Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-21, 06:53   #1111
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Denneris - ja musiałam już przejść na spacerówkę jak mi dziecko już się w gondoli nie mieści, wystawia nogi poza brzegi i próbuje przekręcać się na brzuch. Chyba leżenie i patrzenie w niebo już za nudne dla niej jest.

Myśle ze wszystko trzeba robić z głową. Moja mała już nawet na macie nie chce leżeć, ona chce siedzieć i wszystko widzieć, nie przywiąże jej przecież do podłogi, chociaż czasem to bym chciała parząc jakie akrobacje robi
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 06:53   #1112
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U mnie najbardziej się to sprawdza
I butelka po wodzie napelniona ryzem, makaronem soczewica ipd aaa i grzybek mombella
gryzak-teeth-soother-unicorn-konges-slojd.jpgGrzechotka---RAINBOW.jpg500_500_productGfx_d9280782825cd56c8f6c3a5e27568b80.jpgpol_pl_Szelescik-bialo-czarny-KOT-Moms-Care-10998_1.jpgOBALL-KULECZKI-GRYZAK-MIEKKI-GRZECHOTKA-ZABAWKA.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/

Edytowane przez faa
Czas edycji: 2019-06-21 o 06:56
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 06:58   #1113
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja moja tylko przodem do świata noszę inaczej się nie da. Chyba ze w chustę czasami uwiążę to wiadomo ze inaczej wtedy.



Nad zabawkami tez się ostatnio zastanawiałam. Bo te szeleszczące tez już się nudzą.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 06:59   #1114
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Denneris - ja musiałam już przejść na spacerówkę jak mi dziecko już się w gondoli nie mieści, wystawia nogi poza brzegi i próbuje przekręcać się na brzuch. Chyba leżenie i patrzenie w niebo już za nudne dla niej jest.

Myśle ze wszystko trzeba robić z głową. Moja mała już nawet na macie nie chce leżeć, ona chce siedzieć i wszystko widzieć, nie przywiąże jej przecież do podłogi, chociaż czasem to bym chciała parząc jakie akrobacje robi


Mój tez się nie mieści, wystawia albo opiera nogi i lezy ,,na szefa” albo łapie się za stopy i buja na boki. A jak chce się przekręcać na brzuch to go kładę na brzuchu i wystawia główe i ogląda świat
W spacerowce wisiał na tych szelkach wiec chwile jeszcze poczekam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 07:16   #1115
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Ja też tak z każdej strony słyszę zeby nie sadzać póki samo dziecko nie usiądzie. Z tego względu czekać też z przejściem na spacerówke niby można ją rozłożyc na pozycje leżącą, ale już poczekac do tych 6 miesięcy
Coma a co to znaczy, że się podnosi? W sensie jak?
Bo u nas to myśle, że do takiego siadu z pozycji ma czworaka to dłuuga droga. A ona się mocno podnosi do gory jak leży na plecach albo siedzi na bujaczku.
No i czegoś nie rozumiem. Niby dziecko ma samo usiąść. Dzieję się to w róznym czasie, np około 8 miesięcy. A w książce gdzie po kolei mam etapy rozwoju piszą, że 5 i 6 miesiąc dziecko doskonali siedzenie z podparciem. No to trzeba je sadzać na to wychodzi...
I w ogóle czy dzieci zawsze w taki sam sposób uczą się siadać? Czyli z tych czworaków? Kurde to siadanie mnie nurtuje Nam tak samo pokazywała i ja najczęściej tak robie. Czasem pod pupę i glówkę jeśli chce ją podnosić w pionie (wiem że tego nie za dużo). No i czasem zdarza mi sie pod pachy ją wziąć... :/ ale nigdy nie z pozycji leżącej tylko jak jest u kogoś na rękach i biorę ją do siebie. Teraz się zastanawiam do kiedy tak się nie powinno robić Ale super! Czekam na to. Moja na razie bawi się stópkami, ale jeszcze ich nie wkłada do buzi
Dziewczyny czy wasze dzieci duzo wokalizują? Jeśli tak to jakie to są dźwięki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na książkę nie patrz. Też czasem takie kwiatki spotykam typu żeby dziecku pomoc i podciagnac za rączki do siadu a na pewno mu się spodoba.

Pod pachy niby w ogóle nie można ale... Wszystko dla ludzi. Zdarza się że biorę. I czasem jak na brzuchu leży to też tak naissunxiej...

Grześ jeszcze guży
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam są chyba dwa prawidłowe sposoby siadania: albo z czworaków miednica idzie w bok o dziecko siada albo z leżenia bokiem dziecko się podnosi na przedramieniu. Nie jestem pewna czy dobrze pamietam.

Tez czasami biorę od kogoś w pozycji pionowej pod pachy ale nie wiem czy można. A z leżenia tak jak pisalyscie- bokiem jedna reka między nogi i pod pachę a druga stabilizuje bark.

Mój próbuje przechodzić do pozycji czworaczej, ale są ta marne próby, bo jeszcze siły brak, choc ostatnio miednica mu na bok poszła i prawie usiadł ale od razu poleciał jeszcze daleka droga, dlatego myśle co z rozszerzaniem diety zrobić

Stopki u nas non stop w buzi o od dwóch tygodni gryzaki grzybek i jeszcze taka wieżyczka czy co to jest z mombella święcą triumfy.

Jeśli chodzi o wokalizowanie to mój ostatnio w kółko dadadada w różnych tonacjach piszczy itd

Dziewczyny a jakie zabawki prócz gryzaków są u Was hitem ? Myśle ze czy jakichś piłek sensorycznych nie kupić albo kulodromu. Widziałam ze oball tez ma dobre opinie. Nie wiem czyn mojego zainteresować bo ten pałąk to już nudny jest sama na niego patrzeć juz nie mogę.

Muszę mojemu zacząć śpiewać i częściej czytać bo rzadko to robię




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Butelka z czymś w środku i tona gryzak ów żeby była roznorodnksc. Więc jest grzybek, żyrafa, drewniane dwie, szeleszczace i silikonowe z wypustkami. Obal też jest super 8 taka miękka piłka duza. Uczy otwierać dłonie.
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
W koncu po weselnym maratonie, zyje

Nie bede cytować ale odnosnie tv to u nas czasem gra, nie bede siedziec jak pustelnik z racji tego, ze mam dziecko. Nie dam sie zwariowac.

Malego pod pachy czasem tez podniose bo takiego klocka czasem ciezko dzwignac inaczej.

A co do siadu, nie robicie czasem tak jak np nosicie przodem do swiata ze dziecko tak jakby siedzi?

Jestem chyba okropna matka z tego co czytam haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czasem tak na kolanach trzymam. Tylko podwijam miednice
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Denneris - ja musiałam już przejść na spacerówkę jak mi dziecko już się w gondoli nie mieści, wystawia nogi poza brzegi i próbuje przekręcać się na brzuch. Chyba leżenie i patrzenie w niebo już za nudne dla niej jest.

Myśle ze wszystko trzeba robić z głową. Moja mała już nawet na macie nie chce leżeć, ona chce siedzieć i wszystko widzieć, nie przywiąże jej przecież do podłogi, chociaż czasem to bym chciała parząc jakie akrobacje robi
Grześ w sumoe głównie na brzuchu w gondoli jeździ jak zegnie nogi to ma jeszcze z 5 cm. Dobrze ze nie prostuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 07:42   #1116
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Tylko żeby moja w tej gondoli spała na brzuchu to pół biedy ale ona tylko się przekręca, popatrzy chwile, zaczyna podkurcza nóżki jakby chciała pełzać i w ryk. Tak się nie da spacerować
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 10:32   #1117
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Mojej chyba dwie jedynki na dole idą
Moje cycki

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-21, 10:41   #1118
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Mojej chyba dwie jedynki na dole idą
Moje cycki

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
O nie!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 11:28   #1119
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Denneris - jak leży na plecach to robi tak jakby brzuszki ;D

Oj z tego co czytam to ja tez idealna nie jestem i chyba nie dam sie zwariować w pogoni za perfekcjonizmem bo z mała jest Ok.


Czy Wasze dzieci też tak się wydzierają do zabawek??? Masakra

Nasza sie bawi najchętniej tymi zabawkami co widzicie na macie.

Oczywiście grzybek i kostka z rossman tez Ok

IMG_8204.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 11:48   #1120
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

W Rossmann promocja 2+2 w klubie na produkty do pielęgnacji nóg, depilacji i paznokci


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 13:36   #1121
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moja to w ogóle ostatnio grymasi, krzyczy, ciagle tylko gada prrrrrr i przy tym strasznie pluje
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-21, 13:56   #1122
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moja ostatnio leniwa się zrobiła strasznie
Upy nie ruszy do przodu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 18:00   #1123
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Moj gada jak najety 😂
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 20:12   #1124
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dziewczyny karmiące piersią, nadal śpicie w staniku? Zaczyna mnie on denerwować, szczególnie w takie upały...
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 20:41   #1125
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Pytalyscie co robimy dla siebie. Ja zrobilam sobie henne przed wczoraj i od wczoraj mecze sie z fioletowymi brwiami. Henna ta co zawsze. Od kolezanki z gabinetu dostalam jakis plyn ale on mi ich nie zmywa, dala mi jakies farbki, ktore tego nie zamalowaly 😂 Dobrze, ze na permanentny ide w lipcu, bo teraz bym sie bala jak mi pigment zalapie skoro takie cuda mam na tej twarzy 😂
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 03:59   #1126
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią, nadal śpicie w staniku? Zaczyna mnie on denerwować, szczególnie w takie upały...
Ja nigdy nie spalam w staniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 05:33   #1127
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią, nadal śpicie w staniku? Zaczyna mnie on denerwować, szczególnie w takie upały...
Ja mam wielkie cycki więc dla ich dobra poza cisza też śpię w miękkim. Czasem je tylko uwalniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 06:02   #1128
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią, nadal śpicie w staniku? Zaczyna mnie on denerwować, szczególnie w takie upały...
Ja tak, mam miękki biustonosz z h&m więc mi nie przeszkadza
A nie chce mieć potem wiszących cyców

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 07:12   #1129
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja tak, mam miękki biustonosz z h&m więc mi nie przeszkadza
A nie chce mieć potem wiszących cyców

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Mi cycki przez okres ciazy i teraz sie w ogole nie zmieniły no wiadomo pod koniec byly wieksze ale nie jakos tak, ze musialam kupowac nowe staniki. Zresztą malo przytylam moze dlatego. Teraz tez tylko jak dlugo maly nie je to widac różnice a tak niiiic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-22, 08:18   #1130
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Gdzieś widziałam, że podnosić w ten sposób nie powinno się w ogóle dziecka. Ja nigdy tak jej nie podniosłam ani nie brałam od kogoś, zawsze podpieram pupę. Wydaje mi się, że tu chodzi o to że się dziecko pionizuje w ten sposób poza tym na kręgosłup działa duża siła.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
No ale jak już dziecko stoi to jak inaczej podnieść? a chodziło mi o to czy np samodzielne stanie to jest ten moment kiedy można w taki sposób
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam są chyba dwa prawidłowe sposoby siadania: albo z czworaków miednica idzie w bok o dziecko siada albo z leżenia bokiem dziecko się podnosi na przedramieniu. Nie jestem pewna czy dobrze pamietam.

Tez czasami biorę od kogoś w pozycji pionowej pod pachy ale nie wiem czy można. A z leżenia tak jak pisalyscie- bokiem jedna reka między nogi i pod pachę a druga stabilizuje bark.

Mój próbuje przechodzić do pozycji czworaczej, ale są ta marne próby, bo jeszcze siły brak, choc ostatnio miednica mu na bok poszła i prawie usiadł ale od razu poleciał jeszcze daleka droga, dlatego myśle co z rozszerzaniem diety zrobić

Stopki u nas non stop w buzi o od dwóch tygodni gryzaki grzybek i jeszcze taka wieżyczka czy co to jest z mombella święcą triumfy.

Jeśli chodzi o wokalizowanie to mój ostatnio w kółko dadadada w różnych tonacjach piszczy itd

Dziewczyny a jakie zabawki prócz gryzaków są u Was hitem ? Myśle ze czy jakichś piłek sensorycznych nie kupić albo kulodromu. Widziałam ze oball tez ma dobre opinie. Nie wiem czyn mojego zainteresować bo ten pałąk to już nudny jest sama na niego patrzeć juz nie mogę.

Muszę mojemu zacząć śpiewać i częściej czytać bo rzadko to robię




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki to zobaczymy, moja na razie nie próbuje się podnosić.
Pisałam wczoraj, że nie wklada jeszcze stóp do buzi, a wieczorem zaczeła ale śmiesznie to wyglądało bo przy samej buzi stopa jej uciekała i w końcu dloń lądowała w buzi i nie była zadowolona
Z zabawek u nas sprawdzają się te rzeczy które są giętkie i może sobie naciskać, wyginać itp. Gryzaków nie lubi (grzybek lub żyrafa jest na chwile). Ostatnio spodobał jej się balon z helem- przyczepiłam jej do stopy i miała zabawe
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Denneris - ja musiałam już przejść na spacerówkę jak mi dziecko już się w gondoli nie mieści, wystawia nogi poza brzegi i próbuje przekręcać się na brzuch. Chyba leżenie i patrzenie w niebo już za nudne dla niej jest.

Myśle ze wszystko trzeba robić z głową. Moja mała już nawet na macie nie chce leżeć, ona chce siedzieć i wszystko widzieć, nie przywiąże jej przecież do podłogi, chociaż czasem to bym chciała parząc jakie akrobacje robi
Kurcze moja też tak robi- przekręca się na bok i wystawia nogi itp. Ale zrobiliśmy przymiarke do spacerówki i niestety jeszcze za wsześnie
Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Denneris - jak leży na plecach to robi tak jakby brzuszki ;D

Oj z tego co czytam to ja tez idealna nie jestem i chyba nie dam sie zwariować w pogoni za perfekcjonizmem bo z mała jest Ok.


Czy Wasze dzieci też tak się wydzierają do zabawek??? Masakra

Nasza sie bawi najchętniej tymi zabawkami co widzicie na macie.

Oczywiście grzybek i kostka z rossman tez Ok

Załącznik 7680187


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aa to te 'brzuszki' znam
Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Na książkę nie patrz. Też czasem takie kwiatki spotykam typu żeby dziecku pomoc i podciagnac za rączki do siadu a na pewno mu się spodoba.

Pod pachy niby w ogóle nie można ale... Wszystko dla ludzi. Zdarza się że biorę. I czasem jak na brzuchu leży to też tak naissunxiej...

Grześ jeszcze guży Butelka z czymś w środku i tona gryzak ów żeby była roznorodnksc. Więc jest grzybek, żyrafa, drewniane dwie, szeleszczace i silikonowe z wypustkami. Obal też jest super 8 taka miękka piłka duza. Uczy otwierać dłonie. Ja czasem tak na kolanach trzymam. Tylko podwijam miednice Grześ w sumoe głównie na brzuchu w gondoli jeździ jak zegnie nogi to ma jeszcze z 5 cm. Dobrze ze nie prostuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko to jest książka dosyć cenionych specjalistów.. polecana przez terapeutow. Sama już nie wiem.
A wczoraj byłam u cioci, która ma już dorosłych synów i ona nagle bierze moją córe - (pod pachy ) daje ją pionowo i sprawdza czy drepta już nóżkami. I mówi że jej starszy syn jak miał 5 miesiecy to jakoś sie tam odbijał od podłogi i sobie tak 'dreptał'. Więc kiedyś to zupełnie inaczej było jak widać
Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią, nadal śpicie w staniku? Zaczyna mnie on denerwować, szczególnie w takie upały...
Ja już przestałam, chociaż dlugo spałam. Ale wygodniej mi bez
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Mi cycki przez okres ciazy i teraz sie w ogole nie zmieniły no wiadomo pod koniec byly wieksze ale nie jakos tak, ze musialam kupowac nowe staniki. Zresztą malo przytylam moze dlatego. Teraz tez tylko jak dlugo maly nie je to widac różnice a tak niiiic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie po karmieniu są bez zmian, a po całej nocy bez karmienia to wyglądają jak silikony
Dziewczyny kp- do kiedy planujecie karmić? Ja miałam plan pół roku, ale to już niebawem i zastanawiam się czy jednak nie pociągnąć dłużej.
A jeszcze w temacie kp to u mnie jest odwrotna tendencja- nikt nie pyta kiedy skoncze, tylko wszyscy pytają czy karmie i mówią żeby jak najdłużej. Nawet sobie myślałam że gdybym dawała mm to źle bym sie czuła z tymi wszystkimi pytaniami i komentarzami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez denneris
Czas edycji: 2019-06-22 o 08:21
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 08:23   #1131
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią, nadal śpicie w staniku? Zaczyna mnie on denerwować, szczególnie w takie upały...
Ja śpię ale chyba z przyzwyczajenia bo mam mikro biust i sumie nie musiałabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 09:18   #1132
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
No ale jak już dziecko stoi to jak inaczej podnieść? a chodziło mi o to czy np samodzielne stanie to jest ten moment kiedy można w taki sposóbDzięki to zobaczymy, moja na razie nie próbuje się podnosić.
Pisałam wczoraj, że nie wklada jeszcze stóp do buzi, a wieczorem zaczeła ale śmiesznie to wyglądało bo przy samej buzi stopa jej uciekała i w końcu dloń lądowała w buzi i nie była zadowolona
Z zabawek u nas sprawdzają się te rzeczy które są giętkie i może sobie naciskać, wyginać itp. Gryzaków nie lubi (grzybek lub żyrafa jest na chwile). Ostatnio spodobał jej się balon z helem- przyczepiłam jej do stopy i miała zabawe Kurcze moja też tak robi- przekręca się na bok i wystawia nogi itp. Ale zrobiliśmy przymiarke do spacerówki i niestety jeszcze za wsześnie Aa to te 'brzuszki' znam Tylko to jest książka dosyć cenionych specjalistów.. polecana przez terapeutow. Sama już nie wiem.
A wczoraj byłam u cioci, która ma już dorosłych synów i ona nagle bierze moją córe - (pod pachy ) daje ją pionowo i sprawdza czy drepta już nóżkami. I mówi że jej starszy syn jak miał 5 miesiecy to jakoś sie tam odbijał od podłogi i sobie tak 'dreptał'. Więc kiedyś to zupełnie inaczej było jak widać Ja już przestałam, chociaż dlugo spałam. Ale wygodniej mi bez U mnie po karmieniu są bez zmian, a po całej nocy bez karmienia to wyglądają jak silikony
Dziewczyny kp- do kiedy planujecie karmić? Ja miałam plan pół roku, ale to już niebawem i zastanawiam się czy jednak nie pociągnąć dłużej.
A jeszcze w temacie kp to u mnie jest odwrotna tendencja- nikt nie pyta kiedy skoncze, tylko wszyscy pytają czy karmie i mówią żeby jak najdłużej. Nawet sobie myślałam że gdybym dawała mm to źle bym sie czuła z tymi wszystkimi pytaniami i komentarzami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie wiem, widziałam gdzieś o tym podnoszeniu na mama fizjoterapeuta.
Ja zamierzam karmić ile się da, a po powrocie do pracy korzystać z godziny na karmienie i wychodzić wcześniej
Póki co rozszerzanie diety to kiepsko idzie, bo reaguje rykiem
Z butli pić nie umie
Jaka większą butelkę polecacie np do kaszy czy coś? Bo ja mam tylko malutka Avent.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
Ja śpię ale chyba z przyzwyczajenia bo mam mikro biust i sumie nie musiałabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja spałam bo mleko leciało na początku, teraz już nie więc niby można bez, ale chyba też już z przyzwyczajenia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 09:19   #1133
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas od kilku dni tragedia, mała jest tak płaczliwia że już sama nie wiem co jej jest Mega kiepskie noce, w ciągu dnia naprzemiennie je, śpi i płacze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 09:23   #1134
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Justysia u nas to samo, dzisiejsza noc to dramat. Położyłam spać po 21. Pospala do północy i potem ryk jeden wielki, nie chciała jeść, dopiero zjadła po 3 i w końcu usnęła. Spalysmy może z dwie godziny, obudziła się, trochę pobawiła i znowu ryk i wrzask. Aż okna pozamykalismy bo sąsiedzi pomyślą że patologia jakaś
Walczyliśmy z nią do 9:30 gdzie dopiero zjadła i teraz śpi.
Nie wiem co jest. Zęby, bąki, skok? A może wszystko na raz

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 09:40   #1135
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja tez chciałam do pol roku karmic a teraz szkoda by mi było przestać skoro mam pokarm i maly sie najada.

U nas po tych obrotach tez gorzej bo w lozeczku nie zasypia sam jak wczesniej tylko trzeba nosić :/

I dzis o 3 sie obudzil tez... po 5 zasnal i od 7 impreza. Wlasnie go nosze bo już wyl ze zmeczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 09:47   #1136
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
To nie wiem, widziałam gdzieś o tym podnoszeniu na mama fizjoterapeuta.
Ja zamierzam karmić ile się da, a po powrocie do pracy korzystać z godziny na karmienie i wychodzić wcześniej
Póki co rozszerzanie diety to kiepsko idzie, bo reaguje rykiem
Z butli pić nie umie
Jaka większą butelkę polecacie np do kaszy czy coś? Bo ja mam tylko malutka Avent.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Ja spałam bo mleko leciało na początku, teraz już nie więc niby można bez, ale chyba też już z przyzwyczajenia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
No mi jeszcze teraz poleci z drugiego w zależności ile młoda ma sesji na cycku to na następny dzień z drugiego leci podczas karmienia
I tez zamierzam karmić długo o ile młoda sama nie zrezygnuje w co wątpię bo ona nie zaśnie bez miętolenia cycka 🤦🏼

U mnie rozszerzanie spoko poki ale moja to jakiś żarłok chyba jest i dziś spróbuje z czymś innym brokulem moze


I dziewczyny jest promka na ciuchy dla maluchów -40% baby bear czy jakos tak w rossmannie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/

Edytowane przez faa
Czas edycji: 2019-06-22 o 09:48
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 10:33   #1137
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A u mnie dla odmiany noc dzisiaj lepsza, wstałam chyba tylko 3 razy poprawić mała i o 4 karmienie. Chyba to te upały ostatnio nie dawały jej spać. Podejrzewałam zęby ale nie widzę żeby się coś działo z dziąsełkiem.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

W aplikacji rossaman są normalne ceny tych ubranek, ciekawe czy rabat nalicza się przy kasie czy jak. Mam body i naprawdę fajne gatunkowo.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 10:39   #1138
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
A u mnie dla odmiany noc dzisiaj lepsza, wstałam chyba tylko 3 razy poprawić mała i o 4 karmienie. Chyba to te upały ostatnio nie dawały jej spać. Podejrzewałam zęby ale nie widzę żeby się coś działo z dziąsełkiem.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

W aplikacji rossaman są normalne ceny tych ubranek, ciekawe czy rabat nalicza się przy kasie czy jak. Mam body i naprawdę fajne gatunkowo.
W koszyku sie nalicza rabat przy podsumowaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 10:44   #1139
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
No ale jak już dziecko stoi to jak inaczej podnieść? a chodziło mi o to czy np samodzielne stanie to jest ten moment kiedy można w taki sposóbDzięki to zobaczymy, moja na razie nie próbuje się podnosić.
Pisałam wczoraj, że nie wklada jeszcze stóp do buzi, a wieczorem zaczeła ale śmiesznie to wyglądało bo przy samej buzi stopa jej uciekała i w końcu dloń lądowała w buzi i nie była zadowolona
Z zabawek u nas sprawdzają się te rzeczy które są giętkie i może sobie naciskać, wyginać itp. Gryzaków nie lubi (grzybek lub żyrafa jest na chwile). Ostatnio spodobał jej się balon z helem- przyczepiłam jej do stopy i miała zabawe Kurcze moja też tak robi- przekręca się na bok i wystawia nogi itp. Ale zrobiliśmy przymiarke do spacerówki i niestety jeszcze za wsześnie Aa to te 'brzuszki' znam Tylko to jest książka dosyć cenionych specjalistów.. polecana przez terapeutow. Sama już nie wiem.
A wczoraj byłam u cioci, która ma już dorosłych synów i ona nagle bierze moją córe - (pod pachy ) daje ją pionowo i sprawdza czy drepta już nóżkami. I mówi że jej starszy syn jak miał 5 miesiecy to jakoś sie tam odbijał od podłogi i sobie tak 'dreptał'. Więc kiedyś to zupełnie inaczej było jak widać Ja już przestałam, chociaż dlugo spałam. Ale wygodniej mi bez U mnie po karmieniu są bez zmian, a po całej nocy bez karmienia to wyglądają jak silikony
Dziewczyny kp- do kiedy planujecie karmić? Ja miałam plan pół roku, ale to już niebawem i zastanawiam się czy jednak nie pociągnąć dłużej.
A jeszcze w temacie kp to u mnie jest odwrotna tendencja- nikt nie pyta kiedy skoncze, tylko wszyscy pytają czy karmie i mówią żeby jak najdłużej. Nawet sobie myślałam że gdybym dawała mm to źle bym sie czuła z tymi wszystkimi pytaniami i komentarzami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chciałam do roku ale pewnie wyjdzie dłużej bo też chcę z skróconego czasu pracy skorzystać a jak mały pójdzie do żłobka to ten cycek w domu może mu dobrze zrobić. Zobaczymy.
Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja tez chciałam do pol roku karmic a teraz szkoda by mi było przestać skoro mam pokarm i maly sie najada.

U nas po tych obrotach tez gorzej bo w lozeczku nie zasypia sam jak wczesniej tylko trzeba nosić :/

I dzis o 3 sie obudzil tez... po 5 zasnal i od 7 impreza. Wlasnie go nosze bo już wyl ze zmeczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas prawie tak samo. Bardzo widno już było o 3.30...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 11:19   #1140
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

AnnLady - brokuł średnio zjadła parę łyżeczek i więcej nie chciała zobaczymy jutro brokuł po raz drugi 🥦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.