Spirala GyneFix dla nieródek - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-16, 15:21   #331
vaniulla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Niestety muszę przełożyć założenie wkładki..

zrobiłam badania i się przeraziłam OB 45.. muszę najpierw znaleźć przyczynę
vaniulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 18:16   #332
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Mój lekarz powiedział, że teraz są też inne wkładki dopasowane wielkością dla nieródek (5 lat temu był mniejszy wybór) i nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy na Gynefix. Na ten moment ja różnicy żadnej nie widzę, czuję się tak samo. Zobaczymy po pierwszym okresie. Plamień też oczywiście nie mam żadnych ani bólu.

Zakładanie niestety to koszmar dla mnie, teraz też mnie potwornie bolało, więc to chyba nie zależy od rodzaju wkładki. Są lekarze, co stosują znieczulenie, mój niestety nie... Raz na 5 lat da się to przeżyć

Ja wróciłam do aktywności po 2 dniach, odczekałam tylko dlatego, że chciałam, żeby wszystko się "tam" wygoiło. Najlepiej założyć w piątek i wtedy w weekend sobie zrobić relaks
Luffka, a mogłabyś zdradzić jaką teraz masz spiralę?
Jestem nieródką i chciałabym spiralę miedzianą, bo hormony mnie już doprowadzają do szału i nie wiem właśnie, czy zdecydować się na wycieczkę po gynefix, bo nie mogę znaleźć lekarza w Krakowie, który zakłada, czy może właśnie jakąś inną.
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 18:31   #333
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez fullofjelly Pokaż wiadomość
Luffka, a mogłabyś zdradzić jaką teraz masz spiralę?
Jestem nieródką i chciałabym spiralę miedzianą, bo hormony mnie już doprowadzają do szału i nie wiem właśnie, czy zdecydować się na wycieczkę po gynefix, bo nie mogę znaleźć lekarza w Krakowie, który zakłada, czy może właśnie jakąś inną.
Mam teraz TT380 active mini... Na razie różnicy nie czuję żadnej.. No może tylko sznureczek w tej TT jest miększy niż w Gynefix bo tamten był sztywniejszy i czasem mężowi przeszkadzał, pomimo skrócenia.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 18:39   #334
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

A właśnie jak jest z tym sznurkiem, on rzeczywiście jest tak wyczuwalny? Czy nie sprawia to mężowi dyskomfortu? I nie boisz się np. używając tamponów, że jakoś się przyczepi i można wyciągnąć tą spiralę? (tak, wiem trochę schizy, ale jeszcze nigdy nie miałam spirali).
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:05   #335
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez fullofjelly Pokaż wiadomość
A właśnie jak jest z tym sznurkiem, on rzeczywiście jest tak wyczuwalny? Czy nie sprawia to mężowi dyskomfortu? I nie boisz się np. używając tamponów, że jakoś się przyczepi i można wyciągnąć tą spiralę? (tak, wiem trochę schizy, ale jeszcze nigdy nie miałam spirali).
Nie w każdym dniu cyklu jest tak samo wyczuwalny... Zresztą ja rzadko sprawdzałam, czasem mi tylko mąż wspominał, że go ukuło Tamponów używałam od kolejnego okresu, przez 5 lat nic się nie stało. Teraz też mam zamiar ich używać.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 16:54   #336
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cześć koleżankom

w temacie jestem nowa, przeczytałam cały wątek, więc mniej więcej wiem na co się szykować. Mam tylko problem ze znalezieniem lekarza, który by mi założył GyneFix czy jakąkolwiek inną niehormonalną wkładkę. Nie rodziłam-to stanowi przeszkodę. Dowiadywałam się już u trzech lekarzy(lux med) i wszyscy odmówili, proponując w zamian krążki. Nie chcę hormonów- brałam 8 lat tabletki, rok temu odstawiłam i dużo kosztowało mnie wyjście z nich, jestem zadowolona że jestem "czysta" i nie chcę do tego wracać.
Jestem bardzo zdeterminowana, żeby tą wkładkę sobie założyć, dzwoniłam już do Idealist i dowiadywałam się co i jak, ale ta cena mnie z lekka przeraża.
Czytam tutaj, że koleżanki z Warszawy mają jakiś lekarzy, którzy nie mieli nic przeciwko założeniu nieródce spirali, czy mogłabym Was prosić o namiary na nich? Byłabym dozgonnie wdzięczna!
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 08:54   #337
AgGl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cześć Dziewczyny, po półtora roku chcę już wyjąć wkładkę.

Czy na wyjęciu wkładki można się zdecydować u każdego lekarza ginekologa czy tylko u tych polecanych przez producenta? Czy jest to bolesne? (mnie zakładanie bardzo bolało)? I jaka cena, czy też tak duża jak zakładania? Opowiedzcie coś na ten temat, proszę.
AgGl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-13, 14:34   #338
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Wyjęcie to tylko takie delikatne ukłucie, trwa chwilkę. Ja wyjmowałam u zwykłego ginekologa, bo wyjęcie gynefixu to po prostu pociągnięcie za sznurek, tak samo jak w innych wkladkach. Płaciłam 100 zł.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 23:37   #339
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez AgGl Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, po półtora roku chcę już wyjąć wkładkę.

Czy na wyjęciu wkładki można się zdecydować u każdego lekarza ginekologa czy tylko u tych polecanych przez producenta? Czy jest to bolesne? (mnie zakładanie bardzo bolało)? I jaka cena, czy też tak duża jak zakładania? Opowiedzcie coś na ten temat, proszę.
Ja się ABSOLUTNIE nie zgadzam, że u każdego ginekologa. GyneFix "siedzi" na mięśniach macicy jak wieszak, trzeba go "odhaczyć" (jest do tego specjalne "narzędzie", lekarze szkoleni są zarówno z zakładania jak i zdejmowania tej konkretnej wkładki, który nie zakłada, nie wie jak zdjąć prawidłowo bez uszkodzenia jamy macicy czy mięśni).
Zakładanie bolało baaardzo zdejmowanie znacznie mniej. Nie każdy powinien to robić. Zależy od ginekologa, niektórzy nie naliczają sobie kosztów zdejmowanie, wliczone w koszt wizyty, dodatkowo myślę że max 100 zł.

Edytowane przez trzymajciemnie
Czas edycji: 2018-10-13 o 23:40
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 23:53   #340
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez trzymajciemnie Pokaż wiadomość
Ja się ABSOLUTNIE nie zgadzam, że u każdego ginekologa. GyneFix "siedzi" na mięśniach macicy jak wieszak, trzeba go "odhaczyć" (jest do tego specjalne "narzędzie", lekarze szkoleni są zarówno z zakładania jak i zdejmowania tej konkretnej wkładki, który nie zakłada, nie wie jak zdjąć prawidłowo bez uszkodzenia jamy macicy czy mięśni).
Zakładanie bolało baaardzo zdejmowanie znacznie mniej. Nie każdy powinien to robić. Zależy od ginekologa, niektórzy nie naliczają sobie kosztów zdejmowanie, wliczone w koszt wizyty, dodatkowo myślę że max 100 zł.
To nie jest kwestia tego, czy się zgadzasz czy nie. Wyciągnie wkładki to pociągnięcie za sznurek, przy czym u lekarza mamy do czynienia z człowiekiem wykształconym i doświadczonym w robieniu takich rzeczy. Wkładki domaciczne mają tak prymitywną budowę, że serio nie wymagają dodatkowych szkoleń, a "sprzęt" do ich wyjmowania znajdzie się nawet w prymitywnym gabinecie i nie jest to bynajmniej sprzęt "specjalny".
https://www.youtube.com/watch?v=LpCA4C37yr8 filmik poglądowy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 12:21   #341
lovebejbe
Przyczajenie
 
Avatar lovebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez majcik Pokaż wiadomość
Cześć koleżankom

w temacie jestem nowa, przeczytałam cały wątek, więc mniej więcej wiem na co się szykować. Mam tylko problem ze znalezieniem lekarza, który by mi założył GyneFix czy jakąkolwiek inną niehormonalną wkładkę. Nie rodziłam-to stanowi przeszkodę. Dowiadywałam się już u trzech lekarzy(lux med) i wszyscy odmówili, proponując w zamian krążki. Nie chcę hormonów- brałam 8 lat tabletki, rok temu odstawiłam i dużo kosztowało mnie wyjście z nich, jestem zadowolona że jestem "czysta" i nie chcę do tego wracać.
Jestem bardzo zdeterminowana, żeby tą wkładkę sobie założyć, dzwoniłam już do Idealist i dowiadywałam się co i jak, ale ta cena mnie z lekka przeraża.
Czytam tutaj, że koleżanki z Warszawy mają jakiś lekarzy, którzy nie mieli nic przeciwko założeniu nieródce spirali, czy mogłabym Was prosić o namiary na nich? Byłabym dozgonnie wdzięczna!



Hej ja zakładałam Gynefix u dr Marka Neuberga na Gocławiu i jestem zachwycona. Pan doktor znieczula tak, że nic nie boli. Cena jest wysoka ale rozłożono mi to na raty


pozdrawiam
lovebejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-20, 13:10   #342
czarna815
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cześć Dziewczyny, zakladalam spirale gynefix w Warszawie drugiego dnia cyklu, 21-go dnia cyklu, po stosunku zaczęło się krwawienie, co prawda nieznaczne, ale jednak, utrzymuje się do tej pory, czyli już prawie tydzień. Słyszałam, ze pierwsze trzy cykle mogą być różne, jeśli chodzi o krwawienia i plamienia, ale zastanawiam się czy wkladka podczas stosunku się nie przesunela... Czy któraś z Was miała podobne objawy? Do lekarza nie mogę się dodzwonić jak na razie, nie towarzyszył mi ból podczas stosunku ani po nim, więc już sama nie wiem.
czarna815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 17:07   #343
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Dziewczyny czy któraś zakładała jakąkolwiek wkładkę miedzianą w Krakowie? Możecie polecić jakiegoś lekarza?
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 09:36   #344
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez czarna815 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, zakladalam spirale gynefix w Warszawie drugiego dnia cyklu, 21-go dnia cyklu, po stosunku zaczęło się krwawienie, co prawda nieznaczne, ale jednak, utrzymuje się do tej pory, czyli już prawie tydzień. Słyszałam, ze pierwsze trzy cykle mogą być różne, jeśli chodzi o krwawienia i plamienia, ale zastanawiam się czy wkladka podczas stosunku się nie przesunela... Czy któraś z Was miała podobne objawy? Do lekarza nie mogę się dodzwonić jak na razie, nie towarzyszył mi ból podczas stosunku ani po nim, więc już sama nie wiem.
Pierwsze trzy cykle u mnie były dłuższe i obfitsze.Potem się unormowało.Może tego 21 dnia po prostu dostałaś wcześniej okres?Ja tak miałam,każdy kolejny był już w terminie.Jak nie masz jakiegoś bólu,obfitych krwawień lub gorączki to przeczekaj bo to normalne.I tak pójdziesz po ok miesiącu na usg to zobaczysz czy wkładka siedzi.
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-24, 00:15   #345
czarna815
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Dzięki za odpowiedź Byłam na wizycie i okazało się że wszystko w porządku. Wkładka siedzi elegancko. Dostałam leki na krwawienie. Mam nadzieję że to je przystopuje. Chciałabym żeby to już się jakoś unormowalo i żebym się nie musiała już tym martwić, bo jak na razie to więcej problemów niż korzyści. No, ale może się jakoś ułoży. Czy któraś z Was może słyszała jak jest z tą wkładka w UK? Czy tam też ją zakładają i są lekarze obeznani w temacie, bo za miesiąc wylatuje do Anglii i lepiej jakbym miała tam możliwość np. wyjecia wkładki w razie problemow
czarna815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-24, 10:57   #346
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez majcik Pokaż wiadomość
Cześć koleżankom

w temacie jestem nowa, przeczytałam cały wątek, więc mniej więcej wiem na co się szykować. Mam tylko problem ze znalezieniem lekarza, który by mi założył GyneFix czy jakąkolwiek inną niehormonalną wkładkę. Nie rodziłam-to stanowi przeszkodę. Dowiadywałam się już u trzech lekarzy(lux med) i wszyscy odmówili, proponując w zamian krążki. Nie chcę hormonów- brałam 8 lat tabletki, rok temu odstawiłam i dużo kosztowało mnie wyjście z nich, jestem zadowolona że jestem "czysta" i nie chcę do tego wracać.
Jestem bardzo zdeterminowana, żeby tą wkładkę sobie założyć, dzwoniłam już do Idealist i dowiadywałam się co i jak, ale ta cena mnie z lekka przeraża.
Czytam tutaj, że koleżanki z Warszawy mają jakiś lekarzy, którzy nie mieli nic przeciwko założeniu nieródce spirali, czy mogłabym Was prosić o namiary na nich? Byłabym dozgonnie wdzięczna!
Mi zakładał Marek Neuberg z kliniki Invicta (Warszawa). Napisałam do niego maila, że chce założyć Gynefix i pokierował mnie, zapisałam się na NFZ więc koszty jakie poniosłam to tylko koszty wkładki. Jestem bardzo zadowolona Minęło już 1,5 roku i jest naprawdę SUPER!
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 11:26   #347
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Bardzo dziękuję za cynk. A jaką masz wkładkę?
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 12:52   #348
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez czarna815 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Byłam na wizycie i okazało się że wszystko w porządku. Wkładka siedzi elegancko. Dostałam leki na krwawienie. Mam nadzieję że to je przystopuje. Chciałabym żeby to już się jakoś unormowalo i żebym się nie musiała już tym martwić, bo jak na razie to więcej problemów niż korzyści. No, ale może się jakoś ułoży. Czy któraś z Was może słyszała jak jest z tą wkładka w UK? Czy tam też ją zakładają i są lekarze obeznani w temacie, bo za miesiąc wylatuje do Anglii i lepiej jakbym miała tam możliwość np. wyjecia wkładki w razie problemow
Znają i zakładają ale oczywiście nie każdy lekarz jest przeszkolony ale lepiej iść do kogoś z doświadczeniem z Gynefix.Wpisz nazwe miasta gdzie będziesz to może Ci pokaże jakieś wyniki kto najbliżej zakłada

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez trzymajciemnie Pokaż wiadomość
Mi zakładał Marek Neuberg z kliniki Invicta (Warszawa). Napisałam do niego maila, że chce założyć Gynefix i pokierował mnie, zapisałam się na NFZ więc koszty jakie poniosłam to tylko koszty wkładki. Jestem bardzo zadowolona Minęło już 1,5 roku i jest naprawdę SUPER!
Pierwsze słyszę,żeby zakładali Gynefix na NFZ.Ale oczywiście to dobra wiadomość
Możesz zdradzić ile w takim razie Cię to wyniosło?Czy to znaczy,że nic kompletnie nie płaciłaś za założenie?
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 18:47   #349
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez dakota35 Pokaż wiadomość
Znają i zakładają ale oczywiście nie każdy lekarz jest przeszkolony ale lepiej iść do kogoś z doświadczeniem z Gynefix.Wpisz nazwe miasta gdzie będziesz to może Ci pokaże jakieś wyniki kto najbliżej zakłada

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------


Pierwsze słyszę,żeby zakładali Gynefix na NFZ.Ale oczywiście to dobra wiadomość
Możesz zdradzić ile w takim razie Cię to wyniosło?Czy to znaczy,że nic kompletnie nie płaciłaś za założenie?
Wizyta NFZ, koszt wkładki z założeniem 1200- 1400 zł nie pamiętam dokładnie. Nie płaciłam za wizytę. Za założenie zapłaciłam j/w, być może w cenie było założenie, nie rozkminiałam

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85987989]To nie jest kwestia tego, czy się zgadzasz czy nie. Wyciągnie wkładki to pociągnięcie za sznurek, przy czym u lekarza mamy do czynienia z człowiekiem wykształconym i doświadczonym w robieniu takich rzeczy. Wkładki domaciczne mają tak prymitywną budowę, że serio nie wymagają dodatkowych szkoleń, a "sprzęt" do ich wyjmowania znajdzie się nawet w prymitywnym gabinecie i nie jest to bynajmniej sprzęt "specjalny".
https://www.youtube.com/watch?v=LpCA4C37yr8 filmik poglądowy.[/QUOTE]

Wyciąganie wkładki innej niż Gynefix- tak. Wyciąganie wkładki Gynefix- nie. Jeżeli wyciągniesz Gynefix pociągając za sznurek możesz uszkodzić nie tylko mięśnie macicy jak i niechcący przyczynić się do jej perforacji. I to nie jest kwestia mojego zgadzania się czy nie, tylko bezpieczeństwa zabiegu- akurat w przypadku tej wkładki której wątek dotyczy.
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-27, 09:10   #350
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

[QUOTE=trzymajciemnie;8604 4156]Wizyta NFZ, koszt wkładki z założeniem 1200- 1400 zł nie pamiętam dokładnie. Nie płaciłam za wizytę. Za założenie zapłaciłam j/w, być może w cenie było założenie, nie rozkminiałam [COLOR="Silver"]

Aha spoko.Rozumiem ale to znaczy,że zapłacilaś normalnie wkładka+założenie prywatnie to też koszt ok.1300zł(np w Idealist).Bo już myślałam,że może można nabyć wkładkę samemu i iść na NFZ i założyć powiedzmy za te 300złAle jednak nie.
Ja zakładałam w Niemczech płaciłam 300euro już za wszystko więc podobnie wychodzi.
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 15:38   #351
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

[/COLOR]

Wyciąganie wkładki innej niż Gynefix- tak. Wyciąganie wkładki Gynefix- nie. Jeżeli wyciągniesz Gynefix pociągając za sznurek możesz uszkodzić nie tylko mięśnie macicy jak i niechcący przyczynić się do jej perforacji. I to nie jest kwestia mojego zgadzania się czy nie, tylko bezpieczeństwa zabiegu- akurat w przypadku tej wkładki której wątek dotyczy.[/QUOTE]

Miałam wyciąganą 2 miesiące temu. Wyjęcie to pociągnięcie za sznurek... Przebić macicę to można podczas zakładania a nie zdejmowania. Jak według Ciebie ma wyglądać wyciąganie?? Operacyjne??
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 19:47   #352
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

W Idealist dochodziły koszty wizyt, wkładka 2 lata temu to był koszt 2200 zł z wizytami, u dr. Neuberga tylko założenie 1200-1400 (nie pamiętam już teraz dokładnie ).

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Wyciąganie wkładki innej niż Gynefix- tak. Wyciąganie wkładki Gynefix- nie. Jeżeli wyciągniesz Gynefix pociągając za sznurek możesz uszkodzić nie tylko mięśnie macicy jak i niechcący przyczynić się do jej perforacji. I to nie jest kwestia mojego zgadzania się czy nie, tylko bezpieczeństwa zabiegu- akurat w przypadku tej wkładki której wątek dotyczy.
Miałam wyciąganą 2 miesiące temu. Wyjęcie to pociągnięcie za sznurek... Przebić macicę to można podczas zakładania a nie zdejmowania. Jak według Ciebie ma wyglądać wyciąganie?? Operacyjne??[/QUOTE]

luffka nie bądź trollem, błagam.

Widzę już, że frustracja w Tobie narasta, zupełnie niepotrzebnie (operacyjnie? serio? gdzie to zasugerowałam? ).

Ja nie chce udowodnić, że jestem mądrzejsza niż jestem

Do zakładania jak i wyciągania Gynefixa służy określony "sprzęt", Gynefix jest jak wieszak, więc może sobie pociągnąć i ok, jak wyszła- super! Mój gin twierdzi, że tak się Gynefixy wyciągać nie powinno.
Nie bez powodu zarówno do zakładania jak i wyciągania wkładki Gynefix trzeba odbyć szkolenie certyfikowane.

To trochę tak- jestem chirurgiem, wycinam różne organy czy zmiany. Nerki, kawałki wątroby, jelita, torbiele, polipy. Ale to, że jestem chirurgiem nie znaczy że jestem w stanie wyciąć komuś guza mózgu. Do tego potrzebna jest dodatkowa specjalizacja. Teoretycznie wiem jak go wyciąć, bo przecież jestem chirurgiem! ale no... bez przesady, nie podejmę się takiego ryzyka podobnie jak Gin który nie był na szkoleniu z zakładania/wyjmowania Gynefixa, nie powinien się za to zabierać, ale to już kwestia może niekoniecznie przeceniania swoich umiejętności jak po prostu etyki, ale jak widać, każdy ma swoją.
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 19:56   #353
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Trolem nie jestem i proszę tak o mnie nie pisać bo sobie tego nie życzę. Nie mam zamiaru wchodzić w polemikę. Zdejmowalam 2 miesiące temu i wiem jak to wygląda. To, że jakiś ginekolog nadciąga na dodatkowe koszty to już nie moja sprawa. Pozdrawiam.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 07:50   #354
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Trzymajcie mnie-to bardzo drogo liczą w Idealist.Nie myslałam,że aż tyle.To już wiem,że lepiej jednak zakłądać w De.
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 06:52   #355
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez dakota35 Pokaż wiadomość
Trzymajcie mnie-to bardzo drogo liczą w Idealist.Nie myslałam,że aż tyle.To już wiem,że lepiej jednak zakłądać w De.
Wg. mnie warto zapłacić- Dr. Neuberg jest certyfikowanym instruktorem Gynefixa i uczy innych lekarzy go zakładać/wyjmować. Nie ryzykowałabym z kimś, kto tego wcześniej nie robił. Po prostu wolę mieć☠pewność, że lekarz wie co robi. System jest na tyle specyficzny,☠że nieumiejętne obchodzenie się może się skończyć różnie. Dla mnie zdrowie było priorytetemi i chciałam maksymalnie zniwelować ryzyko złego zamocowania czy ewentualnych probemów z gojeniem, które mogłyby z tego wyniknąć.
Wkładka była założona pod znieczuleniem i sam zastrzyk bolał najbardziej- tak więc w skali bólu daję☠jakieś 1/10. Walnięcie się w palec u nogi boli bardziej Pierwszego i drugiego dnia lekkie skurcze (ale tak po 4-6 dziennie i to przez kilka sekund). Lekkie plamienie przez 3-4 dni i od tego czasu wszystko elegancko.
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 19:22   #356
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Dziewczyny, czy któraś z was miała może do czynienia z wkładką miedzianą IUB. To są wkładki, które mają takie malutkie kuleczki na sznurku, który układa się w kulkę po założeniu.
Własnie ginekolog mi taką poleciła i się zastanawiam.
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 18:53   #357
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez fullofjelly Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was miała może do czynienia z wkładką miedzianą IUB. To są wkładki, które mają takie malutkie kuleczki na sznurku, który układa się w kulkę po założeniu.
Własnie ginekolog mi taką poleciła i się zastanawiam.
Ostatnio sporo o niej piszemy na wątku ogólnym o spiralach, poczytaj sobie, sama IUB założyłam tydzień temu.
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:12   #358
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez Titina1 Pokaż wiadomość
Ostatnio sporo o niej piszemy na wątku ogólnym o spiralach, poczytaj sobie, sama IUB założyłam tydzień temu.

Potwierdzam, też ją mam, dyskusja trwa na ogólnym
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 11:53   #359
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Hej dziewczyny,



Ja właśnie jestem po wyjęciu Gynefix. Dosłownie pół godziny temu.

Trafiłam z ostrym bólem podbrzusza na sor ginekologiczny, do szpitala Brodnowskiego. Podejrzewano przesunięcie Gynefix ale lekarze dyżurujący nie byłi w stanie jej wyjąć, stwierdzono że nie mają takich narzędzi.

W Sieradzu u lekarza który mi ją zakładał, wyjęcie trwało chwilę i robił to specjalnymi szczypcami. Przesunięcie wkładki wyszło widocznie dopiero w histeroskopii...



W każdym razie, skoro Gynefix nie wypada ani się nie przesuwa, poznajcie mnie! Wyjątek od reguły



I tak właśnie wygląda moje życie 😎🤯☠️

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Bo żeby tego było mało... Mój ginekolog od Gynefixa pracuje na co dzień w Sieradzu stąd ta 200 km wycieczka.



3 miesiące przerwy i można pomyśleć o kolejnej. Ale czy Gynefix? @luffka czy Ty miałaś najpierw Gynefix a potem jakaś inna? Różnica jakaś jest?
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 12:00   #360
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Miałam Gynefix A teraz mam TT 380 activr mini czy jakoś tak. Różnicy nie widzę! A cena o wiele niższa... zawsze możesz spróbować, w końcu to zupełnie inny kształt.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-09 22:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.