Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2018-11-15, 20:19   #181
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
Te statusy są do d moim zdaniem. Nie ma na to reguły, jednak mimo wszystko człowiek jak zobaczy ten status "rozpatrywane" to zapala się w nim światełko nadziei
Dokładnie ale ja nie wiem, czy rekruterzy nie zdają sobie sprawy, że człowiek wtedy się napala i czeka na kontakt? I łazi z tym telefonem wszędzie albo na maksa ustawia głośność dzwonka

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline  
Stary 2018-11-15, 20:27   #182
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem... i wszyscy są lepsi od nas, no nie wierzę w to...
Też nie potrafię tego rozgryźć nie mam pojęcia o co kaman.
Tam gdzie bardzo chciałabym się dostać, nie dostaję się, a tam gdzie są jakieś dziwne, nieznane, może i nawet szemrane firmy to mnie mogą zatrudnić jak na złość po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Dokładnie ale ja nie wiem, czy rekruterzy nie zdają sobie sprawy, że człowiek wtedy się napala i czeka na kontakt? I łazi z tym telefonem wszędzie albo na maksa ustawia głośność dzwonka
Czasem mi się wydaje, że rekruterzy mają gdzieś kandydatów. Ile razy mnie zapewniano, że dadzą znać jeśli ewentualnie odpowiedź okaże się negatywna....taaa...może z kilku firm na kilkadziesiąt się pofatygowali mają gdzieś to po prostu, wielcy specjaliści od human resources a nie rozumieją człowieka, który czeka na odpowiedź, po prostu nawet jakąkolwiek, żeby wiedzieć na czym się stoi, i sprawdza maila po 50 razy dziennie i chodzi z telefonem sr.ć, żeby przypadkiem nie uciekła mu jakaś rozmowa w sprawie pracy

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: 2018-11-15 o 20:29
Silvia91 jest offline  
Stary 2018-11-15, 20:30   #183
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:

Czasem mi się wydaje, że rekruterzy mają gdzieś kandydatów. Ile razy mnie zapewniano, że dadzą znać jeśli ewentualnie odpowiedź okaże się negatywna....taaa...może z kilku firm na kilkadziesiąt się pofatygowali mają gdzieś to po prostu, wielcy specjaliści od human resources a nie rozumieją człowieka, który czeka na odpowiedź, po prostu nawet jakąkolwiek, żeby wiedzieć na czym się stoi, i sprawdza maila po 50 razy dziennie i chodzi z telefonem sr.ć, żeby przypadkiem nie uciekła mu jakaś rozmowa w sprawie pracy
Dokładnie...

Stary 2018-11-15, 20:50   #184
Maggie Q
Zakorzenienie

U mnie:
Rozmowa telefoniczna w sprawie pracy polegającej na redagowaniu tekstów - na razie nie będę może wdawać się w szczegóły. Pochwalę się, jak juz realnie będzie czym.
Odezwa w sprawie zgłoszenia o tłumaczenie podręcznika. Muszę najpierw przetłumaczyć fragment, standardowo.
Stary 2018-11-15, 20:52   #185
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
U mnie:
Rozmowa telefoniczna w sprawie pracy polegającej na redagowaniu tekstów - na razie nie będę może wdawać się w szczegóły. Pochwalę się, jak juz realnie będzie czym.
Odezwa w sprawie zgłoszenia o tłumaczenie podręcznika. Muszę najpierw przetłumaczyć fragment, standardowo.
Jedno i drugie brzmi bardzo fajnie

Stary 2018-11-15, 20:55   #186
agnyska81
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie:
No to trzymam Może Ty będziesz następna do pozytywnych zmian

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline  
Stary 2018-11-15, 20:55   #187
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
U mnie:
No to elegancko
Trzymam

Stary 2018-11-15, 20:56   #188
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Jedno i drugie brzmi bardzo fajnie
No pewnie
Pozytywna zmiana to coś, na co czekam od dawna. Przez telefon usłyszałam, że moje CV wydaje się interesujące i zwrócono szczególnie uwagę na rubrykę "Osiągnięcia i publikacje". Alleluja, no w końcu doczekałam się tego, bo jak dotąd wszyscy mieli to gdzieś i nigdy nie pytali.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2018-11-15 o 21:23
Maggie Q jest teraz online  
Stary 2018-11-16, 05:41   #189
MissCath
Zakorzenienie

Ja powiem Wam z perspektywy sprzed roku, że to też prawda, że niby bezrobocie małe, a znaleźć jakąś konkretną pracę to jakoś łatwo nie jest. Mam wrażenie, że szukają albo gwiazdki z nieba, albo sami nie wiedzą, czego chcą. Zwłaszcza, że widzę, że te ogłoszenia są co jakiś czas odnawiane. Nie wierzę, że nikt się nie zgłasza.
Też czytałam o przypadkach rekrutacji na specjalistyczne lub kierownicze stanowiska, gdzie kierownictwo było zachwycone i już chciało kogoś zatrudniac, ale nie, bo wg pani z HR-u kandydat wypadł kiepsko w teście psychologicznym...

https://www.suwaczek.pl/cache/5210f7af3c.png
MissCath jest offline  
Stary 2018-11-16, 06:48   #190
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
No pewnie
Pozytywna zmiana to coś, na co czekam od dawna. Przez telefon usłyszałam, że moje CV wydaje się interesujące i zwrócono szczególnie uwagę na rubrykę "Osiągnięcia i publikacje". Alleluja, no w końcu doczekałam się tego, bo jak dotąd wszyscy mieli to gdzieś i nigdy nie pytali.

Będzie dobrze! Nie może być inaczej!

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ja powiem Wam z perspektywy sprzed roku, że to też prawda, że niby bezrobocie małe, a znaleźć jakąś konkretną pracę to jakoś łatwo nie jest.

Cytat:
Mam wrażenie, że szukają albo gwiazdki z nieba, albo sami nie wiedzą, czego chcą. Zwłaszcza, że widzę, że te ogłoszenia są co jakiś czas odnawiane. Nie wierzę, że nikt się nie zgłasza.
Również odnoszę bardzo podobne wrażenie co ty. Nie wiadomo co i kogo chcą
No i też widzę, że pewne ogłoszenia są odnawiane. Byłam na takich paru rozmowach. W moim odczuciu poszło naprawdę ok, wymagania spełniam a w kilku przypadkach albo powiedziano, że znaleziono innego kandydata z większym doświadczeniem albo nikt nie powiadamiał o negatywnej decyzji tylko ogłoszenie było wznawiane.
Cytat:
Też czytałam o przypadkach rekrutacji na specjalistyczne lub kierownicze stanowiska, gdzie kierownictwo było zachwycone i już chciało kogoś zatrudniac, ale nie, bo wg pani z HR-u kandydat wypadł kiepsko w teście psychologicznym...
Ja nie mogłabym pracować jako HRowiec, bo pewnie każdego kandydata byłoby mi szkoda i ciężko byłoby mi wybrać jedną osobę na stanowisko już nie wspominając jakbym się czuła przekazując negatywną decyzje. Czasem mam wrażenie, że w takich działach najlepiej pracuje się ludziom obojętnym na drugiego człowieka

Stary 2018-11-16, 06:53   #191
Ariada
Wtajemniczenie

Koniec roku się zbliża i stąd ta stagnacja w rekrutacjach. Machina ruszy na nowo w styczniu jak firmy wyznacza sobie budżety na nowy rok. Klasyczny trend.

Ariada jest offline  
Stary 2018-11-16, 10:26   #192
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Ja powiem Wam z perspektywy sprzed roku, że to też prawda, że niby bezrobocie małe, a znaleźć jakąś konkretną pracę to jakoś łatwo nie jest. Mam wrażenie, że szukają albo gwiazdki z nieba, albo sami nie wiedzą, czego chcą. Zwłaszcza, że widzę, że te ogłoszenia są co jakiś czas odnawiane. Nie wierzę, że nikt się nie zgłasza.

Zarzuć jakimś linkiem, chętnie przeczytam.
Akurat z czymś takim się nie spotkałam.
Cytat:
Ja nie mogłabym pracować jako HRowiec, bo pewnie każdego kandydata byłoby mi szkoda i ciężko byłoby mi wybrać jedną osobę na stanowisko już nie wspominając jakbym się czuła przekazując negatywną decyzje. Czasem mam wrażenie, że w takich działach najlepiej pracuje się ludziom obojętnym na drugiego człowieka
No też tak myślę, że w takich działach raczej nie pracują osoby ciepłe, empatyczne i serdeczne z natury

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2018-11-16 o 10:30
Maggie Q jest teraz online  
Stary 2018-11-16, 10:28   #193
MissCath
Zakorzenienie

Cytat:
Zarzuć jakimś linkiem, chętnie przeczytam.
Akurat z czymś takim się nie spotkałam.
Akurat teraz nie znajdę, czy to było jakieś forum, czy coś, ale opisywał to chyba specjalista z dość wąskiej działki IT. Ale zabij mnie, nie znajdę tego ot tak.

https://www.suwaczek.pl/cache/5210f7af3c.png
MissCath jest offline  
Stary 2018-11-16, 10:34   #194
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Akurat teraz nie znajdę, czy to było jakieś forum, czy coś, ale opisywał to chyba specjalista z dość wąskiej działki IT. Ale zabij mnie, nie znajdę tego ot tak.

Spoko, daruję Ci życie
Stary 2018-11-16, 15:00   #195
iwonciaaa
Raczkowanie

Cześć dziewczyny
Choroba mnie trochę zmogła i w ostatnim czasie byłam totalnie wyjęta.
U mnie z ogłoszeniami słabo... jak zwykle zresztą.
Za 2 tygodnie czeka mnie wizyta w pośredniaku.
iwonciaaa jest offline  
Stary 2018-11-16, 15:06   #196
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez iwonciaaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Choroba mnie trochę zmogła i w ostatnim czasie byłam totalnie wyjęta.
U mnie z ogłoszeniami słabo... jak zwykle zresztą.
Za 2 tygodnie czeka mnie wizyta w pośredniaku.

Ciebie też? Mnie ostatnio również dorwało choróbsko, mam nadzieję, że już wyczerpała się pula na ten sezon
Ja w przyszłym tygodniu idę do UP na wizytę, ciekawe czy mi coś zaproponują

Stary 2018-11-16, 17:31   #197
iwonciaaa
Raczkowanie

Cytat:

Ciebie też? Mnie ostatnio również dorwało choróbsko, mam nadzieję, że już wyczerpała się pula na ten sezon

Niestety... zaczęło się niewinnie od lekkiego bólu gardła, a w sumie kaszel mam do teraz. Niemal 2 tygodnie w sumie :/
Oby zaproponowali coś wartego uwagi Daj koniecznie znać.
iwonciaaa jest offline  
Stary 2018-11-16, 19:46   #198
agnyska81
Zakorzenienie

Tego się właśnie spodziewałam - obiecanego telefonu nie było (ostatnio też zamiast w piątek miałam telefon dopiero po weekendzie), więc nadal nie wiem na czym stoję. Nic to, próbuję się uczyć na poniedziałkowy konkurs w starostwie, ale w moim domu wariatów ciężko się skupić

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline  
Stary 2018-11-16, 21:39   #199
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez iwonciaaa Pokaż wiadomość
Niestety... zaczęło się niewinnie od lekkiego bólu gardła, a w sumie kaszel mam do teraz. Niemal 2 tygodnie w sumie :/
Oby zaproponowali coś wartego uwagi Daj koniecznie znać.
Tak to zazwyczaj się niewinnie zaczyna a potem człowiek leży w łóżku i nie ma sił na wywleczenie się z niego.
Wątpię, że tak będzie, no ale może się zdziwię, życie jest bardzo zaskakujące więc....
Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Tego się właśnie spodziewałam - obiecanego telefonu nie było (ostatnio też zamiast w piątek miałam telefon dopiero po weekendzie), więc nadal nie wiem na czym stoję. Nic to, próbuję się uczyć na poniedziałkowy konkurs w starostwie, ale w moim domu wariatów ciężko się skupić
To może w tym przypadku też telefon będzie po weekendzie?
Będę trzymać kciuki w poniedziałek
Godzina 13, nie mylę się?
Mnie dziś zadzwonił jeden Pan, że wybrano innego kandydata przynajmniej dał mi odpowiedź

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: 2018-11-16 o 21:45
Silvia91 jest offline  
Stary 2018-11-17, 06:18   #200
Takion94
Zadomowienie

Cytat:

Powiem wam szczerze, że bezrobocie wspominam bardzo źle, ale najgorzej z tego okresu wspominam... właśnie PUP. Wręcz ogarniała mnie depresja jak wchodziłem do budynku urzędu. Pamiętam, że niby oferty tam były, ale gdy tylko szło się ze skierowaniem do pracodawcy słyszało się " Rekrutacja zakończona wybraliśmy kogoś innego". O tym, że urządzali sobie castingi na staże to już nawet nie wspominam( swoją drogą płacenie komuś 1000 złotych za taką samą pracę jaką wykonuje zwykły pracownik,ale przynajmniej za 1000 więcej jest dla mnie legalnym niewolnictwem i rozpieszczaniem Januszów biznesu). Jednym słowem patologia. Mimo wszystko życzę powodzenia może akurat tobie znajdą coś co ci będzie odpowiadało
Takion94 jest offline  
Stary 2018-11-17, 08:52   #201
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Powiem wam szczerze, że bezrobocie wspominam bardzo źle, ale najgorzej z tego okresu wspominam... właśnie PUP. Wręcz ogarniała mnie depresja jak wchodziłem do budynku urzędu. Pamiętam, że niby oferty tam były, ale gdy tylko szło się ze skierowaniem do pracodawcy słyszało się " Rekrutacja zakończona wybraliśmy kogoś innego". O tym, że urządzali sobie castingi na staże to już nawet nie wspominam( swoją drogą płacenie komuś 1000 złotych za taką samą pracę jaką wykonuje zwykły pracownik,ale przynajmniej za 1000 więcej jest dla mnie legalnym niewolnictwem i rozpieszczaniem Januszów biznesu). Jednym słowem patologia. Mimo wszystko życzę powodzenia może akurat tobie znajdą coś co ci będzie odpowiadało
To prawda. Ja parę razy wysłałam CV na oferty umieszczone na stronie PUP, które nie wymagały skierowania. I oczywiście zero odpowiedzi. Jak ostatnio byłam miesiąc temu na wyznaczonej wizycie, to Pani też nie miała dla mnie żadnych ofert. Także, wesoło nie ma.
Mam bardzo podobne zdanie nt. stażów. Zauważyłam, że wiele dużych firm, których stać na zatrudnienie pracownika na cały etat na umowę o pracę, wykorzystuje to non-stop. Nie tak to powinno działać.
Szczerze mówiąc wątpię, że akurat tam mi się uda coś znaleźć, ale jak to mówią "nigdy nie mów nigdy"
Ariada piszesz, że taka stagnacja na rynku pracy jest zawsze widziana pod koniec roku. I w sumie ma to sens. Jednak natknęłam się na wiele artykułów, gdzie pisze się, że właśnie koniec roku czy ogólnie ostatni kwartał jest najlepszy na szukanie pracy i wtedy jest najwięcej ofert co o tym myślisz?

Edytowane przez Silvia91
Czas edycji: 2018-11-17 o 08:56
Silvia91 jest offline  
Stary 2018-11-17, 08:53   #202
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Byłam na razie dwa razy w UP, trzeci za miesiąc, chyba, że dostanę pracę
Ale oba te razy wspominam nieźle (rejestrację wręcz bardzo dobrze).
Jednak sam fakt konieczności bycia tam zarejestrowany i ten status "BEZROBOTNA" są dla mnie okropne.
Ale przyznam, że gdyby nie ubezpieczenie zdrowotne, to bym nawet nie spojrzała w kierunku UP. I nie sądzę, żeby kiedykolwiek zaproponowali sensowną pracę komuś z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym

Moooże ich szkolenia są coś warte. A może nie

Stary 2018-11-17, 09:03   #203
Ariada
Wtajemniczenie

Cytat:
Ariada piszesz, że taka stagnacja na rynku pracy jest zawsze widziana pod koniec roku. I w sumie ma to sens. Jednak natknęłam się na wiele artykułów, gdzie pisze się, że właśnie koniec roku czy ogólnie ostatni kwartał jest najlepszy na szukanie pracy i wtedy jest najwięcej ofert co o tym myślisz?

Z moich obserwacji wynika jednak, że po lecie ofert jest mniej. Czasami mówi się, że jeszcze we wrzesniu-pazdzierniku firmy rekrutują, ale w tym roku widziałam mało nowych ofert w tym okresie. Teraz też posucha w ofertach pracy, a jestem z branży, gdzie pracownicy są cały czas poszukiwani (IT). We wrześniu widziałam gdzieś statystykę, w której było mówione, że zatrudnienie zmalało względem poprzednich miesięcy

Ariada jest offline  
Stary 2018-11-17, 09:08   #204
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Byłam na razie dwa razy w UP, trzeci za miesiąc, chyba, że dostanę pracę
Ale oba te razy wspominam nieźle (rejestrację wręcz bardzo dobrze).
Jednak sam fakt konieczności bycia tam zarejestrowany i ten status "BEZROBOTNA" są dla mnie okropne.
Ale przyznam, że gdyby nie ubezpieczenie zdrowotne, to bym nawet nie spojrzała w kierunku UP. I nie sądzę, żeby kiedykolwiek zaproponowali sensowną pracę komuś z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym

Moooże ich szkolenia są coś warte. A może nie
Rejestracja przebiegła nawet okej, może nie jakoś ekspresowo, ale Pan był bardzo miły i rzeczowy.
Tak, ten status też mnie dobija
Mnie również najbardziej z tego wszystkiego przydaje się ubezpieczenie zdrowotne. Zasiłku nie mam, bo zwalniając się samemu jest on przyznawany po 90 dniach od zarejestrowania, a że ja od razu głupia nie poszłam się zarejestrować tylko czekałam na telefon od jednej firmy z ogromną nadzieją na przyjęcie przez ponad miesiąc (tak mnie niestety zwodzono) to nawet nie wiem czy na Święta będę miała zasiłek no cóż, tak bywa

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika jednak, że po lecie ofert jest mniej. Czasami mówi się, że jeszcze we wrzesniu-pazdzierniku firmy rekrutują, ale w tym roku widziałam mało nowych ofert w tym okresie. Teraz też posucha w ofertach pracy, a jestem z branży, gdzie pracownicy są cały czas poszukiwani (IT). We wrześniu widziałam gdzieś statystykę, w której było mówione, że zatrudnienie zmalało względem poprzednich miesięcy

Rozumiem. Czyli piszesz, że powinno coś ruszyć dopiero po Nowym Roku?
Trochę szkoda, że dopiero wtedy, ale na zdrowy rozsądek jest to sensowne założenie
Czytałam, ze w przyszłym roku ma jeszcze bardziej zmaleć bezrobocie. Mam nadzieję, że będzie więcej możliwości zatrudnienia w bardziej specjalistycznych sektorach i branżach

Stary 2018-11-17, 09:14   #205
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Zasiłku nie mam, bo zwalniając się samemu jest on przyznawany po 90 dniach od zarejestrowania, a że ja od razu głupia nie poszłam się zarejestrować tylko czekałam na telefon od jednej firmy z ogromną nadzieją na przyjęcie przez ponad miesiąc (tak mnie niestety zwodzono) to nawet nie wiem czy na Święta będę miała zasiłek no cóż, tak bywa
Ja też nie mam, ale mnie nie było w kraju przez rok, a w tym czasie miałam i tak dzieło.
Podobno tylko 18% zarejestrowanych ma zasiłek

Właśnie ja nie wiem jak to jest z tymi ofertami. Niby termin wiosenny ma sens, bo ustala się budżet na początku roku i tak mniej na wiosnę ruszają poszukiwania pracowników... ale czy to może być jakaś drastyczna różnica względem innych pór roku? Poza latem, gdzie podobno jest najgorzej, bo sezon urlopowy i mogę w to uwierzyć
Trzeba by jakieś statystyki dorwać, ale one mnie tylko dołują

Stary 2018-11-17, 09:53   #206
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Ja też nie mam, ale mnie nie było w kraju przez rok, a w tym czasie miałam i tak dzieło.
Podobno tylko 18% zarejestrowanych ma zasiłek

Właśnie ja nie wiem jak to jest z tymi ofertami. Niby termin wiosenny ma sens, bo ustala się budżet na początku roku i tak mniej na wiosnę ruszają poszukiwania pracowników... ale czy to może być jakaś drastyczna różnica względem innych pór roku? Poza latem, gdzie podobno jest najgorzej, bo sezon urlopowy i mogę w to uwierzyć
Trzeba by jakieś statystyki dorwać, ale one mnie tylko dołują
Zauważyłam, że statystyki są często rozbieżne z realnym stanem rzeczy. Choćby przykład porównań obserwacji Ariady z artykułami dotyczącymi sytuacji na rynku pracy. Czytałam z 5 jak nie więcej artykułów ostatnio na temat tego kiedy najlepiej szukać pracy i w każdym było napisane, że najwięcej ofert przypada na koniec roku czy też ostatni kwartał. A ja z kolei widzę, że jest inaczej. Może pod koniec sierpnia do końca października było więcej ofert, ale od początku listopada widzę, że jest ich znacznie mniej. Oczywiście, ofert w handlu czy call center jest sporo. Chodzi mi o inne branże.
Także, szczerze mówiąc nie wiem czy jest czasem sens ślepo patrzeć na te wszystkie statystyki

Stary 2018-11-17, 10:32   #207
laines
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines

Cytat:
Hej, dolaczam do Waszego grona. Obecnie tez poszukuje pracy. Dopiero drugi tydzien wysylam CV, mialam jedna rozmowe. Jednak srednio jestem zainteresowana ta oferta.

Mam 3 aplikacje ze statusem "rozpatrywanie" od zeszlego piatku, jednak nikt nie dzwonil.

Sama nie wiem czy te statusy maja sens. Kiedys jak szukalam pracy, to jak po otworzeniu nikt nie dzwonil, to czulam, ze nic nie bedzie. Tutaj teoretycznie pracodawca musi zaznaczyc, ze rozpatruje, ale tez nikt nie dzwoni. Akurat na tych 3 ofertach bardzo mi zalezy.
laines jest offline  
Stary 2018-11-17, 11:33   #208
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Hej, dolaczam do Waszego grona. Obecnie tez poszukuje pracy. Dopiero drugi tydzien wysylam CV, mialam jedna rozmowe. Jednak srednio jestem zainteresowana ta oferta.

Mam 3 aplikacje ze statusem "rozpatrywanie" od zeszlego piatku, jednak nikt nie dzwonil.

Sama nie wiem czy te statusy maja sens. Kiedys jak szukalam pracy, to jak po otworzeniu nikt nie dzwonil, to czulam, ze nic nie bedzie. Tutaj teoretycznie pracodawca musi zaznaczyc, ze rozpatruje, ale tez nikt nie dzwoni. Akurat na tych 3 ofertach bardzo mi zalezy.

Witamy na pokładzie
Moim zdaniem te statusy nie mają sensu, nie ma na nie żadnej reguły
Uważam, że w większości przypadków to jest taki pic na wodę po prostu. A szkoda, bo człowiek szukający pracy jak widzi, że status aplikacji zmienił się na rozpatrywana, to ma nadzieję, że może tym razem się uda. Ale niestety często nie jest to wyznacznik kroku do przodu przynajmniej w moim przypadku.

Stary 2018-11-17, 11:39   #209
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość

Witamy, witamy U nas wesoło i radośnie, na syndrom poniedziałku nie cierpimy, weekendów i świąt nie lubimy (bo nie ma nowych ofert)

laines piszesz, że pracodawca musi zaznaczyć, że rozpatruje, ale masz na myśli portal pracuj pl? Bo niestety to wcale nie jest takie proste.. Nie raz rozpatrywane aplikacje pozostają bez odzewu a aplikacje tylko otwarte się kontaktują.

Też mam kilka ofert na których mi szczególnie zależy, dwie są w rozpatrywaniu, dwie w otwarciu a jedna tylko dostarczona... i czekam i odliczam, kiedy aplikowałam a kiedy się zmienił status i kiedy przestać mieć nadzieję na kontakt

Stary 2018-11-17, 11:50   #210
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Witamy, witamy U nas wesoło i radośnie, na syndrom poniedziałku nie cierpimy, weekendów i świąt nie lubimy (bo nie ma nowych ofert)
lepiej bym tego nie ujęła
Cytat:
Nie raz rozpatrywane aplikacje pozostają bez odzewu a aplikacje tylko otwarte się kontaktują.

Cytat:
Też mam kilka ofert na których mi szczególnie zależy, dwie są w rozpatrywaniu, dwie w otwarciu a jedna tylko dostarczona... i czekam i odliczam, kiedy aplikowałam a kiedy się zmienił status i kiedy przestać mieć nadzieję na kontakt
Ja również mam kilka takich przypadków z tamtego tygodnia i wcześniej, ale nie wiem czy się łudzić jeszcze zobaczymy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości