Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-27, 06:34   #1471
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Brak miesiączki, powiększony brzuch ,czy mam się martwić? ?

Cytat:
Napisane przez Anonim_2000 Pokaż wiadomość
Rozumiem ze nie mam się o co martwić ��
O ciążę nie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:10   #1472
Enemelek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny, może ktoś tu zaglada i mi odpowie co o tym sadzi, czekam na okres już ponad tydzień i go ani widu ani słuchu, jak zazwyczaj przed miesiączką pogarsza mi się stan cery to teraz nic, chodze zmęczona, bola mnie po kolei jak nie jeden jajnik to drugi, to kuje macica, zauwazylam też ze kiedy pije np. Jakiś sok to mam na języku dziwny posmak jak bym czuła cała chemie z napoju, często kręci mi się w głowie, powiększyły mi się piersi a przy skutkach zrobiły się ciemne obwódki. Nie wiem co o tym myśleć
Enemelek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:12   #1473
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Enemelek23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może ktoś tu zaglada i mi odpowie co o tym sadzi, czekam na okres już ponad tydzień i go ani widu ani słuchu, jak zazwyczaj przed miesiączką pogarsza mi się stan cery to teraz nic, chodze zmęczona, bola mnie po kolei jak nie jeden jajnik to drugi, to kuje macica, zauwazylam też ze kiedy pije np. Jakiś sok to mam na języku dziwny posmak jak bym czuła cała chemie z napoju, często kręci mi się w głowie, powiększyły mi się piersi a przy skutkach zrobiły się ciemne obwódki. Nie wiem co o tym myśleć
Przyczyn opóźnienia okresu może być wiele. Jedna z nich jest ciąża. Uprawiałaś seks bez zabezpieczeń?
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:21   #1474
Enemelek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Tak, aktualnie staram się o dziecko z mężem
Enemelek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:28   #1475
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Enemelek23 Pokaż wiadomość
Tak, aktualnie staram się o dziecko z mężem
To czemu po prostu nie zrobisz testu?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:40   #1476
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Enemelek23 Pokaż wiadomość
Tak, aktualnie staram się o dziecko z mężem
Więc zrób test
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 14:09   #1477
XxewelinaxX121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Enemelek23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może ktoś tu zaglada i mi odpowie co o tym sadzi, czekam na okres już ponad tydzień i go ani widu ani słuchu, jak zazwyczaj przed miesiączką pogarsza mi się stan cery to teraz nic, chodze zmęczona, bola mnie po kolei jak nie jeden jajnik to drugi, to kuje macica, zauwazylam też ze kiedy pije np. Jakiś sok to mam na języku dziwny posmak jak bym czuła cała chemie z napoju, często kręci mi się w głowie, powiększyły mi się piersi a przy skutkach zrobiły się ciemne obwódki. Nie wiem co o tym myśleć
Był stosunek, to może być i ciąża. Ale z Twojego opisu(objawów) wynika, że już troszkę w tej ciąży jesteś. Ciemne obwódki robią się dopiero ok 12-13 tygodnia ciąży. Rób test, a wszystkiego się dowiesz. Jeśli wyjdzie negatywny to też idź do ginekologa!
XxewelinaxX121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-27, 18:28   #1478
Joanna1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Ciąża, menopauza czy choroba?

Witam,
Kilka dni temu po przebudzeniu miałam nabrzmiałe i bolące piersi. Po wstaniu z łóżka przeszło po ok.20-30 min.
Dwa razy w nocy się upociłam się jak mysz.
@ spóźnia mi się dopiero 4 dni. Mam bóle podbrzusza jak przed @. Robiłam test ciążowy popołudniu około godziny 18tej po pracy. Wyszedł negatywny. Zastanawiam się czy sobie wmawiam problem czy źle zrobiłam testm czy może to już wczesna menopauza?
Mam 40 lat i zero dzieci.
Joanna1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 21:55   #1479
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ciąża, menopauza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez Joanna1101 Pokaż wiadomość
Witam,
Kilka dni temu po przebudzeniu miałam nabrzmiałe i bolące piersi. Po wstaniu z łóżka przeszło po ok.20-30 min.
Dwa razy w nocy się upociłam się jak mysz.
@ spóźnia mi się dopiero 4 dni. Mam bóle podbrzusza jak przed @. Robiłam test ciążowy popołudniu około godziny 18tej po pracy. Wyszedł negatywny. Zastanawiam się czy sobie wmawiam problem czy źle zrobiłam testm czy może to już wczesna menopauza?
Mam 40 lat i zero dzieci.
Za mało szczegółów. Współżyjesz? Zabezpieczasz się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 09:57   #1480
XxewelinaxX121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Ciąża, menopauza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez Joanna1101 Pokaż wiadomość
Witam,
Kilka dni temu po przebudzeniu miałam nabrzmiałe i bolące piersi. Po wstaniu z łóżka przeszło po ok.20-30 min.
Dwa razy w nocy się upociłam się jak mysz.
@ spóźnia mi się dopiero 4 dni. Mam bóle podbrzusza jak przed @. Robiłam test ciążowy popołudniu około godziny 18tej po pracy. Wyszedł negatywny. Zastanawiam się czy sobie wmawiam problem czy źle zrobiłam testm czy może to już wczesna menopauza?
Mam 40 lat i zero dzieci.
Polecam zrobić test ciążowy z porannego moczu. Możesz też dla świętego spokoju wykonać badanie z krwi na beta HCG. Takie badanie robisz o dowolnej godzinie w laboratorium, nie musisz być na czczo. Koszt badania ok. 20-30 zł.

Edytowane przez XxewelinaxX121
Czas edycji: 2018-03-28 o 11:46
XxewelinaxX121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 19:59   #1481
Anonim_2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3
Dot.: Brak miesiączki, powiększony brzuch ,czy mam się martwić? ?

Martwię się bo okresu nie ma nadal a brzuch jaki był taki jest
A ponoć występuje zjawisko okresu podczas ciąży
Ale od rozstania z chłopakiem dziela mnie 4 miesiączki i byly całkowicie normalne
Nwm co mam sądzic a boje się strasznie
Może to przez tą panikę o ciążę. ...najbardziej martwi mnie brzuch bo jest trochę większy troszkę pulsuje i czasem pobolewa w okolicy podbrzusza
Anonim_2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-28, 20:04   #1482
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki, powiększony brzuch ,czy mam się martwić? ?

Cytat:
Napisane przez Anonim_2000 Pokaż wiadomość
Martwię się bo okresu nie ma nadal a brzuch jaki był taki jest
A ponoć występuje zjawisko okresu podczas ciąży
Ale od rozstania z chłopakiem dziela mnie 4 miesiączki i byly całkowicie normalne
Nwm co mam sądzic a boje się strasznie
Może to przez tą panikę o ciążę. ...najbardziej martwi mnie brzuch bo jest trochę większy troszkę pulsuje i czasem pobolewa w okolicy podbrzusza
Jeśli okres spóźni się dwa tygodnie, idź do ginekologa.

W ciąży nie jesteś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 15:57   #1483
Enemelek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

7tydzień ciąży
Enemelek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 16:42   #1484
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Enemelek23 Pokaż wiadomość
7tydzień ciąży
Gratulacje
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 17:06   #1485
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
czy warto zorbic test ciazowy

mam problem...miesiaczka spoznia mi sie o kilka dni.
powinnam miec we wtorek, ale w poniedzialek bylam z kolei operowana (rekonstrukcja acl, z narkoza, bralam duzo roznych lekow, w zasadzie nadal biore).
mozliwosc zajscia w ciaze jest niska. zawsze sie zabezpieczam z partnerem (prezerwatywy), wiec naprawde musialabym miec mega pecha, zeby wpasc. ostatnio wspolzylismy w niedziele, ale to w sumie kilka dni przed okresem, wiec szansa jest jeszcze mniejsza. do "incydentu" musialo dojsc wczesniej, ale naprawde nie wiem kiedy.
nie wiem, czy mam jakies objawy. moge sobie wkrecac, bo juz troche fiksuje i mam wrazenie, ze mam wieksze piersi
zastanawiam sie, czy test z moczu ma juz sens
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 19:40   #1486
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: czy warto zorbic test ciazowy

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
mam problem...miesiaczka spoznia mi sie o kilka dni.
powinnam miec we wtorek, ale w poniedzialek bylam z kolei operowana (rekonstrukcja acl, z narkoza, bralam duzo roznych lekow, w zasadzie nadal biore).
mozliwosc zajscia w ciaze jest niska. zawsze sie zabezpieczam z partnerem (prezerwatywy), wiec naprawde musialabym miec mega pecha, zeby wpasc. ostatnio wspolzylismy w niedziele, ale to w sumie kilka dni przed okresem, wiec szansa jest jeszcze mniejsza. do "incydentu" musialo dojsc wczesniej, ale naprawde nie wiem kiedy.
nie wiem, czy mam jakies objawy. moge sobie wkrecac, bo juz troche fiksuje i mam wrazenie, ze mam wieksze piersi
zastanawiam sie, czy test z moczu ma juz sens
Nie ma sensu, skoro się zabezpieczasz. Miesiączka może się spóźniać przez stres i leki, które zażywasz. Jeśli miesiączka spóźni się dwa tygodnie, udaj się do ginekologa. Według mnie nie masz się czym martwić. Okres przyjdzie, tylko się wyluzuj .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 20:42   #1487
Gabusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 169
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam. Syn skończył właśnie 8 miesięcy. Nadal karmię go piersią (bardzo często). Nie było problemów z zajściem w ciążę. Od porodu miałam jedną miesiączkę. Kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia w czasie dni płodnych. Dziś mam 30 dzień cyklu, więc biorąc pod uwagę,że przed ciążą miałam cykle 28 dniowie, okres spóźnia się 2 dni. Za wcześnie by robić test , stąd moje pytanie: czy Waszym zadaniem mogę być w ciąży? Nie monitorowałam cyklu u ginekologa więc nie wiem czy był owulacyjny. Pozdrawiam. PS: przepraszam,za ewentualnie błędy, piszę z telefonu.
Gabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 21:01   #1488
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Gabusia Pokaż wiadomość
Witam. Syn skończył właśnie 8 miesięcy. Nadal karmię go piersią (bardzo często). Nie było problemów z zajściem w ciążę. Od porodu miałam jedną miesiączkę. Kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia w czasie dni płodnych. Dziś mam 30 dzień cyklu, więc biorąc pod uwagę,że przed ciążą miałam cykle 28 dniowie, okres spóźnia się 2 dni. Za wcześnie by robić test , stąd moje pytanie: czy Waszym zadaniem mogę być w ciąży? Nie monitorowałam cyklu u ginekologa więc nie wiem czy był owulacyjny. Pozdrawiam. PS: przepraszam,za ewentualnie błędy, piszę z telefonu.
Tak, jest szansa. Jeśli od stosunku minęły dwa tygodnie, zrób test sikany. Możesz też wykonać test z krwi 10 dni po stosunku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 21:24   #1489
Gabusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 169
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziękuję za odpowiedź. Test z krwi mogę zrobić dopiero we wtorek ( święta), natomiast test sikany przy pierwszej ciąży pokazał dwie kreski dopiero tydzień po spodziewanej miesiączce ( robiłam wcześniej 2) ,więc wstrzymam się do wtorku. Pozdrawiam
Gabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-30, 22:07   #1490
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Gabusia Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Test z krwi mogę zrobić dopiero we wtorek ( święta), natomiast test sikany przy pierwszej ciąży pokazał dwie kreski dopiero tydzień po spodziewanej miesiączce ( robiłam wcześniej 2) ,więc wstrzymam się do wtorku. Pozdrawiam
To musisz się uzbroić w cierpliwość na te parę dni . Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 06:28   #1491
Gabusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 169
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziękuję Zrobiłam test sikany i wyszedł negatywny. Poznaje mi poczekać.
Gabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 09:48   #1492
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Gabusia Pokaż wiadomość
Dziękuję Zrobiłam test sikany i wyszedł negatywny. Poznaje mi poczekać.
No niestety tak. Skoro wcześniej była jedna miesiączka tylko, to możesz mieć też nieregularne cykle na początku. Tak czy siak, powodzenia .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 04:38   #1493
asiuniaax
Beauty lover
 
Avatar asiuniaax
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 234
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć! Dziewczyny potrzebuje porady 😕 Mieszkam w UK i ktoś, kto również tj mieszka będzie wiedział o czym mówię... Z testów i beta wyszło, że jestem w ciąży, co mnie bardzo ucieszyło ❤ Mam jednak pewne wątpliwości... Wg beta jest to dopiero 4 tydzień, beta było robione 23.03, więc jeśli rzeczywiście to ciąża to beta powinno teraz wzrosnąć. Mam wiele objawów wskazujących na rosnącą fasolkę, ALE zaczęłam się zastanawiać i zamartwiac, bo z usg zrobione 22.03 nie wykazało nic, poza tym, że mam torbiel na jajniku o której wiedziałam... Przyjmuje sertralinew dawce 100mg raz dziennie, gdyż zmagam się z różnymi demonami. Wiem, że niektóre leki psychotropowe podnoszą poziom hormonów np progesteronu. Czy możliwe Jest, aby i test i badanie z krwi było błędne? I przede wszystkim- czy powinnam odstawić te leki? Boję się, że zacznę się bardzo źle czuć psychicznie 😔 Niny lekarz nie widzi przeciwwskazań, ale nie ufam mu w 100%... W Polsce będę dopiero w czerwcu, więc to trochę długo aby czekać z jakąkolwiek konsultacja u lekarza...
__________________
Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy.

Nie farbuję włosów od: marzec 2016
Nie prostuję włosów od: czerwiec 2016

https://www.youtube.com/channel/UC_e...yyVLLoVTMA8VQ/ Zapraszam !
asiuniaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 09:47   #1494
yhyh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 136
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez asiuniaax Pokaż wiadomość
Cześć! Dziewczyny potrzebuje porady 😕 Mieszkam w UK i ktoś, kto również tj mieszka będzie wiedział o czym mówię... Z testów i beta wyszło, że jestem w ciąży, co mnie bardzo ucieszyło ❤ Mam jednak pewne wątpliwości... Wg beta jest to dopiero 4 tydzień, beta było robione 23.03, więc jeśli rzeczywiście to ciąża to beta powinno teraz wzrosnąć. Mam wiele objawów wskazujących na rosnącą fasolkę, ALE zaczęłam się zastanawiać i zamartwiac, bo z usg zrobione 22.03 nie wykazało nic, poza tym, że mam torbiel na jajniku o której wiedziałam... Przyjmuje sertralinew dawce 100mg raz dziennie, gdyż zmagam się z różnymi demonami. Wiem, że niektóre leki psychotropowe podnoszą poziom hormonów np progesteronu. Czy możliwe Jest, aby i test i badanie z krwi było błędne? I przede wszystkim- czy powinnam odstawić te leki? Boję się, że zacznę się bardzo źle czuć psychicznie 😔 Niny lekarz nie widzi przeciwwskazań, ale nie ufam mu w 100%... W Polsce będę dopiero w czerwcu, więc to trochę długo aby czekać z jakąkolwiek konsultacja u lekarza...
Hej. Robiłam w swoim życiu wiele testów ciążowych, zarówno z moczu jak i z krwi. Z moczu może wyjść fałszywie pozytywny przy torbielach (zresztą powinno to być napisane w ulotce), ale z krwi jest pewny w 100% tak więc gratuluję Na usg jest zdecydowanie za wcześnie i miało prawo nic nie pokazać. Najlepiej do lekarza wybrać się ok. 6tyg od ost. miesiączki, chyba że coś Cię niepokoi. Co do leków, to niestety nie pomogę. Ale wydaję mi się, że nie powinno się brać takich we wczesnej ciąży. Jednak najlepiej skonsultować to z lekarzem (nawet kilkoma jeśli nie masz zaufania do jednego).
__________________
27.10.2012Na zawsze Razem

09.12.2013 Natalka

10.09.2015 Kinga
yhyh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 09:49   #1495
asiuniaax
Beauty lover
 
Avatar asiuniaax
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 234
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez yhyh Pokaż wiadomość
Hej. Robiłam w swoim życiu wiele testów ciążowych, zarówno z moczu jak i z krwi. Z moczu może wyjść fałszywie pozytywny przy torbielach (zresztą powinno to być napisane w ulotce), ale z krwi jest pewny w 100% tak więc gratuluję Na usg jest zdecydowanie za wcześnie i miało prawo nic nie pokazać. Najlepiej do lekarza wybrać się ok. 6tyg od ost. miesiączki, chyba że coś Cię niepokoi. Co do leków, to niestety nie pomogę. Ale wydaję mi się, że nie powinno się brać takich we wczesnej ciąży. Jednak najlepiej skonsultować to z lekarzem (nawet kilkoma jeśli nie masz zaufania do jednego).
Mam nadzieję, że to ciąża, bo już czuje się błogosławiona i po prostu przeszczesliwa , ale martwię się właśnie, że opieka w UK nie jest tak skrupulatna jak w PL, pół roku nie mogłam dostać się do gina, boję się, że teraz też jakieś moje skargi będą lekceważone

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy.

Nie farbuję włosów od: marzec 2016
Nie prostuję włosów od: czerwiec 2016

https://www.youtube.com/channel/UC_e...yyVLLoVTMA8VQ/ Zapraszam !
asiuniaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 10:30   #1496
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez asiuniaax Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to ciąża, bo już czuje się błogosławiona i po prostu przeszczesliwa , ale martwię się właśnie, że opieka w UK nie jest tak skrupulatna jak w PL, pół roku nie mogłam dostać się do gina, boję się, że teraz też jakieś moje skargi będą lekceważone

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
W Internecie jest napisane, że brak badań, które by mówiły, czy można brać te leki czy nie. Jest jedynie informacja, że w później ciąży należy sobie odpuścić. Najlepiej jeśli skonsultowałabyś to z jakimś psychiatrą (lub innym ginekologiem). Jeśli na stałe mieszkasz w UK, to fajnie by było znaleźć zaufanego lekarza. Skoro temu nie ufasz, to bez sensu do niego chodzić - do końca ciąży będziesz mieć wątpliwości.

Hm, może są ginekolodzy w Polsce, którzy prowadzą wizyty online? Taka wizyta mogłaby rozwiać Twoje wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 11:01   #1497
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez asiuniaax Pokaż wiadomość
Cześć! Dziewczyny potrzebuje porady 😕 Mieszkam w UK i ktoś, kto również tj mieszka będzie wiedział o czym mówię... Z testów i beta wyszło, że jestem w ciąży, co mnie bardzo ucieszyło ❤ Mam jednak pewne wątpliwości... Wg beta jest to dopiero 4 tydzień, beta było robione 23.03, więc jeśli rzeczywiście to ciąża to beta powinno teraz wzrosnąć. Mam wiele objawów wskazujących na rosnącą fasolkę, ALE zaczęłam się zastanawiać i zamartwiac, bo z usg zrobione 22.03 nie wykazało nic, poza tym, że mam torbiel na jajniku o której wiedziałam... Przyjmuje sertralinew dawce 100mg raz dziennie, gdyż zmagam się z różnymi demonami. Wiem, że niektóre leki psychotropowe podnoszą poziom hormonów np progesteronu. Czy możliwe Jest, aby i test i badanie z krwi było błędne? I przede wszystkim- czy powinnam odstawić te leki? Boję się, że zacznę się bardzo źle czuć psychicznie 😔 Niny lekarz nie widzi przeciwwskazań, ale nie ufam mu w 100%... W Polsce będę dopiero w czerwcu, więc to trochę długo aby czekać z jakąkolwiek konsultacja u lekarza...
Hej. Testy z krwi mogą wykryć ciążę już od 10 dni od stosunku, a testy z moczu od 14 dni od stosunku - przy regularnych cyklach te daty przypadają mniej więcej na termin spodziewanej miesiączki. Z kolei na USG ciążę można potwierdzić dopiero od 6 tygodnia ciąży (licząc od daty ostatniej miesiączki) czyli przy książkowych cyklach około 2 tygodnie po dacie spodziewanej miesiączki. Tak więc nie niepokój się tym, że w testach wyszło, że jesteś w ciąży, a w USG jeszcze nic nie było widać, po prostu jest za wcześnie.
Nie odstawiaj też leków na własną rękę. Jeżeli lekarz twierdzi, że możesz je przyjmować to spałabym spokojnie. Ewentualnie zasięgnęła opinii lekarza (domyślam się, że psychiatry), który Ci je przepisał.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 14:07   #1498
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Sertralina jest najbezpieczniejszym antydepresantem, jaki można brać będąc w ciąży. Absolutnie nie odstawiaj jej na własną rękę!
Jedynie pod koniec ciąży lekarz (uwzględniając stan psychiczny pacjenta) może zaproponować obniżenie dawki albo odstawienie leku, by dziecko nie miało zespołu odstawiennego.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 03:58   #1499
Enemelek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny pomocy coś doradzcie, pracuje w sklepie spożywczo-przemysłowym i oczywiście nie tylko stoję na kasie ale też muszę rozładowywać itp. Najgorsze jest przerzucanie palet z napojami, kontakt z mięsem na którego zapach automatycznie zrywa, pracuje z klientami, mam na 5;30 do pracy i ostatnio ciągle wymiotuje, nie wiem co mam robić jeszcze nie mowiłam pracodawcy o ciąży a do tego w ostatni czasie zachorowałam kaszel i ból gardła ciągle mi dokucza czy mogę iść na zwolnienie od rodzinnego ? Jestem w 7tygodniu ciąży
Enemelek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 07:38   #1500
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Enemelek, ja bym powiedziała o ciąży, nie możesz przecież dźwigać.

Na zwolnienie pewnie że możesz iść, jeśli lekarz uzna że powinnaś.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2018-04-03 o 07:39
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.