Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-02, 21:15   #4411
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A dołączę do was dziewczyny. Chciałabym się jeszcze tylko zapytać o coś. Dopiero zaczęłam brać tabletki. Okres dostałam po 5 rano. A 1 tabletkę wzięłam koło 16.30. I teraz już biorę cały czas o tej 16.30. Więc jest ok? Ta pierwsza tabletka mogła mieć trochę przesunięcia?

Edytowane przez RoxyFM
Czas edycji: 2015-12-02 o 21:22
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 21:27   #4412
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
A dołączę do was dziewczyny. Chciałabym się jeszcze tylko zapytać o coś. Dopiero zaczęłam brać tabletki. Okres dostałam po 5 rano. A 1 tabletkę wzięłam koło 16.30. I teraz już biorę cały czas o tej 16.30. Więc jest ok? Ta pierwsza tabletka mogła mieć trochę przesunięcia?
Tak, wszystko oke
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 04:37   #4413
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Prezerwatywy możesz odpuścić, jeśli postąpisz zgodnie z ulotką Czyli tak jak mówisz. Od razu mówię, że przy łączeniu opakowań mogą pojawić się plamienia lub krew i jest to normalne, więc spokojnie
Czyli mam sie nie bac ciazy mimo, ze to moje pierwsze opakowanie i mimo pelnego stosunku dzien przed zapomniana tabletka?
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 20:30   #4414
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Tak, wszystko oke
Dziękuję za odpowiedź.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-04, 22:43   #4415
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czesc Wam!
Nie wiem czy ktos bedzie mi stanie cos doradzic, ale bylam u mojej gine i chcialam zeby zmienila mi tabletki z pewnych powodow(biore Yasmin) i pytala czy probowalam kiedys jeszcze jakichs tabletek to powiedzialam, ze bralam Atywie ( Etynyloestradiol 0,03mg/ Dienogest - 2mg) i niestety mialam po niej tradzik i przepisala mi tabletki Qlaira (Estradiol - 2mg/Dienogest - 3mg)i zastanawia mnie ktora substancja czynna spowodowala u mnie ten tradzik, bo jezeli np dienogest to w tych nowych tabletkach tez on jest i nie wiem czy jest sens probowac w ogole, bo nie chce sie znowu meczyc z 'wysypem niespodzianek'. Rozumiem ze to w koncu lekarz, ale po tym jak powiedziala mi ze Midiana ktora bralam jako zamiennik Yasmin ze to nie jest zamiennik i ze ma inny sklad hormonow to troche zwatpilam...
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 00:14   #4416
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
Czesc Wam!
Nie wiem czy ktos bedzie mi stanie cos doradzic, ale bylam u mojej gine i chcialam zeby zmienila mi tabletki z pewnych powodow(biore Yasmin) i pytala czy probowalam kiedys jeszcze jakichs tabletek to powiedzialam, ze bralam Atywie ( Etynyloestradiol 0,03mg/ Dienogest - 2mg) i niestety mialam po niej tradzik i przepisala mi tabletki Qlaira (Estradiol - 2mg/Dienogest - 3mg)i zastanawia mnie ktora substancja czynna spowodowala u mnie ten tradzik, bo jezeli np dienogest to w tych nowych tabletkach tez on jest i nie wiem czy jest sens probowac w ogole, bo nie chce sie znowu meczyc z 'wysypem niespodzianek'. Rozumiem ze to w koncu lekarz, ale po tym jak powiedziala mi ze Midiana ktora bralam jako zamiennik Yasmin ze to nie jest zamiennik i ze ma inny sklad hormonow to troche zwatpilam...
Oczywiście, że jest sens próbować. Przecież organizm w różnych okresach nie musi tak sama zareagować, a w qlairze są różne fazy.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 18:30   #4417
Ldn_H
Przyczajenie
 
Avatar Ldn_H
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy zmiana pory przyjęcia tabletki o 1,5 godziny cokolwiek zmienia? Normalnie biorę tabletki o punkt 21:00, 3 dni temu zmuszona byłam wziąć ją szybciej, około 19:15, bo wiedziałam, że nie będę miała możliwości wziąć ją o normalnej godzinie. Kolejną tabletkę wzięłam o 19:30, kolejną o 19:45. Czy taka zmiana godziny o 15 minut robi jakąkolwiek zmianę? Chcę wrócić do stałej pory, o której dotąd brałam tabletki, czyli tę 21:00.
Ldn_H jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 18:52   #4418
lanabananaa
Banana Fana Fo!
 
Avatar lanabananaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 422
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ldn_H Pokaż wiadomość
Czy zmiana pory przyjęcia tabletki o 1,5 godziny cokolwiek zmienia? Normalnie biorę tabletki o punkt 21:00, 3 dni temu zmuszona byłam wziąć ją szybciej, około 19:15, bo wiedziałam, że nie będę miała możliwości wziąć ją o normalnej godzinie. Kolejną tabletkę wzięłam o 19:30, kolejną o 19:45. Czy taka zmiana godziny o 15 minut robi jakąkolwiek zmianę? Chcę wrócić do stałej pory, o której dotąd brałam tabletki, czyli tę 21:00.
Takie niewielkie zmiany na nic nie wpływają.
__________________
Zapuszczam włosy
lanabananaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 18:53   #4419
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ldn_H Pokaż wiadomość
Czy zmiana pory przyjęcia tabletki o 1,5 godziny cokolwiek zmienia? Normalnie biorę tabletki o punkt 21:00, 3 dni temu zmuszona byłam wziąć ją szybciej, około 19:15, bo wiedziałam, że nie będę miała możliwości wziąć ją o normalnej godzinie. Kolejną tabletkę wzięłam o 19:30, kolejną o 19:45. Czy taka zmiana godziny o 15 minut robi jakąkolwiek zmianę? Chcę wrócić do stałej pory, o której dotąd brałam tabletki, czyli tę 21:00.
Nie, byleby zachować 12h.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 19:20   #4420
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie bardziej teorytyczne.
Czytałam o przypadkach, kiedy antykoncepcja hormonalna po prostu nie działa na kobietę. Czy można to jakoś rozpoznać?

Wczoraj zaczęłam swoje pierwsze w życiu opakowanie. Kiedy mogę się spodziewać potencjalnych skutków ubocznych? Na razie widzę, że zatrzymał mi się okres (tzn. wczoraj dostałam a dzisiaj już prawie nie ma) co mnie akurat cieszy
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 19:47   #4421
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Mam pytanie bardziej teorytyczne.
Czytałam o przypadkach, kiedy antykoncepcja hormonalna po prostu nie działa na kobietę. Czy można to jakoś rozpoznać?

Wczoraj zaczęłam swoje pierwsze w życiu opakowanie. Kiedy mogę się spodziewać potencjalnych skutków ubocznych? Na razie widzę, że zatrzymał mi się okres (tzn. wczoraj dostałam a dzisiaj już prawie nie ma) co mnie akurat cieszy
Ciekawe przypadki, nie chcę wiedzieć gdzie o tym czytałaś Zasada jest taka, że jeśli bierzesz wszystko dobrze, sumiennie i o czasie, uważając na substancje, które wchodzą w interakcję-nie zajdziesz i nie próbuj sobie wmawiać, że jest inaczej.

Nie ma reguły kiedy możesz się spodziewać, ale tak szybciutko raczej nic Cię nie dopadnie Po prostu obserwuj swój organizm. Zazwyczaj krwawienie się zatrzymuje po wzięciu pierwszej tabletki, nie jesteś wyjątkiem
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 21:22   #4422
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie ma reguły kiedy możesz się spodziewać, ale tak szybciutko raczej nic Cię nie dopadnie Po prostu obserwuj swój organizm. Zazwyczaj krwawienie się zatrzymuje po wzięciu pierwszej tabletki, nie jesteś wyjątkiem
Czytałam, że zazwyczaj krwawienie się przedłuża do 2-3 tygodni. Mi to pasuje że tak krótko
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 21:59   #4423
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Może się wydłużyć, może się zatrzymać, różnie bywa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 12:58   #4424
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Prezerwatywy możesz odpuścić, jeśli postąpisz zgodnie z ulotką Czyli tak jak mówisz. Od razu mówię, że przy łączeniu opakowań mogą pojawić się plamienia lub krew i jest to normalne, więc spokojnie
Mam do Ciebie pytanie jeśli mogę.

Przyjęłam 14stą tabletkę z 19godzinnym opóźnieniem. Później już wszystkie normalnie. Jednak przy 13stej tabletce kochałam się bez zabezpieczenia. W dniach 18stej i 19 stej tabletki także nie zabezpieczałam się (planuję nie robić przerwy w opakowaniach) <facet nie kończył we mnie jeśli ma to jakieś znaczenie>. Ginekolog doradził mi zrobienie przerwy tuż po konsultacji gdy zapomniałam tej 14stej tabletki. Jednak w tej sytuacji muszę już zażyć oba opakowania bez przerwy?

Dodatkowo kiedy mogę dla uspokojenia zrobić test z krwii aby był wiarygodny w mojej sytuacji?
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:07   #4425
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zagubiona_ja_ Pokaż wiadomość
Mam do Ciebie pytanie jeśli mogę.

Przyjęłam 14stą tabletkę z 19godzinnym opóźnieniem. Później już wszystkie normalnie. Jednak przy 13stej tabletce kochałam się bez zabezpieczenia. W dniach 18stej i 19 stej tabletki także nie zabezpieczałam się (planuję nie robić przerwy w opakowaniach) <facet nie kończył we mnie jeśli ma to jakieś znaczenie>. Ginekolog doradził mi zrobienie przerwy tuż po konsultacji gdy zapomniałam tej 14stej tabletki. Jednak w tej sytuacji muszę już zażyć oba opakowania bez przerwy?

Dodatkowo kiedy mogę dla uspokojenia zrobić test z krwii aby był wiarygodny w mojej sytuacji?
Połącz opakowania dla pewności i własnego spokoju, mimo że ryzyko zerowe O testach zapomnij, szkoda pieniędzy
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 15:23   #4426
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Laski, bylam u mojego gine ostatnio jak chcialam zrobić badania a ona do mnie ze ona nie ma możliwości wypisania mi skierowania na badania krzepliwosci krwi bo tylko lekarz pierwszego kontaktu może
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 18:04   #4427
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Połącz opakowania dla pewności i własnego spokoju, mimo że ryzyko zerowe O testach zapomnij, szkoda pieniędzy
Ja już nic nie rozumiem. Zaczełam brać tabletki 19 listopada. A więc dzisiaj powinnam zażyć ostatnią ze starego blistra. A mi jej brakowało i już musiałam zażyć z nowego opakowania. Sama nie wiem czy zażyłam ich za dużo czy jak to pokręciłam bo liczę tysiąc razy i 21 dni od 19 listopada to dzisiaj wychodzi 21 dzień czyli ostatnia tabletka...
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:02   #4428
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Laski, bylam u mojego gine ostatnio jak chcialam zrobić badania a ona do mnie ze ona nie ma możliwości wypisania mi skierowania na badania krzepliwosci krwi bo tylko lekarz pierwszego kontaktu może
Hm, dziwne, ja od swojej gine dostałam od razu skierowanie na wszystkie potrzebne badania, w tym na krzepliwość. Może idź do innego

Dziewczyny, nie orientujecie się czy leki przeciwwirusowe typu Neosine, Groprinosin wpływają na skuteczność antykocepcji? Gdzieś znalazłam że przeciwwirusowe ogólnie mają a gdzie indziej, że Neosine nie ma. Zabezpieczać się dodatkowo przez jakiś czas od skończenia?
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 21:08   #4429
lanabananaa
Banana Fana Fo!
 
Avatar lanabananaa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 422
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Hm, dziwne, ja od swojej gine dostałam od razu skierowanie na wszystkie potrzebne badania, w tym na krzepliwość. Może idź do innego

Dziewczyny, nie orientujecie się czy leki przeciwwirusowe typu Neosine, Groprinosin wpływają na skuteczność antykocepcji? Gdzieś znalazłam że przeciwwirusowe ogólnie mają a gdzie indziej, że Neosine nie ma. Zabezpieczać się dodatkowo przez jakiś czas od skończenia?
Możesz sobie sprawdzić interakcje leków http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=doctor
__________________
Zapuszczam włosy
lanabananaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 23:51   #4430
letnieprzygody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, z ciekawości (nie, nie zrobiłam tak), a co by się stało, gdyby postąpiło się niezgodnie z ulotką i jeśli przyjęłoby się tabletkę z 3 tygodnia z większym niż 12-godzinnym opóźnieniem, a potem dokończyło blister, zrobiło przerwę i rozpoczęło nowe opakowanie? Antykoncepcja nie byłaby wtedy zachowana? Jeśli tak, jak długo nie byłaby zachowana, całe kolejne opakowanie?
letnieprzygody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-10, 00:29   #4431
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez letnieprzygody Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z ciekawości (nie, nie zrobiłam tak), a co by się stało, gdyby postąpiło się niezgodnie z ulotką i jeśli przyjęłoby się tabletkę z 3 tygodnia z większym niż 12-godzinnym opóźnieniem, a potem dokończyło blister, zrobiło przerwę i rozpoczęło nowe opakowanie? Antykoncepcja nie byłaby wtedy zachowana? Jeśli tak, jak długo nie byłaby zachowana, całe kolejne opakowanie?
Tak, antykoncepcja może zostać zaburzona. Bez powodu zalecenia są takie, a nie inne. Zawsze można przejść od razu do przerwy, bez łykania pominiętej tabletki i łączenia opakowań.
Zależy też od czasu spóźnienia Niewielkie ryzyko, ale zawsze.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 18:26   #4432
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy potrzymanie tabletki anty przez chwilę pod językiem wpływa na jej skuteczność?

Dzisiaj tak zrobiłam zanim znalazłam coś do popicia a był to niestety energetyk i zastanawiam się nad skutecznością...
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 19:22   #4433
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zagubiona_ja_ Pokaż wiadomość
Czy potrzymanie tabletki anty przez chwilę pod językiem wpływa na jej skuteczność?

Dzisiaj tak zrobiłam zanim znalazłam coś do popicia a był to niestety energetyk i zastanawiam się nad skutecznością...
Co? Hahaaha nie :-D nie wplywa. Nie schizuj.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-11, 20:28   #4434
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Co? Hahaaha nie :-D nie wplywa. Nie schizuj.
Proszę o tytuł schizatorki wątku
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 21:41   #4435
Esvea
Raczkowanie
 
Avatar Esvea
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 69
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Zostały mi 3 tabletki do końca opakowania i trafiłam w czwartek do szpitala, operacja itd. więc już nie przyjęłam tych ostatnich 3 pigułek. W międzyczasie miałam podawane jakieś antybiotyki, przeciwbólowe i inne - teraz pytanie: czy mogę potraktować to tak, że od pierwszego dnia w którym nie brałam tabletki zrobić 7 dni przerwy i zacząć kolejne opakowanie pomimo niedokończenia poprzedniego? Będzie ok?
__________________
karmelove ♥ / woof, woof!
Esvea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 22:12   #4436
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Esvea Pokaż wiadomość
Zostały mi 3 tabletki do końca opakowania i trafiłam w czwartek do szpitala, operacja itd. więc już nie przyjęłam tych ostatnich 3 pigułek. W międzyczasie miałam podawane jakieś antybiotyki, przeciwbólowe i inne - teraz pytanie: czy mogę potraktować to tak, że od pierwszego dnia w którym nie brałam tabletki zrobić 7 dni przerwy i zacząć kolejne opakowanie pomimo niedokończenia poprzedniego? Będzie ok?
Możesz, a nawet POWINNAŚ Nie musiałabyś się nawet zabezpieczać, jeśli zaczniesz kolejne opakowanie ósmego dnia przerwy, jak zwykle. No ale ze względu na antybiotyk dodatkowa ochrona wskazana
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 22:43   #4437
Esvea
Raczkowanie
 
Avatar Esvea
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 69
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Możesz, a nawet POWINNAŚ Nie musiałabyś się nawet zabezpieczać, jeśli zaczniesz kolejne opakowanie ósmego dnia przerwy, jak zwykle. No ale ze względu na antybiotyk dodatkowa ochrona wskazana
Rewelacyjnie Dzięki bardzo
__________________
karmelove ♥ / woof, woof!
Esvea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 13:52   #4438
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, czy podczas brania anty można przyjmować witaminę B w tabletkach? Nigdzie nie znalazłam żadnego info o tym.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-19, 17:06   #4439
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy podczas brania anty można przyjmować witaminę B w tabletkach? Nigdzie nie znalazłam żadnego info o tym.
Można
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 17:44   #4440
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, dla pewności zrobię tą betą.

30 listopada współżyłam rano a wieczorem zapomniałam zażyć 13 tabletki, którą zażyłam z opóźnieniem 19 godzin, opakowanie dokończyłam i zaczęłam drugie bez robienia przerwy. Nie zabezpieczałam się dodatkowo przez kolejny tydzień w trakcie, którego współżyłam. Po skończeniu pierwszego opakowania zorientowałam się, że brakuje mi jednej tabletki i skończyłam opakowanie dzień wcześniej czyli któregoś dnia musiałam zażyć dwie tabletki.

W dodatku od 12 dni utrzymują mi się plamienia, które mnie martwią. Dlatego planuję jutro zrobić betę. Czy będzie ona wiarygodna?
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.