków
  • wykonywaniu obrotów linką nadgarstkami i dłońmi
  • unikaniu ruchów barkami
  • skakaniu na niewielką wysokość
  • skakaniu na palcach

Poniżej zamieszczam filmik, w którym można zobaczyć jaką postawę należy przyjąć przy skakankowym fikaniu

http://www.youtube.com/watch?v=V4fOrOwIn8Y&featu re=player_embedded
__________________



Edytowane przez indja2
Czas edycji: 2011-04-12 o 20:04
indja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 21:01   #29
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Ojej 40 kg to bardzo dużo podziwiam jak się domyślam pewnie to wymagało niezłego samozaparcia. Ja niestety przytyłam ostatnio i nie bardzo mi się podoba moje odbicie w lustrze - jestem wobec siebie strasznie samokrytyczna.

A w takim odchudzaniu najważniejsza jest systematyczność podobnie jak w ćwiczeniach, a jak się ma mobilizację, bo wiesz, że po pierwsze zapłaciłaś więc musisz chodzić, a poza tym jak przy okazji możesz poznać jeszcze fajnych ludzi - to tym bardziej. Także dobry pomysł żeby się zapisać i masz rację zgadzam się najtrudniejszy pierwszy krok
Naprawdę jest to bardzo dużo. Jak teraz patrzę na swoje zdjecia z tego okresu to normalnie łapie się za głowę jak ja (i mój mąż również) mogłam tak wyglądać... Jakby ktoś nas do ula włożył... Jakoś tydzień przed porodem ważyłam 104 kg... a do końca ciąży jeszcze coś pewnie przytyło...Ale jak się zachciało być szczupłym to trzeba trochę pocierpieć i żreć z głową
A ćwiczenia dobra rzecz - choć przyznam się że dzisiaj moim jedynym wysiłkiem było sprzątanie chałupy



Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja się nie do końca z tym zgadzam. Po pierwsze od razu nie wierze, że działa herbata z torebki. Dla mnie wszystkie herbaty w torebkach to wyrób herbatopodobny i ich smak ma się nijako do tych sypkich. Po drugie czerwoną herbatę piję od lat, bo lubię i nigdy nie zauważyłam aby przemiana materii mi się po niej zwiększyła. Chyba, że przez to, że piję ją jakieś 10 lat to tego nie widzę po prostu.
Ja w sumie piję dla wygody torebkową herbatę. A czy poprawia się przemiana materii? Jak wypiję 2 herbaty czerwone duszkiem od razu po sobie to po kilku minutach lecę do wc



Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Skakanie dobrze wpływa na organizm. Dzięki systematycznemu treningowi na skakance znacznie poprawisz kondycję, spalisz zbędne kilogramy, polepszysz swoją sprawność fizyczną, poprawisz krążenie i przy tym wymodelujesz sylwetkę. 30-minutowe intensywne skakanie pozwala spalić nawet 300-400 kcal.

Po kilku tygodniach treningu ciało staje się lekkie i bardziej sprężyste. Systematyczne skakanie rozwija, uelastycznia i wzmacnia nogi, w szczególności łydki i stawy skokowe. Jest to jeden ze sposobów na ćwiczenie mięśni pośladków, brzucha, rąk i ramion.

Także jak najbardziej warto kupić skakankę i potrenować skoki
Kurcze jak to wszystko ładnie brzmi... Ale systematyczność napewno pomaga



Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie jest jędrny. Kiedyś miałam bardzo chudy tyłek, nie jest obecnie gruby, w sam raz, ale nie jest jędrny.
Kurde spędziłam na wątku kilka minut i utwierdziłam się, że jestem leniem, nie jestem w ogóle rozciągnięta, jestem małą kluską (157 cm wzrostu) i tak naprawdę nic nie robię aby to zmienić. No i po co ja tu właziłam.

.
Trochę ćwiczeń na pupę i napewno byłaby już ujędrniona



Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Etam kluchą ja też jestem mała cholera ale mam takie powiedzenie - małe do pieszczoty, a duże do roboty skoro już zajrzałaś to zapewne nie bez powodu - jak mawia nasza poetka nic nie zdarza się bez przyczyny - może faktycznie warto trochę pokangurzyć
ej no ja tam nie chcę do roboty mam 173 cm wzrostu - kiedyś chciałam być wyższa, ale jakoś nie wyszło, potem oprzytomniałam że jednak nie ma tak wielu wysokich facetów więc w sumie cieszę się że mam tyle ile mam - zresztą wyboru nie miałam



Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Pysznościowy kefirek

Zastanawiałam się nad dietą Dukana- ale doszłam do wniosku, że chyba nie jest to typ diety dla mnie, ale na pewno przekonuje mnie pozytywne działanie białka. W sumie dość dużo jem nabiału, ale mam takie momenty kiedy na jogurty nie mogę już patrzeć. Ostatnio moim faworytem jest kefir PILOS - można go kupić w Lidlu - smakuje niemal jak śmietana jest przepyszny - dlatego chciałam go Wam polecić - tym bardziej, że wiele pozytywnych opinii znalazłam na jego temat.

Wartości odżywcze

Miara: 1 sztuka (400g)
Kalorie 46 kcal
Białko 3.3 g 3.30%
Tłuszcze 1.5 g 1.50%
Węglowodany 4.7 g 4.70%

Oprócz doskonałego smaku i niewygórowanej ceny jego niewątpliwą zaletą jest wysoka ilość białka więc szczerze polecam jako doskonały element diety
Ja byłam na Diecie Dukana i jak dla mnie to była idealna dieta - ilościowo jesz ile chcesz a chudniesz. Fakt że są ograniczenia produktowe ale najgorszy jest pierwszy szok organizmu bo domaga się swoich "normalnych" potraw a potem już się przyzwyczaja i jest ok. Choć teraz jak już mam mieć tylko jeden dzień w tygodniu proteinowy to jest on dla mnie katorgą... I właśnie jutro mam ten dzień.
A co do kefiru to ja kupuję smakowe w Biedronce (mam ją pod nosem) i teraz już nie patrzę na składy. Choć oczywiście najbardziej białkowy jest twaróg chude mięsko - piersi z kurczaka, z indyka, wątrówka...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 21:31   #30
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Hop hop do góry skaczmy jak kangury czyli schudnij ze skakanką i pozytywną ener

Też mam taką bajerancką skakankę z licznikiem skoków
Kurczę, ciekawe, ze jest ważna technika skakania, teraz się będę stosować
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.