Agencje pracy tymczasowej-opinie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-30, 17:19   #31
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez mari1125 Pokaż wiadomość
No wlasnie, najgorzej jak firma jest niewypłacalna... Dlatego trzeba polecac i pracowac tylko z najlpeszymi. Dorywczo pracuję tylko zagranicą i firm posredniczacych w tym temacie jest zatrzesienie! caly myk polega na tym, zeby wybrac te najlepsza, ktora nas nie oszuka, wysle w dobre miejsce, zapewni dogodne warunki i przede wszystkim bedzie wyplacalna!!!!!!!! To znaczy, ze gwarantuje dobre pieniazki i na czas. ja akurat z polecenia wyslalam cv do Poland Workforce. najpierw byla u nich moja siostra, potem siostra z kolezanka razem wyjchaly do pracy na Korsykę jako pokojówki i byly bardzo zadowolone. no to rok pozniej dolaczylam i ja. naprawde polecam. w ogole praca zagranica to fajny pomysl na wakacje
Polecać owszem, ale już niekoniecznie reklamować.

Gdyby ten "cały myk" był taki prosty, to byłoby zbyt pięknie.
Nikt na własne życzenie nie pakuje się w kłopoty i podejmuje zatrudnienie przez agencję, która jest niewypłacalna. Nie wszystkie rzeczy można przewidzieć, zważywszy na fakt, że ile ludzi, tyle opinii. Jedni do pracy za granicę jadą dla wakacji i potem narzekają, wylewając swoje wypociny na forach internetowych, a inni jadą do pracy, pracować i nie mają czasu na pisanie 'ochów i achów' nt. danej firmy, bo zwyczajnie w świecie nie mają czasu na to
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:09   #32
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Mnie pewnie to samo mignęło na forum podajże z gazety, ale nie wgłębiałam się w temat...
Na razie się nie martw, bo nie zawsze tak jest, jak ludzie piszą, bo ile ludzi, tyle opinii, a w necie każdy jest anonimowy, pisze co mu ślina na język przyniesie
Póki co po 20 dniach od skończenia przeze mnie pracy, gość napisał, że zrobił przelew (mają 30 dni na to, więc zmieścił się w terminie )... tyle że to przelew z mbanku do mbanku, więc teoretycznie powinien być błyskawiczny, a tu kilka godzin minęło a kasy dalej nie ma. Jutro wyjeżdżam, więc by się przydała, a tak to cóż..
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:25   #33
majowa_dziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Dziewczyny, jeśli chodzi o agencje pracy tymczasowej jestem dobrze poinformowana w tym zakresie, bo mój starszy brat od sześciu lat wyjeżdża na każde wakacje do pracy w Niemczech lub Holandii. Ja byłam w minione wakacje pierwszy raz.

Nie ma co się oszukiwać, nie jest to wymarzona forma zatrudnienia, ale tylko ona gwarantuje szybkość w zdobyciu pracy i możliwość wyjazdu na np. 2 miesiące. Mnie ze względu na studia tylko taka forma odpowiada. Byłam w Holandii za pośrednictwem firmy AXELL Holandia Sp. z o.o. z Gliwic. Mają też biura w kilku innych miastach w Polsce, na pewno we Wrocku. Pracowałam przy pakowaniu elektroniki różnych firm, były to głównie smartfony, tablety, odtwarzacze MP3. Praca dość łatwa, głównie siedząca, przy taśmie produkcyjnej. Chodziło o nakładanie wszelkich zabezpieczeń i przygotowanie paczek do transportu na Europę. Przez 9 tygodni pracy udało mi się odłożyć pieniążki na opłacenie kolejnego roku studiów, a na tym mi właśnie zależało. Mieszkałam w jednej z kilku lokacji tej firmy, w bungalowach, byłyśmy we 3 w jednym domku z aneksem kuchennym i łazienką. Były wakacje, dookoła lasy i pola, więc warunki spoko. Zimą pewnie trochę gorzej, bo nie było pewnie za ciepło w tych chatkach. Wszystkie formalności załatwiałam w Polsce, rozmowa kwalifikacyjna itp., w Holandii opiekował się nami polski koordynator, dziewczyna i chłopak na zmianę. Mieliśmy do nich telefony, można było dzwonić w każdej sprawie. Na lokacji było nas kilkanaście osób, głównie Polaków, może nie wszyscy super, ale to nieistotne

Myślę, że każda z Was, która zastanawia się nad wyjazdem zagranicę do pracy powinna dokładnie sprawdzić swojego pośrednika. U mnie drogę przetarł mi brat. Nie radzę wyjeżdżać za pośrednictwem osób prywatnych, bo to często wiąże się z kłopotami w postaci trudności z zameldowaniem, wypłatą pieniążków itp. Czesto też okazuje się, że te osoby po wpłaceniu zadatku, znikają. Ja osobiście mogę polecić Wam AXELL, jako firmę sprawdzoną i godną zaufania.


Pozdrawiam i życzę powodzenia
majowa_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 21:28   #34
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez majowa_dziewczyna Pokaż wiadomość
D

Mnie ze względu na studia tylko taka forma odpowiada. Byłam w Holandii za pośrednictwem firmy AXELL Holandia Sp. z o.o. z Gliwic. Mają też biura w kilku innych miastach w Polsce, na pewno we Wrocku.
Biura swojego Axell na pewno nie ma we Wrocławiu.

Nie zmienia to faktu, że mogę też tę agencję polecić. Swojego czasu, a był to rok 2004-2006 nie mieli aż tylu siedzib, jak obecnie, ale praca w porządku i wynagrodzenie w terminie.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 15:39   #35
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Ja od 3 m-cy jestem zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej jako pracownik produkcji.
Sytuacja wygląda tak, że przedłużają mi umowę co 2 tygodnie
Pensja co prawdę kiepska, ale zawsze w terminie.
Niestety w biurze są średnio poinformowani (albo celowo nie udzielają nam informacji), więc pytania zadam tu, może ktoś mi pomoże.

1) Za każdy miesiąc należa mi się 2 dni urlopu. Co sie stanie jesli ich nie wykorzystam? Czy dostanę ekwiwalent pieniężny w następnym m-cu? Np zarobiłam 1200 zł to oprócz tego pieniądze za niewykorzystany urlop?
2)Podczas trwania umowy dostalam zwolnienie lekarskie. Umowa była np do 15 listopada, natomiast zwolnienie przekracza czas trwania umowy. Czy ktos zapłaci mi za pozostałe dni zwolnienia? Czy po zwolnieniu lekarskim można jeszcze wrocić do agencji?
3)Załóżmy, że jestem niezadowolona z usług danej agencji. Czy mogę ją zmienić na inną?Nawet jesli praca byłaby w tym samym zakładzie? (w moim zakładzie pracują ludzie zatrudniani przez kilka różnych agencji i czasami są to inne warunki)
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 19:52   #36
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Jestes zatrudniona na umowe zlecenie to nie nalezy ci sie urlop.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 22:48   #37
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

karolinka86, jaką masz umowę?
Zazwyczaj z tego, co wiem, to takie agencje zatrudniają na umowę zlecenie, więc nie masz prawa do urlopu, ani do wzięcia L4. Na zleceniu zleceniodawca płaci Ci za wykonaną pracę, która winna być wyszczególniona w umowie.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 11:13   #38
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Jestes zatrudniona na umowe zlecenie to nie nalezy ci sie urlop.
Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
karolinka86, jaką masz umowę?
Zazwyczaj z tego, co wiem, to takie agencje zatrudniają na umowę zlecenie, więc nie masz prawa do urlopu, ani do wzięcia L4. Na zleceniu zleceniodawca płaci Ci za wykonaną pracę, która winna być wyszczególniona w umowie.
Akurat mam umowę o pracę. I urlop mi się należy, 2 dni po przepracowaniu miesiąca.
A czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pozostałe pytania?
__________________


Edytowane przez karolinka86
Czas edycji: 2013-11-18 o 11:15
karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:14   #39
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

I umowe o prace przedluzaja co 2 miesiace?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:20   #40
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

2 tygodnie nie miesiące
Trochę wyzysk bo malo stabilna praca ale cóz...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 12:58   #41
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
2 tygodnie nie miesiące
Trochę wyzysk bo malo stabilna praca ale cóz...
Nigdy sie nie spotkalam z taka sytuacja wiec nie wiwm. Ake skoro przedluzaja umowe to mozesz w ogole nie miec urlopu bo ci od poczatku idzie?
Nie chce cie wprowadzac w blad.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 14:48   #42
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja od 3 m-cy jestem zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej jako pracownik produkcji.
Sytuacja wygląda tak, że przedłużają mi umowę co 2 tygodnie

Zazwyczaj o terminach/okresach na jakie są przedłużane umowy decyduje Pracodawca Użytkownik - firma w której fizycznie pracujesz, bardzo rzadko agencja ma tutaj coś do powiedzenia

Pensja co prawdę kiepska, ale zawsze w terminie.
Niestety w biurze są średnio poinformowani (albo celowo nie udzielają nam informacji), więc pytania zadam tu, może ktoś mi pomoże.

1) Za każdy miesiąc należa mi się 2 dni urlopu. Co sie stanie jesli ich nie wykorzystam? Czy dostanę ekwiwalent pieniężny w następnym m-cu? Np zarobiłam 1200 zł to oprócz tego pieniądze za niewykorzystany urlop?

Jeżeli nie wykorzystasz urlopu to zostaje on na twoim koncie do wykorzystania, chyba że masz choć jeden dzień przerwy pomiędzy umowami , wtedy wypłacany jest ekwiwalent.
Czasem Pracodawca Użytkownik zleca comiesięczną wypłatę urlopu w postaci ekwiwalentu ale to raczej rzadko się zdarza
2)Podczas trwania umowy dostalam zwolnienie lekarskie. Umowa była np do 15 listopada, natomiast zwolnienie przekracza czas trwania umowy. Czy ktos zapłaci mi za pozostałe dni zwolnienia? Czy po zwolnieniu lekarskim można jeszcze wrocić do agencji?

Umowa kończy się, ze resztę dni zwolnienia płaci ZUS a po jego zakończeniu, jeżeli są zainteresowani, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dostała kolejną umowę

3)Załóżmy, że jestem niezadowolona z usług danej agencji. Czy mogę ją zmienić na inną?Nawet jesli praca byłaby w tym samym zakładzie? (w moim zakładzie pracują ludzie zatrudniani przez kilka różnych agencji i czasami są to inne warunki)
Teoretycznie tak
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 10:20   #43
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Nigdy sie nie spotkalam z taka sytuacja wiec nie wiwm. Ake skoro przedluzaja umowe to mozesz w ogole nie miec urlopu bo ci od poczatku idzie?
Nie chce cie wprowadzac w blad.
Urlop się należy na pewno o ile między umowami nie ma przerwy. Musi to być 30 dni przepracowanie ciągiem

aannuullaa dziękuję za odpowiedzi
Jeszcze taka sytuacja: zaniosłam to zwolnienie do agencji pracy więc za te kilka dni zapłacą oni, za resztę jak mowisz ZUS. Tylko skąd ZUS ma o tym wiedzieć skoro zwolnienie jest w agencji?Czy oni się jakoś ze sobą kontaktują? Umowę miałam do 17 listopada br, L4 dostałam na razie na dni 15-22 listopada. Rozumiem że w razie kolejnego L4 idę już do ZUSu ale co z tymi kilkoma dniami po umowie?
__________________


Edytowane przez karolinka86
Czas edycji: 2013-11-20 o 10:23
karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 15:17   #44
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Pracowałam w agencji pracy tymczasowej i byłam zadowolona, no ale to było bardziej dorobienie sobie na własne potrzeby do studenckiego budżetu. To było w zeszłym roku w okresie świat, pracy było wtedy multum. Pracowałam w różnych miejscach, zależy gdzie akurat potrzebowali. To na kasie w dwóch marketach, to na jakimś stoisku, to na wykładaniu towaru Stawki były uzależnione od sklepu i od stanowiska, najwięcej chyba miałam koło 7,5/h netto. Ale opłaciło się, bo potem w tym sklepie dostałam umowę o pracę i na tym moja przygoda z agencją się skończyła. Ogólnie nie narzekałam, pieniądze były na czas, jak nie mogłam przyjść bo coś mi wypadło to nie było problemu, tylko prosili żebym dała znać tak chociaż dzień przed jak da radę Firma była w porządku, raz nawet gdy potrzebowali kogoś na gwałt na parę godzin a ja nie miałam jeszcze umowy na ten miesiąc (początek miesiąca), to babeczka się specjalnie do mnie miasto obok pofatygowała z tą umową. Z czystym sercem mogę polecić ale nie chcę robić reklamy, jak ktoś jest zainteresowany to na priv chętnie napiszę.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 18:35   #45
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość

aannuullaa dziękuję za odpowiedzi
Jeszcze taka sytuacja: zaniosłam to zwolnienie do agencji pracy więc za te kilka dni zapłacą oni, za resztę jak mowisz ZUS. Tylko skąd ZUS ma o tym wiedzieć skoro zwolnienie jest w agencji?Czy oni się jakoś ze sobą kontaktują? Umowę miałam do 17 listopada br, L4 dostałam na razie na dni 15-22 listopada. Rozumiem że w razie kolejnego L4 idę już do ZUSu ale co z tymi kilkoma dniami po umowie?

agencja przesyła twoje zwolnienie do ZUSu
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:40   #46
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
agencja przesyła twoje zwolnienie do ZUSu
Jeśli tak to dobrze Bo już sie obawiałam, że będę musiała do nich iść i sama sie tym zajmować...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 16:43   #47
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Macie jakieś opinie na temat agencji Power Service?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:17   #48
kingelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 18
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Ja pracowałam dla Job Impulse. Fajni koordynatorzy byli i wypłaty na czas. stawki średnie ale za to dużo zleceń do wyboru. Jak chcecie to poczytajcie sobie ich opinie na GoWorku: http://tim.pe/4ed Ja się wybieram z nimi w tym roku znowu
kingelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 17:34   #49
Monika2301
Przyczajenie
 
Avatar Monika2301
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

klask i:
Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Jeśli skorzystasz z oferty pracy z agencji, to będą pobierać prowizję przez cały okres Twojej pracy. Jeśli np. będziesz kasjerką przez rok, to będą Ci sciągać z każdej wypłaty. Masakra jakaś, najlepiej szukać bezposrednio u potencjalnego pracodawcy.
Monika2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 16:18   #50
lewandowski0911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja od 3 m-cy jestem zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej jako pracownik produkcji.
Sytuacja wygląda tak, że przedłużają mi umowę co 2 tygodnie
Pensja co prawdę kiepska, ale zawsze w terminie.
Niestety w biurze są średnio poinformowani (albo celowo nie udzielają nam informacji), więc pytania zadam tu, może ktoś mi pomoże.

1) Za każdy miesiąc należa mi się 2 dni urlopu. Co sie stanie jesli ich nie wykorzystam? Czy dostanę ekwiwalent pieniężny w następnym m-cu? Np zarobiłam 1200 zł to oprócz tego pieniądze za niewykorzystany urlop?
2)Podczas trwania umowy dostalam zwolnienie lekarskie. Umowa była np do 15 listopada, natomiast zwolnienie przekracza czas trwania umowy. Czy ktos zapłaci mi za pozostałe dni zwolnienia? Czy po zwolnieniu lekarskim można jeszcze wrocić do agencji?
3)Załóżmy, że jestem niezadowolona z usług danej agencji. Czy mogę ją zmienić na inną?Nawet jesli praca byłaby w tym samym zakładzie? (w moim zakładzie pracują ludzie zatrudniani przez kilka różnych agencji i czasami są to inne warunki)

Umowa co 2 tygodnie nowa ? Śmiech na sali! Wcześniej korzystałem też z bardzo dobrze znanych agencji pracy i nie mam najlepszej opinii. Pieniądze nie na czas, wszyscy niemili że chce coś wiedzieć.. Pracowałem na produkcji w Niemczech, praca jak praca nie jest to może szczyt moich marzeń ale lepsza taka niż te co są w Polsce. Nawet Tusk ucieka z tonącego statku. W tej chwili korzystam z usług /reklama/ mieszczą się w Warszawie. Stawki mają dość dobre, umowa o prace tymczasową jest na początek na 3 miesiące ( przynajmniej tak miałem ) kolejne na 6 miesięcy. Stabilne zatrudnienie wypłata na czas. Przynajmniej jak na razie! POLECAM !!

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-09-28 o 21:42 Powód: reklama
lewandowski0911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 08:53   #51
maja2345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

pracowałam w sumie dla 3 różnych agencji. Pierwsza to ISSP, prace przy inwentaryzacji - było ok, ale nic na pryszłość, choć mówili że się odezwą ale stawka w miarę.. potem chwilę dla In Temporis i to była porażka, bo chyba agencja była niedogadana z pracodawcą, który robił co chciał i wymieniał pracowników kiedy chciał praktycznie... Ostatnio pracowałam też dla Interimax, przy pracach w markecie a potem przy inwentaryzacji.. stawka "jako tako", poślizg z kasą 2 dni ale poza tym ok - a obsługa miła i nie było problemów z kontaktem
maja2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 18:02   #52
Ma Rysia
Raczkowanie
 
Avatar Ma Rysia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 187
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

A co powiecie o Randstad? Bo się właśnie strasznie waham..
Ma Rysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 13:20   #53
Koperko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez Ma Rysia Pokaż wiadomość
A co powiecie o Randstad? Bo się właśnie strasznie waham..
Z tego co słyszałem to nie sa najgorsi są ok, mam kilku znajomych co wyjeżdżali od nich i mówili, że nie było problemu, jeżeli nawet jakiś problem się pojawiał to dzwonili do koordynatora i problwem załatwiali
__________________
Blog o ogrzewaniu nadmuchowym
Koperko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 20:54   #54
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Jeśli skorzystasz z oferty pracy z agencji, to będą pobierać prowizję przez cały okres Twojej pracy. Jeśli np. będziesz kasjerką przez rok, to będą Ci sciągać z każdej wypłaty. Masakra jakaś, najlepiej szukać bezposrednio u potencjalnego pracodawcy.
Agencja nie "ściąga" z wypłaty. Pracownik dostaje wynagrodzenie zgodnie z umową, którą podpisał. Prowizja dla agencji to sprawa właśnie agencji i firmy, która korzysta z jej usług. Dobra agencja negocjuje takie stawki, które nie różnią się od stawek osób zatrudnionych "normalnie".

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 11:44   #55
Ma Rysia
Raczkowanie
 
Avatar Ma Rysia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 187
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Agencja nie "ściąga" z wypłaty. Pracownik dostaje wynagrodzenie zgodnie z umową, którą podpisał. Prowizja dla agencji to sprawa właśnie agencji i firmy, która korzysta z jej usług. Dobra agencja negocjuje takie stawki, które nie różnią się od stawek osób zatrudnionych "normalnie".

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wydaje mi się, że zawsze odbija się to na naszej pensji. Tak się mówi, ze agencja ściąga kasę bezpośrednio od pracodawcy - pracodawca natomiast pensję ucina nam. Mój przykład? Pracownicy zatrudnieni nie przez agencję - 1500 zł netto. Ja - 1110 zł netto. To jest ogromna różnica.

I mówią, że trafiłam na solidną agencję.
Ma Rysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 21:14   #56
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez Ma Rysia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zawsze odbija się to na naszej pensji. Tak się mówi, ze agencja ściąga kasę bezpośrednio od pracodawcy - pracodawca natomiast pensję ucina nam. Mój przykład? Pracownicy zatrudnieni nie przez agencję - 1500 zł netto. Ja - 1110 zł netto. To jest ogromna różnica.

I mówią, że trafiłam na solidną agencję.
Uwierz mi, że dobra agencja nawet nie wchodzi w układ z pracodawcą, który chce aż tak różnicować stawki. Może "Twoja" agencja jest solidna, bo wynagrodzenie jest w terminie itp., ale jeżeli chodzi o stawki, które oferuje to naprawdę nieciekawie.
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 11:42   #57
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

ale to nie pracodawca roznicuje stawki tylko agencja zabiera forse
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 17:54   #58
nadkorka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

To zależy jak się trafi - z rodziny ktoś trafił, że był bardzo zadowolony z jednej agencji pracy tymczasowej - wyjaśnili co i jak i było płacone tyle ile w umowie
nadkorka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 23:52   #59
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ale to nie pracodawca roznicuje stawki tylko agencja zabiera forse
Wiadomo, że agencja musi coś na tym zarobić. Jednak pracodawca jest świadomy prowizji, więc to od niego zależy ile "zostanie" dla pracownika, pracodawca decyduje jakie będzie wynagrodzenie.
Oczywiście niektórzy pracodawcy chcieliby wszystko jak najniższym kosztem, nie bawić się w rekrutację, zlecać to agencji i płacić ludziom marne grosze. Dobre agencje takich zleceń się nie imają, bo wiadomo, że później będzie problem ze znalezieniem kandydatów do pracy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez zakalec
Czas edycji: 2014-11-06 o 23:53
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 15:18   #60
emciakam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Agencje pracy tymczasowej-opinie

Wiecie każdy ma jakieś doświadczenie, dlatego dobrze jak je tu opisują. Ja Waham się troszeczkę nad wyjazdem. Znalazłam jeszcze opinie na temat agencji do której się zapisałam na ☠☠☠☠☠☠☠☠ Kojarzy ktoś agencję pracy koncepcja?
emciakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-07 13:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.