Szkoła Nova - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 17:46   #1
Betina12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Unhappy

Szkoła Nova


Hejka , mam straszny problem. Zapisałam sie do szkoly NOVA w Katowicach na profil dziennikarstwo. mam jakże duży problem . Chciałabym zrezygnowac z niej poniewaz po przeczytaniu umowy już NIESTETY w domu (lenistwo...) zdziwiłam się i doznałam szoku widząc ceny . Wszystko pieknie ładnie ,do grudnia 139zł a potem 170zł od stycznia. Nie umiem znalezc pracy ,wiec nie mam jak tego opłacac. Co gorsza, kazdy egzamin,poprawka bla bla kolejne 100,20,30zl MASAKRA. Wpłaciłam puki co 139zł , moge z niej zrezygnowac jeszcze teraz nie ponosząc kosztów?
Betina12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 18:28   #2
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Szkoła Nova

Cytat:
Napisane przez Betina12 Pokaż wiadomość
Hejka , mam straszny problem. Zapisałam sie do szkoly NOVA w Katowicach na profil dziennikarstwo. mam jakże duży problem . Chciałabym zrezygnowac z niej poniewaz po przeczytaniu umowy już NIESTETY w domu (lenistwo...) zdziwiłam się i doznałam szoku widząc ceny . Wszystko pieknie ładnie ,do grudnia 139zł a potem 170zł od stycznia. Nie umiem znalezc pracy ,wiec nie mam jak tego opłacac. Co gorsza, kazdy egzamin,poprawka bla bla kolejne 100,20,30zl MASAKRA. Wpłaciłam puki co 139zł , moge z niej zrezygnowac jeszcze teraz nie ponosząc kosztów?
W umowie powinnaś mieć zapis na jakich warunkach możesz zrezygnować, jeśli nie masz - zadzwoń do sekretariatu i dopytaj.
Ja swego czasu chodziłam do tej szkoły na kurs robienia stron internetowych i teraz omijam ją szerokim łukiem, naprawdę nie polecam nikomu...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 18:48   #3
alevE
Wiecznie niezdecydowana
 
Avatar alevE
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 715
Dot.: Szkoła Nova

Oj ta szkoła nie jest godna polecenia. Pisalyśmy do kuratorium skargę, szkoła się wszystkiego wyparła i po sprawie. Nie wiem co poradzić w sprawię, której piszesz, ogólnie ostrzegam ludzi przed decyzją o rozpoczęciu nauki w tej szkole. Strasznie żałuje tego straconego czasu. Ta szkoła wymyśla tylko kruczki, wymaga od słuchaczy wiele ale sama od siebie nie daje praktycznie nic.
__________________
Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
DZIEWCZĘTA! Życie jest za krótkie, żeby przez tydzień nosić jeden kolor paznokci!!!!!!!!!!!
`Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.`

Mój skromny kosmetyczny blożek
alevE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:47   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Szkoła Nova

Jedynie co możemy tu doradzić to przeczytać uważnie szczegóły rezygnacji.
Swoją drogą to jest tylko i wyłącznie twoja wina żeś nie doczytała do końca no ale przynajmniej będziesz miała nauczkę na przyszłość że wszelakie umowy się czyta PRZED podpisaniem.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 10:05   #5
rokita_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
Dot.: Szkoła Nova

Cytat:
Napisane przez Betina12 Pokaż wiadomość
Hejka , mam straszny problem. Zapisałam sie do szkoly NOVA w Katowicach na profil dziennikarstwo. mam jakże duży problem . Chciałabym zrezygnowac z niej poniewaz po przeczytaniu umowy już NIESTETY w domu (lenistwo...) zdziwiłam się i doznałam szoku widząc ceny . Wszystko pieknie ładnie ,do grudnia 139zł a potem 170zł od stycznia. Nie umiem znalezc pracy ,wiec nie mam jak tego opłacac. Co gorsza, kazdy egzamin,poprawka bla bla kolejne 100,20,30zl MASAKRA. Wpłaciłam puki co 139zł , moge z niej zrezygnowac jeszcze teraz nie ponosząc kosztów?

Ja słyszałam, że jak się rezygnuje w tej Novej to i tak trzeba zapłacić za cały okres nauki. Jeśli tak jest to idź to zrób jak najszybciej, bo jeszcze się zajęcia nie rozpoczęły więc może się da coś zrobić. A jak nie to napisz do Kuratorium. Jeżeli będziesz chciała gdzieś podjąć jednak naukę to z czystym sumieniem mogę Ci polecić PROEDUKACJĘ w Katowicach . Tam w przypadku rezygnacji za nic nie płacisz. Wiem, bo chodziłam i niestety, ale z przyczyn osobistych musiałam zrezygnować. Bez problemu wydali mi dokumenty, za nic nie kazali płacić.
rokita_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 17:02   #6
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Szkoła Nova

Ja nie polecam tej szkoły, strasznie się nadziałam (rachunkowość), kara za 4 miesiące (w tym lipiec i sierpień - okres wakacji) za brak frekwencji.
Rozmawiałam z prawnikiem, można wywalczyć obniżenie zapłaty do 1/3 ale rozmowy ze szkoła według cennika kosztowałyby mnie 200/400 zł więc się nie opłaca.

Szkoła Nova:

- reklamuje się jako bezpłatna - płatna jest legitymacja, zaświadczenie, egzamin semestralny
- kara w wysokości 200 zł za brak 50% frekwencji + lipiec, sierpień jakby ktoś nie zaliczył czerwca

Informujcie swoich znajomych aby się nie nadziali!

Edytowane przez Czarnaroe
Czas edycji: 2017-09-04 o 09:18
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 08:56   #7
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Szkoła Nova

Szkoda że znalazłam ten temat po czasie, gdybym mogła go cofnąć to przenigdy bym sie do niej nie zapisała Przez przyczyny losowe musiałam z niej zrezygnowac i zapłaciłam 1200 zł kary... aż nie chce mi sie wierzyć że głupota może kosztowac tyle.
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 09:12   #8
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Szkoła Nova

znam ten ból, ja zapłaciłam ok 1000 zł aby odsetki się nie naliczyły i kiedyś nie obudzić się z ręką w nocniku.
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 23:34   #9
alevE
Wiecznie niezdecydowana
 
Avatar alevE
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 715
Dot.: Szkoła Nova

Wszystkie lecimy się zapisywać
__________________
Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
DZIEWCZĘTA! Życie jest za krótkie, żeby przez tydzień nosić jeden kolor paznokci!!!!!!!!!!!
`Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.`

Mój skromny kosmetyczny blożek

Edytowane przez alevE
Czas edycji: 2017-11-24 o 09:48 Powód: Odpowiedź na usuniętą reklamę
alevE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 11:47   #10
agnieszka2912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła Nova

Drogie Panie, szkoła stosuje postanowienia niedozwolone w umowie i mimo że przychodzą Wam wezwania do zapłaty albo nakazy z Sądu w większości przypadków wcale im nie trzeba płacić. Trzeba tylko w odpowiedni sposób napisać do nich pismo lub sprzeciw od nakazu w Sądzie. Trzeba działać od razu w razie czego mogę pomóc przy odwołaniu.

Edytowane przez agnieszka2912
Czas edycji: 2018-10-16 o 21:03
agnieszka2912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 14:05   #11
iloveNYbaby
Przyczajenie
 
Avatar iloveNYbaby
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Szkoła Nova

nie polecam tej szkoły.. straszyli mnie karami i i tak nic nie płaciłam. Potem przy odbiorze świadectwa były rażące błędy np. Gdańsk - województwo kujawsko-pomorskie i błąd przy nazwie przedmiotu. Pewnie, każdemu mogło się zdarzyć... ale bez przedady
iloveNYbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-15 14:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.