Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-15, 17:58   #3631
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bez mięsa, ryb czy jajek To podstawa mojej diety.
Przecież nawet do naleśników dodaje się jajka.


A co to konkretnie za tytuł ?
To ten facet, którego nazwisko jest na patelniach tefal ?
Było kilka tytułów a my wybraliśmy "Kupuj mądrze, gotuj z głową, marnuj mniej".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:49   #3632
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez bedlamite Pokaż wiadomość
Nie jestem weganką, a nigdy nie dodaję jajek do naleśników Tylko odstawiam na 15-20 minut, żeby glute się wytworzył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Próbowałam kiedyś zrobić bez jajek bo akurat mi brakło i nope, nie wyszły Nie pamiętam czy odstawiałam ciasto na tak długo, ale znając życie nie mam czasu, żeby aż tyle czekać.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:13   #3633
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Kupiłam buty na eobuwie i wydawało się że są okej. Odcielam metki (ale ich nie wyrzuciłam) a buty są jednak za duże. Przyjmą zwrot czy nie zawracać sobie głowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:16   #3634
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Kupiłam buty na eobuwie i wydawało się że są okej. Odcielam metki (ale ich nie wyrzuciłam) a buty są jednak za duże. Przyjmą zwrot czy nie zawracać sobie głowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli kupiłaś online i nie minęło 14 dni, to muszą przyjąć zwrot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:30   #3635
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Ale jak to możliwe, że dalej masz bruzdy od takiego czasu? Przecież paznokieć rośnie, obcinasz, rośnie nowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak to dokładnie opisać. Moje paznokcie nie były w dzieciństwie obcinanie na prosto czyli tak jakby równo z końcem palca, tylko tak jakby na okrągło z mocnym wcięciem po bokach. Paznokcie na dużych palcach nadal utrzymują ten sam kształt i bruzdy pojawiają się od połowy paznokcia, dokładnie od tego miejsca do którego sięga to wcięcie z boku. Owszem, paznokieć odrasta, ale od połowy paznokcia tylko środek jest przyrośnięty, boki to sam odrost. Coś jak na tym zdjęciu, przykład po prawej http://4.bp.blogspot.com/-fJ5OBYwfKq...600/images.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeśli kupiłaś online i nie minęło 14 dni, to muszą przyjąć zwrot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszą, ale trzeba się liczyć z tym że przez odcięcie metek uznają je za używane. Wtedy mają prawo obniżyć kwotę zwrotu, bo została przekroczona granica tego jak produkt można sprawdzić przed zakupem w sklepie stacjonarnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:42   #3636
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to dokładnie opisać. Moje paznokcie nie były w dzieciństwie obcinanie na prosto czyli tak jakby równo z końcem palca, tylko tak jakby na okrągło z mocnym wcięciem po bokach. Paznokcie na dużych palcach nadal utrzymują ten sam kształt i bruzdy pojawiają się od połowy paznokcia, dokładnie od tego miejsca do którego sięga to wcięcie z boku. Owszem, paznokieć odrasta, ale od połowy paznokcia tylko środek jest przyrośnięty, boki to sam odrost. Coś jak na tym zdjęciu, przykład po prawej http://4.bp.blogspot.com/-fJ5OBYwfKq...600/images.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Muszą, ale trzeba się liczyć z tym że przez odcięcie metek uznają je za używane. Wtedy mają prawo obniżyć kwotę zwrotu, bo została przekroczona granica tego jak produkt można sprawdzić przed zakupem w sklepie stacjonarnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd ta informacja, że mają takie prawo? Nie mają prawa wymagać dołączonych metek ani uzależniać kwoty zwrotu od tego, czy one są czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:47   #3637
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skąd ta informacja, że mają takie prawo? Nie mają prawa wymagać dołączonych metek ani uzależniać kwoty zwrotu od tego, czy one są czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z regulaminu sklepu.

"W przypadku skorzystania przez Konsumenta z Ustawowego prawa odstąpienia, Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu. Odpowiedzialność Konsumenta może obejmować w szczególności brak możliwości wprowadzenia Produktu do sprzedaży jako Produktu pełnowartościowego, koszty ponownego umieszczenia na Produkcie metek i elementów zabezpieczających , a także koszty przywrócenia Produktu do stanu umożliwiającego jego ponowne wprowadzenie do sprzedaży w ramach Sklepu Internetowego, w tym koszty badania Produktu przez specjalistę i koszty usunięcia wad stwierdzonych w wyniku takiego badania (w zakresie, w jakim wady te wynikają z korzystania przez Konsumenta z Produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania)."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 20:49   #3638
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Z regulaminu sklepu.

"W przypadku skorzystania przez Konsumenta z Ustawowego prawa odstąpienia, Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu. Odpowiedzialność Konsumenta może obejmować w szczególności brak możliwości wprowadzenia Produktu do sprzedaży jako Produktu pełnowartościowego, koszty ponownego umieszczenia na Produkcie metek i elementów zabezpieczających , a także koszty przywrócenia Produktu do stanu umożliwiającego jego ponowne wprowadzenie do sprzedaży w ramach Sklepu Internetowego, w tym koszty badania Produktu przez specjalistę i koszty usunięcia wad stwierdzonych w wyniku takiego badania (w zakresie, w jakim wady te wynikają z korzystania przez Konsumenta z Produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania)."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Regulaminy sklepów bardzo często zawierają klauzule niezgodne z prawem. Mnie chodzi o to, skąd informacja, że mają takie prawo w kontekście obowiązującej ustawy, a nie regulaminu, który niekoniecznie ma z nią cokolwiek wspólnego. Regulamin sklepu nie stoi nad ustawą o ochronie konsumentów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:51   #3639
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Czy małe wiatraki (domowe/biurowe) pobierają dużo prądu?


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:56   #3640
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Ale jak to możliwe, że dalej masz bruzdy od takiego czasu? Przecież paznokieć rośnie, obcinasz, rośnie nowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak jest macierz paznokcia uszkodzona w jakiś sposób, to paznokieć już do końca życia będzie odrastal w zły sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
1. jak robicie sobie kąpiel z solami lub olejkami to myjecie się dodatkowo oprócz tego przed lub po takiej kąpieli? ja z tych co zawsze prysznic, w wannie kąpałam się chyba jeszcze jak byłam w podstawówce, ale mam teraz i wannę i prysznic, i naszło mnie ostatnio na taką kąpiel z jakimś olejkiem, tylko nie wiem czy wystarczy że wezmę taką kąpiel czy mam się jeszcze dodatkowo umyć


2. co sądzicie o żelach le petit marseillais? 5,99 za 400 ml to dobra cena? mają być na promocji w B, ale nigdy ich nie kupowałam i nie wiem czy warto i czy cena rzeczywiście atrakcyjna
Żele mają fajne, ale w promocji kupuje.

Reszta kosmetyków tragiczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2019-06-15 o 20:59
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 20:56   #3641
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Regulaminy sklepów bardzo często zawierają klauzule niezgodne z prawem. Mnie chodzi o to, skąd informacja, że mają takie prawo w kontekście obowiązującej ustawy, a nie regulaminu, który niekoniecznie ma z nią cokolwiek wspólnego. Regulamin sklepu nie stoi nad ustawą o ochronie konsumentów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To również jest zapisane w ustawie
"Ewentualne uszkodzenie lub nadmierne zużycie rzeczy (np. kupujący może przymierzyć buty, ale nie powinien ich normalnie użytkować), nie uniemożliwia odstąpienia od umowy na podstawie art. 27 ustawy, ale powoduje zmniejszenie kwoty, którą sprzedawca jest zobowiązany zwrócić kupującemu. W praktyce jej wyliczenie może być trudne, niemniej jednak po stronie sprzedawcy istnieje w tym zakresie roszczenie odszkodowawcze (art. 34 ust. 4 ustawy).☠"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 20:58   #3642
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ale jak jest macierz paznokcia uszkodzona w jakiś sposób, to paznokieć już do końca życia będzie odrastal w zły sposób.
Ja tak mam z tymi najmniejszymi u stóp, nie mam pojęcia w jaki sposób i kiedy zostały uszkodzone, ale odkąd pamiętam rosną jakby w dwóch częściach, przedzielone pionowo.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:01   #3643
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To również jest zapisane w ustawie
"Ewentualne uszkodzenie lub nadmierne zużycie rzeczy (np. kupujący może przymierzyć buty, ale nie powinien ich normalnie użytkować), nie uniemożliwia odstąpienia od umowy na podstawie art. 27 ustawy, ale powoduje zmniejszenie kwoty, którą sprzedawca jest zobowiązany zwrócić kupującemu. W praktyce jej wyliczenie może być trudne, niemniej jednak po stronie sprzedawcy istnieje w tym zakresie roszczenie odszkodowawcze (art. 34 ust. 4 ustawy)."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale gdzie tutaj jest mowa o metkach? Jeśli buty są używane, to oczywiście, ale metki czy ich brak nie mają nic do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:10   #3644
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skąd ta informacja, że mają takie prawo? Nie mają prawa wymagać dołączonych metek ani uzależniać kwoty zwrotu od tego, czy one są czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z przepisów prawa. Kupując produkt przez internet możesz go zwrócić, ale w związku z tym zwrotem masz też określone obowiązki. W przepisach jest to wskazane właśnie jako możliwość sprawdzenia produktu tak jak w sklepie, czyli np. wyjęcie go z opakowania i obejrzenie. Wiadomo że buty wolno Ci przymierzyć i np. przejść się po domu żeby zobaczyć czy na Ciebie pasują. Nie możesz za to ich nosić np. kilka dni, a potem wyczyścić i odesłać do sklepu. Usunięcie metek niestety sugeruje noszenie butów, nawet jeśli tak nie było. Sklep może się domagać pokrycia przez klienta kosztów doprowadzenia produktu do stanu takiego jak nowy, czyli np. czyszczenia, wymiany zużytych części. Może się też zdarzyć że sprzedawca po prostu uzna że odsprzeda towar jako używany np. tylko za 30% wartości i tylko taką kwotę zwróci. Oczywiście można się z taką wyceną nie zgodzić i domagać się swoich praw np. w sądzie.
Sklep nie ma prawa obniżać kwoty zwrotu za uszkodzone lub brakujące opakowanie, ale jeśli brak jakiegoś elementu opakowania lub jego uszkodzenie (np. otwarcie zapieczętowanego woreczka) wskazuje na to że produkt był używany, to sprawa się komplikuje. I tu już sklep ma spore pole do dochodzenia swoich praw, więc trzeba uważać na to jak sprawdza się produkt i czy nie robi się czegoś czego w zwykłym sklepie nie można by było zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:12   #3645
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z przepisów prawa. Kupując produkt przez internet możesz go zwrócić, ale w związku z tym zwrotem masz też określone obowiązki. W przepisach jest to wskazane właśnie jako możliwość sprawdzenia produktu tak jak w sklepie, czyli np. wyjęcie go z opakowania i obejrzenie. Wiadomo że buty wolno Ci przymierzyć i np. przejść się po domu żeby zobaczyć czy na Ciebie pasują. Nie możesz za to ich nosić np. kilka dni, a potem wyczyścić i odesłać do sklepu. Usunięcie metek niestety sugeruje noszenie butów, nawet jeśli tak nie było. Sklep może się domagać pokrycia przez klienta kosztów doprowadzenia produktu do stanu takiego jak nowy, czyli np. czyszczenia, wymiany zużytych części. Może się też zdarzyć że sprzedawca po prostu uzna że odsprzeda towar jako używany np. tylko za 30% wartości i tylko taką kwotę zwróci. Oczywiście można się z taką wyceną nie zgodzić i domagać się swoich praw np. w sądzie.
Sklep nie ma prawa obniżać kwoty zwrotu za uszkodzone lub brakujące opakowanie, ale jeśli brak jakiegoś elementu opakowania lub jego uszkodzenie (np. otwarcie zapieczętowanego woreczka) wskazuje na to że produkt był używany, to sprawa się komplikuje. I tu już sklep ma spore pole do dochodzenia swoich praw, więc trzeba uważać na to jak sprawdza się produkt i czy nie robi się czegoś czego w zwykłym sklepie nie można by było zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat w temacie metek to sprawa jest bardzo śliska, bo równie dobrze produkt mógł przyjść bez metek albo z oderwanymi metkami. W jaki sposób sklep udowodni, że metki były przymocowane do butów i że nie ma szans, aby w zakresie normalnego sprawdzenia produktu (a więc przymierzenia chociażby) one nie odpadły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:20   #3646
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czy małe wiatraki (domowe/biurowe) pobierają dużo prądu?


Wysłane z iPhone'a
U mnie wiatrak chodzi w domu kilka godzin całe lato i ja nie odczuwam w ogóle wyższych rachunków. A wiatrak mam duży stojący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:26   #3647
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
U mnie wiatrak chodzi w domu kilka godzin całe lato i ja nie odczuwam w ogóle wyższych rachunków. A wiatrak mam duży stojący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:26   #3648
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Akurat w temacie metek to sprawa jest bardzo śliska, bo równie dobrze produkt mógł przyjść bez metek albo z oderwanymi metkami. W jaki sposób sklep udowodni, że metki były przymocowane do butów i że nie ma szans, aby w zakresie normalnego sprawdzenia produktu (a więc przymierzenia chociażby) one nie odpadły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Udowodnić często się da, bo duże sklepy mają monitoring stanowiska pakowania i wyraźnie widać czy metki były. Niektóre pewnie mogłyby odpaść przy mierzeniu, ale ja osobiście nigdy na takie nie trafiłam. Ogólnie jak klient odeśle z metkami, tyle że zerwanymi, to sklep może je sobie po prostu przyczepić na nowo i nie robić tragedii. Pewnie większość tak zrobi, ale jak trafi się na kogoś kto się uprze to może robić problemy i będzie miał do tego podstawę.
Pracuję w sklepie internetowym i widzę na co dzień jak bardzo ludzie nie rozumieją ustawy. Wielu traktuje sklepy internetowe jak wypożyczalnie i potem dziwi się że dostają zwrot np. 25% zapłaconej ceny. Ja bym za oderwane metki nic klientowi nie odjęła, ale ktoś inny już by mógł się o to kłócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:27   #3649
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Metki były przyczepione tym plastikiem tylko (jak ubrania) i tylko to zostało przeciete. Spróbuję odesłać zobaczymy jak to się skończy. Dziękuję za odpowiedzi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-16, 00:21   #3650
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
U mnie tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
U mnie wiatrak chodzi w domu kilka godzin całe lato i ja nie odczuwam w ogóle wyższych rachunków. A wiatrak mam duży stojący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super, dzięki!


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 01:07   #3651
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

mam pytanie czy ktos tutaj bierze eutyrox/letrox i dodatkowo np zelazo? jak rozwiazujecie to "technicznie" zwłaszcza ze oba leki na czczo
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 01:17   #3652
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Czy w żabce dostanę wkładki typu discreet?
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 02:13   #3653
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Też lubię biografię i mam te o Simonie, dostałam w prezencie i bardzo ni się podobała
Ja miałem z biblioteki, tzn. ojciec miał, a ja przeczytałem "przypadkiem"

Cytat:
Ps.ale dawno Cię tu nie było
Zły tydzień wtedy miałem i jakoś się tak przeciągnęło
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Serca?
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 03:21   #3654
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86907848]Było kilka tytułów a my wybraliśmy "Kupuj mądrze, gotuj z głową, marnuj mniej".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Przydalaby mi sie taka ksiazka

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czy małe wiatraki (domowe/biurowe) pobierają dużo prądu?


Wysłane z iPhone'a
Teoretycznie niby chlodzenie powinno pobierac wiecej energii, niz grzanie, ale w lecie uzywamy wielkiego wiatraka, "stacjonarnego" klimatyzatora w salonie i kuchni i dwoch przenosnych klimatyzatorow, a rachunki sa i tak sporo nizsze od zimowych, kiedy uzywamy klimatyzatora na grzanie (sporo rzadziej, niz latem na chlodzenie), grzejnika olejowego i koca elektrycznego. Czary jakies normalnie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 05:23   #3655
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy ktos tutaj bierze eutyrox/letrox i dodatkowo np zelazo? jak rozwiazujecie to "technicznie" zwłaszcza ze oba leki na czczo
Biorę letrox i suplementy z żelazem.
Letrox biorę w czasie jak się przebudzę (z reguły mam pobudkę o 4/5) a suple 2-3h później (7/8). Oba biorę na czczo.

Moja endo mówiła, żeby zachować 2h odstęp między suplami a hormonami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:23 ---------- Poprzedni post napisano o 06:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czy małe wiatraki (domowe/biurowe) pobierają dużo prądu?


Wysłane z iPhone'a
Zakładając, że stojący wiatrak ma 50W to przy chodzeniu 12h dziennie przez cały miesiąc i przy średniej cenie prądu to będzie kosztował 12 zł
Biurkowy ma koło 40W więc różnica znikoma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 05:37   #3656
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Powiedzcie mi, czy złotnik może pozłocić na nowo biżuterię, która jest pozłacana, ale ujowa?
Wspominałam kiedyś, że nie uznali mi reklamacji w Lilou, dopiero dziś odebrałam tą rzecz.

Swoją drogą bardzo nie polecam tej biżuterii, pierścionek się pościerał po 2 czy 3 miesiącach.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 05:38   #3657
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Przymierzam się do zakupu białych jeansów?Ważne aby były odpowiednio długie, miały klasyczny fason i były z grubszego , nieprześwitującego jeansu.
Czy warto kupić firmowe Levis, Lee czy ktoś mógłby polecić z innej firmy, spełniające te moje parametry.
Zastanawiam się czy warto inwestować w te firmowe, posiadaczki, liczę na waszą opinię.
Czy w sklepach Levis, Lee są sezonowe wyprzedaże?
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 06:25   #3658
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja tak mam z tymi najmniejszymi u stóp, nie mam pojęcia w jaki sposób i kiedy zostały uszkodzone, ale odkąd pamiętam rosną jakby w dwóch częściach, przedzielone pionowo.

Mam to samo. I są matowe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 06:51   #3659
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Zakładając, że stojący wiatrak ma 50W to przy chodzeniu 12h dziennie przez cały miesiąc i przy średniej cenie prądu to będzie kosztował 12 zł
Biurkowy ma koło 40W więc różnica znikoma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzo dziękuję! zimą dogrzewam mieszkanie kaloryferem na prąd i myślałam, że od wiatraka też będę mieć gigantyczne rachunki.


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 07:20   #3660
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję! zimą dogrzewam mieszkanie kaloryferem na prąd i myślałam, że od wiatraka też będę mieć gigantyczne rachunki.


Wysłane z iPhone'a
Nie no, takie grzejniki maja po 2500+W więc jakby nie patrzeć, to 50x tyle co wiatraczek

Na przyszłość z jakimkolwiek urządzeniem i kosztem jego użytkowania: sprawdź sobie jego moc i wklep w jakiś internetowy kalkulator zużycia energii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-04 10:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.