Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-27, 13:10   #4771
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: po których tabletkach anty przytyję?

Nie zawsze tabletki powodują tycie...u mnie jest odwrotnie

Jeśli chodzi o problem przytycia to warto zainteresować się odpowiednim sposobem odżywiania + ćwiczenia i odżywki. Co najważniejsze jeść regularnie pożywne śniadanie, obiad, kolacja i przynajmniej 2 razy coś pomiędzy. Dużo owoców, warzyw.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:53   #4772
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: po których tabletkach anty przytyję?

Czyli zamiast szukać problemu i go rozwiązać, Ty wolisz liczyć, że trucie się hormonami i ich skutki uboczne załatwią sprawę?
Zbadaj się porządnie, zwłaszcza hormony bo jeśli faktycznie ważysz chorobliwie mało, to warto się leczyć, a nie tyć. Z pewnością jest to spowodowane chorobą.
Chyba, że po prostu jesteś szczupła a lubisz okrągłe kobiety - wtedy pozostaje się tylko pogodzić, albo wybrać do psychologa.
Szczerze nie wyobrażam sobie, żebyś ważyła chorobliwie mało [powiedzmy te bmi 14*] i nie szukała nigdy powodu takiego stanu, więc raczej polecam opcję nr 2.

*był moment w życiu gdy miałam BMI ok 15 i żyłam, byłam zdrowa, nic mi się nie działo, ot taka moja uroda, a wzmożony stres i wysiłek psychiczny spowodował jeszcze większą utratę wagi. Dlatego nie wiem ile trzeba ważyć, żeby tak dramatycznie pożądać przytycia, aby łapać się takich metod jak ta z tematu. Ile ważysz/ile masz wzrostu?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2014-03-27 o 13:56
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 06:53   #4773
gilmore162
Rozeznanie
 
Avatar gilmore162
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 555
Vibin mini, kiedy pierwsza tabletka?

Witam, nie wiedziałam gdzie zamieścic wątek, pewnie zostanie przeniesiony ale mam pytanie,otoz lekarz dzisiaj wypisał mi pierwsze opakowanie tabletek Vibin Mini. Okres zaczął mi się w niedzielę, dzisiaj jest piątek czyli 6 i ostatni dzien, ale krwawienie dalej jest. Lekarz kazał mi wykupić te tabletki jeszcze dzis i jeszcze dzisiaj wziac pierwszą tabletkę (w 6 i ostatni dzien okresu), ja nie wiem co robic, wydawało mi się zawsze ze tabletki zaczyna się brac w 1szy dzien okresu, doradzicie cos ?
gilmore162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:34   #4774
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Vibin mini, kiedy pierwsza tabletka?

Vibin mini to są jednoskładnikowe tabletki 28 dniowe bez przerwy? Jeśli tak. To powiem ci tak Ja biorę Azalia. jednoskładnikowa 28 tabletek bez przerwy i ginekolog mówił mi, że mogę zacząć brać w 1 dzień miesiączku lub aż do 7 dnia cyklu. Nieważne czy krwawisz czy nie. Jeśli twój lekarz mówił, że do 6 dnia to zabierz rozpocznij opakowanie ewentualnie czekaj do następnej miesiączki. Ja czekałam do 1 dnia miesiączki czyli miesiąc bowiem musiałam zapytać się lekarza czy mogę brać antykoncepcje bowiem choruję. 2 lekarzy musiało się na to zgodzić nie tylko ginekolog.
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:44   #4775
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Vibin mini, kiedy pierwsza tabletka?

Z ulotki Vibin:
Przyjmowanie leku Vibin Mini należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w
pierwszym dniu menstruacji). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować lek Vibin Mini w
pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć
przyjmowanie leku w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki
antykoncepcyjne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.


W Twoim przypadku musiałabyś zabezpieczać się dodatkowo przez całe pierwsze opakowanie.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 14:42   #4776
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: po których tabletkach anty przytyję?

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nie zawsze tabletki powodują tycie...u mnie jest odwrotnie

Jeśli chodzi o problem przytycia to warto zainteresować się odpowiednim sposobem odżywiania + ćwiczenia i odżywki. Co najważniejsze jeść regularnie pożywne śniadanie, obiad, kolacja i przynajmniej 2 razy coś pomiędzy. Dużo owoców, warzyw.
Ja niestety przytyłam. Miałam ogormny apetyt i woda zatrzymywała mi się w organizmie. Ale jak odstawiłam to wróciłam do stanu pierwotnego Teraz mam komputer cyklu
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 10:47   #4777
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Vibin mini, kiedy pierwsza tabletka?

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Z ulotki Vibin:
Przyjmowanie leku Vibin Mini należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w
pierwszym dniu menstruacji). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować lek Vibin Mini w
pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć
przyjmowanie leku w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki
antykoncepcyjne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.


W Twoim przypadku musiałabyś zabezpieczać się dodatkowo przez całe pierwsze opakowanie.

Jeżeli już przyjmiesz tego 6 dnia i tak musisz się zabezpieczać przez całe opakowanie. Ja przyjmuję Vibin i jest napisane tak samo.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 20:25   #4778
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Od około 6-7 miesięcy biorę tabsy. Od 2 dni boli mnie Noga. Teraz jestem przy drugim tygodniu opakowania i po zakończeniu obecnego opakowania mam zamiar zrezygnować z tabletek aleczastanawiam się czy przy tym bólu nogi nie lepiej zrobić to od razu? Miał ktoś podobna sytuacje?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Lynn
Czas edycji: 2014-03-29 o 20:28
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 23:25   #4779
wizazankaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
tabletki i krwawienie z odstawienia

hej. dziewczyny w sobotę 22 marca zaczelam brac pierwsze tabletki anty. niestety w czwartek wyjechalam i całkiem o nich zapomniałam... dzis pojawilo się krwawienie z odstawienia... czy mogę zacząć brać nowe opakowanie? jeśli tak to od kiedy?
wizazankaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 09:46   #4780
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mam ogromny problem.

Biorę Daylette, ok 3 tygodni, to są moje pierwsze w życiu tabletki. Zero skutków ubocznych jak dotąd, ale dzisiaj się obudziłam i miałam na brodzie kilka takich białych kropeczek, wiem, że po angielsku to whiteheads, nie wiem jak sie nazywają po polsku.
Zastanawiam się co robić. Strasznie panikuję, że przez tabletki nagle będę miała problemy z trądzikiem, dlatego chce od razu reagować. Na razie nałożyłam na nie Acnefan, nie wyciskam, nic nie kombinuje bo wiem, że to może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Poczekam do jutra, jeśli pojawią się nowe, to skontaktuje się z moim ginekologiem. Boję się czegoś takiego, że mimo, iż szybko odłożę tabletki to już i tak hormony poszalały w moim organizmie i jeśli ma się coś złego stać to się stanie.

Nie wiecie po jakim czasie organizm ' oczyszcza' się ze wszystkich substancji dostarczonych podczas brania tabletek?

Ogólnie nie mam problemów z trądzikiem, od czasu do czasu coś wyskoczy.

Będę baaardzo wdzięczna za każdą wskazówkę/ informację.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 10:09   #4781
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Od około 6-7 miesięcy biorę tabsy. Od 2 dni boli mnie Noga. Teraz jestem przy drugim tygodniu opakowania i po zakończeniu obecnego opakowania mam zamiar zrezygnować z tabletek aleczastanawiam się czy przy tym bólu nogi nie lepiej zrobić to od razu? Miał ktoś podobna sytuacje?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wątpię, że noga boli Cię od tabletek, jakby od tego Cię bolała to byś wcześniej to odczuła. Może nogę masz przeciążoną, ja też tak mam, że czasami jak dużo chodzę to mnie noga przez 2 dni boli.

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam ogromny problem.

Biorę Daylette, ok 3 tygodni, to są moje pierwsze w życiu tabletki. Zero skutków ubocznych jak dotąd, ale dzisiaj się obudziłam i miałam na brodzie kilka takich białych kropeczek, wiem, że po angielsku to whiteheads, nie wiem jak sie nazywają po polsku.
Zastanawiam się co robić. Strasznie panikuję, że przez tabletki nagle będę miała problemy z trądzikiem, dlatego chce od razu reagować. Na razie nałożyłam na nie Acnefan, nie wyciskam, nic nie kombinuje bo wiem, że to może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Poczekam do jutra, jeśli pojawią się nowe, to skontaktuje się z moim ginekologiem. Boję się czegoś takiego, że mimo, iż szybko odłożę tabletki to już i tak hormony poszalały w moim organizmie i jeśli ma się coś złego stać to się stanie.

Nie wiecie po jakim czasie organizm ' oczyszcza' się ze wszystkich substancji dostarczonych podczas brania tabletek?

Ogólnie nie mam problemów z trądzikiem, od czasu do czasu coś wyskoczy.

Będę baaardzo wdzięczna za każdą wskazówkę/ informację.
Ale jesteś pewna, że te krostki to trądzik?
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 10:23   #4782
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość

Ale jesteś pewna, że te krostki to trądzik?

No właśnie nie. Ostatnio pojawił mi się pryszcz obok ust od razu z takim białym czubkiem, ale nic z tym nie robię. Ogolnie czasami mi się zdarza mieć pojedynczą krostkę, także było bez paniki. Nie wiem, może to od tamtego się rozlazło troszkę i dlatego tak. Dodam, że te kropeczki są bardzo małe, prawie niewidoczne, nawet bez podkładu.
Wolę być przezorna, dlatego się pytam.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 10:40   #4783
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Może to są jęczmieniaki, u mnie się tak mówi na takie właśnie kropeczki białe malutkie. A ogólnie to sie chyba potówka nazywa, pewna nie jestem ale wiem o co Ci chodzi.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 11:16   #4784
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

No własnie cięzko mi to wytłumaczyć.
To takie mini kropeczki, moje mają 1 mm albo i mniej i jest ich w sumie ok 4/5.

Załączam zdjęcie, bo inaczej ciężko mi będzie opisać.
Co robić, przestać panikować? Poczekać jeszcze 2.3 dni? Czy od razu dzwonić do ginekologa?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2d1011470.html

(nie mogłam załaczyc na wizazu)
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 14:28   #4785
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Od około 6-7 miesięcy biorę tabsy. Od 2 dni boli mnie Noga. Teraz jestem przy drugim tygodniu opakowania i po zakończeniu obecnego opakowania mam zamiar zrezygnować z tabletek aleczastanawiam się czy przy tym bólu nogi nie lepiej zrobić to od razu?






Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Wątpię, że noga boli Cię od tabletek, jakby od tego Cię bolała to byś wcześniej to odczuła. Może nogę masz przeciążoną, ja też tak mam, że czasami jak dużo chodzę to mnie noga przez 2 dni boli.
Nie zgadzam sie. Bol nogi jak najbardziej moze byc spowodowany doustna antykoncepcją.

Jaki to jest bol?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 14:39   #4786
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie. Bol nogi jak najbardziej moze byc spowodowany doustna antykoncepcją.

Jaki to jest bol?
Ból łydki, ale taki dziwny, nie mięśniowych. Przestałam brać tabletki wczoraj, jutro idę do internisty, bo do gina najbliższy termin za 2 tyg.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 14:45   #4787
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Ból łydki, ale taki dziwny, nie mięśniowych. Przestałam brać tabletki wczoraj, jutro idę do internisty, bo do gina najbliższy termin za 2 tyg.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ciezka lydka? Opuchnieta? Mam to samo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 00:27   #4788
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
No własnie cięzko mi to wytłumaczyć.
To takie mini kropeczki, moje mają 1 mm albo i mniej i jest ich w sumie ok 4/5.

Załączam zdjęcie, bo inaczej ciężko mi będzie opisać.
Co robić, przestać panikować? Poczekać jeszcze 2.3 dni? Czy od razu dzwonić do ginekologa?

2-3 dni to malo, organizm potrzebuje czasu na przyswojenie tego skladnika a tym bardziej ze to sa Twoje pierwsze tabsy anty. Czasami wystepuja efekty uboczne ale moga z czasem minac takze watpie zeby gin zmienil ci tabsy po kilku dniach stos. bo zobaczylas jakas mikro krostke ktora wyglada mi na potowke albo alergiczna wysypke. Nie panikuj.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 09:29   #4789
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Myślałam, że to typowy mięśniowy ból Napisałam, że wątpię, że to przez tabletki, bo nikomu kogo znam to się nie zdarzyło. Oprócz mojej mamy, która miała problemy z nogami od razu na początku brania anty. Miała ciężkie i opuchnięte nogi, i lekarz wtedy jej powiedział że to przez hormony.

A te kropeczki wyglądają jak typowe jęczmieniaki Ja kiedyś miałam na policzku i na powiece, ale dość długo mi to schodziło.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 10:17   #4790
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cześć! Biorę tabletki antykoncepcyjne już od sierpnia. Najpierw Mercilon, później Yaz, a teraz Daylette. Nie biorę ich po to żeby nie zajść w ciążę, tylko dlatego, że mam torbiel na jajniku, tzn. już nie mam, bo usunęli mi ją, jednak muszę brać profilaktycznie, gdyż zostawili mi woreczek, a tylko pozbyli się płynu. Niepokoi mnie fakt, że mam ciągłe mdłości. Zmieniłam już Yaz na Daylette, a mdłości są nadal. Czy to może być o tabletek anty, czy to raczej coś innego?
W ciąży nie jestem na pewno, ponieważ nie współżyję, regularnie chodzę do ginekologa.
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 11:39   #4791
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Cześć! Biorę tabletki antykoncepcyjne już od sierpnia. Najpierw Mercilon, później Yaz, a teraz Daylette. Nie biorę ich po to żeby nie zajść w ciążę, tylko dlatego, że mam torbiel na jajniku, tzn. już nie mam, bo usunęli mi ją, jednak muszę brać profilaktycznie, gdyż zostawili mi woreczek, a tylko pozbyli się płynu. Niepokoi mnie fakt, że mam ciągłe mdłości. Zmieniłam już Yaz na Daylette, a mdłości są nadal. Czy to może być o tabletek anty, czy to raczej coś innego?
W ciąży nie jestem na pewno, ponieważ nie współżyję, regularnie chodzę do ginekologa.
Ile czasu bierzesz daylette?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 12:52   #4792
MsYoung
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 66
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, ja mam pytanie takie troche na przyszłosc... Mam 18,5 lat, jestem dziewica, ale chlopaka mam juz od 8miesiecy, jest on moim pierwszym chlopakiem i mam nadzieje ze i ostatnim. ALE! Nie chce sie jeszcze kochac, jednak ciagle zastanawiam sie jaka forma zabezpieczenia bedzie najlepsza na przyszlosc dla mnie... Gumek sie boje ze peknie, do tego nie uwazam gumek za cos komfortowego. Dlatego pomyslalam o tabletkach, ale slyszalam na ich temat rozne zdania. Czy to prawda ze mozna przytyc od tych tabletek? Czy jeszcze jakies zmiany zachodza w organizmie? Czy moze jednak jako forme zabezpieczenia lepiej prowadzic kalendarzyk i obserwowac dni plodne i nieplodne? Moja mama tego stosuje.. Z tym ze ja nie mam jeszcze regularnych miesiaczek, spoznia sie zwykle o 1-3 dni czasem wiecej.. Moglabym pojsc do ginekologa zeby mi je unormowal, ale czy nie lepiej bedzie zarzycie tabletek? Tylko ze ja mam wlasnie okroone obawy ciazy, pewnie orzez to ze w mojej miejscowosci chyba doslownie polowa dziewczyn w moim wieku i nizej (nawet znacznie nizej) skonczyly niechciana ciaza. Nie bierzcie mnie za trolla, ani dziecko, ja po prostu jestem w tych tematach nowa... Oczywiscie jesli zdecyduje sie na tabletki to wczesniej pojde do ginekologa... Dziekuje za ewentualne odpowiedzi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MsYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:08   #4793
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MsYoung Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja mam pytanie takie troche na przyszłosc... Mam 18,5 lat, jestem dziewica, ale chlopaka mam juz od 8miesiecy, jest on moim pierwszym chlopakiem i mam nadzieje ze i ostatnim. ALE! Nie chce sie jeszcze kochac, jednak ciagle zastanawiam sie jaka forma zabezpieczenia bedzie najlepsza na przyszlosc dla mnie... Gumek sie boje ze peknie, do tego nie uwazam gumek za cos komfortowego. Dlatego pomyslalam o tabletkach, ale slyszalam na ich temat rozne zdania. Czy to prawda ze mozna przytyc od tych tabletek? Czy jeszcze jakies zmiany zachodza w organizmie? Czy moze jednak jako forme zabezpieczenia lepiej prowadzic kalendarzyk i obserwowac dni plodne i nieplodne? Moja mama tego stosuje.. Z tym ze ja nie mam jeszcze regularnych miesiaczek, spoznia sie zwykle o 1-3 dni czasem wiecej.. Moglabym pojsc do ginekologa zeby mi je unormowal, ale czy nie lepiej bedzie zarzycie tabletek? Tylko ze ja mam wlasnie okroone obawy ciazy, pewnie orzez to ze w mojej miejscowosci chyba doslownie polowa dziewczyn w moim wieku i nizej (nawet znacznie nizej) skonczyly niechciana ciaza. Nie bierzcie mnie za trolla, ani dziecko, ja po prostu jestem w tych tematach nowa... Oczywiscie jesli zdecyduje sie na tabletki to wczesniej pojde do ginekologa... Dziekuje za ewentualne odpowiedzi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cykl normuje sie sztucznym cyklem, czyli tabletkami. Po odstawieniu wszystko wraca.

Takie spoznienie to nie jest spoznienie.

Skad wiesz ze prezerwatywy są niekomfortowe? Przeciez nie probowalas.
Tabletki to ingerencja hormonalna i dobrze zdawac sobie sprawe jakie mogą byc tego konsekwencje. Przytycie moze wystąpic, na skutek zatrzymania wody lub wzmożonego apetytu. Wazne sa badania krzepliwosci krwi. Zastanow sie tez czy bedziesz je sumiennie przyjmowac. Niektorym to sprawia problem

Obserwacje cyklu polecam dla wlasnej swiadomosci. Natomiast mysle ze nie jest to odpowiednia metoda zapobiegania ciazy dla ciebie

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Ps. Oczywiscie ze musisz udac sie do gina jesli bedziesz chciala przyjmowac tabletki bo musisz miec na nie recepte ale ginekolog to nie tylko antykoncepcja ale tez badania czy wszystko jest jak byc powinno.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:48   #4794
MsYoung
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 66
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Cykl normuje sie sztucznym cyklem, czyli tabletkami. Po odstawieniu wszystko wraca.

Takie spoznienie to nie jest spoznienie.

Skad wiesz ze prezerwatywy są niekomfortowe? Przeciez nie probowalas.
Tabletki to ingerencja hormonalna i dobrze zdawac sobie sprawe jakie mogą byc tego konsekwencje. Przytycie moze wystąpic, na skutek zatrzymania wody lub wzmożonego apetytu. Wazne sa badania krzepliwosci krwi. Zastanow sie tez czy bedziesz je sumiennie przyjmowac. Niektorym to sprawia problem

Obserwacje cyklu polecam dla wlasnej swiadomosci. Natomiast mysle ze nie jest to odpowiednia metoda zapobiegania ciazy dla ciebie

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Ps. Oczywiscie ze musisz udac sie do gina jesli bedziesz chciala przyjmowac tabletki bo musisz miec na nie recepte ale ginekolog to nie tylko antykoncepcja ale tez badania czy wszystko jest jak byc powinno.

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz
Oczywiscie do ginekologa chadzam, bylam ostatnio, wszystko bylo ok
Cykl obserwuje, mam aplikacje w tel i wszystko mi pokazuje a co do gumek to raczej łatwo mi to sobie wyobrazic, zreszta stosunek dla mnie to "jednosc z druga osoba" gumka troche mi tu nie pasuje, a moj facet do tego porownal seks w gumce do minetki przez folie ;p hahaha... A on jest dosc doswiadczony w tych tematach
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz, tak wlasnie myslalam ze tabletki to duze ryzyko i ingerencja w organizm dlatego tez tak nie jestem do nich przekonana, ale co jesli bierze sie do nich tabletke osłoniwą? Wiesz moze? Bo tez i tym slyszalam... A co do sumiennosci to bez problemu, biore juz jedne tabletki, zawsze rano po sniadnaiu wiec i taka dodatkowa to nie bylby problem


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MsYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:51   #4795
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MsYoung Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz
Oczywiscie do ginekologa chadzam, bylam ostatnio, wszystko bylo ok
Cykl obserwuje, mam aplikacje w tel i wszystko mi pokazuje a co do gumek to raczej łatwo mi to sobie wyobrazic, zreszta stosunek dla mnie to "jednosc z druga osoba" gumka troche mi tu nie pasuje, a moj facet do tego porownal seks w gumce do minetki przez folie ;p hahaha... A on jest dosc doswiadczony w tych tematach
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz, tak wlasnie myslalam ze tabletki to duze ryzyko i ingerencja w organizm dlatego tez tak nie jestem do nich przekonana, ale co jesli bierze sie do nich tabletke osłoniwą? Wiesz moze? Bo tez i tym slyszalam... A co do sumiennosci to bez problemu, biore juz jedne tabletki, zawsze rano po sniadnaiu wiec i taka dodatkowa to nie bylby problem


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Oslonowe to pic na wode fotomontaz a co konkretnie masz w tej aplikacji?

Ja gumek nie znosilam ale nie moge brac juz hormonow wiec przerzucilam sie na nielateksowe i jest ok
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 13:55   #4796
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ile czasu bierzesz daylette?
Daylette biorę już od 2 miesięcy. Jednak kiedy bralam YAZ też miałam mdłości, dlatego zmieniłam na Daylette, ale odrobinę lepiej...
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 14:01   #4797
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Daylette biorę już od 2 miesięcy. Jednak kiedy bralam YAZ też miałam mdłości, dlatego zmieniłam na Daylette, ale odrobinę lepiej...
W sumie moze sie normowac przez 3 opakowania
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 14:11   #4798
MsYoung
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 66
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Oslonowe to pic na wode fotomontaz a co konkretnie masz w tej aplikacji?

Ja gumek nie znosilam ale nie moge brac juz hormonow wiec przerzucilam sie na nielateksowe i jest ok

W aplikacji mam wyliczone dni plodne, nieplodne, kiedy bede miala owulacje, zaznaczam kiedy mam okres, jak intensywny jest, jest tez mozliwosc zaznaczenia sobie tego jak sie czujesz, jaka masz temperature
A jak to w takim razie z tymi gumkami jest? Ogladalam jakies filmy z doswiadczeniami z gumkami ktore pokazaly jak bardzo sa wytrzymale, a jednak innym pekaja, badz sie zsuwają, ehh zagubiona w tym jestem 😁


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MsYoung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 14:20   #4799
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Jesli nie bedziesz codziennie mierzyc temperatury i obserwowac sluzu itd to na nic aplikacje i inne bajery.

Gumki z reguly pekaja gdy są zle zalozone. Muszą byc tez dopasowane do konkretnego penisa. Ani za male ani za duze mi jeszcze zadna nie pękla. Przez hm.. 5lat.
Dobrze stosowane prezerwatywy pekają naprawe rzadko. Trzeba tez pamietac o prawidlowym przechowywaniu
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 21:53   #4800
olaunia
Raczkowanie
 
Avatar olaunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 389
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Czy jak bede laczyc ze soba co drugie opakowanie (w sensie 2 opakowania bez przerwy i po wzieciu dopiero 42 tabl przerwa) to cos sie stanie? Pytam bo tak by bylo dla mnie duzo wygodniej, bo sie przyzwyczailam do 40-45 dniowych naturalnych cykli.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
olaunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.