Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56. - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-10, 08:37   #1891
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Myslisz, ze bys miala. I obys miala, ale w takich sytuacjach niczego nie mozna brac za pewnik, a juz na pewno nie kasy z ubezpieczenia, ktorego warunkow pewnie nawet nigdy nie czytalas. I dlaczego mialabys miec po nim wyplate i w dodatku niezla?
Ano. Ojciec koleżanki ubezpieczył się na wypadek zachorowania na raka. Faktycznie zachorował. Co zrobiła firma ubezpieczeniowa? Odmówiła wypłaty odszkodowania, bo ich zdaniem wykonał w ciągu ostatnich 10 lat za mało badań, nie chodził do dietetyka, według ich opinii nie dbał o swoje zdrowie, więc ma raka na własne życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 08:46   #1892
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ano. Ojciec koleżanki ubezpieczył się na wypadek zachorowania na raka. Faktycznie zachorował. Co zrobiła firma ubezpieczeniowa? Odmówiła wypłaty odszkodowania, bo ich zdaniem wykonał w ciągu ostatnich 10 lat za mało badań, nie chodził do dietetyka, według ich opinii nie dbał o swoje zdrowie, więc ma raka na własne życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 08:52   #1893
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Straszne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okrutne, owszem. Ale niestety ten, kto wierzy w niezłą sumkę wypłaconą w razie czego chyba zapomina, że firmy ubezpieczeniowe raczej nie utrzymują się dzięki temu, że ubezpieczenia wypłacają. Oczywiście - część osób wypłatę uzyskuje, ale w temacie wypadków czy chorób pole do nadużyć jest ogromne. Nawet, jeśli wiedzie w nas pijany kierowca i umrzemy na miejscu, to nie wiem, czy jest choć jedna osoba, która absolutnie zawsze jedzie idealnie, nigdy nie popełniła żadnego błędu i zawsze dobiera styl jazdy do warunków pogodowych. Wystarczy 5km za dużo na liczniku albo brak światła czy czegokolwiek, żeby ubezpieczyciel uznał, że ubezpieczony umarł z własnej winy. Pracowałam chwilę dla firmy ubezpieczeniowej w dziale reklamacji - nie polskiej, ale obstawiam, że u nas nie jest lepiej. Rzuciłam to niemal od razu, bo takie wyzyskiwanie ludzi to nie na moje nerwy, ale od tamtej pory kwotę składki wolę odkładać niż zaufać jakiemuś ubezpieczycielowi, że w razie mojej śmierci komukolwiek wypłaci pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 08:58   #1894
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Jak mowa o ubezpieczeniach to ostatnio się nad czymś zastanawiałam.

Przy kredycie musiałam wziąć obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Jest tam napisane, że nie obejmuje ona jak się jest pod wpływem alkoholu i tak myślałam czy jak ktoś wraca po piwie z baru i ginie bo np. ktoś w niego wjedzie autem (czyli alkohol nie miał tu wpływu) to pewnie i tak nie wypłacą pieniędzy?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 08:59   #1895
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pracowałam chwilę dla firmy ubezpieczeniowej w dziale reklamacji - nie polskiej, ale obstawiam, że u nas nie jest lepiej. Rzuciłam to niemal od razu, bo takie wyzyskiwanie ludzi to nie na moje nerwy, ale od tamtej pory kwotę składki wolę odkładać niż zaufać jakiemuś ubezpieczycielowi, że w razie mojej śmierci komukolwiek wypłaci pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rowniez.
W sumie dalej jestem w branzy, ale na szczescie juz dalej od klientow, co nie zmienia faktu, ze wiem jak pisane sa warunki ubezpieczenia i ze mozna je interpretowac, jak komu wiatr zawieje. I ze nawet w sadzie ciezko potem wygrac takiemu klientowi, bo teoretycznie wszystko jest zgodnie z prawem i warunkami, na ktore sie zgodzil.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:02   #1896
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Jak mowa o ubezpieczeniach to ostatnio się nad czymś zastanawiałam.

Przy kredycie musiałam wziąć obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Jest tam napisane, że nie obejmuje ona jak się jest pod wpływem alkoholu i tak myślałam czy jak ktoś wraca po piwie z baru i ginie bo np. ktoś w niego wjedzie autem (czyli alkohol nie miał tu wpływu) to pewnie i tak nie wypłacą pieniędzy?
To jest temat-rzeka. W skrócie ubezpieczyciel z reguły wypłaci Ci pieniądze tylko wtedy, jeśli nie było absolutnie ani jednego czynnika, przy wykluczeniu którego mogłoby do śmierci nie dojść. Alkohol, narkotyki, przejście na czerwonym świetle, nadmierna prędkość, a a nawet brak odblasków podczas poruszania się w ciemności bokiem drogi itd. mogą zostać za takie uznane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:06   #1897
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Jak mowa o ubezpieczeniach to ostatnio się nad czymś zastanawiałam.

Przy kredycie musiałam wziąć obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Jest tam napisane, że nie obejmuje ona jak się jest pod wpływem alkoholu i tak myślałam czy jak ktoś wraca po piwie z baru i ginie bo np. ktoś w niego wjedzie autem (czyli alkohol nie miał tu wpływu) to pewnie i tak nie wypłacą pieniędzy?
W takiej sytuacji alkohol jak najbardziej mogl miec wplyw, na to ze ktos zginal, bo pod jego wplywem mial np. zaburzona koncentracje, orientacje, byl mniej uwazny itp. itd.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 09:10   #1898
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86979179]Dziwią mnie kobiety, które nigdzie nie pójdą same. Nie rozumiem, czy się boją, czy wstydzą, czy o co chodzi.
Na studia idą na kierunki i uczelnie, na które wybierają się też ich koleżanki. Dojeżdżają tym, co koleżanka, albo zawozi je chłopak albo mama. Na prawko same nie pójdą, tylko z towarzystwem. Do kina, teatru, koncert czy wystawę też nigdy same. Na urlop same nie pojadą. Niektóre nawet pracy same z siebie nie znajdą, tylko czekają, aż ktoś im załatwi, albo znajdzie się na zasadzie "szwagierka koleżanki ma sklep i akurat kogoś szuka". Znam jedną, która nie pójdzie sama nawet na spacer, ani nie skończy do Tesco po jakąś pierdołę. Dziecko zapisała do dosyć odległego przedszkola, bo w tamtej dzielnicy zna jakichś ludzi.
Nie rozumiem, czemu tak się dzieje, ani jak dorosły człowiek może być tak niesamodzielny
Wśród facetów jakoś tego nie zauważyłam.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

A mnie dziwi zdziwienie innych, że lubię chodzić sama na filmy do kina. Koleżanka ostatnio zdziwiła się tym, bo jak jest w kinie ze swoim M. to jest do kogo się odezwać, popcornem porzucać , litości Potem idziesz do kina a tutaj taka stara trzydziestoletnia gimbaza się wygłupia i nie da oglądać.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja tam może byłam dziwnym dzieckiem, ale mi się wydaje, że dziecko szkolne nie potrzebuje już mamy non stop. Ja lubiłam wrócić po szkole do domu i mieć przez ten czas do przyjścia rodziców święty spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A 16 latek z którym mama idzie na zakończenie roku szkolnego? U nas jedna kobieta z pracy specjalnie brała urlop by z nim pójść, ale siara
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:10   #1899
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

A, no i jeśli palicie papierosy, to z góry zapomnijcie o jakimkolwiek ubezpieczeniu na wypadek choroby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:12   #1900
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ogolnie dużo zależy od podejścia w życiu, ja osobiście nawet jakbym była milionerką czy mój mąż zarabiałby krocie to chciałabym pracować, żeby "wyjść do ludzi". I naprawdę podziwiam, jeśli ktoś czuje się bezpiecznie tylko z pieniędzmi męża, i nawet nie nie chodzi o rozwód czy jego odejście ale chociażby jakiś wypadek czy nawet śmierć. Ja sama bym chyba wtedy umarła ze strachu nie będąc niezależną finansowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo. Życie bywa nieprzewidywalne.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:13   #1901
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A, no i jeśli palicie papierosy, to z góry zapomnijcie o jakimkolwiek ubezpieczeniu na wypadek choroby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Da się udowodnić czynne palenie? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem.
Teoretycznie zawsze można powiedzieć, że to bierne palenie, bo np mąż pali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 09:19   #1902
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Da się udowodnić czynne palenie? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem.
Teoretycznie zawsze można powiedzieć, że to bierne palenie, bo np mąż pali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż tak daleko moja wiedza nie sięga. Zawsze jest przeprowadzana sekcja zwłok, bo ubezpieczenie nie obejmuje śmierci samobójczej i myślę, że płuca czynnego palacza są inne niż płuca biednego palacza. Ale jeśli nie są - absolutnie szczerze życzę powodzenia w procesownaiu się z firmą ubezpieczeniową i udowadnianiu, że nieboszczyk nigdy nie zapalił ani jednego papierosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:21   #1903
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Aż tak daleko moja wiedza nie sięga. Zawsze jest przeprowadzana sekcja zwłok, bo ubezpieczenie nie obejmuje śmierci samobójczej i myślę, że płuca czynnego palacza są inne niż płuca biednego palacza. Ale jeśli nie są - absolutnie szczerze życzę powodzenia w procesownaiu się z firmą ubezpieczeniową i udowadnianiu, że nieboszczyk nigdy nie zapalił ani jednego papierosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale to nie ubezpieczyciel powinien udowodnić, że ktoś palił?
No bo jak ja mam na przykład udowodnić, że ktoś nie pali? Pokazać zdjęcia z imprez bez papierosa?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:24   #1904
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
no ale to nie ubezpieczyciel powinien udowodnić, że ktoś palił?
No bo jak ja mam na przykład udowodnić, że ktoś nie pali? Pokazać zdjęcia z imprez bez papierosa?
No on Ci pokaże czarne płuca i wyda opinię, że ubezpieczony był czynnym palaczem i choroba była wynikiem niedbania o swoje zdrowie. Jeśli się z opinią nie zgadzasz, to wtedy Ty musisz udowodnić, że tak nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:29   #1905
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość

A 16 latek z którym mama idzie na zakończenie roku szkolnego? U nas jedna kobieta z pracy specjalnie brała urlop by z nim pójść, ale siara
Gdy dziecko ma jakieś osiągnięcia to dyrektor serdecznie zaprasza na uroczystość zakończenia roku szkolnego, rodzice dostają listy gratulacyjne.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:32   #1906
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;86979708]Gdy dziecko ma jakieś osiągnięcia to dyrektor serdecznie zaprasza na uroczystość zakończenia roku szkolnego, rodzice dostają listy gratulacyjne.[/QUOTE]

Zgadza się, ale w tym przypadku nie było żadnych gratulacji. Jasne, że nie moja sprawa, ale ja bym się wstydziła gdyby mama szła ze mną.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:37   #1907
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
no ale to nie ubezpieczyciel powinien udowodnić, że ktoś palił?
No bo jak ja mam na przykład udowodnić, że ktoś nie pali? Pokazać zdjęcia z imprez bez papierosa?
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No on Ci pokaże czarne płuca i wyda opinię, że ubezpieczony był czynnym palaczem i choroba była wynikiem niedbania o swoje zdrowie. Jeśli się z opinią nie zgadzasz, to wtedy Ty musisz udowodnić, że tak nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeszcze dodam, ze firmy ubezpieczeniowe wspolpracuja z takimi specjalistami, rzeczoznawcami z wszelkich dziedzin i prawnikami, ktorzy wystawiaja tak slone rachunki, ze przecietnego prywatnego klienta, ktory chcialby sie sadzic o pare tysiecy odszkodowania, w zyciu nie byloby na nich stac i naprawde szanse na udowodnienie takich rzeczy sa praktycznie zerowe.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:39   #1908
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Jeszcze dodam, ze firmy ubezpieczeniowe wspolpracuja z takimi specjalistami, rzeczoznawcami z wszelkich dziedzin i prawnikami, ktorzy wystawiaja tak slone rachunki, ze przecietnego prywatnego klienta, ktory chcialby sie sadzic o pare tysiecy odszkodowania, w zyciu nie byloby na nich stac i naprawde szanse na udowodnienie takich rzeczy sa praktycznie zerowe.
Dokładnie tak, niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:47   #1909
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Okrutne, owszem. Ale niestety ten, kto wierzy w niezłą sumkę wypłaconą w razie czego chyba zapomina, że firmy ubezpieczeniowe raczej nie utrzymują się dzięki temu, że ubezpieczenia wypłacają. Oczywiście - część osób wypłatę uzyskuje, ale w temacie wypadków czy chorób pole do nadużyć jest ogromne. Nawet, jeśli wiedzie w nas pijany kierowca i umrzemy na miejscu, to nie wiem, czy jest choć jedna osoba, która absolutnie zawsze jedzie idealnie, nigdy nie popełniła żadnego błędu i zawsze dobiera styl jazdy do warunków pogodowych. Wystarczy 5km za dużo na liczniku albo brak światła czy czegokolwiek, żeby ubezpieczyciel uznał, że ubezpieczony umarł z własnej winy. Pracowałam chwilę dla firmy ubezpieczeniowej w dziale reklamacji - nie polskiej, ale obstawiam, że u nas nie jest lepiej. Rzuciłam to niemal od razu, bo takie wyzyskiwanie ludzi to nie na moje nerwy, ale od tamtej pory kwotę składki wolę odkładać niż zaufać jakiemuś ubezpieczycielowi, że w razie mojej śmierci komukolwiek wypłaci pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.
Ja jestem w trakcie odzyskiwania pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku samochodowego. Samochód - tu była akcja w sumie tylko z zastępczym dla mnie, w końcu nie wytrzymalam i wynajelam prawnika bo nie miałam siły walczyć o coś co mi się bezsprzecznie należało. Firma ubezpieczeniowa zupełnie inaczej rozmawia z kancelaria niż ze mną, ale cóż. W samochodzie miałam też cenne rzeczy które uległy zniszczeniu w trakcie wypadku, na chwilę obecną odzyskałam połowę kwoty.

My mamy ubezpieczenie kredytu hipotecznego - ale jak się dobrze wczyta to naprawdę śmierć musi być z określonych powodów żeby kredyt się splacil.
No nic, trzeba pracować

Co do mam pracujących lub nie - należę do tej pierwszej grupy. I nie rozumiem tylko jednego - gdzieś tu przewinęło mi się zdanie że jak mama pracuje to dom jest mniej ogarnięty.
Ale nigdzie nie widziałam zdania że jak tata pracuje to dom jest mniej ogarnięty. Przecież też może ogarnąć i ciepły obiad ugotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 09:49   #1910
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ano. Ojciec koleżanki ubezpieczył się na wypadek zachorowania na raka. Faktycznie zachorował. Co zrobiła firma ubezpieczeniowa? Odmówiła wypłaty odszkodowania, bo ich zdaniem wykonał w ciągu ostatnich 10 lat za mało badań, nie chodził do dietetyka, według ich opinii nie dbał o swoje zdrowie, więc ma raka na własne życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale szit

kurcze przeciez bada sie tam na rozne kobiece np., a jak nie masz innych objawow i Ci wyjdzie inny, to co tez odmówią
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:50   #1911
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Tak wiec podsumowujac - takie radosne "po co pracowac, skoro w razie w dostane odszkodowanie po mezu" to niestety naiwnosc i lekkomyslnosc.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:50   #1912
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Aż tak daleko moja wiedza nie sięga. Zawsze jest przeprowadzana sekcja zwłok, bo ubezpieczenie nie obejmuje śmierci samobójczej i myślę, że płuca czynnego palacza są inne niż płuca biednego palacza. Ale jeśli nie są - absolutnie szczerze życzę powodzenia w procesownaiu się z firmą ubezpieczeniową i udowadnianiu, że nieboszczyk nigdy nie zapalił ani jednego papierosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są inne. Od razu widać kto palił czynnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:52   #1913
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Są inne. Od razu widać kto palił czynnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze wiedzieć, dzięki Czyli nie trzeba się obawiać, ale czynnie tak jak pisałam palić nie radzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 09:57   #1914
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86979249]No i wraz wyszło, że kobieta, która chce zostać w domu jest osobą nieambitną i w domu zdziczeje z braku widoku innych ludzi xD

Serio słabo się to czyta... No, ale Wam nic do tego przecież

Padł jeszcze argument, że na co im emerytura... Zobaczcie ile wynosi emerytura po 40 latach pracy a ile po kilkunastu to się dowiecie po co takie 500+ do emerytury to by się większości ludzi należało, którzy pracowali nawet i 40lat.

Ja tam wcale miło nie wspominam, że siedziałam w świetlicy do 17:00 w szkole i tam był ciągły harmider, nie chciałabym też aby moje dziecko stołowało się obiadami za 3,60zł przez kilka lat na stołówce szkolnej i dopychało kanapkami. Pierwsze lata w szkole dziecko nie siedzi tam z musu 7h lekcyjnych a czasem są to 3-4h i to cały jego obowiązek szkolny. Jasne, można go zostawić w świetlicy na godzinę czy dwie żeby nabywał jakieś kontakty z rówieśnikami inne niż czas lekcyjny, ale ja pamiętam jak szłam do szkoły na 7:00 żeby wyjść z niej o 17:00. Uważam, że fajnie jakby dziecko mogło odpocząć od tego ciągłego jazgotu. Bo rodzic to sobie głównie w cichym biurze siedzi, nawet w sklepie na kasie jest ciszej niż w szkole na przerwie albo w świetlicy. Wolałabym, aby moje dziecko odrabiało lekcje w domu w ciszy i skupieniu a nie w świetlicy gdzie jest harmider - a tak jest, spora część dzieci odrabia lekcje w świetlicy, żeby później po szkole odpocząć.

Ale to mój idealny świat... Który jest wyśmiewany, bo przecież 7 letnie dziecko sobie poradzi i nie trzeba mu pieluszek już zmieniać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zdecyduj się. W poprzednim poście napisałaś, że nie jesteś ambitna i chętnie zostalabys kurą domową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:09   #1915
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z Toba bardzo, mam kolezanke, ktora twierdzi, ze jak urodzi dzieci, to przestanie pracowac az do momentu, kiedy dzieci sie wyprowadza z domu i pojda na studia, dla mnie to gruba przesada.
To pewnie juz nie wroci do tej pracy, chyba, ze jest na swojej dzialanosci i np. szyje

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86979249]No i wraz wyszło, że kobieta, która chce zostać w domu jest osobą nieambitną i w domu zdziczeje z braku widoku innych ludzi xD

Serio słabo się to czyta... No, ale Wam nic do tego przecież

Padł jeszcze argument, że na co im emerytura... Zobaczcie ile wynosi emerytura po 40 latach pracy a ile po kilkunastu to się dowiecie po co takie 500+ do emerytury to by się większości ludzi należało, którzy pracowali nawet i 40lat.

Ja tam wcale miło nie wspominam, że siedziałam w świetlicy do 17:00 w szkole i tam był ciągły harmider, nie chciałabym też aby moje dziecko stołowało się obiadami za 3,60zł przez kilka lat na stołówce szkolnej i dopychało kanapkami. Pierwsze lata w szkole dziecko nie siedzi tam z musu 7h lekcyjnych a czasem są to 3-4h i to cały jego obowiązek szkolny. Jasne, można go zostawić w świetlicy na godzinę czy dwie żeby nabywał jakieś kontakty z rówieśnikami inne niż czas lekcyjny, ale ja pamiętam jak szłam do szkoły na 7:00 żeby wyjść z niej o 17:00. Uważam, że fajnie jakby dziecko mogło odpocząć od tego ciągłego jazgotu. Bo rodzic to sobie głównie w cichym biurze siedzi, nawet w sklepie na kasie jest ciszej niż w szkole na przerwie albo w świetlicy. Wolałabym, aby moje dziecko odrabiało lekcje w domu w ciszy i skupieniu a nie w świetlicy gdzie jest harmider - a tak jest, spora część dzieci odrabia lekcje w świetlicy, żeby później po szkole odpocząć.

Ale to mój idealny świat... Który jest wyśmiewany, bo przecież 7 letnie dziecko sobie poradzi i nie trzeba mu pieluszek już zmieniać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
No, ale tez wyjezdzasz za bardzo, bo dzieci są rozne. I sa wlasnie takie co chca spedzac czas z rowiesnikami, a lekcje potem odrabiaja, w domu w ciszy, z rodzicem

Emerytura swoja droga, bedzie taka jak sobie wypracujemy , bo to zalezy od wysokosci skladek. Oczywiscie jak to wszystko bedzie do tej pory istnialo.

Moja mama tez cale zycie pracowala, poki nie zachorowala, ale ja tez przy niej duzo sie nauczylam, pomagalam, byla mozliwosc przyjscia do niej . W zyciu nie wyobrazam sobie siedziec tyle lat w domu, jak juz to bym musiala chociaz cos projektowac. Ale tylko dom, dzieci i nic, to nie dla mnie.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No ale nie wiem, czy Ty czytałaś nasze posty w ogóle? Powiedz mi, gdzie przeszkadza praca na część etatu w tym, żeby dziecko odrabiało te lekcje w domu? Kiedy dziecko jest w szkole i jest jeszcze małe można pracować na pół etatu. A starsze dziecko, powiedzmy 9 czy 10 lat (chociaż ja jako 7-latka wracałam sama do domu, ale chyba teraz już tak nie można) wróci do domu samo i nie musi siedzieć na świetlicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz 7 latka nie puszcza samego ze szkoly trzeba na busa odprowadzic, odebrac.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;86979265]mój ośmioletni bratanek wracał sam do domu, gdy akurat jego mama pracowała dłużej. więc drugoklasiści już chyba mogą.[/QUOTE]
Tak juz w 2 klasie mozna samemu.

Cytat:
Napisane przez Hazelka Pokaż wiadomość
Ja bym też nie szła w kierunku "jak kobieta idzie do pracy to nie ma w domu ciepłego obiadu i ogolnie jest mniej ogarniete". Moja matka pracowała normalnie na pełen etat, jak ojciec od nas odszedł to była wręcz jedyną osobą z domem, dwójką dzieci i psem na głowie. I jakos nie przypominam sobie sytuacji żebyśmy wracały do domu i nie czekał na nas obiad, w domu był syf czy coś. Z czasem sama zaczęłam zreszta gotować żeby odciazyć trochę matkę, ale ogólnie sama jak najbardziej dawała radę.
U nas tez mama sama to ogarniala, dwie corki, pies, czesto inne zwierzaki, praca i dawalysmy rade, zawsze bylo czysto, obiad i przede wszystkim poczucie bezpieczenstwa nam dawala

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja tam może byłam dziwnym dzieckiem, ale mi się wydaje, że dziecko szkolne nie potrzebuje już mamy non stop. Ja lubiłam wrócić po szkole do domu i mieć przez ten czas do przyjścia rodziców święty spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od zawsze lubie ciesz i spokoj, teraz tez tak mam , sama w domu
Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Kopnienta, nie wiem, co Cię dziwi. Ja wracałam sama busikiem a potem pieszo resztę trasy z podstawówki, od pierwszej klasy. Wsi spokojna, wsi wesoła ale tuptałam raźno. Sama. W zerówce miałam ten komfort, że odbierali mnie rodzice koleżanki, bo byłyśmy w jednej grupie.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Brawo za samodzielnosc, teraz to nie do pomyslenia, trzeba podwieźć

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że jeśli szkoła jest poza wsią, to dziecko ma zapewnionego busa spod domu do szkoły? Tak było za moich czasów i w przypadku dzieci mojej koleżanki to dalej tak funkcjonuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tylko przystankow jest tam na krzyz 3 i my akurat mamy kolo domu niedaleko, ale juz kolezanka corki jest dowozona na ten przystanek, czy tam inna dziewczyna tez widzialam.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
No w sumie, oni spuszczają swoją pieniądze w kiblu i potrafią w ten sposób przewalić dużo a ja przynajmniej mam coś trwałego i związanego ze sztuką na lata
Twoje pieniadze, wiec wydawaj na co chcesz. W sumie po to są, kochasz perfumy, to szalej z nimi i olej gadanie ludzkie

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To jest temat-rzeka. W skrócie ubezpieczyciel z reguły wypłaci Ci pieniądze tylko wtedy, jeśli nie było absolutnie ani jednego czynnika, przy wykluczeniu którego mogłoby do śmierci nie dojść. Alkohol, narkotyki, przejście na czerwonym świetle, nadmierna prędkość, a a nawet brak odblasków podczas poruszania się w ciemności bokiem drogi itd. mogą zostać za takie uznane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja tam wole opcje pieniedzy na leczenie, jak cos sie dzieje i po ptakach, to oddaja to co sie wplacilo osobie upoważnionej.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-07-10 o 10:52
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:27   #1916
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zdecyduj się. W poprzednim poście napisałaś, że nie jesteś ambitna i chętnie zostalabys kurą domową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To znaczy? Gdzie są jakieś niespójności? Dalej tak twierdzę, że to mój idealny świat, aby siedzieć w domu i być kurą domową
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:31   #1917
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86979982]To znaczy? Gdzie są jakieś niespójności? Dalej tak twierdzę, że to mój idealny świat, aby siedzieć w domu i być kurą domową [/QUOTE]Niespójność jest w tym, że napisałaś sama o sobie, że jesteś nieambitna i chcesz siedzieć w domu, a potem się oburzasz, że ktoś gdzieś nazywa kobiety siedzące w domu nieambitnymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:33   #1918
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

A ja chyba umarlabym z nudow w domu. Nienawidze sprzatania i tzw. dbania o dom.
Na szczescie jestem dogadana z TZ, ze w razie dziecka to pierwszy rok ja siedze w domu, a potem on
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:41   #1919
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Niespójność jest w tym, że napisałaś sama o sobie, że jesteś nieambitna i chcesz siedzieć w domu, a potem się oburzasz, że ktoś gdzieś nazywa kobiety siedzące w domu nieambitnymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałam, że wraz wyszło na to, że kobieta jak chce siedzieć w domu to jest nieambitna. Nigdzie nie napisałam, że nie jestem ambitna, choć wiele z Was tak pewnie myśli. Wyszło na to, że kobieta jak chce zostać w domu to zdziczeje bez ludzi i w ogóle już tylko ją czeka przytułek dla bezdomnych jakby nie było nic pomiędzy. No ja tak nie uważam, ale spoko.

I serio po tym co tu przeczytałam, to trochę się jednak nie dziwię 23-latce, która niedawno założyła wątek z takimi obawami, bo się naczyta pierdół w necie od "idealnych" wizażanek, co to nie trzeba zrobić, aby założyć rodzinę, jak trzeba żyć i się urabiać po łokcie żeby mieć i pracę i rodzinę i osobne mieszkanie w razie rozwodu. Też taka głupia jak ona byłam mając 23 lata i się przejmowałam takimi postami. Później przestałam brać do siebie takie posty idealnych wizażanek i stwierdziłam, że one za mnie życia nie przeżyją.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 10:44   #1920
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86980035]I serio po tym co tu przeczytałam, to trochę się jednak nie dziwię 23-latce, która niedawno założyła wątek z takimi obawami, bo się naczyta pierdół w necie od "idealnych" wizażanek, co to nie trzeba zrobić, aby założyć rodzinę, jak trzeba żyć i się urabiać po łokcie żeby mieć i pracę i rodzinę i osobne mieszkanie w razie rozwodu. Też taka głupia jak ona byłam mając 23 lata i się przejmowałam takimi postami. Później przestałam brać do siebie takie posty idealnych wizażanek i stwierdziłam, że one za mnie życia nie przeżyją.[/QUOTE]

Przeciez to ona sama tak twierdzila, a nie idealne wizazanki
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-01 13:05:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.