Majówki 2016 - część dziewiąta - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-08, 11:57   #211
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Lenka znowu z płaczem w przedszkolu, ciekawe kiedy to minie serce mi pęka jak ma ja zostawić tam dzisiaj też jej obiecałam że odbiorę szybciej ja z przedszkola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mówi, czemu nie chce tam być? Może udałoby się od niej wydobyć jakiś konkret i spróbować coś zmienić. Co mówią nauczycielki? Nie są w stanie nic podpowiedzieć, co zrobić żeby było łatwiej? Ja wiem, że Szwedzi są mega nastawieni na słuchanie dziecka, ale może to dzwonienie za każdym razem żeby dziecko zabrać, bo płacze to chyba trochę strzał w stopę, tak jakby nie starali się zachęcić dziecka do zostania w przedszkolu tylko "pozbywają się kłopotu".
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:59   #212
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Pamiętacie jak ostatnio pisałam, że zastanawiam się czy Mateusza nerwowość nie ma jakiegoś głębszego podłoża, typu zaburzenia si?
Jednak matczynej intuicji warto słuchać. Dziś w przedszkolu była terapeutka na obserwacji i niestety lista uwag jest duża . Jutro mamy spotkanie indywidualne żeby to omówić , a ja już jestem przybita tym wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:09   #213
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Mówi że woli być w domu, ot tak po prostu. Myślę że nie może jeszcze złapać kontaktu z dziećmi tam, jest głodna bo ona jest bardzo wybiorcza z jedzeniem więc do tego dochodzi głód. Mam nadzieję że z czasem się przyzwyczai, teraz też każdego dnia praktycznie płacze za moja mama. Jedziemy na kilka dni za 3 tygodnie i ona ciągle tylko o tym, już jej zrobiliśmy kalendarz żeby mogła sobie odliczać dni ale i tak każdego dnia strasznie płacze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 17:03   #214
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Pamiętacie jak ostatnio pisałam, że zastanawiam się czy Mateusza nerwowość nie ma jakiegoś głębszego podłoża, typu zaburzenia si?
Jednak matczynej intuicji warto słuchać. Dziś w przedszkolu była terapeutka na obserwacji i niestety lista uwag jest duża . Jutro mamy spotkanie indywidualne żeby to omówić , a ja już jestem przybita tym wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaczek a na co zwrócili uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 18:22   #215
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Asiaczek a na co zwrócili uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze mówiąc to na dużo aspektów. Na sztywność ruchów, napięcie w barkach, jakieś nieprawidłowości w pracy gałki ocznej, złe wykonywanie poleceń i jeszcze inne. Jestem pewna, że wiele z nich jest tak wyraźnych w przedszkolu bo on jest tam spięty, no ale chyba i tak jest coś na rzeczy. Nie wygląda to dobrze, ale zobaczymy co dalej. Z tą jego sztywnością ciała to mieliśmy iść do fizjoterapeutki, bo akurat to się rzucało ostatnio w oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 15:27   #216
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to na dużo aspektów. Na sztywność ruchów, napięcie w barkach, jakieś nieprawidłowości w pracy gałki ocznej, złe wykonywanie poleceń i jeszcze inne. Jestem pewna, że wiele z nich jest tak wyraźnych w przedszkolu bo on jest tam spięty, no ale chyba i tak jest coś na rzeczy. Nie wygląda to dobrze, ale zobaczymy co dalej. Z tą jego sztywnością ciała to mieliśmy iść do fizjoterapeutki, bo akurat to się rzucało ostatnio w oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba musze rozpoznać temat...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 17:19   #217
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to na dużo aspektów. Na sztywność ruchów, napięcie w barkach, jakieś nieprawidłowości w pracy gałki ocznej, złe wykonywanie poleceń i jeszcze inne. Jestem pewna, że wiele z nich jest tak wyraźnych w przedszkolu bo on jest tam spięty, no ale chyba i tak jest coś na rzeczy. Nie wygląda to dobrze, ale zobaczymy co dalej. Z tą jego sztywnością ciała to mieliśmy iść do fizjoterapeutki, bo akurat to się rzucało ostatnio w oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaczek i jak po rozmowie, dali Wam jakieś wskazania co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 21:03   #218
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Asiaczek i jak po rozmowie, dali Wam jakieś wskazania co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh ciężki temat. Generalnie na piśmie to gorzej wygląda, kiedy pani o tym powiedziała to jakoś łatwiej było to przyjąć , ale pracy jest sporo. Na dzień dzisiejszy walka z napięciem mięśniowym i "prostowanie" tego co się da naprostować. Oczy są do kontroli za rok, musimy obserwować przerosniety migdal czy nie wpływa na słuch. Za rok też będzie pełna diagnoza si, bo na razie jest za mały na to. Z wielu rzeczy pewnie wyrośnie, zlikwiduje dzięki terapii, ale na dzień dzisiejszy widać, że jeśli chodzi o pracę układu nerwowego to jest kiepsko, Mati ma pewne opóźnienia fizyczne przez to napięcie mięśniowe wywołane emocjami. Na razie mamy wspomagać pracę rąk przez proste ćwiczenia, on będzie chodził na zajęcia i na bieżąco będziemy dostawać nowe zalecenia. Nie pociesza mnie fakt, że te emocje będą z nami już zawsze, tylko będą ewaluowały w coraz to nowsze problemy. Trochę jak u Ciebie, Bona, z córką. Wspominałaś kiedyś, że było ciężko..

Pani terapeutka mówiła, że Mateusz podchodzi do wszystkiego bardzo ambitnie, łatwo się załamuje gdy mu coś źle idzie i nie chce dalej współpracować. W domu też to widzę. Ciągle są ataki złości, że nie bawimy się tak jak on chce, że on miał wygrać, być pierwszy itp. Mamy z tym walczyć, ale to akurat już wiem po lipcowym spotkaniu z psychologiem.
Jak o tym wszystkim myślę, to widzę w Mateuszu mnie. Też zawsze wszystko mocno przeżywałam, może nie miałam takich trudności fizycznych, ale też jakaś super zreczna nie byłam. Więc właściwie czemu Mati ma być inny .

Wiem, że ludzie mają dużo gorsze problemy, ale muszę Wam się przyznać, że ciężko mi z tym wszystkim. Najpierw te alergie Mateusza, ciągłe walki z nim o wszystko, nieprzespane noce , teraz ta diagnoza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:41   #219
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Asiaczek wspolczuje ci ale chociaż wiesz na czym stoisz, napewno uda wam się wypracować coś.
Odbieram Lene po dwóch godzinach z przedszkola, a ona biedna nadal tam taka zaplakana. Opowiadała mi że siedziała w koncie i płakała za mną. Nauczycielki mówily że wszystko jest ok, porostu czasami lubi sobie sama posiedzieć a ja znam moje dziecko i ostatnie co lubi Lena to siedzieć w samotności narazie będzie chodzić na 2,3 godzinki póki mogę ja odbierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 21:59   #220
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Asiaczek wspolczuje ci ale chociaż wiesz na czym stoisz, napewno uda wam się wypracować coś.
Odbieram Lene po dwóch godzinach z przedszkola, a ona biedna nadal tam taka zaplakana. Opowiadała mi że siedziała w koncie i płakała za mną. Nauczycielki mówily że wszystko jest ok, porostu czasami lubi sobie sama posiedzieć a ja znam moje dziecko i ostatnie co lubi Lena to siedzieć w samotności narazie będzie chodzić na 2,3 godzinki póki mogę ja odbierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Metodą małych kroczków Lena pewnie się zaadaptuje. To dla niej nowa sytuacja i na pewno ciężko jej jest zaakceptować tak dużą zmianę w jej życiu.
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Chyba musze rozpoznać temat...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Masz jakieś podejrzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 07:43   #221
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ehh ciężki temat. Generalnie na piśmie to gorzej wygląda, kiedy pani o tym powiedziała to jakoś łatwiej było to przyjąć , ale pracy jest sporo. Na dzień dzisiejszy walka z napięciem mięśniowym i "prostowanie" tego co się da naprostować. Oczy są do kontroli za rok, musimy obserwować przerosniety migdal czy nie wpływa na słuch. Za rok też będzie pełna diagnoza si, bo na razie jest za mały na to. Z wielu rzeczy pewnie wyrośnie, zlikwiduje dzięki terapii, ale na dzień dzisiejszy widać, że jeśli chodzi o pracę układu nerwowego to jest kiepsko, Mati ma pewne opóźnienia fizyczne przez to napięcie mięśniowe wywołane emocjami. Na razie mamy wspomagać pracę rąk przez proste ćwiczenia, on będzie chodził na zajęcia i na bieżąco będziemy dostawać nowe zalecenia. Nie pociesza mnie fakt, że te emocje będą z nami już zawsze, tylko będą ewaluowały w coraz to nowsze problemy. Trochę jak u Ciebie, Bona, z córką. Wspominałaś kiedyś, że było ciężko..

Pani terapeutka mówiła, że Mateusz podchodzi do wszystkiego bardzo ambitnie, łatwo się załamuje gdy mu coś źle idzie i nie chce dalej współpracować. W domu też to widzę. Ciągle są ataki złości, że nie bawimy się tak jak on chce, że on miał wygrać, być pierwszy itp. Mamy z tym walczyć, ale to akurat już wiem po lipcowym spotkaniu z psychologiem.
Jak o tym wszystkim myślę, to widzę w Mateuszu mnie. Też zawsze wszystko mocno przeżywałam, może nie miałam takich trudności fizycznych, ale też jakaś super zreczna nie byłam. Więc właściwie czemu Mati ma być inny .

Wiem, że ludzie mają dużo gorsze problemy, ale muszę Wam się przyznać, że ciężko mi z tym wszystkim. Najpierw te alergie Mateusza, ciągłe walki z nim o wszystko, nieprzespane noce , teraz ta diagnoza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaczek, teraz są inne czasy, dzieci mają dostępne terapie, wspomaganie rozwoju itp przedszkola tak jak widzisz i twoje również, obserwują dzieci i nakierowują rodziców co robić. 20 lat temu to takie dzieci jak Twój Mati czy moja córka były poprostu postrzegane jako uparte, niegrzeczne, niedostosowujące się do poleceń itd nikt nie mówił co robić, tylko najlepiej w przedszkolu to było postawić w kąt za karę i tyle. Co przynosiło odwrotny skutek, bo moja córka po takiej karze jeszcze bardziej się buntowała.

Wierzę w to, że odpowiednia praca/terapia z dzieckiem w odpowiednim czasie, przynosi efekty takie, że te nadmiary emocji u dziecka można ukierunkować i dziecko nie kisi się z takimi emocjami samo w sobie.

Więc masz bardzo dużą szansę na to, że pracując z Matim wyjdziecie na prostą i wcale nie będzie tak trudno w przyszłości.

A jakie Mati ma opóźnienia fizyczne o których wspomniałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 08:38   #222
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Mam nadzieję bo od 3 dni nic nie chce jeść, dopiero zjada pierwszy posiłek jak ja odbiorę z przedszkola. Rano leży w łóżku i nie chce z niego wychodzić, zawija się w koldre i patrzy w sufit strasznie mi jej żal, dzisiaj chyba była kumulacja bo tak strasznie za mną krzyczała, kazała się im puscic no okropne rozstanie. Ja siedzę w domu z bólem brzucha z nerwów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 09:11   #223
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję bo od 3 dni nic nie chce jeść, dopiero zjada pierwszy posiłek jak ja odbiorę z przedszkola. Rano leży w łóżku i nie chce z niego wychodzić, zawija się w koldre i patrzy w sufit strasznie mi jej żal, dzisiaj chyba była kumulacja bo tak strasznie za mną krzyczała, kazała się im puscic no okropne rozstanie. Ja siedzę w domu z bólem brzucha z nerwów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj jak ja cię dobrze rozumiem z Waszymi przeżyciami. Mateusz bardzo podobnie się zachowywał w poprzednim przedszkolu. Wiesz co przedszkole poleca kiedy ta adaptacja tak źle wygląda?
A może w ogóle to jest myśl, że coś jej w tym konkretnym miejscu nie pasuje?
Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Asiaczek, teraz są inne czasy, dzieci mają dostępne terapie, wspomaganie rozwoju itp przedszkola tak jak widzisz i twoje również, obserwują dzieci i nakierowują rodziców co robić. 20 lat temu to takie dzieci jak Twój Mati czy moja córka były poprostu postrzegane jako uparte, niegrzeczne, niedostosowujące się do poleceń itd nikt nie mówił co robić, tylko najlepiej w przedszkolu to było postawić w kąt za karę i tyle. Co przynosiło odwrotny skutek, bo moja córka po takiej karze jeszcze bardziej się buntowała.

Wierzę w to, że odpowiednia praca/terapia z dzieckiem w odpowiednim czasie, przynosi efekty takie, że te nadmiary emocji u dziecka można ukierunkować i dziecko nie kisi się z takimi emocjami samo w sobie.

Więc masz bardzo dużą szansę na to, że pracując z Matim wyjdziecie na prostą i wcale nie będzie tak trudno w przyszłości.

A jakie Mati ma opóźnienia fizyczne o których wspomniałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda, na szczęście są inne czasy i dużo narzędzi żeby dzieciom pomóc. I Mateusz ma też szczęście, że ja jestem taka a nie inna i daję mu dużo zrozumienia.
Co do tych opóźnień to jedynie taka nieporadność manualna(motoryka mała głównie), nieadekwatna do wieku . Nie lubi od zawsze rysować, układać puzzli, ciężko mu się samemu ubierać (i wszystko to wychodzi mu słabo) . Wiele zabaw mu nie wychodzi, łapanie piłki dopiero niedawno ogarnął. Co prawda od zawsze na to zwracałam uwagę i próbowałam go zachęcać do wszystkich tych czynności, ale on jako uparciuch rzucał wszystko w kąt, dopiero teraz zaczął się rozkręcać, widać, że jeśli się przełamie to szybko się wszystkiego uczy.
A w przedszkolu mu się ogólnie podoba, ale paraliżują go emocje. Dziś w szatni były inne dzieci to on je zaczął obserwować,, mówię zdejmij kalosze a on nie słyszy, usiądź - nie siada. Myślę więc, że on po prostu jeszcze sobie nie poukładał w głowie tej nowej sytuacji, wszystko go ciekawi i przeraża i dlatego jest taki sztywny. Mam nadzieję, że ta cała diagnoza będzie na wyrost kiedy Mati poczuje się całkiem dobrze i bezpiecznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 09:20   #224
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Asiaczek ogólnie tutaj jest "regionalizacja" ze szkołą, oczywiście mogę zapisać gdzie chce ale musiałabym pewnie długo czekać na miejsce, bo pierwszeństwo jest wg adresu. Minimum 3 miesiace. Po drugie wolałabym żeby już szła ze swoją grupa do zerówki i do szkoły, bo jeżeli z kimś się zaprzyjaźni to znowu musiałaby się rozdzielac. Wiem że to małe powody i wygląda jakbym szukała wymówki, ale ja myślę że to nie wina tego właśnie przedszkola bo adaptacja przeszła super, tylko to rozstanie.
Dzisiaj odbierze ja tata więc zobaczymy czy coś to zmieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 12:26   #225
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Asiaczek ogólnie tutaj jest "regionalizacja" ze szkołą, oczywiście mogę zapisać gdzie chce ale musiałabym pewnie długo czekać na miejsce, bo pierwszeństwo jest wg adresu. Minimum 3 miesiace. Po drugie wolałabym żeby już szła ze swoją grupa do zerówki i do szkoły, bo jeżeli z kimś się zaprzyjaźni to znowu musiałaby się rozdzielac. Wiem że to małe powody i wygląda jakbym szukała wymówki, ale ja myślę że to nie wina tego właśnie przedszkola bo adaptacja przeszła super, tylko to rozstanie.
Dzisiaj odbierze ja tata więc zobaczymy czy coś to zmieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, do tego by chcieć zmienić przedszkole trzeba mieć też jakieś podstawy, choćby słowa dziecka, że coś mu konkretnie nie pasuje, a skoro tego nie ma to można tylko gdybać. I niekoniecznie nowe miejsce byłoby lepsze w jakikolwiek sposób.

My będziemy mieli potem dylemat co zrobić z Mateuszem, czy zostawić go w tym prywatnym przedszkolu, czy przenosić od września do takiego z dofinansowaniem. Wolałabym już mu nie mieszać w głowie skoro i tak jest mu ciężko, ale jeśli jeszcze Igusia pójdzie do żłobka to nie wiem nawet czy gdy pójdę do pracy to zarobię na opłaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 09:25   #226
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Wiesz, do tego by chcieć zmienić przedszkole trzeba mieć też jakieś podstawy, choćby słowa dziecka, że coś mu konkretnie nie pasuje, a skoro tego nie ma to można tylko gdybać. I niekoniecznie nowe miejsce byłoby lepsze w jakikolwiek sposób.

My będziemy mieli potem dylemat co zrobić z Mateuszem, czy zostawić go w tym prywatnym przedszkolu, czy przenosić od września do takiego z dofinansowaniem. Wolałabym już mu nie mieszać w głowie skoro i tak jest mu ciężko, ale jeśli jeszcze Igusia pójdzie do żłobka to nie wiem nawet czy gdy pójdę do pracy to zarobię na opłaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaczek, a proponowali Wam zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju? One są darmowe, tylko nie wiem jak i gdzie to się załatwia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 09:52   #227
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Asiaczek, a proponowali Wam zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju? One są darmowe, tylko nie wiem jak i gdzie to się załatwia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę zgłębić temat. Mati chodzi do prywatnego przedszkola i tu wszystkie zajęcia też są komercyjne. Mamy tylko dowolność czy z nich korzystamy czy szukamy sami na własną rękę gdzie indziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 18:25   #228
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Asiaczek ogólnie tutaj jest "regionalizacja" ze szkołą, oczywiście mogę zapisać gdzie chce ale musiałabym pewnie długo czekać na miejsce, bo pierwszeństwo jest wg adresu. Minimum 3 miesiace. Po drugie wolałabym żeby już szła ze swoją grupa do zerówki i do szkoły, bo jeżeli z kimś się zaprzyjaźni to znowu musiałaby się rozdzielac. Wiem że to małe powody i wygląda jakbym szukała wymówki, ale ja myślę że to nie wina tego właśnie przedszkola bo adaptacja przeszła super, tylko to rozstanie.
Dzisiaj odbierze ja tata więc zobaczymy czy coś to zmieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anulus i jak Lenka w przedszkolu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 21:45   #229
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

W czwartek bylo najgorzej, a w piatki nie chodzi więc dopiero we wtorek się dowiem, ale myślę że nie będzie za dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 20:27   #230
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Jutro znowu przedszkole, już myślę wieczorem. Biedna codziennie pyta czy długo jeszcze w domu będzie. Mam nadzieję że jakoś jutro pójdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 09:05   #231
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Jutro znowu przedszkole, już myślę wieczorem. Biedna codziennie pyta czy długo jeszcze w domu będzie. Mam nadzieję że jakoś jutro pójdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu tak chodzi w kratkę - dzień chodzi a dzień nie? Tak myślę, że to jej może bardzo utrudniać, bo wie, że ma możliwość zostania w domu. Gdyby chodziła codziennie to może szybciej by weszła w rytm, wiedziałaby, że mama/tata do pracy a ona do przedszkola i tylko weekend wszyscy razem w domu?
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 11:31   #232
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
A czemu tak chodzi w kratkę - dzień chodzi a dzień nie? Tak myślę, że to jej może bardzo utrudniać, bo wie, że ma możliwość zostania w domu. Gdyby chodziła codziennie to może szybciej by weszła w rytm, wiedziałaby, że mama/tata do pracy a ona do przedszkola i tylko weekend wszyscy razem w domu?
Dzieci ktore maja 1 osobe niepracujaca/ucząca się maja tylko taka możliwość wtorek- czwartek 8.30 do 13.30
Od stycznia może pójdzie na dłużej, dostaliśmy papier od logopedy ale ona wie że szkoła jest "zamknięta" i ma swój kalendarz z wykreslanymi dniami gdy jest w domu a gdy idzie do szkoły.
Dzisiaj pomimo porannego płaczu zjadła nawet lunch w przedszkolu więc może w końcu będzie lepiej. Narazie odbieram ja szybciej. Jakoś łatwiej jej jest iść a po niej będę stopniowo wydłużać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 11:48   #233
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Kurcze ale Lenka to przezywa... Biedna...
U nas od dwoch tygodni Igor znowu w domu, zaraził mnie i teraz Kacper tez chory. Ja i Igor juz w miare ale Kacperkowi zaczyna isc na oskrzela
Zaczynają mnie denerwować komentarze typu "bardzo dobrze ze teraz choruja, potem Kacper będzie odporniejszy" ale no do cholery raczej wole zeby Kacper dostal pierwszy antybiotyk jak juz, w wieku powiedzmy Igora a nie tylko 10mcy i nie, jakos wcale sie nie ciesze ze choruje z Igorem bo przechodzi to gorzej. Igor wykaraskal sie bez antybiotyku Kacper niestety nie
Dziekuje, przepraszam, musiałam haha

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Ps. Igor juz chce isc do przedszkola bylam z nim na spacerze to poprowadzil mnie na plac zabaw w przedszkolu

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 11:56   #234
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Znowu od 5 rano obudzona i patrzy w sufit, nie może zasnąć bo przedszkole.
Iwonia współczuję, ja też uważam że lepiej później chorować co to za radość skoro później i tak swoje przechoruje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 14:44   #235
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Znowu od 5 rano obudzona i patrzy w sufit, nie może zasnąć bo przedszkole.
Iwonia współczuję, ja też uważam że lepiej później chorować co to za radość skoro później i tak swoje przechoruje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rety biedactwo...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 20:37   #236
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Anulus - i jak dzisiaj było? Widać, że Lenka ciężko to przeżywa, ona zawsze była mocno z tobą zżyta. I myślę, trochę jak kot, że jednak to, że chodzi do przedszkola tylko 3 dni, a potem ma 4 dni przerwy, nie ułatwia jej adaptacji. Szkoda, że u was sie inaczej nie da.



Iwonia - niestety z tymi dzieciakami często tak to wygląda. Majka ze 2 tygodnie temu przyniosła jakiegoś wirusa z przedszkola, ona miała gorączkę 2 dni i potem już zdrowa, a Wojtusia złapało. On akurat bez gorączki, ale kaszel i katar. Przez 2 tygodnie walczyliśmy lekami, inhalacjami, już było lepiej, potem znowu gorzej i skończyło się na antybiotyku. U nas to już 3 antybiotyk Wojtka, a ma 8 miesięcy. Pierwszy miał w szpitalu zaraz po urodzeniu, drugi jakoś w wakacje, gdzie też Majka go załatwiła, no i teraz znowu.

A Majka teraz też podziębiona w sumie. Ale ona praktycznie odkąd poszła do przedszkola, to jest trochę podziębiona, ale do przedszkola twardo chodzi. Tylko wtedy jak miała tą gorączkę, to nie była.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 21:54   #237
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Kaylla dzisiaj w sumie było najlepiej bo płacz tylko przy pozegnianiu. W przyszłym tygodniu sama ja zwolniłam, płyniemy do Polski a w przedszkolu epidemia jelitowki jutro ja jeszcze dam bo w razie czego zdarzymy wszyscy się wykurowac. A po powrocie zmiana sali, idą do większej nowszej. Więc kolejna zmiana będzie.
Ogólnie to jeszcze bije się ospy no ale kiedyś musi złapać też, żałuję że nie zrobiłam prywatnie w Polsce szczepienia na ospe bo tutaj nie robią. Także znowu za 2 tygodnie czeka nas adaptacja od nowa w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:23   #238
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Kaylla dzisiaj w sumie było najlepiej bo płacz tylko przy pozegnianiu. W przyszłym tygodniu sama ja zwolniłam, płyniemy do Polski a w przedszkolu epidemia jelitowki jutro ja jeszcze dam bo w razie czego zdarzymy wszyscy się wykurowac. A po powrocie zmiana sali, idą do większej nowszej. Więc kolejna zmiana będzie.
Ogólnie to jeszcze bije się ospy no ale kiedyś musi złapać też, żałuję że nie zrobiłam prywatnie w Polsce szczepienia na ospe bo tutaj nie robią. Także znowu za 2 tygodnie czeka nas adaptacja od nowa w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My ospę już na szczęście mamy za sobą. I to u dwójki. Na szczęście przeszła w miare bezboleśnie, no ale w domu trzeba siedzieć wtedy.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 06:45   #239
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

U nas brak drzemki w dzień rozwala system, Wojtek budzi się po 5, później potrafi o 17.30-18 paść na noc. Dziś już przeszedł sam siebie - obudził się o 4.30, stwierdził że jest głodny, cudem go przekonałam, żeby zjadł tubkę jogurtową, bo po serek z krową trzeba by iść na dół do kotłowni, później siedział na nocniku i dyskutowaliśmy o anatomii psa, że ma łapy a nie ręce i nogi, ma sierść zamiast włosów i że ma język i zęby, że są psy-dziewczynki i psy-chłopcy, nasza Mia to pies-dziewczynka, dlatego nie ma siusiaka a psy-chłopcy je mają...no pełny odlot! Oczywiście mój budzik o 5 był bezlitosny, Wojtek może by poszedł spać, ale ze mną a takiej opcji nie było, więc też wstał. Męża też musiałam wywlec z łóżka, bo o tej porze to ja mam czasu na styk żeby wypić kawę, ubrać się i lecieć z psem na spacer, najczęściej i tak nie wyrabiam się na zakrętach a z Wojtkiem to już w ogóle niewykonalne. Oczywiście teraz, jak muszą wychodzić do przedszkola to Wojtek jest już zmęczony i marudzi, więc mąż ma ciężkie zadanie. A spokojnie mąż mógłby sobie pospać do 6.30 a Wojtek nawet do 7, żeby tylko coś zjeść i o 7.30 jechać...
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 07:04   #240
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Kocie wspolczuje, dla mnie to środek nocy Lene muszę budzić o 8 bo ona by spała czasami nawet do 9 a o tej zaczyna się przedszkole

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-24 09:39:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.