Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-05, 19:25   #331
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Przed i po nieco ponad pół roku od zabiegu. O ile lewe ucho mi się podoba, to prawe już po 7 dniach odskoczyło i tak pozostało... Zapytam lekarza o możliwość korekty

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez owomyor
Czas edycji: 2020-04-18 o 15:21
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 07:12   #332
Benia2198
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 15
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Te prawe uszy mają jakiś mankament bo z tego co zauważyłam, u większości prawe ucho odskakuje tak jak i u mnie 😆
Benia2198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 01:22   #333
fajson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

@m_marks

Z tą naturą perfekcjonisty niestety nie jest tak łatwo ;P



No właśnie „pytanie, co lekarz uznaje za nieudany zabieg?”. Tym bardziej, że przed zabiegiem podpisuje się „trochę” dokumentów, w których (w moim przypadku) był zapis, że lekarz dołoży wszelkich starań aby efekt był zadowalający dla pacjenta, jednak nie jest to zależne od niego w 100% i nie będę mieć z tego tytułu roszczeń. Więc pytanie co lekarz uznaje za nieudany zabieg powoduje u mnie lekki ścisk w brzuchu

Z tym zdaniem bliskich jest tak, że np zdanie mojego męża jest kompletnie nieobiektywne bo jemu podobały się moje odstające uszy i bardzo nie chciał, żebym w nie ingerowała... jednak kieruje się on zasadą „ważne jest to co dla Ciebie jest ważne i abyś ty sama czuła się w tym dobrze” natomiast moja mama delikatnie odpytywała czy to, że uszy odstają na dole tak już zostanie i generalnie bliscy zwracają na to uwagę ale bardzo delikatnie co dla mnie jest jasnym sygnałem, że ta asymetria jest zauważalna.



@owomyor

wow! Zmiana jest bardzo duża!

Jest trochę asymetria ale najważniejsze jest jak Ty się z tym czujesz każdy ma kompletnie inne poczucie estetyki a najważniejsze jest, żeby samemu dobrze czuć się ze sobą. Jeżeli masz watpliwości czy jesteś zadowolony z takiego efektu to umów się na konsultacje aby to omówić z operatorem. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli się za coś płaci to jednak super by było jakby efekt, w dużej mierze, spełniał nasze oczekiwania. To czy takie małe asymetrie czy małe mankamenty będą nas wkurzać zależy tylko od nas samych - czy jesteśmy w stanie to zaakceptować.

Daj znać, jakbyś się umówił na konsultacje, co powiedział Ci chirurg
fajson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 16:55   #334
Kitty17d
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej! Dawno mnie tu nie było Jak wasze uszka?
@owomyor wg mnie super efekt, zmiana bardzo na plus Faktycznie można dostrzec lekką asymetrię, na którą zapewne mało kto zwróci uwagę. Najważniejsze jak Ty się czujesz i czy Ci to przeszkadza. Czasem na własne życzenie wyolbrzymiamy

U mnie minęło 12 tygodni, jeśli chodzi o prawe ucho to już jakiś czas temu kompletnie zapomniałam, że coś tam było robione. Z lewym proces gojenia był nieco gorszy, jeszcze jakieś 2 tygodnie temu odczuwałam napięcie i naprężenia w górnej części. Wciąż dziwnie mi się na nim leży, ale czuję że z tygodnia na tydzień wszystko się normuje. Dalej śpię w opasce, mimo że na ostatniej kontroli dostałam info, że już mogę z niej rezygnować. Mimo to z obawy i stresu, że coś mi się uszkodzi wolę ją zakładać. Jeszcze nie jestem gotowa Ogólnie jestem bardzo zadowolona, myslę że uszy mają dość naturalny kształt. Na tą chwile prawe ucho z tyłu wydaje się bardziej przyklejone (szczególnie na dole), ale ponoć uszy się jeszcze mają nieco ułożyć. Myślę, że może to być spowodowane tym, że dużo więcej spie na tym uchu. Zauważyłam, że uszy mają milion rodzajów kształtów, wielkości, ułożenia i że nie ma się co tu doszukiwać problemów
Bardzo długo zastanawiałam się nad zabiegiem, raz nawet po wpłaceniu zaliczki stchórzyłam. Po 3 miesiącach mogę śmiało powiedzieć, że pomimo dość upierdliwego i długiego okresu rekonwalescencji - było warto, zrobiłabym to drugi raz. Wspaniałe uczucie zobaczyc w lustrze coś co chciało się zobaczyć od zawsze
Kitty17d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 15:06   #335
m_marks
Przyczajenie
 
Avatar m_marks
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 12
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez owomyor Pokaż wiadomość
Przed i po nieco ponad pół roku od zabiegu. O ile lewe ucho mi się podoba, to prawe już po 7 dniach odskoczyło i tak pozostało... Zapytam lekarza o możliwość korekty

Co o tym sądzicie?
Skoro ucho odskoczyło po 7 dniach, to myślę że lekarz powinien dokonać tej poprawki w cenie pierwszego zabiegu. Zgadzam się z przedmówczyniami, zmiana duża i na plus

@fajson może u mańkutów odskakuje lewe haha
m_marks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 20:56   #336
kandy2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cześć, również podzielę się swoimi doświadczeniami.

Przed zabiegiem

Klinika Bellamed Elbląg, chirurg dr Daria Dobaczewska. Pani doktor jest z Gdyni, jednak raz w tygodniu gości w Elblągu. Ponieważ wcześniej miałem badanie Dopplera to od razu umówiłem się na zabieg - korekcja 1-go odstającego ucha. Termin na za 2 tygodnie był dostępny jednak mi pasował nieco później. Padło na 14.10.2019. Tego samego dnia, kiedy się zapisałem, zostały mi zrobione zdjęcia z każdego profilu. Do samego zabiegu brak konsultacji twarzą w twarz z chirurgiem.

Zabieg

Tuż przed zabiegiem podpisałem papiery, że jestem świadom ewentualnych powikłań, dostałem listę zaleceń pooperacyjnych i czekałem na swoją kolej. Zostałem poproszony do Pani doktor i krótka rozmowa na temat mojej wady, co jak i dlaczego. Zostałem też poinformowany, że ucho "układa się" nawet do roku czasu, że ucho / chrząstka posiada pamięć kształtu, także efekt nie koniecznie musi być taki jaki sobie wymarzymy. Chyba padła też informacja o metodzie jednak dokładnie nie pamiętam. Po kilku minutach poszedłem do gabinetu zabiegowego, gdzie zostałem przygotowany do zabiegu. I w sumie tyle. Po otrzymaniu znieczulenia nic nie czułem, a gdyby nie odgłosy chrząstki to zasnąłbym... kojąca muzyka robi swoje. Zabieg trwał jakieś 30 minut po czym został założony opatrunek modelujący i hełmofon... strasznie to wyglądało (wata i głowa owinięta bandażem).

Po zabiegu

Gdzieś 4 godziny po zabiegu znieczulenie puściło i wtedy rzeczywiście mogę powiedzieć, że coś bolało, wziąłem tabse, później już nie była potrzebna. Następnego dnia czyli 15.10.2019 zdjęcie hełmofonu i założenie opatrunku i opaski. Zalecenie ustne by opaskę nosić dzień i noc przez 3 tygodnie od zabiegu, opatrunek zmieniać codziennie i ranę przemywać octeniseptem. Co do opatrunków to dostałem kilka sztuk do domu a były to Nonvi S 10 x 10 (kompres włókninowy jałowy). Żeby taki kompres dostać w aptece to trzeba się naszukać i szczerze polecam zakupić przez internet. To są dobrej jakości opatrunki, mam porównanie do medicompu - te są jakieś cieńsze. Co do opaski... zrobiłem sobie sam z czapki Nie zdążyłem kupić i musiałem improwizować. Działała bardzo dobrze do momentu zdjęcia szwów, czyli 24.10.2019. Wtedy zdjęty został opatrunek ze środka ucha i opaska była przyluźna. Zakupiłem nową w GoSporcie, firma Brubeck, koszt to 33 zł, bardzo mi pasowała. Po zdjęciu szwów zostały mi ponownie zrobione zdjęcia. Niestety nie można wziąć sobie kopii od tak, trzeba się kontaktować z właścicielem kliniki. Dodam, że ucho bardzo przylegało do głowy, taki trochę przychlast... jednak pani uspokoiła, że ono się ułoży i nie będzie tak blisko głowy. Dziś (4.11 czyli 3 tygodnie po zabiegu) już mogę powiedzieć, że trochę odeszło od głowy, no ze 2/3 mm i jest prawie idealnie, brak zaczerwienienia, opuchlizny. Czasami jakieś lekkie ciągnięcie ale to jak mocniej głowę przekręcę. Od dziś także nie nosze już opaski w dzień. Wziąłem zwolnienie z pracy na 2 dni od zabiegu i potem nie było przeszkód by pójść do pracy, także nie wiem jak ze zwolnieniem.

Szczerze mogę polecić klinikę Bellamed oraz doktor Darię Dobaczewską.

Pozdrawiam M.

Edytowane przez kandy2222
Czas edycji: 2019-11-04 o 20:57
kandy2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 23:29   #337
monika_przybysz
mineja
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Wstawiam zdjęcie swoich uszków Stare i nowe Przepraszam za jakość. Jestem przeeeezadowolona. Zabieg wykonywałam w Polanicy

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bbb.jpg (77,0 KB, 244 załadowań)

Edytowane przez monika_przybysz
Czas edycji: 2019-11-13 o 18:07
monika_przybysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-18, 18:17   #338
patryk_tomaszewski
p_t_rck
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej !

Jestem tydzień po zabiegu . Zabieg robiony w Gdyni w Derm-Estetyka . Jeżeli chodzi o sam zabieg i personel to mogę polecić tą klinikę jeżeli chodzi o efekty to za wcześnie na to .

Martwi mnie trochę opuchlizna i zaczerwienienia wiem że to dopiero tydzień ale może moglibyście coś polecić do smarowania przeciwobrzękowego itp. ? Smaruje uszy dwa razy dziennie maścią arnikową wg. zaleceń z kliniki ale wydaje mi się że średnio ta maść sobie radzi Co używacie/używaliście ?

Wstawiam zdjęcia przed i po . Mam nadzieję że za bardzo nie odejdą bo póki co jestem zadowolony
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4325.jpg (152,8 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: png IMG_5762.PNG (250,4 KB, 193 załadowań)
patryk_tomaszewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 20:54   #339
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez fajson Pokaż wiadomość
@owomyor

wow! Zmiana jest bardzo duża!

Jest trochę asymetria ale najważniejsze jest jak Ty się z tym czujesz każdy ma kompletnie inne poczucie estetyki a najważniejsze jest, żeby samemu dobrze czuć się ze sobą. Jeżeli masz watpliwości czy jesteś zadowolony z takiego efektu to umów się na konsultacje aby to omówić z operatorem. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli się za coś płaci to jednak super by było jakby efekt, w dużej mierze, spełniał nasze oczekiwania. To czy takie małe asymetrie czy małe mankamenty będą nas wkurzać zależy tylko od nas samych - czy jesteśmy w stanie to zaakceptować.

Daj znać, jakbyś się umówił na konsultacje, co powiedział Ci chirurg
Cytat:
Napisane przez m_marks Pokaż wiadomość
Skoro ucho odskoczyło po 7 dniach, to myślę że lekarz powinien dokonać tej poprawki w cenie pierwszego zabiegu. Zgadzam się z przedmówczyniami, zmiana duża i na plus

@fajson może u mańkutów odskakuje lewe haha
Rozmawiałem z lekarzem. Udało się załatwić bez kosztową poprawkę góry prawego ucha, co mnie bardzo cieszy. Oby tylko nie bolało tak samo jak poprzednim razem...
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 04:10   #340
fajson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja jestem po poprawce 2 tydzień. Miałam poprawiane zarówno prawe jak i lewe ucho (jedno było rozcinane do połowy a drugie tak w 2/3) Cieszę się, że klinika zaproponowała poprawkę w cenie 1 operacji. Lekarz przyznała, że efekt jaki uzyskałyśmy za pierwszym razem nie jest satysfakcjonujący. Bałam się poprawki okropnie ale nie ze względu na ból bo pierwszy zabieg był dla mnie naprawdę ok (odgłosy były najgorsze) ale bałam się czy na pewno ta druga operacja będzie ostatnią...

No i niestety, w moim przypadku, ból przy podawaniu znieczulenia za drugim razem był straszny poprawkę miałam niespełna pol roku od pierwszej operacji. Lekarz musiała wbić igły w blizny aby znieczulić a ja wtedy po prostu zalewałam się łzami... kompletnie się tego nie spodziewałam. Po zabiegu dwa dni zle się czułam i byłam cały czas na lekach. Ale potem z dnia na dzien było juz coraz lepiej. Najważniejsze, że drugi zabieg okazał się dla mnie strzałem w 10!. Mam takie uszy o jakich zawsze marzyłam!

Trzymam kciuki za Twoją poprawkę, myśle, że w Twoim przypadku będzie ona duzo lżejsza niż pierwszy zabieg



Jeżeli chodzi o zalecenia to ja nie stosowałam zadnych maści. Jedyne co to przemywałam rany wacikiem z oktaniseptem i czekałam aż obrzęk sam zejdzie.
fajson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:50   #341
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Wczoraj miałem poprawkę prawego ucha. Było rozcinane około 1/3. 2 zastrzyki w tyłek, jeden w ucho i jakaś tabletka. Byłem przytomny, normalnie rozmawiałem z lekarzem w trakcie zabiegu. Trwało to może 10-15 minut.

O dziwo czuję ból po obu stronach w okolicach góry uszu. Pewnie tak promieniuje. Jest o wiele mniejszy niż za pierwszym razem, gdy po 2 tygodniach wróciłem do pracy. Zamiast wałeczka i bandażu na całą głowę mam tylko kilka gazików dookoła i na ucho. Odkleję je we wtorek.
Myślę, że tym razem będę nosił opaskę nieco dłużej - przez miesiąc, a na noc może nawet 2. Nie wiem kiedy do kontroli to po miesiącu zapytam. Mam lekkie zawroty głowy, więc jazda na rowerze na razie odpada.

Ja też nie stosowałem maści. Tylko przemywałem patyczkami z wodą utlenioną, aby nie zrobiły się strupy.
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-24, 22:55   #342
mort1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Tak wyglądają moje uszy miesiąc po zabiegu wykonanym w Lublinie. Od dzisiaj mogę chodzić już bez opaski. Mam nadzieję, że pozostaną na swoim miejscu bo z efektu jestem zadowolony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20191124_234918.jpg (69,4 KB, 174 załadowań)
mort1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 20:32   #343
fajson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Jestem 20 dzień po poprawce.

Załączam zdjęcia przed, po 1 operacji i po 2. Po 2 operacji uszy w końcu wyglądają tak jak zawsze chciałam. Mam nadzieje, że już nic nie odskoczy i że taki efekt się utrzyma. Cieszę się, że podjęłam się poprawki, choć była dużo bardziej bolesna... jednak najważniejsze jest to co my sami chcemy i co nam się podoba. Gdybym miała słuchać innych to do dziś bym chodziła z odstającymi uszami albo tymi po pierwszej operacji Cieszę się, że już mam to za sobą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg D6689818-D2F4-4C84-9DCB-C0802B134956.jpeg (161,1 KB, 183 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B2C95F87-3187-40A5-AD8D-3659F333F464.jpg (117,4 KB, 156 załadowań)
fajson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 15:35   #344
Wika15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 45
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cześć

Piękne macie uszka !

Fajson- niesamowita zmiana, 3 zdjęcie jest super, też bym takie chciała.



Ja też zaczynam myśleć o poprawce bo nie jestem zadowolona z efektu i nie wiem czy moje uszy był tak trudne że nie dało się lepiej czy można lepiej...

A powiedzcie mi jak robicie sobie zdjęcia i tu wrzucacie? Przodem tzw selfie czy normalnie tyłem aparatu i ktos wam robi ? Bo w zależności od ujęcia przód/tył uszy wyglądają zupełnie inaczej.. I nie wiem jak je oceniać, w lustrze też inaczej.

Jak to u Was wygląda?

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

A jeszcze jak wyglądały wasze rozmowy z lekarzem o poprawce ? Boję się że np lekarz powie że według niego operacja jest udana i nie ma mowy o korekcie , a ja mogę mieć inne zdanie i co w takiej sytuacji. Płacić w kolejnej klinice kilka tysięcy... Nawet nie mam teraz takich możliwości.

U was od razu lekarze sie godzili na poprawkę?
Wika15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 09:38   #345
magdakx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej wszystkim,

jestem tydzień po zabiegu korekcji uszu w klinice Gromadziński w Poznaniu. Widziałam, że kilka osób pytało o Poznań, postanowiłam napisać.

Jestem bardzo zadowolona zarówno z samego zabiegu (przebieg, opieka w klinice) jak i efektu. Uszy są jeszcze trochę opuchnięte, bolą przy dotyku, ale z dnia na dzień jest lepiej. W poniedziałek po 11 dniach ściągną mi szwy.

Jeśli chodzi o samopoczucie po zabiegu - tabletki przeciwbólowe brałam 3 dni (pierwsza noc ciężka, ale przespana w połowie), potem już nie było potrzeby. Po 3 dniach sama w domu zdjęłam opatrunek, przemyłam uszy octeniseptem i umyłam włosy. Założyłam opaskę bawełnianą, którą dostałam w klinice i będę nosić ją jeszcze 24h do zdjęcia szwów i potem co najmniej miesiąc na noc.

Po zabiegu boli, nie ma co ukrywać, ale warto dla efektu wytrzymać i nie myśleć już ciągle o tych uszach.

Pozdrawiam i polecam wszystkim tą klinikę w Poznaniu.
magdakx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 19:21   #346
panpawel123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

czy dostaje sie zwolnienie lekarski jak tak to na jak dlugo
panpawel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-30, 20:54   #347
m_marks
Przyczajenie
 
Avatar m_marks
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 12
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez fajson Pokaż wiadomość
Jestem 20 dzień po poprawce.

Załączam zdjęcia przed, po 1 operacji i po 2. Po 2 operacji uszy w końcu wyglądają tak jak zawsze chciałam. Mam nadzieje, że już nic nie odskoczy i że taki efekt się utrzyma. Cieszę się, że podjęłam się poprawki, choć była dużo bardziej bolesna... jednak najważniejsze jest to co my sami chcemy i co nam się podoba. Gdybym miała słuchać innych to do dziś bym chodziła z odstającymi uszami albo tymi po pierwszej operacji Cieszę się, że już mam to za sobą.
Wow, wow świetnie to wygląda. Cieszę się że został osiągnięty efekt o jakim marzyłaś

Cytat:
Napisane przez Wika15 Pokaż wiadomość

[/COLOR]A jeszcze jak wyglądały wasze rozmowy z lekarzem o poprawce ? Boję się że np lekarz powie że według niego operacja jest udana i nie ma mowy o korekcie , a ja mogę mieć inne zdanie i co w takiej sytuacji. Płacić w kolejnej klinice kilka tysięcy... Nawet nie mam teraz takich możliwości.

U was od razu lekarze sie godzili na poprawkę?
Ja jestem wprawdzie po konsultacji, ale byłem u kilku lekarzy. Właściwie tylko jeden powiedział wprost, że jak coś pójdzie nie po jego myśli to w cenie zabiegu jest ewentualna poprawka. Bo wiadomo, ciężko oszacować jak to ucho się ułoży etc. Najlepiej przed zabiegiem o wszystko dopytać i mieć czarno na białym. Studiując temat, jak widać zdarzają się przypadki gdzie lekarz umywa ręce.

Cytat:
Napisane przez panpawel123 Pokaż wiadomość
czy dostaje sie zwolnienie lekarski jak tak to na jak dlugo
Na dwa tygodnie bez problemu dostaniesz zwolnienie. Oczywiście zależy jaką prace wykonujesz. Jeśli z gatunku biurowych to możesz wrócić wcześniej, tylko w opasce

Edytowane przez m_marks
Czas edycji: 2019-11-30 o 21:01
m_marks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 21:50   #348
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

U mnie L4 było na 7 dni, ale od razu poprosiłem o 10.

Jestem 10 dni po poprawce prawego ucha. Nie noszę już opaski w dzień, ale na noc mam ubierać na łącznie 4 tygodnie. Prawe ucho nadal ma nieco mniej wypukłą grobelkę, ale wygląda naprawdę dobrze. Liczę że drugi raz nie odejdzie Na kontrolę mam przyjść po 6 tygodniach
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 16:09   #349
bamsee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 49
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja jestem już prawie 2 lata po korekcie, uszy się dość mocno zmieniły od samej operacji. Jak nazbieram kiedyś kasę to idę na poprawke bo jakiś partacz zrobił mi je "mniej" odstajace ale jednak nadal dostają i kształt tez nie taki jaki chciałam. Ale ogólnie sama operacje uszu polecam, mimo że dalej są brzydkie to nie wystają spod włosów i nie są kilometr od głowy, czuję się dzięki temu pewniej. Jakby ktoś miał jakieś pytania co do operacji to mogę odpowiedzieć IMG_20191217_170152.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bamsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 18:20   #350
justbe123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej. Jestem tu nowa. Śledzę ten wątek od czasu mojej opoplastyki. Miałam zabieg w Derm Estetyka w Gdyni 28 października. Niestety nie jestem zadowolona. Nie podoba mi się kształt ucha. Grobelka jest wystająca i jak patrzę na ucho z boku to wygląda bardzo nie naturalnie. Móżecie wstawić zdjęcia uszu patrząc z boku?

Uszy nadal mnie bolą, ale to podczas snu, nie mogę jeszcze leżeć na boku. Uszy się jeszcze nie zagoiły.

Myślałam, że one się jeszcze ukształtują, ale nie widzę żadnej poprawy. Szczerze mówiąc jestem załamana. Nadal nie będę związywać włosów. Tylko patrząc na siebie z przodu wyglądają ładnie bo nie odstają.

Podobno mam czekać 3 miesiące, aż dojdą do siebie. Pojadę wtedy na kontrolę. Bardzo chce poprawkę. Nawet nie rozmawiałam o tym z lekarzem przed zabiegiem bo nie dopuszczałam tej myśli do siebie. Ktoś może się wypowiedzieć o tej klinice? Może macie jakieś doświadczenia z Derm Estetyka w Gdyni?
justbe123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 19:42   #351
mort1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Zostaw te uszy w spokoju. Ładnie wyglądają jak lekko odstają od głowy, a nie są przyklejone jak placek. Terarz jest ładnie uzupełniona przez uszy.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

justbe123 pokaż jakieś zdjęcie bo może jesteś przewrażliwiona na tym punkcie.
mort1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 22:04   #352
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez mort1234 Pokaż wiadomość
Zostaw te uszy w spokoju. Ładnie wyglądają jak lekko odstają od głowy, a nie są przyklejone jak placek. Twarz jest ładnie uzupełniona przez uszy.
Zgadzam się w 100%

Jestem 25 dni po poprawce prawego ucha. Lekarz zadecydował, aby po zabiegu nie dawać wałeczka, co było bardzo dobrą decyzją. Prawe ucho znów nieco odeszło od głowy. Jest minimalnie (~1-2mm) dalej od głowy niż lewe. Ze względu na to że zawsze było bardziej ostające oraz tak po prostu jest zbudowane, że nieco zawija się do zewnątrz, to nie przejmuje się tym faktem. Liczę na to że już bardziej nie odejdzie. Moim zdaniem wygląda naturalnie

Edytowane przez owomyor
Czas edycji: 2019-12-17 o 22:08
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 23:29   #353
mort1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Bardzo trudnym zadaniem jest zrobienie tak, aby uszy wyglądały identycznie. Dopiero po poprawkach jeśli już. Mi delikatnie w jednym uchu górna część płatka jest bardziej odchylona, ale żeby to zobaczyć trzeba się naprawdę przyjrzeć.

Na taki zabieg raczej decydowały się osoby u których uszy na prawdę mocno odstawały. A, że teraz nie są idealne to nie powód dramatyzowania, jeśli poprawa jest bardzo duża.
mort1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 11:30   #354
Lin_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witajcie. Mam do Was pytanie, bo od nocy umieram że strachu 🙄 12.12 miałam zabieg korekty uszu. A wczoraj w nocy karmiłam dziecko i mi się zasnęło. Obudziłam się na lewym uchu, które mnie bolało inie wiem czy szarpnelam czy za długo leżałam. czy ktoś też się tak "cudownie" wyspał na świeżym uchu? I jak to się skończyło? Dziękuję z góry za odpowiedź.
Lin_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 17:41   #355
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Lin_g@: Na 100% masz jeszcze szwy. Zakładam, że opaskę również. O ile nie leżałaś z uchem na skraju jakiegoś przedmiotu to myślę, że nic się nie stanie. Poboli i przestanie.
Generalnie nie polecam spania na boku przez pierwsze 2 msc po zabiegu. Wydłuży to czas gojenia i będzie nieprzyjemne. Zamiast tego można kupić poduszkę samochodową w kształcie litery C i oprzeć głowę w taki sposób, aby ucho było w dziurze.
Uszy do góry!

Cytat:
Napisane przez mort1234 Pokaż wiadomość
Bardzo trudnym zadaniem jest zrobienie tak, aby uszy wyglądały identycznie. Dopiero po poprawkach jeśli już. Mi delikatnie w jednym uchu górna część płatka jest bardziej odchylona, ale żeby to zobaczyć trzeba się naprawdę przyjrzeć.

Na taki zabieg raczej decydowały się osoby u których uszy na prawdę mocno odstawały. A, że teraz nie są idealne to nie powód dramatyzowania, jeśli poprawa jest bardzo duża.
No dokładnie. osoby po otoplastyce są znacznie bardziej wyczulone na minimalne różnice w "odstawaniu" między lewym, a prawym uchem, których przeciętny śmiertelnik nawet nie zauważy :P Miałem tak ja, ma tak mój ojciec i siostrzeniec. Naprawdę nie ma się czym przejmować. Tym bardziej, ze otoplastyka koryguje różnice w ostawaniu uszu, a chirurg nie zmienia naturalnego kształtu płatka ucha. Wiecie co mam na myśli

Edytowane przez owomyor
Czas edycji: 2019-12-18 o 19:28
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 17:57   #356
m_marks
Przyczajenie
 
Avatar m_marks
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 12
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez owomyor Pokaż wiadomość
No dokładnie. osoby po otoplastyce są znacznie bardziej wyczulone na minimalne różnice w "odstawaniu" między lewym, a prawym uchem, których przeciętny śmiertelnik nawet nie zauważy :P Miałem tak ja, ma tak mój ojciec i siostrzeniec. Naprawdę nie ma się czym przejmować. Tym bardziej, ze otoplastyka koryguje różnice w ostawaniu uszu, a chirurg nie zmienia naturalnego kształtu płatka ucha. Wiecie co mam na myśli
Ja jestem parę dni po zabiegu, na uszach utrzymuje się opuchlizna i jak to opuchlizna, nie jest równomierna na poszczególnych płatkach. I tutaj pytanie do wszystkich:

Miał z Was ktoś podczas gojenia, wrażenie że jedno ucho jest wyżej od drugiego?
m_marks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 10:57   #357
bamsee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 49
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Moje jest wyżej do tej pory, 2 lata od zabiegu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bamsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 15:58   #358
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

W sensie wyżej od góry czy od dołu? Warto zapytać lekarza skoro jesteś świeżo po zabiegu
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 07:45   #359
m_marks
Przyczajenie
 
Avatar m_marks
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 12
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez bamsee Pokaż wiadomość
Moje jest wyżej do tej pory, 2 lata od zabiegu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz na myśli całe ucho, czy tylko jego wierzchołek?
E: Już zobaczyłem fotografię z Twoich wcześniejszych postów. Co Ci powiedział lekarz który przeprowadzał zabieg, w kwestii wysokości?

Cytat:
Napisane przez owomyor Pokaż wiadomość
W sensie wyżej od góry czy od dołu? Warto zapytać lekarza skoro jesteś świeżo po zabiegu
Całe ucho mam na myśli. Widać to patrząc na płatek małżowiny jak i na obrąbek. Mam jeszcze lekki obrzęk na jedyn z uszu. Czekam na to jak się będą prezentować 3 miesiące po zabiegu, wtedy będzie czas na ocene. Czytając forum nie spotkałem się z takim przypadkiem, nie licząc @bamsee

Edytowane przez m_marks
Czas edycji: 2020-01-09 o 07:51
m_marks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:21   #360
error4O4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witam was wszystkich!!!!!!

Obserwuję już trochę czasu ten wątek, 1 cześć również, moi kochani niestety nie znalazłam w natłoku postów nic o opiniacz lekarzy w Szczecinie.....

Czy ktoś już robił z tej grupy zabieg w Szczecinie albo ogólnie w województwie zachodniopomorskim.

Jestem zdecydowana na zabieg ale totalnie nie wiem gdzie się wybrać..... 🙈

Bardzo proszę was o poradę i własne doświadczenia,

Mam jedno odstajace ucho, tylko jedno by było robione..... Cieszę się na odpowiedzi, dziękuję 🥰
error4O4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-12 08:50:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.