Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2018-11-17, 12:19   #211
andra
Rozeznanie

GG do andra
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jeśli to o statusach na pracuje mowa to jakaś bujda na resorach...
Fajna jest za to informacja nt. ilości nadesłanych CV, bo jeśli było ponad 100 to nie ma co się dziwić, że nikt nie dzwoni....

Wchodząc dziś, mam następujące statystyki nt.aplikacji:

-dostarczona, tu byłam zarówno na rozmowach jak i mam obecną pracę, a one dalej są z takim statusem...
-otwarta, byłam na rozmowach, zakończonych pozytywnie lub nie jak i nikt nigdy nie zadzwonił pomimo 150% spełnionych wymagań. Nie widzę związku statusu oferty z otrzymaniem pracy.
-odrzucona. To nie wymaga komentarza

Z perspektywy czasu, myślę że nikt w kadrach nie ma ochoty i/lub czasu bawić się w jakieś głupoty i zmieniać statusy. Skoro mają CV dostarczone bez potrzeby jego zmieniania...

Inna rzecz, że jak ktoś był mną naprawdę zainteresowany to czasem nazajutrz a ogólnie maksimum 2 tyg. po wysłaniu, dzwonili prosić o rozmowę.
Jak czas jest dużo dłuższy np. miesiąc, to zauważyłam że chyba wtedy nie wiedzą czego chcą, szukają, przebierają, czytają, rozmawiają i marnują czas kandydatom, aby potem na samym końcu wznowić ogłoszenie.

Jak firma szuka to szuka a nie zwleka całymi tygodniami. Może być tak że HR czeka z wybranymi CV na decyzję przełożonego z działu kandydata, a ten jest w delegacji albo mega zajęty czym innym. Ale nie m-c czasu...
A jeżeli tak, to jak oni pracują normalnie jak trzeba coś załatwić albo potrzebna decyzja na już w jakiejś sprawie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline  
Stary 2018-11-17, 12:44   #212
Ariada
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Jak czas jest dużo dłuższy np. miesiąc, to zauważyłam że chyba wtedy nie wiedzą czego chcą, szukają, przebierają, czytają, rozmawiają i marnują czas kandydatom, aby potem na samym końcu wznowić ogłoszenie.

To zależy od branży, bo jeśli firmy potrzebują specjalisty, który przyjdzie i rozpiedzieli system to takie ogłoszenia mają prawo się pojawiac tak długo aż znajdą kogoś odpowiedniego. Zazwyczaj też idzie odpowiednia kasa za takim ogłoszeniem dlatego moga chcieć dopasować kandydata do swoich wymagań.

Natomiast nie rozumiem tego wybrzydzania w przypadku prostych prac biurowych, gdzie szybciej by im było kogoś doszkolić kto ma potencjał niż szukać miesiącami idealnego kandydata.

Tak BTW zatrudnili mojego kolegę do mnie do firmy (kazałam mu wysłać CV) na to samo stanowisko, do tego samego zespołu. Nie programował wcześniej w javie. Był mądrzejszy niż ja i zawołał więcej - ma na start tyle co ja po próbnym dostałam, a on po próbnym będzie miał 500zl netto więcej. I mogę być zła tylko na siebie bo jest szansa, że by mi dali tez taką kasę, ale powiedziałam mniej, bo bardzo mi zależało na tej pracy.

Ariada jest offline  
Stary 2018-11-17, 13:36   #213
laines
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines

Cytat:
Napisane przez Silvia91 Pokaż wiadomość
lepiej bym tego nie ujęła

Podsumowanie idealnie opisujace rowniez moja sytuacje.

Na tej stronie jest pokazane jak to wyglada mniej wiecej ze strony pracodawcy: http://www.wyzwaniahr.pl/statusy

Stad wywnioskowalam, ze jednak musza oznaczyc, ze rozpatruja.
Rok temu nie mialam zadnej rozpatrywanej kandydatury, same otwarte, a mialam calkiem sporo telefonow. Teraz mam 3 rozpatrywane i telefony tylko od agencji pracy.

Najgorsza w szukaniu pracy jest chyba niepewnosc. Teoretycznie spelnia sie wymagania, ale telefon milczy. Czlowiek zaczyna nieswiadomie myslec, ze sa tysiace lepszych kandydatow. grr.

Tez zastanawiam sie czy liczba aplikacji na pracuj pl ma jakies znaczenie. Czy w ogole mozna sie nia kierowac w jakis sposob? Wiekszosc ofert gdzie wyslalam CV ma ponizej 25 aplikacji, a tu nawet telefonu ze wstepna rozmowa nie ma.

Mimo wszystko, glowa do gory, nasza wymarzona praca gdzies tam na nas czeka.
laines jest offline  
Stary 2018-11-17, 13:51   #214
gregia
Zakorzenienie

U mnie także dalszym ciągu posucha Wysyłam cv, niby spełniam wszystkie wymagania, a nikt nie dzwoni...Nie wiem o co chodzi
Znalazłam dziś ogłoszenie do firmy na stanowisko biurowe, ale na gowork są nieciekawe opinie o tej firmie i teraz nie wiem co robić. Wiem z doświadczenia z poprzedniej frmy, że często negatywy są pisane przez ludzi z produkcji, a w biurze było jak najbardziej ok. Mętlik mam w głowie, czy wysłać cv, czy sobie nawet głowy firmą nie zawracać.
gregia jest offline  
Stary 2018-11-17, 14:15   #215
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
U mnie także dalszym ciągu posucha Wysyłam cv, niby spełniam wszystkie wymagania, a nikt nie dzwoni...Nie wiem o co chodzi
Znalazłam dziś ogłoszenie do firmy na stanowisko biurowe, ale na gowork są nieciekawe opinie o tej firmie i teraz nie wiem co robić. Wiem z doświadczenia z poprzedniej frmy, że często negatywy są pisane przez ludzi z produkcji, a w biurze było jak najbardziej ok. Mętlik mam w głowie, czy wysłać cv, czy sobie nawet głowy firmą nie zawracać.
Wysyłaj, co Ci szkodzi. Jak się odezwą, to się będziesz martwić

Mnie też wkurza jak widzę, że jest mniej niż 25 kandydatów, wiem, że pasuję do stanowiska i cisza. Albo nawet "rozpatrywane" i cisza. No szlag mnie trafia.

Z tej strony od laines wydaje mi się, że wcale nie wynika, że muszą ustawić status. Tylko tyle, że się automatycznie zmienia na "otwarte", kiedy pobierają CV, co podejrzewałam.

I skoro sobie ściągają paczkę dokumentów na pulpit, to wchodzenie potem na profil i specjalne klikanie "rozpatruj"... jeśli tak jest, to cud, że ktokolwiek klika

W ogóle to mnie ta strona tylko wkurzyła, biedni HRowcy, co to nie mogą znaleźć dobrego pracownika

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-11-17 o 14:18
Kafkazmlekiem jest offline  
Stary 2018-11-17, 14:37   #216
laines
Raczkowanie

Cytat:
Ja mam dostac odpowiedz na poczatku tygodnia z firmy, ktora ma wiekszosc negatywnych opinii w internecie.

Na rozmowie, atmosfera byla bardzo sztywna. Dodatkowo, pierwszego dnia odwolali mi rozmowe na 30 min przed. Nastepnego dnia, osoba rekrutujaca spoznila sie okolo 10 minut. Zero chociazby grzecznosciowych przeprosin. Pani, ktora ze mna rozmawiala nigdy chyba nie spojrzala w moje CV. Dodatkowo, po przyjsciu przywitala mnie "dzien dobry Pani Katarzyno". Odpowiedzialam jej, ze to chyba pomylka. Ona zapytala mnie o nazwisko, po czym dorzucila, ze faktycznie, to ze mna ma rozmowe.

Z jednej strony chyba nie chce tam pracowac, z drugiej strony nie mam lepszych alternatyw.

Mialam nadzieje, ze te statusy "rozpatrywanie" jednak cos przyniosa.
laines jest offline  
Stary 2018-11-17, 14:39   #217
Mewa1234
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczynki wy się nie załamujcie.Każda z was ma swoje walory....oczywiście jako pracownik.
Zmieniły się mocno warunki na rynku pracy....pracodawca który uważa,że pracownika to zło konieczne to niech idzie precz.Nie zawracajcie sobie z takim głowy....on będzie do koca swiata szukał ludzi do pracy.
Powodzonka wam życzę.....świeżo upieczona nowozatrudniona pracownica😁
Mewa1234 jest offline  
Stary 2018-11-17, 16:02   #218
andra
Rozeznanie

GG do andra

Ja zaczynam widzieć zmiany ale to warunki gorsze dla pracowników. Do podwyżki nie nakłonisz, jak już pójdziesz na rozmowę to słabo płacą. Mało ogłoszeń jest od dłuższego czasu. Źle się dzieje...

andra jest offline  
Stary 2018-11-17, 16:36   #219
Mewa1234
Przyczajenie

No to ja w takim razie co innego widzę.
Mewa1234 jest offline  
Stary 2018-11-17, 17:33   #220
andra
Rozeznanie

GG do andra

Na wątku są osoby z różnym doświadczeniem, z całego kraju i rozmaitych branż. Nic dziwnego że mamy odmienne spostrzeżenia
andra jest offline  
Stary 2018-11-17, 18:09   #221
Mewa1234
Przyczajenie

Mój były już szef bezskutecznie poszukiwał konkretnego pracownika.Branża optyczna,dobre warunki,fajni ludzie ogólnie ok.Sama bym tam siedziała jeszcze....ze względu na wyprowadzkę to niemożliwe.
A jak widziałam tych potencjalnych kandydatów to ręce opadały....nie było w czym wybrać.
Mewa1234 jest offline  
Stary 2018-11-17, 18:14   #222
Mocny Akcent
Dolce vita

Cytat:
Napisane przez Mewa1234 Pokaż wiadomość
Mój były już szef bezskutecznie poszukiwał konkretnego pracownika.Branża optyczna,dobre warunki,fajni ludzie ogólnie ok.Sama bym tam siedziała jeszcze....ze względu na wyprowadzkę to niemożliwe.
A jak widziałam tych potencjalnych kandydatów to ręce opadały....nie było w czym wybrać.
A tak z ciekawości jakimi cechami charakteryzowali się ci kiepscy kandydaci? Może uda mi się wyeliminować jakieś błędy u siebie.

Mocny Akcent jest offline  
Stary 2018-11-17, 18:32   #223
Mewa1234
Przyczajenie

Przychodzili na rozmowy w trampkach lub strojach które zaliczały się prawie do plażowych....dekolty i odkryte ramiona.Szef-spokojny człowiek przymykał na początku oko i każdemu dawał szansę.Ale taki kandydat po dwóch,trzech dniach mógłby się sam domyślić ,że trzeba ten strój ogarnąć.
Mocno roszczeniowi....jeszcze nic nie pokazał,od siebie nic nie dał a już urlop.Każdego szkolić,pokazać palcem co i jak bo się nie domyśli.
Trzeba zadawać pytania jak się czegoś nie wie....nawet głupie pytanie jest lepsze niz żadne.Przynajmniej na początku.
Zwykłe zainteresowanie,trochę ambicji i ciekawości.Chociaż by po to żeby dowiedzieć się czy pasuje ci takie zajęcie czy nie.
Mewa1234 jest offline  
Stary 2018-11-18, 07:38   #224
laines
Raczkowanie

W mojej poprzedniej pracy szukalismy kogos na stanowisko z francuskim. Przez kilka miesiecy dostalismy zaledwie kilkanascie CV. Czesc odpadla, bo w zasadzie nie spelniala wiekszosci wymagan. Z kilkoma umowiono spotkania. Jedna dziewczyna w ogole nie przyszla i przestala odpowiadac na telefony. Kolejna, w trakcie rozmowy wypadla zle. Nie pamietam o co dokladnie chodzilo. W kazdym razie zatrudnili dziewczyne bez doswiadczenia z branzy, ze srednio-zaawansowanym francuskim, bez studiow kierunkowych. Byli juz przyparci do muru. Dodatkowo musieli na nia czekac ok 2 miesiace, pierwszy, bo okres wypowiedzenia, a drugi, bo wakacje. A najlepsze, ze w zasadzie zarabiala tyle co ja, jako jej koordynator.

Niby brakuje ludzi, panuje rynek pracownika, a poszukiwania i stycznosc z dzialem HR tego nie odzwierciedla.
laines jest offline  
Stary 2018-11-18, 09:08   #225
Rytm12
Raczkowanie

Podsumowanie moich dwóch rozmów:

1. Jeszcze przed wejściem na rozmowę. Pani z HR? pyta recepcjonistki"Czy szef dziś znowu na nią nakrzyczał?" Raczej bym nie pracowała bezpośrednio z tym szefem, ale co to za pytanie tak przy kandydacie Plus mieli się odezwać do piątku,czy odpowiedz będzie pozytywna, czy negatywna. Odpowiedzi jakiejkolwiek brak.
2. Hit hitów. Rozmowa na której czułam się jak w szkole. Najgorsza moja rozmowa ever. Pytanie kierownika handlowego o to z jaką oceną skończyłam studia. Od Pani otrzymałam pytanie o różnice w między dwoma rodzajmi prawa. Plus jawne nabijanie się z laski, która już nie pracuje w tej firmie, a pochodziła z miasta x, gdzie ja studiował. Co to miało być. Punktowanie, że przyszłam na czas, że wiem w jakiej szafie zostawiłam swój płaszcza( a poprzednia Pani nie wiedziała) Matko jakaś dziwna atomosfera. Mała firma. Opinie na necie mega nie pochlebne. Oddające rzeczywistość w firmie.

Plus zaproszenie do pracy, gdzieś na końcu świata z mega kiepskim dojazdem. Pensja podobna do mojej obecnie dopiero po okresie próbnym. Nic ciekawego.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
I ja jestem.

Trochę się dziś podłamałam... Byłam na tej rozmowie, ale za wysokie progi, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie rodzaj tej pracy. Stanowisko naprawdę fajne, praca ciekawa, ambitna. Ja nigdy pewnych umiejętności (interpersonalnych, pewności siebie, twardej skóry itd.) mieć nie będę, stwierdziłam, że chyba nie jestem stworzona do zarabiania dobrych pieniędzy. Niby jestem młoda, ale mam tak wiele ograniczeń, że pewne rzeczy są dla mnie niedostępne. Zazdroszczę osobom, które w siebie wierzą. Ja nawet nie jestem w stanie się przełamać, żeby zrobić prawo jazdy...

No i z firmy, w której byłam tydzień temu na rozmowie też nie dostałam obiecanego telefonu.

Także ten, limit pecha i smętów na ten miesiąc dla całego wątku wyczerpany.
Jesteś młoda jak sama napisałaś. Za 10 lat będzie lepiej Życie da Ci te umiejętności. Koło 30 jesteśmy inne niż mając 20 lat.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Bardzo mi miłoPrzerobiłam już mnóstwo miejsc pracy w swoim życiu. Niektórymi się strasznie przejmowałam i jeśli coś było nie tak, to myślałam, że to moja wina, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej widzę, że niektóre miejsca są totalnie toksyczne, ze złą organizacją, złą atmosferą i z takich się jak najszybciej zwiewa, a nie zastanawia co w sobie naprawić
Dokładnie czasem nawet jak staniemy na głowie to zawsze będzie coś źle. Najgorzej jest z toksycznymi osobami i narcyzami.
Rytm12 jest offline  
Stary 2018-11-18, 09:09   #226
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Podsumowanie moich dwóch rozmów:

1. Jeszcze przed wejściem na rozmowę. Pani z HR? pyta recepcjonistki"Czy szef dziś znowu na nią nakrzyczał?" Raczej bym nie pracowała bezpośrednio z tym szefem, ale co to za pytanie tak przy kandydacie Plus mieli się odezwać do piątku,czy odpowiedz będzie pozytywna, czy negatywna. Odpowiedzi jakiejkolwiek brak.
2. Hit hitów. Rozmowa na której czułam się jak w szkole. Najgorsza moja rozmowa ever. Pytanie kierownika handlowego o to z jaką oceną skończyłam studia. Od Pani otrzymałam pytanie o różnice w między dwoma rodzajmi prawa. Plus jawne nabijanie się z laski, która już nie pracuje w tej firmie, a pochodziła z miasta x, gdzie ja studiował. Co to miało być. Punktowanie, że przyszłam na czas, że wiem w jakiej szafie zostawiłam swój płaszcza( a poprzednia Pani nie wiedziała) Matko jakaś dziwna atomosfera. Mała firma. Opinie na necie mega nie pochlebne. Oddające rzeczywistość w firmie.

Plus zaproszenie do pracy, gdzieś na końcu świata z mega kiepskim dojazdem. Pensja podobna do mojej obecnie dopiero po okresie próbnym. Nic ciekawego.

A ja właśnie dostałam podziękowanie za udział w rekrutacji (tj. zmienili status z rozpatrywanej na odrzuconą ), ale rzeczywiście, tutaj spełniałam tylko część wymogów..

Ja też słyszałam dużo opowieści jak to nie ma kandydatów, że przychodzą źle ubrani, że są nieogarnięci, że kompletnie z innego świata...
Ale jakoś jak człowiek sensowny szuka pracy to też nie może znaleźć. Oni by w handlu chcieli takiego specjalistę, co to będzie pracował za najniższą krajową. Zresztą w korpo też by tak chcieli

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-11-18 o 09:12
Stary 2018-11-18, 09:24   #227
MissCath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość

A ja właśnie dostałam podziękowanie za udział w rekrutacji (tj. zmienili status z rozpatrywanej na odrzuconą ), ale rzeczywiście, tutaj spełniałam tylko część wymogów..

Ja też słyszałam dużo opowieści jak to nie ma kandydatów, że przychodzą źle ubrani, że są nieogarnięci, że kompletnie z innego świata...
Ale jakoś jak człowiek sensowny szuka pracy to też nie może znaleźć. Oni by w handlu chcieli takiego specjalistę, co to będzie pracował za najniższą krajową. Zresztą w korpo też by tak chcieli
Dokładnie. Poza tym o co chodzi z tym ubiorem, czy jak ktoś się ubierze powiedzmy tak "casualowo", ale żadne dresy, stroje plażowe to też odpada?

No i co rozumieć przez roszczeniowość? Że ktoś chce godnie zarabiać. Tam była mowa o urlopie - może ktoś choruje albo ma małe dziecko? To nie jest tak, że ktoś pyta o urlop z góry, bo nie chce mu się robić.

A co do pytań, to każdy ma różne doświadczenia. U mnie w poprzedniej pracy też było "jak czegoś nie wiesz, to pytaj", a jak pytałam, to nie dostawałam normalnej odpowiedzi, tylko "powinnaś to wiedzieć". To mnie oduczyło całkowicie zadawania pytań. Na szczęście w obecnej pracy jest inaczej.

https://www.suwaczek.pl/cache/5210f7af3c.png
MissCath jest offline  
Stary 2018-11-18, 11:19   #228
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A co do pytań, to każdy ma różne doświadczenia. U mnie w poprzedniej pracy też było "jak czegoś nie wiesz, to pytaj", a jak pytałam, to nie dostawałam normalnej odpowiedzi, tylko "powinnaś to wiedzieć". To mnie oduczyło całkowicie zadawania pytań. Na szczęście w obecnej pracy jest inaczej.

Albo te oczekiwania, że trzeba wiedzieć już po pierwszym powtórzeniu. I wykonywać z równą biegłością, co wieloletni, doświadczeni pracownicy.
Stary 2018-11-18, 11:23   #229
MissCath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Albo te oczekiwania, że trzeba wiedzieć już po pierwszym powtórzeniu. I wykonywać z równą biegłością, co wieloletni, doświadczeni pracownicy.
u mnie właśnie tak było, niestety.

MissCath jest offline  
Stary 2018-11-18, 12:20   #230
agnyska81
Zakorzenienie

Cytat:
To może w tym przypadku też telefon będzie po weekendzie?
Będę trzymać kciuki w poniedziałek
Godzina 13, nie mylę się?
Dzięki Dobrze pamiętasz

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Inna rzecz, że jak ktoś był mną naprawdę zainteresowany to czasem nazajutrz a ogólnie maksimum 2 tyg. po wysłaniu, dzwonili prosić o rozmowę.
Nie miałam nigdy telefonu z zaproszeniem na rozmowę później niż kilka dni po wysłaniu aplikacji. Ja to z tych "niespecjalistów".

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Natomiast nie rozumiem tego wybrzydzania w przypadku prostych prac biurowych, gdzie szybciej by im było kogoś doszkolić kto ma potencjał niż szukać miesiącami idealnego kandydata.
To samo zauważyłam. I straszne kręcenie nosem, że nie znam programu x czy y, nawet jak mówię, że dla mnie to nie problem, bo sama bez szkoleń ogarniałam ze dwa nowe programy rocznie.
Kiedyś mi ten mój słynny janusz biznesu (od najniższej krajowej z biegłą znajomością angielskiego i załatwianiem interesów z Chinami i Pakistanem) wypalił, że jak on mi na okresie próbnym może płacić więcej, skoro ja się szkolę i przez 3 miesiące nie będzie mieć ze mnie żadnego pożytku. Nie wiem, gdzie on znajdzie kogoś kto zna branżę wyrobów stomatologicznych, ale powodzenia w szukaniu, bo szkolenie to taaaki kłopot

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
1. Podsumowanie moich dwóch rozmów:

2. Jesteś młoda jak sama napisałaś. Za 10 lat będzie lepiej Życie da Ci te umiejętności. Koło 30 jesteśmy inne niż mając 20 lat.
1. Brak słów, straszny brak profesjonalizmu
2. To chyba nie o mnie, bo ja już bardziej pod 40 jestem, nie liczę na wielkie zmiany mojej osobowości

Maggie na pewno zrozumie moje marudzenie Żeby sobie podsumować wiadomości z czytanych właśnie ustaw, poczytałam sobie na temat różnych zagadnień w serwisach, wydawałoby się, profesjonalnych. Jakież jest moje zdziwienie, gdy czytam poważny artykuł, a tam okropne błędy (na co polskie znaki "ą", "ę", jak czasem się wciśnie "a" czy "e" to przecież każdy zrozumie; o słynnym "ą" w miejscu "om" nie wspomnę). Ja rozumiem, że jesteśmy tylko ludźmi, no ale w głowie mi się nie mieści, że ktoś publikuje coś pod swoim nazwiskiem, bez sprawdzenia. Jak coś takiego czytam, to zaraz mam myśl, czy rzeczywiście jest to godny zaufania tekst

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2018-11-18 o 12:21
agnyska81 jest offline  
Stary 2018-11-18, 12:34   #231
Rytm12
Raczkowanie

Cytat:

Ja fajne oferta to wysyłam nawet jak spełniam 50 % oczekiwań. Chociaż są tą bardziej ogólne kompetencje niż jakieś typowo branżowe. Chociaż w większości to pewnie z 80, czy 90 % wymagań spełniam.
Ostatnio czytałam forum jak ludzie się wypowiadali, że w Warszawie 2500 zł to wegetacja i jak to można żyć. Dla nich 3000 zł, czy 5000 zł to odpowiednie wynagrodzenie. Niech oni mi powiedzą, gdzie oni takie kwoty zarabiają, bo ja mieszkam w Warszawie, a tyle nie ma. Może coś zle robię

Na tej ostatniej rozmowie też trochę narzekali, że nie mam żadnego świadczenia w branży medycznej jako rejestratorka w poradni psychologicznej No naprawdę straszne. Może po psychologi powinnam być jak chcę umawiać pacjentów do psychologów. W ogłoszeniu nic nie wspominali o doświadczeniu w takim zakresie, po za tym nie będę umawiała ludzi na jakieś szczegółowe badania.
Jeszcze pytali, czy ogarnę programy. Jeżeli są podpisane ikonki to raczej nie ma problemu by się nauczyć obsługi. Chyba problem jest tylko z Sap-em.
I aż 100 pacjentów jest dziennie, a do tego dwie osoby w rejestracji. Pani z HR mówiły jak bardzo jest to ciężka praca. Kurczę one chyba nigdy w żadnym korpo nie pracowały.
Rytm12 jest offline  
Stary 2018-11-18, 12:36   #232
drzewosandalowe
Raczkowanie

Cytat:

Ja swoje zdanie o tych opiniach zmieniłam pracując w mojej obecnej firmie. Kiedy osoby z kadr zaczęły wypisywać kontr-opinie, w ogóle nie zgodne, z tym co się dzieje w firmie - straciłam wszelki szacunek.
Ludzie z HR nie mają żadnego pojęcia o tym, co się dzieje w danej firmie. To ludzie - najmniejsi stanowiskiem - najwięcej wiedzą, co się dzieje.
No i niestety 99% opinii to prawda, dlatego ja unikam firm, gdzie widzę takie opinie.
drzewosandalowe jest offline  
Stary 2018-11-18, 12:38   #233
Rytm12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Dzięki Dobrze pamiętasz

Nie miałam nigdy telefonu z zaproszeniem na rozmowę później niż kilka dni po wysłaniu aplikacji. Ja to z tych "niespecjalistów".

To samo zauważyłam. I straszne kręcenie nosem, że nie znam programu x czy y, nawet jak mówię, że dla mnie to nie problem, bo sama bez szkoleń ogarniałam ze dwa nowe programy rocznie.
Kiedyś mi ten mój słynny janusz biznesu (od najniższej krajowej z biegłą znajomością angielskiego i załatwianiem interesów z Chinami i Pakistanem) wypalił, że jak on mi na okresie próbnym może płacić więcej, skoro ja się szkolę i przez 3 miesiące nie będzie mieć ze mnie żadnego pożytku. Nie wiem, gdzie on znajdzie kogoś kto zna branżę wyrobów stomatologicznych, ale powodzenia w szukaniu, bo szkolenie to taaaki kłopot

1. Brak słów, straszny brak profesjonalizmu
2. To chyba nie o mnie, bo ja już bardziej pod 40 jestem, nie liczę na wielkie zmiany mojej osobowości

Maggie na pewno zrozumie moje marudzenie Żeby sobie podsumować wiadomości z czytanych właśnie ustaw, poczytałam sobie na temat różnych zagadnień w serwisach, wydawałoby się, profesjonalnych. Jakież jest moje zdziwienie, gdy czytam poważny artykuł, a tam okropne błędy (na co polskie znaki "ą", "ę", jak czasem się wciśnie "a" czy "e" to przecież każdy zrozumie; o słynnym "ą" w miejscu "om" nie wspomnę). Ja rozumiem, że jesteśmy tylko ludźmi, no ale w głowie mi się nie mieści, że ktoś publikuje coś pod swoim nazwiskiem, bez sprawdzenia. Jak coś takiego czytam, to zaraz mam myśl, czy rzeczywiście jest to godny zaufania tekst
Co za burak z tego Janusza. Oby nikogo nie znalazł.

Jeżeli jesteś koło 40 to chyba większych zmian nie będzie w twoim charakterze. Choć kto wie, życie cały czas nas kształtuje na nowo.
Ja koło 20 byłam mega ciamajdę i nie pewną siebie osobą. Teraz blisko 30 i jakoś już lepiej z moją samooceną. Zaczęłam kochać siebie

Ależ mi się dziś nie chce. Chyba ruszę z wysyłaniem Cv w poniedziałek. Dziś nie mam na nic siły.
Rytm12 jest offline  
Stary 2018-11-18, 12:39   #234
MissCath
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ja swoje zdanie o tych opiniach zmieniłam pracując w mojej obecnej firmie. Kiedy osoby z kadr zaczęły wypisywać kontr-opinie, w ogóle nie zgodne, z tym co się dzieje w firmie - straciłam wszelki szacunek.
Ludzie z HR nie mają żadnego pojęcia o tym, co się dzieje w danej firmie. To ludzie - najmniejsi stanowiskiem - najwięcej wiedzą, co się dzieje.
No i niestety 99% opinii to prawda, dlatego ja unikam firm, gdzie widzę takie opinie.
Ludzie z HR-u (nie klasyczne kadry, które zajmują się też naliczaniem urlopu, chorobowego itd.) to często ludzie oderwani od rzeczywistości i od specyfiki firmy, niestety.

MissCath jest offline  
Stary 2018-11-18, 12:56   #235
Mewa1234
Przyczajenie

Powodzenia Wam życzę.
Mewa1234 jest offline  
Stary 2018-11-18, 13:03   #236
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Ludzie z HR-u (nie klasyczne kadry, które zajmują się też naliczaniem urlopu, chorobowego itd.) to często ludzie oderwani od rzeczywistości i od specyfiki firmy, niestety.
No niestety i aż żal pomyśleć, że to oni najczęściej robią wstępny odsiew kandydatów...

Stary 2018-11-18, 13:20   #237
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:

Przynajmniej wiesz na czym stoisz. A nie, że człowiek widzi aplikację rozpatrywaną długi czas i łudzi się, że może tym razem się uda. A potem się okazuje, że komuś nie chciało się zmienić statusu albo olano to totalnie.
Cytat:
Dokładnie
Niektóre firmy chcą niewiadomo kogo a sami mają niewiele do zaoferowania.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Dokładnie. Poza tym o co chodzi z tym ubiorem, czy jak ktoś się ubierze powiedzmy tak "casualowo", ale żadne dresy, stroje plażowe to też odpada?

No i co rozumieć przez roszczeniowość? Że ktoś chce godnie zarabiać. Tam była mowa o urlopie - może ktoś choruje albo ma małe dziecko? To nie jest tak, że ktoś pyta o urlop z góry, bo nie chce mu się robić.

Ja staram się ubierać jakąś bardziej elegancką koszulę i do tego ciemne spodnie, czasem czarne dżinsy. Jak było ładnie i w miarę ciepło to narzucałam jeszcze marynarkę, ale nie jest to nigdy jakiś strój wyjątkowo galowy czy mega wizytacyjny.

Też mi się wydaje, że ktoś nowozatrudniony raczej prosi o urlop w wyjątkowej sytuacji, a nie temu, bo mu się robić nie chce. Różnie to bywa w życiu.

Jeśli chodzi o pytania, to jestem taką osobą, która lubi pytać, żeby się nie pomylić. Zawsze prosiłam, żeby jeszcze ktoś mnie sprawdził czy to czy tamto dobrze robiłam.
Zdarzało się jednak, że po tygodniu czy kilku gdy chciałam się upewnić w jakiejś kwestii mówiono mi "mówiłem Ci to już 5 razy", ja na to zawsze z uśmiechem odpowiadałam, że może jak ta osoba powie mi jeszcze kolejne parę razy to zapamiętam i przestanę nękać. Niby mówią, żeby pytać a potem niektórzy potrafią łaskę robić z udzieleniem odpowiedzi

Stary 2018-11-18, 13:20   #238
Rytm12
Raczkowanie

Cytat:

Przynajmniej wiesz na czym stoisz. A nie, że człowiek widzi aplikację rozpatrywaną długi czas i łudzi się, że może tym razem się uda. A potem się okazuje, że komuś nie chciało się zmienić statusu albo olano to totalnie.

Dokładnie
Niektóre firmy chcą niewiadomo kogo a sami mają niewiele do zaoferowania.

W mojej obecnej pracy czasami rekrutują sami pracownicy. Czasem to nie zła farsa. Osoby nie mające super wykształcenia, języków i doświadczenia szukają kogoś idealnego, super, za połowę stawkich ich wynagrodzenia i jeszcze się dziwią, że nie mogą znaleść nikogo do pracy Dlatego jest jedna, druga lub 3 rekrutacja, albo zatrudniają kogoś po znajomości. Lub totalnie na odwrót jak ktoś zna programy to nagle ta osoba jest za dobra, więc nie ma sensu jej zatrudniać. Także szukanie pracowników zależy od tego jaki mają dzień.
Rytm12 jest offline  
Stary 2018-11-18, 13:21   #239
Silvia91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
No dokładnie

Stary 2018-11-18, 13:21   #240
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Cytat:
Napisane przez Mewa1234 Pokaż wiadomość
Przychodzili na rozmowy w trampkach lub strojach które zaliczały się prawie do plażowych....dekolty i odkryte ramiona.Szef-spokojny człowiek przymykał na początku oko i każdemu dawał szansę.Ale taki kandydat po dwóch,trzech dniach mógłby się sam domyślić ,że trzeba ten strój ogarnąć.
Mocno roszczeniowi....jeszcze nic nie pokazał,od siebie nic nie dał a już urlop.Każdego szkolić,pokazać palcem co i jak bo się nie domyśli.
Trzeba zadawać pytania jak się czegoś nie wie....nawet głupie pytanie jest lepsze niz żadne.Przynajmniej na początku.
Zwykłe zainteresowanie,trochę ambicji i ciekawości.Chociaż by po to żeby dowiedzieć się czy pasuje ci takie zajęcie czy nie.
Jeśli pracodawca uzna, że Twoja osobowość nie pasuje do zespołu to żadne starania czy odpowiedni strój nie pomogą.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 14 194 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości