Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 19:38   #4021
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja właśnie też nie wiem, na jakiej zasadzie dyrektor ocenia nauczyciela i właśnie tego jestem ciekawa. Ale skoro ta ocena decyduje o awansie, to czemu nie mogłaby decydować też o podwyżce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie jestem pewna, czy dobrze Cię rozumiem. Masz na myśli hipotetyczną sytuację, że np. nauczyciel chce dostać podwyżkę, składa wniosek, dyrektor ocenia, czy się należy, i po uzyskaniu pozytywnej oceny nauczyciel podwyżkę dostaje, ale nie wiąże się to z awansem?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:41   #4022
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Nie, nie jest. Ja staram się nie interpretować zbytnio cudzych wypowiedzi, chyba że celowo autor pozostawił pole do interpretacji. Jak ktoś jest mało precyzyjny, to co ja poradzę.

Myślisz, że nie wiem, że na świecie jest trochę więcej ludzi, niż tylko ci, których opinię słyszałam?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:43   #4023
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, czy dobrze Cię rozumiem. Masz na myśli hipotetyczną sytuację, że np. nauczyciel chce dostać podwyżkę, składa wniosek, dyrektor ocenia, czy się należy, i po uzyskaniu pozytywnej oceny nauczyciel podwyżkę dostaje, ale nie wiąże się to z awansem?
To było w nawiązaniu do systemu, jaki jest w firmach prywatnych, czyli że kierownictwo decyduje o tym, czy dostaniesz podwyżkę. Z tego co pamiętam padły wtedy odpowiedzi, że nauczyciela nie dałoby się wiarygodnie ocenić, podczas gdy jest on oceniany celem uzyskania awansu. Żeby nie było - wcale nie będę się tego domagać, to była czysta ciekawość.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:46   #4024
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237345]Myślisz, że nie wiem, że na świecie jest trochę więcej ludzi, niż tylko ci, których opinię słyszałam?[/QUOTE]


Nie siedzę Ci w głowie przecież.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To było w nawiązaniu do systemu, jaki jest w firmach prywatnych, czyli że kierownictwo decyduje o tym, czy dostaniesz podwyżkę. Z tego co pamiętam padły wtedy odpowiedzi, że nauczyciela nie dałoby się wiarygodnie ocenić, podczas gdy jest on oceniany celem uzyskania awansu. Żeby nie było - wcale nie będę się tego domagać, to była czysta ciekawość.

rozumiem. musiałabym przeczytać tamtą dyskusję, by móc się sensownie odnieść ;p
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 19:57   #4025
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87237282]Zmniejszenie liczebności klas.
Pracowałam w klasie prawie 30 osobowej, następnego roku miałam 14 dzieci - matko, tego się porównać nawet nie da. Nie ma opcji indywidualizacji pracy z dziećmi przy 30tce.

Przeznaczenie na zajęcia terapeutyczne tyle godzin, ile faktycznie potrzeba. Teraz mi pedagog mówi, że na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne może wziąć zgodnie z prawem 5 osób max (faktycznie tak jest), na klasę ma przeznaczoną godzinę tygodniowo - czyli drugie tyle nie ma zajęć, chociaż ich potrzebuje.

Subwencja oświatowa na dzieci niepełnosprawne rozdzielana w szkole, a nie na miasto/gminę.
Jeśli mam w klasie dziecko z autyzmem, z ZA, z niepełnosprawnością sprzężoną - to na KAŻDE z tych dzieci rząd daje ponad 50 tysięczy (na pomoce dydaktyczne dla nich dopasowane, na pedagoga specjalnego, na zajęcia rewalidacyjne...). Niestety, te pieniądze wg przepisów dawane są organowi prowadzącemu, a nie konkretnej szkole z tymi uczniami. I OP rozdziela. Rozdziela z reguły tak, żeby dać jak najmniej, a jak najwięcej zatrzymać.

To tak na szybko.





Obecnie tego nie wie sam dyrektor, i to nie jest złośliwe.
Rok temu była długaśna lista (koło 250 punktów) do zaliczenia - najwyższą ocenę dostawał nauczyciel z maximum oczywiście.
Po czym pis szybciutko się z tego wycofał, bo to było nierealne.
Okazało się, że jednak jeden nauczyciel nie może być jednocześnie w samorządzie uczniowskim, być pedagogiem specjalnym, mieć osiągnięcia olimpijczyków i sprawdzać egzaminy gimnazjalne
Były punkty, które wzajemnie się wykluczały.
Zniesiono, i nie bardzo wiadomo co teraz.

Natomiast jeśli nauczyciel nie zaliczy egzaminu państwowego na stopień n-la kontraktowego lub mianowanego, ma opcję przedłużenia stażu o rok, a potem wypad. I małe szanse na zatrudnienie, bo to jest w papierach jednak.

-------
O samym awansie nie tylko ocena dyrektora decyduje. Najłatwiej uwalić na egzaminie na mianowanego, tam trzeba mieć naprawdę wielką wiedzę z zakresu wszystkiego, co związane ze szkołą, w tym bardzo szeroką z prawa.
Najgorszy egzamin w życiu dla mnie. Na dyplomowanie to niemal ze śpiewem na ustach szłam [/QUOTE]Przeludnienie klas to jest niestety problem od dawien dawna. Ja miałam w klasie 35 osób - istna tragedia. Samo sprawdzenie listy trwało ładnych parę minut, a co dopiero sama lekcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 20:17   #4026
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Przeludnienie klas to jest niestety problem od dawien dawna. Ja miałam w klasie 35 osób - istna tragedia. Samo sprawdzenie listy trwało ładnych parę minut, a co dopiero sama lekcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eeee, jaki to problem ze sprawdzeniem listy w takiej klasie? U mnie szybko się nauczyli być cicho. Kilka razy zaznaczyłem ze delikwenta nie było, bo nie usłyszałem odpowiedzi. Nie wchodzi się w dyskusje ze smarkaczami.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 22:55   #4027
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Nie siedzę Ci w głowie przecież.

Już nie bądź śmieszna
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 07:59   #4028
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87237886]Już nie bądź śmieszna [/QUOTE]


ale ja bardzo lubię sobie śmiechować
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 08:12   #4029
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Trafiłem dziś jadąc do biura na mała wzmiankę w Finansach na WP o tym, ze jakieś miasto nie zapłaciło nauczycielom za listopad:
https://www.google.pl/amp/s/finanse....82945a%3famp=1

Zaciekawiło mnie to. Poszukałem informacji. Otóż jak zawsze blogi nauczycielskie już obarczyły wina rząd i ze lada moment to samo będzie w Wawie, Poznaniu, w całej Polsce.

Poszukałem w google więcej na ten temat i odnośnie samego miasteczka. Otóż jest tam 5 szkół podstawowych, a w każdej po 8 klas: od 1 do 8. Nie wiem czy są rownolegle oddziały. Na wiki dowiedziałem się ze są tam jeszcze dwie szkoły średnie. I to wszystko w miejscowości mającej trochę ponad 6,5 tys mieszkańców.
Obłęd - pomyślałem. Moje osiedle przecież ma więcej mieszkańców, a szkoły nie ma żadnej.

Co więcej, jest tam 119 nauczycieli, i to tylko w samych podstawówkach. Nie ma informacji o pozostałym personelu.
A ile dzieci kształci się w tych 5 szkołach podstawowych? 451.
Wychodzi na to, ze na jednego nauczyciela w tym mieście przypada mniej niż 4 uczniów!
Kolejny obłęd!

A podobno miało tak bardzo brakować nauczycieli. A wychodzi coś zupełnie innego. Przerost zatrudniania nauczycieli, tworzenia im sztucznie całych szkół byle by tylko doić kasę. Nic dziwnego ze miasto nie wydoilo z pensjami mając tak ogromny przerost zatrudnienia belfrów. Bo przecież nauczyciela zwolnić nie można.
A to tylko podstawówki. Bo na Wikipedii można przeczytać o jeszcze dwóch szkołach średnich. Absurd i patologia.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Robiąc prosty rachunek i zakładając ze w tych pozostałych dwóch szkołach średnich zatrudnia się przeciętnie tyle samo nauczycieli co w tych 5 podstawówkach wychodzi ze jest w tym mieście 170 nauczycieli. A z tego wynika ze co 40ty mieszkaniec to nauczyciel. XD

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Niezle nauczycielskie eldorado tam musiało byc

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Niech mi teraz ktoś tylko spróbuje napisać, ze na nauczyciela przypada zbyt dużo dzieci, to go zabije śmiechem

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-11-08 o 07:57
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 10:51   #4030
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nie piszesz nic o dziuniach korzystajacych z bezpieczeństwa budżetówki (popularne zjawisko), dbających o rozwój rodziny na macierzyńskich i wychowawczych. Wydaje mi się że są wliczane w zatrudnionych, więc trzeba by ten wskaźnik skorygować.
Co nie zmienia faktu że to skandal nie zwalniać tego przerostu ludzi (których jednak utrzymujemy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 17:21   #4031
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

A tymczasem atmosfera wokół pensji dla nauczycieli staje się coraz bardziej gęsta:
https://m.youtube.com/watch?v=1IWA3GfY_iI
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 16:28   #4032
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Bardzo dobry film o pracy nauczyciela nagrała Arlena Witt. Trochę krytyki systemu, trochę krytyki podejścia samych nauczycieli, ale też dużo prawdy o tym zawodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 17:51   #4033
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 16:54   #4034
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Dla kogo przycichł dla tego przycichł. Ja wiem że się rozkreca. Interweniował ZNP. Poszły pozwy sadowe. W mieście pat. Polecam czytać Głos Nauczycielski.

W każdym razie - sytuacja przepięknie oddaje jaka to solidarność panuje wśród nauczycieli. Ja, który jestem sceptycznie nastawiony wiem na ten temat znacznie więcej niż sami nauczyciele, którzy mają w pupie sytuację swoich kolegów i kolezanek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 13:08   #4035
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Minął rok od strajku kwietniowego, potem chyba był jeszcze jeden po rozpoczęciu roku szkolnego i nie kojarzę żadnych konkretów w związku ze zrealizowaniem postulatów, więc odświeżam - czy coś się realnie zmieniło, coś poprawiło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 14:37   #4036
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 18:52   #4037
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Zostało zrealizowane tylko to, co wtedy mówił rząd - częściowo z porozumienia Solidarności:

I. Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli
1. Przyspieszenie podwyżki wynagrodzeń

Przeznaczenie z budżetu państwa na 2019 r. 667 mln zł. na wdrożenie drugiej w bieżącym roku podwyżki wynagrodzeń nauczycieli. Po zwiększeniu płac nauczycieli o 5% od stycznia 2019 r., strona rządowa proponuje przeznaczenie dodatkowych środków ujętych w budżecie państwa na podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli o kolejne 5% od września 2019 r.


Dopisek - od września 2020 też podwyżka 5% miała być, zapewne jej nie będzie.

II. Skrócenie ścieżki awansu zawodowego i powrót do oceny pracy sprzed września 2018 r. z uwzględnieniem opinii Rady Rodziców

Przy czym skrócili, a jednocześnie sposób dokumentowania tego i egzamin to jest masakra jakaś teraz, bardzo się cieszę, że mam awans za sobą dawno.

III. Dodatkowe świadczenie dla młodych nauczycieli „na start”
Wsparcie młodych nauczycieli – świadczenie „na start” (1 000 zł).


I znów - było wcześniej coś takiego, jak dodatek na zagospodarowanie w wysokości 2 pensji najniższych, ALE tylko dla tych, którzy w ogóle nigdzie wcześniej nie pracowali. I co pis zrobił? Zabrał ten dodatek, w zamian "dobry wujek" dał 1000zł.

IV. Ustalenie w przepisach minimalnej kwoty dodatku za wychowawstwo w wysokości 300 zł.

Tak

V. Zmniejszanie uciążliwości pracy wynikającej z nadmiernej dokumentacji szkolnej „ papiery - ”

NIGDY W ŻYCIU Jest coraz więcej i więcej.

I najważniejsze - nie zrealizowane, nawet chyba żadne rozmowy się nie odbyły:

VI. Zmiana systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 14:02   #4038
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tak, ta persona to najlepsza rzecz jaką spotkało UK w XX wieku. I wszystko co napisałaś o niej to jej niebywałe zalety, w szczególności pałowanie osób które blokują ruch uliczny zamiast pracować. Szkoda że nasza władza nie ma choć ułamka charyzmy i jaj pani Margaret.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwestia tej "charyzmy" Żelaznej Maggie jest mocno dyskusyjna wśród Brytyjczyków. Za jej rzadów liczba bezrobotnych była największa po II W ŚW.

Jeśli pałowanie kogokolwiek za protesty uważasz za zaletę, to jesteś naprawdę większym lewakiem ode mnie. Gdyby wypadło Ci żyć za wujka Stalina czułbyś się jak ryba w wodzie. Naprawdę zastanów się, czy pała to dobry środek sprawowania władzy i wymuszania posłuszeństwa. Jeśli ktoś ma charyzmę, nie musi sięgać po pały. Proponuję przenieść się do Korei (północnej) na pół roku a zobaczysz, jak pokochasz demokrację, bo tam za wyrażanie swoich poglądów już miałbyś doopę w kolorach tęczy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 14:12   #4039
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Proponuję przenieść się do Korei (północnej) na pół roku a zobaczysz, jak pokochasz demokrację, bo tam za wyrażanie swoich poglądów już miałbyś doopę w kolorach tęczy.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 14:12   #4040
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kwestia tej "charyzmy" Żelaznej Maggie jest mocno dyskusyjna wśród Brytyjczyków. Za jej rzadów liczba bezrobotnych była największa po II W ŚW.

Jeśli pałowanie kogokolwiek za protesty uważasz za zaletę, to jesteś naprawdę większym lewakiem ode mnie. Gdyby wypadło Ci żyć za wujka Stalina czułbyś się jak ryba w wodzie. Naprawdę zastanów się, czy pała to dobry środek sprawowania władzy i wymuszania posłuszeństwa. Jeśli ktoś ma charyzmę, nie musi sięgać po pały. Proponuję przenieść się do Korei (północnej) na pół roku a zobaczysz, jak pokochasz demokrację, bo tam za wyrażanie swoich poglądów już miałbyś doopę w kolorach tęczy.
Wybacz, ale jak mi banda, która zamiast pracować, to blokuje ulice, możliwość dojazdu do pracy, to jestem jak najbardziej za spałowaniem równo wszystkich, których stopa jest postawiona na jezdni i kto nie jest własnie uczestnikiem tego ruchu drogowego.
Jeśli na blokowanie miasta zgodził się prezydent tego miasta, to jestem jak najbardziej za tłumnym nielegalnym protestem pod budynkiem gdzie znajduje się ten delikwent, wywleczeniem go z biura i przykładnym pokazaniem jak to jest denerwować ludzi, którzy jedyne czego od niego oczekują, to by NIE PRZESZKADZAŁ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-05-04 o 14:15
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 14:28   #4041
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Mam gdzieś czy protestujacy chcą legalizacji ślubów homoseksualnych czy palenia marihuany. Czy chcą zakazać aborcji czy krzyży na ścianach. Mam to w pompie. Drogi i ulice są publiczne i służą do SPRAWNEGO przemieszczania się. Chcesz reklamować swoje zamiłowanie do Boga, skrobanki, zioła - ekstra. Rób to w miejscu gdzie nikomu to nie przeszkadza. Najlepiej na jakimś wynajętym obiekcie o dużej powierzchni, jeśli za niego zapłacisz - jakiś parking, czy coś takiego. Albo wynajmij stadion. I krzycz i skanduj ile zechcesz. Na ile starczh kasy. Transmituj gdzie chcesz. Tylko zostaw drogi i ulice w spokoju. Dosyć ciągłego i uporczywego blokowania. A jak już musi być na ulicach to niech to będzie przez formę losowania - wsadzić w beben wszystkie polskie miejscowości, wylosować a następnie dokladny adres w tej miejscowości.

Niech wszyscy zasmakują tego skarbu demokracji drących ryja i blokujących dostępu do własnego domu, lub pracy nierobów.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 14:59   #4042
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Ale to jest dosyć głupie, że jak jakaś grupa chce oprotestować jakieś przepisy, to blokuje jakąś drogę, zamiast siedzieć pod sejmem, urzędem miasta czy innym organem ustanawiającym coś tam. Przecież te protesty powinny przeszkadzać osobom za to odpowiedzialnym, a nie totalnie postronnym.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 15:15   #4043
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Mam gdzieś czy protestujacy chcą legalizacji ślubów homoseksualnych czy palenia marihuany. Czy chcą zakazać aborcji czy krzyży na ścianach. Mam to w pompie. Drogi i ulice są publiczne i służą do SPRAWNEGO przemieszczania się. Chcesz reklamować swoje zamiłowanie do Boga, skrobanki, zioła - ekstra. Rób to w miejscu gdzie nikomu to nie przeszkadza. Najlepiej na jakimś wynajętym obiekcie o dużej powierzchni, jeśli za niego zapłacisz - jakiś parking, czy coś takiego. Albo wynajmij stadion. I krzycz i skanduj ile zechcesz. Na ile starczh kasy. Transmituj gdzie chcesz. Tylko zostaw drogi i ulice w spokoju. Dosyć ciągłego i uporczywego blokowania. A jak już musi być na ulicach to niech to będzie przez formę losowania - wsadzić w beben wszystkie polskie miejscowości, wylosować a następnie dokladny adres w tej miejscowości.

Niech wszyscy zasmakują tego skarbu demokracji drących ryja i blokujących dostępu do własnego domu, lub pracy nierobów.
Lepiej chyba protestować i blokować, niz pałować i rozlewać krew. A protest jest po to, by go zauważono, musi więc być uciążliwy. Poza tym, pomysl, jak trzeba być zdesperowanym, by blokować i
protestowac. To jest ostateczność, która się dzieje, gdy wszystkie inne sposoby mediacji nie zadziałają.

Gdyby każdy protestował u siebie na działce sensu by to nie miało. Serio, zastanów się, czy demokracja i prawo do legalnych zgromadzeń i strajku to dla Ciebie. Bo jak nie to serio, zostaje Ci państw Kima. Tam nikt nie protestuje, nikt się nie upomina o prawa a co najwyżej przyklaskuje Kimowi.

Pamiętaj też, że gdyby nie te demonstracje to nadal żyłbyś w głębokiej komunie i co najwyżej pasałbyś krowy w miejscowym PGR (to nie jest do Ciebie osobiście przytyk ale mówię ogólnie o ludziach, którym demokraja dała prawdziwa szansę).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 15:21   #4044
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Mijanou, jesteś adwentystką?
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 15:25   #4045
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Mijanou, jesteś adwentystką?
Si.
Ale zadna religia nie zwalnia mnie od myslenia i nie zabrania pokojowego udowadniania tego, co uwżam za słuszne. Gdyby było inaczej moja świadomość wzięłaby górę nad religią.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 15:31   #4046
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Si.
Ale zadna religia nie zwalnia mnie od myslenia i nie zabrania pokojowego udowadniania tego, co uwżam za słuszne. Gdyby było inaczej moja świadomość wzięłaby górę nad religią.
W sensie chciałaś napisać, że gdyby tak było, Twoja religia wzięłaby górę nad Twoją świadomością?
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 15:36   #4047
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Lepiej chyba protestować i blokować, niz pałować i rozlewać krew. A protest jest po to, by go zauważono, musi więc być uciążliwy. Poza tym, pomysl, jak trzeba być zdesperowanym, by blokować i
protestowac. To jest ostateczność, która się dzieje, gdy wszystkie inne sposoby mediacji nie zadziałają.

Gdyby każdy protestował u siebie na działce sensu by to nie miało. Serio, zastanów się, czy demokracja i prawo do legalnych zgromadzeń i strajku to dla Ciebie. Bo jak nie to serio, zostaje Ci państw Kima. Tam nikt nie protestuje, nikt się nie upomina o prawa a co najwyżej przyklaskuje Kimowi.

Pamiętaj też, że gdyby nie te demonstracje to nadal żyłbyś w głębokiej komunie i co najwyżej pasałbyś krowy w miejscowym PGR (to nie jest do Ciebie osobiście przytyk ale mówię ogólnie o ludziach, którym demokraja dała prawdziwa szansę).
Nie, nie mieszaj w to Kima. Bo tam nawet własnych praw potrafią nie przestrzegać.
Państwo ma dawać każdemu wolność i z żelazną konsekwencją tego przestrzegać. Moja wolność jest ograniczona li jedynie wolnością drugiej jednostki.
Wtedy kiedy jakaś grupka sobie protestuje, bo ma takie widzimisię, to wjeżdża na moją wolność, z której chciałem skorzystać by móc dojechać bezpieczenie i szybko do pracy. Grupka, która protestuje w swoim interesie działa wbrew moim interesom. Mimo, że na ogół ja im w żaden sposób w ich interes nie wjeżdżam. Gwałcą moje prawo do wolności równocześnie łamiąc prawo o ruchu drogowym, imprezie masowej, demonstracjach, etc.
Przyzwalając na takie rzeczy, przyzwala się na odbieranie swojej wolności ma rzecz głośnej i hałaśliwej grupy. Wolności grupy nie mogą stać ponad wolnością jednostki. Powinno być to surowo karane i piętnowane. Dziwne że pochwalasz opresyjne działania jeśli ta opresyjna grupa jest silna i hałaśliwa większością. Więc jeśli ktoś tęskni na państwem Kimów, to właśnie Ty.

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-05-04 o 15:38
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 17:26   #4048
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie, nie mieszaj w to Kima. Bo tam nawet własnych praw potrafią nie przestrzegać.
Państwo ma dawać każdemu wolność i z żelazną konsekwencją tego przestrzegać. Moja wolność jest ograniczona li jedynie wolnością drugiej jednostki.
Wtedy kiedy jakaś grupka sobie protestuje, bo ma takie widzimisię, to wjeżdża na moją wolność, z której chciałem skorzystać by móc dojechać bezpieczenie i szybko do pracy. Grupka, która protestuje w swoim interesie działa wbrew moim interesom. Mimo, że na ogół ja im w żaden sposób w ich interes nie wjeżdżam. Gwałcą moje prawo do wolności równocześnie łamiąc prawo o ruchu drogowym, imprezie masowej, demonstracjach, etc.
Przyzwalając na takie rzeczy, przyzwala się na odbieranie swojej wolności ma rzecz głośnej i hałaśliwej grupy. Wolności grupy nie mogą stać ponad wolnością jednostki. Powinno być to surowo karane i piętnowane. Dziwne że pochwalasz opresyjne działania jeśli ta opresyjna grupa jest silna i hałaśliwa większością. Więc jeśli ktoś tęskni na państwem Kimów, to właśnie Ty.
Edanie,
w odpowiedzi posłużę się cytatem literackim, z klasyki literatury polskiej ( a zatem nie powinna nikogo urażać):

"Ma pan rację i nie ma pan racji. Świnia, gdyby rozumowała o orle, zapewne rozumowałaby tak samo. " W. Reymont "Ziemia Obiecana"

A tak poważnie- to strasznie denerwujące: ja, moje, o mnie, dla mnie. Zbyt denerwujące, by podjąć jakąś rzeczową dyskusję o sprawach społecznych. A świat, mój kochany, kręci się razem z Tobą. Nie wokół ciebie. Serio, zarób tyle by kupić sobie wyspę. Tam sam będziesz ustanawiać prawa, sam je egzekwować i decydować, co społeczności na Twojej wyspie wolno, a czego nie wolno.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
W sensie chciałaś napisać, że gdyby tak było, Twoja religia wzięłaby górę nad Twoją świadomością?
Odwrotnie. Żadna religia nie może mieć wpływu na to, co człowiek mysli o danej sprawie. A już najgorzej jest, gdy wystąpi mariaż kościoła z tronem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-05-04 o 17:28
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 19:31   #4049
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wtedy kiedy jakaś grupka sobie protestuje, bo ma takie widzimisię, to wjeżdża na moją wolność, z której chciałem skorzystać by móc dojechać bezpieczenie i szybko do pracy. Grupka, która protestuje w swoim interesie działa wbrew moim interesom.

Coś jak osoba, która żyje w Polsce, korzysta z polskiej infrastruktury i wykształciła się z polskich podatków, ale odprowadza podatki w interesie swoim w Czechach, kiedy mogłaby zapłacić trochę więcej i działać w interesie wszystkich?


Jak dla mnie to nawet jak ci drzwi przyspawają, to nie masz prawa narzekać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 19:41   #4050
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ankieta: Jakie masz poglądy polityczne?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Coś jak osoba, która żyje w Polsce, korzysta z polskiej infrastruktury i wykształciła się z polskich podatków, ale odprowadza podatki w interesie swoim w Czechach, kiedy mogłaby zapłacić trochę więcej i działać w interesie wszystkich?


Jak dla mnie to nawet jak ci drzwi przyspawają, to nie masz prawa narzekać.
Drzwi są jego prywatną własnością, więc nie bardzo.

Ja jestem zdania, że jeśli dane zgromadzenie odbywa się legalnie to po co się ciskać, jak małpa w klatce, której w dodatku nie zabierają żadnych bananów? Mnie denerwują pielgrzymki i procesje, bo zawsze coś kogoś drażni i zawsze jakieś tam zgromadzenie jest nam nie na rękę. Kurczę, ale aż tak się nie ciskam i nie wyzywam uczestników od nierobów, którzy zamiast iść do pracy albo wyjechać na Kanary wolą pielgrzymować. Ich wola. Robią to legalnie, mają wszelkie zezwolenia. Mi się to wcale nie musi podobać, podobnie jak innym się może nie podobać, że biorę udział w równie legalnych paradach równości.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.