Co robicie na obiad? - część XVII - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-11, 09:16   #3121
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A widzisz, dla mnie to z kolei atut bo można trochę kalorii spalić
Wcale tak duzo kalorii sie nie spala, do tego marsz bardzo obciaza stopy. A najgorzej to jak jest deszcz i jeszcze trzeba isc z bagazem. Dramat.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 12:12   #3122
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A widzisz, dla mnie to z kolei atut bo można trochę kalorii spalić byliśmy w dzielnicy Neulerchenfeld, niedaleko targowiska Brunnenmarkt, na którym sprzedawali tak obłędnie wyglądające kawałki mięsa jakich w Polsce w życiu nie widziałam
A jeszcze co do Pragi - ja byłam sto lat temu, ale moje koleżanki tak na szybko poleciły mi knajpy z burgerami: Nase Maso i Black Bettie's Grill, a z bardziej tradycyjnych U Medvidku i U Pavouka. Mają jeszcze sobie przypominać inne


Rzeczywiście było pysznie, chociaż rodzynki w omlecie nasączyłabym hojniej jakimś alkoholem
Zabawka boska w tortellini pesto zrobiłabym z rukoli (ale to dlatego, że nie znoszę świeżej pietruszki, w Wiedniu mieli nieznośny zwyczaj posypywania ziemniaków pietruszką zamiast koperkiem ).
Ale ale, jeszcze a'propos tureckiego jedzenia. Powiesz mi coś więcej o daniu z porami? Były lekko słodkawe w śmietanowym sosie, posypane po wierzchu kawałeczkami mięsa. Pierwszy raz jadłam takie coś i mega mi smakowało.


Pierwszego dnia robiliśmy rundę po centrum - Pałac Hofburg + ogród, Ratusz, Katedra, Dom Mozarta i Opera. Raczej lajtowo bo wyjeżdżaliśmy z Poznania o 3 w nocy więc zmierzyliśmy siły na zamiary
Drugi dzień to Prater, Hundertwasserhaus, Belweder i Nachsmarkt.
Trzeci - Schonbrunn i Kahlenberg.

A w temacie - dzisiaj na obiad pierogi z paczki - dla mnie ruskie, dla TŻ-ta z mięsem.
Pieknie . W pierwszej chwili myslalam ze to Versal

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wcale tak duzo kalorii sie nie spala, do tego marsz bardzo obciaza stopy. A najgorzej to jak jest deszcz i jeszcze trzeba isc z bagazem. Dramat.
Ja uwielbiam marsz i w sumie to codziennie wykonuje. Bo to jedyne cwiaczenia ktore lubie. Zreszta ja mogłabym chodzić całymi dniami. Kocham chodzić po domu, po miescie, po sklepach, po górach! Dziennie robie miedzy 10-16 km .
A to ze kcal sie spala mało to fakt. Dzis za 35 minut ćwiczen na YouTube spaliłam tylko 250 kcal ale wybrałam celowo ćwiczenia nie za mocno obciążające bo ta grupa żołądkowa mi jeszcez nie minęła i nie chce przesadzić...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6CA1CBB5-B5D5-4E3A-891D-1B271A4431F4.jpg (56,1 KB, 26 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 12:43   #3123
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Narobiłam krokietów (z mięsa królika, perliczki, pieczarek, kiszonej kapusty, cebuli) to mamy co jeść. Wczoraj były z ulubioną surówką z marchwi, cebuli, jabłka i vinegretu, dziś w końcu ugotowałam barszcz taki czysty. A surówka z rzodkwi i śmietany.

Powiem Wam, że ja się nie nadaję się do gotowania takich tradycyjnych pracochlonnych dań. Nie sprawdzałam ile mi wczoraj to zajęło, ale chyba było aż ze 2-3 godziny. Do tego była uwalona cała kuchnia, brudna płyta, po podłodze skrzypiała bułka tarta, zmywarka zapełniona po jednym obiedzie. A jeszcze nic równolegle nie ugotowałam, nawet barszczu. A nogi bolały mnie masakrycznie. Marne to pocieszenie, że wykorzystałam mięso z gotowania wywarów. Często słyszę, że ktoś w domu nie gotuje, bo szkoda mu życia na stanie pół dnia w kuchni. Nigdy nie rozumiałam tego stwierdzenia, dlaczego niektórym gotowanie obiadu aż tyle zajmuje. No to juz chyba wiem w czym rzecz - wszystko zależy od wyboru potrawy, bo faktycznie niektóre "babcine" dania są zbyt wymagające. Ja w każdym razie wracam do swoich wypróbowanych kuchennych ścieżek - pół godziny roboty i obiad na stole w czystej kuchni.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2019-12-11 o 16:18
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 14:57   #3124
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Dzisiaj pomidorówka z makaronem bolognese i bazylią, na szybko
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 15:20   #3125
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

U mnie pieczone w folii ziemniaki cebula papryka i kiełbasa plus kukurydza gotowana. Mąż zrobił było mniam

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 16:31   #3126
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

u mnie dziś wątróbka z jabłkiem, puree , surówka z marchewki= na szybko właśnie, bo dzień zabiegany
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 16:47   #3127
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Załącznik 7700448

Makaron z pesto kurczakiem i pieczarkami
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-11, 16:50   #3128
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie dziś wątróbka z jabłkiem, puree , surówka z marchewki= na szybko właśnie, bo dzień zabiegany


Ja sie muszę nauczyć robic pyszna wątróbkę
Ostatnio oglądałam MC i zrobiłabym inaczej niz ja zawsze robie!
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 18:31   #3129
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A tutaj kolejny ptaszek z innej grupy...
kto tam widzisz spaghetti
Matko, jaka masakra, nie tknęłabym tego kijem

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Pierwszego dnia robiliśmy rundę po centrum - Pałac Hofburg + ogród, Ratusz, Katedra, Dom Mozarta i Opera. Raczej lajtowo bo wyjeżdżaliśmy z Poznania o 3 w nocy więc zmierzyliśmy siły na zamiary
Drugi dzień to Prater, Hundertwasserhaus, Belweder i Nachsmarkt.
Trzeci - Schonbrunn i Kahlenberg.

Dziękuję za relację, czyli najważniejsze rzeczy obskoczyliście
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 18:34   #3130
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A tutaj kolejny ptaszek z innej grupy...

kto tam widzisz spaghetti


Oczy krwawią

Moze weź nas nie katuj taka kupa
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 18:36   #3131
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Narobiłam krokietów (z mięsa królika, perliczki, pieczarek, kiszonej kapusty, cebuli) to mamy co jeść. Wczoraj były z ulubioną surówką z marchwi, cebuli, jabłka i vinegretu, dziś w końcu ugotowałam barszcz taki czysty. A surówka z rzodkwi i śmietany.

Powiem Wam, że ja się nie nadaję się do gotowania takich tradycyjnych pracochlonnych dań. Nie sprawdzałam ile mi wczoraj to zajęło, ale chyba było aż ze 2-3 godziny. Do tego była uwalona cała kuchnia, brudna płyta, po podłodze skrzypiała bułka tarta, zmywarka zapełniona po jednym obiedzie. A jeszcze nic równolegle nie ugotowałam, nawet barszczu. A nogi bolały mnie masakrycznie. Marne to pocieszenie, że wykorzystałam mięso z gotowania wywarów. Często słyszę, że ktoś w domu nie gotuje, bo szkoda mu życia na stanie pół dnia w kuchni. Nigdy nie rozumiałam tego stwierdzenia, dlaczego niektórym gotowanie obiadu aż tyle zajmuje. No to juz chyba wiem w czym rzecz - wszystko zależy od wyboru potrawy, bo faktycznie niektóre "babcine" dania są zbyt wymagające. Ja w każdym razie wracam do swoich wypróbowanych kuchennych ścieżek - pół godziny roboty i obiad na stole w czystej kuchni.
Dużo tez zależy od organizacji . Ja np robię zawsze kilka rzeczy na raz , i staram sie nie marnowac ani chwili Nawet tr demonizowane gołąbki robię raz dwa , nie licząc czasu gotowania ich
Super oszczędny obiad jak zwykle

U mnie dziś reszta pieczeni ze wczoraj ,kasza bulgur ,sos i buraczki.

Dostałam dziś mandat. 200 zł i mam doła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-11, 18:58   #3132
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dużo tez zależy od organizacji . Ja np robię zawsze kilka rzeczy na raz , i staram sie nie marnowac ani chwili Nawet tr demonizowane gołąbki robię raz dwa , nie licząc czasu gotowania ich
Super oszczędny obiad jak zwykle

U mnie dziś reszta pieczeni ze wczoraj ,kasza bulgur ,sos i buraczki.

Dostałam dziś mandat. 200 zł i mam doła
Pocieszam Przekroczenie prędkości?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 19:24   #3133
EvelineV
Rozeznanie
 
Avatar EvelineV
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 566
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A tutaj kolejny ptaszek z innej grupy...
kto tam widzisz spaghetti
Ja kiedyś widziałam lasagne przełożone makaronem... muszelki.
EvelineV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 20:50   #3134
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dużo tez zależy od organizacji . Ja np robię zawsze kilka rzeczy na raz , i staram sie nie marnowac ani chwili Nawet tr demonizowane gołąbki robię raz dwa , nie licząc czasu gotowania ich
Super oszczędny obiad jak zwykle

U mnie dziś reszta pieczeni ze wczoraj ,kasza bulgur ,sos i buraczki.

Dostałam dziś mandat. 200 zł i mam doła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka co żeś przejechala na drodze??? Współczuje!
Mnie ostatni mandat we Francji tez dobił! Dostałam dzien przed wyjazdem z Kraju i dzien przed oddaniem auta do salonu uwaga... za przekroczenie 2 km/h toz to juz było maksymalne naciąganie...
Znaleźli mnie w UK zeby ten mandat na 48€ przysłać i dwa punkty .

Cytat:
Napisane przez EvelineV Pokaż wiadomość
Ja kiedyś widziałam lasagne przełożone makaronem... muszelki.
Ktos był bardzo pomysłowy
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 21:02   #3135
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lulka co żeś przejechala na drodze??? Współczuje!
Mnie ostatni mandat we Francji tez dobił! Dostałam dzien przed wyjazdem z Kraju i dzien przed oddaniem auta do salonu uwaga... za przekroczenie 2 km/h toz to juz było maksymalne naciąganie...
Znaleźli mnie w UK zeby ten mandat na 48€ przysłać i dwa punkty .



Ktos był bardzo pomysłowy
Niestety to nie przekroczenie. Zaparkowalam na zakazie . Także moja własna wina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Karolina współczuję. To musiało zabolec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:06   #3136
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie pieczone w folii ziemniaki cebula papryka i kiełbasa plus kukurydza gotowana. Mąż zrobił było mniam
Ale pysznie

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dziękuję za relację, czyli najważniejsze rzeczy obskoczyliście
Tak, co prawda głownie z zewnątrz ale jarmarki są cudne chociaż ludzi mnóstwo.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dostałam dziś mandat. 200 zł i mam doła

Mój mąż dostał mandat (też 200 zł.) na dzień przed wyjazdem do Wiednia Rozumiem Twojego doła - 2 stówki w błoto przed samymi świętami to masakra

Na dziś i jutro zrobiłam kotleciki z mintaja w sosie pomidorowym doprawione m.in. kolendrą, kuminem i miętą. Przepis z Jerozolimy Ottolenghiego. Zdjęcie kiepskie - robione dziś o 6.25 do tego będą ziemniaki puree i kupię jakąś surówkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20191212_075823.jpg (180,1 KB, 40 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:07   #3137
andrulka
Przyczajenie
 
Avatar andrulka
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Dzisiaj pierogi z fetą i szpinakiem będę robiła
andrulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 09:07   #3138
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Narobiłam krokietów (z mięsa królika, perliczki, pieczarek, kiszonej kapusty, cebuli) to mamy co jeść. Wczoraj były z ulubioną surówką z marchwi, cebuli, jabłka i vinegretu, dziś w końcu ugotowałam barszcz taki czysty. A surówka z rzodkwi i śmietany.

Powiem Wam, że ja się nie nadaję się do gotowania takich tradycyjnych pracochlonnych dań. Nie sprawdzałam ile mi wczoraj to zajęło, ale chyba było aż ze 2-3 godziny. Do tego była uwalona cała kuchnia, brudna płyta, po podłodze skrzypiała bułka tarta, zmywarka zapełniona po jednym obiedzie. A jeszcze nic równolegle nie ugotowałam, nawet barszczu. A nogi bolały mnie masakrycznie. Marne to pocieszenie, że wykorzystałam mięso z gotowania wywarów. Często słyszę, że ktoś w domu nie gotuje, bo szkoda mu życia na stanie pół dnia w kuchni. Nigdy nie rozumiałam tego stwierdzenia, dlaczego niektórym gotowanie obiadu aż tyle zajmuje. No to juz chyba wiem w czym rzecz - wszystko zależy od wyboru potrawy, bo faktycznie niektóre "babcine" dania są zbyt wymagające. Ja w każdym razie wracam do swoich wypróbowanych kuchennych ścieżek - pół godziny roboty i obiad na stole w czystej kuchni.
Trzeba bylo zrobic z tego ten pasztet Agafisi. No moze poza kapusta kiszona, to reszta sie nadawala jako skladniki. Mialabys duuzo mniej pracy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 09:37   #3139
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Dużo tez zależy od organizacji . Ja np robię zawsze kilka rzeczy na raz , i staram sie nie marnowac ani chwili Nawet tr demonizowane gołąbki robię raz dwa , nie licząc czasu gotowania ich
Super oszczędny obiad jak zwykle

U mnie dziś reszta pieczeni ze wczoraj ,kasza bulgur ,sos i buraczki.

Dostałam dziś mandat. 200 zł i mam doła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż zawsze dostaje za parkowanie!
Nawet z biletem na parking dostaliśmy mandat bo miejsca były podzielone na mieszkańców i do szpitala...
Odwołanie nic nie dało. Raz na zakazie zaparkowaliśmy i też mandat... a nie bylo nas dosłownie chwilę.

A najlepszy mandat był na parkingu gdzie 2h były za darmo a my z podróży zmęczeni zrobiliśmy sobie drzemkę... i 30 min za długo trwała ta drzemka. Przyszło do domu z fotkami i godzinami wjazdu - wyjazdu.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 09:50   #3140
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87413444]Mój mąż zawsze dostaje za parkowanie!
Nawet z biletem na parking dostaliśmy mandat bo miejsca były podzielone na mieszkańców i do szpitala...
Odwołanie nic nie dało. Raz na zakazie zaparkowaliśmy i też mandat... a nie bylo nas dosłownie chwilę.

A najlepszy mandat był na parkingu gdzie 2h były za darmo a my z podróży zmęczeni zrobiliśmy sobie drzemkę... i 30 min za długo trwała ta drzemka. Przyszło do domu z fotkami i godzinami wjazdu - wyjazdu.[/QUOTE]O Jezu , to tez macie perypetie . Na prawdę znieczulica ludzka czasem nie ma granic ,ale co zrobić...

Ja dziś na obiad skromnie. Placuszki z jabłkiem z mojego przepisu na jogurcie. Dodam trochę smakowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:14   #3141
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

U mnie francuska zupa cebulowa z bagietka i gruyerem. Tz bardzo prosil o ta zupe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:23   #3142
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Krupnik z dodatkiem fasolki szparagowej,
Makaron ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i różnymi serami
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:11   #3143
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Dzis wczorajsz potrawka z kurczaka z ryzem. A na jutro robie Zupe tajska z krewetkami i mnostwem przepraw. Trawa cytrynowa, chilli, czosnek, skórka z limonki, imbir, szalotki, red curry, marchewka i groszek cukrowy. Dzis zrobiłam wywar jutro dodam mleko kokosowe, krewetki i kolendre i limonke
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 18:04   #3144
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

A jaki przepis na ta tajska zupe? Moze tez zrobie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 18:42   #3145
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
w Wiedniu mieli nieznośny zwyczaj posypywania ziemniaków pietruszką zamiast koperkiem ).
Ale ale, jeszcze a'propos tureckiego jedzenia. Powiesz mi coś więcej o daniu z porami? Były lekko słodkawe w śmietanowym sosie, posypane po wierzchu kawałeczkami mięsa. Pierwszy raz jadłam takie coś i mega mi smakowało.
Ja też używam pietruszki do ziemniaków
Masz jakieś zdjęcie dania albo nazwę ?? Bo ja pora wogóle nie jadam , wiec nie chce mieszać . Ja tylko lubię pora kroić hehehe ale dla mnie nie dodaje go nigdy. Niektóre dania tureckie są bardzo regionalne i ciężko jest zdobyć receptę . Ale jak masz jakieś namiary foto czy cuś to daj znać popytam się Turków hehehe
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 19:10   #3146
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

u mnie dziś mielone z indyka, ryż brązowy, surówka z pora
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 19:19   #3147
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie dziś mielone z indyka, ryż brązowy, surówka z pora
Mnie interesuje...jeśli mogę zapytać ..jak robisz mielone z indyka ??
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 21:24   #3148
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Mnie interesuje...jeśli mogę zapytać ..jak robisz mielone z indyka ??
Piers z indyka sie mieli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 07:53   #3149
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Mnie interesuje...jeśli mogę zapytać ..jak robisz mielone z indyka ??
jak zwykłe mielone, tylko mocniej doprawiam papryką ostrą u mnie w mięsnym mielą mięso jakie poprosisz, pierś z indyka zmielona, jajko, bułka tarta i przyprawy i gotowe
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-13, 09:01   #3150
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A jaki przepis na ta tajska zupe? Moze tez zrobie.
Wczoraj zrobiłam bulion czyli na oleju sezamowym (wiem ze nie powinno sie na im smażyć ale ja lubie) podsmażyłam szalotke, imbir, chilli, czosnek, skórkę z limonki, zmiażdżona trawę cytrynowa i troche pasty red curry, sos rybny i troche cukru zalałam bulionem i dodałam marchewkę i groszek cukrowy.
Dzis dodam mleko kokosowe, krewetki, sok z limonki i kolendre. Podam z udon chyba.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 18:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.