NPR, obliczanie dni p這dnych - w徠ek zbiorczy! - Strona 35 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w kt鏎ym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi您ane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narz璠zia
Stary 2016-07-14, 21:15   #1021
_Matilde_
Bia豉 Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: 鈍i皻okrzyskie
Wiadomo軼i: 6 434
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

I co Ci to da jak nawet nie wiesz czy to b璠zie cykl owulacyjny? Po tabletkach masz wszystko rozregulowane a w og鏊e liczenie cyklu na oko to jak wr騜enie z fus闚
__________________
We g喚boki wdech
砰cie wok馧 ciebie s這dkie jest jak bananowy d瞠m


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-14, 21:19   #1022
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo軼i: 14
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Da mi duzo, uwierz chodzi mi o to, 瞠 je郵i by to cykl owulacyjny, to kiedy przypada造 dni p這dne, czy nie da si tego policzy w 瘸den spos鏏 i dopiero cykl mo積a policzy od nast瘽ej miesi帷zki?
anabella884 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-15, 23:45   #1023
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo軼i: 5 875
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez anabella884 Poka wiadomo嗆
Da mi duzo, uwierz chodzi mi o to, 瞠 je郵i by to cykl owulacyjny, to kiedy przypada造 dni p這dne, czy nie da si tego policzy w 瘸den spos鏏 i dopiero cykl mo積a policzy od nast瘽ej miesi帷zki?
Nie ma czego takiego jak liczenie dni p這dnych. Jest metoda objawowo-termiczna, mierzysz temperatur i obserwujesz 郵uz, a nie co wyliczasz.
I nawet je郵i chcia豉by teraz obserwowa ten 郵uz i mierzy temperatur, przez pierwsze 3 miesi帷e nie robi si tego, bo organizm jest tak rozregulowany, 瞠 nic nie mo積a wywnioskowa.
__________________
quench jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-16, 11:21   #1024
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogr鏚ka
Wiadomo軼i: 4 468
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez quench Poka wiadomo嗆
Nie ma czego takiego jak liczenie dni p這dnych. Jest metoda objawowo-termiczna, mierzysz temperatur i obserwujesz 郵uz, a nie co wyliczasz.
I nawet je郵i chcia豉by teraz obserwowa ten 郵uz i mierzy temperatur, przez pierwsze 3 miesi帷e nie robi si tego, bo organizm jest tak rozregulowany, 瞠 nic nie mo積a wywnioskowa.
To po pierwsze a po drugie: po co Ci to? Tzn masz zamiar si teraz stara o dziecko czy w jakim celu? Bo je郵i chcesz WYLICZY dni p這dne to chyba nie chodzi Ci o obserwacj cia豉 co i jak
__________________
K: 37


"Wied幟iko豉j"
Frezja__ jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-16, 14:31   #1025
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo軼i: 14
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

No mo瞠 si nie da wyliczy dok豉dnie dni p這dnych, ale owulacja wyst瘼uje w po這wie cyklu zazwyczaj, a mi chodzi o to, czy za pocz徠ek cyklu mog wliczy miesi帷zke kt鏎 dosta豉m pod koniec brania ostatniego opakowania, czy musze czeka na kolejna? tylko o to mi chodzi, czy czas mi璠zy miesi帷zk kt鏎a by豉 podczas brania tabletek a czas kiedy dostane druga miesiaczke, czy w tym czasie mo積a jako wyliczy kiedy jest owulacja. Kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc, chodzi mi, 瞠 je郵i okres mia豉m od 27 czerwca(wtedy ju skonczy豉m branie tabletek) a kolejny okres mia豉m 26 lipca, czy mi璠zy tym czasem owulacja(je郵i wyst瘼owa豉) by豉 normalnie w 鈔odku cyklu, czy w og鏊e jej nie by這 czy nie da sie tego stwierdzic i mog豉 byc w sumie w kazdym dniu?
anabella884 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-16, 16:08   #1026
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogr鏚ka
Wiadomo軼i: 4 468
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez anabella884 Poka wiadomo嗆
No mo瞠 si nie da wyliczy dok豉dnie dni p這dnych, ale owulacja wyst瘼uje w po這wie cyklu zazwyczaj, a mi chodzi o to, czy za pocz徠ek cyklu mog wliczy miesi帷zke kt鏎 dosta豉m pod koniec brania ostatniego opakowania, czy musze czeka na kolejna? tylko o to mi chodzi, czy czas mi璠zy miesi帷zk kt鏎a by豉 podczas brania tabletek a czas kiedy dostane druga miesiaczke, czy w tym czasie mo積a jako wyliczy kiedy jest owulacja. Kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc, chodzi mi, 瞠 je郵i okres mia豉m od 27 czerwca(wtedy ju skonczy豉m branie tabletek) a kolejny okres mia豉m 26 lipca, czy mi璠zy tym czasem owulacja(je郵i wyst瘼owa豉) by豉 normalnie w 鈔odku cyklu, czy w og鏊e jej nie by這 czy nie da sie tego stwierdzic i mog豉 byc w sumie w kazdym dniu?
Je郵i dobrze zrozumia豉m to nie, bo nie jest to miesi帷zka a jeszcze krwawienie z odstawienia.

Ale wci捫, po co ta wiedza? ;>
__________________
K: 37


"Wied幟iko豉j"
Frezja__ jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-16, 18:13   #1027
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo軼i: 5 875
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez anabella884 Poka wiadomo嗆
No mo瞠 si nie da wyliczy dok豉dnie dni p這dnych, ale owulacja wyst瘼uje w po這wie cyklu zazwyczaj, a mi chodzi o to, czy za pocz徠ek cyklu mog wliczy miesi帷zke kt鏎 dosta豉m pod koniec brania ostatniego opakowania, czy musze czeka na kolejna? tylko o to mi chodzi, czy czas mi璠zy miesi帷zk kt鏎a by豉 podczas brania tabletek a czas kiedy dostane druga miesiaczke, czy w tym czasie mo積a jako wyliczy kiedy jest owulacja. Kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc, chodzi mi, 瞠 je郵i okres mia豉m od 27 czerwca(wtedy ju skonczy豉m branie tabletek) a kolejny okres mia豉m 26 lipca, czy mi璠zy tym czasem owulacja(je郵i wyst瘼owa豉) by豉 normalnie w 鈔odku cyklu, czy w og鏊e jej nie by這 czy nie da sie tego stwierdzic i mog豉 byc w sumie w kazdym dniu?
Mo瞠 by w dowolnym dniu a mo瞠 nie by jej wcale. I taki schemat trwa zwykle przez jeszcze par cykli.
__________________
quench jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷

Najlepsze Promocje i Wyprzeda瞠

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 18:38   #1028
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo軼i: 14
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

quench, dzi瘯uje za odpowied dzi瘯i temu b璠e wiedzia豉 na przysz這嗆 co robi po odstawieniu tabletek.
anabella884 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-17, 17:20   #1029
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo軼i: 14
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Jednak dalej nie wiem..
https://portal.abczdrowie.pl/brak-ok...ieniu-tabletek
"Jednak, jak wskazuj lekarze, nie jest to prawdziwa miesi帷zk, ale tzw. krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Wyst瘼uje ono jako reakcja organizmu na spadek hormon闚 we krwi. Krwawienie z odstawienia nie jest "prawdziw" miesi帷zk, poniewa nie dochodzi w闚czas do owulacji, a jajeczka "u酥ione" dzia豉niem tabletek antykoncepcyjnych jeszcze nie rozpocz窸y swojej "pracy"."
Jak zosta這 to wskazane powy瞠j, krwawienie, kt鏎e wyst徙i w bardzo kr鏒kim odst瘼ie czasu po odstawieniu pigu貫k antykoncepcyjnych jest mylnym znakiem, 瞠 organizm powr鏂i do normalnego rytmu owulacyjnego. Zanim jednak rozpoczn si pe軟e cykle menstruacyjne z owulacj mo瞠 up造n望 sporo czasu. Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mo瞠 trwa od dw鏂h tygodni nawet do sze軼iu miesi璚y. W tym czasie wiele kobiet wykonuje testy ci捫owe, martwi帷 si, 瞠 mog這 doj嗆 do zap這dnienia. Jednak ryzyko ci捫y jest w takim przypadku znikome, bo przy pierwszym krwawieniu po odstawieniu jajeczkowanie nie mia這 miejsca.


Wiec ja ju sama nie wiem, tu jest napisane, 瞠 owulacja wyst瘼uj dopiero po pierwszej prawdziwej miesi帷zce, czyli ten okres mi璠zy krwaiweniem z odstawienia a prawdziwa miesi帷zka jest bez jajeczkowania?
anabella884 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-17, 17:29   #1030
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuni皻e
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo軼i: 22 549
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez anabella884 Poka wiadomo嗆
Jednak dalej nie wiem..
https://portal.abczdrowie.pl/brak-ok...ieniu-tabletek
"Jednak, jak wskazuj lekarze, nie jest to prawdziwa miesi帷zk, ale tzw. krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Wyst瘼uje ono jako reakcja organizmu na spadek hormon闚 we krwi. Krwawienie z odstawienia nie jest "prawdziw" miesi帷zk, poniewa nie dochodzi w闚czas do owulacji, a jajeczka "u酥ione" dzia豉niem tabletek antykoncepcyjnych jeszcze nie rozpocz窸y swojej "pracy"."
Jak zosta這 to wskazane powy瞠j, krwawienie, kt鏎e wyst徙i w bardzo kr鏒kim odst瘼ie czasu po odstawieniu pigu貫k antykoncepcyjnych jest mylnym znakiem, 瞠 organizm powr鏂i do normalnego rytmu owulacyjnego. Zanim jednak rozpoczn si pe軟e cykle menstruacyjne z owulacj mo瞠 up造n望 sporo czasu. Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mo瞠 trwa od dw鏂h tygodni nawet do sze軼iu miesi璚y. W tym czasie wiele kobiet wykonuje testy ci捫owe, martwi帷 si, 瞠 mog這 doj嗆 do zap這dnienia. Jednak ryzyko ci捫y jest w takim przypadku znikome, bo przy pierwszym krwawieniu po odstawieniu jajeczkowanie nie mia這 miejsca.


Wiec ja ju sama nie wiem, tu jest napisane, 瞠 owulacja wyst瘼uj dopiero po pierwszej prawdziwej miesi帷zce, czyli ten okres mi璠zy krwaiweniem z odstawienia a prawdziwa miesi帷zka jest bez jajeczkowania?
OMG
Nie. Tam nie jest napisane, 瞠 owulacja nast瘼uje po pierwszej prawdziwej miesi帷zce.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-17, 18:42   #1031
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo軼i: 14
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Krwawienie z odstawienia nie jest "prawdziw" miesi帷zk, poniewa nie dochodzi w闚czas do owulacji, a jajeczka "u酥ione" dzia豉niem tabletek antykoncepcyjnych jeszcze nie rozpocz窸y swojej "pracy"."

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Znaczy nie chodzilo mi o to, ze owulacja nastepuje po pierwszej miesiaczce, tylko ze nie wsytepuje po krwawieniu z odstawienia, tak tu jest niby napisane, i nie wiem czy ja to 幢e zrozumialam, czy 幢e napisali
anabella884 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷

Okazje i pomys造 na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-17, 18:52   #1032
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogr鏚ka
Wiadomo軼i: 4 468
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Zacznij prowadzi obserwacje to si dowiesz. I w sumie wci捫 nie wiem do czego dazysz.
__________________
K: 37


"Wied幟iko豉j"
Frezja__ jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-17, 19:05   #1033
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuni皻e
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo軼i: 22 549
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez anabella884 Poka wiadomo嗆
Krwawienie z odstawienia nie jest "prawdziw" miesi帷zk, poniewa nie dochodzi w闚czas do owulacji, a jajeczka "u酥ione" dzia豉niem tabletek antykoncepcyjnych jeszcze nie rozpocz窸y swojej "pracy"."

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Znaczy nie chodzilo mi o to, ze owulacja nastepuje po pierwszej miesiaczce, tylko ze nie wsytepuje po krwawieniu z odstawienia, tak tu jest niby napisane, i nie wiem czy ja to 幢e zrozumialam, czy 幢e napisali
Dobrze napisali, ale to nie oznacza, 瞠 owulacja nast瘼uje po pierwszej prawdziwej miesi帷zce.
Schemat jest taki:
bierzesz ostatni tabletk anty -> czekasz par dni -> masz krwawienie z odstawienia (czyli nieprawdziwy okres) -> czekasz nie wiadomo jak d逝go -> owulacja -> czekasz -> normalny okres
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-17, 23:06   #1034
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo軼i: 8 301
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Owulacji NIGDY nie da si wyliczy.
Mo瞠sz robi usg, to b璠zie wida.
Glodomorek jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-20, 09:02   #1035
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo軼i: 9 612
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Owulacja nie jest w polowie cyklu, tylko 14-16 dni PRZED KOLEJNA MIESIACZKA. Dopiero jak dostaniesz okres, to bedziesz mogla sobie orientacyjnie "policzyc". Po odstawieniu tabletek NIE WIADOMO, kiedy bddzie owulacja. Pomoga chyba tylko testy owulacyjne, ale bedziesz ich musiala kupic duzo i miec szczescie, by trafic akurat w dzien owulacji. Wiec bez sensu. Zabezpieczaj sie inaczej i tyle.

Wys豉ne z mojego HTC Desire 820 przy u篡ciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-23, 20:42   #1036
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo軼i: 209
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Poka wiadomo嗆
Owulacji NIGDY nie da si wyliczy.
Mo瞠sz robi usg, to b璠zie wida.
Wyliczy si nie da, ale wyznaczy ju tak. Mo積a to zrobi na podstawie temperatury i 郵uzu. S te specjalne testy albo mikroskopy owulacyjne. Ja u篡wam z kolei komputera cyklu, cyclotestu i zawsze wiem kiedy mam owulacj.
chelseaa jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-23, 23:43   #1037
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo軼i: 8 301
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez chelseaa Poka wiadomo嗆
Wyliczy si nie da, ale wyznaczy ju tak. Mo積a to zrobi na podstawie temperatury i 郵uzu. S te specjalne testy albo mikroskopy owulacyjne. Ja u篡wam z kolei komputera cyklu, cyclotestu i zawsze wiem kiedy mam owulacj.
Owulacja mo瞠 by od 2 dni przed do 2 dni po wzro軼ie temperatury i szczycie 郵uzu. Obserwacja objaw闚 daje tylko orientacyjn informacj, nie odno郾ie konkretnego dnia
Komputer cyklu to jest tylko dro窺za wersja kartki i o堯wka,wi璚 te nie wskazuje dnia owulacji, co najwy瞠j prawdopodobie雟two.
Glodomorek jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-26, 08:35   #1038
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo軼i: 5 690
Dot.: NPR, obliczanie dni p這dnych - w徠ek zbiorczy!

Z testami owulacyjnymi przy zapobieganiu ci捫y bym nie ryzykowa豉. S pomocne przy staraniu si o ci捫 a nie przy przeciwdzia豉niu. Tak samo jak mikroskopy owulacyjne i badanie samego objawu 郵uzu. Szczeg鏊nie w takim niepewnym okresie jak odstawienie tabletek, albo u dziewczyn kt鏎e maj cykle nieregularnie. Przy zapobieganiu to tylko i wy陰cznie z mierzeniem temperatury. Jajniki mog zacz望 pracowa normalnie a mog te tylko pr鏏owa owulowa i mo瞠 doj軼 do sytuacji 瞠 郵uz b璠zie, nawet lutropina kt鏎 wykrywa test owulacyjny si wydzieli a owulacj co przyblokuje i okres nie przyjdzie za 2 tygodnie tylko b璠zie dojrzewa kolejne jajeczko. Dlatego najlepiej obserwacja z temperatur.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-07-29, 19:57   #1039
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo軼i: 209
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Poka wiadomo嗆
Owulacja mo瞠 by od 2 dni przed do 2 dni po wzro軼ie temperatury i szczycie 郵uzu. Obserwacja objaw闚 daje tylko orientacyjn informacj, nie odno郾ie konkretnego dnia
Komputer cyklu to jest tylko dro窺za wersja kartki i o堯wka,wi璚 te nie wskazuje dnia owulacji, co najwy瞠j prawdopodobie雟two.
Powiem Ci ze ani razu si nie zawiod豉m. Te na pocz徠ku podchodzi豉m do tego sceptycznie, ale w ci庵u 3 cykli chodzi豉m na monitoring i wskazania komputera by造 prawid這we.
chelseaa jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷

Okazje i pomys造 na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 17:52   #1040
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo軼i: 8 301
Dot.: Jak policzy dni p這dne po odstawieniu tabletek?

Cytat:
Napisane przez chelseaa Poka wiadomo嗆
Powiem Ci ze ani razu si nie zawiod豉m. Te na pocz徠ku podchodzi豉m do tego sceptycznie, ale w ci庵u 3 cykli chodzi豉m na monitoring i wskazania komputera by造 prawid這we.
Na jaki monitoring?
Glodomorek jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2019-08-02, 23:56   #1041
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo軼i: 1 771
Dot.: NPR, obliczanie dni p這dnych - w徠ek zbiorczy!

Witam,
odkopuj w徠ek bo chcia豉bym zasi璕n望 porady
Czy kto m鏬lby pom鏂 okre郵i, czy i kiedy mia豉m owulacj? Troszk ju siedz, 瞠 tak powiem, w tym temacie ale wykres mam dosy pokr璚ony i ju sama nie wiem kiedy owulacja mog豉 by :/
Dodaj wykres w za陰czniku
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg 2019-08-02.jpg (68,6 KB, 21 za豉dowa)
Baambi jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Ginekologia


Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)
 
Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.